SPORT EN WEDSTRIJDEN De derde voetbaldag in September. Zullen de leidende ploegen zich handhaven? N. A. C. en P. S. V. moeten oppassen I ALKMAARSCHE COURANT van ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1935 O FEIJENOORD I Langs de N.H.V.B.-velden. Voetbal. Het wordt voor den schrijver van voorbeschouwingen maar steeds lasti ger, om te voorspellen, want de twee Zondagen, die wij nu weer achter ons hebben, hebben al zooveel onverwachte uitslagen opgeleverd, dat het voor spellen een al te groote puzzle wordt. En tóch, ondanks alles, ondanks de re sultaten, kunnen wij een Feijenoord maar niet zwak vinden, kunnen wij een P. S. V. en een N. A. C. niet tot de zwakkere zusjes rekenen. Zij moeten komen, is 't niet dezen keer, dan over een week, want zij behooren tot de sterkste ploegen in haar afdeelingen. Zoolang het geen debacle wordt, zullen wij rekening moeten houden met normale uitslagen. En dat doen wij, ook wat den dag van morgen betreft. Afdeeling I. In afdeeling I schijnen ons de grootste moeilijkheden dezen keer weggelegd te zijn voor de clubs, die op reis gaan, misschien met uitzondering van Hermes-D.V.S. Want deze Schiedamsche club gaat op bezoek bij het bloed-arme Xerxes, dat ontegenzegge lijk tot de allerzwakste behoort Daarom mceten wij een Rotterdamsche nederlaag verwachten. Maar overigens? Wat moet het verzwak te K. F. C. in Rotterdam doen tegen het zo< goed gestarte Sparta, dat een Ajax km. kloppen? Nee, de Koogsche, die misschien haar reserves verwaarloosd heelt en nu bijna geheel op de oude krachten moet drijven, gaat bepaald haar derde nederlaag tegemoet, al zal deze nederlaag waarschijn lijk klein zijn. En R. C. H., dat weliswaar twee verdien stelijke wedstrijden achter den rug heeft? Zou deze Haarlemsche club in den Haag van het herleefde H. B. 5- kunnen winnen? Wij gelooven er niets van, meenen zelfs, dat H. B. S. dit seizoen een woordje zal gaan meespreken in den strijd om de eerste plaats! Het Haarlemsche succes moet dus komen van Haarlem, dat V. S. V. ontvangt. Dat is dus weer zoo'n soort „plaatselijke". Nu is V. S. V. uitstekend gestart en heeft Haarlem «enigszins teleurgesteld, maar toch geloo- vei. ij, dat de thuisclub, nog net kans zal zien, om te winnen. Er rest dan nog AjaxA. D. O. Misschien bopen de Hagenaars op een goed resultaat en inderdaad, hun voorhoede zou de over winning kunnen bevechten. Maar er is een goede Amsterdamsche middenlinie die o. i. den doorslag zal kunnen en moeten geven. Aideeling II. reijenoord met twee gespeelde en verlo ren wedstrijden gaat een lange reis onder nemen naar Zaandam. Wat moet dat voor d Rotterdammers beteekenen? Wij vragen ons af, of de toch al schotlooze voorhoede van beijenoord er in zal slagen, de zeer, zeer sterke Zaansche verdediging ook maai een maal te kunnen verschalken. Eerlijk gezegd, gelooven wij er niet aan, zoodat wij de Rotterdammers hoogstens kans op een ge lijk spel geven. Zal Excelsior méér succes hebben? deze Rotterdamsche club krijgt een moeilijken uitwedstrijd te spelen, n.1. in Amsterdam tegen Blauw Wit. Toch lijkt er on niet al te veel krachtsverschil te be- staan, zoodat waarschijnlijk alleen het ter reinvoordeel aan de Blauw Witters de zege zal moeten brengen. F. C. heeft natuurlijk groote plannen en zij i# vast besloten, om morgen V. U. C. aan haar zegekar te binden, 't Zal wel ge beuren ook! En dan de Haarlemsche ontmoetingen. De Stormvogels ontvangen het Amster damsche D. W. S. en ons dunkt, dat de Imuidenaars morgenmiddag meer reden tot Juichen zullen hebben dan hun gasten, al is een gelijk spel niet heelemaal onmogelijk. Moeilijker nog krijgt H. F. C. het, nu het bezoek ontvangt van D. H. C. Want