Aqmda Italiaansche troepen overschrijden de grens. betichten TUcfiUzake £uchtuaact Weetêeadd Stad e*i Omgeving. IN ABESSINIË. Voorteekenen van den oorlog. Thans elk oogenblik de oorlog verwacht Poging tot revolutie in Bulgarije K.L.M.-PILOOT BACH NEEMT ONTSLAG. Stedelijk Museum i n g a n Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De matrozenbruid (kom.) Toegang boven jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De vroolijke scheiding (hum.); hoofdrollen Fred. Astaire en Ginger Rogers. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De voortvluchtigen (avonturen), hoofdrol Robert Montgomery. Extra-nummer: Stim- me der Liebe (hoofdrol Marcel Wittrisch). Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, half acht, hoofdnummer Casino de Paris (revue), hoofdrollen Al Jolson en Ruby Keeler. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 3 October. 8.15 uur, Harmonie, rede van Duyl voor de N. S. B. Gezaghebbende kringen te Addis Abeba deelen mede, dat de proclamatie der mobili satie, die ieder oogenblik verwacht kan wor den, op bevel van den Negus een plechtig karakter moet dragen, en gepaard moet gaan met een godsdienstoefening en een redevoe ring in aanwezigheid van de journalisten en journaaloperateurs. In het gebouw van de Italiaansches lega tie gaat men voort met het treffen van toe bereidselen voor de komende vijandelijkheden Men heeft de meubelen, de auto's en de paarden verkocht en het Abessinische perso neel ontslagen. Bijna alle in Abessinië wo nende Italianen zijn nu vertrokken. Vier van de zes Italiaansche consuls hebben hun post vei laten. De consul te Harrar heeft bevel gekregen om te vertrekken en die te Adoea blijft op zijn post wegens de nabijheid van de grens De Abessinische minister van buitenland- sche zaken heeft den consul van Tthiopië te Asmara (Eritrea) getelegrafeerd, dat hij naar zijn land terug moe* keeren. In de Roode Zee zouden 16 Italiaansche duikbooten voor anker liggen om, naar men zegt, te trachten eventueele voorraden muni tie en oorlogsmateriaal, welke door andere landen naar Abessinië zouden kunnen wor- den verzonden, te onderscheppen. De stad Jijaga is voor vreemdelingen ge sloten. Naar thans bevestigd wordt, hebben de Zweedsche generaal Virgin, de technische raadgever van den minister van buitenland sche zaken heeft den consul van Ethiopië te sche gouverneur van prins Makonnen, den jongsten zoon ,-an den Negus, beiden de hoofdstad voor g>*i verlaten, de eerste om gezondheidsredenen en de tweede om per soonlijke redenen. Voor hun vertrek heeft de Negus hen gedecoreerd en hun persoonlijk eenige geschenken overhandigd. De Amerikaanscbe arts, dr. Hockmann, de onder-directeur van den gezondheids dienst, is vertrokken naar Diredaoea met een aantal ziekenverplegers en materiaal, be stemd voor het Zuid-Oostelijk deel van de provincie Ogaden, alwaar de aanval van Italiaansch Somali-land uit te verwachten is. Te Addis Abeba is een Zwitsersch reserve officier aangekomen, tn verscheidene andere Zwitsers worden weldra verwacht Evenals de onlangs aangekomen Belgen zullen zij belast worden met de organisatie der politie, vooral ter bescherming van de vreemdelingen en met verschillende andere technische werk zaamheden. Het regent nog hier en daar. Militaire kringen te Addis Abeba verkla ren, dat de regentijd, welke nu reeds acht da gen langer duurt dan gewoonlijk het geval is, wel geen verandering zal brengen in de militaire besluiten van Abessinië, daar de provincies Ogaden, Danakil en West-Tigré weliswaar nog van den regen te lijden heb ben, doch de bodem het regenwater direct absorbeert. In de Abessinische hoogvlakte tot Gondar toe regent het nog steeds. De Abessinische troepenbewegingen hebben hier nog weinig t.; beteekenen. Amerikaansche journalisten hebben huizen gehuurd, buiten Addis Abeba, in de buurt van de gezantschapsgebouwen. Tien Ame rikaansche journalisten zullen