HEDENAVOND 9.30 UUR. WIE Z N HOED IS DIT V Spoet Terreinkampioenschap K. N. M.V. 0 ALKMAARSCHE COURANT van DINSDAG 1 OCTOBER 1935 Groote Radio-Luisterwedstrijd met schitterende prijzen, ten bate van het NATIONAAL CRISIS COMITÉ, op Dinsdag, 1 October 1935, des avonds te 9.30, over de beide zenders. HET WERELDKAMPIOENSCHAP SCHAKEN, Het programma der eerste par tijen. Ter herinnering. Motoren. Dick Eysink kampioen van Ne derland. Een zware terreinrit. Na de groote T.T.-raoes in Assen vormen in het najaar wel de wedstrij den om het kampioenschap van Neder land het hoogtepunt in het motor sportleven in ons land. Sedert een paar jaar wordt dit kampioenschap, dat vroe ger zoowel op den weg als in het ter rein werd verreden, alleen verreden op de Leusderheide, zoodat het uitsluitend een terreinrit is geworden, maar dan ook een van groot formaat, welke van rijders en machines bijzonder veel eischt. Zondag heeft op de Leusderheide dit groote motorfestijn weer plaats gevonden, waarvoor buitengewoon veel belangstelling bestond, zoowel bij de motorrijders als bij het kijklustige publiek, dat nog altijd graag sensaties ziet. Welnu, zoo'n terreinrit stelt degenen, die belust zijn op critieke momen ten, geenszins teleur, alhoewel het, dank zij het feit, dat de rijders met veTstand rijden niet tot ernstige valpartijen is gekomen. Het af te leggen parcours was 7% K.M. lang, hetgeen niet minder dan 17 maal moest wor den afgelegd. Dit beteekende voor de deel nemers 17 maal den grooten zandheuvel op klimmen of loopen met de machine aan de hand, maar dit beteekende ook 17 maal af gemat den heuvel afrijden, vaak buiten adem van inspanning. Het i6 dus niet te verwonderen, dat voor zoo'n zwaren strijd alleen maar kans op suc ces is voor hen, die geroutineerd zijn in het tereinrijden. Wij zagen dan ook vele be kende cracks aan den start verschijnen, van wie wij o m. noemen den kampioen van vorig jaar Dick Eysink, den Utrechtschen zesda- genrenner v. d. Voort, diens stadgenoot Wit tenberg, voorts den bekenden rijder Jan Moejes, Geert Timmer, den Amersfoorter v. Eys, die met zijn New Imperial reeds veel van zich heeft doen spreken, vervolgens Sy brandi, die eenige jaren geleden meer be kend was als de eenige man, die de beruchte waterplas tijdens de kampioensrit in Zuid- Limburg wist te nemen, alsmede vele ande ren, die in de motorsport hun sporen hebben verdiend. Dat het dus een spannende strijd is geworden, behoeft geen betoog. De ruim 60 deelnemers hebben met be wonderenswaardige volharding het zware parcours afgedraaid, moeilijkheden getrot seerd en de slechte stukken met verbazing wekkende energie onder de knie gekregen. Natuurlijk zijn er verschillenden, die den strijd tegen het pechdufveltje niet met succes hebben kunnen volvoeren, zooals bijvoor beeld Wittenberg, die eenige malen zijn ket ting moest nazien en daardoor van de eerste plats naar de vierde van zijn klasse ver huisde. Wij denken hierbij ook aan Teeken, die door een val tijdens een van de laatste rondes moest opgeven, aan van Dinter, die door malheur aan zijn gasschuif veel kost bare minuten verspeelde, aan Vermaak, die doordat anderen hem hielpen bij het verwij deren van een onwillig achterspatbord al vrij gauw was gediskwalificeerd, enz. enz. Dat men bij het uitvallen niet altijd even sportief is, demonstreerde de Grindlay Peer- less-rijder Timmerman, die, toen zijn motor hem in den steek liet, het vehikel ook maar zonder meer in den steek liet en in de rij baan liet staan, zoodat anderen daarvan be langrijke hinder zouden ondervonden heb ben, indien het talrijke publiek den motor niet had weggesleept. De 500 cM3 klasse. Over het algemeen