de Delftsche club moge dan twee nederlagen Seslikt hebben, zij heeft kracht genoeg, om aan een derde te ontkomen. Tenzij H F. C. er anders over denkt! Het Oosten. In de derde afdeeling moet Enschedé ^aarschijnliik de allermoeilijkste ontmoe- van dit seizoen spelen. Ze moet n.1. op bezoek bij Go ahead dat niet alleen nog °ngeslagen is, maar ook nog geen enkel teSenpunt heeft! Zulks was ook een jaar keieden het geval en juist daardoor begon tenslotte de Go ahead -verdediging onzeker doen. Het is nu maar de vraag, hoe rustig alle c.s. spelen, want normaal gesproken m°et Go ahead van de Sportclub kunnen finnen, zelfs met haar verzwakte voor- hoede. Heracles, momenteel de grootste concur rente van Go ahead, krijgt bezoek van S. C. en dat beteekent een vrijwel zekere °*erwinning voor de thuisclub. Ook de Ensch. Boys hebben nog het maximum aantal punten, maar nu ze mor- öen thuis het zeer sterke P. E. C. te bekam pen krijgen, zal het wel anders worden, tenminste, wij rekenen op een P. E. C.- °verwinning. Zeer boeiend en spannend belooft de ontmoeting WageningenA.G.O.V.V. te Worden. Groot verschil in kracht is er niet en daarom is elke uitslag hier mogelijk. De verdedigingen zullen hier wel de grootste r°l gaan spelen, wat dus beteekent: heel Weinig doelpunten. En dan Z. A. C.—Tubantia. Een wed- *wee.dcrL zwakste ploegen, waarvan Z. A. C. misschien nog de minst- zwakke is. Misschien, want Tubantia heeft een week geleden goed gespeeld tegen De verliezer moet intusschen heel erg oppassen voor de onderste plaats. Natuurlijk de strijd zal in afdSnf fv^wei hoofdzakelijk gaan tusschen P. S. V. en A. C.! Maar beide clubs hebben tot nu ■°M vU$est<lld en in de Plaats daarvan is nv. V. gekomen, dat op het oogenblik fraai bovenaan staat met het maximum aantal punten en een doelpuntensaldo van o1. 't Kan verkeeren! En nu krijgt datzelfde f/'.j morgen een prachtige gelegen- d, om de twijfelaars te toonen, dat ze werkelijk die mooie plaats verdient, want ze ontvangt.... N. A. C.! Welke uitslag zal dat nu moeten worden? N. A. C. moet winnen, om ten slotte voorloopig niet hee lemaal kansloos te worden en M. V. V. moet winnen, om voor vol te worden aangezien. Uitknobbelen maar! W ^«t al net zoo moeilijk als N. A. C.,^ want ze moet een zeer lastigen uitwedstrijd spelen tegen Longa. Technisch is P. S. V. natuurlijk de sterkste, maar voor de rest? Wij zien nog maar niet zoo een, twee, drie een P. S. V.-zege. Wij zien intusschen wel een Eindhoven- sche overwinning tegemoet in de lampjes- "tad zelf, want het wel heel zwakke Noad al natuurlijk tegen het snelle en enthou iaste Eindhoven wel niet veel kans hebber p een gelijk spel B.V.V. is thuis bijna niet te kloppen, zelff niet door kampioensploegen. En zou het Juliana nu wel gelukken; Juliana, dat bo vendien haar besten voorhoedespeler moet missen? Wij gelooven er niets van. Spannend wordt ongetwijfeld de Lim- burgsche wedstrijd BleijerheideRoermond, waarbij wij de kansen der thuisclub iets hooger aanslaan dan die van Roermond. Het Noorden. De Friezen zijn eigenaardige voetballers. Zij hebben nu vrijwel overal kunnen lezen en hooren, dat hun spelpeil zoo heel erg laag is en dat hun eerste klassers de zwak- sten zijn in afdeeling V. Maar een week geleden toonden zij, dat zij met de daad wilden demonstreeren, dat de practijk an ders is dan de theorie. Morgen zullen ze dat opnieuw willen doen. Veel gelegenheid krijgen ze er echter niet toe, omdat een wedstrijd een plaatse lijke is, n.1. FrieslandLeeuwarden. Theo retisch moet Leeuwarden dat robbertje winnen, practischmoeten wij afwach ten! Sneek zal intusschen de Friesche eer kunnen hoog houden, door den uitwedstrijd tegen Achilles