niet karava nen een bezoek aan de frontstreek brengen. Men verwacht evenwel niet, dat de regeering toestemming zal verleenen. Uit betrouwbare bron verluidt, dat de Ne gus onderhandelingen voert over een bond genootschap met de regeering van Jemen Een bevestiging van dit bericht is evenwel nog niet ontvangen. Naar Abessinië overgeloopen. Te Addis Abeba uit Tigré aangekomen reizigers melden, dat 50 afdeelingen inboor lingen uit Eritrea naar Abbessinisch gebied zijn gedeserteerd met medeneming van 50 ge weren, groote voorraden munitie en acht machinegeweren. Het publiek te Rome verwacht elk oogenblik het begin van de expeditie in Abessinië. De pers betoogt, dat de Negus zijn troepen in het geheel niet van de grenzen heeft teruggetrokken. Alle industrieën, welke oorlogsbenoo- digdheden fabriceeren, werken op top capaciteit. Berichten uit Addis Abeba melden, dat ook daar een spoedig uit breken der vijandelijkheden wordt ver wacht, terwijl beide partijen uitgebreide ambulancediensten organiseeren. De Italiaansche consulaten ie Adoea en Harrar zijn Maandag gesloten. De Internationale Vrouwenliga voor den Vrede heeft volgens berichten uit Genè/e een schrijven gezonden aan de koningin van Italië en haar verzocht haar invloed te wil len aanwenden, om den oorlog te voor komen. In Florence zijn drie buitenlandsche pen sionaten gesloten en naar Brusse' overge bracht met het oog op de te verwachten voedselschaarschte. Het officieel verslag van de Italiaansche Bank toont aan, dat in het tijdvak van 10 tot 20 September de gouddekking is terug- geloopen met ongeveer 229 millioen Lire of ongeveer 5 °/o, terwijl de reserve aan schat kistobligaties en buitenlandsche valuta 43 millioen Lire is gedaald, dat is ongeveer 10 #/o. Oorlog of vrede? Mussolini zal heden een toespraak houden tot het Italiaansche volk. Men verwacht dat hij zich definitief zal uitspreken of zijn poli tiek in Oost-Afrika oorlog of vrede beoogt. Hij zal waarschijnlijk de gelegenheid aan grijpen om de proefmobilisatie te gelasten teneinde de eenheid van Italië te demonstree- ren. De officieele woordvoerder van de regee ring verklaarde Dinsdagavond, dat Italië zich ongerust maakt nu de mobilisatie in Abessinië steeds verder gaat, al heeft dan ook de algemeene oproep tot de wapenen niet geklonken. De woordvoerder weigerde commentaar op de Britsch-Fransche besprekingen te Parijs, doch merkte op: vijandige bladen zullen Italië's plan van actie niet wijzigen". Belangrijke besprekingen. Engeland en Frankrijk zijn gisteren een stap dichter genaderd tot de volkomen eensgezindheid tegenover de toenemende oorlogsdreiging. Deze ontwikkeling der be sprekingen was riet resu'taat vai, een on derhoud van Laval en den Britscher. am bassadeur Sir George Clerk, en een onder houd van Laval en den Prins van Wales met Maurice Gamelin, opperbevelhebber van het Fransche leger. Een officieele zegsman schatte de kansen, dat Frankrijk Engeland zou steunen, drie tegen één. Samenwerking in de Middel- landsche Zee? In politieke Parijsche kringen was men weinig verrast, toen van het bestaan van een Britsche vraag over samenwerking in de Middellandsche Zee officieel bleek. De belangstelling strekt zich voornamelijk uit naar de détails der Britsche vragen en het Fransche antwoord .De pers maakt in het algemeen bezwaar tegen Fransche toezeg gingen en is van meening, dat de beginselen van den Volkenbond moeten worden ge respecteerd, doch dat Frankrijk niet moet deelnemen aan sancties. Laval zal geen kabinetszitting bijeen roe pen voordat de resultaten van de Engel- sche kabinetszitting van vandaag bekend zijn. Egyptische sympathie yoor Abessinië. Er worden thans stappen gedaan om in geval van oorlog Egyptische steun aan Abessinië te organiseeren. Zoo zijn eenigen tijd geleden twee commissies gevormd, een Christelijke onder voorzitterschap van den Koptischen patriarch Mgr. Yoannes XIX en een Mohammedaansche