KIJKEN, sKOOPELCLOECK JLwmdu £aatste &edcfiteti "Rechtszaken Stad en Omgeving. Weee&eackt BERGEN EGHOND BINNEN EGHOND AAN ZEE PETTEN ST. MAARTENSBRUG ZIJPE ZUIDSCHARWOUDE Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 1 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Het ge beurde op een avond (rora.;; hoofdrollen Clark Gable en Claudette Colbert. Op het tooneel Tummers en Angela. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Het mysterie der wildernis (natuurroman), hoofdrol Jean Parker. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, eiken avond half acht, hoofdnummer Alleen voor U (rom.), hoofdrollen Jefke Bruyninckx en Pola Cor- ter. Toegang alle .leeftijden. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De dertiende gast (myst.)extra-nummer Het nachtleven der goden (hum.) Toegang bo ven 14 jaar. ■Dinsdag 24 September, 8 uur, Dancing Harmonie, rede Con- standse over „ItaliëAbessinië en de arbei ders". Donderdag 26 September. 8 uur, café Central, vergadering Kinder voeding. Landbouwfeestdag te Purmerend. zij zich alleen inspant voor het behoud van een aandeel van den Volkenbond. Een incident. Een Italiaansch koerier, die zon der toestemming van de Abessini- sche regeering naar Adoea en van daar naar Asmara in Eritrea wilde gaan, is door de Abessinische auto riteiten aangehouden. De Italiaan- sche regeering heeft in verband hiermede een protest ingediend bij de Abessinische regeering. VULKAAN-UITBARSTING OP JAPANSCH EILAND. Op het zuidelijk deel van het Japansche eiland Kioetsjoe heeft zich een zware uit barsting voorgedaan van den vulkaan Sa- kaoerajima, welke begeleid zijn van een krachtige aardbeving en zware stormen. De oogst is door het uitstroomende gas en de rookwolken ernstig beschadigd. Er zijn uitge- breide voorzorgsmaatregelen genomen ter be scherming van de bevolking, daar de uit barstingen van de vulkaan volgens deskundi gen heviger zijn dan in 1914, toen op hei eiland vreeselijke verwoestingen werden aan richt. Tegelijkertijd wordt het oostelijk deel van het eiland door verwoestende typhoons geteisterd, die gepaard van geweldigee wolk breuken in nooroostelijke richting naar Tokio trekken. 'fxoMHciaal 'flieuws Werk opgedragen. Het verbeteren en asfalteeren van het laat ste gedeelte van den Groenenweg is opge dragen aan de fa. A. Groot te WoUde Voldoende sollicitanten. Voor de vacante betrekking van lijnwer- ker bij het electriciteitsbedrijf alhier hebben zich 40 sollicitanten aangemeld. Het doel nog niet bereikt. Aan giften en collecten voor het elec- trisch licht in de oud-katholieke kerk, waar voor ruim 800 noodig is, is thans binnen gekomen 588.97. L. A. Hartman, t Op 65-jarigen leeftijd is te Arnhem in het Diaconesseiüiuis na een langdurige ziek te overleden die heer L. A. Hartman, die vele jaren deel uitmaakte van den Egmondschen gemeenteraad en lid was, eerst van het Bur gerlijk Armbestuur en later, na hervorming dezer instelling, van Maatschappelijk Hulp betoon. Louis Anthonius Hartman werd op 9 Juni 1870 te Amsterdam geboren. Hij bekleedde verschillende functies, o.m. was hij wacht meester bij de cavalerie en treinbeambte bij de posterijen. In deze laatste functie maakte hij het, ouderen zonder twijfel nog bijge bleven, ontzettende spoorwegongeluk bij Weesp mee, waarbij vele dooden te betreu ren waren. Hoewel de heer Hartman geen lichamelijk letsel bekwam, werd zijn zenuw gestel zoo geschokt, dat hij afgekeurd werd en met invaliditeitspensioen den dienst ver liet Als gepensionneerde vestigde de heer Hart man zich in 1924 te Egmond aan Zee. Hij trok zich het lot der behoeftigen aan en op zijn initiatief werd o.a. de vereeniging voor Maatschappelijk Werk opgericht. In 1927 werd hij gekozij als lid van den gemeente raad. Ook in dit college kwam hij vooral voor de belangen der minder bedeelden op. Na in 1931 te