Silnutieuuts Spoel Veaay en Aanbod Competitie en Beker I Oss komt Maandag weer voor de rechtbank. -<$r HARTEDIEF. City-Theater. DE KRIBBEBIJTER GEPROLONGEERD. In het Victoriatheater. DOCUMENT DES DOODS. Slechts zeven eerste klas-wed- strijden Onze Alkmsarsche clubs bekeren. DE EERSTE KLASSERS DE TWEEDE KLASSERS De bekerwedstrijden. HET PROGRAMMA. Langs de N.H.V.B.-velden. K. V. K. V, I HEEFT EEN VRIJEN DAG. GROOTE DEELNAME AAN DEN KORPSWEDSTRIJD. Rechtszaken De berechting der Ossche misdrijven Shirley Temple is een filmster. Er zijn dames, die het op haar tachtigste jaar nog niet zoover gebracht hebben en Shirley is er pas zes, waaruit blijkt, dat talent en populariteit weinig met den leef tijd te maken hebben. Heelemaal juist is dat ook weer niet, want omdat Shirley eigenlijk een wonderkind is, een, we zou den haast zeggen, vroeg-rijpe actrice, is deze film iets buitengewoons geworden. Het scenario is heel simpel. Er „gebeurt" eigenlijk niets bijzonder en het feit, dat Hartedief desniettegenstaande een wereld reputatie gekregen heeft, is uitsluitend te danken aan het kleine figuurtje, dat deze film als het ware „draagt". Dat is een zware taak en een vrijwel onmogelijke taak voor een meisje van zes jaren, als dat meisje niet toevallig Shirley Temple was. Nu ziet men op het doek een combinatie van eigenaardige factoren, kinderlijke on schuld, kinderlijke onbevangenheid, kinder lijke charme en tegelijkertijd een volkomen beheerscht spel, een zekerheid van optre den en een meesterlijk reageeren op de stemming van het oogenblik. Het is deze zeldzame combinatie, die het publiek eerst tot verbazing en dan tot bewondering brengt en die een film als deze een wereld reputatie bezorgd heeft. Na wat een onzer er de vorige week over geschreven heeft, behoeven wij niet in details te treden. Hartedief is een opmer kelijke film, een demonstratie van een r..erkwaardig talent, dat dit kind eens tot een wereldberoemde actrice zal maken, öf, dat misschien nu zijn hoogtepunt bereikt heeft omdat wonderkinderen niet altijd wondermenschen worden. Niemand kan voorspellen wat Shirley ons in de toekomst zal brengen. Laten we daarom genieten van dat wat zij ons nu reeds gebracht heeft. Dat een kind van zes jaar in staat is zooveel publiek te trekken, dat de film geprolongeerd moest worden, is al een wonder op zich zelf. Hartedief heeft al heel wat Alkmaarsche harten gestolen en er zullen ook deze week nog wel slacht offers vallen. Vooraf gaan o.a. een paar aardige screensongs en een film waarin kinderen of dwergen het verschil is op een kleur film niet altijd goed te zien met fraaie décors enkele revuetooneeltjes vertoonen. Het is niet zoo gemakkelijk om een kribbebijter te zijn en tegelijkertijd zoo veel aantrekkingskracht op het publiek uit te oefenen, dat dit avond aan avond naar de avonturen van dezen cynicus komt kijken. Zoo vingen wij verleden week onze be schouwing over De Kribbebijter aan en nu deze film een week lang steeds een zeer talrijk publiek trok, dat telkens weer opgetogen naar huis terug keerde, is gebleken, dat er velen zijn, die, ge hoord hetgeen erover is verteld, deze Hollandsch sprekende rolprent nog wil len zien. De directie van het Victoria- théater heeft dezen wensch begrepen en dus zal De Kribbebijter nog een week lang in Alkmaar blijven, zooals hij ook in andere steden i6 geprolongeerd. Wij verheugen ons daarover, omdat eruit blijkt, dat men een humoristische film, ook als zij Nederlandsch fabrikaat is, weet te waardeeren. Een waardeering, die ruimschoots verdiend wordt door het uitnemende spel, dat een gezelschap van de