8 SAXON MOORDSCHARWOUDE De raad dezer gemeente kwam Vrijdag avond acht uur in openbare vergadering bij een, onder voorzitterschap van den burge meester. Na opening werd mededeel ing gedaan van verschillende ingekomen stukken en jaarver slagen. Deze werden voor kennisgeving aan genomen. In de betreffende verordening werd een wijziging aangebracht voor de heffing van vergunningsrecht, hetwelk nu niet meer vol gens de oppervlakte van de perceelen, maar volgens den omzet van sterken drank wordt berekend. Het bedrag, voorgesteld door de letter U is vastgesteld op 12.8338 per inwoner. Aan de r.k. gymnastiekvereniging DV.V. was de beschikking gegeven over het gemeen telijk gymnastieklokaal voor een avond in de week. De vereeniging ging op de voorwaarden in, maar wilde, dat door een vanwege het gemeentebestuur aangesteld persoon voor den aanvang en na het beëindigen van de repetities het gebruik van electriciteit en gas werd gecontroleerd. Aan de wed. A. Keeman werd ontheffing van hondenbelasting verleend op grond van financieele omstancfigheden. De heer De Kraker verzocht, de kosten van het door zijn zoontje bezoeken van de school voor buitengewoon lager onderwijs te Alk maar weer voor een jaar voor rekening der gemeente te nemen. De heer J. Koopman had een dergelijk verzoek voor de vervoerkosten van zijn twee kinderen. Aan den heer Koopman werd, evenals vorige jaren 75 pCt. van de vervoer kosten vergoed, aan den heer de Kraker al les. Werkverschaffing. Vastgesteld moest wor den een suppletoire begrooting voor het jaar 1935. De kosten voor werkverschaffing zijn zeer hoog. Het geraamde bedrag van 18.000 gulden is al in acht maanden uitgekeerd. Thans beeft men wederom een bedrag van 9600 geraamd; voor de kosten der loon- proef 3000; Rijkswerkverschaffing 5000 en baggerregeling 1600. De voorzitter merkte op, dat het een licht punt is, dat hoe hooger het bedrag wordt, dat door de gemeente wordt uitgegeven, hoe hooger de bijdrage van het werkloosheids- subsidiefonds is. Bij dit bedrag is het 80.7 pCt. of 22273.20. Het blijft echter beden kelijk, dat een gemeente van even 2000 in woners een bedrag van 27600 aan werk loosheidskosten moet uitgeven. De heer Kwadiik wilde in overweging ge ven, werkverschaffingsobjecten te zoeken in de eigen gemeente. Thans gaat al het geld de gemeente uit naar Staatsboschbeheer en Wieringermeer. Er zal toch wel iets te vinden zijn in de gemeente, meende spr. Als B. en W. niet met voorstellen komen, zal spr. er t.z.t. mee ko men. De voorzitter merkte op, dat de heer Kwa- dijk dit al eens eerder gezegd had. Het valt echter niet gemakkelijk werkobjecten te vin den, welke aan de gestelde eischen voldoen. Als men met voorstellen komt, zullen B. en W. er hun aandacht aan schenken. Nadat de heer Barten had gezegd, dat niet al het geld naar de Wieringermeer gaat, maar dat ook heel wat in de gemeente blijft door loon- proef en baggerregeling, volgde vaststelling der suppl. begrooting. De visschersvereeniging Geestmerambacht had een verzoek ingediend om verlaging van de pachten van het vischrecht. Door de moei lijke tijdsomstandigheden heeft men de ver- gunningsprijzen moeten verlagen. Thans wordt een tegemoetkoming van het gemeente bestuur gevraagd, om de visschers in de ge legenheid te stellen aan hun verplichting te voldoen. De pacht bedraagt 50 per jaar. B. en W. zijn overtuigd van den noodtoestand waarin de visschers verkeeren. Zij stellen voor 25 pCt. reductie te verleenen, waartoe werd be sloten. Aan de orde was hierna