zijn herkozen, bedankte de heer Hartman in 1933 als lid van den raad, omdat hij zich er niet mee kon vereenigen, dat de gemeente wegens noodlijdendheid als het ware onder curateele werd gesteld en van uit den Haag geregeerd zou worden. Als lid van den gemeenteraad nam hij het initiatief tot omzetitng van het Burgerlijk Armbestuur in een dienst van Maatschappe lijk Hulbetoon, hetgeen z.i. meer strookte met de steeds uitgebreider taak dezer instel ling op maatschappelijk gebied en met de nieuwe ideeën aangaande de armenverzor ging. Van Maatschappelijk Hulpbetoon bleef hij ook na zijn bedanken als raadslid, tot kort voor zijn dood deel uitmaken. Eerst zeer kort geleden, toen hij wel inzag, dat hij niet meer naar Egmond zou terugkeeren, bedankte hij ook als lid dezer instelling. Met den heer Hartman is een merkwaar dige figuur uit de Egmondsche samenleving heen gegaan. Kostelooze inenting. Op Donderdag 26 September a.s. zal in deze gemeente weder gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting tegen rood vonk en diphtheritis. Een vakbond van oud-katholieke werknemers. Men schrijft ons: Naar ons ter oore kwam, zijn hier een 120- tal oud-katholieken uitgenoodigd, tot het bij wonen van een vergadering om te komen tot de oprichting van een vakbond voor oud- atholieke werknemers (sters). Door de bisschoppen der Oud Katholieke Kerk van Nederland is bij besluit van 10 Juli 1935 een commissie ingesteld, die tot taak had de mogelijkheid te bestudeeren om te komen tot de oprichting van een Oud Katholiek Vakverbond. De bisschoppen wa ren tot dit besluit gekomen, naar aanleiding van een rapport betreffende den toestand der Oud Katholieke Kerk in Nederland. Als resultaat van de werkzaamheden de zer commissie werd op Donderdag 5 Sep tember j.1. te 's-Gravenhage opgericht het „Oud-Katholiek Verbond van Vakvereni gingen". Bij dit verbond zijn aangesloten: 1. Een bond van O. K. Transport- en Fabrieks arbeiders; 2. een bondi van O K. Metaalbe werkers; 3. een bond van O. K Bouwvakar beiders; 4. een bond van O. K. Fabrieks- en kantoorpersoneel. De vergadering voor IJmuiden is gister avond gehouden. (Ongecorrigeerd) Ontslag aangezegd. *Van 13 arbeiders, alhier, die werkzaam zijn bij het Staatsboschbeheer, is met in ging van de volgende week ontslag aange zegd. Geslaagd. De hee rJac. de Geus Hz., alhier, is bij het te Rotterdam gehouden examen geslaagd voor analyst. Brugwachterswoningen gebouwd. Door de rijkswaterstaat zullen in deze gemeente twee brugwachterswoningen wor den gebouwd, n.1. één te Stolpervlotbrug na bij de plaats waar het nieuwe kanaal Stol penSchagen uitkomt in het Noordholl. kanaal en één te Burgervlotbrug aan den Rijksweg. De oude brugwachterswoning te Burgervlotbrug zal worden afgebroken. Een kleuterschool aan den Lan- gendijk. ♦Men deelt ons mee. dat eerlang tot ope ning van een kleuterschool zal worden over gegaan, daar de afdeeling Langendijk voor het Vakonderwijs en het Comité tot tot stich ting van een Kleuterschool een regeling kun nen treffen, die he mogeliik maakt, dat de leegstaande lokalen der o.l. school voor beide doeleinden kunnen worden gebruikt. ^Ongecorrigeerd t BELANGRIJKE TWEEDE KAMER ZITTING. Min Colijn aan 't woord. Op het Binnenhof was het heden om streeks het middaguur drukker dan gewoon lijk. De voortgezette behandeling van het be- zuinigings-ontwerp in de Tweede Kamer trok blijkbaar buitengewoon veel belangstellen den. Velen hadden zich vroegtijdig naar de vergaderzaal begeven, teneinde zich van een plaatsje op de publieke tribune te verzeke ren. In de zaal waren zoowel de publieke tri bunes als de gereserveerde tribunes dicht bezet. Na de heropening der beraadslagingen over het bezuinigings-ontwerp nam aan stonds minister Colijn het woord om aller eerst zijn erkente'ijkheid te betuigen dat de Kamer zoo spoedig bereid was de beraad