Aqmda Hit het JUu £aatste betichten Stad en Onufevüu} Weeeéeticht KIJKEK,s KOPEN -..CLOECK Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Winternachtstraum, hoofdrollen Magda Schneider en Wolf AlbachRetty. Toegang alle leeftijden. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofdnum mer De wereld zonder masker, hoofdrol Harry Piel. Toegang alle leeftijden. Roxy-theater, half acht, hoofdnummer De Strooman, hoofdrol Harold Lloyd. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee De Strooman. City-thater, half acht, hoofdnummer Rosen aus dem Süden, hoofdrollen Paul Hörbiger en OretI Theimer. Toegang alle leeftijden. Donderdag 19 September. 2.30 en 4 uur, in City-theater, Doelen straat, bedrijfsgeluidfilm Altijd welkom, voor de Ned. Vereen, van Huisvrouwen. marschmuziek speelde. Met dit detache ment reden de regimentscommandant kolo nel A. Diemont en diens adjudant mede. Onmiddellijk daarop volgden in gala-livrei een rijknecht-majoor en twee rijknechts te paard. Daarachter kwam de eerste der met twee paarden bespannen gala-koetsen, waar in de kamerheer-ceremoniemeester der konin gin, R. A. baron van Hardenbroek van Har- denbroek gezeten was. Naast elk portier ging een lakei. Hierop volgden twee gala koetsen, wederom met een lakei naast elk portier, waarin acht kamerheeren, volgens hun rang gezeten waren. In de eerste dezer koetsen, de tweede in den stoet waren geze ten de kamerheer in gewonen dienst jhr. mr. C. Dedel, de kamerheer in buitengewonen dienst R. F. C. baron Bentinck van Schoon beten, mr. J. C. baron Baud, kamerheer in buitengewonen dienst van H.M. de koningin, ter beschikking van prinses Juliana en de kamerheer in buitengewonen dienst, R. L. J. H. graaf de Marchant d'Ansembourg. In de volgende, derde gala-koets hadden plaats genomen jhr. H. J. Repelaer van Driel, ka merheer in buitengewonen dienst en thesau- reir van de koningin, A. J. Looxma van Wei deren baron Rengers, kamerheer in buiten gewonen dienst, generaal-majoor jhr. A. G. Sickinghe, kamerheer van de koningin en mr. S. B. W. graaf van Limburg Stirum, ka merheer in buitengewonen dienst. ïn twee gala-rijtuigen volgden de groot- officieren volgens rang en benoeming. Het eerste daarvan, het vierde gala-rijtuig in den stoet, bood plaats aan de heeren E. H. Juckema van Burmania baron Rengers, dienstdoend grootmeester van prinses Julia na, mr. W. J. baron van Lynden, opper-ka- merheer en jhr. V. E. A. Boreel van Oldenal- Ier, opperhofmaarschalk van de koningin. In de volgende vijfde gala-koets waren ge zeten de heeren jhr. mr. dr. A. G. Schimmel- penninck en G. Ch. baron Snouckaert van Schauburg. De zesde gala-koets verleende plaats aan de grootmeesteres mevrouw de douairière gravin van Lynden van Sandenburg, geb. barones van Nagel 1 van Ampsen en de dienstdoende dame du palais, mevrouw van Reigersberg Versluys. In de zevende gala-koets volgde de opper- ceremoniemeester luitenant-generaal bd. J. H. F. graaf du Monceau. Naast elk portier van deze vier galakoet sen gingen twee lakeien. Nadat de zeven galakoetsen waren wegge reden, reed de gouden koets voor, met acht paarden bespannen. Op ditzelfde oogenblik werd door het uit steken van vaantjes het sein gegevei. voor het lossen van het eerste der minuut-schoten, welke van het verlaten van het paleis, om streeks één uur, tot dien terugkeer aldaar, werden afgegeven uit de in het Malieveld op gestelde batterij der eerste artillerie-brigade bestaande uit vier vuurmonden. Onder het dreunen van het eerste schot presenteerde de eerewacht het geweer en zette de Kon. Militaire Kapel het Wilhelmus in, terwijl de koningin en de prinses getooid met het breedè lint van het grootkruis van de orde van den Nederlandschen leeuw, in de gouden koets stapten, welke zich vervol gens onder het gejubel der menigte statig in beweging zette. Naast elk van de acht paar den, waarmede de koets bespannen was, ging een koetsier, en aan elke zijde van de koets liepen vier lakeien. Ter rechterzijde van de statiekoets reed de chef van het militaire huis van de koningin, de vice-admiraal b.d. F. Bauduin, ter linkerzijde de gouverneur der koninklijke residentie luit.