de voorloopige vaststelling van de rekeningen over het dienstjaar 1934. De heer K. Kooi raporteerde namens de commissie van onderzoek. De rekening van liet burg. armbestuur had geen reden tot op merkingen gegeven en werd op advies van ae commissie vastgesteld. De ontvangsten waren 9029.89, uitgaven 7881.63, batig saldo 1148.28. De gemeentelijke subsidie bedroeg 7500. Aan onderstandskosten werd 6668.12 uitgegeven, aan verplegingskosten 3202.25. Hiervoor was de raming 1250. De rekening van de gemeentelichtbedrij- ven werd hierna vastgesteld, met de volgen de eindcijfers: winst gasbedrijf 1750.85, winst elektriciteitsbedrijf 6062.85. Hierover werd door verschillende raadsle den het woord gevoerd, waarbij zij er op aan drongen, dat onderzocht werd, of er mis schien de mogelijkheid bestond, dat bij een andere instelling meer rente werd ontvan gen. Het is wel wat heel erg laag. De Boerenleenbank wer<f als voorbeeld genoemd. De voorzitter zeide, dat de Boerenleen bank volgens de voorschriften van Ged. Sta ten zekerheid zou moeten stellen. Zou dat geen bezwaar zijn? De heer Kooi meende van niet. De voorzitter adviseerde de leden van de Gascommissie hierover te spreken. De rekening werd hierna vastgesteld. Deze werd voorloopig vastgesteld met een totaal aan ontvangsten van 124.315.03, uit gaven 124.402.44, nadeelig saldo 87.41. GECOMBINEERDE GEMEENTERADEN VAN NIEUWE NIEDORP EN WINKEL. OTERLEEK Rondvraag. HILVERSUM II, 301 M. (AVRO- uitz.) 8 Gr.pl 9— Omroep orkest olv. N. G^erharz. 10.— Morgenwijding. 10.15 Gewijde mu ziek (gr.pl.) 10.30 Verv. Omroep orkest. 11.— Mevr. R. Lotgering— Hillebrand: Keukentermen (II). 11.30 Orgelconcert Fr. Hasselaar rnmv. H. Stotijn, hobo. 12.30 De Octophonikers olv. B. Drukker. 1.30 Omroeporkest olv. A. v. Raalte, m. m v. P. E. Bakker, viool. 2.30 Voordr. J. G. H. Versteeg. 3.— Pianorecital P. Palla. 3.30—4.— Omroeporkest olv. A. v. Raalte. 4.15 Gr.pl. 4 30 Radio-kinderkoor zang olv. J. Hamel. 5.Voor klei ne kinderen. 5.30 Het Lyra-Trio. 6.15 Gr.pl. 6.50 Caserie mevr I. de Leeuw—van Rees. 7.— Ir. F. A. Brandt: Van zomervacantiestem- ming tot ernstig besef. 7.15 Ferdy Kaufmann en zijn orkest. 7.40 Cau serie door prof. dr. A. H. M. J. van Rooy: De menschen zijn bouw. 8. Ber. en mededeel ingen. 8.10 Avond ten bate van het Nat. Crisis-Comité. Gr.pl. Jhr. S. v. CiOers, toespraak, Omroeporkest olv. N. Treep, rnmv. H. Viskil, tenor en prijsvraag door Koos. Koen Om 9.15 Rede door H. K. H. Prinses Juliana. 10. Ferdy Kaufrtiann en zijn orkest. DROITWICH, 1500 M. 10.35 10.50 Morgenwijding. 11.05 Le zing. 11.20 Orgelspel S. Torch. 11 50 Voor de scholen. 1210Gr.pl. 12.35 Het Elman-sextet. 1.20 Het Schotsche Studio-orkest rnmv. P. Dow, alt. 2.25 Voor de scholen. 3.10 Gr.pl. 3.55 Voor de scholen. 4 20 Lezing. 4.40 E. Holmes, so praan en het Woodhouse-kwartet. 5.35 Het BBC-dansorkest olv. H. Hall. 6.20 Ber. 6.50 Havdn's Strijk- kwartetten. 7.15 Fransche les. 7.50 Lezing. 8.20 Russisch Cabaret programma. 9.05 Het BBC-orkest en -koor rnmv. solisten olv. St. Ro- binson. 10.— Ber. 10.30 Lezing. 10.50 Pianorecital Fr. Osborn. 11.35—12.20 De Grosvenor House KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 2 20 Strijkorkest olv. H. Ander- sen. 3.20—5 20 Omroeporkest olv. Gröndahl. 8.20 Ü0 Pirijs: Oude Fransche volksliederen. 8.50 Radio- tooneel. 9.20 Pianorecital. 9.30 Gr. pl 9.45 Interview. 10.30 Opera- en operettemuziek olv. Reesen. 11 20— 12.50 Dansmuziek. 1020 Kamermuziek. denBBC-orkest olv. Sir Henry J Wood. 10.20 Ber. 10.50 Zang en piano. 