PALMOLIVE (Rechtszaken SiaalslaietH Jümst m Wetenschap JMmttieum prijzen (Fongers rijwielen) werden gedurende de eerste helft van September gewonnen door: ERNSTIGE AANRIJDIING BIJ DE KOEDIJKER VLOTBRUG. DE LOTEN VAN HET PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Kantongerecht te Alkmaar. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. m nu 1 Richting-Verkeer 2e. de arbeidsorganisaties houden, zoo-1 dia de arbeid hervat is, een of meer verga- zoowel voor hun leden, die werk hebben op de fabrieken, als voor hun werk- looze leden; 3e. aan de fabrikrntenvereeniging wordt in overweging gegeven om alsnog over te gaan tot uitbetaling van dat gedeelte van het arbeidsloon, hetwelk wegens verbreking der dienstbetrekking niet werd uitgetaald; 4e. de fabrikantenvereeniging zal in over leg met de arbeidersorganisaties de noodige maatregelen nemen om overeenkomstig de vroeger gedane toezeggingen aan de nieuwe loonregeling over de geheele lijn een loyale toepassing te geven. De arbeiders heden bijeen om het bemiddelingsvoorstel te be spreken. Zooals te verwachten was hebben heden morgen de 25 arbeiders, die bij van Doorn en Dams weer aan 't werk waren gegaan, zich weer bij de stakers aangesloten, zoodat thans het aantal stakers 4279 bedraagt. He den om 12 uur vergadert het leidinggevend comité der stakers ter bespreking van het voorstel, door den bemiddelaar, den heer P. W. de Jong, ingediend. De besluiten, even tueel voorstellen van deze bijeenkomst, zul len hedenmiddag aan de stakers worden voorgelegd. Te beginnen om 4 uur zal groepsgewijze met de stakers worden vergaderd. In sta kingskringen hoopt men de bemiddeling van den heer de Jong te kunnen behouden, acht men het zeer onwaarschijnlijk dit be middelingsvoorstel, dat feitelijk een algehee- le overgave beduidt, zullen aannemen. Eer der verwacht men heden tegenvoorstellen die een basis tot onderhandelen zullen vor men. NEDERLANDSCHE HUWELIJKEN EN DE NIEUWE DUITSCHE WETTEN Wij lezer, in de Tel.: Toen Zondagavond de stem van den „Führer" door den aether klonk, zullen en kele paren, die te Amsterdam hun huwelijk algekondigd zagen, weinig vermoed hebben, dat de stem van Hitier hun tevens het eindt van hun verwachtingen aanzegde, ondanks het feit, dat alles voor hun huwelijk in orde scheen. Den laatsten tijd werden te Amsterdam nog verschillende huwelijken tusschen Neder- landsche en Duitsche onderdanen voltrokken en daaronder waren huwelijken tusschen lieden, die in den huidigen zin niet voldeden aan de eischen, die de Duitsche wetgever stelt. Amsterdam was echter in de toepas sing nogal soepel meestal wordt een ver klaring van den buitenlander of buitenland- sche gevraagd, dat de betreffende autoritei ten geen bezwaar tegen het huwelijk hebben, doch de Burgerlijke Stand in Duitschland gaf zulke verklaringen eenvoudig niet at wanneer het een huwelijk betrof tusschen Ariërs en niet-Ariërs. Amsterdam nam dan echter aan, dat er geen bezwaren waren. De afkondiging der nieuwe wetten heeft echter een verandering gebracht, die niet te ignoree- ren valt. Wij hebben ons gewend tot den chef der afdeeling Burgerlijke Stand te Amsterdam, mr. dr. J. Versteeg, met de vraag of de af kondiging der nieuwe wetten voor Nederland consequenties had. Maar natuurlijk! luidde het antwoord. Wij zijn tegenover Duitschland gebonden door het verdrag van 12 Juni 1902, tot rege ling der