Aqmda Bervoets tyuMicaties 'Jkouinciaal 'flieuws JCeck ÓL School taaiste.éetkfUm Jiuitst en Wetenschap StadenOmgemg. Bioscopen. Prinses Juliana gehuldigd te Watergraafsmeer. Opening van een school. Teekens voor snelheidsvermindering Stedelijk Museum i n g a n Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De matrozenbruid (kom.) Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De vroolijke scheiding (hum.); hoofdrollen Fred. Astaire en Oinger Rogers. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De voortvluchtigen (avonturen), hoofdrol Robert Montgomery. Extra-nummer: Stim me der Liebe (hoofdrol Marcel Wittrisch) Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, half acht, hoofdnummer Casino de Paris (revue), hoofdrollen Al Jolson en Ruby Keeler. Toegang boven 14 jaar. Dinsdag 1 October. 8 uur, De Unie, psychometrische seance door mevr. Akkeringa. Donderdag 3 October. 8.15 uur, Harmonie, rede van Duyl voor de N. S. B. KEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT. In November en December a.s. houdt de Herkeuringsraad in deze gemeente zitting De Voorzitter van den Herkeuringsraac kan aan voor den dienstplicht ingeschreven personen, die nog niet bij de land- of zee macht zijn ingelijfd, of die wel reeds daarbij zijn ingelijfd, doch nog niet als dienstplich tige in werkelijken dienst zijn geweest, de gelegenheid geven om bij genoemden raac een onderzoek naar hun geschiktheid voor den dienstplicht te ondergaan. Behoudens bijzondere machtiging van den Minister van Defensie worden tot het onderzoek NIET toegelaten personen: a. die bestemd zijn tot buitengewoon dienstplichtige of als zoodanig zijn ingelijfd; b. die in 1935 tijdelijk ongeschikt voor den dienstplicht werden verklaard; c. die als vrijwilliger behooren tot de landmacht uitgezonderd den vrijwilligen landstorm tot de zeemacht of tot de overzeesche weermacht. Overigens wordt een persoon, als hier- voren bedoeld, tot het onderzoek slechts toegelaten, indien door hem of te zijnen behoeve daartoe een aanvraag wordt ge daan en in de aanvraag aannemelijk wordt gemaakt; a. zoo het een persoon geldt, die in 1935 door een der keuringsraden geschikt werd verklaard: dat hij na de uitspraak van den keuringsraad vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden; b. zoo het een persoon geldt, omtrent wien in 1935 geen der keuringsraden uitspraak deed: dat hij vermoedelijk ongeschikt is voor den dienst. In de aanvraag moeten worden vermeld: a. de geslachtsnaam en voornaam; b. het jaar en den datum van geboorte; c. de gemeente, waar hij voor den dienst plicht is ingeschreven; d. de lichting, voor welke hij is ingeschre ven; e. het korps, korpsonderdeel of dienstvak, waaraan hij is toegewezen of waartoe hij behoort, en het tijdvak of de datum vast gesteld voor zijn inlijving of zijn opkomst in werkelijken dienst, een en ander voor zoo ver het hem bekend is; f. het volledig adres; g. of hij in 1935 voor een der keuringsraden is verschenen en, zoo ja, hoe de uitspraak van den raad luidde. De aanvraag moet worden gericht aan den Voorzitter van den Herkeuringsraad en zoo spoedig mogelijk aan dezen worden toegezonden onder het volgende adres: „Aan den Voorzitter van den Herkeurings raad, gebouw van het Departement van Defensie, Plein 4, 's Gravenhage. De aanvraag behoeft niet op gezegeld papier te worden geschreven, maar moet wel gefrankeerd worden. Alkmaar, 30 September 1935. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. 