-generaal jhr. W. Röell, commandant van het veldleger. Achter de gouden koets reden te paard, twee aan twee, de officieren der landmacht van het militaire huis der koningin, de oude ren voor, t.w.: de adjudanten in b.d. luit.- gen. b.d jhr. E. J. M. Wittert, luit.-gen. b.d'. H. C. J. ter Beek, luit.-gen. b.d J. H. Borei, rn.-majoor bd. H. Rambonnet, gen.-maj. J. baron van Voorst tot Voorst, kolonel b.d. jhr. W. Laman Trip, reserve-kolonel b.d. W. Froger, reserve-kolonel W G van Hoogenhuyze, luit.-kolonel jhr. W. C M de Jonge van Ellemeet, kapitein H. J. Phaff en de ordonnanoe-officieren, ritmeester jhr C. E. J. M. Verheyen, eerste-luit. R. Römer, en eerste-luit. jhr. G. H. A. van Kinschot. Hartelijk toegejuicht door de menschen- menigte aan weerszijden van den door mili tairen afgezetten weg, reed de stoet door de Heulstraat, het schelppad van het Lange Voorhout, over den Korte Vijverberg naar het Binnenhof. Op het Binnenhof. Daar stond aan de Ridderzaal een eere wacht opgesteld, bestaande uit een afdeeling van het Korp6 Mariniers, met vaandel en het Muziekkorps van de Koninklijke Marine bij welke eere-wacht zich de commandant van het Korps Mariniers kolonel C. J. O. Dorren met zijn adjudant bevond. Onder de tonen van het Wilhelmus, ge speeld door het Marine Muziekkorps, beste gen de koningin en de prinses de treden, lei dende naar .den ingang der Ridderzaal, wel ker peristyle overhuifd was met een rood flu- weelen baldakijn met gouden franjes, terwijl de eere-wacht der Mariniers ter strekte van zeventig man de militaire honneurs bracht en de vaandeldrager zijn vaandel deed buigen. Op het bordes werd de koningin begroet door de officieren der zeemacht van Haar Militaire Huis en wel de adjudanten ib.d. de vice-admiraals b.d. C. C. Zegers Rijser, J. J Rambonnet, A ten Broecke Hoekstra en jhr G. L. Schorer, de schout-bij-nacht bd. jhr. J. C. F. von Mühlen, kapitein ter zee C. baron de Vos van Steenwijk en de adjudant in ge wonen dienst, kapitein luit. ter zee N. A Rost van Tonningen. In de Ridderzaal Bij het binnentreden in de Ridderzaal wer den de vorstelijke personen ontvangen door een gemengd commissie van in- en uitgeleide uit de beide Kamers der Staten-Generaal, welke, voorafgegaan door den Kamerheer- ceremoniemeester, de acht kamerleden, de groot-officieren en den opper-ceremonie meester, de koningin en de prinses naar de voor Haar bestemde zetels geleidde, onmid dellijk gevolgd door de grootmeesteres, de dienstdoende dame du palais, en chef van het Militaire Huis, en gouverneur der Konink lijke Residentie, den eersten stalmeester en de officieren van het Militaire Huis der konin gin, die in den stoet waren meegereden, als mede die welke de koningin onder de peristyle hadden begroet. De koningin nam plaats op den troon, links van haar nam prinses Juliana plaats, terwijl de leden van haar gevolg de plaatsen achter en ter zijde van den troon innamer., hun in het officieele program aangewezen. Onmiddellijk daarop ving de koningin de voorlezing aan van de troonrede. Terug naar het Paleis. Nadat de plechtigheid in de zaal was be ëindigd werd ruim half twee, met hetzelfde eerbetoon door de eerewacht