slagingen te hervatten. Na minister Colijn zou minister Oud het woord voeren. Behandeling bezuinigingsontwerp; minister Colijn over devaluatie. In de vergadering van heden was aan de orde de hervatting van de beraadslagingen over het bezuinigingsontwerp. Minister Colijn dankte voor deze spoedige hervatting. Spr. zou de in Juli gemaakte opmerkingen beantwoorden. Inzake op schorting van executies worden maatrege len voorbereid in den geest als die van het landelijk hypotheekwezen. Inzake het capi- tulantenstelsel meent de regeering, dat een oplossing mogelijk is. Spr. verklaarde dat de regeering geenszins geprikkeld is ge weest door de critiek van den heer Aal- berse. Spr. deed uitkomen dat de regeering rekening zal houden met de critiek der Kamer ten opzichte van het vaste-lasten- ontwerp. De regeering heeft den plicht je gens het volk, te waarschuwen tegen over dreven verwachtingen. Op het punt der in dustrialisatie staat de regeering niet stil. Spr. deelde mede, dat binnen enkele weken een wetsontwerp zal verschijnen om de industrialisatie financieel mogelijk te ma ken. Wat het bezuinigingsontwerp betreft, blijft het Nederlandsche volk rustig, dan zal buitengewone omstandigheden daarge laten devaluatie kunnen worden voor komen. De herhaalde tegenstelling tusschen consequente deflatie en devaluatie moet spr. van de hand wijzen. Spr. somde de punten van overeenstemming en verschil op tusschen de maatregelen der regeering en het in Juli aanbevolen systeem-Brüning. Dit voldoet niet aan hetgeen hier onder consequente deflatie wordt verstaan. De regeering gaat voort in haar streven naar bevordering van het bedrijfsleven. Overwogen wordt de contingenteering te vervangen door heffing aan de grens, ten- ei"de verdere verstarring van binnen- en buitenlandschen handel tegen te gaan. Consequente deflatie zou te groote schok ken veroorzaken aan het vertrouwen op monetair gebied en devaluatie tengevolge hebben en onberekenbare gevolgen hebben voor het bedrijfsleven. Er moet klaarheid komen na de politieke onrust, opdat de rust op monetair gebied wordt hersteld. Ook wegens den internationalen toestand is rust in de politiek noodzakelijk. Biddend om de hulp Gods, zal de regeering alles doen om de welvaart van land en volk te bevorde- re Hierna kwam minister Oud aan het woord. Dr. v. d. SLEEN TERUG. Langs de Indië-ronte gezworven. Dr. v. d. Sleen is Maandagmiddag met het K.L.M.-vliegtuig „Kievit" in Nederland te ruggekeerd na 4 maanden langs de Indië- route te hebben gezworven. Hoofddoel van de reis was het bekijken van de mogelijkhe den, die deze luchtlijn biedt en daarom heeft hij geruimen tijd verblijf gehouden in Bang kok. Rangoon en andere plaatsen langs de route. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 24 September. Uitspraak zitting 17 September. Meindert de V., slager te IJmuiden, toe brengen van zwaar lichamelijk letsel door schuld. (Eisch 200 boete subs. 60 dagen hechtenis). Drie weken hechtenis voorwaar delijk en toewijzing civiele vordering ad 150 gulden. JEUGDIGE DIEVEN. Het is de politie te Bergen mogen gelukken een tweetal jeugdige knapen op te sporen die in de woning van mr. T. aan de Breelaan aldaar Zondagmiddag een inbraakje hebben gepleegd. AUTO TEGEN BOOM GEBOST. Chauffeur gewond. Hedenmorgen te negen uur is op den weg naar de Hulk, even buiten Hoorn, door tot nog toe onbekende oorzaak een Chevrolet- auto, waarmee zand werd vervoerd, met volle vaart tegen een boom gereden. De schok was zoo hevig, dat de laadbak van de truck werd geslagen en de bestuurder, ge naamd Kooy, wonende ,te St. Pancras, uit de cabine werd geslingerd. Een eenigen tijd later passeerende automobilist vond den man met een gapende hoofdwonde op den weg liggen. Direct werd medische hulp ge waarschuwd, waarna de man naar een der Hoornsche ziekenhuizen werd vervoerd. DE 8 OCTOBER-FEESTEN Bij de gisteravond gehouden alg. ledenver gadering heeft de bootvaart-vereeniging „Ons Genoegen" besloten om op de e. k. 8 Oct.