I 8 8 8 8 8 8 8 'Jkavwciaal nieuws FOLKLORISCH SPEL TE PURMEREND. MR, A, J. H. ENSCHEDE LID VAN PROVINCIALE STATEN, HOORN Verbouw gegund. De verbouw van de R.K. Muloschool is thans gegund aan den heer O. Kronenburg te Heiloo als laagsten inschrijver. Het bestek bevat o.m de bepaling, dat alle werklieden bij dezen bouw uit Hoorn afkomstig moeten zijn. Vastgeloopen. De tankboot van de Shell is tengevolge van het lage water op het z.g. Middeldijkje vastgeloopen. De boot, die 250 ton meet en op weg was naar Amsterdam is later op eigen kracht weer vlot gekomen. Het vaar tuig bleek onbeschadigd. Ontwikkeling. De vereeniging „Ontwikkeling" heeft Woensdagavond haar jaarvergadering in „De Doelen" gehouden onder leiding van den heer U. O. Dorhout. De opkomst der leden liet te wenschen over. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging momenteel ongeveer 500 leden telt. Het vorig jaar toonde een ledenverlies van 96, terwijl ruim 100 nieuwe leden werden ingeschreven. Het seizoen is uitstekend verloopen. De rekening van den penningmeester wees aan, met saldo vorg jaar aan ontvangsten 1338.23, uitgaven f 1194.—, batig saldo 144.23. Met voldoening werd melding ge maakt van het feit, dat de Parkdirectie de zaalhuur met 10 per avond heeft verlaagd. De rekening werd onder dank voor het ac curaat beheer goedgekeurd. Tot bestuurslid werd herkozen de heer F Butter en tot leden der fin. commissie de hee- ren Haykens en Langereis; plaatsvervanger de heer Gielen en Bakker. Bij de bespreking van het winterprogram- ma werd medegedeeld dat zullen optreden eind October de heer Pilger te Amsterdam met „Een zonnige Hawai-avond; half decem- de heer Van Staveren te Den Haag met „De wonderen van de film"; eind Januari ae heer Mol te Bloemendaal (filmavond). „Het 2e deel van „Wonderen der Natuur". Voor den 4e en 5e avond werd aandacht gevestigd op den heer Alt te Bolsward met een opera-avond en den heer ds. Boon te Al melo met „Het heilige land en het joden vraagstuk"; voorts werd bijzonder aanbevo len Prof Van Schelven te 's-Gravenhage met „Moeilijke kinderen en moeilijkheden in om gang van menschen". Nadat de propaganda was besproken, werd de vergadering geslo ten. ZUP€ Subsidie toegekend. Aan de afd. Zijpe-Callantsoog van Het Witte Kruis is een rijkssubsidie van 300 toegekend ten bate van de t.b.c.-bestrijding. Hoofd der school aangesteld. Inplaats van den heer C. Klaver, die naar Nibbixwoud is vertrokken, is als hoofd van de r.k. school te Burgerbrug aangesteld de heer J. van Duuren te Wassenaar. WINKEL Etalagewedstrijd. Van den tijdens de floraliateesten uitge schreven etalagewedstrijd door de plaatse lijke Middenstandsvereeniging is na afloop van de Floraliaverloting de uitslag bekend gemaakt. De beoordeeling geschiedde door het pu bliek en daarnaast was een jury aangewezen. De uitslag der publieke beoordeeling was als volgt: le pr. P. van Zoonen, slager; 2e pr. L. Zander, banketbakker; 3e pr. J. C. Wit, slager. De uitslag der jury was als volgt: Etalage's met kleine ramen: le pr. K. Keizer, groentenhandel2e pr. S. van der Wal, bakkei3e pr. J. Romar, schoenhandel. Etalage's