Aqmda !BbnmMand £aneU enJMwéoiuo lüeec&edcht Stad eti Omgeving. Bioscopen. BOKSER TER DOOD VEROORDEELD. Wegens moord op zijn 18-jarige vriendin. De 30-jarige Fransch-Canadeesche bokser Raymond Henry Bousquet, zich in boks wedstrijden noemende Del Fontaine, is we gens moord op zijn vriendin, de 18-jarige Hilda Meek, na een sensationeel proces te Londen ter dood veroordeeld. Als hoofdmotief gebruikte de verdedi ging het feit, dat Bousquet gedurende zijn boksersloopbaan zoodanig aan het hoofd gekwetst was, dat hij niet meer toereken baar geacht kan worden. VULKAAN ASAMA WERKT. MISDAAD EN BEROUW. PADVINDERIJ. Wereld-jamboree 1937 schijnlijk in het Gooi. waar- RIJKSTUINBOUtfWINTERSCHOOL TE SCHAGEN. DENATURATIE-TOESLAG OP AARDAPPELEN. Eindelijk bekend geworden! HET PROV. WATERLEIDING- BEDRIJF EN DE MISLUKTE AARDAPPELOOGST. Antwoord van Ged. Staten op vragen van den heer Beuzemaker. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 1 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. City-theater, 8, hoofdnummer Het ge beurde op een avond (rom.>; hoofdrollen Clark Gable en Claudette Colbert. Op het tooneel Tummers en Angela. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Het mysterie der wildernis (natuurroman), hoofdrol Jean Parker. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, vanaf Zaterdag, half acht, hoofdnummer Alleen voor U (rom.), hoofdrollen Jefke Bruyninckx en Pola Cor- ter. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De dertiende gast (myst.)extra-nummer Het nachtleven der goden (hum.) Toegang bo ven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag '1 September. Theo v. Gijzen, 8 uur, propagandafeest- avond Esperanto. Bal na. Maandag 23 September. 8 uur, Doopsgez. kerk, samenkomst Kerk en Vrede; oorlog of christendom. Donderdag 26 September. Landbouwfeestdag te Purmerend. Bousquet had op 1 OJuli j.1. Hilda Meek, die hij reeds 3 jaar kende, en haar moeder, met revolverschoten ernstig gewond. De moeder genas spoedig, doch Hilda bezweek aan haar wonden. De oorzaak van de mis daad schijnt hierin te liggen, dat Bousquet ziji vriendin een afspraak met een ander had zien maken. De verdediging van den bokser voerde aan, dat het meisje hem kapot had gemaakt en hem opstookte tegen zijn vrouw. (Bos- quet is n.1. 9 jaar geleden in Canada ge trouwd). Drie jaar geleden liet zijn vrouw hem echter in den steek en sindsdien heeft men niets meer van haar gehoord. De drie uit het huwelijk voortgekomen kinderen wonen met hun grootmoeder in St. Bonifa- ce, een plaatsje nabij Winnepeg. Bousquet heeft verklaard hooger beroep tegen het doodvonnis te zullen aanteeke- nen. Het beroep zal op medische gronden berusten. De Japansche vulkaan Asama bij Karoei- zaaw is gistermiddag opnieuw in werking geweest. Met een ontzettend gerommel werd een dichten rook- en aschregen uit- gestooten, welke neerkwam op het om liggende gebied. BLOEDIGE BOTSING TUSSCHEN MEXICAANSCHE KOLONISTEN. Te Lajoya, tusschen Labarca (staat Jalisco) en Tanhuato (staat Michoacan) is het tot een botsing gekomen tusschen kolonisten wegens de in bezit neming van land. Ten slotte ontstond een hevig gevecht, waarbij zestien personen wordien gedood en verscheidene personen gewond. SURSEANCE FIRMA J. SCHAAP JZN. Schuldeischers verleenen mede werking. Naar we vernmen is in de te Wormerveer gehouden vergadering van schuldeischers van de firma J. Schaap Lzn. aldaar op ad vies van mr. H. Mulderije, advocaat en pro cureur te Amsterdam, met algemeene stmmen besloten, mede te werken aan de verleening van definitieve surséance van betaling. VERLAGING ONDERWIJZERS SALARISSEN. De Onderwijs-Centrale heeft aan de 'weede Kamer een adres gezonden, waarin er bij de Kamer met klem op -wordt aange drongen, haar invloed bij de reegering aan te wenden, opdat voorkomen worde, dat de on derwijzerssalarissen opnieuw aan een korting worden worden onderworpen