SPORT EN WEDSTRIJDEN. DE TWEEDE RONDE. ALKMAAR I - D.I.S. 1. JUtmtieuws Bijna een geheel volledig programma in de eerste klasse. - Tal van spannende wedstrijden. Alcmaria naar Kinheim; Zeeburgia ontvangt 't Gooi. Alkm. Boys thuis tegen Helder; Alkmaar thuis tegen D. T. S. DE EERSTE KLASSERS DE TWEEDE KLASSERS de alkmaarsche clubs. (v. d. Hof). Zondag a.8. 2 uur: DE DERDE KLASSERS DE VIERDE KLASSERS HET GEBEURDE OP EEN AVOND. In het City-theater aan de Doelenstraat. Deze film van den Italiaanschen regisseur Frank Capra, waarover wij Donderdag reeds een en ander meedeelden, heeft al aanstonds den eersten dag van haar ver- tooning een talrijk publiek getrokken en wij zijn ervan overtuigd, dat ieder der be zoekers inderdaad genoten heeft. Herhaal delijk klonk een hartelijk gelach. Er komen zóóveel aardige scènes in deze film voor en de uitwerking ervan is door den regisseur eenvoudig en juist daardoor zoo goed ge zien. En Clark Gable en Claudette Colbert de spelers van de hoofdrollen maar evenzeer de anderen in deze rolprent ver vullen hun taak op een bijzonder aantrek kelijke wijze. Dat alles maakt de film van begin tot eind tot een aantrekkelijk schouw spel. De korte inhoud ervan is als volgt: In een autobus bevindt zich Ellie An drews, die van haars vaders jacht is gevlucht om haar echtgenoot, King Westley, te gaan bezoeken. Haar woedende vader, die on middellijk een scheiding had weten te be werkstelligen en nu tot de ontdekking komt, dat Ellie er vandoor is gegaan, looft een belooning van 10.000 dollar uit voor dengene, die haar terugbrengt. In de bus ontmoet Ellie den journalist Peter Warne. Hij heeft medelijden met het eenzame meisje en neemt haar onder zijn hoede, eigenlijk om mooie copie te krijgen. Zij missen de aansluitende bus en besluiten de rest van den weg te voet af te leggen. Peter is wegens financieele redenen ver plicht in een *leir> hotel één kamer voor hen beiden te bestellen, doch hij hangt een deken tusschen hun bedden, welke afslui ting hij lachend „de muren van Jericho" noemt, en belooft haar, dat zij veilig zal zijn. Vele avonturen van komischen aard be leeft het tweetal onderweg. Op korten af stand van New-York beseffen zij, dat zij elkaar liefhebben. Terwijl Ellie slaapt, be geef; Peter zich naar de stad en verkoopt aldaar de sensationeele geschiedenis van zijn gezellin voor 1000 dollar aan een uit gever, teneinde haar niet geheel en al on bemiddeld ten huwelijk te vragen. Als El lie ontwaakt, is Peter verdwenen en on willekeurig d*nkt zij, dat hij haar trouwe loos verlaten heeft. Haar rest thans niet anders, dan zich maar weer naar haar vader te begeven. Maar haar liefde voor haar ge wezen echtgenoot is geheel en al verdwe nen. Voor hem is Peter in de plaats geko men, die Ellie's gedachten geheel en al in beslag neemt. Tot verbazing van Ellie's vader laat Peter zich bij hem aandienen en presenteert eea rekening van 39.60 dollar wegens gemaakte kosten tijdens zijn sa menzijn met Ellie. De vader leert den jour nalist kennen en omdat hij 'n nieuw huwelijk van Ellie met Westley niet gaarne ziet... en fin men begrijpt het: hij werkt er aan mee, dat zijn dochter weigert met King te trou wen. En dan vallen „de muren van Jeri- chc": de millionnairsdochter is gelukkig met haar journalist, die haar op den eersten dag der kennismaking zoo vaak en soms zoo hard „de waarheid kon zeggen" en daarmee eigenlijk bezig was haar op te voeden. Maar er is nog meer, dat deze week tot een bezoek aan het City-theater opwekt: het bijprogramma met een interessant jour- naai met o.a. foto's van het laatste bezoek van koning Leopold en wijlen koningin