is er, ondanks dat men klaagde over het zware parcours, in een be hoorlijk tempo gereden. Wanneer men nog maar kans ziet zooals Dick Eysink, om een ronde van 7ya K.M. in 10 minuten en 41 se conden te draaien, mag toch niet gesproken Worden van een laag gemiddelde. In de zwa re klasse was deze Amersfoorter onbedreigd eerste gedurende alle ronden. Zijn snelheid was niet te benaderen, al deden in den be ginne Roest en Teeken een goeden gooi naar de eerste plaats. De groote ervaring van Eysink in het terreinrijden deed hem echter zegevieren, een succes, dat ook voor een be langrijk deel aan zijn machine moet toege schreven worden. Immers, ook de Eysink-ma- chines, waarop minder ervaren en gerouti neerde rijders zaten, kwamen zegevierend uit den strijd, waarmede o.i. bewezen is, dat het succes niet alleen door de rijcapaciteiten van de renners wordt bepaald. Dit geldt na tuurlijk oor iedere machine, doch kwam Zon dag wel extra sterk tot uitdrukking, daar van de vier in de zware klasse geplaatste machines alle vier van Eysink waren. Deze Wedstrijd mag dan ook zonder schroom de groote wedstrijd van Eysink worden ge noemd Niet minder succesvol zijn de New- Imperial- en Velocette-rijders geweest, daar deze beide merkenteams resp. als nummer «en en twee werden geplaatst. De 350 cM3 klasse. Ook in de 350 c.c -klasse is braaf gereden hst waren hier ook geen vreemden in Jeru* zalem die elkaar de goede plaats betwistten. De strijd ging hier in hoofdzaak tusschen de Utrechtenaren Wittenberg en v. d. Voort en Geert Timmer en Sybrandi. Wittenberg, die vorig jaar zoo best heeft gereden, was in de eerste ronden een goede eerste, doch W'erd haast op den voet gevolgd door zijn stadgenoot v. d. Voort, die in de laatst ge houden zesdaagsche zoo succesvol heeft ge reden. Het werd hier inderdaad een felle strijd tusschen deze twee clubgenooten, die elkaar gedurende geruimen tijd geen meter toegaven, doch later uit elkaar raak ten. doordat Wittenberg met ketting- Pech te kampen kreeg. Deze pech was zoo hardnekkig, dat hij op het laatst een paar rondes achter kwam. Dit ontmoedigde hem echter geenszins en met vernieuwde energie waaide hij zijn laatste rondjes om den ach- erstand zoo veel mogelijk te reduceeren, Saanhij nog zijn vierde plaats te danken ie*«. Hij moest door deze pech toezien, dat BEDOELING. U ziet 10 teekeningen afgebeeld van hoofd» deksels van personen die in volgorde der nummering voor de microfoon zullen verschij nen of uitgebeeld worden in omgeving of omschrijving, karakteristiek voor hun functie of persoon. Zet hun namen onder elkaar; de beginletters vormen dan 2 woorden en wel de leuze, waaronder het N. C. C. dit jaar zijn Inzamelingsweek organiseert. VOORWAARDEN. L Oplossingen op briefkaart uiterlijk 16 Oct. 1935, laatste buslichting, met naam van af zender in blokletters zenden aanNationaal Crisis Comité Kneuterdijk 20, Den Haag. II. Aan de adreszijde boven de gewone porto ten minste f. 0.25 aan postzegels bijplakken. TOELICHTING. De Posterijen vergoeden aan het N. C. C. de volle waarde van olie bijgeplakte postzegels. Hoe meer U derhalve aan postzegels bijplakt, des te meer komt ten goede aan het N. C. C. Aan dezen wedstrijd kan iedereen meedoen; alle gezinsleden mogen net zooveel oplossin gen inzenden als zij willen, mits iedere oplos sing op een afzonderlijke briefkaart wordt ingezonden, voorzien van minstens vijf en twintig cents extra porto. Indien meerdere goede oplossingen inkomen, beslist het lot. PRIJZEN; I. Auto, merk OPEL OLYMPIA, Product van General Motors; 2. Motorrijwiel, SIMPLEX 31/» P.K., N.V. Simplex Amsterdam; 3. Radiotoestel, type 640 A, PHILIPS Eindhoven; 