SPORT EN WEDSTRIJDEN. Hoe de Noord-Wester overal huis hield. JANTJE'S LEER VAN 'T VERKEER. Binnenland Tal van schepen in moeilijkheden. Noordwesterstorm bedaard Waar Zondag gevoetbald werd. -J. H. K. 2-3. Z.V.V.-Alkm. Boys 1-0. Record van den storm. De weerkundige medewerker van de „Matin" heeft uitgerekend, dat de storm, die gisteren boven Enge land en de Noordzee woedde, de hevigste is, welke ooit is gere gistreerd, sinds de isobarische kaart wordt gebruikt. Merkwaardig is, dat de storm de Fransche kust is voorbij gegaan. Het noodweer schijnt een stormachtigen tijd in te luiden. In den nacht op Zondag heeft boven de Noordzee een orkaan van zeer groote hevig heid gewoed. De geheele scheepvaart stond stil, aange zien de schepen beschutting hadden gezocht. Op de Beneden-Elbe lagen 40 a 50 schepen van alle grootten en nationaliteiten voor anker. Inrde haven van Hamburg is tot nu toe nog geen groote schade aangericht. Verschillende schepen zijn van de ankerkabels weggeslagen, doch konden weer worden gemeerd. Viervoudige scheepsbofsing. Op de Elbe bij Altona heeft zich Zaterdag avond een viervoudige scheepsbotsing voorge daan. De Tacoma, een motorschip van dJ Hapag, was afgedreven, waardoor de Ulm van de Llyod, een schip van 4000 ton, dc Mitra, een Noorsch schip van 1150 ton en de Vesta, een Nederlandsch schip van 1600 ton (bedoeld is de Vesta van de K.N.S.M., welk schip 1835 bruto ton en 1146 netto ton meet en Zondag uit Hamburg te Amsterdam werd terugverwacht), die op weg naar zee waren en op korte afstanden elkander volgden, werden gehinderd. De Ulm kwam in botsing met de Tacoma, terwijl de beide andere schepen even eens met elkander in aanraking kwamen. Na dat de schepen hadden gestopt, werden zij door den storm uit elkander gedreven, waar bij de Tacoma aan den grond geraakte. Alle vier schepen zijn naar de haven van Ham burg teruggesleept. Boven List is het Fransche 6000 ton metende schip Atrar, dat uit Hamburg kwam op het strand geloopen. De bemanning wei gerde evenwel het schip te verlaten, toen de reddingsbooten van List hulp aanboden. Ontzettende kracht van den storm. Geheel Groot-Britannië is in den afgeloo- pen nacht door een vliegenden storm geteis terd. De hevige windvlagen bereikten een onbekende snelheid. Te Pembroke en Holly- head werden respectievelijk windsnelheden geregistreerd van 73 en mijl per uur Dezen morgen heeft de wind over Schotland gewoed, waar de wind een snelheid bereikte van honderd mijl. Zeer groote schade is aan gebouwen en aan schepen toegebracht in de omgeving van Glasgow. De scheepvaart op de Clyde lag geheel stil. De Transsylvania van de Anchor Line, metende 16923 tor., welke de haven van Glasgow moest uitvaren met bestemming New York, moest met baar 240 passagiers in de haven blijven, daar di sleepbooten haar niet uit de haven konden manoeuvreeren. Vele districten van Schot land waren heden onbereikbaar door de om gevallen boomen en de verstoorde telefoon verbindingen. Schip in nood op den Atlantischen Oceaan. Zaterdag gaf het schip „Vardulia" een Engelsch stoomschip uit Glasgow, dat z>ch 700 mijl uit de Iersche kust bevond, nood seinen. Later werd geseind, dat het sch'p werd verlaten en dat de bemanning van oage veer 35 personen zich in de booten begaf Er zijn verschillende schepen ter hulpverelee- ning naar de opgegeven plaats getoomd, doch de afstand van de dichtst bijzijnde sche pen was aanzienlijk Men denkt, dat de hel pende schepen eerst dezen morgen in de nabijheid van de opgegeven plaats kunnen zijn aangekomen. 