Een Fransch oordeel over de Hollandsche wegen. JCecft d. Jic/too/ JANTJE'S LEER VAN 'T VERKEER. De volgende vergaderingen. DE ZESDE PARTIJ REMISE. De langste partij tot nog toe. Zaterdag. Spr. stelde vast, dat de socialisti sche arbeidersbeweging in luttele dagen voor de democratie meer betoogers op de been brengt, dan de heer Mussert in een maan denlang zorgvuldig voorbereide campagne. Het fascisme is de verloochening van de groote Idee der Europeesche Christelijke cul tuur, de verloochening van de persoonlijke verantwoordelijkheid van ieder menschen- kind. Mede verantwoordelijk voor de schande van het fascisme in de wereld is ieder, die door te zwijgen het voortbestaan van deze schande mogelijk maakt De N.S.B. is niet anders dan een filiaal van het Duitsche nationaal-socialisme, welks pangermaansche droomen ons land niet an ders beschouwen als een provincie van het Derde Rijk. Zij is voluit mede-verantwoordelijk voor en mede schuldig aan het politieke gangster- dom, dat regeert in het hart van Europa en dat de cultuur met ondergang bedreigt. Zij is een getrouwe copie van het Duitsche voorbeeld. Als democraten en als socialisten hebben wij een andere en een betere oplossing, die in de praktijk van de politiek der sociaal-de- inocratische regeeringen van Zweden en De nemarken haar deugdelijkheid heeft bewe zen. De moderne arbeidersbeweging in Neder land zal aan haar buitengewoon congres van 26 en 27 dezer een Plan van den Arbeid voor leggen. Dit plan wil de werkloosheid krachtig bestrijden door een grootsch plan van openbare werken. Het wil door in dustrialisatie nieuwe werkgelegenheid schep pen voor onze groeiende bevolking. Het wil door ordening van het bedrijfsleven den weg effenen naar een wereld, waarin de mensch- heid gespaard zal blijven voor de gruwelen der crisis en waar arbeid en brood zal zijn voor allen. Het plan van den arbeid wil de werkloozen verlossen van het gevoel der maatschappelijke overbodigheid. In naam der sociaal-democratische arbei dersbeweging vraag ik u aldus besloot de heer Vorrink zijn rede op de bres te staan voor het vrije geweten en voor onze grond wettelijke rechten: trouw te zijn aan de De mocratie! Uw antwoord ligt besloten in den strijdroep, waarmede gij instemt: Vrijheid! De kreet Vrijheid door den heer Vorrink aangeheven, werd met een enorm driewerf Vrijheid beantwoord, waarop de muziek de Internationale inzette en de menigte onder groote geestdrift en het daverende gezang van strijdliederen door de deuren aan den Fruitweg afmarcheerde. Onmiddellijk daar op begon de intocht van de tweede groep, die voornamelijk was samengesteld uit betoogers welke in extra-treinen uit Rotterdam, Leiden, Delft en Schiedam en verder gelegen plaat sen waren aangevoerd en waarbij zich ve len per autobus en zeer velen per fiets van buiten de stad gekomenen hadden aangeslo ten. Zij hadden zich aan den achteruitgang van het station H. S. verzameld en waren gezamenlijk langs de Waldorpstraat en den Viaductsweg naar het meetinggebouw ge trokken. Een en ander was zeer rustig verloopen, de politie hield alleen toezicht voor de rege ling van het verkeer. Nadat de tweede vergadering was afgeloo- pen (zij had een dergelijk karakter als de eerste) werd de derde gehouden. Deze werd gevormd door groepen