(oooooc OladiopcOQCtUtUHQ,®®o©©©@ 8 DE LAATSTE LES VAN LANOELOT 1,5?1 r2-~KRO' de NCRV JVu siecAts prijs is veriaszgd f werking, is verfuxxjdf Qkker's ClkUjsw RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Kamermuziek o sa- tBxüteuiand DE VIJF ONTVOERDE BANKIERS. Thans weer op vrije voeten. DE GRENSINCIDENTEN OP DE MANDSJOERIJSCH-RUSSISCHE GRENZEN. Een Japansche lezing. 11 HOOG W ATER-C AT ASTROPHE IN KIANGSOE. AMERIKAANSCHE IN NANKING VERMOORD. BOTSING TUSSCHEN AUTOBUS EN AUTO. Zeven dooden. OVERSTROOMINGEN IN MEXICO. DRIEMASTER VERGAAN. Zestien opvarenden vermist. EXECUTIE VAN HAUPTMANN UITGESTELD. DE AARDBEVING IN TADJIKISTAN. 107 dooden, 360 gewonden. JALOERSCHE ECHTGENOOT LAAT MEISJE ONTVOEREN. SCHEEPSBOTSING IN DE HAVEN VON MONTEVIDEO. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Drie dooden. IN LONDEN EEN VIERLING GEBOREN. Donderdag 17 October. H LVERSUM I, 1875 M. (8.— van 10-li - en 2_j130 uur) 8 -915 en 10.- Or.pl. 10.15 Mor- gendioist olv. ds. C. J. Hoekendijk 10.45 Gr.pl. 11.30—12— Godsd. halfuur. 12.15 Gr.pl. en orkestcon- "V; 2.Handwerkcursus. 3. 3.45 Orgelspel R. Parker. 4 Bij bellezing ds. L. J. v. Leeuwen mmv. bariton en orgel. 5.Handen- arbeid v. d. jeugd. 5.30 Cello-recital L werner. Aan den vleugel mevr. H. Werner. 6.30 Gr.pl. 7— Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Rep. 7.30 Journ. weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.Ber. 8.05 Ged uitz. v. d Gemeent. Begroetingsavond van Zendeling W. F. Schrdder, mmv. sprekers, koor olv. J. Zwart, orga nist. 0.05 NCRV-orkest olv. P. v. d Hurk. (10— Ber.) 10.45—11.30 Gr.pl. HILVERSUM II, 301 M. (AVRO- uitz.) 8.Gr.pl. (9.Het recept v a. week door mevr. R. Lotgering Hillebrand). 10.Morgenwij ding. 10.15 Deel. Paul Huf. 10.30 Ensemble Lismonde. 12.Gr.pl. 12.15 Lyra-trio. 1.Omroeporkest olv. A. van Raalte. 1.45 Gr.pl. 2— Omroeporkest olv. A. van Raalte 3—3.45 Knipcursus. 3.45 Voor zie ken en ouden van dagen. 4.30 Gr.pl. 4.45 Hoorspel v. d. kinderen. 5.30 Gr pl. 5.45 Avro-Decibels olv. Eddy Meenk, mmv. T. Glerum, zang 6.30 Sportpr. H. Hollander. 7. Radio-Volkszang olv. P. C Poort man. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8— Ber. 8,10 Gr.pl. 8.15 Concert gebouw-orkest olv. B. Walter. mmv. de Wiener Söngerknaben en het A'damsch a capellakoor Bel Canto, olv. A. Vrancken. 9.15 Causerie G. Czopp. 9.25 Omroeporkest olv. N. Gernarz, de Cavelli's, accordeon, Julia de Gruyter en Rien van Nop pen, voordr. (Ca. 10.45 Verslag schaakmatch Euwe—Aljechin. 11 Ber. 11.10—12— Uit de „Stadt- schanke, A'dam: Frankly's 16 Mu sical Stars. DROITWICH, 1500 M. 10.35 10.50 Morgenwijding. 11.05 Cause rie. 11.25 Orgelspe1 H. Croudson. 1150 Voor de scholen. 12 10 Het Rutland Square en New Victoria orkest olv. N. Austin. 1.20 Gr.pl. 2.20 Ber. 2.25 Voo. de scholen. 3.20 Vesper. 4.10 Causerie 4 30 Grpl. 5.05 Orgelconcert P. J. Mansfield. 5.35 Lev Stone en zijn Band. 6.20 Ber. 6 50 Orgelconcert C. H. Trevor. 7.15 Spaansehe cau serie. 7.50 Ber. 8.20 „All Girls To- gether", variété-progr. 9.20 „Din- ner is served", hoorber. 9 50 Ber 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-orkest olv. Cl. Raybould. 11.35-12.20 BBC-dansorkest olv Henry Hall. vanfP°y€n> 5,05 "LeS I€r71ineS vantes spel van Molière 9k0.5 Nat. Orkest olv. ïnghel brecfit, het Raugell oor en 10 12.35 Dansmuziek. 8.20 solisten. „Messias" oratorum van Handel, 8°I18^' koor en orkest oIv- N. eert 11-50 Populair con- KEULEN 456 M. 5-50 Orkest- concert. 11.20 Uit München: Om- o°oA°n St olv- Dist. .35 Gr.pl 3 20 Pianoduetten. 