de laatste les van langelot Indien de nationaal-socialistische partij haar taak goed wil vervullen zal zij de be schikking moeten hebben over de beste ele- 5*nten, die in den staat voorhanden zijn. Deze geschiktheid heeft echter niets te maken kapitaal opvoeding, geboorte, doch met den innerlijken aanleg. Partij en leger kunnen <*aarom in den hoogsten zin van het woord slechts socialistische instellingen zijn, omdat 2'j geen rekening houden met het kapitaliti- sche standpunt, doch uitsluitend met de ge schiktheid in volkscnen zin. tionèS-SnsSsct^rr' dLe uit de na- Ptauiaaaal SCHERMERHORN EGMOND AAN ZEE Jeugdige boefjes. HOORN ST. MAARTENSBRUG BEVERWIJK OE RIJP UITGEEST DE STREEK POLITIEDIPLOMA. uitstortte over het Duitsche volk en het rjjristendom zich begon te splitsen in belij denissen, ging geleidelijk de beteekenis der gfne basis van onze germaansche staats vorming over naar de tweede. De onzeker Ie worden wereldbeschouwende basis liet de organisatievorm van het zuivere staatsbe grip steeds sterker naar voren komen en deze vond eindelijk in den staat van het ab solute koningschap zijn laatste, van toen af verminderde uitdrukking. Het ferment der ontbinding, zooals Momm- sen het Jodendom noemt, begon zich de ge dachten toe te eigenen van een met het volk verbonden sociaal geweten, teneinde deze in een even onzinnig als gevaarllijk werkzaam tegendeel te wijzigen en dan als marxistisch socialisme los te laten op de menschheid. Via den omweg van de formeele parlemen taire democratie volgde de ontbinding van bat koningschap en daarmede van den zui- ver-organisatorischen staat. Dat de christelijke confessies door deel te nemen aan de parlementaire democratie tot bet peil van dezen strijd der anarchie daal den, heeft de langzame ontbinding niet ver mogen te verhinderen, doch wel het Christen dom onzegbare schade toegebracht. De parlementair-democratisch-constitutio- neele monarchie of de parlementair-demo cratische republiek waren voor Duitschland onmogelijk en vroeger of later tot een ineen storting gedoemd. Het gaat niet aan een ge meenschap op te bouw volgens twee of drie coptrasteerende principes. Wanneer landverraad als deugd word ge prezen, aldus vervolgde Hitier, ontgaat den verrader de verachting. Wanneer lafheid voor den vijand een openlijke verheerlijking verwerft, wordt de lafheid tot held. Iedere deugd wordt op deze wijze een ondeugd en iedere ondeugd een ideaal. Bijna automotisch moest de democratische staat in zijn onzekerheid ondergaan in dezen storm van het bolsjewistische Jodendom. De monarchie faalde hiertegenover evenzoo al sde Christelijke confessies Een werkelijke redding is slechts daar gelukt, waar uit de diepte van de in het volk wortelende levenskrachten in idee en vorm een nieuwe afweer voortkwam. Dit verweer kan niet succesrijk zijn. indien het z»ch beperkt tot zuiver pssieve strijdhandeling. Deze afweer heeft slechts dan het vooruitzicht de bolsjewistische vernie tiging definitief baas te woraen, wanneer zij zich op zou werken tot een positieve vorming van het volks bestaan en daar mede ook van den staatsvorm Het uitgangspunt van de nationaal-socia listische leer ligt niet in den staat maar in het volk, en om de juistheid en eie doelmatig heid van de uiterlijke volksche organisatie vormen te onderzoeken is het noodig, achter hen als middel het doel in het oog te houden Daarom ligt het brandpunt van elke natio- naal-soualistische beschouwing in de leven de substantie, die overeenkomstig haar hi- Morische ontwikkelingsgang het Duitsche wik wordt genoemd Tweeduizend jaar ge leden was dit volk als reèele verschijnings vorm nog niet aanwezig. Daarom werden de later ontstane Germaansche staatsvormen op een anderen grondslag opgebouwd. Doch thans is dit volk een