betoogers uit de heele stad, die zich op de Soestdijksche kade nabij de Éscamplaan hadden geformeerd en vandaar naar den Viaductweg trokken. Ook deze derde groep was zóó talrijk, dat het gebouw wederom geheel gevuld was. Wel waren er slechts 35.000 insignes-toegangs- bewijzen beschikbaar, maar toen deze uitver kocht waren, liet men de menschen ook zon der toe. De laatste vergadering was omstreeks half elf geëindigd. Incidenten hebben zich gedurende den ge- heelen avond in het gebouw noch op straat voorgedaan. Zoo af en toe verschijnen er in de pers nogal eens artikelen, waarin de uitvoering van ons wegenplan het moet ontgelden. Men wordt daarbij vaak in hooge mate onbillijk tegenover ons land en ontziet zich niet om met geweldig veel ophef melding te maken van de totstandkoming van een 23 K M. langen autoweg in Duitschland, in welk land, ieder automobilist zal dit erkennen, de wegenbouw ver ten achter is bij dien in ons land. Wanneer wij door ons land toeren, dar. ontstaat in ons vaak een gevoel van voldoe ning, wanneer wij de wegen verbeteringen aanschouwen, die er de laatste 15 jaar in ons land tot stand kwam. Zeker, in orde is het nog niet, maar in ieder geval wordt er in ons land zeer veel voor de verbetering van de wegen gedaan. Dat men hierover in het buitenland even zoo denkt, blijkt wel uit het volgende artikel uit „Le Jour van 13 October, dat wij met voldoening hier laten volgen: „Holland is het gelukkige en sprekende voorbeeld der landen, die vastbesloten den nieuwen weg geschapen hebben. Intusschen heeft het zijn belangstelling niet onttrokken aan zijn oude wegen, die zich liefelijk door de meest harmonieuse dorpen ter wereld slinge ren. Het onderhoudt ze goed met uitstekende klinkers; maar daarnaast heeft het diep inge grepen en heeft tusschen zijn groote steden geheel nieuwe wegen geschapen, waarvan opzet en uitvoering ons verstomd doen staan. „O ja, zeker", zegt men hier in Frankrijk bitter, „dat is gemakkelijk genoeg! Wij hen- ben hier te doen met een sinds eeuwen zeer rijk en zeer klein land. Dat kan zich die luxe veroorloven! maar wij?'' Ik zou daarop willen antwoorden, dat dit kleine land stukje voor stukje zijn bodem heeft moeten veroveren; dijken heeft moeten aanleggen om dien aan de zee te ontrukken. Wat zijn wegen betreft, ondervindt men groote moeilijkheden, omdat zij kanaler:, enorme rivieren en zelfs zee-armen moeten overbruggen. Het model-type dezer wegen is als volgt: Een weg van 20 M breedte, in tweeën ver deeld, hetzij door een breeden witten band, hetzij door een grasband met heggen beplant, hetgeen een volmaakte oplossing vormt tus schen het op- en afgaand verkeer. Aan iede- ren kant, gescheiden door liguster-hagen, be vindt zich een breed fietspad (Holland is het paradijs der wielrijders). Weer daarnaast, steeds aan beide kanten, achter weer andere hagen, de paden uitsluitend voor voetgan gers. Zeker, de aanleg van zulk een wegenne*, buiten de kleine dorpen omgaande, is zeer kostbaar Maar eenmaal klaar is men er ook van af! Voor iedereen is gezorgd Een dergelijk werk ten onzent zou slechts uitvoerbaar zijn op voorwaarde, dat men direct begint met twee of drie nieuwe en be langrijke tracés, b.v. Parijs—Rijssel, Parijs— Marseille, ParijsBordeaux. Maar wat een hinderpalen. Wij