de terugtocht naar het Paleis in het Noordeinde langs den zelfden weg ondernomen Der traditie getrouw hadden zich bij het vertrek van den stoet van de Ridderzaal de leden van het Corps Diplomatique met hun dames, die de openingsplechtigheid in de zaal hadden bijgewoond, nabij de middelste poort van het Binnenhof opgesteld, om de vorstelijke personen bij het voorbijtrekken een groet te brengen. Op den terugweg werden koningin en prin ses door de menigte geestdriftig toegejuicht en toegewuifd. Na haar aankomst ten paleize, waarbij dezelfde eerbewijzen werden gebracht als bij het vertrek, hebben de koningin en de prin ses zich eenige oogenblikken aan een der vensters vertoond, onder enthousiaste hulde- jetuigingen van het publiek. Ter aansluiting aan dit verslag seint men ons uit Den Haag nog het volgende: Het weer was heden ver van fraai. Storm vlagen en regenbuien wisselden elkaar af, terwijl op sommige oogenblikken een zwak te zonnestraal eenige vroolijkheid trachtte aan te brengen. Voral de storm speelde om streeks het middaguur parten. Een deel van iet kleed van het baldakijn, dat voor het bor des van de Ridderzaal was opgesteld, rukte los, waarbij de gouden franje zoodanig werd 1 beschadigd dat men deze moest verwijderen. Ook het looperkleed, dat van den ingang der Ridderzaal was uitgelegd, had van den h<- vigen wind te lijden, zodat men er toe over ging dit kleed met spijkers in de kiinkerbe- sitrating van het Binnenhof vast te nagelen. Langs den traditioneelen weg, welken den koninklijken stoet volgde, stonden ook thans weer duizenden geschaard om het voorbij trekken van de gouden koets te zien. Op ver schillende punten stonden groepen van de Prinsenvlag en andere Oranjevereenigingen opgesteld met hun vlaggen en banieren Het trok de aandacht, dat de stormbrigaie van de Haagsche politie heden voor de eerste maal officieel dienst deed in haar martiale uniformen met stalen helm en gewapend met carabijnen. Deze brigade telt 52 man. Dr. Colijn krijgt een ovatie. De minister-president dr. H. Colijn, die per auto omstreeks 12.15 uur op het Binnen- lof aankwam, had, nadat hij was uitgestapt en terwijl hij zich naar de Ridderzaal begaf, een langdurige ovatie in ontvangst te nemen. Te 1 uur, het tijdstip van het vertrek van den koninklijken stoet van het paleis, viel wederom een regenbuitje, dat gelukkig ech ter niet langer dan enkele minuten aanhield. De Oranjezon flitste af en toe langs de wol- cen en gaf dan een aardigen glans aan de mi'itaire uniformen en aan de kleurige vlag gen langs de route. Zoo stonden op het Lange Voorhout vele groepen o.a. van het Nat Jongeren Veriwnd en ae Prinsenvlag geschaard, die met hun vaandels en uitrustingen een vroolijk cachet aan het geheel gaven. Ook tal van corporaties van oud-mili'ai- ren en oranjevereenigingen hadden zich langs het Voorhout opgesteld en droegen bij tot verhooging van het aspect. Herhaalde toejuichingen weerklonken tijdens het voor bijtrekken van den koninklijken stoet, die te cwart over een het Binnenhof had bereikt. Het Wilhelmus, dat op dat moment door de marinekapel werd ingezet, werd door het publiek enthousiast meegezongen. Toen de koningin en de prinses op het Binnenhof zich uit de gouden koits naar de Ridderzaal begaven, weerklonk een herhaald luid gejuich van de vele op het Binnenhof aanwezige belangstellenden. H.M. was ge kleed in wit costuum, de prinses was in thee- kleurig costuum met hoed' in dezelfde tint gekleed en zij droeg een cape met witte struisveeren. Te ruim half twee verlieten de vorstelijke personen weder de Ridderzaal. Zij weruen daarbij opnieuw hartelijk toegejuicht. Ook bij het verlaten door den