realiteit geworden, het leeft en geeft voor de eerste maal de moge lijkheid, middel en doel nauwkeurig te onder scheiden. Hitier betoogt dan verder, dat wan neer een volk te gronde is gegaan, noch de religie, noch de staat als eeuwigheids- waarden overblijven Een volk dat uit sterft neemt ook zijn heerschende op vattingen en ideeen mee. E>e volken, die dooi het bolsjewisme zijn vernietigd, zullen noch staatkundig, noch religieuse denkbeelden achterlaten. Het leger heeft niet slechts de mili taire leiding van het volk, doch moet zich beschouwen als de instelling, die tegelijkertijd de taak heeft, het volk op te voeden en te vormen in den geest van zijn militaire zending, terwijl tevens de politieke partij niet alleen de organi satie is, die de politieke leiding heeft, doch het volk voortdurend verder moet opvoeden in nationaal-socialistischen geest en in de nationaal-socialistische leer. Hitier trok de paralel tusschen partij en leger verder door en betoogde dat de taak van beiden is, elk Duiischer tot nationaal socialist op te voeden, terwijl tenslotte de beste nationaal-socialisten de leiding van den staat op zich zullen moeten nemen. Dit e;scht natuurlijk een langdurig overgangs stadium, waarin kan blijken, dat de resten der oude partijenwereld zich nog roeren Het kan dan voorkomen, dat de staat zich gedwongen ziet. vermanend en zoo noodig corrigeerend in te grijpen. Wanneer het na- fionaal-socialisme als werdbeschouwing zich niet zelf wil prijsgeven, is het gedwongen intolerant te zijn. Wie een dergelijke historische roeping op zich neemt, moet zich aan harde beginselen onderwerpen. Velen kunnen en willen dat niet inzien, doch evenals recruten in den beginne vreemd tegenover bevelen staan, die zij toch moeten volgen, is het ook in het algemeen belang noodzakelijk, dat deze lieden zich schikken Wanneer een organisatie de elite in taar rijen vereenigt. krijgt zij ook het recht de normen voor net openbare leven vast te stellen. uit- crilielc of verschif 8 n ,vel eve™iin is de richtlijnen van rl. F •inzic^lt mogelijk met door het doen herlevM ^r. """l heel>- titanenwerk verricht Va" Ultschland- 601 „Ik'weet rieTwnS1 f®?1* Mide Hitler: ten, doch dat de narf- r °°gen m1 slui_ ik, en dat zij over ner* v00rtleven, weet en krachten heen Z f ,son€n en zwakheden natie met succes zaUm°m St Va" ,de Duitsche weet ik Een hlaH^l vormen geloof ik en gewijd zijn aan /te wereldSeschiedenis zal leger gemeen«rti-, en bet Duitsche sche Rhlr kII ppe 1]k het nieuwe Duit- Met een ,e,n en beschermden. Tr den strijd en een verklaarde Hit® h P,artiicongres zevende hd Floraliafeesten. D°n<ieydagmiddag- en avond zijn de planten en bouquetten door de verschillende inzenders ingeleverd. Vóór het gebouw van den heer Schreuder, is de Dorpsstraat met versi"d' terwijl in het midden een lichtreclame „Halt, hier de floor", is aange dacht. In het gebouw kregen wij direct den indruk, dat er ook dit jaar veel moeite en zorgen aan zijn besteed. óór het tooneel, dat als een aardig zitje mger'cht en waar men een mooi overzicht heeft over het geheel, heeft Amicitia een zeer aardige stand gemaakt van manden tloemen, terwijl ter zijde waarvan in mooi gerang schikte Afrikaantjes de naam Amicitia" prijkt. Deze stand is geheel gemaakt, om het interieur op te vroolijken en blijft buiten mededinging van prijzen. In de zaal treffen wij aan 561 keurig ge kweekte planten van 145 leden, 157 planten van 84 kinderen, 128 bouquetten dahlia's, waaronder van de nieuwste variëteiten uit stekken gekweekt, 41 bouquetten andere snij bloemen, waaronder heel mooie soorten asters en 26 planten ter opluistering. Vooral de kindetplanten waren dit jaar heel mooi. De stand van de ingelevetde dahliabouquetten was allerkeurigst gesteld door den heer