11.05 Weerber. 11.20-1^20 Kamermuziek. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum IL Lijn 3: Keulen 8.8.40, D.sen- der 8.40—9.20, Keulen 10.20- 12.20, Brussel VI. 12.20-14.20, D. sender 14.2015.20, Kalundborg 15.20—16.20, D. sender 16.20— 17.20, Brussel VI. 17 2018.50, Brussel Fr. 18.5019-20, Keulen 19 20—20.20, Droitwich 20.20— 21 05, Parijs Radio 21.05—23.05 en Brussel Fr. 23.0524. Lijn 4: Parijs Radio 8.058.50, Lcnd. Reg. 10.35—11.20, Droitwich 11.20-14.20, Lond Reg. 14.20— 17.35, Droitwich 17.35—18.20, Ko. ningsbergen 18.20—18.50, Lond. Reg. 18 50—22.50, Droitwich 22.50 WARMÉNHWZEN Jaarvergadering Middenstands- vereeniging „Samenwerking". Een kleine vonk, een groote brand Een klein verzuim, de grootste wroeging Koopt nog heden ZOHERPOSTZEGELS. VERSTE - G. P. BAKKER „Neen, dat geloof ik niet. Die bemoeit zich niet met dergelijk tuig. Haar doel moet hooger liggen. Een pracht van een vrouw, groene oogen, rood haar en een warme, zinnelijke mond. Gelukkig dat u volkomen schotvrij is, overste". „Ja", zei Saxon, „dat ben ik, maar toch wilde ik wel eens weten wat ze in haar schild voert". „Beter ha^r uit den weg te blijven. Ze heeft iets zoo buitengewoon verleidelijks, bijna demonisch zou men zeggen, en toch iets zoo aantrekkelijks, dat zelfs ik in mijn hart een beetje bang voor haar ben". „Dat heb ik vanmiddag niet gemerkt", lachte Saxon. „U wilde juist de ruïne onderzoeken. U zou een aardige ontdekking hebben gedaan en kennis gemaakt hebben met Esopus". „Esopus?" „Ja, de naamgenoot van den fabelver tellenden Etiopiër, een brave kluizenaar, een van mijn beste verkenners. Hij heeft met den ander slechts één ding gemeen, zijn bochel. Esopus heeft zich van de wereld teruggetrokken, woont daar eenzaam in een grot om boete te doen voor het slechte, dat nij op deze wereld bedreven heeft. Hij doet boete door te zwijgen en te vasten, maar hij is een uitstekende kok en het zwijgen zult u niet hooren". De dokter floot tweemaal en uit de ruïne kwam een wonderlijke figuur te voorschijn Een bochel in een ruwe, harige pij, maar inplaats van een staf had hij een groot koksmes in de hand. „Esopus", sprak de dokter. „Dit is de heer, dien wij verwachtten". „Die schooier", antwoordde de kluizenaar, wijzend naar den zwerver. „Die heeft hier den halven middag lui op zijn rug naar den hemel liggen kijken. Hij had beter gedaan bij mij iets te leeren over de zaligmaking der ziel. Want hoort: Dat is de eenige kunst te treden in des Heeren gunst". „Ja, jammer", zei de zwerver lachend. „Ook dat heb je van een naamgenoot". „Esopus", meende de dokter, „voor een kluizenaar spreek je te veel, maak liever een goed maal gereed". „Meesterantwoordde de wonderlijke kluizenaar. „Ik ben uw dienaar, maar uw doel klinkt beter dan uw woorden". En hij ging nog even angstig naar Wolf kijkend. „U kent het doel van mijn zwerftocht", vroeg Saxon. „Ik geloof het wel". „In een hinderlaag gevallen en dood ge schoten". „Ja, maar zij zijn het bijna nooit waar het hen zelf betreft. Zijn dood zal gewro ken worden, bloedig gewroken". Beiden zwegen. „Hier heb ik een groote bril voor u mee genomen", zei de meester. „Als u zich tus schen de menschen beweegt, zien ze uw jonge oogen niet". „Dank u, maar allen zien gelukkig niet zoo scherp als u". „Uw hond zullen we gedeeltelijk grijs moeten verven, maar beter is een andere vermomming". „Heeft uw vriend u alles van mij ver teld?" vroeg Saxon. „Alles, dat weet ik niet, maar wel veel, overste. Hij deelde mij mede, dat