4.20 Omroep- kleinorkest olv. Eysoldt 7.30 „Hans neiling opera van Marschner. Muz'k. leiding Bj3chkötter. Koor- leiding Breuer. 10.1511 20 Om- roepkleinorkest olv. Stèiner. ROME, 421 M. 8.10 „Nebucad- nezar opera van Verdi. Orkestl.: A la Rosa Parodi. Koorl.: A. Con- sou. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest o 1 v. Gason. 1.50—2.20 Gr.pl. 5.20 Deel. en gr.pl. 6.35 en 7.35 Gr.pl. 8.20 Symphonieconcert olv. Fr An- dré. 10.30—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest olv. Walpot. 1.50—2.20 Gr.pl. 5.35 Omroeporkest olv. Douliez. 6.20 Grpl. 7— Omroeporkest olv. Dou liez. 6.20 Gr.pl. 7.Omroeporkest olv. Douliez. 7.30 Gr.pl. 8.20 Sa lonorkest olv. Walpot. 10.30 Rep 10.45—11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Dansmuziek uit Ham burg. 8.20 „Verwehte Spurea spel van H. Rothe. 9.20 Ber. 9.50 K Ristenpart's Kamerorkest 10.05 Weerber. 10.20—11.20 Concert uit München olv. H. A. Winter. OEMEENTELUKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn IHilversum I. Lijn 2: Hilversum II. Lijn 3: D.sender 8—9.20, Keu len 0.20—11.05, Lond. Reg. 11.05 12.05, Parijs Radio 12 05—13.20 Brussel VI. 13.20—14.20, Kalund- borg 14.20—15.20. D.sender 15.20 —16.20. Keulen 16.20—17.50. Brussel Fr. 17.5019.30, Keulen 19.30-21.30, Weenen 21.30— 24.— Lijn 4: Parijs Radio 8.05—9.30, Droitwich 10.3511.50, Kalund- borg 11.50—12.10, Droitwich 12.10 —14.20, Lond. Reg. 14.20—15.20, Droitwich 15.2016.10, Lond. Reg. 16 10—17.35, Droitwich 17,35 18.20, Brussel VI. 18.20-18.50, Lond. Reg. 18.50—20 20, Droitwich 20 20—21.20, Lond. Reg. 21.20- 22 20, Droitwich 22.20—22.40, Lond. Reg. 22.40-24—, en door hem werden genoemde accidenten ernstig lichamelijk letsel genoemd. Door luitenant van Hulst, den bekenden deskundige op motorgebied, had de auto nagezien en de hierboven gereleveerde ernstige gebreken aan den wagen van ver dachte geconstateerd. De verdachte werd als raadsman en ver dediger geassisteerd door mr. C. A de Groot, 'n strafpleiter die in deze materie zijn sporen reeds ruimschoots heeft verdiend. In deze zaak had de officier 7 getuigen a charge en 2 deskundigen gedagvaard. De deskundige luitenant van Hulst noemde de slechte verlichting de oorzaak, dat het uit zicht voor den bestuurder onvoldoende was, met gevolg de thans behandelde aanrijding. De verdachte, wiens groote lampen niet werkten, beweerde geweldig gehinderd te zijn door den schijnwerper van een achter leer. De slagersknecht, de weinig begeerens- waardige held van dit nachtelijk auto- drama, gaf verslag van zijn onaangenaam avontuur op den Middenweg. Hij liep in ge zelschap van zijn collega K. Buter. Beiden j[ePen met de fiets aan de hand en eischten dus nogal wat plaats op den rijweg op. Bovendien bevond zich op Buters fiets nog een groote slagersmand. Getuige de Graaf merkte echter op, dat Buter op een paadje ccmer op, aar duicj up «u langs den rijweg liep en de weg ter plaatse br.eed genoeg was. Van de aanrijding zelf wist de Graaf niet veel te vertellen. Hij was v'an de aanrijding v— w uraai niet veel te vertellen. Hij direct bewusteloos. Zijn fiets was voorzien van een reflector, die niets presteerde. Er zat bordpapier achter, vermoedelijk om de flikkering te verhoogen. De slager Leendtrt Christiaan Biskanter uit de Magdalenenstraat was dien nacht ook de partij en had met eenige vrienden, vuax en Berkhout, van verdachte voor f - een auto gehuurd om Heerhugowaard te be keken, ten einde eens lustig kermis te kunnen viertn. Zij waren bij de aanrijding al op den terugtocht. Het licht van den wagen had al efts geweigerd en