2UWSCMARWOUM Een bioscoop die pech heeft. Zooals reeds eerder gemeld, werd de bioscoop van den heer Schinkel met de ker mis alhier, zoodanig door den storm be schadigd, dat afbraak noodzakelijk was. Thans j6 deze inrichting voor voorstellingen weer gereed gekomen en de eigenaar ver kreeg nog vergunning om Zaterdag en Zondag te mogen filmen. Was het bezoek Zaterdag gering, Zondag kon de voorstelling wegens het stormweer andermaal niet doorgaan. Natuurlijk onder vindt de ondernemer door tweemaal storm schade een groote teleurstelling, die nog verhoogd wordt door het feit dat men in de r. k. kerk werd aangeraden met kermis- Maandag de rolprent „Op Hoop van Ze gen" in genoemde bioscoop niet te bezoe ken. TEXEL Afscheid burgemeester Oort. Zaterdagmorgen werd een raadsverga dering gehouden, waarin het afscheid plaats had van den heer W. B. Oort als burge meester der gemeente Texel. Na behandeling van enkele punten sprak de burgemeester zijn afscheidsrede uit. Spr. bracht in herinnering zijn entree in deze ge meente, nu 10 jaar geleden. Spr. werd door de heeren Keesom en Vonk binnengeleid. De heer Keesom is reeds eenige jaren overleden, de heer Vonk heeft geen zitting meer in den Denkt U er vooral aan tijdig te profiteeren van onze Speciale Jubileum-Aanbieding. Eén Dag Gratis Koopen In het tijdvak van 24 September tot en met 9 October a.t. Eiken dag iets koopen geeft U de zekerheid één dier aankoopen gratis te krijgen. ^ERGENS supac.T ii rftër! raad. Spr. werd toegesproken door wethou der Keyser, deze is nog wel bij het afscheid tegenwoordig, doch heeft om gezondheidsre denen reeds eenigen tijd ontslag moeten ne men. Van de toen zittende leden zijn alleen nog de heeren Epe, Keijzer en Vlaming in het raadscollege overgebleven. Bij deze in trede was ook tegenwoordig geweest de be jaarde vader van den heer Oort, die ook nog even het woord voerde. Aanvankelijk was burgemeester Oort voornemens geweest slechts vier jaren burgemeester van Texel te zijn, doch toen ben ik, aldus spr. gebleven, omdat ik inzag iets voor Texel te kunnen In mijn openigswoord heb ik gezegd, dat ik hoopte iets voor de bewoners van Texel te bereiken, hierin hoop ik te zijn geslaagd. Veel is gedurende mijn verblijf in dez ge meente tot ctand gekomen helaas is door de benarde tijden ook veel achterwege geble ven, wat ik zoo gaarne hier gewenscht zou lebben. Een van sprekers idealen is geweest een waterleiding op Texel, deze is nog niet tot stand gekomen; eveneens had burge meester Oort ook gaarne een nieuw gemeen tehuis hier gebouwd gezien, doch ook deze wensch moest onvervuld blijven. Veel leed heeft het spr gedaan dat de vereenigingen voor Vreemdelingenverkeer niet tot elkaar zijn gekomen, hoezeer spr. daar ook voor heet geijverd. Nog meer wenschen had bur- emeester Oort, doch hij hoopte, dat die on- r zijn opvolger alle in vervulling mogen gaan. Spr. heeft het goed in deze gemeente gehad en steun en medewerking van vele zijden on dervonden. Op de eerste plaats van de ge meenteraad. Dremaar is een sieuwe raad ogetreden, en al waren er moeilijkheden in vele vergederin- gen, tenslotte deden toch alle leden wat in het belang der gemeente bleek. Spr. bracht daar voor aan allen dank, evenals aan de gemeen teambtenaren voor hun vruchtdragende ar- i>eid en aangename samenwerking. Verder bracht burgemeester Oort dank aan de drie wethouders, waarmede spr. hier heeft samen gewerkt, voor hu nsteun hem in dien tijd ge geven. Doch bovenal bracht de scheidende burgemeester hulde aan den gemeente-secre taris den heer Jonker. De samenwerking met deze is steeds van een vertrouwelijken en aan- genanten aard geweest. Sr. waardeert in hoo- ge mate het harde werken van den heer Jon ker in al die jaren, niet alleen in het gemeen tebestuur doch ook in het belang van het vreemdelingenverkeer. Tot slot beveelt