Astrid aan haar geboortelan3, voorts een aantal „wonderspelingen der natuur" en een grappige teekenfilm met een stratos feertocht en een bezoek aan Mars en bovendien in de pauze op het tooneel een zanger en een zangeres, die leuke liedjes zingen, duidelijk en met smaak. SEQUOIA. Victoria-théater. Over de sinds enkele weken in Nederland in roulatie gebrachte film Sequoia is in Amerika veel te doen geweest. Het is zelfs zoo erg geworden, dat de groote Amerikaan- sche dagbladen in felle polemiek elkaar be streden over de echtheid van deze film, waar van de Metro-Goldwyn-Mayer de vervaard i ger was en die zich wijselijk buiten eiken pennestrijd hield, omdat hierdoor op doel treffende wijze een prachtige reclame werd gemaakt. Wij willen hiermee maar zeggen, dat, hetgeen hier op 't witte doek geprojec- terd wordt, inderdaad tot de zeer onwaar schijnlijke gebeurtenissen moet worden ge kwalificeerd. En toch en nu spreken wij uit zeer be trouwbare bron is deze film, welke als hoofdmotief de vriendschap tusschen een poema en een hert weergeeft, een op waar heid berustend verhaal, dat slechts met bo- venmenschelijke krachtsinspanning en met een schier eindeloos geduld tot stand ge bracht kon worden. De naam Sequoia is ontleend aan het „Sequoia National Park", een natuur-reservaat in Californië, waar op groote hoogte in de bergen een uitgestrekt terrein is, bestemd om alle mogelijke die ren onder bescherming van den staat in on geschonden toestand te laten leven. Deze film is gemaakt naar Vauce Joseph Hoyt's boek „Malibu" en Jean Parker speelt hierin de hoofdrol. Afgezien van de kleine liefdesdraad welke door het verhaal is geweven en waardoor de film o.i. in aan trekkelijkheid wint, is het hoofdgegeven te laten zien welk een beslissende rol het dier naast den mensch speelt. Prachtig zijn de natuuropnamen, ongeloof lijk de gedeelten, waarin wij kennis maken met het Teven van de herten, die telkens weer opgeschrikt worden en dan met hun veer krachtige loop opgejaagd worden door tij gers en leeuwen. De schrijver Martin, die met zijn dochter temidden van dit echte natuurleven woont, zoekt in deze omgeving inspiratie voor zijn nieuwe boek. Op een dag vindt Toni Martin een nog jonge poema, wiens moeder even tevoren door een schot gedood is. Bijna tegelijkertijd ontdekt ze een klein hertje, dat blijkbaar ook moederloos is. Ze neemt beide diertjes mee en noemt ze „Gato" en „Malibu". Bergman echter, die een gidsendienst or ganiseert ten behoeve van jagers, die op her ten willen schieten, komt er achter, dat Toni een jong hertje tracht groot te brengen en onder het valsche voorwendsel, dat Gato zijn kippen steelt, is Toni gedwongen de beide diertjes weer los te laten, niet echter dan met veel tegenzin. Zelfs de jachtopziener Bob Alden kan niet bemiddelend optreden, het is nu eenmaal een ongeschreven wet, dat poema's gedood moe ten worden en Toni mag nog blij zijn, dat hij Gato niet doodt, doch weer aan de natuur teruggeeft. Na verloop van een jaar, als zoowel Gato als Malibu bijna vergeten zijn, verschijnt plotseling laatstgenoemde voor Toni's ven ster en ziedaar het wonder, nog altijd weet Malibu zich verzekerd van de vriendschap van Gato, die als een brave wacht Malibu trouw is gebleven. Bergman echter tracht door middel van een val Malibu te vangen, doch door een list van Toni mislukt dit. Bergman probeert nog' wel het prachtige hert te vangen, doch hij wordt door Gato aangevallen en mag blij zijn, dat hij er nog het leven afbrengt. Ziehier in enkele simpele bewoordingen wat er in een zeer lang tijdsverloop daar n dat hooggebergte heeft afgespeeld. Het is begrijpelijk