met groote winkelruiten: le pr. P. van Zoonen, slager; 2e pr. L. Zander, banketbakker; 3e pr. J. C. Wit, slager. Aan dezen wedstrijd was als attractie ver bonden het uitzoeken van een verkeerd voorwerp in de etalage. Aan de goede oplos- sers werden een 40-talprijzen verloot. Ingekomen waren 370 oplossingen, waar van 312 goede oplossers en onder hen wer den onder groote hilariteit een 40-tal prijzen verloot. Na afloop dezer verloting werd door den voorz. van den plaatselijken Middenstands bond een woord van dank gesproken voor de ondervonden belangstelling en medewerking, en ook deze wedstrijd, die weder als een goed geslaagde kan worden beschouwd, gesloten. OUDE NIEDORP Zondag en Maandag werden de flora liafeesten te Oude Niedorp weer gehouden Zondagmiddag omstreeks half drie heette de voorzitter der vereeniging, de heer Kril Ier, de aanwezigen welkom en gaf het woord aan den vertegenwoordiger van het gemeen tebestuur, den heer van Zoonen, wethouder, die de opening zou verrichten. De heer van Zoonen zei, dat hij een blijk van medeleven met deze tentoonstelling van het gemeentebestuur plicht vindt, omdat deze tentoonstelling voor een plaats als deze van groote beteekenis is, in de tweede plaats orn aat hij zelf een hartstochtelijke bewondtr. ar is van deze jaarlijksche terugkeerende feesten. Het was spreker een behoefte om na mens het gemeentebestuur van Oude Niedorp aan bestuur en leden hulde ie brengen voor den moed om in dezen tijd van economischen neergang deze onderne ming, die groote financieele offers vraagt,, in stand te houden. Spr. deed de toezegging dat zijnerzijds de samenwerking tot in lengte van dagen zal voortduren en verklaarde de floraliatentoon- stelling officieel voor geopend. We maakten hierna een rondgang over de tentoonstelling. Hetgeen het eerst in het oog valt is de tent, die achter café Feijs is opgesteld. Het is een flinke ruime tent van 6 bij 11 meter. De tentoongestelde bloemen kwamen hierin schit terend tot haar recht. Evenals 't vorig jaar werd de raadszaal door het gemeentebestuur beschikbaar gesteld om er een deel van de tentoonstelling in onder te brengen. Bij den ingang is een stand van den heer Feijs opge steld en we kunnen de nieuwste radio-toestel- 'en bewonderen. Aan den wand zien we de door de schoolkinderen vervaardigde te ke ningen en kunnen vaststellen, dat door I-en hun uiterste best is gedaan. Voorts merken wij op een natuurgetrouw nagemaakt vlieg tuig de Fokker F Vila, verscheidene pentee- keningen, mooie foto's, schilderstukken en wat al niet meer. De voorzaal van café Feijs „herbergt" de huisvlijt. Dit jaar is voor deze afdeeling veel ingezonden, zoodat het Je commissie wel veel moeite zal hebben gekost om alles zoo overzichtelijk uit te stallen. Ook de afdeeling fruit is weer goed verzorgd, hoewel er door den slechten oogst van dit jaar, speciaal wat betreft de koolsoorten, minder inzendingen waren dan vorig jaar. Over het algemeen is de tentoonstelling goed bezocht. Vooral Zondagmiddag was het bepaald druk. Zondagavond was er niet veel publiek, hetwelk ongetwijfeld was te wijten aan het slechte weer. In de danszaal