in een overwinning om te zetten. En dat zal wellicht wel kunnen! De drie sterkste Groningsche clubs moe ten weer zes punten kunnen veroveren. De allerbeste kansen heeft G. V. A. V., dat thuis speelt tegen het niet al te sterke Hoogezand; ook Velocitas zal het uit tegen H. S. C. wel kunnen bolwerken, maar of Be Quick het enthousiasme van Veendam zal kunnen dooven, is een andere vraag. Wel speelt Be Quick thuis, wel is ze technisch de sterkste, maar de Be Quickers hebben wel meer wedstrijden verloren tegen en thousiaste tegenstanders. Oppassen blijft dus hier de boodschap! DE TWEEDE KLASSERS Komt er teekening in den strijd? AlcmariaA.F.C. en Vrienden schaarE.D.O. Als we in het onderkopje twee wed strijder. noemen, beteekent dat niet, dat de overige ontmoetingen minder be langrijk zijn, maar dat de ranglijst in de bovenste helft misschien wel eens anders zou kunnen worden. Want van de vier genoemde clubs hebben er drie nog het maximum aantal punten en na Zondag is dat niet meer het geval; dan kunnen er nog hoogstens twee zijn, misschien is het getal gereduceeid tot één, misschien ook is er geen enkele club meer. die met geen enkel verloren ver- liespunt aan het hoofd staat Het zijn mogelijkheden, waarmee rekening gehouden moet worden, al gelooven wij zelf niet aan zulke mogelijkheden Want nor maal gesproken moet Alcmaria morgen kun nen winnen en moet ook E. D. O. met de volle buit uit Kuilenburg kunnen terug- keeren. Laten wij met onze stadgenooten begin nen. Zij hebben nu in twee wedstrijden ge toond, een moeilijken wedstrijd te kunnen winnen en in dit geval is vooral de ontmoe ting Kinheim—Alcmaria van bizonder be lang geweest. Immers, Kinheim is een zeer lastige ploeg, die vooral op eigen terrein moeilijk te kloppen is. Dat zullen t. z. t. meerdere clubs ondervinden! Welnu, op dat veld heeft Alcmaria haar meerderheid ge toond en zelfs de kracht gehad, om na de rust voortdurend aan te vallen en geen in zinking te krijgen. Zelfs was de ploeg op haar hoede voor doorbraken der tegen partij. En in den eersten wedstrijd konden de withemden op het critieke moment hun vorm terugvinden, n.1. toen het 2—2 werd. Toen bleek er nog niets verloren en vond het elftal de kracht, om een gevaar af te wenden. Dat alles bij elkaar genomen, geeft ver trouwen. O zeker, het beteekent niet. dat Alcmaria nu eiken wedstrijd wint; het be teekent, dat Alcmaria niet geslagen is voor dat het laatste fluitsignaal klinkt. Het betee kent, dat Alcmaria een wedstrijd uit het vuur kan sleepen. En nu komt A F. C. op bezoek, met of zonder Lungen op de midvoorplaats! Het zelfde A. F. C., waartegen Alcmaria in de laatste jaren1 zoo weinig succes had, al was de Alkmaarsche club in het veld ook sterker. Maar ziet, het werden steeds zenuw achtige wedstrijden, het werden steeds ont moetingen, waarin van Alcmaria's zijde te overhaast werd gespeeld, waarin ze geen enkelen aanval goed afwerkt. En waarin men veel te bang was voor Lungen! Wij gelooven, dat het deze keer anders zal gaan. Alcmaria's spelpeil is vooruit gegaan, de eenheid in de ploeg is beter ge worden en A. F. C. moet Zondag absoluut de mindere zijn. Wanneer er dus rustig ge speeld wordt, wanneer iedereen zijn gewone spel speelt, dan is er o. i. geen kou aan de lucht en wordt er door de withemden op nieuw gewonnen. En als Plas zoo snel voorzet als tegen Kinheim en Gerritse het nog een tikje vlug ger doet dan toen, dan Let eens op wat er Zondag gebeuren gaat op het Alcmaria-veld! Let eens op! Het spreekt bijna vanzelf, dat het Alc- maria-elftal ongewijzigd is. Wel liep deze week een gerucht door de stad, als zou Jongmans niet spelen, maar dat is slechts een gerucht geweest. De