4. Linnenkastuitzet, Van Dissel Zn. Eindhoven; 5. Kelvinator-koelkast; 6. Mahoniehouten slaapkamerameublement. Meubel fabriek Gebr.Schneider Bergschenhoek; 7.Trapnaaimachine,Singer, Amsterdam; 8. Rubli-stofzuiger, N.V. Thabur, den Haag; 9. Ulft-haard, Ulftsche Ijzergieterij Ulft; 10. Tweepersoons mahoniehouten kano, Firma v. d. Oever Loosdrecht. Overige prijzen: haardfauteuils, zilveren voorwerpen, thee- en eetserviezen, boekwerken, gravures, kleinmeubelen, schemerlampen, vazen, behang voor een woning, kisten sigaren, lederwaren, kalenders, eau de cologne, chocomel, biscuits, bonbons, enz. ongeveer 1000 prijzen. Postgiro 186.000 Kneuterdijk 20 Den Haag. Timmer en Venhuis hem passeerden. Timmer heeft Hij moest door de pech toezien, dat dat hij door het publiek, dat bij de rondén- tellers stond in de war werd gebracht, waar door hij een ronde te vroeg ophield, hetgeen later door de commissie der K.N.M.V., die dit misverstand begreep, op bevredigende wijze werd opgelost. Intusschen moge dit een wenk zijn voor de toekomst om in de na bijheid van de officials geen buitenstaanders toe te laten, daar deze hoe goed het ook bedoeld moge zijn den rijders vaak ver keerde diensten bewijzen, welke hun wel eens noodlottig kunnen worden. De lichtste klasse In de kleine klasse, waarvoor veel belang stelling bestond, is ook aardig gereden, het geen wel moge blijken uit het feit, dat hier niet minder dan acht rijders werden geklas- sificeerd. Met bewondering werden de pres taties van de kleine D.K.W.-plofs gevolgd. Deze bromvliegen in het terrein gonsden rustloos voort, doch konden overigens geen bevredigend resultaat bereiken, daar geen hunner werd geplaatst. Hoe aardig het ook moge zijn, deze lichte machines in het ter rein te zien ploeteren, er is o.i. toch een niet te onderschatten bezwaar aan deelname de zer lichte klasse aan een terreinrit verbon den. Vooral bij de zandobstakels en de heu- velklims waren zij sterk in de minderheid, zoodat de rijders daar aardig moesten kun nen loopen om er fatsoenlijk snel door te ko men. Dit gaf zoo hier en daar wel opont houd voor degenen die er achter zaten en met hun zwaarder machines vlugger erdoor gekomen zouden zijn indien zij niet moesten temperen ter voorkoming van botsingen met hun kleinere broeders. Het zou o.i. wensche- lijk zijn deze lichte klasse niet meer voor ter- reinritten te laten inschrijven, dit ter bevor dering van een vlotter verloop voor de zwaardere motoren. In deze klasse waren bet vooral Jan Moejes, v. d. Werff, v. d. Linden, van Eys en Roell, die opvielen. Vooral Roell, die toch als een betrekkelijk nieuwe rijder beschouwd mag worden, heeft kranig werk verricht door de vijfde plaats te bezetten. Resumeerende kan deze kampioensrit be houdens den stroomenden regen tegen het einde, als goed geslaagd beschouwd worden. Er zijn behoorlijke tijden gemaakt en ernsti ge valpartijen zijn achterwege gebleven. De uitslagen. De oficieuze uitslag is als volgt: 500 c.c: 1. D. Eysink op Eysink met 3 uur 10 min. 3.8 sec.; 2. J. Roest (Eysink) 3 u-ur 16 min. 23.8 sec.; 3. Verkerke (Eysink) 3 uur 32 min. 4.2 sec.; 4. Renooy (Eysink) 3 uur 59 min. 0.8 sec. 350 c.c.: 1. v. d. Voort (Velocette) 3 uur 21 min. 38.2 sec.; 2. Timmer (New Impe rial) 3 uur 41 min. 33.2 sec.; 3. Venhuis (A. J.S.) 3 uur 42 min. 55.2 sec.; 4. Wittenberg (Velocette) 3 uur 50 min. 6.2 sec.; 5. De Raadt 4 uur 6 min. 39.6 sec.; 6: Sybrandi 4 ur 10 min. 15.8 sec. 250 c.c.: 1. Moejes (O.K.) 3 uur 28 min. 18.8 sec.; 2. v. d. Werff (New Imperial) 3 uur 28 min. 27.2 sec-; 3. v. d. Linden (Rud- ge) 3 uur 29 min. 4.2 sec.4. van Eys (New Imperial) 4 uur 2 min. 34.2 sec.; 5. Roëll (Eysink) 4 uur 