Kantongerecht te Alkmaar. Alkmaarsche Politierechter Qve^TESAXON Een palenvernieler. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Jladiapmqcmuita Woensdag 16 October. HILVERSUM I, 1875 M. (NCRV- uitz.) 8.Schriftlezing en medita tie. 8.15—9.30 Gr.pl. 10.30 Mor- fendienst olv. ds. K. Prins. 11. nsemble van der Horst. 1.15 Gr. pl. 2.Zang door C. v. d. Mark, sopraan. Aan den vleugel: H. Goe- mans. 3.— Chr. lectuur. 3.30—3 45 Gr.pl. 4.Chr. Liederenuurtje door Joh. de Heer mmv. mevr. C LabbertéKits en W. Verver, viool. 5.— Kinderuur. 6.— Landbouw- halfuur. 6.30 Afgestaan. 7.— Ned Chr. Persbureau. 7.15 Rep. 7.30 Drs. K. Groot: Wat is aanpassen, wat is versoberen. 8.Ber. 8.05 Enkrateia-uurtje door de Jongel. Chr. Geheelonthoudersbond. 9.05 Orgelconcert. 10.Ber. 10.05 12.— Gr.pl. HILVERSUM II. 301 M. (VARA- uitz.) 8.Orgelspel C. Steyn. 8.30 Gr.pl. 9.30 P. J. Kers: Onze keu ken. 10.VPRO-morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continu: bedr.: R. Numan, deel. N. de Kleyn, viool, D. Wins, piano. 11. RVU. Boekbespr. Dr. K F. Proost. 11.30 Verv. van 10.15: B. Blez, hobo, R. Schoute, piano, VARA- tooneel en F. v. d. Heid^, klarinet. 12.Gr.pl. 12.30 De Zonneklop pers olv. C. Steyn. 1.15—1.45 Orvi- tropia olv. J. v. d. Horst mmv. B. v. Donken, zang. 2.Voor de vrouw. 2.15 Verv. Orvitropia 3. Voor de kinderen. 5.30 Gevar. con cert (cymbaal, viool, piano, orgel en mandoline). 6.30 RVU. Dr. J. Pres- ser: Rondom Abessinië. 7.Sport- uitz. 7.20 Met P.T.T. erop uit over zicht van de geschiedenis v. d. post door P. Tiggers en F. v. Duin, m. m v. het VARA-tooneel, het Postaal Mannenkoor te A'dam olv. N. v. d. Linden en de A'damsche Posthar- monie olv. A. Torenspits. 8.— Herh. SOS-ber. 8.03 Nieuwsber., VARA- Varia. 8.15 Gr.pl. 8.30 Verv van 7.20. 9.30 VARA-orkest o.l.v. P. Tiggers mmv. J. Hunt, piano. 10— Gr.pl. 10.15 Orgelspel J. Jong mmv. Lisette Stevens, zang. 11.— B. Premsela: Moeilijkheden in het huwelijk. 11.2512.Gr.pl DROITWICH, 1500 M. 10.35— 10.50 Morgenwijding. 11.05 Cau serie. 11.20 Gr.pl. il.50 Voor de scholen. 12.05 Orgelspel Q. Mac Lean. 12.50 Ch. Mannig's orkest. 1.50 Gr.pl. 2.20 Ber. 2.25 Voor de scholen. 3.10 Pianorecital J. Wills. 3 35 Sted. orkest Bourr.emouth olv. R. Austin mmv. Solomon, piano. 5.05, Gr.pl. 5.35 De Continentals 6.20 Ber. 6.50 Orgelconcert C. H Trevor. 7.10 en 7.25 Lezingen 7.50 Het BBC-dansorkest olv. Henry Hall. 8)35 BBC-orkest olv. J. Barbi- rolli mmv. H. Samuel, piano. 9.50 Ber 10.20 Nelson Keys in de Octo- ber-Revue". 11-2012.20 Joe l oss en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en s 20 Gr pl 12.35 Orkestconcert olv. Touche 3.20 „Veuve Grappin», operette van Flotow. 9.05 Hoorspel. 1! 10—12.35 Dansmuziek. KALUNDBORO, 1261 M. 1120 —12 50 Strijkorkest olv Andersen. 2 20—4 20 Omroeporkest olv. Grön. dahl 6 50 Concert door blinde kun stenaars. 8.50 Zang en voordr. 9.35 Offenbach-Léhar-concert. 10.20- 11.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5 50 Orkest concert 10.05 Zang en piano. 11.20 Orkestconcert. 1.35 Gr.platen. 3.35 Düsseldorfer Madrigal-Vereen, o. 1. v Artz 4.20 Omroeporkest, kapel en solisten. 6.20 Werag-kamer- orkest mmv. solisten. 8.05 Progr. voor soldaten. 9.5011.20 Omroep orkest, -kleinorkest en vocaal sextet ROME, 421 M. 8 20 Uit Lugano: „La vendemmia ticinese". 9.50 bansmuziek. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M-r 12 20 en 1.30—2.20 Het Conatan- tin-orkest. 5.20 Concert door Bla. zerskwartet. 6.05 Gr.pl. 6.35 Zang en piano. 7.05 en 7.35 Gr.pl. 8.20 De Boemelbaron", operette van Kollo. 10.30-11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salon-orkest. 