en dat het reeds zoo onvoldoende aanvangssalaris nog verder v orde aangetast. ERNSTIGE AANRIJDING. Wielrijder ter plaatse van het on geval overleden. Gisterenochtend omstreeks kwart voor tien ïeeft op den hoek Rijswijkscheweg-Jan van der Heidestraat een aanrijding met doodelij- ken afloop plaats gehad. De wielrijder S. van O. heeft aan den autobestuurder L. A. geen voorrang verleend. Tengevolge van de hier door ontstane aanrijding bekwam S. van O. een schedelbreuk. Spoedig na het ongeval overleed de wielrijder ter plaatse. Het lijk is naar het gemeentelijk ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. De autobestuurder be- cwam geen verwondingen. LOONEN IN EEN PARTICULIERE WERKVERSCHAFFING. Onderzoek gevraagd. Het Tweede-Kamerlid de heer Van der Jeide heeft aan den minister van Sociale Zaken de volgende vragen gesteld 1. Is de minister bereid een onderzoek te doen instellen naar de toestanden in de par ticuliere werkverschaffing van den heer J. ten Heuvel te Hoogeveen, met name naar de dacht, dat de tewerkgesteld en de loonen niet kunnen verdienen, die de leiding van 't werk mogelijk heeft geacht, omdat de ge steldheid van den grond zooveel slechter zou zijn, dan die van de meeste andere ob- ecten van werkverschaffing? 2. Als uit een onderzoek zou blijken, dat de klacht gegrond is, wil de minister dan bevorderen, dat de arbeiders loonen zullen kunnen verdienen, overeenkomende met die, welke in andere soortgelijke werkverschaf- ingen worden verdiend? KONINGIN EN PRINSES NAAR DE MANOEUVRES. Gistermiddag uit Den Haag ver trokken. De koningin is gistermiddag met den trein van 3.10 waarin het koninklijk salonrijtuig medereed van Den Haag naar Het Loo ver trokken, teneinde gedurende eenige dagen de legeroefeningen in Gelderland bij te wonen HM. was vergezeld van Prinses Juliana. De koningin en prinses Juliana zijn gister- midag om kwart ovr vijf, per trein te Apel doorn aangekomen en verder per auto naar het paleis Het Loo geeden. Ondanks het re genachtige weer, hadden zich bij het station en het paleis vele belangstellenden opgesteld DE STAKING TE TILBURG. Onderhandelingen met een nieuwen bemiddelaar. Naar de stakingsleiding gisteren meedeel de, is na een aantal vergaderingen met de stakers afzien van verdere onderhandelingen met het Eerste Kamerlid de Jong, om te ko. men tot oplossing van het conflict. Bereids Is echter verbinding gekregen met een anderen bemiddelaar, van wien men echter den naam nog niet meende te kunnen noemen. Met de zen zullen vandaag de eerste besprekingen worden gevoerd. Voorts vernemen wij, dat de stakingslei ding gisteren een telegrafisch verzoek heeft gericht tot het congres van de Eendracht, dat te Amsterdam bijeen is, om namens de vier duizend stakers erkenning te vragen van de staking en onverwijld opening te doen van de \seerstandskassen. avond zijn door de reddingsboot en door de zeesleepers de aangegeven plek en en groo- ten omtrek daarvan afgezocht. Ook een tor pedoboot van de Nederlanosche marie zocht rond. Aanvankelijk werd gevreesd, dat het wrax de „Oceana" was, een Engelsch jacht, dat echter naar gistermiddag uit Engeland is jemeld in Yarmouth is binnengebracht -iet resultaat van het zoeken is geweest, dat de sleepboot „Blankenburg" te Hoek van dol land omstreeks half acht aanbracht een mast met een stuk zeil, dat men op de aan gegeven plek had opgevischt. Er kon nog niet worden vastgesteld, van welk schip het ge vondene afkomstig is. Het moeten 'n mast en een stuk tuigage van een jacht zijn. Men staat nog voor de vraag, of de mast afkomstig is van een schip, dat met man en muis is vergaan, of van een schip, dat alleen mast en tuigage heeft verspeeld. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Een overboord gevallen matroos opgepikt. Het s.s. Johan de Wit van de Maatschap pij Nederland, hetwelk in verband met den storm toch reeds genoodzaakt was met ver traging uit Genua te vertrekken, heeft op zijn reis naar Ville France een curieus avon tuur beleefd, hetwelk wederom oponthoud veroorzaakte, maar dat tenslotte toch nog goed afliep, meldt de Tel. Om vijf uur 's ochtends viel ter hoogte van San Remo, zonder dat eenig lid van de jemanning dit bemerkte, een matroos over boord. Pas tegen zeven uur, dus twee uur ater, werd de matroos vermist. De gezag voerder, die onmiddellijk van het gebeurde in kennis werd gesteld, liet het schip oogen- blikkelijk stoppen en voer terug. De geheele i «manning werd op den uitkijk gezet. Na twee uur teruggestoomd te hebben, dus juist den tijd, welke voorgeschreven staat om terug te keeren wanneer er iemand overboord is gevallen, zag een der uitkijk posten in volle zee een zwarte stip. Onmiddellijk werd order gegeven een red dingboot te strijken, welker bemanning de voldoening smaakte den vermiste, die zich al dien tijd boven water had weten te houden, in uitgeputten toestand binnen boord te ha- en. Na een zeer kort oponthoud te Villefrance zette de Johan de Witt de reis naar Algiers voort. Aan het bureau Groote Paauwensteeg te Rotterdam heeft zich een 21-jarige kan toorbediende gemeld, die meedeelde, ten nadeele van zijn patroon, een firma aan de Wijnhaven, 240 te hebben verduisterd. Hij had een aangeteekenden brief, waarin dit bedrag aan geld zat, naar de post moe ten brengen en had toen de verleiding niet kunnen weerstaan den brief te openen. Een paar dagen later kreeg hij gewetenswroe ging en hij meldde zich bij de politie. De jonge man is gearresteerd. LICHT IN EEN INBRAAK. Een paar maanden geleden werd in een villa aan den Koninginneweg te Amsterdam, tijdens afwezigheid der bewoners inbraak ge pleegd. Er werd toen veel zilver meegenomen. Later werd in dezelfde villa opnieuw inge broken en werd wederom heel wat van waar de meegenomen. De politie heeft steeds ijve rig gespeurd, maar zonder resultaat. Dezer dagen heeft zij eenige aanwijzingen gekre gen, dat twee mannen, die thans voor andere misdrijven in het Huis van Bewaring zijn opgesloten, mede zouden schuldig zijn aan deze inbraak. Tot op dit oogenblik hebben zij niet bekend aan de inbraak schuldig te zijn, maar de aanwijzingen zijn toch van dien aard, dat deze mannen er niet buiten staan. Bovendien is door de politie aangehouden een opkooper die een deel van de op den Ko ninginneweg gestolen voorwerpen in handen heeft gehad. Het onderzoek wordt voortgezet en men mag verwachten met succes. ONBEWAAKTE OVERWEG. Autobus versplinterd; vijf schoolkinderen gewond, waar van één ernstig. Hedenmorgen is op den onbewaakten overweg te Berkum, liggende aan den weg naar Dalfsen, een autobus van den dienst op Ommen door den sneltrein uit Gro ningen, die te 8.06 uur te Zwolle moet arri- veeren, aangereden. De autobus is op de rails er ligt daar dubbel-spoor blijven staan. Bij deze bot sing werd de autobus licht beschadigd. De chauffeur van de bus, waarin ongeveer 18 schoolkinderen zaten, had de tegenwoordig heid van geest het noodluik en de achterdeur te openen. Alle kinderen konden toen de bus verlaten. Het bleek dat een meisje een ernstige hersenschudding had opgeloopen Vier kinderen kregen bovendien snijwonden Een oogenblik nadat allen de bus hadden verlaten, is deze door een trein, die uit de tegenovergestelde richting kwam gegrepen en totaal versplinterd. OP ZOEK NAAR EEN WRAK. Mast met tuinage binnengebracht. De ongerustheid in Engeland over twee zeiljachten en de melding van een wrak nabij de Hollandsche kust is oorzaak geweest dat gistermiddag en gisteravond buitengaats Hoek van Holland gezocht is door de red dingboot van Hoek van Holland, de „Presi dent Jan Leis" en twee zeesleepbooten van L. Smit Co. Op één mijl afstand van het lichtsch.,. „Maas" was een wrak gesignaleerd door een binnenkomend Duitsch stoomschip. Van het wrak had men op het schip alleen gezien een stuk mast, dat