DE KRIBBEBIJTER. PATROUILLEWAGEN 99. Bioscoop Harmonie. kkbsmhzahd mzkpbzbpabz bshadz kplm kkbsmhzahd mhzshhmhha Gevraagd deze beide sommen Het oversteken van snelverkeerswegen. $i£mnieuws Het is niet zoo gemakkelijk om een kribbebijter te zijn en tegelijkertijd zooveel aantrekkingskracht op het publiek uit te oefenen, dat dit avond aan avond naar de avonturen v«n dezen cynicus komt kijken. Het geheim van de wonderlijke aantrek kingskracht welke vroeger het tooneelstuk en tegenwoordig de film op het Holland- sche publiek heeft, is heel eenvoudig. Het /igt in het recept volgens hetwelk een stuk als dit is samengesteld. Men neme een Louis de Bree en make van hem een zwa ger Moeki, die een wonder van tact en ge duld is. Men brenge deze Louis de Bree bij een Cor Ruys, die er uitziet als een onaan genaam mensch, in dit geval een kasteel heer, die ruzie met zijn zoon heeft en de zen zoon wegens diens huwelijk met een typiste de deur van het ouderlijk slot ge wezen heeft, door welke deur die zoon ook verdwenen is. Men voege daarbij eenige onmisbare krachten als de zoon zelf in de verkleede gedaante van Frits van Dongen, diens vrouw in de figuur van Dolly Mollinger en verder nog eenige be kende figuren als Mary Dresselhuys als Louis Borel, Schimmelman, Katrien, Frans en Roosje in de gestalten van Chris Baay, Sien de la Mar, August Kiehl de laatste der drie beroemde K.'s en Mary Smit. Er moeten nog eenige andere levende in grediënten bij dit recept gevoegd worden, maar die zijn van minder beteekenis. Met de artisten, die hierboven opgesomd zijn is een alleraardigste film te fabricee- ren. Cor Ruys is een cynicus, die geen en kele huishoudster langer dan veertien da gen kan houden, die den naam van zijn verdwenen zoon niet meer genoemd wil hebben, maar in stilte diens portretten be kijkt. Louis de Bree is de man die met de zen nurks omspringt als een verpleegster met een zenuwpatiënt en altijd op tijd klaar staat met een hoeveelheid Hoffman- druppeltjes in een medicijnglaasje, om den baron weer te kalmeeren. Men kent waar schijnlijk het tooneelstuk en wij behoeven over den inhoud dan ook weinig te ver tellen. Het !s een opeenstapeling van vergissin gen en wonderlijke verhoudingen. De vader wil zijn schoondochter niet kennen en ver heugt zich buitengewoon over het feit, dat deze vrouw zijn zoon in den steek heeft gelaten, maar hij weet niet, dat hij ze on der zijn eigen dak heeft en dat ze zijn huishoudster is, in de hoop op deze wijze voor haar geluk en dat van haar man te kunnen werken. Hij hecht zich aan deze huishoudster en als de groote verrassing niet langer verborgen blijft, komt natuurlijk de verzoening tot stand en berust hij in het huwelijk van zijn opstandigen zoon. Hoe is er gelachen om de figuur van dezen nurk- schen baron, maar niet minder om de figuur van den eeuwigen bemiddelaar, den man, die altijd precies op tijd met de ze nuwdruppeltjes klaar stond, Louis de Bree als Oom Moekie. Hoe fier was niet de zoon Willy, hoe lief was niet diens vrouw Dolly en hoe lastig hun verhouding als zoon des huizes en huishoudster onder één dak. Hoe moeilijk viel het de beide jong gehuw den om elkaar te ontmoeten als de baron zelf er voor waakte, dat zijn zoon de huis houdster geen last zou veroorzaken. Een geschiedenis, die wemelt van mis verstanden, een verhaal waarin de schoon dochter voor de huishoudster wordt aange zien, een toekomstige schoonzoon voor een bestelden advocaat en een ten huwelijk ge geven dochter voor een oude keukenmeid. Er is in dit kasteel een gezelschap bij een, dat een onuitputtelijke bron van mis verstanden is en het publiek lacht de gedu peerden uit en vermaakt zich kostelijk met de argeloosheid waarmee ieder van deze filmartisten in den voor hem of haar opge