waren verschillende attracties opgesteld, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Maandagavond was de zaal geheel ge vuld. De volgende uitslagen werden bekend ge maakt. Afd. bloemen: de uitgereikte planten, serie binnenplanten: le pr. mevr. C. van Zoonen; serie buitenplanten: le pr. mevr. C. Knip, mooiste serie binnen- en buitenplanten: le pr. mevr. L. Borst; mooiste serie plant: Co- leus, le pr. mej. T. Boekei; Begonia: le pr. J, Bood; Fuchsia: le pr. mevr. A. van Zoonen; Geranium: le pr. mej. Ali HollenbergMi- mulus: le pr. mevr. C. van Zoonen; Chry sant: le pr. mevr. K. Ruiter; collectie Cac tussen: le pr. mevr. J. Buisman; vetplant: le pr. mevr. C. Knip; vrije planten van leden- le pr. mevr. P. Blokker met bladbegonia; bloemstukken: le pr. mevr. J. Doorn; bloem- schikking: le pr. mevr. J. Buisman; snijbloe men: le pr. mevr. H. Blanken met dahlia's; le pr. mevr. A. van Zoonen met zinnia's. Planten uitgereikt aan de schoolkinderen: Asters: le pr. Mertha Schrooder; Lobelia: le pr. Nel Stipriaan. Afd. huisvlijt: nuttig haakwerk: le pr. ST. MAARTENSBRUG Verloting toegestaan. Aan de plaatselijke harddraverijvereeni ging „Klein Begin" is toestemming verleend tot het houden van een verloting ten bate dier vereeniging. HEILOO Geen animo. Door Notaris Th. R. Luijckx te de Rijp werd Woensdagavond aangeboden een tuin- dersbedrijf a. d. Krommelaan bestaande ui: woonhuis, schuur en tuingrond, groot 0.64.90 Hectaren, eigendom van J. Schmidt, Heiloo Voor aeze verkooping is geprobeerd om alle grond perceelen als bouwterrein te ver- koopen, doen dat is mislukt. Blijkbaar heb ben de grondspeculanten geen trek 'n bouw terrein aan een onbeharden weg en aan het zuidelijk deel der gemeente. De totale op brengst was 4650. Kpoper was de heer P N. Leering, Makelaar teOudorp (N.H.) HEEMSKERK Bloembollencultuur. De afd. vergaderde Woensdagavond in „Flora", hoofdzakelijk ter bespreking be schrijvingsbrief 178ste Algemeene Ver gadering. Uit dezen brief oleek o.m. dat het hoofd bestuur in plaats van de saneering alleen een teeltregeling wil handhaven. Opgemerkt werd dat men deze regeling niet wenschelijk acht. De afd. Lisse zal Maandag voorstellen als overschot van de saneering tweeërlei richt prijzen in het leven te roepen. Ook hier was men sterk tegen gekant. Het slot der bijeenkomst was de leuze: „Weg met alle saneeringsmaatregelen". De afgevaardigden zullen in dien geest op ae Algem. Vergadering hunne stem uit brengen. EGMOND BINNEN De storm der laatste dagen heeft zeer veel storingen gebracht in de electrische ge leidingen. Door het breken van een hoogspannings draad werd in het weiland een paard van den heer Kaptein gedood. mevr. J. Biersteker; fijn haakwerk: le pr. mevr. M Schrooder; wolborduurwerk: le pr. mevr. D. Kriller; Spreien: le pr. mevr. F. Leek; Naaiwerk: le pr. mej. M. de Beurs; nuttig breiwerk: le pr. mevr. M. Poen; fijn breiwerk: le pr. mevr. J. Biersteker; kus sens: le pr. mevr. G. de Heer; fijn borduur werk: le pr. 