dat deze film 'n historisch docu ment zal worden, want wij twijfelen eraan of ooit nog een dergelijk product zal kunnen worden vervaardigd. Goed binnen- en buitenlandsch nieuws (o.m. de uitvaart van koningin Astrid), een inderdaad niet onaardige Amerikaansche filmklucht „De vierling" en een gekleurde teekenfilm „Toyland Broadcast" completee- ren dit programma, dat niet zal nalaten tal rijke bezoekers te trekken. ALLEEN VOOR U. Bioscoop Théater Harmonie. Velen zullen zich ongetwijfeld „de Witte" nog herinneren zoo uitnemend gespeeld door Jefke Bruyninckx, den jongen Vlaamschen filmartist. Thans brengt het theater Harmonie een nieuwe proeve van de Belgische filmindustrie, die zich even- ais de Hollandsche meer en meer begint te ontwikkelen. Ook in deze film die getiteld is „Alleen voor U" (het bekende Schlager- lied, dat aan de film haar naam heeft gege ven) vervult Jefke een heel mooie rol op de van hem bekende wijze. Een tweede jeugdige acteur, nog een echte jongen, ver vult naast Jefke een rol van beteekenis en Fernand Buyl maakt inderdaad een geluk kig debuut. Jenny van Riel is in de film een charmant meisje, in Antwerpen geboren, dat met haar vader in Londen leeft. Maar de oude v. Riel wil Jenny laten trouwen met den zoon van 'n Antwerpschen vriend en daar om stuurt hij de dochter met haar gouver nante naar de Scheldestad. Jenny is blij weer in haar geliefde geboorteplaats terug te zijn. In de kapperszaak Herri maakt zij kennis met Frits Smet en 't wordt een lief de op 't eerste gezicht. Frits heeft ten einde raad het baantje van kapper geaccepteerd doch heeft van het vak weinig verstand. Maar zingen kan hij en al spoedig zingt hij voor Jenny het lied Alleen voor U, dat zij ook blijkt te kennen. Frits wil gaarne ver der kennis maken met de aantrekkelijke jongedame en hij is heel gelukkig als hij hoort, dat zijn broertje Willy is aangeno men als piccolo in 't hotel, waar Jenny logeert. De fabrikant Cock, die de schoon vader van Jenny zou worden, neemt Frits in dienst, maar deze treKt zich terug als hij meent, dat alleen voorspraak van Jenny hem aan de betrekking heeft geholpen. Ge lukkig komt vader van Riel zelf uit Londen en maakt voor alle partijen de zaak in orde. Niet alleen voor zijn dochter en Frits, maar ook voor Willy en zijn vriendje en voor den jongen de Cock en zijn secretaresse. Frits Vaerewyck speelt en zingt vlot en gemakkelijk en vooral met Pola Cortez als Jenny een heel aardig duo. Maar niet min de- goed is het duo BruyninckxBuyl. Deze twee jongens weten tal van scenes uitste kend te doen slagen. Willem Benoy en Jef v. Leemput Sr. zijn de beide schoonvaders en vervullen hun rollen prima. Muziek en dans maken verder deze echte Vlaamsche film tot een zeer gelukkig werk. „Alleen voor U' wordt ingeleid door een aantrekkelijk voorprogramma met mooie journaals en zeer geslaagde kleinere films. „Alleen voor U" is heusch wel wat vcor U. DE DERTIENDE GAST. Roxy-tht-.er. c/ertien jaar geleden heeft de bankier Mor gan zijn familieleden mitsgaders den advo caat van den huize aan een diner vereenigd en op dienzelfden avond is hij gestorven. Sindsdien stond het huis leeg, maar op den 21sten verjaardag van de dochter betreedt zij. volgens testament van den vader, het ledige huis en wordt er door een electrischen schok gedood. Gelukkig blijkt zij later in werkelijkheid niet gedood te zijn, maar haar dubbelgang ster, maar op dezelfde geheimzinnige wijze vindt de familie-advocaat den door. Er is een onbekende, die op griezelige wijze in het verlaten huis rondspookt en de politie, als mede een knappe detectieve doen al hun best den dader te