zetten val loopt of schijnt te loopen. Men moet een Louis de Bree en een Cor Ruys hebben om deze dwaasheid een schijn van mogelijkheid te geven en al deze artisten om het eene misverstand op het andere te kunnen stapelen. Laten wij besluiten met de opmerking, dat van alle films van Hol- landsch fabricaat welke wij tot dusver gezien hebben, dit niet alleen de mooiste maar ook de aardigste is. Alles sluit als een bus, er zijn geen hia ten, er zijn geen fragmenten welke het min der doen, er is voortdurend spanning en er zijn een onoverzienbare reeks van dolle verrassingen, die het publiek in een pretti ge stemming houden en het de overtuiging bijbrengen, dat hier iets gefabriceerd is, dat voor goede buitenlandsche films niet behoeft onder te doen. Het eenige dat wij willen aanmerken is dat de musicale begeleiding op sommige oogenblikken wel wat luid en wat druk was, waardoor het gesproken woord soms moeilijk verstaanbaar was. Vooraf gaat o.a. de geschiedenis van een man, die eens vroeg zou opstaan om zelf voor zijn vrouw een ontbijt klaar te maken. Het is wonderlijk wat daaruit al niet kan voortkomen. Er is een alleraardigste tee kenfilm, waarin een Micky Mous als vlie genier een heldenrol speelt en verder is er veel actueel nieuws uit binnen- en buiten land in beweegbaar geïllustreerden vorm. Een programma, dat ongetwijfeld honder den bezoekers zal trekken De Paramount heeft zich eens gewaagd aan een politiefilm en ze heeft haar genoemd „Patrouillewagen 99", omdat deze politie auto alleen gebruikt wordt voor zeer ernsti ge gevallen, zooals roofmoord of een bru tale bankroof. Op interessante wijze gunt de Paramount ons een kijkje te nemen achter de schennen van dit schijnbaar zoo harde poli- tieleven. Daar zien we hoe gespierde jonge kerels met den inzet van al hun energie wor den opgeleid voor den zwaren dienst bij de motorpolitie. Er zijn pakkende staaltjes van moed en plichtsgevoel bij en verwonderlijk is het te zien hoe de meest vernuftige dieven- list systematisch ontvouwd en tot klaarheid wordt gebracht. 'Brigadier Barrell zegt, er is één manW om een goed politieman te worden, dat is niet te trouwen; doe je 't wel, dan blijf je steeds tot de middelmatigen behooren en is promotie uitgesloten. Deze zegswijze toetst hij aan zijn eigen leven en inderdaad, hij is niet getrouwd en hij heeft het ver gebracht. Ross Martin, een enthousiast beginneling, die reeds meerdere malen getoond heeft, dat er fut in hem zit, voelt er niets voor om on getrouwd te blijven, want hij is verliefd op Mary Adams (de telefoonjuffrouw van het dorpje Pine) en als 't eenigszins kan wil hij liever vandaag dan morgen in 't huwelijks bootje stappen Maar daar kan voorloopig niets van ko men, want zijn salaris is daartoe nog niet toereikend. Nu wil echter het geval dat een zekere prof. Anthony, die zich buitenge woon minzaam voordoet, een bezoek brengt aan het interne gedeelte van het recherche bureau, zoogenaamd omdat hij zoo graag eens de geheime dienst van dichter bij wil zien. In werkelijkheid echter is hij een groote oplichter en het doel van zijn bezoek aan het politiebureau is alleen om zich op de hoogte te stellen van de vernuftige opsporingsmid delen van de staatspolitie van Michigan. Het blijkt al spoedig, dat de politie hier te doen heert met een zeer ernstig geval en wilde klopjachten zijn hiervan het gevolg. Hoe nu precies deze boeiende dievenlist op gelost wordt, willen we aan de fantasie van de bezoekers overlaten. Het is voldoende te vermelden, dat hier op het gebied van span nende politietafreelen het beste van het beste wordt voorgezet. Een uitgebreid voorprogramma, o.m. twee buitenlandsche nieuwsfilmpjes, twee teeken filmpjes, een cultuurfilm en een acceptabele Amerikaansche klucht