Sütumdand handelsverkeer nederland—duits c hl and. JONGEN BIJ BRAND GEWOND. Was in aanraking: gekomen met een electrischen draad. tegen tram gefietst. s rz?n3evr,d-. In crns^n ioe mislukte moordaanslag. Zoon schiet op zijn vader. AANHOUDING WEGENS VERDUISTERING. INBRAAK TE OLDENZAAL. BRAND AAN BOORD VAN EEN JAPANSCHEN KRUISER. Ontstaan na botsing: drie dooden. NATIONALE OPROEP. Propagandaweek voor stemver- leening. In de week van 2 tot 9 October zal door het Nationaal Cris»scomité nog éénmaal een nationale propagandacampagne worden ge houden. Over het geheele land zullen ten bate der plaatselijke comité's inzamelingen worden georganiseerd, ten einde de noodige middelen te verkrijgen voor de crisissteun- verleening in de komende najaars- en win termaanden Deze inzamelingsweek zal wor den ingeleid met een radio-avond op 1 Geto ld1' aawaaraan van vele zijden medewer king zal worden verleend. P* gegronde verwachting bestaat, dat ook prinses Juliana dien avond wederom het woord tot de luisteraars zal richten. Het comité spreekt den wensch uit, dat een Ieder zal medewerken om deze laatste pro- Pagandaweek tot een succes te doen zijn door ruime bijdragen aan de plaatselijke inzame- 'wgen en veelvuldige inzendingen op de ra- herdenkingsraam koningin-moeder in de nieuwe kerk te delft. Het ontwerp voltooid. EEN WINDHOOS BOVEN zeeland (n.b.) Groote schade. WET OP INKOMSTENBELASTING EN SUCCESSIEWET. Wijziging voorgesteld. Niet te verdedigen bevoorrechting. ALKMAARSCHE COURANT van DINSDAG 17 SEPTEMBER 1935 lastingplichtigen. ONTSLAG BIJ DE A.k.U. TE ARNHEM. Aan 285 man wegens geringen afzet. AUTO IN EEN GROEP KERK GANGERS GEREDEN. HeuiUetoH iifdi em politiek 'tf TOESLAG CONSUMPTIE AARDAPPELEN GEVRAAGD, LANDDAG VAN VEGETARIËRS. geen gemeentelijke steun voor het verkrijgen van orders. LIJK OPGEHAALD. DE HUIDIGE TOESTAND DER DUITSCHE JODEN. RIJKSMIDDELEN OVER AUGUSTUS. 2.3 millioen beneden de raming. MEISJE DOOR VRACHTAUTO GEDOOD. Had zich laten voorttrekken. BOERDERIJEN AFGEBRAND TE BLADEL. O'.-B.) zij, die zich met ingang van i october voor minstens 3 maanden op dit blad abon- neeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers franco en gratis. de directie. Waf vandaag de aandacht trekt ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Een der gewonden had gister voor den tweeden keer een ongeluk. DE STAKING TE TILBURG. Bemiddeling spoedig fe wachten? Een bemiddelingsvoorstel gedaan. Naar wij vernemen vertoeft een Duitsche delegatie in den Haag om met de Neder- Undsche autoriteiten besprekingen te voe ren over de regeling van het handelsver keer tusschen beide landen. I is de &2E?! Ebbjngestraat te Groningen zVir rS M' StuIp uit toen SfiSM fn «ara^ door een teldefïn S, trarü ^repen- Zii geraak- moest worden ver> zoodat de tram den naar hJ? °?pig te verbon- I gebracht oademisch ziekenhuis over ^nwan den ar^ider Rutgens te net tot een mnf1ir4 Zondagavond is te Nutte nabij Oostmarsum I Weert het tot het café annex boerderij van den heer H. schen den 21-jarie-en 7™n J gelcotyn ^s- Kamphuis door onbekende oorzaak afge- ongehuwden ongen u?rd dl wV Pün brand. Aangewakkerd door den feilen wind woning ontzegd Hii kl /e stond het perceel spoedig in lichterlaaie, I nor- de niiH/»rü- er Zaterdag zoodat aan redding niet viel te denken. De bewoners konden zich in allerijl in veilig-1 miste zijn doel De heid stellen. Een paard en twee kalveren z'in v«*r. Het schot jongeman sloeg op de kwamen in de vlammen om. De geheele in-1 marechaus^ gea^r^wd" hihsict h^hi^ boedel, alsmede een deel van den oogst ver-1 king van den offS van Ahti te brandde. De brandweer kon wegens gebrek mond gesteld, aan water niet veel uitrichten. Alles was ver zekerd. Een buurjongen wilde trachten het paard te redden, hij kwam daarbij in aanraking met een draad van het electrisch net en werd tegen den grond geslagen. Pogingen hem van den draad af te halen, faalden. Ten slotte «hS*1?'