-feesten, aan de optocht met haar „Vaandel" deel te nemen. UITDEELINGSL1J5T GEDEPONEERD. Op de Griffie der Arrondissements Recht bank alhier is gedeponeerd de uitdeelings- lijst in het faillissement van C. Schekkerman te Hoorn met een uitïceering aan concurrente schuldeischers van 5.88 AL TE HAASTIGE SPOED. Motorrijder tegen zandauto gebotst en daarna in een zieken huis opgenomen. Hedenmorgen had te Egmond aan Zee op de kruising van Voorstraat en Prins Hen drikstraat een ernstige aanrijding plaats. Vanuit laatstgenoemde straat kwam een zandauto aanrijden, die naar rechts de Voorstraat in zou rijden. Op dat mo ment kwam door die straat de motorrijder N. Kager, wonende aldaar, met snelle vaart aanrijden. Volgens het bekende „rechts gaat voor" had de motorrijder den weg voor de auto vrij moeten laten en had hij naar links moeten uitwijken om deze voorbij te gaan Vermoedelijk doordat hij een te snelle vaart had volgens ooggetuigen 6070 K. M. - ■kon hij niet vlug genoeg uitwijken, waardoor het linker-voorspatscherm van de zandauto in aanraking kwam met het motorrijwiel. Daardoor geraakte de motorrijder de macht over zijn stuur kwijt en slingerde eenige malen over den weg tot hij aan de linkerzij de werd neergesmakt. Met een ernstige been breuk en verschillende schaafwonden werd hij naar dr. Belonje vervoerd, die de eerste hulp verleende, waarna het slachtoffer naar het St. Elisabethziekenhuis te Alkmaar werd overgebracht. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 17—24 SEPTEMBER. Wijzigingen: Alkmaar: G. J. Hoebe, Ritsevoort 20a, kleermakerij. Zaak verplaatst naar Heiloo. Oterleek: N.V. Zuivelfabriek „Neerlandia". Bestuurs wijziging. Opheffingen Bergen aan Zee: K Lek, Zeeweg 24, winkelier in bad- artikelen. DE AUTO REED DOOR Maandagmiddag ongeveer half 4 werd te Heerhugowaard de 18-jarige mej. H. S, dienstbode bij den heer Hoogland, gem.- ontvanger aldaar, door een uit Zuidelijke richting komende vrachtauto, met haar rij wiel bij de R.K kerk aan den Hondenweg te water gereden, waarbij zij een pols ver zwikte. De auto, waarvan eenige daar ter plaatse spelende jongens slechts een vaag signale ment konden opgeven, reed dioor. De zaak is natuurlijk in politioneel onder zoek. BEGRAFENIS VAN DEN MATROOS J. J. URSEM. Een Alkmaarsche jongen met militaire eer ter aarde besteld. Wij nemen uit een der Indische bladen het volgende verslag over van de begrafenis van den matroos J. J. Ursem, een Alkmaarschen jongen, die kort geleden op H.M. flottilje- vaartuig „Flores" in de straat Madoera door een noodlottig ongeluk met een der kanonnen werd gedood. „Van de C.B Z. uit heeft hedenmorgen de begrafenis van den matroos le kl. J. J. Ur sem met militaire honneurs plaats gevonden. Reeds vroeg verzamelden zich de autoritei ten van Marine en Leger op de begraafplaats Kembang Koening. Onder de aanwezigen bevonden zich de Marine-commandant, de kapitein-ter-zee H. Jolles, vergezeld van diens adjudant en den adjudant van den eskader-commandant, die tevens kolonel Olivier vertegenwoordigde. Verder waren er de vertegenwoordiger van den plaatselijken militairen commandant, kapitein Frijlink, vergezeld van een deputatie van het garnizoen onder den lsten luitenant der artillerie Van Dilst, voorts de comman dant en oud-commandant van de „Flores", de luitenants-ter-zee le klasse Hetterschei en Lindner, de eerste officier van de „Flores" luitenant-terzee le klasse Kooreman en ver schillende andere marine-officieren. In de doodenkamer van de C.B.Z. werd de absoute verricht door den vlootaalmoeze- nier, pastoor G. W. Litjens, die vergezeld van den visitator der Lazaristen, den hoogeerw. pater Hub. Meuffels en den eerwaarde broe der Bavo, een jeugdvriend van