1 50—2.20 Gr.pl. 5 20 Orgelconcert 5.50 Gr.pl. 6.40 Cello-recital. 7.05 Zang. 7.35 Viool-recital. 8.20 Sa lon-orkest olv. Dejoncker. 10.30^- 11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 „Brückenbau", hoorspel van Lersch. 8.05 „Deutscher Ka lender", literair-muzikaal progr. 9.20 Ber. 9.50 Solistenconcert. 10.05 Weerber. 10.20—11.20 Dans muziek. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1Hilversum I. Lijn 2: Hilversum II. Lijn 3: D.sender 8 —9.20, Keu len 9.20—11.20, Kal undborg 11.20 —12.20, Brussel VI. 12 20—14.20, Kalundborg 14.2015.20, D.sender 15.20—16.20, Keulen 16.20—17.50, Brussel VI. 17.50-18.20, Keulen 18 20—19.10, Beromünster 19.10 —21.20, Paris P. P. 21.20-21.50, Keulen 21.50—23.20, Parijs Radio 23.20-24.—. Lijn 4: Parijs Radio 8.05850, Lond. Reg. 10.35—12 05, Droitwich 12.05—14.20, Lond. Reg. 14.20— 15.10, Droitwich 15.10—18.20, Hamburg 18.2018.50, Droitwich 18 50—19.10, Lond. Reg. 19 10— 20.20, Droitwich 20.20-21.20, Lond. Reg. 21.20-22.20, Droit wich 22.2024. Rechtszaken (Vervolg). Het malle kiesplichtwetje. De bijna in het vergeetboek geraakte wet op de kiesplicht kwam heden ook weer eens op de proppen en te dief zake stonden te recht ae chauffeur P. C. K. uit Bergen en mej. Grietje B. uit Heiloo. Er werd echter geen aanleiding gevonden om eenige straf te vorderen of op te leggen. Nieuwe wetten, nieuwe plich ten en nieuwe lasten. De los arbeider Joh. W. te Alkmaar, had geen richting aangewezen en stond des wege terecht. Hij had iets kunnen verdienen door het bezorgen van een mand turf en was alstoen niet in staat geweest om aan de ver plichte ceremonie te voldoen. Vonnis 1 boete of 1 dag. Je moet maar deen duiten hebben. Geldgebrek was oorzaak, dat de koopman Arie H. te Broek op Langendijk geen geldig rijbewijs kon toonen. 1 boete of 1 dag. Onvoldoende illuminatie. 2 boete of 2 dagen werd opgelegd aan den vertegenwoordiger Jacob W. te Alk maar, die in het avondlijk uur op den Ka naaldijk had gereden zonder ontstoken achterlampje. Een duur grapje. De heer W. S. te Castricum, wiens auto gebrek had aan behoorlijk werkende rem men, werd opgefrischt met 10 boete of 8 dagen. Opgepast. Jan B'n koopman te Castricum liep in de bekende ijkwetval wegens het voor handen hebben van eenige niet van het ver- eischte merk voorziene gewichten, door onze verouderde en onpractische ijkwet verplich tend gesteld. Vonnis 3 X 1 boete of 3 X 1 dag met verbeurdverklaring van de ge wichten. Gevaarlijke fietsacrobatiek. De loopjongen A. P. J. v. N. te Alkmaar had zich uit verveling geamuseerd door zich op een racefiets met razenden snelheid zig zag op den rijweg voort te bewegen, terwijl bovendien achter het zadel nog een 14- jarigen jongen zat. Deze lastpost op straat wera thans eens onderhanden genomen en veroordeeld tot 7.50 boete of 1 dag. Er ontstond weer een conflict. Onze stadgenoot, de heer Frans B., die zich den laatsten tijd geheel op den achter grond had gehouden, verscheen nu weer eens voor het voetlicht, omdat hij in de Ridderstraat eenige fietsen had voorzien van een wit geverfd achterspatbord. Men zal zeggen, is dat óók al strafbaar? Inder daad is zulks strafbaar als men alleen ver gunning heeft dit kunstwerk te verrichten op het Kerkplein. Het had misschien nog zoon vaart niet geioopen, maar de man is geen persona grata van onze politiemacht en scheen bovendien nog buskruit in het vuur der animositeit te hebben geworpen door te zeggen: Ik wijk voor geen agent! hoewel hij eerst nog hoffelijk was gewaar schuwd. Thans terecht staande, verklaarde hij een strafvervolging te hebben