boven de golven uitstak. Den heelen middag en een deel van den B. en W. van Hilversum doen den Raad het voorstel, een som van achtduizend gul den te storten in het garantiefonds voor de wereld-jamboree 1937 der Int. Broeder schap van Padvinders, onder voorwaarde, da deze jamboree in het Gooi zal worden gehouden, waarvoor de plannen in een vergevorderd stadium zijn gekomen. Men verwacht op de jamboree een deelneming van 30.000 50.000 personen. Toegelaten tot de eerste klasse: mej. M. v. Weth te Bergen, W. Bremer te Schagen, L. Blijdorp te Middenmeer, D. C. Geense te Eierland (Texel), P. Glas te Koegras, N. de Geus te St. Maartensbrug, J. J. Hoedjes te Heiloo, P. Houter te St. Maarten, N. H. Kaan te Anna-Paulowna, S. Kwantes te Pur- mer, D. Lont te Berkmeer (Heerhugowaard), K. Mantje te Oudeschild (Texel), M. Pluistei te Barsingerhorn, C. Portegies te Schagen, G. Schoorl te Eenigenburg, Joh. de Veer te Winkel. P. Waiboer te Anna-Paulowna, K. C. de Wit te Lutjewinkel, G. L. Zaadnoor- dijk te Bergen (N.H.), W. B. Zaadnoordijk te Bergen (N.H.) De voorbereidende klasse zal aanvangen met 18 leerlingen. Een dezer dagen kan de afkondiging van een Ministerieele Beschikking worden te gemoet gezien, krachtens welke vergoeding wordt verleend voor het denatureeren van aardappelen van den oogst 1935, welke ge teeld zijn krachtens een teeltvergunning be docld in b en c onder II van artikel 2 van de Crisis-Akkerbouwbeschikking 1934 III dus met uitzondering van fabrieksaardap pelen, geteeld krachtens een vergunning bedoeld in het Crisis-Tuinbouwbesluit 1935 Afgezien van de gebruikelijke bij de de- naturatie in acht te nemen voorschriften en de reeds bekende beperking, dat telers, die een uitpootvergunning voor niet meer dan 10 Are aardappelen bezitten, niet vcor steun in aanmerking komen, is de nieuwe regeling op geheel andere leest geschoeid dan die welke heeft gegolden voor aardap pelen van den oogst 1934. Om voor steun in aanmerking te komen dienen ujt de ter denaturatie aangeboden partijen, de aardappelen, welke kunnen vallen, door een opening van 3 mm. vier kantsmaat, te worden uitgesorteerd. De grootte van de denaturatie-vergoeding zal afhangen van de rubriek, waarin de aa dappelen zijn ingedeeld, te weten: Rubriek A, omvattende de volgende ras sen van den kleigrond, voorzoover deze voldoen aan redelijke naar het oordeel van de Akkerbouwcentrale voor consumtie te s'ellen eischen: Bato, bravo, bevelander, bonte star (bon te roodestar), blauwe eigenheimer, bonte eigenheimer, eigenheimer, furore, gruno. konsuragis, muntinga 17, nationaal, noorde ling, opperdoezen (ronde), paarspitten, po> pulair, present, record, robijn, roodestar souvenir, unicum, westbrabander, westein' derblauwe, Zeeuwsche blauwe, Zeeuwsche bonte, en Rubriek B omvattende alle aardappelen die niet onder rubriek A zijn begrepen. Voor aardappelen zal bij denaturatie in net tijdvak vanaf het in werking treden van de beschikking, tot 1 December 1935 0.70, van 1 December 1935 tot 1 Maart 1936 0.80 en van 1 Maart 1936 tot en met 15 Juli 1936 0.90 per 100 K.G. worden uit gekeerd, met dien verstande, dat bij dena turatie van aardappelen der rubriek A wel- ce in het tijdvak van 1 Februari tot en met 15 Juli 1936 zijn gedenatureerd, 1.50 per 100 K.G. wordt uitbetaald. De mogelijkheid tot denaturatie is niet alleen opengesteld voor bij de Prov. Land bouwcrisisorganisatie georganiseerde telers, doch ook voor handelaren, die bij de Ak- cerbouwcentrale zijn georganiseerd. VERHOOGING VAN DEN STEUN AAN DEN TUINBOUW. Mef 6 millioen, zoodaf de voor 1935 te stellen richtprijzen voor 100 pet. uitgekeerd wor den. De zeer ernstige omstandigheden, waarin de tuinbouw, in het bijzon der door de exportmoeilijkheden is geraakt, hebben ertoe geleid, dat de minister van landbouw en visscherij het steunbedrag, dat voor 1935 uit het Landbouwcrisisfonds voor den tuinbouw beschikbaar zal