ontmaskeren. Men ziet hoe de dader, die een lid der familie moet zijn. een electrische schakelaar overhaalt als een der in het huis aanwezigen de telefoon grijpt, waardoor de doodelijke stroom wordt in- gescnakeld. Het griezeldrama bereikt het toppunt van spanning als Mary Morgan door een geheimzinnige figuur naar een kelder gesleept wordt en een geheim Huis nummer moet openbaren. Ten slotte wordt het monster gepakt en wie het is, dat ver tellen we hier toch niet. Dat moet men zelf maar eens gaan bekijken. Wie van griezel films houdt en geen last van slapeloos heeft, kan hier een welbesteden avond doorbrengen Vooraf gaat een alleraardigste film, name lijk de geschiedenis van een mijnheer die een uitvinding gedaan heeft. Hij kan levende menschen „versteenen" en versteende men schen dus beelden in levende men sehen veranderen. Zijn lastige familie en een collectie politieagenten, die hem in zijn werk bemoeilijken, worden even versteend en ge lijken Jan op tuinbeelden, waaroij zij ook even gevaarlijk als tuinbeelden zijn Mijnheer ontmoet een aardig meisje hoewel een beetje op leeftijd en bezoekt met haar een muSeum van beeldhouwwerken, waar de Olympische goden zwaar vertegenwoordigd zijn. Hij maakt al deze goden levend en gaat vervolgens met Bachus en Neptunus, met Venus en Hebe, met Mercurius en Diana op stap, nadat hij ze eerst in passende kleeren heeft laten steken. De goden zijn evenwel niet bestand tegen de verleidingen der twin tigste eeuw en hun gastheer beleeft er niets dan droevige avonturen mee. Ten slotte ver andert hij ze maar weer in beelden, wat het allerverstandigste is en aan het allerlaatste slot blijkt hij bovendien alles maar gedroomd te hebben, wat we eerlijk gezegd wel ver wacht hadden. De geschiedenis was te mooi om waar 'e kunnen zijn. Een screensong en wat aduee: nieuws uit binnen- en buitenland in beweegbaar ge- illustreerden vorm vuldeu dit programma op gelükkige wijze aan. CINEMA EN THEATER. Het Weekblad dezer week bevat o.a. por tretten van de filmsterren Janet Gainor, Lien Deijers, van nieuwe sterretjes (kinde ren) en van de actrice Ans Koppen. Onder de film photo's komen voor David Copper- field en de Ned. film „Kermisgasten". On der den titel „als 't leven een triomf wordt" schrijft men over den Engelschen minister Anthony Eden. Voorts verhalen, geïl lustreerd filmnieuws van de week, enz. Voetbal. De tweede Zondag is in aantocht en de clubs, lie een week geleden verloren hebben, zullen nu probeeren te winnen, terwijl zij, die reeds twee punten be zitten, hun best zullen doen, om dat aan tal te verdubbelen. Daarnaast komen nu vier clubs in actie, die nog niet gespeeld hebben en dus met een schoone lei be ginnen. En tenslotte noteeren wij reeds de eerste uitgestelde wedstrijden, o.a. in de eerste klasse V. U. C-—Blauw-Wit en in onze eigen tweede klasse B de ont moeting O V. V. O.—B. F. C. Afdeeling I. De wedstrijden in afdeeling I zijn zonder uitzondering interessant. Daar is allereerst de Haagsche ontmoeting A. D. O.—H. B. S. Wat zal H. B. S. doen tegen de club van Tap, die zulke groote plannen heeft? H. B. S. blijft voorloopig nog een vraag- teeken, want de ploeg kan zeer sterk en zeer zwak spelen. We voorspellen morgen een zege van Bakhuys c.s. Half-plaatselijk is K F. C.