uitgelokt om juri disch uit te maken of art. 150 van de Algem. Politie-verordening wel verbindbaar kan worden geacht. De ambtenaar twijfelde daaraan geen minuut en requireerde direct f 15 boete of 15 dagen, maar de kantonrechter behield zich het recht voor om a.s. Vrijdag schrifte lijk vonnis te vellen. Strafzitting van Maandag 14 October. Onrust op Urk. De Urker visscher L. P., in nationaal costuum present, was mishandeld door een tweetal niet verschenen mede-eilanders. Wil lem H. en Meindert M., welke ingewikkelde zaak als nummer 1 van de openbare zitting werd behandeld. De heer Post werd bij af wisseling onthaald op stompen en trappen Het feit was gepleegd op 2 Juni j.1. en de mishandelde visscher werd eerst begroet met 'n papieren zak met vuil. Het was meer dan ergerlijk. Eisch tegen ieder 15 boete of 10 dagen hechtenis. Vonnis conform. Geschoren schapenwol. Een paar jeugdige snaken, 18 en 19 jaar SeuiltetoH 522R G. P. BAKKER 23) „Wat belieft u?" Hij liep naar haar toe, sloeg zijn armen om haar heen, lichtte haar op ondanks haar tegenstribbelen, om haar op zij te zetten. Hij dacht: nu zal ze wel om de hulptroepen schreeuwen. Maar ze sloeg beide armen om zijn hals en drukte haar hoofd tegen zijn wang. „Wat is u heerlijk sterk", hijgde ze. „Niet weggaan. Het is geen vergissing". Hij zette haar neer. Ze bleef vlak bij hem staan. „Ik zou u bijna beginnen te gelooven, maar ik volgde u door de bosschen. U had mijn belangstelling opgewekt. Ik vond u zoo'n aardigen man, zag u naar den heuvel gaan en toen ik u als een jongen man op het paard zag springen en wegrijden, recht op als 'n geboren ruiter, werd mijn nieuws gierigheid mij geheel de baas. Als vrouw moest ik dat eigenlijk niet zeg gen, maar ik voelde mij sterk tot dien ouden speelman aangetrokken. Toen hij een jonge man bleek te zijnZe kreeg een kleur. Zelfs bij het flakkerend kaarslicht ontging dat Saxon niet. En toen ik u zag als zee man in Maagdenburg, voelde ik dadelijk dat u het moest zijn". „Dat was vreemd", zei Saxon met een nauwelijks merkbaar glimlachje. oud, de schoenmaker G. S. uit Haarlem en de 18-jarige Alkmaarsche koopman Alb. de sigaretten en aanverwante genotmidde- W., verschenen voor het zondaarsbankje ter zake diefstal van geschoren schapenwol, die zij voor eenige luttele centen bij de firma Braak hadden verkocht en later besteed aan saffiaantjes en aanverwante genotmiddelen len. Bedoelde schapenwol was het eigendom van den heer W. Scholten te Heiloo. Door den heer Wiggers was een rapport uitge bracht, concludeerende extra leiding voor deze wolgappende verdoolde schapen. Gevorderd werd tegen G. S. 3 maanden voorw. met 3 proefjaren en tegen Alb. 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak no. 1 conform eisch en no. 2 5 boete of 5 dagen hechtenis. Nog meer geschoren schapenwol liefhebbers. Hierop verscnener nog 'n paar andere compagnons van G. Str., van wie aan Jacob Str. als minderjarige, een advocaat was toegewezen in den persoon van mr. Schuurman te Alkmaar. Ook in deze zaak speelde Scholten's geschoren schapenwol een belangrijke rol. Deze schapenwol was bij divtrse huidenblooters verkocht en gestolen uit het pakhuis van Sleutel aan den Dijk, Alkmaar, waar Sch. zijn schapenwol-oogst had opgeslagen. Den minderjarigen Jacob zweefde nu den minderjarige, refereerde zich omdat J. nu ook nog de maand voorw. opgelegde tuchtschool boven het hoofd, omdat hij in zijn proeftijd opnieuw 'n strafbaar feit had gepleegd. In dat geval vorderde de officier tegen Gerrit S. 5 boete of 5 dagen hechtenis, Jacob Str. werd op de nominatie gesteld voor 4 maanden