ziekte van Jong mans bestond alleen in de fantasie van Alk- maarders; Jongmans zelf mankeert niets en heeft ook niets gemankeerd! En nu Vriendenschaar—E. D. O. Wij houden het absoluut op de Haarlemmers, die dit jaar blijkbaar over een uitstekende ploeg beschikken. Wel heeft Vriendenschaar haar twee eerste wedstrijden gewonnen, maar dat zegt nog heel weinig voor een nieuweling. In den regel is de start van een „nieuwe" goed en leeft zoo'n club een tijdlang boven haar stand. Maar als het alleen van enthou- iasme moet komen, komt vroeg of laat toch 'e inzinking. En uit de verschillende versla- en hebben we meenen te kunnen opmaken lat Vriendenschaar vooral Zondag een groote steun had aan vrouwe Fortuna. E. D. O. daarentegen heeft op normale wijze 't Gooi en D. O. S. geklopt en beschikt over een technisch goed spelende ploeg, die misschien wat te kort samenspel heeft, maar overigens best mee kan doen. Welnu, wij houden het deze keer op de techniek en zien E. D. O. winnen! Kinheim, het puntlooze Kinheim speelt weer thuis, nu tegen Bloemendaal. En wij gelooven, dat thans de eerste zege der Kin- heim-ploeg genoteerd kan worden Zeeburgia, dat een week geleden teleur stelde, moet een zeer lastigen uitwedstrijd spelen tegen D. O. S. Dat beteekent ernstige terreinmoeilijkheden, welke niet gemakkelijk te overwinnen zijn. Een puntenverdeeling zou ons niet al te zeer verrassen Eindelijk nog 't Gooi—U. V. V. Kan het anders, dat wij de thuisclub de beste kansen geven? West-FrisiaHilversum. Met fraaie cijfers staat West-Fris'a aan den kop en Hilversum met slechts weinig van dit in doelgemiddelde, op de tweede plaats. En deze twee clubs ontmoeten el kaar Zondag in Enkhuizen! Dat wordt een kasstuk, want de winnaar van deze twee neemt een nuttigen voor sprong op de andere en dat kon wel eens van beteekenis zijn voor het verdere verloop van deze jonge competitie. Uit de zege van West-Frisia op Z. V. V. meenen wij te mogen opmaken, dat de Enk- huizers van 't jaar moeilijk te overwinnen zijn op eigen veld en Hilversum mag dan ook wel haar vólle 100 pet. geven wil ze de zege meenemen. Ons dunkt, dat een gelijk spel niet tot de onmogelijkheden behoort. Dan zou Velox, dat thans nummer drie staat, waarachtig den kop kunnen nemen, als ze tenminste in Wormerveer van W. F. C. weet te winnen En daar is wel kans op, want W. F. C. schijnt ook dit jaar nog niet weer de oude te zijn. Toch is ze sterker dan Heracles, dat wel een zeer moeilijke periode doormaakt en morgen thuis tegen Z. V. V ook al weer heel weinig kans heeft. B. F. C. is er blijkbaar iets beter in dan het vorige iaar en dus geven wij haar thuis een kansje tegen O S. V. Er rest dan nog de Amsterdamsche ont moeting de SpartaanO V. V. O. Wie moet 'at winnen? Ondanks de algemeene mee- ing, dat O. V. V. O. de sterkste is, voor spellen wij een gelijk spel! DE DERDE KLASSERS Zoud-.n de Alkmaarsche Boys nu?... Ook Volewijckers voor een zware opgaaf. Wat te zeggen van de Alkmaarsche Boys? De rood witte Alkmaarders maken 't niet alleen voor zich zelf, maar ook voor ons bui tengewoon moeilijk. Nu kunnen we wel weer dadelijk een nieuwe nederlaag voorspellen enaf met de kous! maar er is een be kend voetbalspreekwcord dat zegt: de wed strijd is pas dan verloren, als het eindsig naal weerklinkt! En waar no^ een volle wed strijd aan dat bewuste eindsignaal vooraf gaat, is nog alles mogelijk. Dat deze kaasmenschen het vertrouwen wel wat geschokt zullen hebben, spreekt van zelf" daarvoor zijn de resultaten te slecht ge weest Niet alleen dat "ele tegengoals wer den gemaakt, och, dat gebeurde immers in het vorige seizoen ook wel eens, maar het fabriceeren van eigen doelpunten blijkt nu