beste Noderlandsche artisten hier te zien geeft, spelers die in het humoristische genre thuis zijn. In het wereldnieuws in woord en beeld vallen o.a. op de mooie kieken van de 3-Octoberfeester te Leiden, den algemee- nen jubel te Zundert bij een gouden brui loft, den grooten schaakwedstrijd EuweAljechin, de herfststormen aan de Engelsche en Fransche kusten, de be grafenis van de storm-slachtoffers in Florida en het skiloopen op een baan zonder sneeuw in Lyon (een baan van natriumhyposulfiet). Verder brengt het voorprogramma nog eei bezoek aan de Papoea'- en de bewo ners van Kalabahai, een ander door negerstammen bewoond gebied, alsmede de komedie Muskietenwee, waarin jong getrouwden op een zware proef worden gesteld. IN CALIENTE. Bioscoop Theater Harmonie. De Harmonie brengt deze week een hoofd nummer, dat iets aparts brengt voor de lief hebbers van zang, muziek en dans. Het speelt in het plaatsje Caliënte, een oord van vermaak voor de Amerikanen in Mexico. Bovendien laat de film zien, dat h"i heel gevaarlijk voor een recensent kan zijn, over een danseres een vernietigende critiek te schrijven. Larry Mc. Arthur, journalist en medewer ker aan een groote „magazine" in New York is in dit geval de waaghals. De drank en de vrouwen en wel speciaal de blonde Clara heb ben veel invloed op hem en daarom brengt 1 larold, zijn compagnon, hem naar Caliënte waar hij maar eens tot rust moet komen en Clara vergeten. In Caliënte ontmoet Larry Rita Gomez en wordt werkelijk op haar verliefd. Harold heeft Rita overgehaald Larry van zijn ge negenheid voor Clara te genezen. Maar de zaak wordt pijnlijk voor Larry, als hij merkt, dat Rita niemand anders is dan de Spaan- sche danseres Espanita, die hij in zijn tijd schrift zoo cynisch heeft beoordeeld. Hij smeekt Rita hem te vergeven en voert als excuus aan, dat hij bij 't schrijven der critiek niet geheel normaal was door den drank Maar de New Yorksche schoone, Clara ge naamd, is ook niet gemakkelijk en komt naar Caliënte toe, waar zij de situatie voor Larry geheel bederft. Rita vertrekt woedend, maa: Larry weet in haar auto mee te komen en 't slot is, dat Clara zich troost met Harold en Larry de Spaansche danseres verovert. Schitterend zijn de opnamen over net vroo- Iijke leven in Caliënte Muziek en dans be heerschen het geheel. Vooral het optilden van het beroemde danspaar „de Marccs" is iets buitengewoons en het zangnummer van Dorothy Dare „The Lady in Red" met mooie revuetafreelen is een groot succes. Dolores del Rio is in de hoofdrol uitmuntend. Eett rol, die haar bijzonder ligt. Pat O'Brien is Larry en de bekende Edward Everett Horton maakt van Harold weer iets heel geestigs. Een film met tempo, die bij voortduring boeit. Het voorprogramma bracht naast het Pa- ramount-journaal een dwaze klucht en een gekleurde teekenfilm, de Ford-film: Rhapsody in Steel. Wat daar in de Fordfabrieken wordt gepresteerd om de duizenden auto's af te leveren en hoe geweldig technisch alles in elkaar zit, laat de film duidelijk zien. Roxy-theater. De film „Document des doods'' is, de naam zegt het reeds, een spannende rolprent met vele detective voorvallen. In het Fransche leger wordt luitenant Jacques Benoit van hoogverraad verdacht en ten overstaan van de troep worden hem de eereteekenen van de uniform afgerukt, terwijl hij verbannen wordt naar 't Duivelseiland. Zijn vrouw ech ter wil met den inzet van haar leven de on schuld van haar man aan 't licht brengen en daarvoor trekt zij zelfs naar New-York, om zich bij een beroemden spion aan te slui ten, door wiens bemiddeling zij een docu ment in handen krijgt waardoor