A. Kluft. In een zijkamer waren de handwerken on dergebracht. Ook deze inzending was heel mooi en wij zagen prachtig borauurwerk. Vermelden wij nog dat in een aparte zaal waren tentoongesteld de verschillende prij zen, van de groote verloting (met als hoofd prijs een haardkachel) van de ingeleverde planten enz. en handwerken; van de volks- en kinderspelen, welke prijzen er allen best kun nen zijn, dan kan onze floraliavereeniging met gerustheid haar 3-daags feest tegemoet zien. Moge een helder September-zonnetje alles opwekken en een druk bezoek geven De navolgende prijzen werden uitge reikt: Voor volledige stellen planten: 1. wed. K Akkerman. 2. J. Tromp, 3. C. Lakeman, 4 R Mooij, 5. Joh Krul, 6. C. Visser, 7. C. Krul, 8. C Haster, 9. J. van de Cappele, 10. A. de Boorder, 11. F. Moerbeek, 12 V. Wit, 13. C. Langeberg, 14. wed. J. de Vries, 15. K. A. M Dagelet, 16 D. Jonker, 17. F. van Saasen, 18. T Benjamin, 19. P. Breg Jr., 20. C. van der Oord, 21. A. Kluft, 22. W Wester, 23 W. van Leijen, 24. D Doets, 25. J. Doets 26. K. Meester, 27 P. Burger, 26. L G. van der Meulen, 29. K. Akkerman, 30. P. Los, 31. H. Haster, 32 R Krul, 33. J. H. Schreu der, 34 J. van Saasen, 35. D. Moerbeek. Voor Geranium: 1. H. Smit, 2. M de Reus, 3. H. Fransen, 4. Jb. Smit. Voor Ster van Bethlehem: 1. H. Bakker, 2 P. Breg Sr., 3. wed. J. Krul, 4. A. van Leijen Voor Fuchsia: 1. wed. A. N. de Boer— Fehres, 2. K. Muntjewerff, 3. A. Bijvoet, 4 A. van Don. Voor Begonia: 1 T. Boonacker, 2. S. de Vries, 3. G. Duin, 4. J. Blaauw. Voor ter opluistering ingezonden planten: 1. V. Wit, 2. P. Burger, 3. Jb. Ruiter, 4. A de Boorder. Voor bouquetten, groep 11. C. Bakker, 2. A. Kluft, 3. wed K Akkerman, 4. K. A M. Dagelet, 5. P. Heertjes, 6. P. Burger, 7. P. Los; groep 2: G. Nat, 2. J. Benjamin, 3. C. Vis ser, 4. A. Benjamin. Voor snijbloemen: 1 wed. A. de Jong, 2. A. de Vries, 3. wed K. Akkerman, 4. J. H. Schreuder. Kinderplanten, voor volledige stellen: 1 Herman Mooij, 2. Nico Muntjewerff, 3. Kit- tie Mooij, 4. Annie Muntjewerff, 5. Piet Lan geberg, 6. Jan Slot, 7. Dik Los, 8. Joop Ak kerman, 9. Trien Slot, 10 Miep van Petten, 1. Dirk Boonacker, 12. Wim dt Vries. i3. Piet de Vries, 14. Piet Boonacker, 15. Gez. Berkhout. Voor Salvia: 1. Diet van Petten, 2. Arie Kluft, 3. Koba Cornelissen. Voor Agaratum: 1. Grietje Muntiewff, 2. Cor van de Nes, 3. Frans Smit. Voor handwerken, groep 1:1. mevr. Bak ker-Mantel, 2. mevr. Moerbeek—Hohne, 3 mevr. Klippel-v. d. Kapelle, 4. Jannie Kooy, 5. mevr. Kooij; groep 2. 1. Trien Kluft, 2. Trien Laan, 3. Annie Plevier; groep 3. 1. Gré Los, 2. Marie Doets, 3. Musien de Bakker De Zaterdagmiddag was gewijd aan de kinderfeesten. Op het terrein bij het café van den heer Schreuder hadden de spelen plaats Houtjes rapen voor meisjes tot 7 jaar le pr. Annie Spekken, 2e pr. Marietje Rood, 3e pr. Jannie Roos. Stoelendans voor meisjes van 810 jaar. le pr. Koos van der Oord, 2e pr. Mina Spekken, 3e pr. Kittie Mooij. Koppensnellen voor meisjes boven 11 jaar. le pr. Corrie Roos, 2e pr. Annie Poel, 3e pr. Marie Smit. Houtjes rapen voor jongens tot 7 jaar. le pr. Jaap Voerman, 2e pr. Jaap Water drinker, 3e pr. Kees Beets. Zakloopen voor jongens 810 jaar. le pr. L. Appelman, 2e pr. Dirk Mole naar, 3e pr. Piet Vlug. Blindroeien voor jongens boven 11 jaar. le pr Arie Molenaar, 2e pr. Piet de Vries, 3e pr. Klaas Alles. Voor de inzending van de kinderplanten werd verloot onder de meisjes een armband (winster Diet van Petten) en onder de jongens een rugzak (winner Jan Ruiter). 's Avonds was het in de zaal druk. De verschillende attracties maakten goede za ken. De schoolkinderen van de openb - en de r. k. school zongen onder leiding van den heer Z. A. M Dagelet, hoofd der r. k.