u prinses Marion uit Maagdenburg heeft gered Hoe u door de onderaardsche gang ontvlucht en ontkomen bent naar RudolFs herberg. Hoe hij u en de prinses in Brandenburg weer bij elkaar heeft gebracht. Uw strijd tegen ae Pappenheimers heb ik zelf gedeel telijk meegemaakt als stille getuige' „Heeft nij u niet gesproken over een ver borgen schat?" „Neen". „De kostbaarheden uit het huis met den toren?" „Neen. Wel weet ik dat er in dat huis van de prinses groote familieschatten aan wezig geweest zijn, dat de Pappenheimers er overal naar hebben gezocht, maar dat ze niets gevonden hebben. Mijn vriend heeft echter nimmer met mij dit ipunt aangeraakt". De overste zweeg. Waarom zou zijn vriend zijn opvolger niets hebben gezegd? Hij vertrouwde dezen dokter, maar er .was goud, veel goud. „Overste", verbrak de meester de stilte. „U behoeft mij uw volkomen vertrouwen niet te schenken. Nu nog niet ten minste. Het zal van zelf wel komen. Ik wil niet in uw geheimen dringen. Laat ik u liever iets van onzen gemeenschappelijken vriend ver tellen. We waren samen aan de academie, werk ten samen als gevangen studenten in de kelders. Kent u dat leven?" „Neen", zei Saxon. „Ik heb aan een paar universiteiten gestudeerd, maar nooit als kelderstudent". „Water, brood en boeken". „Later hebben we getracht goud te maken, zijn bijna samen in de lucht gevlogen. Daarna hebben we ons als heelmeesters ge vestigd en samen gestreden tegen de hek senvervolgingen. Wij doktoren hebben bijna altijd vooruitstrevende denkbeelden. Wat we daarbij ondervonden hebben, was niet veel fraais. Wraak, nijd en geldzucht. Hij is getrouwd. Ik niet. Waarom, dat kan ik u gerust zeggen. We werden verliefd op dezelfde vrouw. Zii trouwde hem en dit is het buitengewone: het bracht geen ver wijdering. Zij was een lieve verstandige vrouw. Ze kreeg een dochter, blond met blauwe oogen, evenals zij. De moeder stierf. Wij beiden hielden, geloof ik, even veel van dit bloeiende, onschuldige meisje. Ze was in Maagdenburg toen de stad werd geplun derd Wij kwamen te laat. Zij redde haar eer door uit doodsangst in een put te springen". De meester zweeg een oogenblik. Toen vervolgde hij: „Wij zwoeren het meisje te zullen wre]j tot onzen dood. Hij heeft zijn eed gehoua en ik zal het ook doen. We hebben den bond opgericht. Het veemgerecht geschoeid op de oude leest van de voflg €CUW,> De overste kon in het halfduister het g€ zicht van den dokter niet zien, maar hoorde de stem. Hij zocht de hand van o*11 ander en drukte die stevig. ;in „Vergeef mij", zei hij, „als ik door «4 wantrouwen uw verdriet weer heb de oude wonden opengehaald heb Hij a zeide even. „Maar goud. veel goud grooter vei leider voor de meeste Ik zal u alles vertellen en ^een g«" meer voor u hebben, meester j.-!—«n „Overste, ik vraag niet naar uw gen Indien u meent dat mijn hulp u van kan zijn, ben ik geheel tot uw diens kunt u op mij bouwen. U begrijpt hejj, een vijand ben van Tilly en PapP^- die Maagdenburg hebben overgegeven de plunderende soldateska. Wij zijn vrienden. Wij werken langzaam en in Maar wie langzaam gaat Gaat zekeru^hoef* "juist. Aan geld hebben we «een*1»^ te. Duizenden zijn gestolen en worden gestolen, geld, goud, kostbaarheden^ mannen nemen van de dieven, we bestolen menschen het hunne terug. "jjg. de meesten hebben het niet mee verv Qemeaite zaden Ten aanzien van deze rekening werd op het buitengewoon lage cijfer van de rente van belegd kasgeld gewezen. Dit was steeds van 12.000 tot 20.000 en de totaal ont vangen rente was 176. De kapitaaldienst gaf een voordeelig sal do aan van 2178.68. Na de gebruikelijke rondvraag volgde sluiting. Een gecombineerde vergadering werd gehouden van de raden der gemeenten N.