? ?nJhet Bureau Pieter Aertz- straat te Amsterdam heeft een 22-jarigen man aangehouden, die verdacht wordt eftec- zijn de draden met een bijl doorgehakt. De ten te hebben verduisterd, die hij als onder- jongen, die toen reeds geruimen tijd bewuste- Pand in zijn bezit had en die het eigendom loos was, is na het toepassen van kunstma tige ademhaling weer bij kennis gekomen. Hij heeft aan beide beenen ernstige brand wonden opgeloopen. Hedenmorgen maakte hij het vrij goed. Zaterdag om I uur ontdekte de directeur van de stoomzu wel fabriek Rossum te Olden- zaal onraad in genoemde fabriek. Onmid dellijk waarschuwde hij de marechaussee te Oldenzaal, die binnen een half uur met vijf manschappen aanwezig was, het terrein om de fabriek afzette en een onderzoek instelde. Spoedig ontdekte men twee mannen, die zich tusschen kisten in de fabriek verscholen, handschoenen droegen en inbrekerswerktuigen bij zich hadden. Het waren twee bekenden van de politie n.1 zeke re W. en L. uit Hengelo. Daar zij zoo spoe dig waren ontdekt, hadden zij slechts eeni- ge sigaren kunnen buitmaken en de brand kast niet kunnen forceeren. Met een val- schen sleutel hadden zij zich toegang tot de fabriek verschaft. De 'Japansche kruisers „Asjigara" en „Mogami zijn met elkaar in botsing geko men, tengevolge waarvan aan boord van de „Asjigara" brana uitbrak. Van de beman ning van dezen kruiser werden 23 officieren en manschappen gewond, waarvan nader hand drie matrozen zijn overleden. Aan boord van de „Mogami" werden tien man vrij licht en één man ernstig gewond. Naast een rede van den voorzitter van het Nationaal Crisiscomité, jhr. S. van Citters, tel. gezien het succes in voorgaande jaren, wtderom een radioprijsvraag worden ge iouden, welke dit jaar, dank zij veler mede werking door het beschikbaar stellen van fraaie prijzen, bijzonder aantrekkelijk zal Worden. warenvan een van zijn familieleden te Haar- j' is op straat gearresteerd, nadat hij het hotel waar hij logeerde en de rekening niet betaald had, verlaten had. Het ontwerp voor het herdenkingsraam voor koningin Emma in de Nieuwe kerk te Delft, waarvoor de Rotterdamsche afdeeling van het Delftsch vrouwencomité-raam Nieu we kerk Delft gelden heeft ingezameld is voltooid. In het onwerp voor dit raam, waarvan de opdracht luidt: „Gewijd aan H M. Koningin Emma, vorstin der dienende liefde", wordt het leven en werken van Koningin Emma door bijbelsche voorstellingen weergegeven. Het ontwerp voor dit raam is, evenals de ontwerpen voor de overige zes ramen, die eveneens gereed zijn, door den kunstenaar den heer Van Konijnenburg vervaardigd Men vertrouwt, dat de ramen in Mei 1936 onthuld kunnen worden. Zondagavond circa 7 uur is het dorpje Zeeland (N.-Br.) geteisterd door een wind hoos, die voornamelijk over de buurtschap de Brand losbrak en slechts eenige seconden duurde. In weerwil daarvan werden groote verwoestingen aangericht: ontelbare boomen werden ontworteld, terwijl van een groot aantal de kroon werd afgerukt. Het achter huis van de boerderij van den landbouwer J. v. Tiel op de Brand werd geheel weggesla gen. Bij de boerderij van den landbouwer v. d. Elzen werden 3 boomen ontworteld die op het dak terecht kwamen. De hoeve werd ern stig beschadigd. Ongeveer 15 huizen leden schade. In de geheele buurtschap werden de dakpannen afgerukt. Een aantal boomen kwam op de Hchtleiding terecht, met het ge volg dat deze onklaar raakte en het dorpie den heelen avond in duisternis was gehuld. Vele palen van de leiding werden uit den grond gerukt. Er hebben zich geen persoonlijke ongeluk ken voorgedaan. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van ae wet op de inkomstenbelasting 1914 en van de successiewet. Het heeft ten doel, eenige wijzigingen en aanvullingen aan te brengen, waartoe eenerzijds de ontwikkeling van de jurisprudentie, anderzijds opgedane ervaringen, aanleiding geven. Onder meer wordt opgemerkt ten aanzien van de kwestie, wat betreft de z.g. voorzie ningsfondsen, dat gelijkstelling van de ge- komen van den werknemers wordt besteed, om hem na verloop van tijd het bezit van een' kapitaal te verzekeren, leidt tot een niet te verdedigen bevoorrechten van een aantal be De door de beslissingen van den Hoogen Raad van 13 Maart 1955 geschapen toe stand, die naast ongelijkheid van belasting druk een niet te verwaarloozen verlies aan belasting medebrengt, kan niet worden be stendigd. De in verband met de beslissingen van den Hoogen Raad ten dezen te treffen voorzieningen dienen hier te bestaan, dat allereerst in beginsel wordt vastgesteld, dat tot de opbrengst van een beroep medege- rekend wordt de vermeerdering van de ont stane waarde der uit ambten enz. ontstane aanspraak tegen den werkgever, om na ver loop van tijd of na vervulling van een voor waarde, een of meer uitkeeringen te ontvan gen. Het behoort hierbij onverschillig te zijn, of de werkgever de aanspraak recht streeks, of wel door tusschenkomst van een derde verschaft. Daarna dient van de belas ting te worden vrijgesteld het voordeel, dat een werknemer geniet, doordat zijn werkgever lasten draagt van een voor hem of zijn weduwe of weezen getroffen pensioenrege ling. Voorts i6 een regeling voorgesteld voor de heffing van inkomstenbelasting over bepaal de uitkeeringen van pensioenen, waarop geen recht bestaat. De uitkeeringen, welke volgens het wetsontwerp aan inkomstenbelasting onderworpen zijn, worden voortaan van het schenkingsrecht vrijgesteld. In verband met het vorengaande, worden eenige artikelen der wet aangevuld of gewij zigd. Eveneens worden eenige technische wijzl gingen voorgesteld, in de Successiewet. Aan de kunstzijdefabriek te Ede zal ont slag aangezegd moeten worden aan onge veer 160 mannen en 125 jongens en meisjes. Nadat in December vorig jaar bijna 500 personen waren ontslagen, werd gehoopt dat de afzet van kunstzijden garens zich verder zou handhaven. In het buitenland was de afzet echter nog steeds moeilijk. In het binnenland klaagden de verwerkers van kunstzijde in het algemeen over te grooten invoer van uit kunstzijde vervaardigde goe deren. Het minder verbruik van kunst zijden garens hier te lande dat daaruit voortvloeit, treft allereerst de Nederland- sche spinnerijen, daar het buitenlandsch contingent niet in een percentage berekend is, maar vaststaat in een hoeveelheid die overeenkomt met ongeveer de helft van vat in Nederland tegenwoordig wordt ver werkt. «j^aaTteSe'ï w3 7an priS- vallen, waarin een werkneme,-met of zonder Juliana Hoe meer u ons geeft, hoe meer bijdragen zijnerzijds, aan zijn dienstbetrek- teij kunnen doen", ten volle recht te doen we- king aanspraak op Pensi?\nt Ervaren gevallen, waarin een gedeelte van het in- Zondagavond is een personenauto, be stuurd door den heer V., te Zeeland (N.Br.) in een groep kerkgangers gereden. Twee vrouwen en eenige kinderen werden aan gereden. Zij werden tegen den grond ge worpen en allen min of meer ernstig ge wond. De politie heeft proces-verbaal opge maakt en de auto in beslag genomen. Het ongeluk is veroorzaakt doordat de chauffeur op onverklaarbare wijze de macht over het stuur had verloren. «oor W1LLIAM hX QüWX. 49) Er kwam een wanhopige trek op zijn ge laat. „Ik bedoel, als uw rang en stand dezelfde *aren als de mijne, en als mijn levensgeluk van uw antwoord afhing". In haar oogen kwam een zachte glans. „Vergeet een oogenblik, dat ik een prinses hen en zeg mij dat u mij liefheeft. Ik beloot u» dat ik mij niet beleedigd zal voelen Geen enkele vrouw zal ooit een verklaring van oprechte liefde kwalijk nemen". Hij geloofde zijn ooren niet, zijn zin" tuigen moesten hem parten spelen. Maar neen, haar houding, ae uitdrukking in naar °°gen, haar lieve stem zei hem, hetgeen hij nooit had durven hojjen. „Ik heb u lief", zei hij vurig, „en u neemt mij dat niet kwalijk?" „En is u er zeker van dat het de vrouw is, die u lief