wetsconflicten met betrekking tot het huwelijk. Dit is een collectief verdrag, dat gelijkertijd geldig is ten opzichte van een aantal andere staten. Huwelijken tusschen Nederlandsehe onder danen van niet Arische afstamming met Duitsche onderdanen van Duitsche niet- Ariërs met Nederlandsehe ingezetenen van Arische afstamming zullen in de toekomst onmogelijk zijn En er is nog iets anders. Wij zijn in Neder land gewoon overgangsbepalingen te maken, doch in Duitschland doet men dat tegenwoor dig anders en wordt de wet aangekondigd met de mededeeling, dat zij den volgenden dag in werking treedt. En dus heb ik mij van daag genoodzaakt gezien een paar dat Woensdag a.s. in het huwelijk zou treden aan te zeggen, dat ik het huwelijk-niet voltrekken kan, wanneer geen bewijs overgelegd wordt, dat de Duitsche autoriteiten er geen bezwaar tegen hebben. U begrijpt dat dat niet aangenaam is voor mij ieder Nederlander denkt daar het zijne van en de normale Nederlander zal tegen dat alles wellicht bezwaren hebben. Doch de wet moet gehoorzaamd worden. Als je in je gemoed er tegen bent peins je wel hoe er te ontkomen is aan de onaangename noodzake lijkheid twee menschen, die binnen enkele dagen dachten te gaan trouwen, alsnog aan de consequenties van dit alles te doen ontko men, doch er is niets aan te doen, want trouw ik ze dan is het huwelijk volgens para graaf 1 der nieuwe wetten ongeldig en stel len de gehuwden zich bloot aan tuchthuis straf zoodra zij in Duitschland komen. Zijn er nog meerdere slachtoffers? Tot dusverre één paar, dat Woensdag in het huwelijk zou treden. Of er zich onder de paren die voor deze en de volgende week in het huwelijk zouden treden nog meerdere bevinden voor wie de afkondiging der nieuwe wetten onaangename gevolgen hebben kan, wordt nu onderzocht. Dit is zeker dat in het vervolg geen Duit sche onderdanen hier in den echt verbonden kunnen worden zonder een verklaring van de Duitsche autoriteiten, dat hunnerzijds geen bezwaar tegen de voltrekking van het huwelijk bestaat. ERNSTIG ONGELUK TE MAASTRICHT. Bij de opening van het Juliana- kanaal. Dek van een Rijnaak inge zakt. Negen gewonden. Bij de opening van het Julianakanaal is gistermiddag te Maastricht een ernstig on geluk geschied, dat echter, gezien de om standigheden, nog betrekkelijk gunstig is af- loopen. Langs de boorden van de Maas hadden zich duizenden menschen opgesteld om het vaartuig Prins Hendrik, aan boord waarvan zich de koningin en de prinses bevonden en de volgbooten te zien passeeren. Verschillen Sept. 2 MeJ. G. y. d. Brink, Jan Evertsenstraat 44, Amsterdam. 3 MeJ. A. Jacobs-Böhten, Kaldenkerkerweg. 19, Venlo. 4 H. Rouwenhorst, Tulpenlaan 22, Apeldoorn. 5 P. Bets, Lagedljk 22, Zaandijk. 6 G. van Oei. Valken boschkade 39b. Den Haag. 7 J. van Wamel. Broeklaan 42, Assen. 9 Mevr. A. Spaander-Honing, Parklaan 12, Bussum. 10 John. C. Cameron, Bilderdijkstraat 46 b, Rotterdam. 11 J. van Noort, Van Beverenitraat 2, Schiedam. 12 Mej. J. W Kloppers, Oranjeplein 4, Haarlem. 13 Aart Foppens, Groen v. Prlnstererstraat 14, Leerdam. 14 Mevr. Heesen. A 30, Oudewater. Hoe óók U een Fongers ter waarde van f. 39.50 (of in contanten f 35kunt winnen? Koop 3 stukken Palmolive zeep; vraag Uw winkelier om een inschrljf-formuller en schrijf in 30 woorden of minder „waarom U Palmolive zeep verkiest Stuur Uw antwoord aan Palmolive, Postbus 671Amsterdam, onder bijvoeging van 3 zwarte banden van de Palmolive zeep verpakking. Prijzen: een Fongers rijwiel per dag en ééns per maand een extra prijs van f 500.