'mevr, N. Moeijes; le pr. mej. Marie Kriller; foto's: le pr. dr. Postma; teekenwerk: le pr. Aafje Leek. Vrije inzending, naaiwerk van kinderen, le pr. Gre Toornstra; kantklossen: le pr. mej. G. Kaaij te Oterleek; fijn haakwerk: le pr. mej. T. Kaaij te N.Nledorp; fijn brei werk, le pr. mevr. Schuil te Amsterdam; fijn borduurwerk: le pr. mej. M. Schagen te Schagerbrug; kussens: le pr. mej. G. Kaaij te Oterleek; haakwerk spreien: le pr. mevr. J. Bood te N.Niedorp; nuttig haakwerk: le pr. mevr. L. Kuit te Wieringen; teekenwerk: le pr. A. Groen te 't Veld; houtarbeid: le pr. C. de Graaf te N.Niedorp. Afd. land- en tuinbouw: aardappelen.: Schotsche muizen: le pr. J. Klaver; witte eigenheimers; blauwe eigenheimers: le pr. J. Klaver; pooters: le pr. G. Kee; Zeeuw- sche blauwen: le pr. W. Heinis; Bevelan ders: le pr. E. Dekker; wortelen: le pt. S. Ko8; Vale erwten: le pr. E. Dekker; roode bieten: le pr. J. van Zoonen; uien: le pr. G. Bobeldijk; Sjalotten?--le pr. A. van Zoo nen; augurken: le pr.:i;. Borst; komkom mers: le pr. D. Joon; andijvie: le pr. H. Dissel; voerbieten: le pr. K. Vormer; Deen- sche kool: le pr. S. Kos; roode koolï le pr. S. Kos; boerenkool: le pr. J. Doorn; sla- boonen: le pr. A. van Zoonen; tomaten: le pr. J. van Zoonen. Fruit: tafelperen: le pr. S. Veen; stoof appelen: le pr. H. Fijma; collectie appelen: le pr. J. van Zoonen; tafelperen: le pr. A. Beets; stoofperen: le pr. A. W. Feijs; collec tie: le pr. A. Beets; pruimen: le pr. A. van Zoonen. Vrije inzending: Italiaansche appelen: le pr. W. van Loenen te Noordscharwoude. De hoofdprijs van de verloting (divan) werd gewonen door mevr. Doorn en G. de Heer; de 2e pr. een electrische lamp werd gewonnen door den heer W. T. J. Budden- dorf. Bij het raden naar het aantal boonen in een tlesch werd als hoogste aantal geraden 7243 en als laagste aantal 760. Het aantal bedroeg 3696. De heer A. Mijts raadde 3740 en won hiermede. Bij de vlotbrug behaalde de heer A. Mijts het hoogste aantal punten, n.1. 69, prijs: rooktafel. De heer Biersteker behaalde het hoogst aantal punten bij den sjoelbak en won niermede 'n schilderij "lij het raden naar het gezamenlijk gewicht van het bestuur raadden de heeren Tl v. d. Vliet en C. Knip beiden 1052 pond. Het gewicht bedroeg 1052 pond en 2 ons. Deze heeren moesten nu het gewicht raden van den heer Kriller. De heer T. v. d. Vliet raadde 188 pond en de heer C. Knip 175 pond. Het ge wicht bedroeg 185 pond en 3 ons, zoodat de heer van der Vliet voor den prijs, zijnde een parapluiebak, in aanmerking kwam. Hierna sloot de heer Kriller het officieele gedeelte van de tentoonstelling en bracht hierbij een woord van dank aan het gemeen tebestuur voor het beschikbaar stellen van de raadszaal en aan allen die, onverschillig in welken vorm. hadden medegewerkt om dit mooie feest te doen slagen. (De volledige uitslagen zouden te veel plaatsruimte vergen. Wij bepalen ons dus tot vermelding van de eerste prijze" 1 HENSBROEK Bij de alhier gehouden Floralia-tentoon- stelling werden de volgende prijzen toe gekend Groepen binnenplanten: le pr D. Wit. Personeele prijzen cloxinia: le pr. Wed. A. Gunder. Coleus: le pr. Joh. Doorenspleet. Begonia: le pr. Wed. Reinders. Groepen buitenplanten: lepr. Jb Heertjes Personeele prijzen: Ageratum: le pr. K de Hart. Geianium: le pr Rika de Graaf Waterbalsemin: le pr. Fruida Eveis. Kinderplan ten jongens stek leeuwenbek: le pr. K. Bommezij. Jongens zaad Oost-Indische kers: le pr. Jn. Naastepad. Meisjes stek: le pr. Joh. Turkstra. Oost-Indische kers: le pr. Joh Rijkx. Kamerplanten: le pr D. Wit. Gewone bouquetten: le pr. Jn. Gelder. Zaterdag 21 September. HILVERSUM, 1875 M. (VARA- uitz.) 8.