onder auspiciën van de Mohammedaansche Vereeniging van Jongemannen, die zich tot taak gesteld hebben de steunverleening te organiseeren. Thans is een gezamenlijke financieele com missie in het leven geroepen onder voorzit terschap van prins Omar Toessoen, die zich belasten zal met den financieelen kant van deze organisaties. Er verluidt, dat in geval van het uitbre ken van den oorlog een oproep zal worden gericht tot het Egyptische volk, ten behoe ve van financieele bijstand. Binnenkort zal nog een lid van de ko ninklijke familie, de Nabil Ismail Daoed naar Addis Abeba vertrekken, teneinde den keizer van advies te dienen over het in dienst nemen van Egyptische vrijwilligers. „Het recht van het Italiaansche volk". In een, naar men meent te mogen aanne men, door Mussolini zelf geschreven hoofd artikel, wordt in den „Popoio d'Italia" een uiteenzetting geven van „het recht van het Italiaansche volk". In dit artikel wordt er op gewezen, dat de aankondiging van de mibilisatie in Abes sinië den reeds bestaanden, dreigenden toe stand nog verscherpt. Italië heeft vrijwillig een ■«.eldhaftige en beslissende bijdrage ge leverd voor de overwinning der geallieer den, maar men heeft het als schadevergoe ding geen enkele kolonie gegeven. Het prin cipe, dat de wereld niet statisch kan zijn, is steeds door alle Italianen en door de Itali aansche regeering verdedigd. Volgens rechtstreeksch door het A. N. P. uit Addis Abeba ontvangen tele grammen hebben, naar Abessinische verkenners melden, de Italiaansche troepen de Abessinische grens over schreden. Deeze troepen bevinden zich thans 30 K.M. over de grens tusschen Ded- jaznatsj en Mamessa. Zij zouden 10.000 man sterk zijn. De Negus van Abessinië heeft van dit feit een dringend telegram gestuurd naar den Volkenbond, waar thans een zeer nerveuze steming heerscht. Het is thans zoo goed als zeker, dat morgen de algemeene mobilisatie in Abessinië zal worden afgekondigd. Uit Rome seint men aan het A. N. P. van officieele zijde: Alhier wordt formeel ontkend, dat de Italiaansche troepen de grens zouden zijn overschreden. (Ongecorrigeerd) N.V. PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Medegedeeld kan worden, dat de voor stellen door het huidige bestuur gedaan aan lotenhouders en door deze aangenomen in de vergadering van 28 Juli j-L door de rechtbank zijn bekrachtigd en thans in kracht van gewijsde zijn gegaan. Zoodra de eenvoudige proef procedure, voorzien in de voorstellenloten 1876 geën- digd is, kan tot afwikkeling van het Waar borgfonds-1876 worden overgegaan. Nog juist onderdrukt. De Bulgaarsche regeering heeft, naar de minister-president aan de pers ver klaarde, over het geheele land den uit zonderingstoestand aangekondigd. De op morgen vastgestelde parade en feestelijkheden ter gelegenheid van den verjaardag van de troonsbestijging van den koning en de onafhankelijk heidsverklaring van Bulgarije zijn uit gesteld. De afkondiging van de uitzon deringstoestanden is geschied in ver band met de ontdekking van een ge vaarlijke poging tot opstand, waarvoor reeds alle voorbereidingen waren ge troffen. De opstandige beweging ging in hoofdzaak uit van de Sweno-kring, die ook reeds aan den staatsgreep van 19 Mei 1934 heeft deelgenomen. De reser vekolonel Damian Weltsjeff, de organisa tor van dezen staatsgreep, leefde in het buitenland in ballingschap. Vanmorgen vroeg kwam hij per auto te Sofia aan, waar hij terstond werd gearresteerd. In den loop van den morgen zijn nog tal van andere perscnen onder andere ook de vroegere minister van financiën, fodorof, gearresteerd. De arrestaties der samenzweerders, die behalve tot den Sweno-kring ook tot de linksradicale boerenpartij be- hooren, duren op het oogenblik nog voort. Bijzonder alarmeerend luidde het of ficieele bericht, dat ie beruchte agra risch-comiaunistische emigrant en ben deleider Oesoenof met een groote ben de emigranten Bulgaiije