-. de schippers hadden plaatsen op hun vaar tuigen tegen betaling voor belangstellenden ter beschikking gesteld. Op een gegeven oogenblik bezweek van een Rijnaak, op wel ker dek zich vele toeschouwers hadden op gesteld, een dwarsbalk, met het gevolg, dat het dek gedeeltelijk inzakte. Een vijftigtal menschen vielen twee a drie meter naar beneden en kwamen in het ijzeren ruim terecht. Dit ongeval bracht, zooals te begrijpen is, onder de wachtenden groote ontsteltenis te weeg. Degenen, die zich nog op het dek be vonden, haastten zich van het schip af en in de omgeving van de ligplaats ontstond eeni- ge verwarring, zooóat de politie regelend moest optreden. Het bleek, toen de consternatie eenigszins bedaard was, dat negen personen verwon dingen van vrij ernstigen aard hadden be komen. Deze werden onmiddellijk in het ruim op brancards gelegd, die daarna door middel van een kraan uit het schip werden gehe- schen en in auto's van den geneeskundigen dienst werden gebracht. Zij werden naar het ziekenhuis Cafvarienberg vervoerd. De meeste hunner hadden arm- of beenfracfuren opgeloopen. Vier der patiënten konden echter na in het ziekenhuis behandeld te zijn, naar hun woning worden gezonden, terwijl vijf in het ziekenhuis bleven. Voor geen hunner be staat eenig levensgevaar. De politie heeft onmiddellijk een onderzoek ingesteld in verband met dit ongeluk, en het zal daarbij moeten blijken, of de schipper aan het ongeval schuld heeft, doordat hij teveel toeschouwers op het dek van zijn schip heeft t op ""laten. De schipper gaat vrij uit. Het ongeval ernstiger dan eerst gemeend werd. Omtrent het instorten van het scheepsdek langs de Maas op Maandagmiddag is door de justitie een ondezoek ingesteld, waarbij is komen vast te staan, dat de schipper het scheepsdek niet had verhuurd en zelfs her haaldelijk heeft gepoogd de menschen van het schip te doen verwilderen De verkon dingen die de slachtoffers opliepen, zijn achteraf van ernstiger aard gebleken dan aanvankelijk werd verondersteld De geneeskundige dienst welke onmiddel lijk hulp verleende, behandelde in totaal 12 gewonden. Daarbij werd in drie gevallen een zeer ernstige gecompliceerde beenbreuk ge en sta*eerd en een bekkenfractuur, terwijl een man een paar ribben had gebrokken .-n een kir>d ten lichte schedelfractuur opliep Een der gewonde vrouwen liep een bek kenfractuur en een bovenbeenbreuk op. ZILVEREN FEEST KOLONIAAL INSTITUUT. In een buitengewone drukbezochte verga dering van de Koninklijke Vereeniging Kolo niaal Instituut is gistermiddag het 25-jarig bestaan der vereeniging herdacht. Aanwezig waren o.a. de ministers van landbouw en van handel. Door den voorzitter van den Raad van Beheer, jhr. mr. dr. A. Röell werd een uitvoerige rede uitgesproken, waarin hij de geschiedenis der vereeniging naging. utopie"? Op prettige wijze schilderde spreker de logische verklaring van de Bellamy-ge- dachte. Hoe vreeselijk ook de huidige toe- I standen zijn, toch blijkt deze noodig om tot de Bellamy-gemeenschap te komen. Het lijden wat nu de menschen doen, aldus spreker, moet hem los maken van een stelsel om voor winst te produceeren, en z-al de menschen rijp maken voor de Bellamy-gemeenschap. Hierna wist den heer H. Nol les met „wat ernst en wat scherts" de