— Gr.pl. 10.— VPRO morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr.De Notenkrakers olv. D. Wins, E. Walis en zijn orkest, C. Rijken, .ecl. 12.— Gr.pl. 12 30 Orvitropia olv. J. v. d, Horst. 1— Gr.pl. 1.15-1.45 De Fliere fluiters olv. E. Walis. 2.— Hoe de toonkunst groeide. 2.20 P. Tiggers: Beoefening der huismuziek. 3.— Gr.pl. 3.30 F. v. Duin: Taïti. 3.50 Gr.pl. 5.— Zenderwiss. 5.05 Fan tasia olv. E. Walis. 5.40 Literaire lezing C. v. Wessem. 6.— De Bohe- mians olv. J. v. d. Horst. 7.— Bont progr., mmv. de A. J. C. 8 Herh. SOS-ber„ nieuwsber., VARA-Varia. 8.15 Gr.pl. 8.40 „Paniek in de stu die", muzikale comedie van M. S. Santcroos, mmv. het VARA-tooneel olv. W. van Cappellen. 8.55 Dub bel X olv. C. Steyn. 9.10 J. W Le- bon: Wat denkt U van de schei dingslijn? 9.20 C. Steyn, accordeon 9.30 E. Walis en zijn orkest. 10.— „Oude kennissen", spel v N. Bak ber, mmv. hte VARA-tooneel o.l.v. W. van Cappellen. 10.15 S. Sipos, cymbaal en I. Ressican, piano. 10.30 Uit 't Grand-TheAter, A'dam: „Da's wat anders", mmv. solisten en orkest olv. E. Beeckman. 11 J. Jong, orgel en N. de Klijn, viool. 11.3012— Gr.pi. HILVERSUM II, 301 M. (K.R.O.- uitz.) 8—9.15 en 10.— Gr.platen 11 30—12.—Oodsd halfuur 12.15 Gr.pl. en orkestconcert. 1.50 Gr.pl. 2 Voor de jeugd. 2.30 Causerie 3— Kinderuur. 4.15 Gr.pl. 5.— Orkestconcert en lezing. 6.20 Week overzicht en gr.pl. 7.15 Lezingen gr.pl. 7.50 Causerie. 8.Ber en schlagermuziek. 8.50 Solistencon cert. 9.— Causerie en schlagermu ziek. 9.45 Voorclr. 10.05 Gr.pl. 10.30 Ber., schlagermuziek 11 15— 12.- Gr.pl. DROITWICH, 150G M. 10 35— 10.50 Morgenwijding. 11.05 Cause rie.ll.20Gr.pl. 11.50 BBC-Nor thern Orkest olv. McNair. 12.50 Gr.pl. 1.20 Commodore Grand Or kest olv. H. Davidson. 2.20 BBC- Northern Ireland Orkest olv. God- frey Brown. 3.20 Orgelspel H. Ramsay. 3.50 De Continentals in hun repertoire. 4.35 Keg. King en zijn orkest mmv. W. Booth, zang 5.35 BBC-dansorkest olv. Henry Hall. 6.20 Ber. 6.50 Sportpr. 7.05 Pianorecital Cl. Lloyd. 7.20 Fred Hartley's Novetv Kwintet mmv Br Lawrence. 8.— Progranma mmv straatartiesten. 8.20 BBC-Symph orkest mmv. solisten olv. Sir Henry Wood. 10.— Ber. 10.30 BBC- Theaterorkest o. 1. v. S. Robinson 11.20—12.20 Ambrose en zijn band" RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8 20 Gr.pl. '2.35 Orkestconcert olv. Doyen. 7.35 Gr.pl. 8.20 Zang. 9.05 Sel. „Le sire de Vergy", operette van Terrasse, mmv. solisten, koor en orkest olv. Labis. 11.10—12.35 Pascal-orkest. KALUNDBORO, 1261 M. 12.20 2 20 Concert uit rest. Wivex. 3.20—5.20 Omroeporkest olv. L. Gröndahl, 8.20 Oude muziek, zang en voordr. 9.20 Pianorecital. 9.40 Balletmuziek o.l.v. Reesen, 10.40 Trombone-recital, 10.55 Omroep orkest olv. Reesen. 