is binnenge drongen om de bevolking vooral in de grensdistricten op te ruien om den op stand te steunen. Naar wordt gemeld, was het doel van de samenzwering het ten val bren gen van de regeering en zelfs de ont troning van den koning. HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN VON HINDENBURG. Overgebracht naar het Tannen- gedenkteeken. Heden is het stoffelijk overschot van maar schalk von Hindenburg overgebracht naar de graftombe in het Tannenberg-gedenktee- ken. Bij de plechtigheid waren aanwezig rijks kanselier Hitier, generaal veldmaarschalk von Mackensen en generaal-majoor von Hin denburg met de familieleden van den veld maarschalk en voorts de plaatsvervanger van Hitier, Rudolf Hess. SURSEANCE KON. HOLL. LLOYD. De derde kamer der Amsterdamsche recht bank verleend heden definitieve surseance van betaling aan den Koninklijken Holland- schen Lloyd voor de tijd van 154 jaar Tot bewindvoerders benoemde de recht bank mrs. M. van Regteren Altena en P. den Tex. GEWIFZIGDE HOUDING TEGEN OVER OOSTENRIJK? Gevolg van Goemboes' bezoek? Men verneemt te Parijs uit „buitengewoon gezaghebbende bron", dat Hitier zijn poli tiek tegenover Oostenrijk zou hebben gewij zigd, als gevolg van het bezoek van Goem boes. Hitier zou trachten Oostenrijk te win nen voor een Duitsch—Poolsch—Hon- gaarsch—Oostenrijksch blok door het acht voorstellen te doen omtrent de wedtrzijd- sche betrekingen. De voorstellen zouden zijn ontworpen door von Papen. TREINONGELUK AAN DE ROE- MEENSCHE GRENS. Zestig gewonden. Een Poolsche trein uit Koety aan de Oost-üalicisch-Roemeensche grens, rijdende naar het eveneens aan de grens gelegen plaatsje Sniatyn, die een eindweegs gebruik moet maken van de Roemeensche spoorlijn, is op het grensstation in botsing gekomen met een Roemeensche locomotief. Zestig in zittenden van den Poolschen trein werden gewond. Acht hunner bekwamen zware kwetsuren. Het eerste onderzoek wees uit, dat de machinist van de Roemeensche locomotief onder den invloed van sterken drank ver keerde. LTN. WIJTEMA BIJ DE K. P. M. Van de marine naar de koopvaardij. Naar wij vernemen, is de luite nant ter Zee 11-de klasse M. S. Wijtema, die eerste offKier was aan boord van de K 18 voorne- ineus binnenkort den zeedienst te verlaten en zich naar Indië te be geven om een betrekking bij de Kon. Packetv. Mij. te aanvaarden. UITVERKOOPEN EN OPRUIMEN. In het staatsblad is afgekondigd de wet van 13 September 1935 houdende regeling betreffende het uitverkoopen en opruimen in het winkelbedrijf. VALSCHE BANDEROLLES VERVAARDIGD. Te Groningen. Gisteravond heeft de politie van Gronin gen in samenwerking met belastingambte naren een inval gedaan in een drukkerij in de Davidstraat te Groningen, waar valsche banderolles voor sigaretten werden ver vaardigd. In verband hiermede werden ge arresteerd de 48-jarige B. Z. en de 59-jarige J. S. Deze laatste was de drukker, die juist bezig was met het afdrukken van bande rollen. Beiden zijn in arrest gesteld. Clichés en andere bescheiden werden door de po litie in beslag genomen. NIET ROND DE KAAP GEVAREN. Schepen van de „Nederland" gaan alle door het Suez-kanaal. Van de zijde van de stoomvaart Mij. „Ne derland" deelt men ons mede, dat de be richten over het rond Kaap de Goede hoop varen Van de stoomschepen onjuist zijn. De „Engano" is 23 September via Antwerpen langs de gewone route, door het Suez- Kanaal naar Nederlandsch Indië vertrok ken, terwijl de „Sembilan" morgen 3 Octo- ber in da AntwerpenGenua diëtist even eens door het Suez-Kanaai naar Neder- landsch-fndië zal gaan. ZITTING TWEEDE KAMER. Amendement-Duymaer v. Twisf verworpen. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Kamer. Mr. L. A Donker (S.D.A.P.) gekozen in de vacature Brautigam legt de vereischte be lofte af en nam zitting. Voortgezet werd de behandeling van het bezuinigingsontwerp Het Amendement Duymaer van Twist (A R.) om aan de aanwijziging van capitulan- tenvocrwaarden te verbinden inzake bezwa ren tegen Zondagsarbeid werd met 48 tegen 30 stemmen verworpen. De invoering van het capitulantenstelsel werd aangenomen met 56 tegen 26 stemmen Tegen stemden de soc.