- Niedorp en Winkel op Donderdag 26 Sept. 's avonds half 9 ten raadhuize te Nieuwe- Niedorp. Deze vergadering werd belegd omdat de raad der gemeente Nieuwe Niedorp het voorstel van de gascommissie tot verlaging van het salaris van den directeur der gas fabriek met 10 pet. en dat van het personeel met 6 pet. had aangenomen en de raad der gemeente Winkel dit voorstel had ver worpen. De adviezen der bonden werden voorgelezen. Ged. Staten hebben voor goedkeuring der begrooting deze verlagingen van het salaris van het personeel der gasfabriek als eisch gesteld. De heer Engel zeide, dat men van over heidswege juist zijn aandacht liet vallen op de loonen, maar dat men allereerst de aan dacht wel eens kon wijden aan een van de leeningen der gasfabriek met een rente standaard van 6>4 pd. De voorzitter zeide, dat deze leening ge sloten is in den na-oorlogstijd, toen moeilijk geld was te krijgen. De leening is toen zoo aangegaan dat ze niet geconverteerd kon worden en zoodoen de kunnen we niet van die leening afkomen Indien het ontwerp vaste lasten wordt aan genomen kunnen we mogelijk van dezen last worden ontheven. De heer Kamp bracht als zijn meening naar voren, dat loonsverlaging zeker noodig is voor onze gasfabriek. De tekorten der gas fabriek komen uiteindelijk op de hoofden van een ieder, ook de niet-gasverbruikers, te druipen. De heer Wit is van oordeel, dat men heeft te doen wat Ged. Staten en de minister ons gelasten. In de tijden van hoogconjunctuur zijn de salarissen uit billijkheidsoverwegin gen verhoogd. Nu de tijd verandert, is het billijk, dat ze wederom worden verlaagd. De heer Brugman meende, dat wanneer het personeel er met zoo'n verlaging afkomt, ze nog niet slecht klaar zijn. Met deze verlaging is in dezen tijd het personeel in nog beter conditie dan in den tijd van 1927 tot 1930. De heer Olie vond dat offer voor het per soneel klein vergeleken bij datgene, wat 95 pet. van de burgerij in dezen tijd aan in komen heeft moeten offeren. De heer Dekker zeide, dat het loon hier nooit aan den hoogen kant is geweest. De verlagingen gaan thans in een zeer snel tempo en bij deze verlaging zal de regee ring het niet laten. Men is op een hellend vlak en al stellen Ged. Staten ons nu dezen eisch, dan moet men toch, wanneer men niet van de noodzakelijkheid overtuigd is, neen durven zeggen. De heer Wit meende, dat men niet op een hellend vlak zit, maar oordeelde, dat men op deze wijze menschen, die reeds lang op een hellend vlak zitten, nog meer offers wil laten brengen. De heer Engel zeide. dat met al die loons verlagingen steeds meer en meer de koop kracht vermindert en dat men zooveel moge lijk het loon op peil dient te houden. De vraag is: moeten we met alle voorgestelde verlagingen me,, hollen of zich er tegen ver zetten? Spr meende, dat men verplicht is tegen deze verlagingen zijn stem te laten hooren Hierna kwam het voorstel tot salarisver laging van den directeur met 10 pet. en het personeel met 6 pet. in stemming en werd aangenomen met 8 tegen 6 stemmen. Voor stemden de heeren Kooy, Brugman, de Veer, Kamp, Leegwater, Olie, de Boer en D. Wit Cz. en teger. de heeren Dekker, v. Zoonen, Engel, Borst, Gayaard en Raven. Hierna sluiting. De raad dezer gemeente kwam Donder dagmorgen 10 uur in vergadering bijeen. De rekening over '34 werd aangeboden, waarover