huidige toestanden in een scherp licht te plaatsen, en met zijn humor de laehlust damg op te wekken Te ongeveer vijf uur sloot de heer Ubbink met een' woord van dank deze zeer goed ge slaagde bijeenkomst. HANDEL IN VERDOOVENDE MIDDELEN. Rechercheurs van den Vreemdelingendienst hebben in den trein tusschen Eindhoven en Amsterdam een vreemdeling aangehouden, die in het bezit bleek te zijn van verdoovende middelen, bestaande uit een vrij groote hoe veelheid ruwe opium. De man is te Amster dam naar het hoofdbureau van politie ge bracht en daar opgesloten. Hij zal ter be schikking van de justitie worden gesteld. BELLAMY-DAG TE APELDOORN. Zondag 15 September hield de Int. Ver. 3Jlamy op een terrein bij het theehuis „Berg en Bosch'' een Bellamy-dag. De heer Ubbink, voorzitter der afd. Apel doorn, opende deze bijeenkomst met een toe spraak, waarin hij tevens zijn voldoening over de groote opkomst uitsprak. Als eerste spreker verkreeg de heer C. Oderkerk uit Velsen het woord, welke met als onderwerp „Ons Ideaal" op aangename wijze uiteenzette, dat alle menschen plichten heb ben om mede te werken aan de productie voor de gemeenschap, doch ook rechten hebben op een gelijk aandeel in die productie Als scher- pe tegenstelling in het huidige stelsel schetste spreker dat meloenen als voer voor koeien werden gebezigd, terwijl een kind hem ver teld had, dat het dol op deze vrucht was doch ze niet kreeg, omdat zijn vader werk loos was. Dergelijke toestanden noemde spre- ker gevolgen van het huidige winstsysteem, waarbij met de productie geen rekening meï de behoefte wordt gehouden. Als tweede spreker verkreeg de heer dr. P. [ssel de Schepper het woord voor zijn rede met als onderwerp „Is de Bellamy-staat ecu In den avond van 11 November kwamen twee motorrijders met elkaar in botsing op den Helderschen weg bij de Koedijker vlot brug op de tramwegkruising, met het ge volg, dat beiden alsmede een duorijder met een hersenschudding en eenige fracturen be wusteloos op den rijweg bleven liggen. Alle drie werden in het Centraal zieken huis te Alkmaar opgenomen en door dr. Van Dam behandeld. De motorrijder, aan wien de schuld werd toegeschreven, de 50- jarige slager M. de Vries uit IJmuiden stond heden voor de Arrondissements recht bank te Alkmaar, meervoudige strafkamer terecht. Tegen hem werd gevorderd f 200 boete, subs. 60 dagen hechtenis. De andere motorrijder was de heer A. Dekker uit Bergen, die thans geheel her steld was. De heer de Vries echter zal ver moedelijk levenslang invalide blijven ten gevolge van deze aanrijding. Uitspraak a.s. Dinsdag. In de strafzaak tegen den directeur V. en den commissaris van het paleis voor volks vlijt P., die 10 October voor de Amster- damsche rechtbank dient, was aanvankelijk ook verdacht een neef van den directeur, M., die echter na verhoor door den rechter commissaris buiten vervolging gesteld is. Zitting; van Vrijdag 13 September. Uitspraken vorige zitting. Maarten Reek, Heilooër schildersknecht en amateur wegracer, werd veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen, terwijl zijn racecar, die hij ook gebruikt in zijn vak, hem bij hooge uit zondering is teruggegeven. De motorrenner G. A. du Pont te Alkmaar werd eveneens veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen. Nienwe zaken. Een onveranwoordehjke wildeman. Voor eenigen tijd verscheen een ingezetene uit Scheveningen, zekere