heeft en niet de prinses? •»De vrouw, dat is zeker", antwoordde hij flink. „Ik heb grooten eerbied voor de prin ses en zou haar tot mijn door willen dienen, maar het is de vrouw in u, die ik oprecht liefheb". „Het is zoo heerlijk voor mii om dat te hooren. Vertel mij nu alles. Wanneer begon u met mij lief te hebben?" „Bijna van het eerste oogenblik af, dat ik u ontmoette. U was voor mij als een ster, die door de wolken niet verduisterd kon woorden. Ik ontdekte in u onmiddellijk de lieve, gevoelvolle, jonge vrouw en betreurde dat uw jeugd niet onbezorgd en gelukkig was". „Dat is zij nooit geweest", viel zij met een zucht in de rede. „In Parijs was ik een ge lukkig kind. Toen ik hier kwam heb ik van mijn jeugd afscheid genomen". „Dat weet ik", antwoordde Danecourt. „Uw positie hier vervulde mij met mede lijden. Een roerig koninkrijk, een wanke lenden troon, overal verraad en slechts wei nig getrouwen rond u". „U had dus dadelijk medelijden met mij' zei zij zachtjes. „En medelijden is verwant aan liefde. Duurde de overgang van het eene gevoel naar het andere lang?" vroeg zij glimlachend. „Ik heb reeds zooveel durven zeggen, dat ik het waag iets meer te zeggen. Medelijden en liefde gingen dadelijk hand aan hand Zij bloosde. „U kunt er zich niet over be klagen, dat ik u niet aanmoedig. Ik heb In verband met het uitblijven van de be kendmaking van den denaturatie-toeslag voor de consumptie-aardappelen heeft de Christelijke Boeren- en Tuindersbond den minister van landbouw en visscherij ge vraagd dezen toeslag zoo spoedig mogelijk bekend te maken en tevens een begin te doen maken met de denaturatie, aangezien de prijzen zoozeer zijn gedaald, dat van een verliesgevende teelt gesproken kan worden. Zondag had de Nederlandsche Vegeta- riërsbond zijn leden bijeengeroepen op het landgoed „Duirell" te Wassenaar. Een 250 bezoekers vermaakten zich koste lijk, wandelden in he* mooie duinlandschap, genoten van goede muziek en luisterden naar de inleiding van den leider van het Ve getarisch Inlichtingenbureau te Soest, den heer Felix Ortt. Spr. behandelde het onderwerp „Noodge vallen", hiermede bedoelende die gevallen, u tot een bekentenis gedwongen en ik wil ook gaarne opbiechten". Zij zweeg een oogenblik en zei toen met heldere stem: „Ik vertelde u zooeven, dat ik mijn geluk vaarwel zegde, toen ik hier in Vanina kwam. Ik vond weer eenig geluk terug toen u hier kwam. Het was eerst moei lijk om mijn eigen gevoelens te ontleden. Ik was van enkele dingen zeker, mijn lasten schenen lichter, de atmosfeer was helderder geworden". Hij luisterde in stilte, zijn zenuwen tril den bij elk woord, dat zij sprak. Hij be greep dat hij luisterde naar de ontboeze ming van een vrouwenhart. Het was het ontluiken van liefde, üe- rald. Ik noem je nu voor het eerst bij je voornaam, maar je bent mijn Gerald reeds lang in mijn gedachten. Vergeef het mij je e zeggen, dat ik er tegen heb gevochten, ik wist wat mijn plicht was. Ik mocht niet ho pen de voorrrechten van de gewone vrouw te kunnen genieten Ik had hoogere plichten. Maar steeds wist ik dat jk je liefhad Hij nam haar hand en kuste die. Mijn mooie, mijn geliefde prinses", was allés wat hij kon zeggen. Als ik er ooit aan getwijfeld had", ging zij" voort, „dan kreeg ik zekerheid toen ik hoorde dat er in Parijs een aanslag op je was gesmeed en dat jii gewond was Niets kon mij toen weerhouden om naar je toe te gaan. Ik bekende het aan Nadaj ik drong waarin door sommige doktoren aan de vege tarisch levende oatiënten vleeschvoeding wordt voorgeschreven. De heer Ortt ver klaarde, dat in geen enkel geval vleesch of ander voedsel afkomstig van het gedoode dier noodig is. In den namiddag sprak de heer Vinken borg over „De internationale gedachte ook voor ons vegetariërs Hij vertoonde hierbij een groot aantal plaatjes op het witte doek over Denemarken en het kort geleden aldaar gehouden congresc van de Internationale Ve getarische