burgemeester Oort zich in de blijvende genegenheid van allen aan. Mijn pad versmalt, aldus den heer Oort, doch Uw pad is nog breed, een inspannende arbeid ligt voor U. Arbeid adelt, moge gij dat waar maken in het belang dezer gemeente. Hierna voerde wethouder Vlaming als oudste wethouder het woord. Spr. bracht in herinnering de verschillende werken lier tijdens het bewind van burgemeester Oort tot stand gekomen, o. a. het elec- trisch bedrijf, den bouw van verschillende scholen, aanleg van wegen en fietspaden, en voor alles, wat burgemeester Oort in iet belang van het vreemdelingenverkeer verrichtte, dat onder zijn bewind zulk een groote vlucht heeft genomen. Noemen wij slechts het initiatief tot stichten van een jeugdherberg, tot oprichting van een mu seum, het maken van een bouwplan voor de Koog, en nog vele andere werken, waarvan Texel nog lang profijt kan trekken. Spreker iracht hiervoor namens de gemeente Texel dank. Verder erd nog het woord gevoerd door verschillende raadsleden namens hunne raadsfractie, door den heer Parlevliet, als ex-wethouder, door den oud-wethouder R. P. Keyser, door den heer W. H. Lap, als oud-raadslid en bestuurslid van de plaatse lijke reddingscommissie, en door het oud- raadslid, den heer M. W. de Graaf, die ge durende het geheele bewind van burge meester Cort, leider der R. K. raadsfractie is geweest. Burgemeester Oort dankte allen voor de waardeerende woorden en sloot de vergade ring. In den namiddag werd een receptie ten raadhuize gehouden, waarvan een druk ge bruik gemaakt werd. Velen wilden van deze gelegenheid profiteeren om den burgemeester en vooral ook mevrouw Oort, die zich tijdens haar verblijf in deze gemeente bij uitstek be mind eeft gemaakt, de hand te drukken tot afscheid. Des middags maakten de kinderen van de scholen te Den Burg, voorafgegaan door Tex. Fanfarecorps een défilé langs den bur gemeester en zijn familie voor het gemeente huis. Kerkverkiezing. Bij gehouden stemming voor een nota bel bij de herv. gemeente te Zuidscharwou- de, bleek dat herstemming moet plaats heb ben tusschen de heeren C. de Boer Gz. en K. Kout. ONDERWIJZER BENOEMD. Tot onderwijzer aan de r. k. school te Zand is benoemd de heer G. H. J. van den Bronk te Bloemendaal. (Ongecorrigeerd.) H. K. H. prinses Juliana is hedenmid dag van de zijde der bevolking van Oud- Watergraafsmeer een grootsche hulde be reid, waarbij vooral de schooljeugd zich niet onbetuigd heeft gelaten. Na afloop daarvan heeft de prinses in tegenwoordig heid van den burgemeester de „school voor geleide-honden voor blinden" op den hoek Middenweg-Kruislaan geopend. Bij deze opening hield H. K. H. de vol gende rede: „Toen tot mij het verzoek werd gericht deze school te openen, heb ik mij daartoe gaarne bereid verklaard. Van harte heeft het Nederlandsche roode kruis zich ver heugd over het tot standkomen uwer stich ting en heden is het ons dan ook een bij zonder genoegen u onze gelukwenschen te kunnen uitspreken met het zichtbaar resul taat voor oogen, dat uw bestuur door wak keren arbeid binnen zeer korten tijd veel heeft weten te bereiken. Dat zulks mogelijk is geweest ondanks de moeilijke tijden, die wij beleven, is zeer zeker een verblijdend symptoom, een bewijs en gelukkig niet het eenige van deze soort, dat er nog door velen in den lande wordt gegeven. Er is hier iets tot stand gebracht, dat ve len, die het genot van het zonlicht moeten derven, ongetwijfeld met nieuwe kracht en nieuwen moed zal bezielen op hun duiste ren weg door het leven en niet minder ze ker hun harten met erkentelijkheid zal ver vullen jegens hen aan wier initiatief en vol harding deze stichting haar ontstaan