hebben ze zelf opgestape'd De streek rondom Parijs, deze vreeselijke zone, had gered kunnen worden, als men na den oorlog met vooruitzienden blik gedacht had aan nieuwe wegen en uitbreidingsplan nen. Wij hebben niets gedaan. De buiten wijken van Parijs zijn de leelijkste en romme- ligste der geheele wereld. De eigenbouwers hebben maar raak gebouwd; 't kwam er nkt op aan hoe. De zeldzame wijken waar eer. organiseerende hand te bespeuren valt, zwemmen als eilandjes van orde en harmonie- te midden van een oceaan van krotten, die wel bewoond worden, doch eigenlijk niet bewoon baar zijn. Resultaat: bijna alle uitgangen van Parijs zijn misselijk stegen. Het bedrag, dat noodig zou zijn voor onteigening voor het aanlegger van één goeden autoweg, zou de haren op onze Fransche schedels ten berge doen rijzen OPZICHTER BIJ AUTO-ONGEVAL GEDOOD. in den afgeloopen nacht keerde de heer E. de Heer, controleur, bovengrondsch- opz. van de Domaniale mijn te Kerkrade, per auto met zijn echtgenoote huiswaarts. Even buiten Aken slipte de wagen met het gevolg, dat de bestuurder tegen een boom reed. De heer de Heer werd op slag gedood, terwijl zijn echtgenoote met zware verwon dingen naar het ziekenhuis te Aken werd overgebracht. OVER PRIJSSTIJGING. Een vroolijke noot. In de jongeste vergadering van den Am- sterdamsche Levensmiddelenraad hield de voorzitter, wethouder van Meurs, een uit voerig doorwrocht betoog over de prijsstij ging der levenmiddelen, waarbij hij o.m zei: „het brood wordt duurder, de boter is niet meer te betalen, alle consumptieartike len stijgen; het leer Interruptie van een der afgevaardigden- „Ja, daar ben ik dol op!" De voorzitter lachte, de afgevaardigden hadden schik. Vanwege de vroolijke noot in het ernstige discours. KONINOIN EN PRINSES TE HOOGMADE. H. M. schilderde een molen, terwijl de prinses een landschap- schets maakte. Gistermorgen 11 uur heeft H. M. de koningin vergezeld van Prinses Juliana per auto een bezoek gebracht aan de buurtschap Ofwegen te Hoogmade. De koningin heeft daar een molen ge schilderd en de Prinses een schets van het landschap gemaakt. Met eenige onderwijzeressen der r. k. school, die voorbij wandelden, heeft H.K.H. zich onderhouden. THOLEN EN VAN LIER NAAR INDIE. Het duo Tholen en Van Lier is gisteroch tend te 8.32 uur van het Weesperstation vertrokken voor het ondernemen van een tournée van vier maanden door Neder- landsch-lndië. DE EENE DIENST IS DE ANDERE WAARD. De „Rotterdam" helpt een Britsche driemast-schoener. Reuter seint uit New-York d.d. 16 Octo ber: Kapitein van Duiken, van de „Rotter dam", is van meening dat de eene goede daad de andere waard is. Op 30 September liep de „Rotterdam" nabij Kingston op Jamaica, aan den grond en het Britsche s.s. „Ariguani" nam de passagiers aan boord. Nadat het schip weer was vlot geko> men en de reis naar New-York voortzette, zag het de Britsche driemast-schoener „North of Cuba", die de vlag onderstebo ven had geheschen. De „Rotterdam" stopte en men bevond, dat de neger-kapitein van de schoener met zijn uit 10 personen bestaande bemanning twee dagen zonder voldoende water en voedsel op het schip hadden door gebracht, aangezien het schip in een wind stilte was geraakt. De „Rotterdam" vulde ae voorraden aan en op den dank van den