J v. d. M., die in gezelschap van eenige andere jongelieden, musci uit die badplaats, met een door hem bestuurden auto Castricum was doorgedaverd en met 'n snelheid van pl.m. 70 K M. een op het rijwieload staande jeugdige tuinders knecht uit Heemskerk had aangereden en zoodanig gewond, dat hij nog niet geheel in staat was zijn tuindersvak te beoefenen. Deze ruwe rijder had destijds de schuld op een an deren autobestuurder geworpen, omdat deze, die aan den weg stond geparkeerd, eensklaps d«n rijweg zou zijn opgereden, waardoor verdachte genoodzaakt wa6, eensklaps naar links uit te halen. Op grond van dit verweer werd de zaak tot heden aangehouden en alsnu bedoelden bestuurder, den expediteur Bak ker uit Amsterdam, gehoord. De dappere automobilist uit Scneveningen, die destijds heel wat praatjes verkocht, schitterde echter thans door afwezigheid, wat jammer was, omdat de heer Bakker, die zelf 8 auto's in zijn bedrijf heeft en dus ter zake kundig is, een1 heel andere lezing gaf. Hij was zeer be hoorlijk en geleidelijk den rijweg opgereden, doch verdachte reed met een woeste vaart en moest met zooveel kracht uithalen, dat hij nagenoeg de macht over het stuur verloor ea over den weg slingerde. Deze getuige dacht, dat die bestuurder stapelgek was. Iets derge lijks werd ook bevestigd door den huisknecht Meijne, die met den aangereden tuinder Heneman uit Heemskerk op het rijwielpad stond. Het kwam nu cok duidelijk naar voren aan wien hier de schuld meest worden toege schreven en vorderde de ambtenaar 30 >oete of 30 dagen. Een civiele actie zal voorts namens de beschadigde partij tegen den Scheveningschen mijnheer worden ingesteld. A.s. week vonnis. 't Is zaak om daar uit te kijken. Een handelsreiziger te Alkmaar N. Ch. had op het zoo gevaarlijk kruispunt Rit sevoort— Lanigestraat—Kerkplein een ver- (eersfout gemaakt en plotseling vóór een weilrijder, die voornemens was de Lange- straat vanaf de Groote kerk in te rijden, het Titsevoort om willen rijden, wat het verderfe lijk snijden van het verkeer daarstelde. De wielrijder was echter de politieman Verbaan zijn gebiedend halt miste nog tijdig niet uv voldoende uitwerking. Niettemin bleef een jroces-verbaal niet uit en werd de heer Br., die ten deele toegaf foutief gehandeld te heb ben, tot 6 boete of 6 dagen veroordeeld. Je moet maar pech hebben. De reiziger Jan JJ. uit Bergen had een za kelijke afspraak met een cliënt in Hilversum of daaromtrent en moest zich terdege reppen om in Alkmaar zijn trein te halen, waardoor zioti liet verleiden de Bergertunnel door peddelen. Deze overtreding werd opge merkt door agent Verbaan, die natuurlijk niet naliet den heer H. aan te houden en te verbaliseeren. Dit oponthoud had echter tiet pvolg, dat hij den trein miste en thans nog tot overmaat van ramp tot 4 boete of 4 da gen werd veroordeeld Br Het slot was toch, dat Sijmen moest betalen. Een vrachtrijder uit Heerhugowaard was op 31 Juli op den Helderscheweg door verkeerspolitie, de agenten \Xebstti en beda aangehouden in verband met de - trole op de deugdelijkheid van zijn vracn auto. De vrachtrijder kreeg evenwel deze ge* uniformde heeren in de gaten en koos nt hazenpad, maar de dienstmotor met zijspa» was hem te vlug en na remproef werd ge constateerd, dat deze beide remmen niet vol doende in orde waren. Volgens verdachte, heden terecht staande, waren deze remmen zonder gebreken, en