te danken heeft. Bij onze gelukwenschen aan uw bestuur voegen wij de verzekering van de waardeering van het Ned. Roode Kruis, dat met levendige belangstelling den pio niers-arbeid heeft gevolgd, dien hier is ver richt. Den heer H. Munnik, die de honden voor hun bijzondere taak afgericht had, overhan digde de prinses hierna een onderschei ding ten teeken van de warme sympathie van het Nederlandsche Roode Kruis voor het werk van de stichting. Onze beste wenschen, zoo zeide prinses Juliana, blijven haar vergezellen en hier mede verklaar ik dit gebouw voor geopend. HET ZEIL f ACHT „ONRUST" TERECHT. Veilig: de haven van Huizen binnengeloopen. Het zeiljacht „Onrust" met aan boord de heeren Langenaar en van Marle, waaromtrent groote onge rustheid heeft bestaan, is heden morgen te ongeveer 10 uur veilig de haven van Huizen binnengeloo- pen. Tijdens den storm is gisteravond, toen het vaartuig zich in de nabijheid van Huizen bevond, het groot-zeil gescheurd, tenge volge waarvan het onmogelijk was de haven binnen te komen, daar men bovendien geen motor aan boord had. Men heeft toen be sloten rustig tot den volgenden dag te wachten en voor anker te gaan. Hedenmorgen is het schip door een ander vaartuig de haven binnengesleept. J. GORTER, t Gistermiddag is na een korte ongesteld heid in het Wilhelmina-ziekenhuis te Assen overleden de heer J. Gorter Kzn., lid van Gedeputeerde Staten van Drente. HITLER IN OOST-PRUISEN. Omtrent de aanwezigheid van rijkskanse lier Hitier ia Oost Pruisen wordt bekend ge maakt, dat deze in verband staat met het feit, dat op 2 October, Woensdag a.s. op plechtige wijze het stoffelijk overschot van generaal-veldmaarschalk en rijkspresident Verkeer, dat den agent van achteren nadert, moet snel- Verkeer, dat den agent van voren nadert, moet snel heid verminderen, heid verminderen Von Hindenburg zal worden overgebracht naar de graftombe van het Tannenberg- gedenkteeken. Vandaag heeft Hitier een bezoek ge bracht aan de Oost-Pruisische legertroepen. Hitier is vergezeld van den rijksminister van oorlog, generaal von Blomberg en van den opper-be vel hebber /an het leger, de generaa der artillerie, Von Fritsch. HET SLAOERSBEDRIJF KAMPT MET MOEILIJKHEDEN. Varkensvleesch vooral word' duurder. Onder de verschillende middenstandsbe drijven, welke ernstig getroffen zijn door de tijdsomstandigheden, is het vooral het sla- gersbedrijf, dat speciaal door de zware crisislasten van overheidswege opgelegd ten zeerste wordt ontwricht. De accijns op het geslacht is sedert genil men tijd met 100 "verhoogd. Het varkensvleesch is met een heffing van 6 ct. per k.g. belast, en terwijl eener zijds van regeeringswege werd te kennen ge geven dat de noodzakelijkste levensmidde len, waaronder ook vet, goedkooper onder 't bereik van den consument zouden worden gebracht, ging de minister van landbouw en visscerij er kort geleden toe over, de be lasting op gesmolten dierlijke vette met 6 ets. per k.g. te verhoogen, zoodat deze thans 30 ets per k.g. bedraagt. En dan memoreeren wij nog eens, dat de „winsten", die de gemeentebesturen op de uitvoering der vleeschkeuringswet maken, jaarlijks zoo ongeveer een slordige vijf mil- lioen gulden brengen. De consument dient goed te begrijpen dat deze extra lasten het vleesch duur neb ben gemaakt en voor velen onbereikbaar. Niet het bedrijf zelf draagt hier schuld, maar speciaal is het te wijten aan de veel te hooge en onhoudbaar wordende crisis- lasten. Zoo zijn dezer dagen algemeen de prijzen voor varkensvleesch. spek en reuzel verhoogd. Alles wijst erop dat deze prijzen nog verder zullen stijgen. De goothandelS' prijzen klimmen met den dag als gevolg