worden gesteld, met 6 millioen gulden heeft verhoogd, zoodat thans in totaal voor den tuinbouw voor het jaar 1935 een bedrag van 12 mil lioen gulden beschikbaar is ge steld. Door deze verhooging van het steunbedrag is de mogelijkheid ge opend, de voor 1935 vast te stellen richtprijzen voor de producten en in de perioden, waarvoor deze zul len gelden, voor 100 pet uit te keeren. Het ligt in de bedoeling reeds de zer dagen tot een belangrijke voor- schot-uitkeering over te gaan voor producten, waarvan de oogst en de geldelijke opbrengst practisch kan worden overzien. Het lid der Provinciale Staten van Noordholland, de heer N. Beuzemaker, heeft de navolgende vragen aan Ged. Staten gesteld: 1. Hebben Ged. Staten kennis genomen van het in de pers verschenen verslag over de gehouden vergadering van den kring Kennemerland onder leiding van den heer J. Heeremans, waarin o.a. het volgende wordt gemeld: met het oog op den totaal mislukten aardappeloogst in de duinstreek wordt een flinke actie gevoerd, teneinde vrijstelling te krijgen van de te betalen hef fing ad 30 per H.A. De mislukking wordt grootendeels geweten aan de uitdroging der gronden door onvoldoende watervoorzie ning van het waterleidingbedrijf. 2. Kunnen Ged. Staten mededeelen, of het hier laatst vermelde juist is, en, indien dit inderdaad het geval blijkt te zijn, zijn zij dan bereid maatregelen te nemen, ten einde in dit euvel te voorzien? Het antwoord van Ged. Staten luidt als volgt: 1. Ged. Staten hebben kennis genomen van het verslag over de gehouden vergade ring van de Kring-Kennemerland, waarin o.m. de aangehaalde zinsneden voorkomen 2. Voorzoover kan worden nagegaan, wordt in de duinstreek het door het Pro vinciaal Waterleidingbedrijf geleverde wa ter practisch niet gebezigd voor bevloeiing van teellanden. De bewering, dat de gron den zijn uitgedroogd omdat het Provinciaal Waterleidingbedrijf in de watervoorziening zou zijn tekort geschoten, moet daarom op een misverstand berusten. HEILOO ALS CENTRUM VOOR LANDBOUWONDERWIJS. Op 1 Oct. a s. zal het 13 jaar geleden zijn dat de eerste landbotiwcursus te Heiloo werd geopend en zonder onderbreking is elke win ter in de openbare school aldaar landbouw onderwijs gegeven door denzelfden land bouwonderwijzer (J. A. Huisman, J. M. Coenenstraat 29, Amsterdam-Z.) Dat is een sprekend feit. dat in Heiloo en omgeving het landbouwonderwijs gevraagd en gewaar deerd wordt. Meestal waren de leerlingen van eiken nieuwen cursus de vrienden, broers of buren van de oud-leerlingen, die steeds zoo noodig, als propagandisten optraden. Het onderwijs op den cursus viel in den smaak, omdat de theoretische lessen altijc voeling hielden met de practijk. De onder linge verhouding, „de geest is steeds zeer aangenaam, zoodat de jongens graag naar den cursus komen en daardoor het verzuim zeer gering is, wat eer ten goede komt aan de resultaten, die volgens getuigenis van des kundigen heel goed zijn. De cursus is tevens informatiebureau; alle vragen betreffende het bedrijf b.v. over bemesting, veevoe ding, fokkerij, boekhouding, melkwinning ei, behandeling grasland enz. worden gaar ne beantwoord. Ook dezen winter wordt weer op denzelfden voet voortgegaan. Uit zichzelf hebben zich a eenigen aangemeld, maar er is nog plaats voor meer, de kla6 is nog niet vol. Jongelu van 15 jaar of ouder uit Heiloo, Bergen Alkmaar, Akersloot, Egmond, Limmen, Cas- tricum, enz., kunnen zie nog opgeven vóór 25 September. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 21 Sept. 1935. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 115000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 58—60 3 40— 3.50, 60-62 3.40-ƒ 3.60, 62-64 3.50-/ 3.70, 64-66 ƒ3 50-/ 4. Eend eieren 2—2.20. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 21 September. Medegedeeld door het Kon. NederL Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 770.1 m.M. te München. Laagste barometerstand 742.1 m.M. te Vardö. Verwachting (geldig tot den avond van 22 September): Zwakke tot matige zuidelijke tot oostelijken wind; nevelig tot licht bewolkt, weinig of geen neerslag; later iets wanner. Weeroverzicht. De hooge druk is in beteekenis blijven toe nemen en verplaatst zich snel in de richting der Oostzee, waar de depressie nog sneller afneemt. In het westen verschijnt een ondiepe de pressie, die zich over de Golf van Biseaye uitbreidt, zoodat oostelijke winden beginnen te waaien In Scandinavië valt nog op veel plaatsen regen en in de oostelijke óostzee stormt het nog uit het westen. In Engeland en Schotland klaart het weer op. In Ierland valt regen bij oostelijken wind. Frankrijk heeft na een mistigen ochtend fraai weer, met hooge temperaturen in het zuiden. In Duitschland valt in het noorden nog eenige regen, maar klaart overigens het weer op. In Zwitserland wordt het eveneens fraai weer. De verplaatsing van den hoogen druk naar het oosten of noordoosten zal aanvan kelijk fraai herfstweer voor onze omgeving brengen. Het zal van de ontwikkeling van de de pressie in het westen afhangen of <fct slechts voor een enkelen dag geldt dan wel het begin is van een nazomer. De buitengewoon sterke westenwind in de bovenlucht wijst eerder op een korten duur. Geseind hedenmorgen te 8.40 uur aan alle posten: ATTENT1ESEIN NEER. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.42 uur licht op. STIJGING VAN DE KAASPRIJZEN. Op de gister gehouden kaasmarkt wareo de prijzen buitengewoon hoog. Kleine fa- briekskaas gold 23.50, commissie f 23, kleine boerenkaas f 72 en commissie f 26. Ook uit Friesland komen berichten van buitengewoon hooge kaasprijzen. Mede door verruiming van de invoercontingenten naar het buitenland valt er in de laatste dagen in Friesland een zeer groote stijging van de kaasprijzen waar te nemen. De fabrieken, dte tot beperking der fabricage overgingen, heb ben in 't geheel geen voorraden meer. DE HUMORISTISCHE WINKELWEEK. Men deelt ons mede, dat niet de win keliers maar het publiek zelf de prijzen kan veroveren 40 rijksdaalders welke voor den humoristischen winkel week beschikbaar gesteld worden. De wijze waarop een en ander zal ge schieden wordt nader bekend gemaakt BROODPRIJSVERHOOGING UITGESTELD. De Centrale Bakkerij-commissie te Den Haag heeft op verzoek van de Rijkscommi*' sie van advies inzake de verlaging van de kosten van het levensonderhoud, een bespre king gehad over de prijsverhooging van het brood, die op 23 Sept. a.s. in een aantal f6" meenten van kracht is geworden. De Rijkscommissie verzocht namens de re geering om in afwachting van mogelijke maatregelen, welke wellicht van regeeriflgB- wege kunnen worden genomen, het noodiBe te willen doen, dat de invoering van de broodprijsverhooging een korten tijd wordt opgeschort. De Centrale Bakkerij-commissie heeft zich achter dit verzoek geplaatst en het overge bracht aan de Plaatselijke Bakkerij-commis sies. De plaatselijke Bakkerij-commissie alhier, de Alkmaarsche Saneeringscommissie, heeft in verband hiermede bepaald, dat vanaf Maandag 23 Sept. de reeds ingevoerde brood prijsverhooging, voorloopig voor 14 dagen, zal worden uiigesteld. KAASLEVERING. De levering van de voor de Koninklijke Landmacht benoodigde kaas is opgedragen aan de firma P. Best en Zn., kaashandelaren te Alkmaar. OPBRENGST BLOEMETJES VERKOOP. De bloempjesverkoop voor „Liefdadigheid naar vermogen" heeft het volgende opge bracht Bruto-opbrengst 291 Kosten der bloempjes enz. 12 40 Netto-opbrengst 275.60 RADIO-INTERVIEW. Naar men ons schrijft, zal onze stadge noot, ds. Baar, Zondag, 22 September a.s., des avonds half zeven, voor den VP.R.D- geïnterviewd worden over het in dezen tijfl zeker belangrijke onderwerp: „Oudeliedc zorg in het algemeen en Tehuizen vr Ouden van dagen in 't bijzonder".

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2