10 dooden op de Britsche eilanden. Tijdens den hevigen storm, welke dit weekend boven de Britsche eilanden heeft gewoed, zijn 10 personen om het leven gekomen, althans voor zoover tot nu toe bekend is. Twee schepen in moeilijkheden op de Westerschelde. Het motorschip „Aaltje Cornelia", schip per Mak, groot 66 ton, geladen met aard appelen en zich begevende van Kats naai* Rotterdam is gistermorgen bij Zierikzee door hevig stormweer overvallen, waardoor het schip vol is geloopen en zonk. De motorsleepboot „Zeehond", kapitein Breen, welke boot zich in de nabijheid van het in nood verkeerende scheepje bevond kon de beide opvarenden, den schipper en den schippersknecht met gevaar voor eigen le ven redden en aan boord nemen. Zij zijn te Wemeldinge aan wal gezet. Ook een ander motorschip is tengevolge van het noodweer in moeilijkheden geraakt, n.1. de „Valentine", die geladen met ijzer erts op weg was van Antwerpen naar Duitschland. Dit schip is in het Slaak omhoog geva- len en blijven steken. De sleepbooten „Zeehond" en „Vliet" heb ben het schip vlot weten te trekken. Het is in de haven van Zijpe binnenge sleept. Tjalk afgedreven. De tjalk „Rehoboth" uit Groningen, waar van gistermorgen de Hollummer redding boot den schipper Klaas van der Sloot met vrouw en zeven kinderen heeft afgehaald, is weggedreven met krabbend anker en 5 k.m. bezuiden Nes blijven hangen. Boot verloren. Beurtschipper Hofker, van Nes, heeft Zaterdagmiddag op reis van Harlingen naar Nes op Ameland ten gevolge van storm zijn scheepsboot verloren. I let vin den van deze boot behoeft geen ongerustheid te wekken. Vele uitgaande schepen, die in verband met den zwaren Noord-Wester-storm te IJmuiden hadden vastgemaakt, hebben Zon dagmorgen, toen de kokende golven buiten gaats tot rust waren gekomen, alle zee ge kozen. Ook de Amerikaansche torpedoboot- jager „Managhan", die enkele dagen te Am sterdam is geweest is weer naar zee vertrok ken. Verscheide schepen zijn ook binnenge komen, o.a. de „Tabinta" van de Stoom vaart Mij. „Nederland" en de Noorsche houtboot „Toratre". Laatstgenoemd schip dat een deklading hout aan boord had heeft het zwaar te ver antwoorden gehad. Doordat verscheidene stukken braken kwam de houtlading in be weging waardoor de lading over stuur boord een meter naar buiten uit stak. Storm teisterd Ameland. Wederom zijn langs den geheelen zeedijk van het waterschap Nes—Buren groote ga ten geslagen ten gevolge van den hevigen stormwind. Niet ver van Nes is een gat van ongeveer dertig meter lengte ontstaan. In dien de storm weer mocht opsteken is er re den tot bezorgdheid. Het water is in den afgeloopen nacht bij na tot den kruin van den dijk gestegen. Van de duinen aan het Noordzeestrand zijn eveneens stukken weggeslagen. Slachtoffers van den storm. Zaterdag werd uit het meer „Het Zwet" het lijk opgehaald van den ruim 40-jarigen inwoner van de gemeente Wormer J. Nooy, Nooy was in een jol naar het land aan de overzijde geroeid om werkzaamheden te ver richten. Bij zijn terugkeer is vermoedelijk het ran ke vaartuigje door den hevigen wind volge- loopen en omgeslagen. Het slachtoffer was gehuwd en vader van elf kinderen. Engelsch stoomschip gezonken. Het Engelsche stoomschip „Pendennis", dat geladen was met steenkolen, is gister middag ongeveer 50 mijl benoorden Ter schelling gezonken. De bemanning, bestaan de uit 22 koppen, is door een Noorsch stoomschip gered. De sleepboot „Holland" van de reederij Doeksen, die sinds gisteravond buitengaats was, en die ook ter assistentie naar het Engelsche c'.comschip was gevaren, behoef de geen hulp te verkenen en is thans op het eiland teruggekeerd. Storm over de hoofdstad. De hevige wind, die in de morgenuren nog te weinig kracht had, om veel schade aan te richten, groeide kort na den middag aan tot een storm, die geleidelijk in hevig heid toenam en na 6 uur met volle kracht woedde. Des middags was de Amsterdamsche brandweer hoofdzakelijk voor klein karwei tjes als het opruimen van stukken zink, an tenne-palen en schoorsteenen, eenige malen uitgerukt. Van het in aanbouw zijnde Chity Theater aan het Kleine Gartmanplantsoen, waren