de onschu.d van haar man bewezen wordt. Het duurt niet lang of de spion (een charmante ridder) wordt op deze bekoorlijke vrouw verliefd en ja, zij kan tenslotte de verleiding niet weerstaan en ze bekent hem haar liefde. Maar eenmaal goed en wel in het bezit van het doods-document voelt zij 't als haar plicht nu haar echtgenoot te redden en zij vertrekt, waarna haar man gerehabiliteerd wordt. Een zeer uitgebreid voorprogramma gaat aan deze film vooraf. Wij noemen een klucht „Hollywood op stelten", een film van Char- ly Chaplin van 20 jaar geleden (zeker ter herdenking aan de cinematografie van vóór 40 jaar!), een teekenfilmpje en goed verzorgd binnenlandsch nieuws. Een gevarieerd pro gramma dus, dat de moeite waard is gezier. te worden. Voetbal. Het competitieprogramma is deze keer wel heel klein. Waarcm, tja, dat weten wij niet. Want men kan toch bezwaar lijk willen beweren, dat het komt, om dat de tweede ronde om den K.N.V.B.- beker verspeeld wordt. In die tweede ronde zit geen enkele eerste-klasser zoodat wij dezen Zondag als een vrij- willigen vrijen dag zullen gaan be schouwen! In de hoop, dat dit t.z.t. niet beteekent, dat we hartje zomer nog kam- pioens- of degradatiewedstrijden heb ben. In het Oosten wordt de indertijd uit gestelde wedstrijd Tubantia—Go ahead ge speeld. Hoewel de thuisclub zich buitenge woon goed houdt, zal zij toch wel niet kun nen verhinderen, dat Go ahead de beide puntjes meeneemt naar Deventer. In het Noorden is een wedstrijd inge- lascht: Veendam—Sneek, ook al om een ach terstand te voorkomen. Hier zal de thuis club wel de gelukkige zijn, vooral nu Sneek nog steeds met interne moeilijkheden te kam pen heeft. Het Zuiden. Er blijft dan alleen het Zuiden over, waar dan een volledig programma is samenge steld. En toevallig zijn het be'angrijke wed strijden, die van groote beieekenis kunnen ziin voor het verdere verloop der competitie. Normaal gesproken moet P.S.V. thuis van M.V.V. kunnen winnen. Dan zou ze meteen wat kunnen inloopen op haar achterstand, maar dan zou ze tevens M.V.V. haar eerste nederlaag moeten toebrengen. En daar zal M.V.V. een stokje voor willen steken. Eveneens moet N.A.C. uit van Roermond kunnen winnen, al ge'dt het hier een uiterst moeilijken uitwedstrijd, 't Krachtsverschil is echter groot genoeg, om een N.A.C-zege te voorspellen. De kracht van B.V.V. op eigen veld ken nende, zal het Eindhoven wel niet gelukken, om de Bosschenaren te kloppen Zelfs een puntenverdee'ing lijkt ons al bijna onmoge lijk, maar misschien brengt Eindhoven het nog zoover. Longa, het sterke Longa, krijgt een mooie kans, om weer twee punten rijker te worden Ze moet thuis Juliana tenminste kunnen kloppen, al zal het doelpuntenverschil wel niet groot zijn. En Bleyerheide krijgt op eigen veld een prachtige gelegenheid, om het zwakke Noad de zoovee'ste nederlaag toe te brengen. Het is natuurlijk niet doenlijk, om alle be kerwedstrijden hier te beschrijven. Wi] ver wijzen dan ook naar het reeds gepubliceerde programma en merken nog even nader op de wedstrijden, waarbij Alkmaarsche clubs betrokken zijn. Alcmaria heeft een thuiswedstrijd geloot tegen de Amsterdamsche vierde klasser J. H. K. Wij weten weinig of niets van deze vierde klasser, maar mogen toch wel veron derstellen, dat Alcmaria vrij gemakkelijk de derde ronde bereikt. Alcmaria komt op met een eenigszins ge wijzigd elftal. Rootring krijgt een week rust (zeer verstandig!) met het oog op zijn bles- Beker: Alcmaria—Jan Hanzenkwartier Z. V. V.Alkmaarsche Boys Oosterpark—Alkmaar Competitie: Alcmaria II—West Frisia II su re en de Jong -mag kijken; hoe Hiemstra het er op zijn plaats afbrengt. Verdere ver anderingen zijn er niet. De AÏkm. Boys gaan naar Z.V.V. en zul len wel niet veel kans hebben op het gelijke spel. Z.V.V. is een der sterkste tweede-klas- sers en thuis wel zeer moeilijk te kloppen. Intusschen is de ontmoeting voor de Boys dan toch nog een zeer nuttige oefenwedstrijd. En Alkmaar gaat weer naar de Neder- landsche hoofdstad, om er Oosterpark te be kampen. 