—V. S. V. Na het teleurstellende begin moeten de Kogers morgen zorgen om op eigen veld V. 6. V. de baas te blijven. Veel krachtverschil is er niet en een kleine zege van K. F. C. is mis schien te verwachten. Een kleine zege kan zeer zeker ook R. C. H. boeken, nu het bepaald zwakke Xerxes op bezoek komt. Xerxes zonder Lagendaal heeft moeite genoeg om doelpunten te maken. Haarlem trekt naar Hermes, dat nog altijd' met innerlijke moeilijkheden te kampen heeft. Een volledig Haarlem moet dus van het ver zwakte Hermes kunnen winnen. En de historische wedstrijd Sparta—Ajax zou natuurlijk op een Amsterdamsche zege moeten uitdraaien. Wij gelooven echter, dat een gelijk spel al heel mooi zou zijn voor de Amsterdammers, die nog lang niet op volle kracht spelen. Afdeeling II. H. F. C begint den langen strijd met een bezoek bij haar buurvrouw de Stormvogels. Dat kan voor H. F. C. wel eens een moeilijke trip wezen, vooral nu in het begin der com petitie, dat bijna samenvalt met het slot der cricketwedstrijden, waaraan H. F. C. ook mee doet. Feijenoord krijgt gelegenheid, om zich te herstellen van haar fout van den vorigen Zondag en het op bezoek komende D. F. C. zal dat wel ondervinden. Hetzelfde kunnen we zeggen van D. H. C. dat thans thuis speelt tegen Z. F- C. en nu de beste papieren bezit, al mag men Z. F. C. niet onderschatten. D. W. S.Excelsior kan een aardigen strijd geven, waarin o. i. de thuisclub de beste kansen heeft. V. U. C.—Blauw-Wit is uitgesteld. Afdeeling III. In het Oosten thans maar één Twentsche ontmoeting, n 1. TubantiaHerarles. De kracht van beide ploegen wegende, meenen wij. dat Heracles de tweede zege zal kunnen boeken. Enschedé ontvangt Z.A.C. Twee oude te genstanders dus, van wie Enschedé mis schien wat sterker is en zeker op eigen terrein een overwinning moet kunnen behalen. P E. C. geven wij ook een kans, nu het in eigen home speelt tegen A.G.O.V.V. Alleen zal de defensie van de Apeldoorners, met We- ber aan het hoofd, lastig te verrassen zijn. Eenzelfde goede kans als P. E. C. heeft Go ahead, dat thuis van Wageningen met ge mak moet kunnen winnen. En dan de babies! £ou S. C. H thuis van de Ensch. Boys kunnen winnen? Wij geloo ven het wel, want de Nijmegenaren hebbe- een week geleden een goeden indruk achtc gelaten. Afdeeling I' In het Zuiden drie „plaatselijke" wedstr den, n.l. twee Limburgsche en een Eindl vensche. De eerste is Juliana—Bleijerhe en hier zit zooveel spanning in en de kans zijn zoo gelijkwaardig, dat we geen voorspe ling doen De Eindhovensche wordt een zege voor P S. V., dat als gastvrouwe optreedt en dus Eindhoven ontvangt. De tweede is Roermond—M.V.V. Ook hier zal het krachtverschil wel gering zijn, al ge ven wij de thuisclub een iets beter kansje. N.A.C. kan een goeden dag hebben, als ze tenminste thuis Longa weet te kloppen. En ff f(^t kunnen En eenzelfden góeden dag I fi waarschijnlijk, want zelfs de uitwedstrijd tegen Noad kan door B V. V. gewonnen worden. Afdeeling V. De stad Groningsche ontmoeting G.V A.V. Velocitas is er een van het grootste belang, omdat beide clubs tot den sterken behooren. Ofschoon Velocitas natuurlijk sterker is, heeft ze nog lang niet gewonnen van het vlugge G. V. A. V. Ook Be Quick heeft nog lang niet gewon nen van het thuisspelende Hoogezand, al moeten theoretisch de punten ook naar de hoofdstad verhuizen. Normaal gesproken moeten de resteerende drie wedstrijden als volgt verloopen: LeeuwardenAchilles van Leeuwarden; Veendam—Friesland van Veendam en Sneek—H- S. C. van H. S. C. Afwachten, of 't uitkomt! Alcmaria naar Kinheim. Onze withemden gaan morgen een bezoek brengen bij haar naaste collega's, n.l. de Kinheimers. Dat wordt een strijd, die van het begin tot het einde spannend zal zijn. Wij weten maar al te goed, dat Kinheim vol houdt tot de laatste seconde en in staai is, om op het laatste oogenblik nog een win nend of gelijkmakend doelpunt te scoren. Dat hebben wij bijvoorbeeld het vorige sei zoen maar al te duidelijk gezien. De verrich tingen