kapitein, zeide kapiein van Duiken: „In or- daSen geleden was ik zelf moeilijkheden Deze gebeurtenis werd bekend, toen de men n in het dok wer£l opgeno- Nadere bijzonderheden Inzake dezen schipbreuk vernemen wii nog, dat door het Nederlandsche s.s. ,Ariad- ne" van de Kon. Ned. Stoomb. Mij 'van de Middellandsche zee pp weg naar Amster dam ter hoogte van Quessant 12 visschers aan boord zijn genomen, afkomstig van „Les Deux Freres", die in twee sloepen rond dreven. De mannen vertelden, dat zij hun schip, dat tengevolge van het slechte weer Hl in zinkenden toestand was, hebben veria- ten. De visschers behooren thuis te St. Malot. Zij waren van Groenland, waar zij hadden gevischt op weg naar huis. Door de „Ariadne" zijn de 12 visschers overgegeven aan een Fransche sleepboot. De twee sloe pen, waarin de visschers ronddreven, be vinden zich nog aan boord van de „Ariad ne", welk schip op weg naar Amsterdam hedenmorgen 7 uur IJmuiden is gepas seerd. MEISJE DOOR AUTO OVERREDEN. Terwijl het met vriendjes op den weg speel de, werd het 4-jarig dochtertje van den tuin man A. Hokse te Staphorst, door een passee- rende auto overreden. Ernstjg gewond is de kleine naar he* Sophia-Ziekenhuis te Zwolle vervoerd, al waar het aan de opgeloopen verwondingen is overleden. AMBTENAAR VAN MAATSCHAPPELIJKE STEUN MISHANDELD. Gistermiddag heeft een ambtenaar van de Maatschappelijke Steun aan het bureau Van der Pekstraat te Amsterdam bij de politie aangifte laten doen van een mishandeling op hem gepleegd door iemand, die zich tekort zag gedaan bij de steunuitkeering. Hij liep een lichte hersenschudding op. De politie heeft de zaak in onderzoek KORTE BERICHTEN. Oud-minister mr. T. J. Verschuur, die in zijn functie van lid van den Raad van beheer der Ned. Ind. aardolie Mij. een reis naar Indië maakt om zich ter plaatse van de werkzaamheden der N.I.A.M. op de hoogte te stellen, is hedenochtend vertrokken. ftecPiLszaketi COLPORTEUR AANGEVALLEN- Los werkman krijgt drie maanden. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde gistermiddag een 19-jarigen los-werkman uit Bussum, wegens mishandeling, tot drie maanden gevangenisstraf, conform den eisch van den Officier van Justitie. Op den avond van 11 Maart j.1. hadden eenige N. S B.-ers in de 's Jacobslaan te Bussum ge colporteerd. Bij een botsing met politieke te genstanders zou verdachte één hunner met een stuk ijzer een slag op het hoofd hebben gegeven. DE MOORDAANSLAO OP DEN INSPECTEUR. De te Alkmaar gearresteerde veroordeeld tot 6 maanden. De rechtbank te Zwolle deed he denmorgen uitspraak in de zaak tegen den 22-jarigen Eindhovensche kermisgast J. C. S., die in den nacht van 11 op 12 Augustus j.1. een aanslag pleegde op den politie- inspecteur H. G. W. Banning te Zwolle en gearresteerd werd op de kermis te Alkmaar. Verdachte werd veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechte nis. De eisch luidde 8 maanden gevangenisstraf MEVR. DE RUYTER—DE ZEEUW STAAT TERECHT. Wegens opruiing. De rechtbank te Almelo heeft gisteren mevr. mr. de Ruyter—de Zeeuw uit Rotter dam veroordeeld tot 75 boete of één maand hechtenis, wegens het plegen van opruiing tegen het wettig gezag, hetgeen zij gedaan zou hebben in een vergadering van de Pevo- lutionnair-Socialistische Arbeiders Partij te