gaat aan deze hoofd film vooraf. HARTEDIEF. In City theater. Opgetogen! Dat is het eenige woord, dat eenigermate juist kan uitdrukken het oor deel van het talrijke publiek van gister avond over het spel van Shirley Temple in deze film. Vanaf de eerste foto's heeft deze kleine hartedief in waarheid aller hart ge stolen, en gerust kan gezegd worden, dat de faam over dit wonder-filmkind door allen bevestigd is geworden. Zeker zullen in de komende dagen nog honderden het City-theater bezoeken en even opgeto gen terugkeeren als met alle toeschouwers gisteravond het geval was. Hoe zou het ook anders kunnen, als men een vijfjarig kind zoo heerlijk, zoo gaaf, zoo „natuur lijk" heeft zien spelen, dat men betwijfelt of het wel spel is? Wij zouden inderdaad ieder, die wel eens een bioscoop bezocht, willen raden: verzuim niet deze film te gaan zien! Het jubilé van den Bioscoopbond wordt in bovengenoemd theater gevierd met een film, waarover men verheugd kan zijn haar gezien te hebben. Er komt in deze film nög een jong meisje voor, een achtjarig kind (Jane Withers), welks spel echter meer het stempel draagt van een aangeleerd optreden en dus min der treft dan dat van haar jeugdige kunst zuster. De korte inhoud van „Hartedief" is als volgt: De vader van Shirley Blake, een jong ver keersvlieger, is bij een ongeluk om het leven gekomen en zijn vrouw Mary Blake ziet zich hierdoor voor het feit geplaatst in haar eigen onderhoud te moeten voorzien en bovendien voor de opvoeding van haar vijfjarig doch tertje zorg te dragen. Zij slaag* er in een be trekking te vinden bij een parvenu-achtige familie, in een villa, dicht bij het vliegveld waar haar man het leven liet. Loop Merritt (jrr.es Duim), eveneens vliegenier en een van de vrienden van den verongelutken piloot, is tevens een groot vriend van Shirlley (Shirley Temple) De familie waar Shirley en haar moeder een onderkomen hebben gevonden, bestaat uil vier personen, t.w. de heer en mevrouw Wel lington Smythe, hun dochter en ouden oom, van wien zij alles hopen te erven. Oom Ned heeft echter met de familie Sjnythe niet veel op, hijzelf noemt zich doodeenvoudig Smith en schrijft het ook zoo. Shirley Temple James Dunn in een scène uit de Fox-Film «Hartedief" De Smyhe's en hun ongezeglijk achtjarig dochtertje Joy maken Shirley het leven dik wijls tot een hel, en het gebeurt vaak, dat, terwijl moeder druk met haar dagelijksch werk bezig is Shirley naar de groote vlieg- haven gaat om hartelijkheid te zoeken bij Loop. Tegen Kerstmis heeft deze met zijn vrien den besloten een grootsch Kerstfeest voor Shirley te houden. Al vroeg in den morgen komt een der mon- tvurs van het vliegveld Shirley halen en Mary Blake belooft haar dochtertje, zoo spoe dig zij met haar werk klaar is, te volgen Op weg er heen snel de straat overstekend om een bus te pakken, wordt zij echter aangere den door een auto en sterft. Adele Martin, een nicht van mrs. Smythe, tevens de ex-verloofde van Loop, komt juist in een auto aangereden als het ongeluk gebeurd is. De chauffeur herkent in het slachtoffer Shirley's moeder en Adele gaat naar de luchthaven terug om Loop het treurige nieuws mede te deelen. Het feest vindt echter toch voortgang. Wanneer Loop Shirley als laatste attractie vraagt, wat zij nu wel het liefste zou willen, zegt het kind, een bezoek te willen brengen aan haar pappie bij de engeltjes. Terstond verlaten de vrienden het toestel en Loop stijgt voor een tochtje met Shirley op. Boven de wolken vraagt zij waar pappie nu i6 en als Loop haar uitgelegd heeft, dat hij in den hemel is, koppelt hij hieraan het groo te verlangen van haar moeder om naar hem toe te gaan endat zij dezen morgen ge gaan is. Het kind is ontroostbaar, als het tot haar doordringt, dat haar moeder