was door verdachte ge pareerd. Getuige verklaarde ook, dat ach- P 'hun wagen een auto reed met sterk licht Getuige Biskanter vermeende, dat de voet- &angers 2% M van den kant liepen. Ook de varkensslager Quax verklaarde iets dergelijks. Het licht van de f 2-auto Was niet in orde. De expediteur J. Baars te Heerhugo waard had, op zijn erf staande, gezien een °ude Chevrolet met één koplamp op en deze had hij den volgenden morgen bij het aadhuis terug gezien. De getuige KI. Stammes reed met den ach terligger met den verblindenden schijnwerper. kon de auto van verdachte niet pas seren, omdat deze zig-zag over den Mid- reed Opeens hoorde hij een klap, mde en zag op den rijweg een man liggen, jJ ^P^ng uit de auto en heeft werk van dokter gemaakt. Den chauffeur had hij een standje gemaakt om zoo dronken op den weg te komen. Dat ziet er niet zoo mooi uit, zei de presi dent tot verdachte. Waaruit maakte U dat op, vroeg de officier, dat verdachte dronken was? Door het slordige rijden, antwoordde ge tuige. De officier vond dit alléén geen voldoen de aanwijzing van dronkenschap. Getuige bleef hardnekkig volhouden dat verdachte dronken was. Hij kon dat uit al les merken. Verdachte zeide slechts 1 glaasje bier te hebben gebruikt. Hij was absoluut niet on bekwaam. De monteur L. H. Hoogland had om streeks kwart pver twee uur een auto zien rijden, waarvan het licht ongeregeld brand de. Achter die auto reed een auto met vol le lichten. De aanrijding had deze getuige niet gelien. Ook Hoogland verklaarde dat verdachte wat ovér den weg zwalkte. Ver dachte verklaarde dat dit de schuld was van Stammes, die kwajongensachtig reed. Tenslotte werd nog gehoord de slager Kasper Buter, een 17-jarige slagersknecht, die met 't slachtoffer in den bewusten nacht wandelde met 'n slagersmand op zijn fiets. T T 1 l, nZ UaIi n^z-ln ,nr /v/vA/1 aa 1 rA II l i Hij liep naar het bèharde weggedeelte. Hij had alles van de aanrijding gezien. Hij had er geen erg in of verdachte onder den in vloed verkeerde. Verdachte merkte nog op, dat hij niet dronken, maar bar zenuwachtig was, als gevolg van het ongeluk dat hij verschrikke lijk vond. Requisitoir. De officier het gebeurde nog eens in onderdeelen reconstrueerende kwam tot de conclusie, dat in casu was toegebracht zwaar lichamelijk letsel. Als voornaamste factor van het ongeval releveerde de officier wel het defecte licht. Dat de inzittenden dat defect niet hadden opgemerkt, was vermoedelijk wel te wijten aan de hoeveelheden bier, die door de heeren naar binnen waren gewerkt. Zoowel door de verklaring van den deskun dige als die van de getuigen Baars en Hoog land was wel komen vast te staan, dat met onvoldoende verlichting was gereden, evenals is komen vast staan, dat de reflector van den aangereden slager een prul was, wat helaas maar al te dikwerf#voorkomt. Dat verdachte dronken zou zijn geweest, wilde de officier niet zoo voetstoots aannemen, zooiets is niet zoo gemakkelijk te constateeren, zooals de officier door voorbeelden nader aantoonde. De officier wilde zich alleen op het stand punt stellen, dat het ongeluk hoofdzakehjk verband hield met de slechte verlichting. Een en ander tegen elkander opwegende, kwam de officier tot de conclusie, dat de aanrijding in normale omstandigheden voorkomen had kunnen worden en spr. nam aan, dat hier grove schuld had bestaan, al had verdachte overigens behoorlijk zijn plicht gedaan. 