den overle dene, op de begraafplaats aanwezig waren De stoet, gecommandeerd door den luite nant-ter-zee Milo, vertrok met tamboer en pijpers voorop via de Palmenlaan naar de begraafplaats. Geflankeerd door kameraden van den overledene, met daarachter het vuur peloton, gevolgd door den commandant van den rouwstoet, de geestelijkheid, autoritei'.n en een lange rij van officieren, onder-officie- ren, korporaals, mariniers en matrozen, schreed men langzaam naar het graf, waar pater Meuffels de ritueele gebeden verricht te en het graf zegende. Salvo's werden gelost, waarna de kist, die bedekt was met de Nederlandsche vlag, naar de geopende groeve werd gedragen. Boven de geopende groeve werd nogmaals een sal vo gelost, waarna onder het slaan van een roffel de kist langzaam werd neerge laten onder het saluut van alle aanwezige militairen. De eenige spreker bij dit graf was de lui tenant-ter-zee Hetterscnij op wien als com mandant van de „Flores" de droeve plicht rustte namens état-major en equipage af scheidswoorden tot den overledene te rich ten. Spr 's gedachten gingen uit naar den vader en moeder van den overledene in Alkmaar. Mogen deze en de overige familieleden steun en sterkte vinden, aldus commandant Hetter- schij, in het geloof dat door hen wordt be leden, steun ook in de verklaring van den pastoor, dat de overledene een goed katholiek en van den commandant dat hij een goed matroos was. „Moge de Almachtige God je ziel in gena de aanvaarden", zoo eindigde commandant Hetterschij de grafrede, die door de menigte diepbewogen werd aangehoord. Zeer onder den indruk dankte broeder Bavo namens de familie voor de laatste eer aan den overledene bewezen, waarbij hij in het bijzonder de Marine- en Leger-autoritei- ten bedankte. Ook pastoor Litjens dankte den plaatselijk militairen commandant voor de bewezen eer. De droevige plechtigheid was hiermede ten einde. INDEELING SPOORWEGINSPECTIES. In verband met de opheffing van de inspecties Alkmaar en Amersfoort der Ne derlandsche Spoorwegen, wordt de indee ling der inspecties belangrijk gewijzigd. Zoo zal ingaande 1 October a.s. de inspectie Rot terdam worden uitgebreid met de stations Leiden en Haarlem (tot nu toe onder de in spectie Amsterdam), terwijl de lijn Haar lem-Uitgeest-Alkmaar onder de inspectie Amsterdam zal komen. OPBRENGST COLLECTE. De organisatrice van den Speldjesdag deelt ons mede, dat de opbrengst van de op 21 Sept. gehouden collecte ten bate van het Gesticht „Valkenheide" 113,01 bedraagt. EET MEER SOEP! Dat zal wel het devies zijn van de fabri kanten der Maggi-producten, die deze week hun reclame-auto naar Alkmaar gestuurd hebben, opdat alle Alkmaarsche huismoeders kennis zouden kunnen nemen van de smaak en kwaliteit der Maggi-producten. Wij hebben gistermiddag eventjes een kijkje genomen in den Maggi-wagen, die er inderdaad mooi uitziet. De auto is als het ware een complete keuken met een groot for nuis, met afwaschbakken, met kasten en la den voor koppen en schotels en droog- en afwaschdoeken en het geheel maakt een bui tengewoon helderen en hygiënischen indruk Drie dames werken er in deze auto-keuken Ze bereiden de verschillende soorten soep op smakelijke wijze (wij hebben er ons zelf van overtuigd) en elke dame, die kennis wil maken met deze soepen kan ze proeven aan de auto. Want dat is juist de bedoeling van deze tocht: soep koken en schenken, opdat de Maggi-producten nog meer bekend worden 1 naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 24 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 768,6 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 745,0 m.M. te Karlstadt. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 25 September: Matige zuidelijke tot zuidwestelijke wind1 zwaar bewolkt of betrokken; waarschijnlijk regen; aanvankelijk .'