door den heer Heringa rapport werd uitgebracht. De aandacht werd gevestigd op hoofdstuk 8 volgnummer 123. Voor het vervolgonderwijs was een bijdra ge van de gemeente Schermerhorn geraamd van 10, welk bedrag niet is ontvangen. De voorzitter antwoordde, dat de nota aan de betrokken gemeente is aangeboden, doch nog niet voldaan. De heer Heringa gaf in overweging Scher merhorn nog eens een aanmaning te sturen. Het had de aandacht van de commssie ge trokken, dat bij de uitgaven van hoofdstuk 8, par. 139 tot en met 142 voor het gymnasiaal- en Handelsschoolonderwijs wel een opgaaf van leerlingen werd verstrekt, doch niet voor de H.B.S. Op die manier ontbreekt elke con trole voor de gemeente. In overweging werd gegeven de ouders te verplichten, mededeeling te doen ter secre tarie, wanneer hun kinderen een school voor M O. bezoeken. De rekening werd voorloopig goedgekeurd De ontvangsten bedroegen 43049,27, uit gaven 36677,94, saldo 6371.33. Dit gun stige saldo werd verkregen doordat de belas tingen erg waren meegevallen. De rekening van het B. A. werd eveneens goedgekeurd met een ontvangst van 4130,75, uitgaven 4173,66^2, nadeelig saldo 42,911/?- Tot tijdelijk doodgraver werd met ingang van 1 October benoemd de heer A. Blom. B. en W. stelden voor om bij genoegzame deelname het vervolgonderwijs te Stompeto- ren weer te doen plaats vinden. De heer Heringa betuigde hiermede zijn instemming en richtte een woord van dank tot B. en W. De heer Witteveen merkte op, dat blijkbaar reeds als vaststaande wordt aangenomen, dat de cursus te Stompetoren wordt gehou den. Wat gebeurt er evenwel als van Oterleek dorp evenveel of meer leerlingen worden in geschreven? De voorzitter meende, dat men dan altijd nog kon zien. De heer Witteveen zou gaarne zien, dat voortaan de agenda uitvoeriger wera samen gesteld. r De heer Saan verzocht als voorzitter van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw een verlicht en verwarmd lokaal voor een cursus van de afdeeling.-«Scherraer van ge noemden lichaam, i -1 De heer Heringa verklaarde voorstander te zijn van eiken vorm van ontwikkeling. Toch is bij hem wel eens de vraag opgekomen bij het zien van de hooge licht rekeningen: kunnen wij daarmede doorgaan? De gvmna6tiekvereeniging heeft één avond de beschikking over het locaal gekregen, doch thans wordt het 2 avonden gebruikt. Ook de heeren Dekker en Zwaan is het meermalen opgevallen dat het alle avonden een zee van licht is. De voorzitter lichtte nader toe, dat het stroomverbruik de electriciteitsrekening niet zoo hoog doet worden, dat wil het vastrecht. De heer Spaan betoogde nog, dat het ont vangen van goed landbouwonderwijs een ge meenschapsbelang is. De heer Witteveen zou zoowel in 't een als in 't ander een ruim standunt willen innemen, en herrinnerde aan de douche, waar indertijd een druk gebruik van werd gemaakt, doch toen werd de prijs dermate verhoogd, dat het voor een arbeidersgezin practisch niet meer mogelijk was regelmatig daar gebruik van te maken. De heer Dekker was steeds een tegenstan der geweest en zijn standpunt was niet ge wijzigd. Na een uitvoerig debat werd het verzoek ingewilligd. De heer Heringa herinnerde aan de circu laire van Ged. Staten inzake de behandeling der begrooting. Spr. was van oordeel, dat dit alleen gold voor noodlijdende gemeenten. Jiadicptogcamma Dinsdag 1 October. HILVERSUM I, 1875 M. (KRO- uitz.) 8.9.15 en 10.— Gr.pl. 11 30—12.— Godsd. halfuur. 12 15 Schlagermuziek en gr.pl. 2.Vrou wenuur. 3.-4.— Modecursus. 