van de vorige week zijn bekend: Alc maria won en Kinheim verloor. Maar dat zegt allemaal niets. Waarom zou het resul taat deze keer eens niet net precies anders om kunnen zijn? Maar dat behoeft niet! Alcmaria moet kunnen winnen, als de halflinie haar taak voor de volle 100 pCt. kan vervullen. Daapmee bedoelen wij: als de halflinie niet alleen haar aanvallende taak, maar ook haar verdedigende taak moet ver richten. Met andere woorden: wij gelooven, dat morgen de middenlinie een zeer belang rijke rol zal moeten spelen, omdat hier twee gelijkwaardige ploegen tegenover elkaar ko men. Om het nog even duidelijk te zeggenals de tegenpartij positief zwakker is en in de verdediging gedwongen wordt, kan de miri- denlinie voortdurend aanvallen. Maar als de tegenpartij sterker is, zal de middenlinie allereerst haar verdedigde taak moeten ver vullen. Beide gevallen zijn vrij gemakkelijk. Maar iets anders wordt het bij twee gelijk waardige ploegen. Dan moet er én verdedigd én aangevallen worden. En dat steeds op het juiste moment. Zet men alles op den aanval, dan wordt elke tegenaanval gevaarlijk; gaat men alleen verdedigen, dan krijgt de voor hoede geen kansen. Daarom zullen de Grand c.s. het morgen zoo moeilijk krijgen. Maar ook de achterhoede krijgt een moei lijke taak. Wij hopen, dat het contact tus schen Ooms en Lengers voortdurend goed zal zijn, want anders komen er gapingen Overigens zal ae achterhoede wel wat beter ingespeeld zijn dan een week geleden. En de voorhoede dan? Zij maakte een week geleden vier doelpunten, wat een be hoorlijk aantal is. Wij kunnen dus tevreden zijn. Maar toch hopen wij, dat het morgen beter, of liever gezegd, normaler zal gaan. En wij bedoelen daarmee, dat de beide vleu gelspelers veel en veel eerder den bal moeten afgeven of voorzetten. Een vleugelschot, zoo als Gerritse den vorigen Zondag maakte is voor 90 pCt. een gelukje. En het geluk moet niet in de eerste plaats een woord meespre- Wij gelooven, dat vlug voorzetten naar 'n vooruitgeschoven Homan succes moet bren gen, al beteekent dat niet, dat ieder niet moet probeeren een kans te benutten. Maar een vleugelschot is geen kans. Plas en Gerritse beschikken over een zeer voldoende techniek Laat nu ook eens hun taktiek naar voren ko nen! A.F.C. ontvangt de nieuwelingen, Vrien- tnschaar. Ondanks de resultaten van de trige week rekenen wij op een A F C -over nning. Wij rekenen ook op een EDO ;e in den wedstrijd E.D.O.—D.OS De beide andere wedstrijden zullen wel .■er spannend worden. Zeeburgia—'t Gooi ,aat tusschen twee gelijkwaardige krachten en met Bloemendaal—U.V.V. is het precies zoo. Misschien dat terreinvoordeel hier een woordje meespreekt. Tweede klasse B. Na het goede begin van West-Frisia mo gen we rekenen op een tweede Enkhirzer zege, nu de West-Frisianen bij het nog steeds zwakke Hercules op bezoek komen. Z V V krijgt gelegenheid om zich te herstellen nu het thuis speelt tegen O.S.V Maar de Zaan dammers moeten het waarachtig niet te licht opvatten Hilversum moet kunnen winnen, nu het 2de klasse A: Kinheim-Alcamria - (,en Brink Kinheim: C. Druijven Rozemeijer Stals Nieman I. Groeneveld, Schoo W. Groeneveld Michel Jr Raaymakers H^Groenveld Elk-,, Alcmaria: Jongmans Bijlsma Ooms Rootring de Grand Lengert Plas v. Wieringen Homan de Jong Gerritse 3de klasse A: Alkm. BoysHelder Alkm. Boys: *R°ös) Kees en Slikker Koster Weel Kwadijk Licht Goudsblom Brouwer Schenke Indri de Grand 4de klasse A: Alkmaar—D. t. S. (Elsermtn). Alkmaar: Duiveman Dingerdis Ooms Huiberst Zwaan Corbi Kranenburg Kuijs y. Os Schoonhoven y. 