tuchtschool met last hem direct in te pikken. Tegen Willem van G. f 10 boete of 5 dagen hechtenis. Mr. Schuurman, juridisch paladijn voor de minderjarige, refereerde zich omdat Jaap geen open kaart had gespeeld. Vonnis Gerrit S. 2 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren, Jacob Str. 3 maanden voorw tuchtschool- straf met 3 jaar proeftijd en Willem v. G. tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. De banne bestolen Aan dit feit had zich schuldig gemaakt de 53-jarige landbouwer Pieter B. te Hoogkarspel, die, heden ter zake terecht staande, zoo vrij was dezen diefstal te ont kennen. Het betrof hier eenige planken, die toebehoorden aan het polderbestuur en wa ren gebezigd ten behoeve van de werkver schaffing. Volgens Piet dreven die planken in 't water en waren door kinderen opge- vischt. Maar Piet had op het gebied van lange vingersport nog 'n verleden, wat hem nu nog voor de voeten werd gegooid, hoe wel het al 29 jaar was geleden. Eisch 20 boete of 10 dagen hechtenis. Vonnis 15 boete of 10 dagen. Belast op een polshorloge. H. Fr. Z. te Texel had zich in het begin van Augustus aldaar meester gemaakt van een armbandhorloge, eigendom van den veehouder K. M. <Mto. Ter zake dit oneer lijke feit heden ter verantwoording geroepen, had hij geen blijk van belangstelling gegeven weshalve hij bij verstek werd veroordeeld tot 25 boete of 15 dagen hechtenis. De eigengerechtigde boomenrooier. Een 44-jarige te Winkel woonachtige vee houder, met name Dirk Kr., had zich de vrij heid gepermitteerd begin Augustus een hem niet toebehoorende vlier- en seringenboom voor het grootste gedeelte af te kappen en het hout op zijn erf te deponeeren. De toe zichthouder op deze boomen, de tuinder J. Kamp, was over dit vandalisme niet content en rustte niet voor Dirk op het zondaars bankje kon worden geëxposeerd. Van deze verheven plaats verkondigde Dirk heden, dat hij bedoelde boomen had gedecimeerd op ver zoek van zekere mej. Antonia Roeperd, een dame die het bij de vernielde boomen wonen de huisje bewoonde. Het zeer gewichtige en pikante proces werd beëindigd met Dirks veroordeeling tot 5 boete of 5 dagen hech tenis wegens vernieling. De diefstal van het hout werd hem cadeau gegeven. Een hardhandig lid van he.' Haren- karspelsche schoone geslacht. Moeder Jans Dr., teerbeminde echtgenoot van den heer Joh. T. te Harencarspel, sierde het zondaressen bankje, omdat zij op 11 Augustus, den 14-jarigen Jac. Droog, die zich op de fiets bevond, belast met de expeditie van een pannetje melk, 5 klappen met een stoffer op zijn hoofd had gegeven, zulks naar aanleiding van het feit, dat J. „Misschien wel", zei ze zacht. „Ik vond dat zelf ook, maar ik houd van avonturen en u werkte op mijn verbeelding. Ik dacht steeds aan u. Ik zag voortdurend uw hel dere blauwe oogen". „Een liefdesverklaring van een mooie vrouw en bij Venus, mooi is ze", dacht Saxon, maar hij zweeg. „Ook weet ik vervolgde zij, „waarom u naar Maagdenburg gekomen is Saxon haalde de schouders op. Zij keek hem lang aan en hij zag een zachten glans in haar groote, groene oogen. Door dien langen warmen blik was het of zijn wantrouwen langzaam wegsmolt. Hij ging weer zitten en zei: „Dan weet u werkelijk meer dan ik". „Toch is het zoo en niet anders. Ik bracht u dadelijk in verband met den verborgen schat. Het doel was niet om de onderaard- sche gang in de lucht te laten springen, ofschoon daarboven een gedeelte van Mans- feldt's staf in het klooster ondergebracht is. De keizerlijke officieren gelooven dat, maar men zocht de kostbaarheden. Na het ge vecht in de onderaardsche gang „Maar