een buitengewoon zwak der rood-witten te zijn Het is dan ook zeer begrijpelijk dat dit feit de bijzondere belangstelling vroeg En even begrijpelijk is het, dat we nu a.s. Zon dag den Alkmaarschen aanval in zijn oor spronkelijke opstelling zullen zien, een op stelling, die ongetwijfeld een ieders goed- keuring zal kunnen wegdragen. In deze for matie missen we natuurlijk Boots, doch de nieuwe linksbinnen is een speler, die de spel- hoedanigheden bezit. Alleen is het natuurlijk een open vraag of hij zich in het huidige kader kan aanpassen en of het derde klasse spel hem niet te machtig is. Overigens is het een speler, waar we vertrouwen in kunnen stellen, als hij zich eveneens ten volle geeft Dat Indri weer op de rechtsbuiten plaats staat, kunnen we toejuichen, evenals het feit, dat Kwadijk opnieuw de midvoor taak is toebedeeld. Deze omzetting heeft tot gevolg gehad dat ook in de halflinie en verdediging een wijziging moest plaats vinden, een wijzi ging die stellig niet slechter te noemen is dan de opstelling reeds was. Houtkooper blijkt weer volkomen fit te zijn en we zijn zeer benieuwd hoeveel steun hij aan de de fensieve kracht kon bijbrengen. Koster zien we naar de spilplaats verhuizen die hem echter niet geheel vreemd is. Ook het vorige jaar nam hij over een groot gedeelte van het seizoen deze taak voor zijn rekening. En nu Alkmaarsche Boys! Een nieuwe formatie en een aanval waar we veel ver trouwen in kunnen stellen en, een nieuwe ontmoeting, al is het dan ook op Wieringen tegen Succes. We verwachten dan ook een beter resultaat dan we tot nu toe mochten noteeren, maardaar is nog veel voor noodig. De verdedigers dienen resoluter in te grijpen bij iederen tegenaanval, dan tot nu toe werd gedaan. En als de halflinie nu niet vergeet het spel zoo open mogelijk te houden, ook het binnentrio van den aanval kan hier veel toe bijdragen, dan zullen de lang ver wachten doelpunten komen, omdat men over een paar goede vleugelspelers beschikt die toch immers het spel goed onder de knie kun nen hebben en hun lijn weten te houden, voorzetten kunnen geven die benut zullen worden, omdat de kopbalman weer op zijn plaats staat Er is nog iets, enwel de belangrijkste fac tor. Enthousiasme!, de hardnekkige wil om te winnen zooals we dit in het vorige sei zoen bij de eerste ontmoeting zagen, hoe groot de tegenstand en het onfortuin ook is, het spreekwoord: „Hoe zwaarder de strijd, hoe schooner de zege!" Alkmaarsche Boys, zoo was het t o e n, zoo moet het ook n u zijn. Good luck! Ook Volewijckers die nog niet veel goeds lieten zien, krijgen het zwaar, daar een bezoek gebracht moet worden aan Zaandijk, dat reeds het maximum aantal nunten wist te vergaren. Bij voorbaat kun- ïen we dus een nieuwe Amsterdamsche ne- ierlaag voorspellen, tenzij de Zaandijkers de Volewijckers aantreffen in hun „herstellings periode". <r Beverwijk staat er al evenzoo voor en heeft in de nieuwe omgeving nog niet veel succes kunnen boeken. Nu K.V.V. op bezoek komt, geven we de Beverwijkers kans op het eerste winstpunt. H.R.C. dat j.1. Zondag in eigen omgeving tegen Zaandijk teleurstelde moet een bezoek brengen aan Purmersteijn, wat zeker met puntenverlies gepaard zal gaan. Een der belangrijkste ontmoetingen is zeker: HelderHollandia. Beide clubs gin gen goed van start. De withemden feitelijk het beste, zoodat we ze ook nu vooral daar op eigen terrein gespeeld wordt, meer kans op beide punten geven. DE VIERDE KLASSERS Alkmaar heeft een vrijen dag. Texel kan opnieuw winnen. De groen-witte Alkmaarders hebben vrijaf en kunnen dus geduldig toe zien wat de andere clubs gaan doen. Allereerst dan is het oog gericht op het resultaat van Texel tegen