Unie. De minister van binnenlandsche zaken heeft tot de gemeentebesturen een schrijven gericht, waarin gewezen wordt op het ge vaar dat verbonden is aan het geven van steun door gemeentebesturen aan de in dustrie voor het verkrijgen van orders, welk gevaar hierin bestaat dat de gemeen tebesturen tegen elkaar worden uitge speeld en wellicht tegen elkaar gaan op bieden. De minister verzoekt aan de gemeente besturen zich voortaan te onthouden van steunverleening in welken vorm ook aan ondernemingen voor het verkrijgen van orders en om eventueele aanvragers te ver wijzen naar de rijkscommissie van advies voor werkverruiming te Amsterdam. Terwijl de heer H. bij Woudrichen op de rivier de Waal aan het visschen was, zag hij opeens een lijk in het water drijven. Terstond bracht men het met vereende krachten op den wal. Het lijk, dat nog maar kort in het water meet gelegen hebben, bleek van een naar schatting 40-jarigen man. Het is overge bracht naar het lijkenhuis van Loevestein De politie heeft de zaak in onderzoek. In verband met den toestand der Duitsche joden en denuingevoerde wetten in Duitsch- land, belegt het Comité voor bijzondere jood- sche belangen, een openoarc vergadering op Donderdag a.s. in de Apollohal te Amster dam, waar sprekere van verschillende ge zindten het woord zullen voeren. De opbrengst der rijksmiddelen over Aug. bedroeg 30.826.980 of ongeveer evenveel als in Augustus 1934, doch blijft circa 23 millioen ten achter bij één twaalfde der ra ming, waardoor de achterstand over de eerste 8 maanden tot 21.8 millioen stijgt. Eind Augustus was voor de kohierbelas tingen voor den dienst 1935 echter reeds 75,4 millioen op het kohier gebracht of 2,6 millioen méér dan eind Augustus 1934. Gistermiddag omstreeks vijf uur is nabij iet pont veer te Velsen het 15-jarig dochter tje van de familie Binkhorst door een vracht auto, welke de pont wilde oprijden, overreden en gedood. Het meisje, dat op de fiets uit school twam, hield al fietsende, zich aan de auto vast en liet zich meetrekken. Plotseling viel zij en geraakte onder de achterwielen van de auto. Zij was bijna op slag dood. Het stoffe- ijk overschot van het meisje is naar de ouderlijke woning te Velsen Noord vervoerd. Te Bladel (N.B.) is brand uitgebroken in de boerderij van den heer Vosters. De vlam men grepen snel om zich heen, zoodat de boerderij spoedig in lichte laaie stond. Men slaagde er in van den huisraad nog een en ander te redden. Een viertal varkens, hon derd stoelen, welke voor den verhuur waren opgeslagen en een groote voorraad hooi gin gen in de vlammen op. Kinderen speelden met lucifers. Doordat kinderen met lucifers speelden, is wand ontstaan in de boerderij, bewoond door den landbouwer J. Speelman te Kol- ham (gem. Slochteren). Behalve het voorste gedeelte, dat door de brandweer van Sloch teren kon behouden worden is de heele boer derij afgebrand. Het geheele gewas koren en een groote voorraad hooi is verloren gegaan op toestemming bij mijn vader aan en ik kwam bij je. Het was een gebiedende roep stem en die stem moest ik gehoorzamen". Zij stond op, ging op een sofa zitten en gaf hem een wenk om naast haar te komen zitten. Hij deed dat en nam haar hand in de zijne". „Het beteekentbegon hij en toen kon hij geen woord verder uitbrengen. Hij was van ontroering met stomheid geslagen. Zij lachte. „O, Gerald, voor zoo'n groo ten, flinken man ben je toch een verlegen minnaar. Mijn stand maakt je nog bang. Wat zou jij doen als ik een gewoon meisje was?" Aangemoedigd door deze woorden sloeg hij zijn arm om haar middel, trok haar naar zich toe en drukte een kus op haar lippen. Zij gevoelde zich gelukkig. „En nu, mijn lieve, dappere ridder, moet ik nog steeds voortgaan met de leiding ne men? Het schijnt zoo te moeten zijn" „Het moet zoo zijn", zei de jonge man zachtjes. „Omdat ik deze heerlijke werke lijkheid nog niet kan gelooven". „Jij wilt met mij trouwen, jij wilt dat ik