pas een dag of wat te voren nagezien, maar hij had niet met voldoende kracht duryei remmen, opdat naast hem een 3-jarig kim zat, dat door de kracht van het remmen, van de bank af had kunnen stuiven. Dat hij voorts had getracht de controleurs te ontkomen, schreef hij toe aan een zekere angst dat zijn stuurinrichting niet deugde Agent Webster verklaarde evenwel, dat die stuurinrichting geen motief gaf tot be merkingen, maar hij handhaafde zijn diagno se omtrent de remmen, zoodat ten slotte de vrachtrijder werd veroordeeld tot 8 boete of 8 dagen. Meerv. Strafkamer. Zitting van Dinsdag 17 Sept. Uitspraken 10 Sept. Jacob H. te Den Helder, misdrijf art. 244 wetboek van strafrecht, 6 maanden gevan genisstraf voorw. met 3 proefjaren, thans gedetineerd. Willem Br., arbeider, te Egroond aan den Hoef, diefstal van een tamme eend, 3 maan den gevangenisstraf. Pietje Cornelia S. te Anna Paulowna, dief stal gepleegd te St. Maartensvlotbrug, 25 boete of 15 dagen hechtenis. (Eisch was 3 maandën gevangenisstraf.) James L, reiziger, te Bloemendaal, door schuld toebrengen van ernstig lichamelijk letsel, eisch 300 boete of 60 dagen, 100 boete of 50 dagen hechtenis. (Niet officieel) 5de klasse, 2de ïjjjt Trekktnf van Mnsdzc 17 Hoop» 1'rtjien f 1000 3403 10048 11900 f 400 - 8835 13748 18704 t 200.- li™ 30793 t 100.- 299 j>565 5573 7723 9930 Hg, 1* „DE GEHEIMEN DER H. MIS". In het openluchttheater te Bergen Voor de laatste maal in dit seizoen is het openluchttheater bespeeld; ditmaal door 'n groep leekenspelers uit Heerhugowaard, die aldaar dezen zomer onder regie van An- ton Sweers uit Amsterdam 'n serie succes- volle opvoeringen gaven van Calderon s mysteriespel ,.De Geheimen der H Mis door Henri Ghéon bewerkt. Met dit spel kwamen de Heer Hugowaarders naar Bier gen. Een 609 bezokers waren Zondag ge komen; het minder zomersche weer en het ongunstige aanvangsuur 4 uur zullen ongetwijfeld oorzaak geweest zijn, dat het theater niet uitverkocht was. Misschien ook wekte de titel en de strekking van het aan gekondigde stuk remmend voor onze mo derne 20ste eeuwsche menschen, die nu een maal iets anders op tooneelgebied gewend zijn en zeer gereserveerd staan tegen op voeringen als deze. „De Geheimen dei H. Mis", de titel zegt het reeds, is een spel, een leekenspel in dit geval, dat een uitleg geeft van de symboli sche handelingen der H. Mis, het Middenpunt van het Katholieke Geloof. In den aanvang van het spel zien we aan den linkerkant de Onwetendheid tegenover de Wijsheid, die temidden van een Engelen- groep rechts plaats neemt, nadat de Engelen het Veni Santé Spiritus gezongen hebben waarbij ze, gericht naar de Wijsheid als Middenpunt, door hun gebaren de beteeke- nis aanduiden van de woorden die ze zingen. De Onwetendheid erkent niets te weten van de beteekenis der H. Mis, doch die erken ning noemt de Wijsheid troostend reeds het begin van de wetenschap. De Wijsheid zal den uitleg geven en het eigenlijke spel vangt aan. Op het groote tooneel speelt zich in groote trekken de geschiedenis van het Oud Ver bond af„ van Adam tot Christus, terwijl op een hooger gelegen podium de H Mis, het onbloedig Offer van het Nieuw Verbond, wordt opgedragen door den priester. We zien Adam zijn schuld belijden en de priester zijn Confiteor bidden; we hooren Mozes God s ontferming afsmeeken en de geloovi- gen het Kyrie zingen en het Gloria; Saulus wordt Paulus, als