Strandvogels. Met alle respect voor de Vogels, meenen we toch, dat de benja mins bij de eilanders hei onderspit moeten delven, waardoor de Texelaars meteen een geducht stuk uit kunnen loopen. Of Schagen zich herstellen zal, nu het be zoek van B. K. C. krijgt, is aan twijfel onder hevig, want de tot nu toe behaalde resul taten van de Breezanders zijn van beter ge halte. D. T S. krijgt bezoek van Nieuwe Nie- dorp. Daar twee vrijwel gelijkwaardige krachten elkander gaan bestrijden verwach ten we een pittig partijtje met wellicht een puntenverdeeling. Een volledig programma en vele spannende ontmoetingen. Ook in den Noordhollandschen bemerken we een flink bezet programma en vele be langrijke zeker niet van spanning ontblo te ontmoetingen. De kaasstad is vooral in de morgenuren op dit gebied als druk bedeeld. Zoo zien we in de eerste k'asse A het treffen van Alkmaarsche Boys II tegen K. F. C. IV. Beide ploegen zijn goed van start gegaan en behaalden reeds het maxi mum aantal winstpunten, zoodat het aan den Westerweg ongetwijfeld geducht zal spannen. Waar het hier een thuiswedstrijd betreft, zijn we geneigd een Alkmaarsche zege te voorspellen. Aan de rood witte de taak, opdat ze ons niet met beschaamde ka ken laten staan. De derde favoriet Bergen I krijgt bezoek van C. S. V. I en hoewel de Castri- cummers voor de Bergenaren lastige tegen standers zijn, verwachten we 'n overwinning voor de thuisclub. K. V. V. III krijgt bezoek van W F. C. V en zal eveneens kunnen winnen, terwijl Vrone gelegenheid krijgt zich te herstellen, nu Zilvermeeuwen op bezoek komt Z. F. C. VO. S. V. III kan een pittig par tijtje worden, waarbij we het ook op de thuisclub houden. In de tweede klasse A gaan Alkmaarsche Boys III een bezoek brengen aan Meervogels III en na „flink" aanpakken noteeren we zeker een Alkmaar sche zege. O. F. C. I dat hier momenteel favoriet is, zal met het bezoekende Verkade II wel raad weten, hoewel de koekmenschen niet lekker zijn. Zaandamsche Boys kan het bezoekende Z. F. C. VI klopppen, terwijl W. F C VI in eigen omgeving van Z. V. V. IV zal ver liezen. De tweeae klasse D laat een goed bezet Alkmaarsch program ma zien. De meeste aandacht gaat hier stel lig uit naar het treffen MEVO I—Oudorp I, wat met recht een „derby" genoemd kan worden. Niets is moeilijker, dan bij een dergelijke ontmoeting een uitslag te voor spellen Wellicht brengt de burenstrijd na veel spanning een punten-verdeeling. DE ALKMAARSCHE CLUBS. 2e klasse A: AlemariaA. F. C (V»eer)< Alcmaria: Jongmans Bijlsma Ooms Rootring de Grand Lengers Plas v. Wieringen Homan de Jong Gerritse 3e klasse A: SuccesAlmaarsche Boys <Vel) AI km. Boys: Keesen Slikker Houtkooper Akkerman Koster Hassink Indri Brouwer Kwadijk de Groot de Grand Res. 2e klasse A: H. R. C. 2—Alcmaria 2 (v. d Hoven). Alcmaria 2 Rampen Schokker Jonker Meijer Charlewie Hoorn Keppel v. d. Pol Hiemstra Kaptein Pesie Res. 3e klass A: Hollandia 2Alcmaria 3 (Metselaar)'. A 1 c m a r ia 3 Keuris Stadegaart M. de Haas Helderman Lindenboom Koster Pietersen Rootring Ooms Venema Koops Alcmaria IVAlkmaar II eveneens een derby kan evenveel spanning brengen, doch hier geven we de gastheeren de mees* te kans. Alkmaarsche Boys IV krijgt bezoek van Koedijk I. Beide ploegen zijn nog puntloos en kunnen dus de winst gaan deelen. De leiders D. T. S. II krijgen een moeilijke klip te omzeilen, nu een bezoek ge* bracht moet worden aan Egmondsche Boys, Met alle respect voor de goede verrich tingen der Oudkarspelieren, doch dit be zoek gaat stellig met kleurscheuren ge paard. In de derde klasse E zal Alcmaria V het bezoekende Bergen ft wel kloppen, terwijl Alkmaar III hetzelfde kan doen, nu Vrone II op bezoek komt. Akersloot Egmondsche Boys II kan eveneens een zege voor de thuisclub worden, terwijl we in het treffen Ursem I-Schoorl II ook de gastheeren de meeste kans geven. De v'erde klasse F brengt opnieuw een zege voor Koedijk II, nu in eigen veste gespeeld wordt tegen Oudopp II. Alkmaarsche V kan van Akersloot II winnen, even. Jrsem II van MEVO II. Oterleek I zal het op eigen veld tegen D. T. S. III wel niet kunnen bolwer ken. Z.A.C.