11.25—12.35 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6 50 Orkest concert. 12.20 Uit Stuttgart: Or kestconcert. 2.35 Gr.Dl. 4.20 Vroo lijk progr., mmv. solisten en verst. Omroepkleinorkest, olv. G. Kneip 7 20 Octetconce 8.30 Joh. Strauss-concert, mmv. liet Omroep orkest, Keulsche Manienzangver. er. solisten. 11.20—12.20 Dansmu ziek. ROME, 42' M. 9.„L'inganno felice", operette 'an Rossini Lezing II. „Ciottolino operette van Ferra ri 1 recatc. Orkestleiding Previtali Koorl. R Bena-Üa. 12 20, 1.30—2.20, 4 20 en 4.50 Orpl. 5.20 Ceilorecital. 6.35 en 7.35 Gr.pl. 8.20 Symph.-concert o. 1 v André. 10.3012.20 Or pl 484 M.: 12.20, 1.30-2.20 en 4 35 Gr pl. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Zang. 6.50 Vioolrecital. 7.20 Gr.pl. 8.2Ó Salonorkest olv. Walpot en radio- tooneel. 10.30 Dansmuziek. 11.20 12.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSF.NDER, 1571 M. 8.30 Oevar. progr. uit Stutt gart. 10.20 Ber. 10.50 Pianorecital. 11.05 Weerber. 11.201.15 Barna- bas von Oeczy en zijn orkest. OEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum II. Zondag 22 September. HILVERSUM, 1875 M. (8.55 12en 5.-6- VARA, de VPRO van 6.-6.— en de AVRO van 12.—5.— en 8.—12.— uur). 8.55 Gr.pl. 9 Postduiven- en voetbal- nieuws. 9.05 Tuinbouwpr. S. S. Lantinga. 9.30 Gr.pl. 10.25 Schaak- praatje S. Landau. 10.45 Kamer- orkestvereeniging olv. A. Krelage. 11.15 A. Pleysier: Van staat en maatschappij. 11.30 Verv. concert. 12.— Uurslag en klokkenspel van de „Olie Witte" te Winschoten. 12.05 't Avro-Aeolian-orkest. 12.45 Disco-nieuws. 1.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.— Dr. P. H Ritter Jr.: Najaars-uitgaven. 2.30 Opera- progr. (gr.pl.) 4.15 De Avro-Deci- bels olv E. Meenk. 4.45 Sport nieuws- en gr.pl. 5.05 The Ram- blers o.l.v. Theo Uden Masman. 5.35 Sportpr. en -nieuws. 6.— Film- praatje Th. J. v. Kaste-1. 6 30 Ge sprek over oudeliedenzorg. 6.45 Kerkdienst uit de Ned. Prot. Bond te Weesp. Voorg.: ds. G. J. Sirks. 8 Ber 8.10 Mededeelingen. 8.13 Omroeporkest olv. N Treep. 9— Radio-Journaal 9.15 Or.pl. 9.45 Omroeporkest olv. N. Treep mmv. H Cals, sopraan. 10.20 „De grijze hoed" van F. Molnar, vert.: Ad. Ehgers. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.— Ber. 11.10 Gr.platen. 11.15—12.— De Avro-Decibels 0. 1. v. Eddy Meenk. HILVERSUM II, 301 M. (8.30- 9 30, 12.15-5.- en 7,45-11.30 KRO, de NCW van 9.30—12.15 en 5.7.45 uur). 8.30 Morgenwij ding. 9.30 Gewijde muziek. 10.20 Kerkdienst uit de Evang Luth kerk (Oude kerk) te Amst. Voorg.: Ds. P Stegenga Az. Orgel C. Kee Hierna orgelspel C. Ree. 12.15 Or kestconcert en lezing. 2.— Gr.pl 2.30 Orkestconcert en gr.pl. 4.30 Ziekenhalfuur. 5.02 Gewijde mu ziek. 5.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. kerk (Muiderkerk), A'dam. Voorg.: ds. G. Oorthuys. Orgel: H. de Vries. Hierna orgelspel H. de Vries. 7,45 Sportnieuws. 7.50 Cau serie. 8.10 Ber. 8.15 Schlagermu ziek. 9.— Causerie. 9.10 Orkestcon eert. 10— Gr.pl. (Om 10.30 Ber.) 10.40 Epiloog. 