gestorven is, doch Loop weet haar spoedig afleiding te geven. De groote vraag is nu: wie zal er voor Shirley zorgen? Loop gaat terstond naar het huis der fa milie Smythe en verklaart Shirley voorgoed bij zich te willen houden. De Smythe's vinden dat een pracht-oplos- sing en zijn reeds dolblij, zóó van den last post, zooals ze het kind noemen, verlost te zijn. Op dit moment komt oom Ned in zijn rolstoel binnen. Hij zegt tot Loop, dat deze in zijn positie van ongetrouwden piloot niet voor de opvoeding en toekomst van een meisie kan zorgen en tot zijn neef en nicht, dat hij zijn testament gewijzigd heeft ten gunste van Shirley, doch dat zij niets te vree zen hebben, zoolang zij zich netjes gedragen. Tenslotte verklaart de rijke, oude brompo: nog, Shirley als kind te willen aannemen, om zoodoende haar toekomst te verzekeren Loop, inziende, dat hij Shirley, al is het dan ook voorloopig, zal moeten afstaan, ver laat diep getroffen het huis. Hij besluit echter een advocaat te nemen, om zijn belangen voor den rechter te laten bepleiten. Hiervoor is echter veel geld noodig en wanneer er s avonds een heer op het vlieg- veld komt, die dringend eenige documenten naar New Yor4c wenscht gebracht te hebben accepteert hij het aanbod van 1000 dollar' dat deze er voor over heeft, als een der pilo ten in den stormnacht durft te vliegen. Zijn collega's verklaren Loop voor gek, wanneer hij besluit te gaan. In de villa der Smythe's is alles intusschen en roer. Shirley is tyeg! Daar zij het anger in de liefdelot woning kon uit- E>rm en regen naar "bij Loop liefde en in rep niet la houden, is het kind door het vliegveld gevlucht, troost te zoeken. Zij arriveert juist op het oogenblik, dat haar vaderlijke vriend wiF opstijgen en deze draagt een van zijn collega's op, het kind terug te brengen naar den ouden Smith. Shirley verstopt zich echter in het bagage ruim van het gereedstaande vliegtuig en gaat dan mee de lucht in. De politie verdenkt Loop ervan het kind ontvoerd te hebben en zendt per radio berich ten uit, om hem te laten arresteeren bij zijn landing. Loop beluistert lachend al deze ra diogrammen achter het stuur van zijn ma chine, doch schrikt geweldig, wanneer Shir ley cp hetzelfde moment haar krullekopje om de deur van het bagageruim steekt. Het weer is nu nog slechter geworden er door de stormvlagen kan Loop het toestel niet langer in bedwang houden. Besluitende Shirley's en zijn eigen leven met de parachute te redden, zegt hij haar, hem flink vast te houden tot zij op den grond zijn. De sprong slaagt en behouden komen beiae op de aarde neer. - Eenige dagen later terug in Los Angeles, moet Loop voor den rechter yerschijnen Aan Shirley wordt gevraagd, wat zij zelf wil en het resultaat is dan, dat de kleine hartedief verklaart, zoowel bij Loop, Adele Martin (Loop's vroegere verloofde) als oom Ned te willen wonen. „Het kan geregeld worden'', zegt de rechter. Loop en Adele vinden elkaar terug en oom Ned besluit om voortaan bij hen te komen in wonen, zoodat hij dan ook verlost is van zijn verwaande familieleden. Het voorprogramma geeft na het journaal de grappige teekenfilm „Paul Terry Toons," een geschiedenis van een vijfling; de muzi kale komedie „Umpa de ooievaar" en „De ingebeelde ziekte", een verhaal uit den pruikentijd, waarin een op ge'd beluste „professor" wordt ontmaskerd als een ge- ir.eene kwakzalver. DIAMANTSMOKKELAARS. Roxy-theater. Een buitengewoon spannend en sensatio- neel filmwerk is in deze jubileumweek het noofdnummer in het Roxy-theater. De titel; Diamantsmokkelaars is al veel belovend, maar men voorziet toch niet, dat de film zal voeren naar het eilandje Trinidad, 'n Engel- sche bezitting bij Zuid-Amerika. Daar toch wordt diamantsmokkelarij op groote schaal ontdekt. Dan