- school, een 15-tal versjes, welke werden be geleid op de piano door mejuffr. Klippel. Vooral het versje: „Ijs met slagroom" door de radio welbekend, moest een paar maal worden herhaald, waarna de familie Meindersma alle kinderens op een ijswafel tracteerde. De voorzitter dankte dan ook den heer Dagelet, mej. Klippel en de familie Mein dersma voor hunne medewerking en voor de versnapering. Het geheel was dien avond een aangenamen avond, die tot slot een gezellig dansje had. De laatste feestdag, de Zondag, was ge wijd aan de volksspelen, waarvoor veel animo bestond. Voor het kegelen hadden zich 121 deelne mers aangegeven. De le pr. werd behaald door den heer H. Fransen, de 2e pr. door den heer J. Tromp Voor het blindroeien waren 96 deelne- mers le pr. de heer P. van Sassen, 2e pr. Toon Konijn. Voor het koppensnellen 88 deelnemers, le pr. de heer P. Breg, 2e pr., bij loting de heer N. van Leijen. Voor hoedenraces 53 deelnemers, le pr. Dirk Lakeman, 2e pr. Arie Kluft Was het weer den geheelen middag drei gend en hield het zich aanvankelijk goed, het blindroeien was nog niet geheel afge- loopen toen het al hard begon te regenen 's Avonds was het weer vol in het café en werd een gemaskerd bal gehouden, waar voor ook prijzen waren uitgeloofd. Voor en kelingen werd de le pr. behaald door Klaas Boon (voorstellende vogelverschrikker), de 2e door Arie Molenaar (kachel), de 3de door Map Las (harumdame). Voor paren le pr. door A. Kluft en mevr. Kluft—de Booder (Svlvian Poons en Hen- riette Davids) 2e pr. door Piet Kan en Kreel de Jong (The Hodlers) en de 3de pr. door mevr. WitPlevier en Alie Mauriks (zo mer). Ook nu werd er van de attracties een druk gebruik gemaakt, wat voor de vele kos ten die de vereeniging had gemaakt, wel noodig was. Ten slotte werden de verschil lende prijzen uitgereikt. Zoo zijn de drie floraliadagen weer afge- loopen, die, dank zij ook het gunstige weer, ten volle zijn geslaagd. Wat het comité deed. Het plaatselijk comité voor moreele werkloozenzorg cleed ons een verslag toeko men van de werkzaamheden in de afgeloo- pen periode. Bijna iedere week werden leer zame films vertoond. Filmtoestel en bedie ning werden gratis verkregen van het Ceh- traal Genootschap voor Kinderherstellings oorden en vacantiekolonies. Voor dezen cursus meldden zich 73 werk- loozen aan. Hiervan werden 22 afgewezen omdat zij nooit gevaren hadden of in de werkverschaffing waren opgenomen. In den loop der cursus vielen 18 deelnemers om verschillende redenen af. Aan 23 werd na gehouden examen het diploma uitgereikt. Voor de totale kosten van 278 werd ge meentelijk subsidie verkregen. In overleg met het bestuur der Alkmaar- sche Huishoudschool werd gelegenheid gege ven aan de vrouwen der werkloozen om zich voor een cursus in naaien, verstellen en ko ken op te geven. Er gaven zich 15 deelneem sters op, maar tot nu toe kon de cursus niet doorgaan. Gehoopt wordt, dat in den ko menden winter de Alkmaarsche Huishoud school dezen cursus zal kunnen geven. Deze cursus werd belangeloos jegeven door ds. Benders uit Castricum. Van de 39 deelnemers vielen er weldra 12 af. Van de 27 overblijvenden vonden sommigen spoedig werk of zijn achtten de inspanning te groot en bleven weg. Aan 13 kon een diploma wor den uitgereikt. Dezen ontvingen elk een En- ge'.sch woordenboek als belooning. Deze ver rassing werd mogelijk gemaakt door finan- cieele hulp van den heer H. J. van den Berg. Tijdens de sluiting der visscherijschool in de zomermaanden werd een cursus in boeter, breien en splitsen georganiseerd. Leider was de heer Visser te Egmond aan Zee. Voor de zen cursus werd rijkssubsidie en gemeente subsidie verkregen tot een bedrag van 200, mits het lesgeld 1.25 per uur bedroeg. Dit bedrag was niet voldoende om alle kosten te dekken. In totaal ontving het comité 