11—11.30 Espe ranto. Dahlia-bouquetien: le pr. K. Speets. Dahlia unicum: le pr. W. Koning. Bloemstukken: le pr. Joh. Doorenspleet. Land- en tuinbouw. Roode herfstkool: le pr. C. Dekker. Roode bewaarkool: le pr. P. Fok. Gele bewaarkool: le pr K. Gelder. Deensche witte kool: le pr. Jb. Heertjes. Keukenbiet: le pr. W. J. Leegwater. Friesche wortelen: le pr. D. Groot. Flakkeesche wortelen: le pr. D. Groot Spruitkool: le pr. Joh Dorenspleet Stamslaboonen: le pr. Joh. Dorenslpeet Stamsnijboonen: le pr. M. de Boer. Stoksn ij boonen: le pr. Jac. van der Molen Uien: le pr. P. rok. Nep: le pr. Jn. van Leijen. Rose voerbiet: le pr D. Groot. Groenkraag: le pr. D. Wit. Rijkmakeis: le pr. A. van Leijen Az Augurken: le pr. W Koning. Met het raden van het aantal pitten in een zonnebloem werd de le pr. gewonnen door A. de Wit met 989 pitten. t. Uitslag verloting. De hoofdprijs, een haard-fauteuil, werd ge wonnen door L. Mantel. (Wij bepalen ons tot de winnaars van de eerste prijzen). KENNEMERLAND. He zal voor den laatsten keer zijn geweest dat er een overvoerde markt was. Het zal ook wel de laatste keer zijn geweest dat de prijzen laag waren, want de storm heeft alles ver woest en neergeslagen. We zullen dus hoo- ger prijzen krijgen, doch de tuinen zijn leeg Wat een verschil bij verleden jaar toen alles fléurig stond tot December. Misschien komt er voor het restje dat nog door den storm gespaard is, een flinke prijs erecht en dan- hebben de gelukkigen nog wat. Er staat dat staat thans reeds vast voor de tuind*rs een bange winter voor de deur. De priizen der snijboonen, spercieboonen en bloemkool waren vrij hoog, overigens was er een stugge handel bij een overvoerde markt. Bloemkool le soort goed 12—17 en 2e soort 3.50—8 per 100 stuks. Snijboonen golden 1216, dubbele spercieboonen 1 8.50—11, enkele spercieboonen golden nog het hopgst, n.1. 9—15 per 100 K.G. Sla ging nog al, althans le soort, de notec- ring was f 1.50-/ 4.50 per 100 stuks. Spi nazie en postelein ging ook nog al. De no teering was, resp. 0.50—0.80 en 0.50— 0.80 per bak. Bospeen wa6 ook een beetje beter te plaatsen, hoewel de prijs nog Isa? was De noteering was 24 per 100 bos. Andijvie gold bitter weinig, de noteering was 0.50-|-/ 2 per 100 stuks. Bosgroente gold een ietsje beter, de prijzen varieerden van f 1 tot 2.50 per 100 boe. De koolsoorten (rood. wit en geel) golden nog al. Naar gelang de kwaliteit waren d° prijzen 2.50 -ƒ 6.50 per 100 stuks Meloe nen golden slecht en alleen le soort ging nog wat, de noteering was f 5—12 per lw stuks. Druiven golden ook bitter weinig, n'- 12—ƒ22 per 100 K.G. Met tomaten was het hetzelfde, haast niet te plaatsen en wat nog werd verkocht, gold 3 50—5.50 per 100 K.G. Appelen en peren golden van 6 tot per 100 K.G. Opgemerkt zij dat mooi en gaat fruit een behoorlijken prijs opbracht. De n*1 genoemde producten nadden onveranderde prijzen. Bij gelegenheid van den landbouwfeest- dag, welke op Donderdag 26 September te Purmerend wordt gehouden en waar o.a. des morgens de jaarlijksche veetentoonstel ling zal worden geopend, wordt dit jaar een folkloristisch spel opgevoerd onder den titel „De Bruiloft van Dirk en Jantje". In dit West-Friesch boerenspel treedt de burgemeesterszoon in het huwelijk en ter eere daarvan