ik weet niets van dat gevecht", viel Saxon haar in de rede, „dan hetgeen ik van de soldaten in de havenkroeg toevallig heb gehoord". „En wie sprong 's nachts in de Elbe na eerst zijn bebloede kleeren te hebben uitge trokken?" Saxon sprong weer op, greep naar zijn kortjan. Ze pakte hem bij den arm: „Neen", zei ze. „Heb geen angst, ik zal u niet in 'n valstrik lokken en ik zou u niet kunnen verraden. Wees toch verstandig Vertrouw mij. Het zou me toch niet moeilijk Droog het zoontje van moeder Jans voor „kwek" had uitgescholden. Door mej. Jans werd deze mishandeling ontkend en haar 15-jarige dochter Rien hielp haar als getuige k décharge buiten eede, mede ontkennen. De heeren namen echter deze getuige niet voor 100 pCt. en mama Jans werd veroordeeld tot 15 boete of 10 dagen hechtenis tot groote spijt van den politierechter, zooals deze magestraat althans voorwendde. Twee tegen een, dat is gemeen. De heeren Gerrit B., koopman, en Anth. Theo Sch., los-werkman, beiden te Alkmaar, waren ter verantwoording opgecomman deerd, omdat zij volgens dagverordening in den nacht van 18 op 19 Augustus te zamen en in vereeniging zekere heer Hendr. Ron- dema, 'n kapper met vereende krachten zou den hebben mishandeld en verwond. De heeren, hierboven gemeld, erkenden wel dien nacht in vroolijke stemming te hebben verkeerd, doch van de mishandeling schenen zij niet al te veel te willen weten, althans wat de heer Gerrit B. betreft. Deze ontkende aan gezegde mishandeling van een kerel, die tweemaal zoo groot was als hij, een actief aandeel te hebben genomen, iets wat door zijn vriend op het zondaarsbankje, loyaal werd toegegeven De mishandelde heer Rondema, die de dancing in de „Rushad bezocht, verklaarde dat Anthoon Sch. ruzie had gezocht, hem een bloedneus had geslagen, de haren uit het hoofd had getrokken en dat de heer Gerrit B. voornoemd, daarbij ijverig had geassis teerd. De heer Anth. Sch. liet zich in den loop van de conversatie met den politierechter uit, dat hij 23 a 24 potjes bier had geconsu meerd, wat de politierechter zeer interessant vond. Gerequireerd werd, met ter zijde stelling van hetgeen de verdachten in hun voordeel had aangevoerd, tegen ieder dezer kapita listen f 50 boete of 25 dagen. Uitspraak conform eisch. 'n Dame met losse lippen. De gehuwde mej. Maria Eechtgenoote van den heer Arend K. te Kolhorn, had op 5 Augustus haar doipsgenoote mej. Bakker- Hoep ter gelegenheid van een kinderruzie de woorden „rotlui en smeerlap" toegevoegd, voor welk beleedigend geacht feit zij heden werd veroordeeld tot 8 boete of 4 dagen De juffrouw ontkende wel, maar de partij stond hier 2 tegen 1, dus viel aan den uit slag niet te twijfelen. 1 'n Landelijke ruitentikker. De 19-jarige boerenarbeider Petr. A. te Grootebroek compareerde, omdat hij in Mei in drift een ruit had vernield in het door zijn mede Grootebroeker R. Berkhout bewoond perceel (een schilder- en verfwin- keiier). Piet werd nijdig, toen hij bemerkte dat Berkhout hem niet al te grif crediet wil de verleenen. Eisch 15 boete of 10 dagen. Vonnis conform eisch. Hij was 'n beetje kwaad maar meende het zoo niet. De 47-jarige landbouwer Petr. Jac. V. te Enkhuizen had de politiedienaar Ubels toe gevoegd dat hij een gentëène judas was, voor dit feit terechtstóand gaf hij het feit nagenoeg toe. Hij was een beetje kwaad, omdat hem werd aangezegd met sluitings tijd het café te verlaten, maar meende het zoo kwaad niet. Verdachte, meermalen ver oordeeld, werd opgelegd 15 boete of 10 dagen. De 24-jarige chauffeur Corn. J. was uitge- noodigd voor den politierechter te verschijnen op grond van de