't Is een matige derde klasser, dus misschien dat er een gelijk spel uit voort komt. 't Is te probeeren in elk geval! Belangrijke ontmoeting in de eerste klasse A. Moeilijke trip voor Alcmaria IV. De strijd tusschen Akersloot I en Alcmaria V. Ook dezen Zondag staan er weer zeer veel belangrijke ontmoetingen op het programma, waarbij het merkwaardig verschijnsel zich voordoet, dat in bijna al onze afdeelingen een treffen zal plaats vinden tusschen no's 1 en 2 van de ranglijst. De mogelijkheid is dan ook niet buitengesloten, dat de huidige lei ders hun positie wat kunnen versterken, zoo dat er iets meer teekening in de ranglijst zou kunnen komen. We schrijven „kunnen'wan; het is geenszins onmogelijk dat de no's 2 van 1 winen endat zou dan toenemende spanning beteekenen, iets., wat de afdeelin gen als zoodanig ten goede zou kunnen ko men. Zoo bemerken we allereerst ;n de eerste klasse A den big-match Alkmaarsche Boys II— Bergen I, waarbij het ongetwijfeld geducht zal spannen, gezien onderstaande cijfers: Alkm. Boys II 5 3 2 0 9-3 8 Bergen I 5 3 11 1711 7 Indien de rood-witten er in mochten slagen te winnen, hebben zij een nuttigen voor sprong verkregen en krijgen zij bij het derde gedeelte van de competitie, slechts 2 verliespunten te boeken. Maar,... winnen de bezoekers, dan nemen ze niet alleen de voorloopige leiding, doch beschikken dan over de minste verliespunten en bezorgen de afdeel ing een extra spanning. Het zal er aan den Westerweg dan ook geducht span nen en we hebben een idee, dat het de rood wit geblokten na zeer zwaren strijd gelukken zal met uiterst klein verschil te winnen, daar zij over terreinvoordeel beschik ken. Een niet minder belangrijk treffen is dat van de no's 3 en 4 van de ranglijst, n-L K. V. V. III—G S. V. I. De rood-witten Alk- maarders ondervonden vorige week, dat de Krommenieërs op eigen veld zeer lastige te genstanders zijn, zoodat we ook hier een kleine zege voor de thuisclub durven voor spellen. K. F. C. IV kan haar positie handhaven, daar de Koogers met het bezoekende Zilver meeuwen II wel raad zuUen weten. In het treffen W. F. C. V—O. S. V. III geven we de bezoekers de meeste kans op succes, terwijl Vrone I te Zaandam tegen Z. F. C. V een gelijk spel kan bevechten. In de tweede klasse A zien we de ontmoeting Alkmaarsche Boys III—Z. F. C. VI en hoewel de Zaandammers geducht van leer zullen trekken, zullen de Boys het nut van een overwinning we! niet uit het oog verliezen en na veel inspanning weten te winnen. O. F. C. I kan op eigen veld van Zaan- sche Boys I winnen en haar ongeslagen record handhaven. De derby tusschen de twee gelijkwaardige ploegen Z V. V. IV Verkade II. kan een puntenverdeeling op leveren, terwijl W. F. C. VI het bezoekende Zilvermeeuwen III wel zal kloppen. In de tweede klasse D staat een zeer lastige trip voor de leiders op het programma. Alcmaria IV gaat bij M. E. V. O. I op bezoek en hoewel de sport parkbewoners ongetwijfeld sterker zijn, zij zullen stellig niet de eerste zijn die op het Oudorperland sneuvelen. Dat ondervond ook Oudorp I. Toch geven we de Alcmarianen een kans op gelijk spel. In het treffen Koedijk I—D. T. S. II. geven we de Koedijkers een