komt de bekwame speurder Lynch om te trachten alles te ontwikkelen en toi een goed einde te brengen. De vijand slaapt echter niet en al spoedig is de eerste doode gevallen en nog wel Lynch' assistent. Lynch zal den moordenaar vinden. Wat hij en zijn helper echter moeten doorstaan vóór d? onschuld van den één en de schuld van den booswicht zijn bewezen, is niet zoo maar te vertellen. Bovendien de spanning moet er in blijven. Lynch en zijn makker vallen in han den van Duval op het moeraseiland en na de incest sensatio.neele avonturen weet Lynch op handige wijze den waren hoofdschuldige te ontmaskeren. Zeer origineel En de twee jon gelui gespeeld door Heather Angel en Victor JUiideaéciek Onze Eerste October-opgave. Een Kruiswoordpuzzle. Wij laten het geheel ingevulde diagram van deze aardige „cross-word" hieronder volgen en maken tevens tal van oplossers ons compliment voor hun keurige ingezon- de oplossing. Stand der lijst per 1 Oct. C. Blankendaal 110 p. P. Meijer 95 p Mej. Pastoor 92 p. J. F. de Waal 87 p. Mej M. Siezen 86 p. W. C. Einwachter 85 p. Th Los 83 p. Wed. Schager 68 p. R. Smids 64 p Mej. G. Hoogland 60 p. J. Jansen 53 p Mej. A. v. Nienes 50 p. en een groot aantal mei minder punten. Voor de Octoberprijs kan men niet in aanmerking komen als men niet minstens 3 goede October-oplossingen heeft inge zonden. Onze Nieuwe Opgave. (No. 2 der Octo- ber-serie). Optellen en aftrekken. Wij geven hieronder in letters een opta]. ling en aftrekkin van twee getallen van tien cijfers. Dezelfde letters stellen steeds de zelfde cijfers voor. °P,eBSHADZ KPLM Atrekking: in cijfets in te zenden. in te zenden. Oplossingen (2 p.) liefst zoo vroegtijdig mogelijk, doch uiterlijk tot Vrijdag 18 Oct 12 uur aan den Puzzle Redacteur van de Jóny, kunnen na alle angstige oogenblikken een blijde toekomst tegemoet gaan. Mede door haar prachtige opnamen is dit een zeer geslaagde avonturen- en sensatiefilm, die uit stekend wordt gespeeld bovendien. De inleiding het voorprogramma wordt gevormd door een Profilti-Nieuws, een natuuropname van Singapore en van het leven in het wilde westen Verder nog een goede teekenfilm, een reeks beelden van Sportkampioene.. in hun spel en een komi sche film van Ben Blue met Annabella, de gedresseerde zeeleeuw. Zooals men ziet een uitgebreid programma, dat zeker voldoening zal geven. Vtaag. £*i A TE KOOP een goed onderhouden HAARD tegen billijken prijs. Te bevr. (Zondags niet) EMMASTR. 54. Een mooi uitneembaar NACHTHOK voor kippen TE KOOP GEVRAAGD. Adres te bevragen bureau van dit blad. TE KOOP van particulier weinig gebruik te REMINGTON SCHRIJFMACHINE, in prima staat, 80. Brieven onder lett. IJ 127 bureau van dit blad. DEUREN, RAMEN, BALKEN, TIMMER- en WERKHOUT dagelijks aan afbraak boerderij NIEUWEBOER, Wognumsche buurt TE KOOP. TE KOOP een goed onderhouden GODINKACHEL. Niet op Zondag. ZAADMARKT C 56. Kinderwagens te koop, 3 stuks mooie wagens, waaronder stroomlijn vanaf 7.50, beste Kachels, Pijpen, Ellebogen, Platen, Vulemmers, enz. J. L. SOSTMAN Jr., Ver kooplokaal Ridderstraat 10. TE KOOP 1 UITDRAAIHAARD 12.50, 1 vierk. KACHEL met losse pot 7.50. S. VISSER, Smederij Kooimeerlaan nabij Vierstaten. TE KOOP zoo goed als nieuw VER- LOVINGSRINGEN, GOUDEN HOR LOGES, COLLIERS en ZILVEREN KOF FIELEPELS. S. W. VET, Verdronkenoord 5. Als nieuwe DAMESRIJW. 