'De officier nam ook aan dat de verdachte het nachtelijk vrachtje op een koopje niet voor zijn genoegen had vervoerd en een en ander in aanmerking genomen, vorderde de officier 80 boete of 40 dagen hechtenis. Verdediging. Mr. de Groot releveerde bij den aanvang van zijn pleidooi, dat hij reeds te voren met zijn cliënt kennis had gemaakt. Hij had eenige jaren te voren verdediger geassisteerd in een te Amersfoort bekomen panne. Dezen dienst wilde de verdediger nu gaarne ver gelden. Voorts stelde pleiter in het licht, dat verdachte veel belangstelling had getoond in het slachtoffer. Niet alleen had hij de Graaf meermalen bezocht, maar ook zijn fiets her steld en zijn eigen hoed afgestaan ter ver vanging van het vernielde hoofddeksel van zijn slachtoffer. Wat de motiveering van de dagvaarding betrof, deze noemde pleiter slap. Pleiter wees op de tegenstrijdigheid in de getuigenverklaringen, met betrekking tot de onvoldoende verlichting. Nader trachtte pleiter aan te toonen door een technische uit eenzetting, dat verdachte alles wat noodig was, had gedaan om zijn licht behoorlijk te voorzien. Het was duidelijk dat verdachte in het verblindende licht van Stammes niet kon opmerken, dat zijn licht niet brandde. Pleiter bracht nog in het midden, dat ver dachte is een arme drommel, die thans van den steun moet leven en sprak zijn veront waardiging uit over het aplomb, waar mede getuige Stammes hem van dronken schap beschuldigde. Mr. de Groot vermeende dat de schuld van verdachte was beperkt tot een zoodanig minimum, dat vrijspraak moest volgen. Zoo de rechtbank zu'ks niet wilde aannemen, verzocht pleiter in casu de meest mogelijke clementie. Uitspraak in alle zaken a.s. Dinsdag. OVERTREDEN „ROODE VALKEN" UNIFORMVERBOD? De Hooge Raad behandelde een cassatie beroep van een 17-jarig lid van de „Roode Valken'' (jongste leden der A. J. C.). Haar was ten laste gelegd, deelnemende aan een optocht, dat zij een blauwe blouse met roo- den das heeft gedragen. De kantonrechter tc Tiel achtte met beide kleedingstukken het uniformverbod overtreden, terwijl de recht bank te Arnhem in hooger beroep een ver oordeeling uitsprak alleen op grond van den rooden das. Mr. S. v. Oven lichtte twee cassatiemid delen toe. Hij stelde schending van de arti kelen 350, 358, 359, 425 Sv. en 435a Sr., omdat de rechtbank aanneemt, dat requi- rante heeft gedragen een rooden halsdoek, die een opzichtig onderscheidingsteeken was terwijl een halsdoek in het algemeen is een kieedingstuk en geen onderscheidingsteeken. Een kieedingstuk moet niet aan dezelfde eischen beantwoorden als een onderschei dingsteeken om opzichtig te zijn. Pleiter meende genoemde artikelen even eens geschonden op grond, dat de Techtbank beslist heeft, dat de halsdoek een uitdruk king was van een socialistisch streven, om dat zij objectief uitdrukking was, terwijl toch wordt vereischt, dat het teeken den drager duidelijk tegenover anderen aanwijst als aanhanger van een staatkundig streven. De advocaat-generaal zal op 28 October conclusie nemen. De vijf New Yorksche bankiers die in de Mexicaansche provincie Sonora door bandieten naar de bergen waren ont voerd zijn weer vrijgelaten zonder dat hun een haar ie gekrenkt. Sjimboen Rengo meldt uit Hsinking, dat het hoofdkwartier van het Kwan- toenleger een communiqué verspreid heeft, volgens hetwelk een Japansch gendarme, een Japansche gids en vijf le der. van een Mandsjoerijsche grenspa- trouille gedood zijn, terwijl vijf Mand sjoerijsche soldaten van een grenspa- trouille gewond werden in den namid dag van 12 October, toen een afdeeling van vijf Japanners en dertig Mandsjoe rijsche soldaten, die patrouillediensten verrichten, aangevallen werden door on geveer 50 Russische