enkele gevelversieringen losgeraakt. Toen de brandweer ter plaatse was, bleek dat slechts de ladderwagen uitkomst kon breng en. Het was echter niet noodig dit voertuig te requireeren, aangezien bij den bouw van het theater werkzame arbeiders met hang- steigers de los hangende versieringen kon den bereiken, en het gevaar van neerstorten wisten te voorkomen. In de avonduren is het vrij rustig ge weest. Pier te Scheveningen verzakt. Tengevolge van het stormachtige weer in den nacnt van Zaterdag op Zondag van het zuidelijk havenhoofd der buitenhaven te Schevenigen is een gedeelte, ongeveer in het midden, ter lengte van 20 M. verzakt. De fundeering van dat gedeelte, is als het ware poreus geworden, zoodat deze van den grond af zal moeten worden herzien. De rijkswaterstaat heeft onmiddellijk de noodi- ge maatregelen ter beveiliging genomen. Trawler zoek. Te IJmuiden is bericht binnen gekomen dat een Engelsche trailer, die de schroef heeft verloren op ongeveer 25 mijl van IJmuiden ronddrijft. De speeipboot „Afrika" van L. Smit en Co. is van Hoek van Hol land vertrokken ter assistentie. Men had he denmorgen de tarwelr nog niet gevonden. EEN TABAKS-CENTRALE? Pogingen tot ordening der sigarenindustrie. Naar wij vernemen, is men in de kringen der sigarenfabrikanten druk bezig de moge lijkheden onder het oog te zien om te komen tot een nauwe samenwerking tusschen alle belanghebbenden in deze nijverheid. Een onderdeel van dit plan is de oprichting van een Tabaks-Cenjrale. In principe hebben de fabrikanten reeds tot stichting daarvan be sloten, doch tusschen het Noordelijk en hel Zuidelijk Patroonsverbond bestaat nog ver schil van opinie inzake den invloed, die zu'k een Centrale zal moeten hebben. De winkeliers staan niet afwijzend tegen deze saneeringspoging. Het ligt niet in de bedoeling een overeen komst af te sluiten zooals het onlangs onder tekende „sigarettencontract"; wat dit laatste betreft vernemen wij, dat de uitvoering mee haken en oogen blijkt te hebben dan men aanvankelijk had gedacht. AANKOOP VAN 1000 KROKODILLEN. De directie van „Ouwehand's Dierenpark" heeft besloten, de 1000 levende krokodillen aan te koopeu. In verband met de groote be langstelling in het voorjaar en de zomer, zijn de dieren thans ondergebracht in een ge sloten winterverblijf, dat op het park aan wezig is, zoodat ook in de wintermaanden ge legenheid voor een bezoek bestaat. NA DE RAMP VAN DE „U1VER". Stoffelijke overschoten spoedig naar ons land. Naar wij vernemen, zullen de stoffelijke overschotten van de slachtoffers der Uiver- ramp, die thans nog in de nabijheid van Rut- bah Wells in de schoot der aarde rusten, bin nen afzienbaren tijd door een Nederlandschc begrafenisonderneming naar ons land wor den vervoerd. De juiste datum is nog niet vastgesteld, tengevolge van het buitenland- sche verblijf van den heer Plesman. FELLE BRAND TE GRONINGEN. Vier kinderen van zolder gered. Gisteravond om 9 uur is een felle binnenbrand uitgebroken in het per ceel Van Julsingastraat 42a. te Gro ningen. De ouders waren op visite en hadden hun vier kinderen, die allen op zolder sliepen, alleen ach ter gelaten. Het oudste dochtertje werd wakker door een verstikkenden rook. Ook de buren hadden rook uit het perceel zien komen. Zij trapten de deur in en slaagden er in alle vier kinde ren uit het brandend perceel te redden. De oorzaak van den brand was een petro leumlamp, die op zolder vlak onder een bint van de houten overkapping stond te branden, en het vuur aan de omgeving had meege deeld. De brandweer bluschte de vlammen met twee stralen. Verzekering dekt de schade RIT OP EENS ANDERS MOTOR. Stokken gemaakt, gewond en een proces-verbaal met vele „vervol gen". Zaterdagavond vroeg de eigenaar van een rijwielstalling in de Fabrieksstraat te Rotter dam, die zijn zaak eenigen tijd moest ver laten, aan den 27-jarigen W. S. om zoolang op de zaak te willen passen. S. zag in de stal ling een D.K.W.