worden feesten en o.a. een groote Oud-Hollandsche boerenbruiloft ge- ge'-en. De costumeering van de ruim honderd deelnemers aan het folkloristisch spel zal schitterend worden. De deelneemsters be schikken nl. allen over een Oud-Holland- sche boerenkap in goud, costumes, beugel- tasschen en., Oud-Hollandsche sjeezen en boerenwagens zijn aanwezig om bruidspaar en bruiloftsgasten door de stad rond te leiden en naar het raadhuis te brengen. Het geheel staat onder leiding van den heer Joh. M. Ridderikhoff te Hoorn, die in 1934 te Purmerend met zooveel succes het groo te openluchtspel heeft opgevoerd. Tot lid van de Provinciale Staten van Noordholland is benoemd verklaard mr. A. J. H. Enschedé te Bloemendaal, ter voor ziening in de vacature ontstaan door het overlijden van mr. C. H. Guépin. Floraliafeesten Oude Niedorp. l'HEUMATISCHE PIJN IN BEIDE BEENEN. Alle pijnen nu geheel verdwenen. Deze dame uit het noorden van ons land had hevige pijnen in de beide beenen; na gebruik van twee flacons Kruschen Salts waren de pijnen tofaal verdwenen. Lees slechts haar brief: „Begin Juni kreeg ik plotseling veel pijn in beide beenen, zoo zelfs, dat ik soms geen vijf passen kon loopen. Verschillende mid delen heb ik geprobeerd, o.a. smeersels, een natuurlijke geneeswijze en verder in Au gustus veel zonnebaden. Niets heeft eenige verlichting gegeven. Toen werkelijk ten einde raad, heb ik een potje Kruschen Salts gekocht en geregeld volgens voor schrift gebruikt. Nu kan ik U, na nog geen twee flacons te hebben gebruikt, leten we ten, dat alle pijn absoluut.verdwenen is. Zeer gaarne zend ik U dan ook dit schrij ven, om ook anderen te overtuigen, dat Kruschen Salts schitterend is." Mevr. S. te W. Stijfheid, rheumatiek, ischias, enz., vinden bijna altijd hun oorzaak in een min of meer sterke onzuiverheid vab het bloed door op gehoopte afvalstoffen. De zes zouten, waar uit Kruschen Salts is samengesteld, sporen nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor urinezuur en andere on zuiverheden worden verwijderd en aldus de oorzaak van het lijden wordt weggeno men. Binnen korten tijd zullen de pijnen verdwenen zijn, én voorgoed, want de „kleine dagelijksche dosis" Kruschen is het natuurlijk recept voor een volkomen inwen dige zuiverheid. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten A 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegre pen. Let op, dat op het etiket op de tlesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij voorkomt. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: Lijn 3: Keulen 8.8.40, Dsen- der 8.40—9.20, Keulen 10.20— 11.40, Lond. Reg 11.40—12.20, Brussel VI. 12.20—14.20, D.sender 14.20—15.20, Parijs Radio 1520— 16.20, Keulen 16,2018.20, Brus sel Fr. 18.2018.35, Brussel VI. 18.35—19.20, Brussel Fr. 19.20— 19.50, Luxemburg 19.50—20.30, Keulen 20.30—22.20, Paris P. P 22.20—22.30, Weenen 22.30—24— Lijn 4: Parijs Radio 8.05—8.50, Lond. Reg. 10.3511.20, Droifwich 11.20-18.20, Keu'en 18.20—18.50, Lond. Reg. 18 50—19.20, Droit- wich 19.20—22.Lond. Reg 22 —22.30 en Droitwich 22.30— 24>-,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6