kans. om zich van de jongste nederlaag te herstellen. Oudorp I krijgt het bij Alkmaar II niet ge makkelijk. Toch verwachten we voor haar een zwaar bevochten zege. Egmondsche Boys I zal wel over het bezoekende Alk maarsche Boys IV zegevieren. In de derde klasse E staat d e wedstrijd op het programma, wat uit onderstaande cijfers bliikt: Alcmaria V 5 5 0 0 284 10 Akersloot I 4 4 0 0 16—7 8 Wal te zeggen van deze ontmoeting, waar in beide ploegen zullen trachten het tot een nuttige overwinning te brengen. De Alk- maarders beschikken over een meerdere schotvaardigheid, doch de Akerslooters spe len thans in eigen omgeving, waardoor we haar dan ook iets meer kans op de zege geven, hoewel een gelijk spel wel niet ver van de waarheid af zal liggen. C. S. V. II kan van het bezoekende Llrsem 1 winnen, terwijl we Schoorl II in eigen huis tegen Bergen II een kans op een puntenverdeeling geven Of Vrone II tegen het bezoekende Eg mondsche Boys II het eerste wistpunt zal vergaren? We zullen hef afwachten. In de vierde klasse F ook al een zeer belangrijk treffen, Ursem II- Koedijk II. Twee gelijkwaardige ploegen, duseen puntenverdeeling, hoewel we de gastheeren de meeste kans geven. D. T. S. III zal wel over het op bezoek komende Oudorp II zegevieren, evenals M E. V. O. II tegen Alkmaarsche Boys V. De beide puntlooze ploegen Akersloot II terleek I zullen elkanders kracht beproeven en mogelijk de winst samen gaan deelen. Korfbal. K. V. K. V. II zal probeeren revanche te nemen voor de 72 nederlaag tegen Jong Leven I te Schermerhorn. Het Ie 12-tal van K. V. K. V. heeft Zon dag geen wedstrijd te spelen, en kan dus rustig toezien hoe de anderen het er af brengen. De belangrijkste wedstrijd in hun afdeeling is ongetwijfeld die van District V tegen Blauw-Wit III. Van de 8 twaalftallen staat Blauw-Wit III momenteel op de 3e plaats, vlak onder allen Weerbaar II, ieder met 6 punten uit 4 wedstrijden, terwijl K. V. I de le plaats inneemt met 7 punten uit 4 wedstrijden. Zooals men ziet staat K .V. er niet slecht voor, alhoewel dit misschien niet van lan- ('en duur zal zijn, daar K. V. nog verschil- ende zware wedstrijden, o.a. tegen Allen Weerbaar II en Blauw-Wit III moet spelen. Men koestert in K. V. K. V. dan ook heele maal geen kampioens-illusies, en zal al lang tevreden zijn wanneer men in het midden zal eindigen. Het gaat tot nu toe echter uitstekend en we zijn er van overtuigd dat K. V. in de komende wedstrijden nog menige fraaie overwinning zal weten te behalen. K. V. K. VT II krijgt Zondag Jong Leven I op bezoek, en daardoor gelegenheid re vanche te nemen voor de 72 nederlaag, welke het in Schermerhorn te slikken kreeg. Het 2e is Zondag nu eens geheel volledig, zoodat we op een overwinning durven rekenen I Het 3e 12-tal van K. V. speelt eveneens thuis, n.1. tegen K. Z. 5 (Koog-Zaandijk). We hopen dat het 3e zich na de neder laag van Zondag hersteld heeft en de puntjes in Alkmaar zal weten te houden. Ten slotte spelen de adspiranten hun eersten wedstrijd, en wel tegen de K. Z. c. adspiranten. We hebben vertrouwen in het adspiranten-team en voorspellen ook hier een overwinning voor K. V. En nu, Good Luck! Kegelen. Zoo zullen dan morgen, Zondag 20, en Zondag 27 October de reeds lang verbeide wedstrijden plaats vinden tusschen de 3-tallen van alle Alkmaarsche vereenigin- gen. Dat we reeds bij voorbaat van een vol komen slagen dezer wedstrijden kunnen gewagen, moge blijken uit het feit dat niet minder dan 50 drietallen elkander de sup- prematie op de gladde plank zullen be twisten. Zooals we reeds mededeelden, zijn 3 afdee lingen, benevens een