Christus hem gevraagd heeft, waarom hij Hem vervolgt; Joannes leest zijn Evangelie van het Woord en het volk belijdt zijn Credo. Dan komt het schoone tafreel der Offeran de, waarin het volk zijn offer brengt, de landman de vruchten der aarde, het koren dat net Brood en de druiven die de Wijn moeten worden. De burgers brengen de voorwerpen van hun dagelijkschen arbeid in velerlei schakee ring; de jeugd haar idealen en wilskracht. De concecratie volgt en intusschen geeft de Wijsheid uitleg van de liturgische hande lingen en gebeden, terwijl de Joden in hun hardnekkig niet-willen-weten blijven volhar den. Dit tafreel bood het schitterendste kleu- renschouwspel van de bonte mengeling der meer dan 200 executanten, wier massaal ge barenspel van 'n knappe regie getuigde. Het Offer voltrok zich met de Communio en het volk ontvangt zijn gaven, geheiligd door het Offer, terug. Met een jubelend Alle luja en een dankend Laudate, dat evenals die andere liturgische gezangen in de Grego- riaansche melodieën gezongen werd werd het spel beëindigd. Voor niet-ingewijden was het wellicht moeilijk het spel naar waarde te volgen de welluidende taal, die voor de geloovi'gen geen holle woorden bood hel West- Friesch dialect kon men met 'n beetje goede wil gemakkelijk voor lief nemen de bonte kleurenmengeling en het devote, toewijdings volle massa-spel maakten het gehee! tot een waardevolle opvoering. Een woord van lof aan spelers, waarin vooral de Wijsheid uitblonk en aan den re gisseur is dan ook zeker niet misplaatst. 131 196 852 1183 2153 2194 2960 3186 3642 3652 4772 5302 6377 6413 7044 7242 8414 8736 10721 10837 12042 12290 13061 13160 13814 14033 14829 14935 15776 16001 17155 17176 17995 18001 18545 19101 19873 19913 20932 20975 8 88 302 352 929 930 1384 1406 1740 1774 1994 2010 2268 2270 2480 2553 2673 2709 3046 3074 3131 3151 3361 3364 3601 3771 4032 4057 4314 4328 4441 4598 4974 5033 5337 5382 6653 5667 5967 6023 6276 6313 6595 6676 6926 6963 7410 7444 7604 7822 8189 8212 8337 8382 8617 8646 8974 9022 9343 9465 9805 9907 Preien van 78 415 611 623 689 1326 1581 1585 2336 2578 2604 3484 3487 3489 3669 3777 3827 5427 5696 5759 6442 6555 6934 7391 7772 7871 8959 9149 1790 2630 3508 3876 5909 6980 8056 744 1884 280] 3681 4410 6281 7027 8II4 7* «D 2811 3314 33g 7036 9908 10087 10330 iS? 1775 11780 n °732 16213 16635 16635 16970 169^ 13758 14841 «801 17079 Nieten 96 361 955 1422 1826 2015 2350 2568 2842 3069 3241 3376 3845 4095 4370 4654 5048 5396 6741 6056 6368 6714 7014 7468 7904 8235 8399 8653 9052 9659 146 462 1061 1456 1835 2018 2397 2581 2868 3090 3259 3437 3865 4118 4378 4751 5053 5436 5755 6057 6432 6731 7084 7435 7933 8285 8410 8722 9092 9681 175 480 1217 1489 1843 2075 2399 2602 2875 3095 3278 3450 3878 4177 4379 4819 5118 5437 5868 8117 6487 6758 7117 7515 7980 8290 8431 8780 9108 9691 311 650 1279 1624 1903 2116 2439 2616 2910 3110 3327 3496 3959 4197 4398 4918 5211 5469 5888 «123 6540 67«« 73H 763» 8037 8291 8442 8795 9285 9749 247 789 1320 1676 1974 2202 2460 2631 2917 >117 3333 3670 3962 4224 4424 4960 5280 5539 5931 6166 6571 6860 7364 7563 8067 8299 8517 8630 348 833 137] 1711 1876 2288 2471 284] 3010 3130 3340 3678 3997 4288 4438 4967 5310 5592 5938 6268 6560 6867 7396 7735 8174 8325 8563 8872 9322 9328 9966 10039 10079 10084 10066 10120 .0131 10179 10227 10274 10323 10332 10380 10392 .0543 10648 10663 10734 10759 