koninklijken stoet van het Binnenhof werd het Wilhelmus door iet publiek meegezongen. Precies 2 uur bereikte de gouden koets het koninklijk paleis aan het Noordeinde Naar gewoonte vertoonden de koningin en de prin ses zich eenige oogenblikken voor een der vensters van het paleis. De koninklijke mili taire kapel speelde weder het Wilhelmus, dat ook hier door het publiek uit volle borst werd meegezongen. VEREENIGDE VERGADERING VAN DE BEIDE KAMERS. H.M. l«est de troonrede voor. De heer W. L. Baron de Vo6 van Steenwijk, die het voorzitterschap bekleedt, opende, na dat de leden der Staten-Generaal zich in de Ridderzaal vereenigd hadden, hedenmiddag te half één uur de vergadering en deed den commies-griffier der Eerste Kamer voorle zing doen van een Kon. Besluit van 12 Sep tember 1935, houdende zijn benoeming tot voorzitter van de Eerste Kamer gedurende de zitting, welke heden aanvangt. De voorzitter benoemde een commissie, die Hare Majesteit in het gebouw zou ontvangen en uitleiden. Deze commissie bestond uit de Eerste Kamerleden Droogleever Fortuyn, Anema, Schoenmaker, Ruyter en Kol ff en de Tweede Kamerleden de Geer, Bongaerts, Visscher, Bierema, Schaepman, Rutgers van Rozenburg, v. d. Heuvel, mej. Meyer, Kor- tenhorst en van Kempen. De ministers, hoofden van ministerieele departemen, en de leden van den raad van State, vereenigden zich des namiddags te één uur mede in de Ridderzaal. H. M. de koningin, vergezeld van H. K. H. Prinses Juliana, kort daarna in de Rid derzaal aangekomen, werd door de commis sie in de vergadering binengeleid, nam plaats op den troon en hield, terwijl ter lin- kerijde van Hare Majesteit H. K. H. Prin ses Juliana plaats nam, de troonrede. De Ridderzaal bood 'als steeds een schit terenden aanblik van uniformen. Dadelijk na het voorlezen van de troonrede zette de heer Dumaer van Twist een Leve de Ko ningin in waarmede hartelijk werd inge stemd. De sociaal-democr. kamerleden bepaalden zich daarbij met zich van hun zetels te ver heffen. De beide N. S. B. eerste kamerleden van Vessem en graaf de Marchant et d'As- sembourg brachten hierbij de nat. soc. groet. De communistische tweede kamerleden wa ren niet aanwezig. H. M. vergezeld van Prinses Juliana, en voorafgegaan door de commissie, verliet na het voorlezen van de troonrede de vergader zaal. De voorzitter sloot, nadat de commissie in de zaal was teruggekeerd, de vereenigde vergadering. (Ongecorrigeerd DE STORM. Tentoonstellingsgebouwen om ver gewaaid. De 5 tenten tot een gezamenlijke grootte van 3000 M2., waarin de groote vee- en zuiveltentoonstelling te Leiden zal worden ondergebracht, zijn in den afgeloopen nacht door het noodweer zwaar geteisterd. He denmorgen bereikte de wind zulk een kracht dat drie groot* tenten omverwaai den, terwijl de twee andere ernstig werden beschadigd. Het is daardoor onmogelijk ge worden gevolg te geven aan het aanvanke- ijk voornemen om de tentoonstelling mor gen te openen. In de hedenmorgen gehouden spoedver gadering van het tentoonstellingsbestuur is besloten de opening van de algemeene tentoonstelling te doen plaats hebben tege- ijk met de officieele opening der veeten toonstelling op Donderdag a.s. Nieuwe tenten zijn besteld en door krach tige samenwerking tusschen bestuur en exposanten tevens met de in ruime mate toegezegde hulp der militairen van het 6de regiment veldartillerie hoopt men er in te slagen den oorspronkelijken opzet ongewij zigd ten uitvoer te brengen. Daar verschillende tenten reeds gedeel telijk waren ingericht is de schade aanzien lijk. Een jonge man gewond door een vallenden boom. De storm, die in den nacht is opgestoken en in den ochtend in hevigheid