van de beperkte aanvoeren op de markten. De Ned. Veehouderij Centrale kan bijna geen varkens meer voor export verkrijgen, waar door zij genoodzaakt werd de overname prijzen met 2 ct te verhoogen. Een maatre gel die duur te staan komt, omdat de prij zen die het buitenland voor onze bacon be taalt, aanzienlijk zijn teruggeloopen. Hoewel de noodzakelijkheid van steun aan den landbouw moeilijk kan worden tegenge sproken, rijst hier toch de vraag in hoever re het billijk is dezen weg te blijven volgen, waardoor zeer ten nadeele ook van den con sument, een bedrijf zóó zwaar met extra hef fingen is belast, dat een eertijds bloeiend middenstandsbedrijf op den rand is gekomen van den ondergang, van de totale ontwrich ting. ONLUSTEN IN HET MEMELGEBIED. Hoe zou de orde hersteld moeten zijn? Gisteravond laat hebben zich ernstige onlusten voorgedaan in de stad Joek- maipkai nabij de grens tusschen het Me- melgebied en Oost-Pruisen. De Duitsche kiezers waren aldaar in groote opwinding geraakt, tengevolge van het feit, dat zij zoo eindeloos lang voor het stembureau moesten wachten. Zij overvielen den kies- commies en sloegen de stembussen, waarin de uitgebrachte stemmen zich bevonden, kapot. Politie-versterking stuitte op ernstig verzet. Er ontstonden vechtpartijen, waar bij een 6-tal agenten zoodanige verwondin gen opliepen, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. Een der ge wonde agenten verkeert in levensgevaar. De opgewonden menigte, die ook door de versterkte politie niet in bedwang kon worden gehouden, bezette ten slotte het station en het postkantoor. Hoewel in den afgeloopen nacht bekend werd, dat de orde was hersteld, vraagt men zich af, of dit bericht wel juist kan zijn, daar men niet begrijpt met welke middelen de orde zou rebben kunnen worden hersteld. Men is dan ook algemeen van opvatting, dat de toestand critiek moet worden geacht. Van morgen vroeg waren hier nog geen nadere berichten omtrent den toestand ontvangen met het gevolg dat ernstige ongerustheid bestaat en men vreest, dat de revolte zich zal uitbreiden. De 'grootste ongerustheid veroorzaakt de mogelijkheid, dat de op standelingen versterking zouden kunnen krijgen van geestverwanten aan de andere zijde der grenzen. DE STORM OP HET IJSELMEER. De Groningen VI gezonken. Tijdens den hevigen storm, die Zondag avond op het IJselmeer heeft gewoed, is njg de motorboot Groningen VI van de Gronin ger-Lemmer Stoomboot Maatschappij te Am sterdam op nog een kilometer afstand van de haven van Lemmer gezonken. Vermoede lijk is het schip volgeloopen. De Groningen VI is een motorboot van 133 ton. 1 Iet schip was Zondagmiddag te 4 uur van Amsterdam naar Lemmer vertrokken Aan boord bevonden zich drie personen te weten de kapitein IJ. Piersma en t'wee knechts. Alle drie zijn door de reddingboot van Lemmer gered en aldaar binnenge bracht. S.S. „ROTTERDAM" OP EEN RIF GELOOPEN. Geen onmiddellijk gevaar voor ue passagiers. Het s.s. „Rotterdam" (24000 ton metend) van de Holland-Amerika- 'ijn, dat een rondreis maakte van New York naar de Antillen en op 4 October te New York terug werd verwacht, heeft draadloos gemeld, dat het nabij Marant Keys op ca.' 60 mijl afstand van Kingston (Jamaica) op een rif is geloopen Er bestaat geen onmiddellijk gevaar voor het schip, doch niettemin is aan de zich in de nabijheid bevin- de schepen verzocht zich gereed te houden om zoo noodig assistentie te kunnen verleenen. De tocht van de „Rotterdam" van New York uit zou 6 dagen duren. Aan boord van het schip bevinden zich ongeveer 500 personen, van wie ruim 300 passagiers. Bij de directie van de Holland-Amerika. lijn te Rotterdam was hedenochtend