9 min. 28.4 sec.; 6. De Haan (Panther) 4 uur 13 min. 2.4 sec.7. v. d. Berg (Triumph) 4 uur 15 min. 41.4 sec.; 8. v. (T Ploeg (B.M.W.) 4 uur 23 min. 45 sec. De merkenteams werden als volgt ge plaatst: 1. New Imperial team met v. d. Werff, Timmer en van Eys. 2. Velocette team met Wittenberg, Sybrandi en v. d. Voort. Het clubkampioenschap werd gewonnen door de U.P.M.C. met Eysink, Wittenberg en v. d. Voort. (U.D.) Schaken. Nog slechts een dag scheidt ons van het grootste schaakgebeuren, dat ooit in Neder land heeft plaats gehad: de strijd om het wereldkampioenschap schaken tusschen den titelhouder dr. Aljechin en den uitdager dr. Max Euwe, onzen Nederlandschen kampioen, eens toen die titél nog bestond ama teur-wereldkampioen. Zooals men weet, wordt er gespeeld om minstens 15Vv punten. Dat wil zeggen, hij die op n gegeven moment 1514 punt heeft, is we reldkampioen. Maar er is een bepaling bijgemaakt: in die 15% punten moeten min stens 6 winstpunten zittenm.a.w. de geluk kige moet dan in elk geval zes partijen ge wonnen hebben. Is dat niet het geval, dan wordt zoo lang doorgespeeld, tot een der schakers 6 partijen gewonnen heeft. Theore tisch is dus de duur van den wedstrijd on gelimiteerd. Practisch zal het wél anders zijn- Het programma voor de eerste partijen luidt als volgt: Woensdag 2 Oct. 8.15 uur 's avonds: Of- ficieele opening van den wedstrijd door den min van O. K. en W., prof. dr. Slotemaker de Bruine, in dé zalen van het Carlton-hotel te Amsterdam. Alleen voor genoodigden. Donderdag 3 Oct. 5.30 uur n.m.: Aanvang der eerste partij in het Carlton-hotel te Am sterdam. k Vrijdag 4 October: Eventueele voortzet ting van de afgebroken partij. Zaterdag 5 October: Rustdag. Zondag 6 October: Tweede partij in dé militiezaal te Amsterdam. Maandag 7 October: Eventueele voortzet ting van de tweede partij. Dinsdag 8 October: Derde partij in het Carlton-hotel te Amsterdam. Woensdag 9 October: Eventueele voortzet ting van de derde partij. Donderdag 10 October: Vierde partij in „de Witte Brug", te Den Haag; 5% uur n.m Vrijdag 11 October: Eventueele voortzet ting van de vierde partij. Zaterdag 12 October: Vijfde partij in de „Phoenix" te Delft; 6 uur n.m. Zondag 13 October: Eventueele voortzet ting van de vijfde partij. In verband met den komenden wedstrijd volgen hier nog enkele bijzonderheden uit de N.R.Crt. van vroegere data: Op 11 Jan. 1927 schreef het blad in een nabeschouwing over den toen geëindigden wedstrijd Aljechin—Euwe: Als Euwe in moeilijkheden verkeert, plaatst hij door on verwachte, kansrijke wendingen, zijn bestrij ders voor zeer lastige problemen, en als de zen weinig tijd tot beraad hebben, kunnen zij de oplossing dan dikwijls niet vinden. Euwe's toch al groote slagvaardigheid verdubbelt als hij in het nauw is gebracht. Hij heeft aller verwachtingen overtroffen. Vooral in de laatste partijen. Tijdens den wedstrijd werd hij steeds sterker en dit is een goed teeken. Want het bewijst, dat hij bij voorgezette oefening, nog beter kan gaan spelen en nog niet aan de grens van zijn kunnen is. Nederland bezit in hem een schaakspeler, zooals het er nog geen bezat. 