toenam, ïeeft in Amsterdam aan de brandweer zeer veel werk bezorgd. Herhaalde malen werd haar hulp ingeroepen voor omgewaaide antennepalen en losgerukte stukken zink. Van ernstigen aard was een boom, die op den N. Z. Voorburgwal bij de Rosmarijn- steeg door een rukwind was bezweken en op de stroomdraden van de tram viel. De draden hielden den boom, maar het tram verkeer was er door stilgelegd. Spoedig kwamen brandweer en werkwagens van de gemeentetram voor het opruimingswerk. Na een half uur werken was de boom ont daan van zijn bladerkroon en lag de kale stam langs den trottoirband. Het verkeer nam weer spoedig zijn gewonen loop. Ook op de Prinsengracht bij de Runstnat is een boom bezweken door den winddruk. Hij kwam terecht op een jongen man, waar door deze zijn been brak en vermoedelijk nog inwendige kneuzingen opliep. De Ge neeskundige Dienst bracht hem naar het Binnengasthuis. BEVORDERING SAMENWERKING DEPARTEMENTEN VAN LANDBOUW EN VAN HANDEL. Gelijk wij dezer dagen meedeelden is tot secretaris-generaal van de departementen van landbouw en visscherij, en handel, nij verheid en scheepvaart dezelfde persoon mr. dr. A. A. van Rhijn) benoemd. Naar ons uit ingewonnen inlichtingen is gebleken is deze regeling getroffen om de noodige samenwerking bij den ambtelijken arbeid van deze departementen, die telkens op eikaars terrein komen, te bevorderen. VERVALSCHING VAN WEGENKAART. Het gerechtshof te Amsterdam veroordeel de den chauffeur J. C. v. H. te Utrecht we gens het vervalschen van een wegenkaart, waardoor het laadvermogen van zijn auto hooger werd dan geoorloofd was, tot een geldboete van 75 subs. 15 dagen hechtenis. Het Hof achtte de feiten ernstig, doch hielt rekening met het gunstige reclasseermgsrap- port. De rechtbank had hem tot 14 dagen ge vangenisstraf veroordeeld. x ALS DE HERFST ZICH AANKONDIGT. Met jachtende luchten, met storm en met regen. Een mensch, zelfs een zeer serieus mensch, kan zich vergissen. En een insti tuut, zelfs dat in de Bildt, vergist zich wei eens een enkelen keer. Want had die be roemde instelling ons vanmorgen niet inge fluisterd, dat er „storm verwacht werd" zoodat alle posten ten Zuiden van IJmui- den de grootst mogelijke aandacht moesten schenken aan het weer? IJmuiden ligt nog altijd ten Zuiden van Alkmaar, maar wij gelooven, dat de posten tusschen IJmuiden en den Helder vandaag ook wel de attentievlag hebben geheschenl Want het waaide hier ook. En waarachtig geen klein beetje. D'r staat een stevige wind, zei ons iemand. Wat een storm hé?, meende een tweede. Nou, nou! daar zit kracht achter dat windje, moest een derde opmerken. Verschillende appreciatie, nietwaar? En terwijl wij op de redactie den regen zagen vallen in dichte stroomer en den wind hoorden bulderen in den schoorsteen, wachtten wij af, op de telefoontjes. Die al ieel gauw kwamen. En waaruit bleek, dat er boomen gesneu veld waren. En takken. En niet te ver geten: dakpannen! Toen zijn wij op de fiets gestapt en heb ben door Alkmaar getoerd. Wij hebben ge zien, hoe mannen met gladden schedel hun ïoeden opvischten uit het water, wij zagen hoe 't was natuurlijk bij de Groote kerk parapluies omgekeerd werden, wij za gen, hoe boomen ontworteld waren Tusschen de beide steenen bruggen bij de Vischmarkt staan fraaie boomen. Thans staat er een minder. Want de storm greep een der meest forsche knapen en ontwor telde hem. De zware stam nam een breede, omvangrijke wortelmassa mee en zelfs een telefoonkabel werd meegesleurd, terwijl buizen van de rioleering gescheurd werden. Tien meter verder was de bodem zeer levendig". Bij eiken zwieper, welke een boom daar maakte, bogen de straatsteenen omhoog