—TUBANTIA UITGESTELD. Maatregel van den K.N.V.B. Naar het Hbld. verneemt, heeft het bonds- bestuur van den K.N.V.B. den voor Zondag voor Zwolle vastgestelden wedstrijd Z.A.C Tubantia uitgesteld. Deze maatregel is getroffen zonder dat het Oostelijk afdeelingsbestuur in de kwestie is gekend en zou in verband staan met een financieel geschil tusschen den K.N.V.B. en Z.A.C. De bond en de Oostelijke eerste klas- ser nemen een zeer uiteenloopend standpunt in en reeds sedert geruimen tijd is men er niet in geslaagd een oplossing ervoor te vin den. Bakhuys bleef in gebreke. Naar het blad verneemt, staat de beslissing om den wedstrijd Z.A.C.Tubantia uit te stellen in verband met een vordering van den K.N.V.B. op den oud-Z.A.C.-speler Bakhuys, voor welke vordering het bestuur van Z.A.C. garant zou zijn geweest. Daar Z.A.C. het be drag niet wensent te betalen, heeft men van de zijde van den K.N.V.B. gemeend bovenge- melden maatregel te moeten toepassen. Volgens het bestuur van Z.A.C. staat dit geheel buiten deze aangelegenheid. Bakhuys heeft destijds voor den landenwedstrijd Ne- derland-Engeland te Amsterdam kaarten aangevraagd, waarvoor een firma te Zwolle waar deze speler toentertijd in betrekking was, zich garant had verklaard. Het bedrag voor deze kaarten is nimmer aan den K N. V.B. afgedragen. De betrokken firma is wel bereid om het bedrag te betalen mits de K N. V.B. maatregelen tegen Bakhuys zou nemen, omdat deze niet aan zijn verplichtingen had voldaan. Het feit doet zich nu voor, aldus de lezing van het bestuur van Z.A.C., dat een der fir manten tevens secretaris van Z.A.C. is. Het Bondsóureau te Den Haag staat nu op het standpunt, dat Z.A.C., nu de firma niet be taalt, voor het bedrag verantwoordelijk moet worden geteld. Het bestuur van Z.A.C. wei gert dit echter, omdat deze aangelegenheid geheel buiten de sfeer van werkzaamheid der Z.A.C.-bestuurderen heeft plaats gevonden. Op het Bondsbureau deelde men ons nog mede, dat inderdaad bovenvermeld telegram aan het bestuur van Z.A.C. was gezonden. Men voegde er aan toe, dat in den loop van heden nog nadere besprekingen over deze kwestie zouden plaats vinden. XERXES—HERMES D.V.S. Lagendaal speelt mee. In den wedstrijd van Xerxes tegen Hermes D.V.S. op Zondag a.s., is Lagendaal weer van de partij. Zijn besluit, om weer voor zijn oude vereeniging te gaan spelen, zal door velen met instemming worden begroet. Korfbal. K. V. K. V. I NAAR CONCORDIA. Zondag a.s. gaat K. V. I op bezoek bij Concordia (Amsterdam). Concordia is voor K. V. K. V. geen onbe kende meer. Op de serie-wedstrijden van K.V.K.V. behaalde het na een feilen strijd tegen Nieuwendammerham in de finale, den 2e prijs. Naar wat we daar van Concordia gezien hebben, en in de veronderstelling, dat ze met dezelfde opstelling zullen uitkomen, ligt volgens ons de grootste kracht van Concordia in den eersten aanval, die bui tengewoon snel is, zoowel dames als heeren. Daarom, verdediging van K. V., weest op uw hoede! Houdt vol tot het uiterste, want mocht de aanval van K. V. (gesteund door het middenvak) er in slagen spoedig 2 doel punten te maken, dan is ook het ergste ge vaar geweken en is een overwinning niet uitgesloten.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 13