251.40. ter wijl de uitgaven 311.05 bedroegen. Het na- deelig saldo werd van bevriende zijde gedekt Subsidie aan het Witte Kruis De Minister van Sociale Zaken heeft aan het Witte Kruis voor 1935 een subsidie van 406 toegekend, waarvan 386 voor huis bezoek en 20 voor pensioenverzekering. Voor prophylaxe en verpleging is voorloo- pig geen subsidie toegekend. Aan het eind van het jaar zal de Minister alsnog overwe gen of en zoo ja, hoeveel nog voor dit doel kan worden beschikbaar gesteld. Reeds eenigen tijd werden bij den groen teman Hilbers appelen gestolen, zonder dat men de daders wist te snappen. Vrijdag avond wist de rijksveldwachter de jeugdige daders op heeterdaad te betrappen. Het wa ren leeringen van de Christelijke school, die door 't hoofd dier school op het onchriste lijke van hun handelwijze gewezen zullen worden! Vischvangst op het IJselmeer. De aalvangst op het IJselmeer is de laat ste dagen weer toegenomen. Door een 10-tal vaartuigen werd 1411 pond aan den afslag aangevoerd. Diploma behaald. Mej. G. K. Compas alhier behaalde te Amsterdam het diploma kraamverzorging. 7 ZAm Een nationale kampioen. De 4A-jarige stier „Hendrik" van de heeren W. Jimmink HzA. Baken en G. Ramj>en alhier, behaalde op de nationale fokveetentoonstelling te Utrecht in de rubriek „3-jarige- en oudere stieren" den eersten prijs. Bovendien behaalde „Hendrik" het nationaal kampioenschap. De kampioensprijs, een zilveren krans, werd door den minister aangeboden aan den heer Jimmink. Vergadering harddraverij- vereeniging. In café Bruin werd een vergadering ge houden van de plaatselijke harddraverij- vereeniging „Klein Begin". Na de opening door den vice-voorzitter, den heer G. Visser, deeldie deze mede, dat de heer A. Appel om gezondheidsredenen als bestuurslid had bedankt. Van meet af aan is de heer Appel voorzitter van „Klein Begin" geweest. Woorden van dank werden aan zijn adres gericht, terwijl hij met- algemeene stem men tot eerelid van de vereeniging werd be noemd. Nadat de rekening over het afgeloopen jaar was goedgekeurd, volgde een bestuurs verkiezing. Inplaats van den heer A. Appel werd tot bestuurslid gekozen de heer Jb. Dalenberg, terwijl de heeren G. Visser en J. Brak Kz. bij acclamatie werden herkozen. Besloten werd nog op kermis-Dinsóag een harddraverij te houden om prijzen van 200, 75 en 25 en bij deelname van 12 paarden of meer een extra-prijs van f 10. Tenslotte kwam men overeen een loterij te houden om daaruit de kosten te bestrijden, terwijl lijsten ditmaal alleen zullen worden aangeboden aan de neringdoenden. Omzetten. Ondanks de geweldige aanvoeren aan de centrale markt over de maand Augustus be droegen de omzetten 83.000 tegen 134.000 v. j. Deze bedroegen aan de vier hier geves tigde markten van 1 Januari tot 1 Augustus ruim 940.000 tegen f 947.000 in 1934. Rekening moet hierbij nog gehouden worden met het feit, dat de ontvangsten der aardbeienexportmarkt „De Molen" dit jaar ruim 17.000 hooger waren dan verleden jaar. Gladiolen. Gevolg gevend aan den wenk van den plantenziektenkundigen dienst om de gladio- Ienknollen bijtijds te rooien ter voorkoming van ziek en schimmel is men op menigen ak ker druk bezig met den oogst, welke dank zij den warmen zomer over 't algemeen goed uitvalt. V. V. V.-feesten. Onder groote belangstelling werden dezer dagen de V. V. V.-feesten gevierd. Een aanvang werd gemaakt met ringstekerij op paarden. 19 heeren namen aan den wedstrijd deel. Prijswinnaars waren: 1. Andr. Bruntink 10; 2 G. de Vries 5; 3. H. Kamps 2.50. Des avonds werd de lampionverlichting aangestoken. Veel bewondering gaf deze fantastische verlichting met gelijkkleurige oranje-lampions De weerspiegeling in het water was schitterend. De verlichting kan een succes genoemd worden van de drie samenwerkende ver- eenigingen, t.w. de V. V. V., de Algemeene Middenstandsvereeniging en „De Hanze". Donderdag werd des morgens een fleurige optocht van de kinderen gehouden. De in woners hadden de vlaggen uitgestoken, zoo dat het dorp een vroolijk aanzien had. De optocht werd op den „Meelzak" ontbonden, alwaar de kinderfeesten een aanvang namen. 