dames-afdeeling ge vormd, voor ieder der 3 afdeelingen zijn 3 prijzen beschikbaar gesteld, voor de da- mesafdeeling 1. Bovendien zal aan de hoogste korps- gooiers van iedere afdeeling, bij de dames ae hoogste korpsgooister, een eereprijs worden toegewezen. Morgenavond komen de volgende drie tallen uit: Damesclub „Men heeft ze niet aan een touwtje", afdeeling A. „Op de Lat I"< „Alcmaria-Victrix I", „de Unie I", „Koe koek I", „Koekoek II" en „Zou er kans Afdeeling B. „Op de Lat II„Alcmaria- Victrix II „de Unie II", „Koekoek III" en „Zou er kans zijn II". Afdeeling C. „Alcmaria-Victrix III „de Unie III" en „Zou er kans zijn III". Naast de korpswedstrijden vinden nog de vaste- of vrije baan wedstrijden, of hoe men diè noemen wil, plaats. In dezen wed strijd mogen door iederen deelnemer maxi mum 3 X 10 ballen op ieder der 3 niet- korpsbanen worden geworpen Hier mogen ook niet-korpsgooiers, zoomede persoonlij ke leden van den Alkm. Kegelbond mede dingen en zorgt het A. K- B. bestuur na tuurlijk dat de noodige selectie zal worden toegepast, m. a. w. een deelnemer die in een eerste drietal pleegt te gooien komt in dezen 30-ballen-wedstrijd ook in de hoogste afdeeling uit. De kansen blijven derhalve voor een ieder, onverschillig in welke af deeling hij uitkomt, gelijk. De prijzen wel ke hier zijn te behalen worden yastgestéld naar gelang de binnengekomen inlagen. Morgen zal om half 8 de opening dezer wedstrijden plaats hebben, terwijl om 8 uur de eerste ballen zullen rollen. Als klap op de vuurpijl noodigt het A. K. B. bestuur een ieder die belang stelt in de steeds gezellige kegelsport, vriendelijk uit de wedstrijden te komen bezoeken. TE KOOP GROOTE LINNENKAST ƒ7 VEERENBED 5, gebruikte KACHELS var.af 1. G. STROOKER, Akerspad 3. TE KOOP: groot DAMHEK, partij HOUT, een z. a. n. HANDWAGEN en staande BOEKENKAST. UITENBOSCHSTRAAT 2. TE KOOP SIMPLEX RIJWIEL met HULPMOTOR tegen elk aannemelijk bod. - B KAAI,. Noorderkade 61. TE KOOP mooi solied E. M. Jaar«ma HAARD 125 M3. cap., UITDRAAIHAARD en 2 KACHELS. - S. VISSER. Smederij, Kooim^erlaan nabij Vierstaten. Prima Winterjassen 1.50—2.50, best Veerenbed 7.50, Ledikant 350, Gemakskoffer 2.50, Kinderstoel 2, Hand en Trapnaaimacbines, Rijwielen, Kasten, Bedden, enz .z. g. a n. (koopjes). DEKKER, Laat 182. Gebruikte Meubelen in alle soorten voor een beetje geld. Kachels, Pijpen, Ellebogen. Platen, Vulemmers, Bedden, Karpetten. Vloerzeil, Mangels, enz. J. L. Sostman Jr., Verk.lok. Ridderstr. 10. Gebr. „Gazelle" D. RIJW. 16.50. Als nituw D. Rijw. 15.1014.00, Dienst- rijw. j 13.50. 14.00 en 12, enz. alle met Torpedonaaf. Te koop gevraagd Motor rijwiel voor den sloop. NIEROP. Koningsweg 40. Prima werkende Singer Handn&aima chine 6.50, Trapm. 10, beete Werk- fiets 4.50, Moderne eiken Piano ais nieuw, tevens een als nieuw inv&licle- wagentje (koopjes). DEKKER. Laat 182. TE KOOP GEVRAAGD: GEHEELE of GEDEELTELIJKE INBOEDELS. Ook ruilen. P. VENNIK. Koningsweg B 30. Acht Ossenaars, die zich allen achter slot en grendel bevinden, zullen zich te verantwoorden heb ben in de derde strafzitting, welke de Arrondissementsrechtbank te 's- Hertogenbosch Maandag 21 Octo ber houden zal ter berechting van de misdaden van de Ossche bende en haar aanhang. E>en 22-jarigen arbeider Hendrikus Anto- nius Reynders en den 25-jarigen metselaar Johannes Antonius van Berne is ten lastege- legd, dat zij in den nacht van 4 op 5 Febr. 1934 te Oss, tezamen en in vereeniging met een of meer anderen gedurende den voor de nachtrust bestemden tijd op het besloten erf van den slager Hendrikus Johannes Jans sen, waarop diens woning stond