omstandigheid, dat hij eeni ge aan het Rijk behoorende betonnen paaltjes zou hebben vernield. Door den verdachte werd het feit ontkend en daar het bewijs ni»*t voldoende geacht, werd hij vrijgesproken. Een wegenbelastingkaart misbruikt. De houder van een 6-assig motorrijtuig, de expediteur Cornelis A. te Den Helder, stond terecht ter zake van het hem tenlas'e gelegde ernstige feit, dat hij een wegenbelas tingkaart zou hebben vervalscht. De wacht meester der marechaussee Brandwijk had ver dachte te Beverwijk aangehouden en de van valschheid verdachte kaart in beslag geno men. Gevorderd werd ten opzichte van dit fiscale gruwelstuk 100 boete of 50 dagen hechtenis. Dr. Buiskool van Schagen ontkende, dat op juridische gronden een veroordeeiing wegens valschheid in geschrifte mogelijk zo j zijn en concludeerde ten dien aanzien dus geweest zijn u door een enkele aanwijzing aan uw vijanden over te leveren. Ik volgde u uit belangstelling". Saxon deed nog een poging haar op een dwaalspoor te brengen. „Maar u kan mij niet gezien hebben. Ik ten dien avond niet van boord g;ewets'". „U vertrouwt mij niet. U wilt niet voor de waarheid uitkomen. Ik zal u het volledig bewijs geven. U stond daar naakt in het maanlicht. Ik stond dicht in uw nabijheid en u vroeg uw vriend: „Kan je zwemmen?" En uw vriend ant woordde „Als een snoek". „Dan het water in, de Elze afzwemmen tot het schip", luidde uw antwoord. Ik heb het gesprokene woord voor woord herhaald. Er kan geen sprake zijn van een toeval. U keek rond, maar zag mij niet en toch was ik dicht bij u, heel dicht. Ik had u met mijn hand kunnen aan raken. U sprong te water juist bij een dik ken boom aan uw linkerhand. Herinnert u zich dat?" „En als het eens waar was?" vroeg Saxon. „U weet dat het waar is, maar wat doet dat er toe. U heeft groot gelijk. Ik vind het prettig dat u niet bezwijkt voor de eer ste de beste vrouw, al is ze niet oud en leeliik en uw geheimen niet dadelijk bLoot geeft. Maar nu is het ook genoeg". Ze richtte zich in haar volle lengte op en ondanks zichzelf moest hij haar bewonderen. „Slank als een degen", dacht hij „en toch een verstandig mooi gelaat omringd door een aureool van goudblond haar. 2e was een dame. Dat was hem dadelijk opge vallen, toen ze haar mantel had afgedaan, een echte dame, geen boerendeerne of zigeu ontslag van rechtsvervolging. In de tweede plaats vermeende pleiter dat verdachte, vol gens zijn opvatting en terminologie, geen kwaad opzet had, zooals pleiter nader tracht te aan te toonen. Geconcludeerd werd voons vrijspraak, subs. een niet te hooge geldboete. Na re- en dupliek werd verdachte veroor deeld tot f 50 boete of 25 dagen. Niet steeds in de liefde bestendig van duur De niet-verschenen mej. Cath. Helena St. was ten laste gelegd vernieling van een glas en een spiegelruit op 18 Aug. in het café van den heer P. Kramer, vroeger te Alkmaar, thans te Helder. Thans schijnt de twist weer te zijn bijgelegd, althans de dame is bij Kra mer in betrekking. Veroordeeld werd tot 4 boete of 4 dagen. Een bijzonder hardhandige veehouder. Een 52-jarige te Beemster wonende veehou der Jan Z. stond in het avondlijk uur terecht ter zake mishandeling van zijn voormaügen knecht Klaas Krul, die zijn ontevredenheid had opgewekt, hem uitdaagde te vechten en op den voet had getrapt. Toen kwam Janbaas ook uit den hoek, nam den onwilligen knecht te pakken, gaf hem eenige opstoppers, nerkind. Hij bekeek haar van het hoofd tot de voeten. Een lachje gleed om haar iets te grooten, zinnelijken mond. Ze stond voor hem, draai de zich half om en vroeg schertsend' „Beval ik u nog al?" „U is