lmelo. De eisch luidde één maand voorwaarde- lijke hechtenis, benevens 75 boete. fuchtuaacl DE LIJSTER NAAR INDIE. Proeflanding te Sollum. Gistermorgen is het Indië-vliegtuig der K L.M. PH-AKL Lijster, gezagvoerder de heer G. M. H. Frijns, naar Indië vertrokken Zooals reeds bekend, heeft de Egyptische regeering de K.L.M. doen weten, dat de tus- schenlanding der Indië-vliegtuigen te Merza Matruh in verband met bijzondere omstan digheden voorloopig niet toegestaan kon wor den. Voortaan zal dan ook den rechten weg van Athene naar Cairo gevolgd worden. De Lijster gaat dus niet meer via Merza Matru'a doch het ligt in de bedoeling, een proeflan ding te Sellum uit te voeren, ten einde na te gaan, of dit eventueel als tusschenlandings- station ingeschakeld kan worden. TWEE WATERVLIEOTUIOEN VERONOELUKT. 5 dooden Twee Italiaansche watervliegtuigen, die waren opgestegen voor een nachtelijke ver kenningsvlucht boven zee, zijn niet terug gekeerd in hun basis te Livorno. Nasporingen zijn verricht door andere vliegtuigen, die tusschen Talamone en het eiland Elba het puin der verongelukte toe stellen hebben waargenomen. De gezamen lijke bemanningen der beide verongelukte toestellen, in het geheel vijf personen, zijn naar men veronderstelt, omgekomen. OPRICHTING BEWAARSCHOOL TE BROEK OP LANGENDIJK. Onder leiding van het bestuur der ehr. school werd een vergadering gehouden met daartoe uitgenoodigde oudere ter bespre king van de oprichting van een kleuter school. Medegedeeld werd, dat dienaangaande in lichtingen zijn ingewonnen en dat het op richten van een kleuterschool volgens wette- h i V00rsc^li;'It groote financieele moeilijk netien met zich mede zou brengen, wat ook a •r naar Yoren kwam uit het aan gevoerde cijfermateriaal Bij de daaruit voert loeiende besprekingen werd de gedachte aan een kleuterschool geheel verworpen. Er zullen pogingen aangewend worden om. zooals dat van ouds de gewoonte was, een bewaarschool te stichten, wat niet met fi nancieele offers gepaard zal zijn. Een commissie van 5 personen uit de ouders werd aangewezen om deze aange legenheid nader voor te bereiden. PREDIKBEURTEN. Leger des Heils, Limmerhoek 40, heden avond 8 uur spreekt de Leger des Heils- architect over „De opbouw van het Konink rijk". Spoet Schaken. Gistermiddag werd de zesde partij om het wereldkampioenschap schaken voortgezet. Het is een lange en titanen strijd geworden en Euwe heeft door scherp spel remise kunnen bereiken. Er waren niet minder dan 73 zetten noodig, vi-ordat de remise kwam. De voortzetting was: 41. Th 3g3 Lg6—h5 42 Lblc2 Tb8b6 43. Pdl—e3 Tb6Xb2 44. De2c4 Ld4Xo3 45. Tg3Xe3 Tb2—b6 46. Dc4c8f Kg8fa 7 47. Dc8—f5 Dg5Xf5 48. e4Xfo f7—f6 49. Te3d3 Tb6—d6 50. Td3—dl Kh7h6 51. Kg2g3 Khfigó 52. Lr2—«4 g7—g6 53. f5Xg6 f6—f5 54. g6—g7 Lh5f7 55. Tdl—hl f5Xc4 56. Thlh8 Td6—g6 57. dó—d6 Tg6XC6 58. g7-g8D+ Lf7-g8 59. Th8Xg8f Kg5—f5 60 Tg8—f8t Kföc6 61. Kg3Xg4 Td6-d3 62. Tf8—e8f Ke6—f6 63. f2—f4 e4Xf3e.p. 64. Te8— fSf Kf6—e6 65 Tf8Xf3 Td3cte 6b. Tf3-f8 Td2dO 67. Tf8—f3 Td3—dl 68. Kg4-g3 eó—e4 69. Tf3—f8 Tdl—d2 70. Tf8—e8f Ke6—f5 71. Te8e7 Td2—a2 72. Te7-e8 Ta2—b2 73. Te8—e7 De stand i6 thans: Aljechin 3gow. 2 gelijk, 1 verloren, 4p. Euwe 1 gew. 2 gelijk, 3 verloren, 2p. AljechinEuwe. le partij Aljechin (w.)Euwe (zw.) 1—0 2e partij Euwe (w.)Aljechin (zw.) 10 3e partij Aljechin (w.)Euwe (zw 10 4e partij Euwe (w.)Aljechin (zw.) 01 5e partij Aljechin (w.)Euwe (zw.) 6e partij Euwe (w.)