't Hoff D. T. S.: Plakman Schrieken Kroon Langendijk Dekker Kooij Kuiper v. Meurs Tromp Carnas Kooiman Res. 2de klasse A: W.F.C 2-Alcmaria 2 (Miezerus). Alcmaria 2: Oudes Jonker Koning Meijer Charlewie Hoorn Keppel v.d. Pol Hiemstra Kaptein Pesie Res. 3de klasse A: Alcmaria 3-W.F.C. 3 Alcmaria 3: Keuris Stadegaard M. de Haas Koster Hartland Helderman G de Haas J. J. Rootring Pieterse C. Ooms KoopS thuis speelt tegen W.F.G en Velox heelt thuis tegen de Spartaan ook een behoorlijke kans. O.V.V.O.—B.F.C. is uitgesteld. Alkmaarsche Boys, herstel U! Onze rood-witte Alkmaarders cüe de vorige week hun competitie op zulk een on gelukkige wijze inzetten krijgen thans bezoek van Helder, dat inmiddels op eigen terrein de kampioenen van het vorige seizoen een goede les gaf. Dit beteekent geen gemakkelijke opgaaf, maarhet is ons even bekend, dat de nel» dersche withemden even gemakkelijke veni, liezers als winnaars kunnen zijn. Een ploeg, waar totaal geen peil op te trekken valt. Dat kwam reeds in vorige seizoenen meermalen lot uiting, zoodat we maar willen zeggen, dat de Alkmaarders geenszins bevreesd be hoeven te zijn en er ongetwijfeld gewonnen kan worden. De Boys hebben intusschen een paar kleine wijzigingen in het elftal aangebracht, wijzi gingen, die ongetwijfeld van beteekenis zullen zijn. De opneming van Schenke op de mid- voorplaats en Slikker in de verdediging zullen zeer zeker aan de rood-witte ploeg meer kracht geven dan dit Zondag j.1. het geval was. Er is nog iets, dat we deze Westerweg- bewoners onder het oog willen brengen. Dat de rechtsbuiten iets meer z'n lijo motf houden, spreekt vanzelf; even vanzelf spre kend is het, dat de Alkmaarsche verdediging bij iedere Heldersche aanval resoluut moet •ngrijpen. Rood-witten,laat U tot de laatste minuut niet ontmoedigen door pech of tegenslag, een ernstig willen ondanks alles, zal ongetwijfeld bij publiek en tegen standers waardeering vinnen. Alkmaarsche Boys, vol enthousiasme, zooals we dat zoo vaak van U zagen; de strijd is zwaar, maar kan gewonnen worden! De kampioenen van het vorige seizoen Volewijekers krijgen bezoek van Succes dat een slechte entree maakte in de nieuwe afdeeling, zoodat de Amsterdammers eea mooie gelegenheid krijgen zich te herstellen, wat dan ook wel gebeuren zal. We vreezen voor de Wieringers het ergste. Benjamin nummer twee Beverwijk verloor ook vorige Zondag en we geven Bevewijkers een kansje, nu op eigen terrein gespeeld moet worden tegen Purmersteijn. Het wil ons voorkomen, dat de Purmeren- ders het in deze afdeeling heel wat zwaarder zullen krijgen. In de ontmoeting H.R.C.Zaandijk zal het eveneens spannen en we zijn geneigd ook hier een kleine zege voor de thuisclub te voorspellen, al zullen ook de Zaandijkers hun eerste overwinning door een tweede wil len laten volgen. Hollandia brengt een bezoek aan K.V.V. en nu krijgen de Hoornschen volop gelegen heid hun kunnen te demonstreeren, daar de bezoeken aan Krommenie immer uiterst las tig zijn. Toch hebben we een idee dat Hollan dia nog wint. Alkmaar hrijgt bezoek van D.T.S- De groen-witte Alkmaarders die niet onverdienstelijk van start gegaan zijn -j krijgen thans bezoek van D. T. S. en noewri de Oudkarspelieren zeker geen gewillige slachtoffers zullen zijn, verwachten we de eerste zege. Wat nog te zeggen van de vol gelingen van Sougé. Zij weten hun spel en kennen hun taktiek, of't zou alleen e«n „waarschuwing" moeten zijn, want, als we goed zijn ingelicht komt D. T. S. goed „af gericht" binnen de lijnen, dusAlkmaar weest op Uw hoede, dan pas twijfelen we niet op een tweetal winstpunten kan worden toegevoegd. Groen-wflten opgepast da»

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6