het hofleven vaarwel zeg om je zoo noo dig naar het einde der wereld te volgen. Ik ben daartoe bereid". „Heeft u aan den koning gedacht?" vroeg Gerald angstig. „Ik heb veel nagedacht gedurende de laatste dagen, nadat ik besefte, dat ik je De Troonrede. (Voorpagina). Het congres te Neurenberg. (Dag. Overzicht). Redevoering van Hitier aan het einde van het partijcongres te Neurenberg. (Buitenland). Het Italiaansch-Abessinisch conflict, (Buitenland). Een bemiddelingsvoorstel gedaan in de staking te Tilburg. (Binnenland). Ernstig ongeluk te Maastricht bij de opening van het Julianakanaal. (Binnen land). Opbrengst rijksmiddelen in Augustus. (Binnenland). De stormwind waait. (Stad). (Zie verder eventueel laatste berichten.) Omstreeks half negen heeft gisteravond te Baarn op den viersprong bij hotel Trier aan den Soestdijkschen straatweg een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een luxe-auto, komende uit de richting Utrecht, en bestuurd door J. de V. uit de Bildt, wilde den Rijks weg- naar Amsterdam inslaan, toen de be stuurder werd verblind door de felle lichten van een tegenligger. In plaats van te rem men gaf hij vol gas, met het gevolg, dat de auto rechtuit den tuin van het hotel inschoot, daar tegen een boom botste en vervolgens een ijzeren hek meesleepte. Een der inzittenden, de 56 jarige mevrouw de V., moeder van den bestuurder, liep hier bij ernstige hoofdwonden op, en werd naar het ziekenhuis te Baarn overgebracht. De overige inzittenden kwamen met enkele kleine verwondingen en den schrik vrij. Een van hen droeg nog het verband, dat hem moest worden aangelegd, toen hij gstermorgen bij Barneveld eveneens een auto-ongeval had meegemaakt. De auto werd geheel vernield. Van de 50 arbeiders van de firma van Doorn en Dams, die gistermorgen het werk hadden hervat, zijn er des middags 25 weg gebleven. In de gistermiddag gehouden vergadering van de stakers op de wielerbaan werd mede gedeeld, dat vandaag aan de jeugdige sta kers een kleine uitkeering zou worden gege ven. Van verschillende zijden is voorts gel delijke steun ingekomen van verschillende organisaties tot een bedrag van 1450. In deze vergadering deelde een der leiders van de stakers mede, dat onderhandelingen gaande zijn, die zouden kunnen leiden tot be middeling inzake de staking. Meer kon op het oogenblik daar omtrent niet worden medegedeeld. De heer P. de Jongvan den Heuvel, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Tilburg, door het leidinggevend comité der stakers aangezocht om als bemiddelaar op te treden, heeft aan het leidinggevend comité het navolgende voorstel doen toeko men: le. de arbeid wordt onverwijld hervat op de arbeidsvoorwaarden, zooals deze tus schen patroons en arbeidersorganisaties zijn overeengekomen moest vaarwel zeggen. Mijn vader zal mijn stap goedkeuren. En het klein beetje eer zucht, dat hij had, is, geloof ik, gedurende de laatste weken geheel verdwenen. Hij zal mij nooit willen opofferen ter wille van zijn troon. Wij weten, hij weet, dat wij hem vroeger of later zullen verliezen, want zij, die tegen ons samenspannen, zijn te mach tig". „Dat geef ik toe", zei Danecourt. „Oosten- rijk's pogingen zijn voor het oogenblik ver ijdeld. Maar hij zal een tweeden aanval doen en dan zal het een gevecht zijn van een muis tegen een olifant". En wederom zocht hij haar lippen en zei hij zachtjes: „Wil je, mijn lieveling, dat ik dadelijk naar den koning zal gaan om je hand te vragen?" Zij lachte vroolijk. „Dat zou piet verstandig zijn; wij moeten verschillende vooroordeelen overwinnen. Jij gaat nu naar Engeland terug. Nada zal spoedig beter zijn en dan heb ik haar als mijn bondgenoote. Jij moet wachten tot je van mij iets hoort. Maar jij kunt er van verzekerd zijn, dat alles goed zal gaan". Na nog eenige oogenblikken praten volg de de laatste omhelzing, een innige, vuri ge kus. (Slot volgt).

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9