's Middags ongeveer twee uur werd door de deelnemers aan het bloemencorso de tocht vanaf het Grafter raadhuis aanvaard en trok zoo naar de Rijp en werd op het speelterrein ontbonden. De uitslag van 't bloemencorso is als volgt: Groep 1, versierde rijwielen: la. Hans Keuning, lb. Nic Hooyberg 2. Jo de Jong, 3. Annie Jebbink, 4. Bets Schipper, 5a. G. J. Jebbink, 5b. Arie Kuiper. Groep 2, autopeds en div. wagentjes: 1. Betsy Hoek, 2. Martin Visser, 3. C. v. d. Bosch, eerv. verm. Neeltie Kunst. De uitslag vaandelwedstrijd: Jongens: le pr. Barend Slot, 2. D. Brou wer, 3. W. van Braam. Meisjes: 1. Ali van Braam, 2. meisjes Bruin, 3. meisjes Zwaan. Opening V.V.V.-week. Zaterdagavond heeft de opening plaats ge had van de feest- en winkelweek, uitgaande van de V.V.V. Door den voorzitter, de heer C. Krom werd bij het Raadhuis de openings speech gehouden. Spreker haalde hierbij o.a. aan dat de V.V.V. al 'het mogelijke in het werk had gesteld om deze eerste feest- en winkelweek zoo goed mogelijk te doen sla gen en deed dan nog eens een beroep op de ingezetenen zooveel mogelijk als het kon hieraan mede te werken De harmonie liet zich daarna hooren en men ging met een vroolijken marsch naar het feestterrein. Bloemencorso. Uitgaande van de V.V.V. werd Zondag j.1. alhier bloemencorso gehouden. We kun nen niet anders zeggen dan dat het ieders verwachting verre heeft overtroffen. En ook de deelname was niet gering. Het corso be stond uit niet minder dan 36 nummers. Het weer heeft in deze in hooge mate tegenge werkt. Tegen 5 uur had de opstelling plaats bij het raadhuis en reeds geruimen tijd voor dien regende het al flink en dit hield op na dat de optocht was ontbonden. De uitslag van het corso luidt als volgt: groep wagens: le pr. De IJsclub; 2e pr De onderlinge glasverzekering; 3e pr. Van Tunen; groep auto's: le pr. de heer I. Vooren; 2e pr. de heer H. G. Kriek; 3e pr. V.V.U. eer volle vermelding de heer A. van der Eng Hz. groep bakfietsen: le pr. de heer J. B. Diroë; 2e pr. de heer Bouhof; 3e pr. J. Goedhart; eervolle vermelding fa. Albert Heijn groep versierde fietsen: le pr. de heer S. W. van der Steen; le pr. mej. A. Schoehuijs; 2e pr. de heer S. W. van der Steen2e pr. Jo Balvers; 3e pr. Gré Hoope; eervolle vermel ding de heer A. Boogaard; eervolle vermel ding de heer N. Tromp. Bloemkool aangetast. Het bloemkoolgewas heeft hier tenge volge van de langdurige droogte zeer veel geleden en is sterk door luis aangetast. Voorzoover het geen eerste soort is, draait het grootste deel door. De aanvoer van goe de kwaliteit is dan ook beperkt. Na afgelegd examen is het diploma met aanteekening toegekend o.a. aan den heer D. Zwagerman te Nieuwe Niedorp. Het gewone diploma werd o.a. toegekend aan de heeren J A. Wessel te Heiloo en C. H. van der Woude te Bergen. De examens zijn afgeloopen. Van de 1882 deelnemers verwierven 167 diploma met aanteekening en 466 gewoon diploma, zoo dat 1249 werden afgewezen. 177. Daarna dronk hij den melkkan leeg. Op een ge geven oogenblik kwam hij in een koffiekop terecht en raakte daarin zoo beklemd, dat hij niet voor- of achter uit meer kon. Zoo vond men hem den volgenden morgen 178. In de schuur zag Langelot zijn zusje. „Langelot", zei Duimelot, je moest nu toch eindelijk eens uitschei den met die tooverspreuk van grootmoeder aldoor te misbruiken. Je hebt al heel wat last veroorzaakt.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7