15 Juli 1932 stond in het blad dé uitslag van een stemming, gehouden onder de lezers van de Wiener Schachzeitung, over de rang orde van de sterkste spelers. Lasker was, als toen niet meer behoorende tot de actieve schakers, door velen niet medegerekend. De uitslag voo wat betreft de hooggeplaatsten was: Aljechin 4282, Capablanca 3920, Niem- zowitsj 3442, Bogoljoebof 3412, Spielmann 2582, Flohr 2321, Euwe 2098, Kashdan 2051, Rubinstein 2084. Spielmann heeft zijn hooge plaats bij deze stemming wellicht ook te danken aan zijn nationaliteit. Hij is kampioen van Oostenrijk. Botwinnik stond in Juli 1932 nog niet in het eerste gelid en Rubinstein was toen reeds ziek. Niemzowitsj is inmiddels overleden en Bogoljoebof door Aljechin verslagen. De stemming van toen pleit dus ook voor het ge motiveerde van den nu aanvangenden wed strijd. Euwe heeft meer anciënniteit dan Flohr. Euwe schreef 6 Januari 1933 naar aanlei ding van den juist geëindigden wedstrijd te Hastings: Opmerkelijk blijft echter het groo te aantal remisepartijen, dat Aljechin maak te (5 uit 91). Dit is vermoedelijk het gevolg van de verandering welke zich momenteel in den stijl van Aljechin voltrekt. Terwijl vroeger de wereldkampioen in de eerste plaats op complicaties aanstuurde, zoekt hij thans den eenvoudigen weg, welke echter het nadeel heeft veel remisemogelijkheden open te laten. Hieruit blijkt, dat Euwe het spel van zijn huidigen tegenstander terdege heeft bestu deerd. 8 Febr. 1934, na zijn uitdaging aan Alje chin schreef Euwe, na te hebben betoogd, dat het formeele recht tot uitdaging van den wereldkampioen voor ieder bestond: Belangrijker dan het formeele recht is dan ook het moreele recht. Laat ik beginnen met vast te stellen dat ik, noch in eigen oogen, noch in die van eenig ander de aangewezen pretendent voor het wereldkampioenschap ben. Verschillende schaakmeesters kunnen hooger rechten doen gelden. Om te begin nen Capablanca die eind 1927 zijin titel aan Aljechin moest afstaan en er sindsdien in slaagde van de bestaande belangf**" voor een revanche-wedstrijd gebruik ken, niettegenstaande enkele fraaie in de toumooien te Berlijn, 1928, 1 1928 en 1929". Het doet prettig aan dat Euwe de aanë|J*$- ken van Capablanca op een revanchewSd- strijd erkent. Mocht hij nu van Aljechin win nen dan is er dus kans Capablanca weer eens in den ring te zien. Aan het slot van dat artikel schrijft Euwe! Ik verwacht echter en dit is het belang rijkste motief voor mijn uitdaging de gunstige gevolgen van mijn voornemen dit maal op geheel andere wijze ten strijdë te trekken, met, zooals tot nu toe het geval was, onvoorbereid en beladen met andere bezigheden, zoowel voor als tijdens dén tweekamp, maar thans geheel geconcentreerd op dit eenige vraagstuk, hoe mijn eventueele kansen op het wereldkampioenschap zoo goed mogelijk te gebruiken.. Ik acht het mijn plicht mij voor 'volle honderd procent te ge ven, ten einde de organisatie en in het alge' meen allen, die zullen medewerken aan de totstandkoming van dén tweekamp, niet te leur te stellen. 19 Febr. 1934 schreef Euwe over Aljechin en Capablanca: Wij zien in Aljechin den man, die gedreven door groote wilskracht, al studeerend, alle hindernissen overwint, eerst een sterk meester wordt (vóór 1914), daarna een sterk grootmeester (na 1919) en ten slotte een sterk wereldkampioen (na 1927). Maar al treedt bij Aljechin het ener gieke bijzonder op den voorgrond, dan is daarmee vooral niet gezegd, dat hij in ge nialiteit bij wie ook ten achter staat. Capa- blanca's schaakloopbaan maakt stellig den indruk van nog grooter genialiteit, maar men vergete niet dat déze tot een ander ras be hoort, waarvan de ontwikkelingsgang en perfectionneering aan geheel andere wetten gebonden zijn dan bij ons Noordelingen. Vergelijkt men overigens de partijen en stijl van beide matadors, dian zal men aan de hand daarvan zeker niet kunnen vaststellen, dat Capablanca in dit opzicht de meerdere is. Integendeel zijn Aljechin's partijen onge twijfeld het rijkst aan fantasievolle wendin gen en geniale invallen. Spielmann zei 25 April 1934 te Amster dam: Aljechin is na Lasker's afscheid dé grootste tacticus onder de schakers, maar ook Euwe is geweldig sterk en na dégelijke voorbereiding, na zeer intense training, staan de kansen van Euwe zeer goed'. 