/armer. Weeroverzicht. De depressie, die gisteren zware stonn over Denemarken en de Oostzee bracht, trekt noord-oostwaarts J ea de hooge druk ver plaatste zich naar onze omgeving, gevolgd door een nieuwe diepe depressie, die in ge- heel Ierland en Engeland regen brengt In Zweden valt nog veel regen, bij kraditigen tot stormachtigen zuidwestelijken wind. In Duitschland klaart het weer op; in zuid- Duitschland en Frankrijk was de nacht zeer koel en is waarschijnlijk nog vorst voorgeko- men. Zuid-Frankrijk heeft nog wamt en droog weer. Na eenige opklaring zal de nieuwe depressie cok in onze omgeving weer regen brengen, aanvankelijk met zachter weer. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuig® en andere voertuigen 7.28 uur licht op. PLAATSELIJK CRISISOOMITE. Men schrijft ons: In 1934 werd door het Plaatselijk Crim- comité aan 314 gezinnen hulp verleend. Had U dat gedacht? U begrijpt, dat men een dergelijke hulp bron, als het Plaatselijk Crisiscomité niet ineens stop kan zetten. Daarom vragen wij U: help ons op 2 Oc tober, geef dit even op aan t damescomité: Mevrouw S. Wagenaar—Bonkenburg, Oudegracht 218, mevr. E. Meyer-Hartman, Kraanbuurt 2, mevr. Oden—Blom, Kenne- merpark 19, mejuffrouw E. Hoyer, van Everdingenstraat 14, mejuffr. M. B. M. Boom, Verdronkenkoord 71. JACHT-DIEVEN AANGEHOUDEN. Door de politie te Schermerhorn zijn aan gehouden twee Amsterdammers, die met een pleizierjacht, hetwelk zij te Amsterdam hadden ontvreemd een reisje naar Schermer horn hadden gemaakt. Zij gaven te kennen onderweg als koperslager in hun onderhoud te voorzien. Het jacht was geheel gemeubeld, waaruit niets is ontvreemd. Na verhoor door de po litie alhier, werden zij met het jacht op transport gesteld naar Amsterdam. Ut Graft meldt men ons over deze kwestie nog de volgende bijzonderheden: Door den rijksveldwachter te Graft en den gemeenteveldwachter uit de Rijp en Graft werden Zondagmiddag onder de gemeente Schermerhorn een tweetal personen gear resteerd, die eenige dagen geleden te Amster dam een motorjacht, genaamd „Betsij", had den ontvreemd. Ook dit vaartuig, waarin de daders zich bij de arrestatie nog bevonden en waarvan de naam door hen was verwijderd, werd in beslag genomen. Het tweetal bleken te zijn genaamd J. W. v. W., wonende te Leeuwarden en L J. B., gedomicilieerd te Alkmaar, den laatsten tijd verblijvende te Leeuwarden Na verhoor, waarbij zij een volledige bekentenis aflegden, werden deze personen met eerdergenoemd motorvaartuig nog dienzelfden middag naar de politie te Amsterdam overgebracht. DE TENTOONSTELLING OP HET HOFPLEIN. Men schrijft ons: Het is verwonderlijk hoe, als met een ♦ooverstaf aangeraakt, de holle, kille ruim te van het voormalig hotel de Burg op het Hofplein is veranderd in een artistiek war me omgeving vol kleur en Oosterschefl gloed. Het is reeds gezegd, er valt hier zeer veel te bewonderen en het verheugt ons daarom te kunnen mededeelen, dat de tentoonstelling van Perzische kleeden en schilderijen is ver lengd tot en met Zaterdag a.s. Wij hebben onze oogen nog eens te gas* laten gaan over de groote collectie, welke een volledig overzicht geeft over het kunst zinnig werk der eenvoudige tapijtknoopers uit de Oostersche landen. Vele interessante stukken zijn reeds ,n het bezit van diverse Alkmaarsche koopers. Inpiaats hiervan beslaat een nieuwe aanvul lende collectie een tweede ruimte, welke voo de eerste niet behoeft onder te gaan. Tenslotte treft een nieuw en verrassen goed schilderij van Corn. de Bruin nen bij Bloemendaal". Men wordt bij d«z®^ schilder steeds weer getroffen door de r°ya penseelvoering, die toch de details niet oV® slaat waar deze voor het harmonisch g heel mochten noodig zijn. De apart» fleuren scheppen een geheel eigene sfeer. Over het geheel dus zal men van een zoek aan deze tentoonstellling geen W hebben.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2