en tot welk erf zij zich toegang hebben verschaft door over een ijzeren afrastering te klimmen, heb ben weggenomen een aan dien Janssen toe- behoorende hoeveelheid spek, ham en ander vleesch. In de tweede plaats is hun ten laste ge legd, dat even daarna in dienzelfden nacht onder gelijke omstandigheden verdachte Reynders tezamen en in vereeniging met een of meer anderen een aan den slager Jans sen toebehoorende hoeveelheid spek, ham en ander vleesch heeft weggenomen en dat ver dachte van Berne opzettelijk een gedeelte van deze aldus door misdrijf verkregen goe deren uit winstbejag heeft vervoerd en als geschenk heeft aangenomen. Behalve genoemde slager zullen als ge tuigen gehoord worden de heer P. v. Kem pen, inspecteur van politie te Oss en de 32- iarige gedetineerde arbeider Theodorus 1 v Berne J' Verdachte J. A. van Berne is uit anderen hoofde gedetineerd. Voorts zullen in verband met de in den nacht van 20 op 21 Januari te Oss gepleegde inbraak in de woning van den slager Petrus Johannes Janssen, waarvan de buit bestond uit een groote hoeveelheid ham, varkensruiz spek worst en eenig geld, afzonderlük te rechtstaan de 25-jarige arbeider Marinus Johannes den Brok en de 33-jarige arbeider Johannes Jacobus Bevers. Getuigen in de zaak van den Brok zijn in specteur P. van Kempen, de slager 1' I Janssen, genoemde Johannes Jacobus Be- Lwnhuis P^^ent Johannes In de tweede zaak treden inspecteur van T ^Janssen als getuigen op De derde zaak heeft betrekking op den door de beruchte misdadigers Johannes Pe- trus Ceelen, 23 jaar, en Petrus Wilhelmus de Bie, 20 jaar, in den nacht van 3 op 4 Juli te Deume gepleegden roofoverval in de wo ning van den thans 76-jarigen Hendrik Ge ven, die door dit tweetal werd vastgebonden, waarna zij zich met een buit van ongeveer 35 uit de voeten hebben gemaakt Terecht zal staan de 29-jarige ai beider Marinus Adrianus van den Elzen, wien ten- laste is gelegd, dat hij te Oss en te Deume Ceelen en de Bie inlichtingen heeft verschaft tot het plegen van dat misdrijf door hun of een hunner mede te deelen, dat bij Geven geld te stelen was en de woning van Geven aan te wijzen. Als getuigen zullen worden gehoord Hen drik Geven, J. P. Ceelen, P. W. de Bie en de Ossche kippenkoopman Hendrik Petrus van den Boogaart. Tenslotte zullen gezamenlijk terechtstaan de 29-jarige schilder Wilhelmus Antomus Bloemers, de 31-jarige landbouwer fraDCl1®" cus de Reuver en de 26-jarige arbeider jo hannes Marinus den Brok. Hun is ten laste gelegd dat zij op 2 Nov. 1930 te Oss (Zevenbergen) tezamen en m vereeniging met een of meer anderen M woning van den thans 37-jarigen koop®® Johannes Kuypers hebben weggenomen ee geldsbedrag van ongeveer duizend guK* aan Kuypers toebehoorende. Verdachten hebben zich tot die toegang verschaft door een gesloten ocu open te breken en den diefstal doen voo atgaan, vergezeld gaan en volgen door f£' weid tegen de echtgenoote van Kuypers, J* staande in het haar krachtdadig vastgrijp en vasthouden en een handschoen in mond stoppen en haar voortduwen en desleuren, gepleegd met 't oogmerk om diefstal voor te bereiden en gemakkeilij* maken en om bij betrapping op aan zich en hun deelgenooten de vlucht gelijk te maken en het bezit van het g»* ïene te verzekeren. (rW»Én In deze zaak zullen als getuigen op de wachtmeester der marechaussee te Christiaan de Gier een der groote veraars"! de koopman Johannes pers en zijn echtgenoote Johanna Mar» Orsouw. 1-Richting-Verkeer Dit roode bord ®et witte streep beteekent' gesloten voor alle ver" keer in dexe richting

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6