10823 10853 10663 10873 10960 10966 10979 11043 11063 11113 1U63 11206 11274 11292 11333 11367 11373 11600 11619 11625 11724 11774 11801 11821 11841 11912 11962 12012 12128 12151 12171 12178 12322 12324 12321 12361 12415 12452 12473 12478 12513 12518 1258 12592 12593 12607 12609 12615 12698 12700 1278 12776 12847 12856 12913 12943 12950 13002 13051 13084 13228 13294 13343 13344 13393 13433 13618 13619 13681 13783 13797 13801 13889 13893 13934 13936 13958 13969 14006 14014 14018 14041 14070 14120 14185 14189 14241 14265 14358 14395 14407 14411 14430 14434 14439 14461 14488 14493 14531 14587 14668 14695 14743 14766 14769 14897 14606 14982 14999 15026 15063 15073 15154 15179 15110 15209 15226 15265 15298 15374 15415 15416 154» 15485 15505 15532 15541 15591 15592 15662 15701 15707 15718 15730 15733 15741 15825 15867 1S0U 15913 15926 15943 15980 16087 16134 16187 16211 16232 16342 16365 16384 16420 16468 16492 16500 16561 16569 16670 16674 16745 16747 16806 16« 16917 16926 16930 16853 16960 17098 17139 17243 17292 17336 17353 17378 17391 17580 17589 17611 17650 17671 17718 17736 17738 17739 17743 177B 17763 17791 17881 17912 17945 17989 18016 18089 18129 18151 18161 18218 18256 18268 18289 18201 18345 18381 18395 18401 18408 18427 18452 18S22 18526 18536 18668 18673 18689 18690 18702 13828 18853 18866 18943 18969 18993 19018 19090 19081 19102 19139 19171 19224 19424 19474 19500 19501 19522 19630 19539 19563 19590 19660 19666 19757 19766 19790 19868 19877 19933 19971 20027 30031 0117 20167 20215 20235 20256 20258 30384 20499 20512 20534 20554 20752 20755 20818 20847 20875 20898 20900 20998 Verbeteringen le lijst 6e kl.: 1466 f70 m. i 2466 f70; 15108 m. z. 16181. FILMINDUSTRIE TE LAREN— BLARICUM. In tegenwoordigheid van een groot aante' genoodigden had Zaterdagmiddag de ope ning plaats, van de nieuwe filmstudio, welke de architect C. de Graaff in opdracht van den cineast Frans Dupont aan den RaboestWfr op de grens van Laren en Blaricum gebouwd. Nadat het gezelschap zich had vcrzaffleW in ae groote studio-zaal gaf de heer Dupo® een uiteenzetting van de plannen, welke bi] in deze studio met zijn medewerkers hoopj te verwezenlijken. Spr. wees er op, dat het niet in de bedoeling ligt te concurreeren de bestaande Nederlandsehe film-industrie» doch een nieuwe industrie te scheppen. n»h door het vervaardigen van z.g. intelect-fil® De productie zal bestaan uit mooie dorps* landschappen; gedetailleerde korte films. een andere diepere strekking zullen hebMP dan de journaals. Voorts korte één-acter«» die een typisch Nederlandsch karakter zult® dragen. De heer Dupont deelde nog tae<X' dat gisteren begonnen is met proefopnamen van een film, welke het se®* derachtige plaatsje Giethoorn in beeld zin1® irengen. Tegelijkertijd wordt geëxplo»e«" een gramofoonplatenfabriek, waarvoor e® speciale geluids studie is ingericht. Medewerkers van den heer Dupont zij Stientje Stevens (camera), en de heeren: j' Saan (geluid), S. Gerdes (regisseur) en K» J< Meijer (a.gemeen assistent). -aM De studio is zoo ingericht, dat zij g&v* is voor nagenoeg alle opnamen. Alleen vö" massa-scènes zal van de cinetone stu worden gebruik gemaakt. rS Er kan gefilmd worden met schijnwerP met een totale lichtsterkte van 30000 *a Dit roode bord met witte streep beteckent: gesloten voor alle ver keer in deze richting

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10