cavalleristen, die zien op Mandsjoerijsch grondgebied had den begeven op 20 K M. ten Noorden van Pogranitsjnaje. en die gewapend waren met omstreeks vijf zware machinege weren. Voorts is een groep, die onderzoekin gen verrichtte ter plaatse op 6 October zonder waarschuwing door Russische cavallerie beschoten. Er verluidt, dat de autoriteiten van bet Kwantoengleger de veelvuldige grensincidenten met ernstige bezorgd heid beschouwen en van meening zijn, dat een duidelijke afbakening van de grens dringend noodzakelijk wordt ter opheffing van den thans onduidelijken toestand. Nieuwe groote, door de Gele Rivier in Zuid Oostelijke richting door Sjantoeng gevoerde watermassa's breiden voortdu rend het overstroomingsgebied in Noord- Kiangsoe uit. Maandag zijn ruim 100 dorpen en de Yaowan ten Westen van Haitsjoe door de, door een storm opgezweepte golven overstroomd. De bewoners zijn de bergen in gevlucht. De autoriteiten trachten door het aanleggen van kanalen en het verbreeden van de stroomen, waaraan ruim 700.000 personen werken, het water naar de Gele Zee te leiden. De officieele raming van uit Noord-Kiangsoe ge vluchte personen is in October gestegen tot bijna 2 millioen. Groot opzien is onder de buitenlanders te Nanking gebaard door den moord op de Amerikaansche, Susan Waddel, die groote bekendheid had verworpen door haar onderwijs aan de centrale univer siteit en het instituut voor ziekenver pleging. De moord is op klaarlichten dag gepleegd in de nabijheid van de univer siteit. De autoriteiten hebben onmiddel lijk een onderzoek ingesteld. De ver moorde was gehuwd met een Chineesch arts. Op den grooten verkeersweg tusschen Buenos Aires en La Plata is gisteravond een ernstig ongeluk gebeurd. Op den natten weg kwam n.1. een autobus in volle vaart in botsing met een vracht auto. Zeven passagiers vonden den dood; de overige inzittenden van den autobus werden bijna allen levensgevaarlijk ge wond. Tengevolge van het doorbreken van een dijk van het Chapala-meer zijn uit gestrekte landerijen overstroomd. Tal rijke huizen staan onder water. Ver scheidene personen en veel vee verdron ken. Hoe groot het aantal slachtoffers is kan nog niet worden nagegaan. De driemaster „Les Deux Frères", ko mende van New Foundland, heeft ten noorden van Kaap Fini6tère schipbreuk geleden. Verscheidene reddingsbooten zijn uitgevaren. Tot dusver zijn 14 schipbreukelingen opgepikt. Over het lot der reddingssloe pen met nog 16 opvarenden is niets be kend. Het hof van beroep te Trenton (New Jersey) heeft het verzoek van Haupt- mann's verdediger ingewilligd en de te rechtstelling voor onbepaalden tijd uit gesteld. De verdediging moet nu binnen 30 da gen een voorstel tot revisie bij het Op- j>er6te Bondsgerechtshof te Washington indienen. Tengevolge van de aardbeving, die op 8 October j.1. het distri 't Tavildora in Tadjikistan heeft goieisterd, zijn 107 personen gedood en 360 geond. In Tas- vedora werden 21 aardschokken waar genomen. Na de aa-dbeving bleek zich een nieuwe plooi te hebben gevormd in de rotsen. De oever van de rivier Obi-Hingoe is ingestort. De verbinding met de door de aardbeving geteisterde streek moet in 6tand gehouden worden door middel van vliegtuigen .waarmede men o.m. levens middelen en artsen naar Tevildora heeft vervoerd. De raad van volkscommissarissen heeft de regeering van Tadjikistan een bedrag doen toekomen van 300.000 roebel voor het brengen van hulp aan de ge troffen bevolking. De vanouds beroemde AKKER's ABDIJSIROOP is een natuur-genees- middel, daar de werking ia hoofd zaak berust op de