-Aljechin (zw.) Vi -K Paarden. DRAVERIJ TE 'T ZAND. Voor de te 't Zand gehouden draverij wa ren ingeschreven 24 paarden en opgekomen 20. De uitslag was: 1 Glory Silk (eig. J. Vrijland, ber. J. van Leeuwen Jr.) Heemstede. 2 Sister Patrick (eig. K. Klaverbeek, ber. L. Ensing) Den Haag. 3 Marie P. (eig. J. Wagenaar, ber. J. v. Leeuwen Jr.) Amstelveen. DRAVERIJ TE KNIJPE. Ingeschreven waren 28 paarden, opgeko men 25. De uitslag was: 1 Windekind (eig. en ber. P. Kramer) Nijland. 2 Dronte (eig. en ber. J. Torringa) Tjerk- gaast. De derde- en vierde prijs werden verdeeld door Clara Bascon en Sally Havster, resp. eig. Nothelman en Hofland. Kolven. DE BONDSWEDSTRIJD VAN DEN N.K.B. Een poging, om hem in 1936 in Zuidscharwoude te houden. De kolf sociëteit „Op Maat" wil het er nog niet bij laten zitten. Zooals op de in Groote broek gehouden algemeene vergadering van den Nederlandschen Kolffoond werd besloten, zullen de iaarlijksche wedstrijden van dei! Nederlandschen Kolfbond in 1936 in Koog aan de Zaan worden gehouden. Op deze alg. verg. werden reeds pogingen gedaan, om zoo mogelijk met de Zaanstreek te ruilen en deze wedstrijden in 1936 te Zuidscharwoude Ie houden tegelijk met het 50-jarig jubileum van de kol fel uo „Op Maat", een der oudste clubs van den Ned. Kolfbond Toen werd echter door „de Zaanstreek" vastgehouden en wilde die club niet tot ruiling overgaan waardoor die sociëteit dan in 1938 de wed strijd zou krijgen. Voor de leden van „Op Maat" was dit een tegenvaller, aangezien men er vast op had gerekend, dat de wedstrijden in 1936 te Zuid- scharwoude zouden komen, waarvoor dan ook reeds was gespaard. Een herdenking van hel 50-jarig bestaan van de club zou hierdoor door grooten luister worden bijgezet Er werd echter anders beschikt. In de gisteren gehou- den vergadering werd besloten, oan nog. maals bij de Zaanstreek aan te dringen op een ruiling, met het oog op het jubileum. Of het succes zal hebben moeten wij ai- wachten. Het is dus nog niet zeker dat kolfwedstrijden het volgend jaar niet fn Zuid. scharwoude worden gehouden. Jiackl&ecicfUm ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 16 Oct. 1935. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij- vie per 100 stuks 0.70—2.80; Appelen per 100 pond 2—5; Bloemkool le s. 9—16 en 2e 8. 3—5 per 100 stuks! Bieten per 100 K G. 2.80—5.80; Drui ven per 100 pond 512; Gele kool per 100 K.G. 3.80—7.10; Groene kool 3 9, Kropsla 1.10—4.10, Knolselde. rie 2.805.10 en Komkommers \~f 3 per 100 stuks; Peren per 100 pond 2— 8; Prei 2.80—5.10 en Pieterselie 1 per 100 bos; Postelein per bakje 30—56 ct,* Raapstelen 1.50; Radijs 2.80 per 100 bos; Roode kool per 100 K.G. 3.20- 6.60; Selderie per 100 bos 1.90—4.10; Spinazie per bak 2291 cent; Spruiten 7.50—11, Snijboonen 15—16 per 100 pond; Dubb. Spercieboonen per zak 1.70—2.80; Tomaten per 100 pond 1.50—3.50; Uien per 100 K.G. 2 20- 3.20; Wortelen per 100 K-G. 2.80; Wor telen per 100 bos 5—10; Witlof le t per 100 pond 7.5015. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 17 Oct. 1935. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: bonten en blauwen 2.80—3.10, eigenheimers 2.20 2.50, blauwe eigenheimers 2.30— 2.50, bonte eigenheimers 2.40—2.60, 'Oters 1.902.20; Noordholl. eigen- ..eimers 1.80—2.10; Noordh. Bevelan ders 2.102.30; Duinzandaardappelen 3.303.50; Drentsche zandaardappelen 3.30—3.60; Andijker bonten en blauwen 2.30—2.60; Friesche borgers 2.30— 2.50. Alles per H.L. Aanvoer 475.500 K.G. HOORN, 17 Oct. 1935. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 4 stapels kleine fabriekskaas 22; 15 stapels kleine boerenkaas 19; 2 stapels boerencommissiekaas 20. Totaal 21 stapels, wegende 12450 K.O. De handel was goed. SCHAGEN, 17 Oct. 1935. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 5 Paarden 175—275; 152 Geldekoeien (mag.) 80—140:70 Geldekoeien (vette) 150—195; 10 Kalf- koeien 140—1S5; 6 Pinken 75*- 105; 32 Graskalveren 25—50; 33 Nuchtere kalveren 6—12: 68 Schapen (magere) 1417: 340 Schapen (vette) 15—21300 Overhouders 9—13.50; 7 Bokken en geiten 34; 21 Varkens (vette) per K.G. 4547 cent; 214 Biggen 10—14; 6 Konijnen 0.251.50; 81 Kippen 2565 cent; Hanen 35—70 cent. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Oct. VS. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: Aarda^tfH ige ƒ2; 1200 K G. Tomaten: A ƒ3.70, B 2400 K.G. Aardappelen: Eigenheimers 2.70, Blauwe Eigeni.eimers 2 80, Friso 2; 1200 K G. Tomaten: A ƒ3.70. B 4.70, C 3 en CC 2; 16000 K.G. Uien: uien f 1.902.40, gele nep 2.30— 2.50, gele drielingen 8090 cent, Grove 2.102.30; 3C K.G. Slaboonen 14.10; 5500 K.G Bieten 1.60-/ 3.40; 900 K.G, Peen 1,301.80; 600 K G. Druiven: Frankenthaler 18 40 en Alicante 12— 15.60; 5400 K.G. Roode kool f 3.60- 6 70; 7000 K.G. Gek- kool 4.60-/ 5.20; 18000 K.G. Vroege witte kool 0.70— 3.90; 1400 K.G. D. witte kool f 4.10— 4.20, alles per 100 K.G.; 90 stuks Bloem kool le s. 7 60 en 2e s. 1.50 en 2180 str. Andijvie 1.20—1.80. NOORDSCHARWOUDE 16 Oct. 1935. 6000 K G. Aardappelen: Drielingen 1^ R. Duken 1 40, BI. Eigenheimers f f 2.50, BI. Aardanpelen 3.10, Turvie Bevelanders 1.80; 3700 K G. Uien: uien 1.80, drielingen 0.80-0 90, Gele Nep 2.302.40; 2200 K.O. Peen 1.W-* ƒ150; 150 K.G. Spercieboonen 15 WT; f 17^2200 K G. Kroten 2.20—3.10, 1500 K.G. Roode kool 4 10—5.80, 46800 K.G. Witte kool 2.50-/ 3.70; 3400 K.G. D. witte kool 2.öO-.f 3.50, alles per 100 K.G. en 6350 str. Andijvie 0.80^ WARMENHUIZEN, 16 Oct. 1935. Gele Nep 2 10; Uien (drielingen) 90 cent, Oele kool 3.80—4.30; Witte kool (kale) f 21°- Aanvoer: 725 K.G. Gele Nep; 500 K.y- Uien; 925 K.G. Gele kool; 3400 K.O Witte kool. 19. De gewonde agent kreeg een zakje ijs op zijnh oofd tegen de koorts en daarna leid de hij zelf de opaporingswerkzaauiheden. Toen ze Jantje eindelijk tusschen de rommel hadden ui gehaald werd hij in allerijl naar een ziekenhuis gebracht. Jantje werd heele- maal verbonden en gedurende de nacht had hij vreeselijke droomen. 20. Jantje ijlde en zag niets dan voor zich met het opschrift: Hier over8tc Drie volle weken zweefde Jantje tus6^l|lt leven dood en eerst na twee maanden m(J\j hij het ziekenhuis verlaten. Twee dingen D* hij echter gewonnen. Hij stak niet eer over voor hij een bordje zag: Hier ioV,er_|,n ken- En de dokter in het ziekenhuis had J ezelsooren weggesneden. Maar Jantje nog niet heelemaal genezen! O, nee.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10