-motor staan van een klant van den eigenaar en kon de verleiding niet weerstaan hiermee een ritje te gaan maken Hij reed naar een broer, die in de Gashouder straat woont, welke op de duo ging zitten, waarna het tweetal nog wat ging rondtoeren. Komende uit de Sionstraat rechts afslaande naar den Oudedijk botste het motorrijwiel op tegen een auto, omdat de bestuurder van den motor den bocht veel te groot had genomen. De auto werd licht beschadigd en een 12- jarig meisje, dat achterin den auto zat, kreeg wonden door glasscherven. Het motorrijwiel werd totaal vernield; de duo-rijder kreeg wonden aan de ellebogen en de bestuurder aan linker arm en gelaat. Deze laatste werd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ge bracht, waar hij werd behandeld, daarna is hij naar 't politie-bureau aan den Bergsin- gel gebracht en daar opgesloten. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt, wegens diefstal van benzine, wegens het rijden zonder num- merbewijs en zonder wegenkaart en boven dien omdat hij tegen de verkeersregelen ge zondigd heeft door het te groot nemen van den bocht. MOTOR DOOR AUTO GEGREPEN. Berijder en duo-passagier ernstig gewond. Zondagmiddag is onder de gemeente Huis- seling een ernstig motor-ongeluk geschied Omstreeks half vijf passeerde de architect Hanssen uit 's-Hertogenbosch per motor rijwiel, met als duo-passagier zijn stadgenoot jhr. J. v. d. Poll, zoon van den oud-burge meester van Vught, de gevaarlijke bocht in den provincialen weg van Herpen naar Ravenstein. Doordat het zicht daar ter plaat se tengevolge van 't zich langs den weg be vindende struikgewas zeer slecht is, bemerkte de motorrijder te laat, dat van de andere zi,de een luxe auto naderde van een taxi-be drijf te Oss. Een aanrijding was niet meer re voorkomen, deels omdat de motorrijder te veel het midden van den weg hield. De lux? auto greep de motor in de flank en wel met zulk een kracht, dat het vehikel naar de rech terzijde van den weg werd geslingerd. Door den schok vloog de duo-rijder over de moto; heen en kwam in de sloot langs den weg tercht. De bestuurder kreeg de motor op het lichaam. Beide slachtoffers werden met been- breuken en inwendige kneuzingen opgeno men. Nadat dr. Sluyters uit Ravenstein ter plaatse geneeskundige hulp had verleend, werden de gewonden per ziekenauto naar het groot ziekengasthuis te 's-Hertogenbosch ver voerd. De auto en de motor waren ernstig beschadigd en zijn door de politie in beslag genomen. De inzittenden van de auto hebben geen letsel opgeloopen. HET HUISWERK VAN PA EN MA. 's Avonds thuis. De wiskunde-leeraar ik spreek alleen van leeraar, maar ik zwier ook met mijn deukhoedje een eerbiedigen groet naar alle leeraressen heeft veel sommen als huiswerk opgegeven. Die twee ellendelingen van wandelaars, die elkaar altijd tëgemoetgaan en over mijn jeugd reeds 'n sombere schaduw wierpen kun je eens nagaan, wat een oude mop dat is... en die driewerf vermaledijde wijnknoei er met zijn vat en z'n lekkage en z'n winst zijn weer aan den gang. Er moet gewerkt en gecijferd worden, met rooie hoofden, door Pa, Ma, Tante en Oom en aangehuwde fa milie. Nauwelijks hebben de blankarmige maag den, waar Homerus van sprak, „de velerlei spijs en ook de bekers weggeruimd" of het kind zegt: „Pa-haaik moet nog twaalf stellingen bewijzenwilt u maar beginnen... óf: Ma-haaik moet nog een Engelsche the ma makenhier is mijn boek een papier hebt u zelf wel.... óf: Pa-haawilt u eens uitrekenen, hoe hoog het water komt te staan in een cylindrische kom, waar een hal ve bol in gelegd is, die de helft van den diametero nee, dat is me veel te langer komt iets van pi in, Paik zal onderhand een uittreksel overpennen van een boek, dat ik niet gelezen heb hoe