geneeskracht van extracten ui! reeds in oude tijden bekende „genees-kruyden". Door een nieuwe toevoeging is de werking nóg sterker, nóg doeltreffender geworden. Een lepel AKKER's ABDIJSIROOP werkt thans 2x zoo snel als voorheenl Een ongeëvenaarde werking tegen t hoest, bronchitis, kinkhoest, verwaar loosde verkoudheid, griep, influenza. De verlaagde prijzen zijn thans 75 01 F 1.35 F 9.00 F 3.50 S dagen 6 dagen 18 dagen 84 dagaa gebruik gebruik gebruik gebruik Een avontuurlijke ontvoeringshistorie heeft zich in Moedling bij Weenen afge speeld. De Amerikaansche fabrikant John Gruberth uit Brooklyn, die een vil la bezit in Moedling, had eenigen tijd geleden in Stiermarken een achttien jarig meisje leeren kennen, waarmede hij wilde trouwen, na van zijn vrouw te zijn gescheiden. Toen zijn vrouw van zijn voornemens in kennis gesteld werd, maakte zij het plan op, naar het voor beeld der Amerikaansche kidnappers het voornemen van haar man te ver ijdelen. Zij wist met geld twee jonge mannen voor zich te winnen. Dezen ont voerden het meisje uit het huis van haar ouders en brachten het per auto naar den Semmering, waar zij het met revol vers dwongen een afscheidsbrief aan den fabrikant te richten. Tegelijkertijd na men zij foto's van het meisje op zoodani ge wijze, dat daaruit zou kunnen blij ken, dat zij den fabrikant ontrouw was. Ten slotte brachten zij haar naar Moed ling, naar de villa van de vrouw van den fabrikant, waar zij werd opgesloten. Ten slotte maakten zij ook nog het plan op den fabrikant met behulp van bacil len, die zij uit een laboratorium hadden willen stelen, te vermoorden. Van dit alles is echter niets meet gekomen, door dat de ouders van het meisje zich in verbinding hadden gesteld met de poli tie, dio er in slaagde het meisje op te sporen. De vrouw van den fabrikant en haar beide helpers zijn gisteren gear resteerd. Gisteren zijn in de haven van Monte video de beide Engelsche schepen „Kingsborough" en „Nagara" met elkan der in aanvaring gekomen. De „Kings borough", die met een lading steenkool onderweg was naar Buenos Aires, werd zwaar beschadigd. Gistermiddag ver keerde het schip in zinkenden toestand. Op de lijn Berlijn—Cottbus, bij kilo- meterpaal 77,246 is gistermiddag een personenauto gegrepen op een overweg, waarvan de boomen niet gesloten waren, door personentrein 71. Van de inzitten den van de auto werden 3 personen ge dood en een vierde zwaar gewond. Amerika is trotsch op zijn vijfling, Enge land thans niet minder op de te Londen ge boren vierling, allen jongens. Zaterdag was mevrouw Victoria Henrietta Harmswor'.h nog een van de millioenen onbekende Engel sche moeders, maar thans spreekt iedereen over haar. Intusschen vreest men, dat slechts twee van de babies in leven zullen blijven. Professor Amy Fleming, een der voornaam ste specialisten van het Royal Free Hospita!, waar de kleinen ter wereld zijn gekomen, heeft met haar assistent dr. Constantine, den geheelen dag voor het leven der beide ande ren gestreden. De vier kleintjes liggen in een speciaal daarvoor ingerichte couveuse, die electrisch op gelijkmatige temperatuur wordt gehouden. Naast de couveuse is een zuurstof- 227. En het duurde geen vijf minuten of er kwam een vogel aanfladderen, die de kers met een hap oppikte. En zoo verdween het jongentje van den kok voorgoed van deze wereld. 228. Intusschen was de stok nog altijd maar aan 't rond- loopen en timmerde er op los waar hij maar gelegenheid kreeg. Alle jongens die op straat speelden kregen hun portie.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7