-dem., de commu nisten en de heeren Steinmetz. IJsselmuiden en van Houten. De wijziging der dienstplichtwet werd aangenomen met 59 tegen 59 tegen 23 st. Tegen stemden de soc dem., de commu- isten en den heer van Houten Bij de afdeeling „waterstaat" van het be- uinigingsontwerp betoogde de heer van Braambeek (s.d.a.p.), dat we nog in het duister verkeeren over wat de minister coör- dineeren wil. Met het beginsel den minister te machtigen tot invoering van een vergun ningsstelsel voor het vervoer van personen en goederen kan «pr. zich vereenigen. De coördinatie van het verkeer blijve geen theoretisch wetenschappelijk vraagstuk De heer Ebels (vrijz. dem.) vroeg zich af of voorheen bij een belangrijke aangelegenheid als regeling van het verkeerswezen de sta- tengeneraal mogen worden uitgeschakeld De heer v. d. Heuvel (A.R.) zeide, dat deze materie eigenlijk niet in het bezuinigingsont werp thuisbehoort. VERLAGING VAN HUREN TE ENKHUIZEN. De gemeenteraad te Enhuizen, die een jaar geleden de huren der gemeentewoningen met 20 pCt. verlaagde, besloot tot een nieuwe ver laging met omstreeks 10 pCt. Dit besluit hield verband met aandrang van den mi nister van Sociale Zaken uitgeoefend om het totale bedrag dat de gemeente wint door ver- laging van de annuiteiten der Rijksvoorschot ten aan de huurders ten goede te doen komen KAAS. De kaashandelaar W. van R. heeft, terwijl hij op de markt op de Prinsegracht te Am sterdam, kaas verkocht, niet gezorgd dat dit artikel was gedekt, zooals voorgeschreven is. Bovendien had hij een partij kaas in voor raad, welke niet was voorzien van een rand- merk. Verdachte was van raeening dat afdekken van kaas geen zin had omdat toch niet vooi- komen kan worden dat er stof bij komt Hij heeft voor een dergelijk feit reeds acht maal een procesverbaal gehad. De ambtenaar van het O M. eischte voor elk der feiten een geldboete van 20 subs 8 dagen hechtenis. Wat de geldboete betreft ging de kanton rechter, mr. Reyers, met den eisch mede De plaatsvervangende hechtenis werd vermin derd tot vijf dagen. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Oeverzwaluw (thuisreis) is te Bag dad aangekomen, terwijl de Sperwer (uit reis) te Rangoon arriveerde. De Sperwer is te Singapore geland, ter wijl De Lijster is Medang landde Hedenmorgen te 6 uur is de „Kievit" met 6 passagiers van Schiphol naar Indië ver trokken. Na post te hebben bijgeladen is het toestel te 8.31 uit Leipzig vertrokken. OPLEIDING K.L.M.-PILOTEN. Vijftien vliegers van L.V.A en Marine. Naar wij 'vernemen is gisteren de nieuwe opleiding voor K.L.M.-verkeersvlieger begon nen. Een vijftiental officieren en onderoffi cieren van de Luchtvaart afdeeling Soester- berg en van den Marine Luchtvaart Dienst zijn tot April in opleiding genomen Een week practisch vliegen ook «Is tweede op de Europeesche lijnen dan een week theorie er. zoo om en om: een deugdelijke opleiding zooals de chef-vliegdienst van de K.L M die reeds eenige jaren met succes pleegt toe te passen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag 2 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 760,3 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 739,3 m.M te Röst. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 3 October: Tijdelijk afnemende later weer toenemende tor krachtige; zuidelijke tot zuidwestelijke wind; tijdelijk opklarend; later weer betrok ken tot regenachtig; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. De depressie in het noorden trekt noord- noordoostwaarts. Een secundaire brengt nog regen hier te lande. De nieuwe depressie is reeds bij IJsland en Ierland verschenen en wordt nog snel dieper. De hooge druk in het westen trekt terug. Een korte opklaring bracht lage ochtendtemperaturen in Schob land en Engeiand, terwijl in Ierland en zuid- west Engeland de nieuwe regen reeds inzette Frankrijk heeft ook opklaringen met lage ochtendtemperaturen. In het westen begint de regen te vallen. Aan de Noorsche kust waait het krachtig uit zuidwest en viel zeer veel regen. Zweden heeft tijdelijk opklaring de vorst in het noorden verdween. Duitscfi' land heeft somber weer met regen in het oosten en zwakke wind. In Zwitserland viel veel regen en volgt nog meer. De algemeene toestand duidt op aanhou den van het regenachtige en winderige weer. LICHT OP1 Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.18 uur licht op. Met ingang van gisteren is den K.L.M- vlieger J. A. Bach op zijn verzoek eervol ont- slag verleend uit zijn dienstverband bij de K. L. M. Waarschijnlijk zal de heer Bach zich ge heel gaan wijden aan de redactie van het luchtvaartblad „Vliegwereld". WERELDDIERENDAG. Bij de nadering van den vierden October, Werelddierendag, den dag, waarop over de geheele wereld dierenvrienden en -bescher mers zich extra beiiveren om de gedachte, dat de menscb aan zijn medeschepselen van lagere orde evenzeer rechtvaardigheid, liefde en erbarming verschuldigd is als aan zijn soortgenooten, bij hun medemenschen van meer oppervlakkige wereldbeschouwing in gang te doen vinden, wenschte ik nogmaals de aandacht te vestigen op het voor Alkmaar en omstreken te stichten dierenasyl, waar voor reeds zes jaar lang gelden worden inge zameld, hetgeen grootendeels gevonden wordt uit de opbrengst van de jaarlijksche verloting, die echter èn door de donkere tij den, èn door gebrek aan prijzen, die tot dus ver nog steeds door een groepje belangstel lenden voor het meerendeel werden bijeen gebracht, dezen keer achterwege is moeten blijven Van een ander plan om desondanks dit jaar toch eenig geld in de kas te doen vloeien moest, eveneens door gebrek aan ca deautjes daarvoor, worden afgezien De tijden zijn moeilijk en velen zijn de vrij willige en onvrijwillige offers, die van ons worden gevraagdmaar als men de vele ge notmiddelen en luxe zaken, welke in de winkels te koop worden geboden en oog gekocht kunnen worden, aanschouwt, nikt het mii toe. dat menigeen nog wel een klei nigheid kan missen voor het fonds tot op richting er instan-ihoi-ding van een toe vluchtsoord voor onbehuisden. zieke en ver worpen dieren, dat men versta zicb hier over eens met den heer Venver. inspecteur van Dierenbescherming en diens echtgenoote in Alkmaar hoog noodig is. Ik vraag dan ook aan allen, die sympa- thiseeren met dit doel en die iets kunnen missen, van hun milde gevoelens voor de dieren bliik te geven door Vrijdag a s. aan het bekende adres van genoemd echtpaar, Baanstraat, hoek Oude gracht, een grootef of kleiner bedrag te willen zenden Dame* en damesclubjes, die aan handwerken doen, breng ik in herinnering, dat men van aller lei restjes aardige voorwerpen kan maken die weinig of niets kosten en als prijw® kunnen dienen: toezeggingen daarvan voor de ver'oting 1936, waarvoor de lotenvef- koop D V. in Januari een aanvang neem zullen door mevrouw Verwer dankbaar wor den aanvaard. Voorts wensch ik nog dit in het midden t^ brengen: Als men des Zaterdagnamiddag» de Laat passeert, wordt, ter hoogte van Huigbrouwerstraat, ons oog getroffen dw» een stalletje, waarop een kist met kronkelen de, naar luchthappende palingen, waar»" de jeugd zich somwijlen vol aandacht sta» te vergapen. Dit is geen op zich zelf staand geval vjm dierenkwelling. Deze palingen zijn Tv erger aan toe dan zoovele andere waterm-j woners, waarmee in „levendige" toesw*^ wordt gevent en gemarchandeerd«>k beh ven zij niet zwaarder te lijden dan he*c"Y ren was aan hun gerookte broederen, zich, alvorens verder voor de consumptief! reed gemaakt te worden, in de pekel moe*»0 doodzwemmen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2