14.00-/ 15 Jongens 11.00, Transportfiets f UJ H. Rijwiel met Torpedonaaf 14.00, enz. Te koop gevraagd motorrijwielen voor den sloop. NIEROP, Koningsweg 40. PIANOKISTEN TE KOOP. YPMA, Langestraat 69. Jbitutenlattd TE KOOP AANGEBODEN een HUIS ORGEL Manborg, 11 registers, zoo goed als nieuw tegen geschiktcn prijs. Adres te be vragen bureau van dit blad. TE KOOP 1 pracht zwarte MANTEL, zoo goed als nieuw, maat 48, tevens KINDERM., leeftijd 14 j. Adres te bevragen bureau van dit blad. Moderne eiken Piano als nieuw, voor elk aannemelijk bod, best werkende Naaima chine 6.50, prima Werkfiets 4.50, Hand en Trapnaaimachine, Rijwielen, enz. (Kooo- jes). DEKKER, Laat 182. P Prima Winterjassen 1.50—2.50 bTTt veeren bed 7.50, Gemakskoffer met oot J 2.50, Ledikant J 3.50, Kinderstoel f 2 prima Mangel z. g. a. n. 77.50, Bidet f 3 5o' Hobbelpaard 1.25. DEKKER, Laat 182. TE KOOPAANGEBODËNecn étalage- en een winkelstellage met houten wittfe- verfde planken, een plat toonbankkastje met glazen deksel, een paar glazen raam pjes voor afscheiding etalage. Te bevragen vanaf Maandag a.s. Ritsevoort 32 JE KOgP wegens o^ompleet piacht eiken üUrrfc.1; 2 persoons KAPOKBFO met matras, GRAMAFOON, PIANO „Uebel en I echleiter". KENNEMERPARK 15. In „De Auto" het officieele orgaan der K. N. A. C. treffen wij onderstaand artikel aan van de hand van mr. N. R. H- van Essen, juridisch adviseur der K N A. C: Telkens weer lezen we in de dagbladen van ongevallen welke plaats vinden op pun ten waar snelverkeersbanen en secunaaire wegen elkander kruisen of zich vereenigen, waarbij het herhaaldelijk opvalt dat de gene die den secondairen weg berijdt, of dezen wil inrijden, niet voldoende aandacht heeft geschonken aan het verkeer op den „hoofdweg" en vooral aan de snelheid waarmede op dezen weg gereden wordt. Nog steeds wordt hier te lande het verkeer beheerscht door den rechtsregel van artikel 5 Motor- en Rijwielreglement, inhoudende het gebod: „Gij zult onder alle omstandig heden voor het van rechts komend verkeer den doorgang vrijlaten". Door velen is er in den loop der tijden met nadruk op ge wezen, dat deze regel niet slechts het ver keer op de groote wegen belemmert, doch tevens gevaarstoes.anden schept, welke, de treurige praktijkei varingen wijzen het uit, niet mogen worden onderschat. En ondanks het feit dat van alle zijden degene die den hoofdweg op wil rijden tot voorzichtigheid wordt aangemaand, ondanks ook dat de rechtelijke macht meer en meer een waar schuwende stem laat hooren dat deze weg gebruiker eveneens behoorlijk rekening dient te houden met voer hem van links komend verkeer, ondanks ten slotte de tragische voorbeelden welke de practijk op den weg steeds opnieuw geeft, ziet men voortdurend weer lieden die onbekommerd en ondoor dacht gebruik maken van den zooeven ge noemde rechtsregel, daarbij zichzelf en anderen aan groote gevaren blootstellend. Deze lieden zijn juridisch „in hun recht", doch wat baat dit wanneer het ongeluk is geschied. Ondanks het bestaan van artikel 5 Motor en Rijwielreglement zij hier dus nogmaals met nadruk er op gewezen: „Indien ge grooten verkeersweg oversteekt, maakt dan niet blindelings gebruik van Uw „voorrangs- recht" Let ook op het voor U van links komend verkeer en houdt er rekening mede dat op die groote en breede wegen snel wordt gereden. Stelt U op die snelheid ïfl- Dit hier ter plaatse wat betreft het voor schrift „rechts gaat voor", welks toege zegde wijziging ieder met verlangen en spanning tegemoet ziet. Hoe nu echter indien men, rijdend op groote verkeersbam, naar links wil afWv: gen om een daarop uitmondenden zijweg te gaan? - Voorop dient te worden gesteld dat nei zeer dubieus moet worden geacht of taeea dergelijk geval artikel 5 volgens de letier- lijke redactie toepasselijk is ten aanzien v*n het verkeer dat den links afbuigenden stuurder, terwijl deze bezig is zijn bof"/, maken, aan diens rechterhand op den hoorn weg nadert. Immers artikei 5 bestrijkt slecn het geval dat de beide voertuigen eIka.^® op verschillende wegen naderen, terwijl hier op denzelfden weg rijden In de j"'. prudentie is wel uitgemaakt „dat t*et

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6