en elk oogenblik kon het moment aanbreken, waarop ook hier een boom ont worteld in het Verdronkenoord zou liggen. Jetzelfde kon een 500 M. verder gebeuren en vele tientallen nieuwsgierigen stonden te wachten, om van dat feit getuige te zijn. Op de Oudegracht blaken twee boomen gesneuveld en in het water te liggen, ter wijl andere hun takken verloren hadden! in dan op den Singel, vlak bij het kruit- huisje. Daar lagen vanmiddag twee fraaie exemplaren tusschen het struikgewas en ïadden door hun val niet alleen flinke ga ten gemaakt, maar ook de omgeving ern stig vernield. Een wandeling over de singels maakte dui delijk, hoe de storm had huisgehouden. Alle paden lagen bezaaid met takken en de jeugd vermaakte zich met het zoeken van kastanjes, die bij honderden voor het grijpen lagen De singels zelf leken verwaarloosd, vooral daar, waar zware takken van de boomen ge scheurd waren. En dan de Hout. Bijna onbegaanbaar, zoo goed als onbefietsbaar waren de wegen en paden daar. Duizenden takken, groote en kleine, lagen overal verspreid, bloemperken waren verwaaid en verfomfaaid, struiken ontworteld en zwaar beschadigd Het Westerweggedeelte van den Hout zag weer twee flinke boomen gesneuveld en natuurlijk verschillende kleine boompjes, die de storm kracht niet hadden kunnen weerstaan. Het zelfde zagen wij in de Emmastraat waar ook een boom tegen de straat getuimeld was. De stormwind had zijn sporen nagelaten Maar al te duidelijk! In de binnenstad was iet nog het beste. Natuurlijk sneuvelden er wat dakpanen Bij Kofa kwam er o.a. een precies terecht op het hoofd van een voorbij ganger en bij de firma Cloeck dreigde een lichtbak te vallen, maar het personeel was er net op tijd bij, om de bak, die reeds in de goot lag, veilig op te bergen. Te Bergen. In Bergen moest het Bergerbosch het ont gelden. Ook daar lagen de paden bezaaid m^t takken. In de Breelaan werden twee groote iepen ontworteld en in de Dorpsstraat waai den ook enkele boomen om. Gelukkig bleei de scfa'J: beperkt tot de boomen zelf. Van gemeentewege is men thans bezig, om een gevaarlijke iep van grooten om vang, die elk oogenblik dreigt te vallen, var zware takken te ontdoen, om te voor komen, dat de takken op de huizen terecht komen. Aan zee. Te Bergen aan Zee zijn van tal van huizen de pannen afgewaaid, terwijl er boven de duinen een zandstorm woedt. De zee zelf biedt een onvergetelijken aanblik. Woedende schuimvlokken jagen bij den duinvoet en komen zelfs in de stra ten van Bergen aan Zee terecht. Het water is zeer hoog en stond hedenmiddag reeds tegen de duinen op. Een verblijf aan zee is echter bijna niet mogelijk, aangezien het zand overal ronddwarrelt. De Bildt seint En juist vanmiddag, toen wij meenden dat de storm wat bedaard was, seinde de Bildt: Wordt storm verwacht uit het Zuid-Westen met ruimenden wind SPELENDE KINDEREN. In de Doorbraak waren vanmiddag kinderen aan het spelen met de hekken, die morgen moeten dienen voor de veetentoon stelling. Een meisje, Janny de Waard, viel plotseling bij het springen over die hekken, op den grond en kwam zoo terecht, dat haar pols zwaar gekneusd wew' naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 17 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Institut te de Bilt. Hoogste barometerstand 760,8 m.M. te Biarritz. Laagste barometerstand 725,0 m.M. te Shields. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 18 September: Aanvankelijk nog krachtige later afne- mende westelijke tot noordwestelijke later wellicht weer krachtige wind; zwaar bewolkt met opklaringen; waarschijnlijk regenbuien; iets kouder. Weeroverzicht. De gisteren genoemde secundaire ten zuid- westen van Ierland heeft zich verder uitge- breid. Zij trok noord-oostwaarts en bevindt zich thans ten oosten van Schotland, waar Shields den lagen barometerstand van 725 mM. heeft. De sterke barometerdaling over de noord- zee en de minder sterke luchtdrukverande ringen op het vasteland deden over een uit gebreid gebied den wind tot stormkracht toenemen. Vooral over het Kanaal en de zuidelijke Noordzee waait het zeer hard. Het lichtschip noord-Hinder meldde van ochtend windkracht 12, Terschellingerbank 11. Langs onze kust wordt windkracht 9 gemeld. In de Golf van Biscaye en langs de kust van Denemarken en zuid-Noorwegen waait het eveneens sterk, alhoewel er de storm wat minder zwaar is dan bij ons. De kern van de hoofddepressie vereenigt zich thans met dien van de secundaire. Het depressiesteem in zijn geheel verplaatste zich weinig. Vooral over de Britsche eilan- den viel veel neerslag. Ook de IJslandsche stations tapten veel regen af- Uit het westen werd over de Brit sche eilanden, ons land en Frankrijk lucht van iets hooger temperatuur dan gisteren aangevoerd. Ook over noord-Scandinavië werd het wat warmer, terwijl in zuid-Scan- dinavië de temperatuur daalde. Belangrijk kouder werd het over Duitsch- and en centraal Europa. In dit zuid-ooste lijk gedeelte van het waarnemingsgebied bleef het weer nog rustig. Door de sterke baromterstiigingen in het zuid-westen is rui mende wind ten onzent waarschijnlijk. Ook zal de windkracht wel wat afnemen. STORM WAARSCHUWINGSDIENST. Geseind te de Bilt hedenmorgen om 9 35 uur aan de posten van IJmuiden tot de Bel gische grens: Wordt verwacht storm uit het zuid- westen met ruimenden wind. WIE WEF.T RAAD VOOR EEN POES? Een onzer abonné's schrijft ons: Eenigen tijd geleden las een stukje in Uw courant van iemand, die een antwoord inzond op de vraag, wat te doen met een poes, die schurft heeft. Mag ik verzoeken of er ook iemand is, die mij een middel aan de hand kan doen voor mijn poes pl.m. 1 jaar oud die wel gett schurft heeft, maar gedurig in zijn ooren krabt en af en toe eens met zijn kop schudt. Er is niets bizonders te zien, noch aan den kop, noch aan de ooren. Er is misschien i[J den kop inwendig iets. Welke dierenvriend weet hiervoor raad? (Wij veronderstellen, dat dit een geval is, waarbij de dierenarts wel geraadpleegd moet worden, maar misschien heeft een onzer lezers of liever diens poes ook eens zooiets meegemaakt en zal hij de ongeruste bezitster van bovengenoemd dier van eeni gen goede raad kunnen dienen. Red. Alkm. Crt.) GEHEIMZINNIG GEVAL MET EEN AUTO. Bij de politie is aangifte gedaan diefstal van een personenauto in den nacht van Zondag op Maandag j.1. Deze auto stond geparkeerd in de Liefdelaan. Gister morgen werd de wagen van binnen uitge brand teruggevonden op den Zeeweg tus schen Heiloo en Egmond. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. TWEE PAARDEN VERDWENEN. Bij de politie is aangifte gedaan, dat uj* een weiland nabij den Bergeroverweg hier hedennacht een paar paarden "F verdwenen. Een onderzoek wordt ingesteld. EEN ADRES AAN B. EN W. Het Werkloozen Strijdcomité heeft Burgemeester en Wethouders een gezonden, waarin het er op aandringt bc'.ere stempelgelegenheid te krijgen de bestaande lokaliteit aan de Keetko daar de werkloozen daar in dichte den regen moeten wachten totdat het beurt van stempelen is. EEN WINDHOOSJE TE SCHOORL? Bij een hevige bui, die vanmorgen ven Schoorl en omgeving, waarschij tengevolge van een windhoos, woedde, de seinmast van de kustwacht, staandc het Kamperduin, en het bootenhuis r 'dingsvlet, staande op den Honfl schedijk, weggeslagen

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2