17 Maart 1935 noemde Euwe in het och tendblad in een beschouwing over den wed strijd te Moskou behalve Capablanca ook Flohr en Botwinnik als adspiranten voor het wereldkampioenschap. Ook Aljechin heeft zich in den laaisteo tijd eenige malen over aangelegenheden om trent het wereldkampioenschap geuit. 26 Mei van dit jaar te Amsterdam zeidé hij tot ons, bij een vergelijking van den stijl van Euwe met dien van Flohr, dat Euwe scherper speelt dan deze. Flohr blijft, volgens hem, aan den veiligen kant. Euwe waagt meer. Euwe speelt wetenschappelijker dan Bogoljoebof en Alje chin geloofde met ons, dat Euwe sommige partijen uit standen, die Bogoljoebof tegen hem, Aljechin, had, zeker zou hebben gewon nen, doch hij betwijfelde of Euwe deze stan den zou krijgen. Het bericht van den correspondent te War schau ligt nog versch in het geheugen. Al jechin acht zich, volgens dat bericht, zeker van de overwining op Euwea Ook hij noemt Flohr, Botwinnik en Capablanca ernstige candidaten voor het wereldkampioenschap. Hij kent Capablanca meer fantasie toe dan Flohr en meent dat ook geen hunner hem zal kunnen verslaan. Er rest nu nog wat Euwe Donderdag avond, 26 September, voor de A.V.R.O. zei- de. Hij acht zich strategisch even goed on derlegd als zijn tegenstander en zeidé tac tisch in den laatsten tijd vorderingen te heb ben gemaakt. Hij heeft zich practisch, theo retisch en vooral psysiek voorbereid1 en gaat met vertrouwen den strijd tegemoet, ofschoon hij erkent, dai Aljechin meer routine heeft, Euwe deelde ook mede, dat Flohr hem vijftig procent kans toekende en wij kunnen hier nog aan toevoegen, dat Lasker heeft gezegd dat hij „goede" kansen had. Voetbal. ONGELDIGE WEDSTRIJDEN? Een onderhoud met het Storm- vogelsbestuur. Zooals men weet, liepen geruchten over schorsing van het Stormvogelslid G. v. d. Luft, dat hij als ongerechtigd speler van Stormvogels te Brussel voor de blauwwitte kleuren was uitgekomen. Uit deze straf, die als voorloopig, tijdens het onderzoek was opgelegd, werden mis schien wat al te haastig conclusies getrok ken. Bericht werd: „Naar wij vernemen zullen door Storm vogels gespeelde competitiewedstrijden tegen Z. F. C. in Zaandam en tegen H. F. C. in IJmuiden door den K.N.V.B. ongeldig wor den verklaard, daar Stormvogels in die wed strijden met een ongerechtigd speler, n.1. v. d. Lugt (ex-V.S.V.-er) is uitgekomen. Z. F. C. en H. F. C. zullen het overspelen van de wedstrijden, die respectievelijk in 'n overwinning der Stormvogels zijn geëndigd, aanvragen. Eveneens zullen de Stormvogels gespeelde seriewedstrijden geannuleerd wor den en zullen de IJmuidenaren de daarin ge wonnen prijzen terug moeten geven, het- geen o.m. het geval is met den zilveren Wes tertoren en De Spaarnebeker". Na gehouden conferentie met het bestuur had de Opr. Haarl. Crt. nogmaals hierom trent een bespreking met Stormvogel's voor zitter den heer Suwerink, die haar mededeel- dde, dat bovenvermelde niet alleen zeer overdreven, maar tevens uitermate voorbarig is te nemen. Ik heb, zoo vertelt de heer Su werink verder, een onderhoud gehad met de heeren Valkema en Koldewy, de K.N.V.B.- bestuurders, en een en ander nauwkeurig uiteengezet. Bij dit onderhoud, aldus de heer Suwerink, is het genoemde heeren ge bleken, dat geheel ter goeder trouw is ge handeld en mocht eventueel 'n strafuitspraaK volgen, waarover ik thans nog het ant woord schuldig moet blijven, kan ik u wel mededeelen, dat van ongeldige wedstrij'den of iets dergelijks geen sprake isl

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9