te ij uur nog geen bericht ontvangen. EEN MOOI SUCCES. Mej. Rosy Hahn, muziekleerares alhier heelt in het concertgebouw te Rotterdam de altpartij in „Stabat mater" gezongen De N. Rott. Crt. schreef in haar kunst- recensie: De altiste muntte uit door het klankrijke, in de hoogte vrij volumineuze warm-getimbreerde altgeluid. PRIJSVRAAG VOOR EEN „KORT VERHAAL". In de October-aflevering van het Staat- en Letterkundig Maandblad „Nederland" (87ste jaargang, secretaris der Red. Carpen. tierstraat 185, den Haag) roept de redactie de Nederlandsche auteurs op mede te doen aan een prijsvraag voor het schrijven van een „Kort Verhaal", niet grooter dan 5000 woorden. Voor de bekroonde inzending wordt een prijs van 100 beschikbaar gesteld Er is nog een 2de prijs van 50. De termijn van inzending sluit 1 December a.s. LOCO-BURGEMEESTER VAN BERGEN GERIDDERD. Bij Kon Besluit is met ingang van heden benoemd tot ridder in de Orde van Oranie- Nassau de heer J. Apeldoorn, oud-lid van den raad en wethouder van de gemeente Bergen. Men zal in Bergen ongetwijfeld verheugd zijn over deze sympathiek aandoende onder scheiding. In de raadsvergadering van 2 September j.1. bleek op ondubbelzinnige wijze hoe in alle kringen der burgerij deze eenvoudige en rechtschapen persoonlijkheid wordt gewaar deerd. EERVOL ONTSLAG AAN DEN BURGEMEESTER VAN WIERIN- GERWAARD. Bij Kon. Besluit is met ingang van 22 Oct. a s. eervol ontslag verleend aan den heer G Jaringhuizen, burgemeester te Wieringer- waard met dankbetuiging voor de door hem in deze betrekking aan den lande bewezat diensten. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, LANGESTRAAT 85. Uitleening uitsluitend aan leden. Contributie tot Jan. '36 min. 1; voor adspirantleden (16—18 jaar) min. 0.50. Lijst van nieuwe aanwinsten. 1Vijsbegeerte en zielkunde. |10 K 90t Krishnamurti, Toespraken. Dl. 4. Adyar. Brits Indië. 130 K 95k Kiinkel, F. Karakter, ziekte en genezing. 130 K 95o KiinkelF., en Ruth Kiinkel. Opvoeding en persoonlijkheid Schetsen uit de natuur, planten en bloemen. 570.2 B 58 Binsbergen, A. F. Trekvogels. 570.2 S 90j Stoppelaar, R. J. de, J. P- Strijbos en A. B. Wigman. Een jaar natuurleven. Dl. 3. Zomer 635 H 84w Houten, J. M. van den. Wilde planten en hare toepassing onze tuinen. 635 H 99 Hytunadi, H. Bloembollen voor kamer en tuin. Vliegtechniek. 629.1 B 11 Bach, A. Vliegerhandboek. 629.1 P 30 Pelt, W. van. Proefvliegtul- gen, zelfbouwen en starten. Land en volkenkunde; geschiedttöS. W49 B 90 Brugmans, H. Het moderne Polen; hist, belicht 910 H 22 Handbuch der geographiscneo Wissenschaft. Bd. 3. Nord-und Mittel-Amerika; die Arktis. 916 H 27 Harinxma thoe Slootent B: van. Dwars door Abessinie. 916 L 88 Lubinski, K- Abessinië. 901 H 22 Handbuch der Kulturge- schichte. Dl. 2. E. Ermatioger Deutsche Kultur im Zeitaltei der Aufklarung. 941.3 H 24 Hans, D. Thorbecke. 944 L 26 Latzko, A. Lafayette. 2 dln- Verschillende onderwerpen. 527 H 14 Haersolte, W. J. vcui. Vaar wel 630 M 65 Minderhoud, O. De Neder landsche landbouw. 792 P 49 Pieters, C. en H. A. Eijsden jr. „Alles klaa'. Halen!" Een prad. vraagbaa» voor eiken amateurspeler. 793 W 66 Wigman, Mary. Deutsc» Tanzkunst. Verschillende brochures. f 411 V 54m Erné, B. H. Schrijven zotw fouten- ^v>r- 614 V 54 Klok, P. Daarom ben ik voo» stander van lijkverassching- 614 V 54 Klok, P. Waarom ain voorstanders van 1 ijxv«n sching? 320 V 54 Naudin ten Cate,T. V .N het landsche perspectieven w - licht van de teekenen des nt 350 V 54 Prak, W. Voor een reëele aei siepolitiek. 620 V 54 Waterschoot—van der O De moeilijkheden bij de «teenkolen-mijnbouw,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2