werkelijk heel mooi en heel verlei delijk", kwam onwillekeurig over zijn lippen. Haar glimlach werd duidelijker. Haar oogen begonnen te schitteren. „Ik ben zoo blij dat u dat vindt. Dat zal alles veel gemakkelijker maken. Mag ik nu mijn verhaal voortzetten? Vindt u het goed?" „Ja", antwoordde Saxon. „Ik zal aandach tig luisteren. Ik ben werkelijk zeer nieuws gierig". „U kwam zoeken naar de kostbaarheden van de prinses Von Ebertot. U wist blijk baar iets, maar niet genoeg. Bij haar ver trek uit Maagdenburg heeft ze die met een Waalschen hopman verborgen. Overal heeft men gezocht, maar niemand heeft iets ge vonden. Velen hebben reeds door dien schat het leven verloren De hopman zelf. Kro- aten, die hem hebben gezien. Ruiters van Pappenheim, die de prinses vervolgden maar den schat zelf vond niemand Toch was het algemeen bekend dat in het huis met den toren kostbaarheden van onnoeme 1'jke waarde aanwezig waren. Ik heb ge hoord dat het hips als nummer één op de confiscatie-lijst van Pappenheim stond*' „U schijnt veel te weten", opperde Saxon „Ik weet veel meer. U wilt nu uw leven wagen om dien schat te vinden. U zul» mis schien ook daardoor den dood vinden ten zij „Tenzij?" viel Saxon haar in de rede greep hem bij de keel en wierp hem op den grond, waarop Klaas zijn minderheid erken de en door den sterken Jan werd losgelaten. Toen Klaas daarop weer begon, gaf de baas hem, om hem tot erkentenis te brengen, dat hij de baas was en de baas bleef, 'n tik met het deksel van een melkbus op zijn hoofd Vonnis 10 boete subs. 10 dagen. Een steenwerper in 't donker. De tuinder Jan Z. uit Harencarspel h?d ter gelegenheid van een boerenkermis in den nacht van 28 op 29 Aug. '34 den rijksveld wachter Leegwater met een groote klinker het hoofd en gelaat aan bloeden gegooid, welk verraderlijk feit eerst later aan het licht kwam. Hij stond dus eerst nu te dier zake terecht, betoonde gelegenheidsberouw en werd veroordeeld tot 25 boete of 15 dageu en 2 maanden gev. voorw. Zitting van Dinsdag 15 October. Uitspraak 1 October. Camilius v. d. B., gedetineerd. Zedenmis drijf (eisch 6 maanden gev.) 4 maanden gev- met aftrek van 4 maanden voorarrest en in vrijheidstelling. „Tenzij ik u help. De eenige man, die het wist, is door de keizerlijken doodgeschoten- Zijn vrienden noemden hem den wonderdok ter". „Weet u waar de schat is?" vroeg Saxon vol spanning. „Neen", zei ze. „Maar ik geloof dat wij beiden het goud, de sieraden en de edel- steenen zouden kunnen vinden", „Wij?" „Ja, wij beiden. Wij zijn de eenigen, cue de kans hebben. Laten we goede vrienden worden. Trouwe vrienden". Ze ging naar hem toe, legde haar slanke hand zacht op zijn schouder. „Vertrouw mij gerust. Ik ben eerlijk, tr zit geen andere man achter. Het is geen hin derlaag. Ik zweer u Ze hief haar rech terhand op alsof ze een eed wilde doen „dat ik nooit nog een man heb bemind, «P schoon het mij niet aan aanbidders ontbro ken heeft Ik zal geen geheimen voor hebben. Mijn opvoeding is niet geweest a» die van andere meisjes. Mijn vader was een Italiaansch officier van goeden adel m J moeder was een Duitacne. Haar ou woonden op deze ridderhofstede Zij toen ik nog jong was en hij voedde mij r- Ik werd groot gebracht in het leger schen de officieren. Toen werd hij v moord. Ik bleef alleen over en wilde n wreken. Ik deed het Door het onder om zijn moordenaars te vinden, blee* dat ik een goede kracht was om af.ht [0oit heimen te komen; toch gebruikte ik ht lage middelen Misschien zal u het s vinden". Ze keek hem angstig in de 0» (Wordt vervolgd)-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6