4.15 Orkestconcert en gr.pl. 6.15 Schla- fermuziek. 7.15 Lezing. 7.35 Gr.pl. Ber. 8.15 Uitz. N.C.C. 10.— Orkestconcert. 10.30 Ber. en Gr.pl. 10 45 Verv. concert. 11.30—12. Populair concert. 11 Ber. 11.10—12.— Uit Carl-' ton, A'dam: Neville Bishop en zijn band. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8 20 Gr pl. 12.35 Orkestconcert olv. kretty. 8 20 Concert uit Denemar ken 9 05 Zang olv. Clérouc. 11,10 12.35 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 650 Concert. 12.20 Uit Leipzig: Omroeporkest, blaasorkest en solisten. 2.35 Gr.pl. 4 30 Kamermuziek. 5.20 Omroep- kleinorkest o. 1. v. Eysoldt. 8 Schrammelconcert. 8.35 Rijkszen ding: Wir fördern die Kohle, wir schmieden den Stahl, beeld uit het Ruhrgebied. 9.20 Omroeporkest olv. Buschkötter. ROME, 421 M. 9.— Gev. progr. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest olv. Walpot. 1.502.20j 5.20, 6.35 en 7 35 Gr.pl. 8.20 Gevar. concert 10.30—1120 Gr.pl. 484 M.: 12 20 en 1.30—2.20 Gr.pl. 5.20 Dansmu- ziek. 6.20 Zang. 6.50 Vioolrecital, 7.20 Gr.pl. 8.20 Symph.concert olv. Anudré. 10.3011.20 Populair concert. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Zie Keulen. 9.20 Uit Lon- 0 De voorzitter zeide, dat er een circulaire is binnengekomen, dat deze bepalingen niet voor de begrooting van '36 gelden. '/uHUHCiaai Tlieuws Donderdagavond hield de middenstancks- vereeniging „Samenwerking" haar jaarver gadering in de zaal van den heer Slikker. De voorzitter, de heer P. Dissel, memo reerde, dat de vereeniging thans 3 jaar bestaat en nuttig werk heeft gedaan In t kort wierp spr. een terugblik op de gehouden tentoonstelling, die in alle opzichten is ge slaagd en die tusschen de middenstanders een sterken band heeft gevormd. Een woord van dank werd gebracht aan allen, die tot het welslagen hebben medegewerkt. De rekening sloot met een voordeelig saldo van 22.75. De secretaris verklaarde dat een terug blik over een afgeloopen jaar wel tens aan genaam, maar soms ook weemoedig is om reden wij in die periode een trouw lid heb ben verloren en wel wijlen den heer Nic. Slot. Nog lang zal hij bij ons in gedachten blijven. Vijf leden vergaderingen zijn ge houden. Deze vergaderingen zijn geregeld vrij goed bezocht en onder de leden heerscht een goede geest. Den heer Diepsmeer werd dank gebracit voor zijn uitvoerig verslag. Ingekomen was een schrijven van het dis trict om niet meer dan één winkelweek per jaar te houden Het doel hiervan is dit punt in behandeling te brengen op de districtsver gadering. De vergadering was van oordeel, dat er niets op tegen was, wanneer meer dan één keer per jaar een reclameweek wordt gehouden, mits het niet gepaard gaat met attractie. Nog was geschreven over de hooge P.E.N-tarieven. Besloten werd hiertegen te ageeren. Een schrijven van den heer G Roozendaal Held in een aanbieding van controle op de boekhouding. Verschillende tarieven werden door hem genoemd, die niet anders dan bil lijk genoemd kunnen worden. Door de ver gadering is besloten den heer Roozendaal voor een volgende vergadering uit te n<»- '?€D' -- Herkozen werden de aftredende bestuurs leden P. Dissel. W Diepsmeer en Tj. Söte- mann. De voorzitter bracht nog een woord van dank aan B. en W. en de politie, die de ver eeniging met de gehouden tentooC*®*r» zoo buitengewoon terwille zijn geweest. JaulietoH DOOR 10) „U heeft mij verteld dat mijn vriend de wonderdokter dood is. Dat heeft mij zeer getroffen. Hoe is hij gestorven?" (Wordt olgd)-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6