neet hettjassusMa-ha.er staat geeneens een titel boven dat uittreksel, maar ««•••Ma-haa luister u? Kind, ik ben met de algebra bezig! Maar Ma-haa wie was de jongen, waar dat meisje verliefd op was en die pas trouwen mochten, als hij haar eerst het ple zier deed om een ander te vermoorden is zeker een detective-romanIe conflit en- tre la passion et le devoirstaat er Ma-haa luister u? Ma wat is passion Ma-haa?" „Kind, laat mij maar liever de onbekende uitrekenen" „Kan 't Cinna zijn van Montesquieu? Ma, zeg nou is wat passion is. Is 't iets ergs?" „Ssssss!" „Flauw Ma, 'k ben meegevraagd naar de biosvreeselijk nuttig voor mijn eind examen ze geven die jungfrau von Or- leans in het Engelsch Ma-haa krijg ik een kwartje voor een frisco?en van u ook Pa?... en maakt Ma dan dat lange vraagstuk afer moet a3 uitkomen daar kan Ma dan aan zien, of ze het over moet maken... maar het moet klaar zijn, als ik thuis kom... enneik moet nog een scm maken over een lens Kan u len zen? met al die p'tje en die g'tjcs weet u wel, Ma?... u hebt het de vorige week nas gehad, maar kijk u het eerst nog eens g. td na in mijn,boek... hier ligt het., heb u 't na in mijn,wc»... ucu gezien Ma?.... nou, zullen jullie flink op- schieten en niet legge te zanniken, als ik weg ben dag Pa dag Ma!" (N.R.C) NIEUW TWEEDE KAMERLID. Het Centraal Stembureau te Den Haag heeft thans in de vacature-Snoeck Henke- mans (c.h.) tot lid van de Tweede Kamer benoemd verklaard, den heer Tj. Krlo te Ha. ren (Dr.) Voetbal. Het was slechts een Klein program ma, dat gisteren moest worden gespeeld en eigenlijk is er alleen in het Zuiden sprake geweest van een volledig pro gramma. In het Oosten was de ontmoeting Tu- bantia—Go ahead vastgesteld en waar de kampioenen technisch de meerderen waren kon het zich goed verdedigende Tubantia slechts hopen op een behoor lijk resultaat, 't Werd 31 voor Go ahead, dat nu weer de leiding heeft ge nomen in afdeeling III. In het Zuiden heeft M. V. V. het in Eindhoven niet kunnen bolwerken tegen P. S. V. Tot de ruét ging het nog en bij het draaien had P. S. V. slechts een 10 voorsprong. Het einde kwam echter met 3_0 zonder dat de Eindhovensche zege in gevaar was geweest. De andere Eindhovensche club deed het minder goed en verloor uit van het sterke B. V. V., dat op eigen veld nog steeds niet geklopt is. Hoewel Eindhoven de leiding nam en tot de rust een 10 voorsprong behield, nam B. V. V. daarna het spel in handen en won tenslotte met 3-1. Roermond verzette zich thuis heftig tegen N. A. C., dat echter al gauw een kleine 10 voorsprong had. Maar Roer mond kon de N. A. G defensie niet ver rassen en verloor met deze 10. Longa stelde iets te leur door op eigen veld gelijk te spelen tegen Juliana. 't Weed 22. Eenzelfde resultaat behaal de de andere Tilburg6che club Noad, maar het succes war hier grooter: uit eei gelijk spel behalen tegen Bleijer- htide! In het Noorden won Veendam tenslot te volgens de verwachting van Sneek en wel met 40. Bekerwedstrijden. Verder werden er overal bekerwed strijden gespeeld, waarbij natuurlijk on- veiwachte uitslagen werden genoteerd. Voor Alkmaar brachten deze wedstrij den al heel weinig succes: alleen het oude Go ahead was zoo verstandig om door een gelijk spel de derde ronde te bereiken. De Boys hielden zich goed tegen Z. V. V. en verloren met 10 ter wijl Alcmaria zeer teleurstelde en lang niet tegen de vierdeklasser Jan Hanzen- kwartier opgewassen was. Zoowel tech nisch als tactisch waren dr tweedeklas- seis de minderen. DE VIERDE KLASSERS Moeilijke zege van Texel. Texel was vrij van een bekerstrijd en zcu op eigen veld de benjamins-Strandvogels, even partij geven. Die benjamins beginnen zich echter geducht te herstellen. Kregen zij vorige week te Breezand van B.K.C. de kleinst mogelijke nederlaag te slikken, thans gelukte het de eilanders na veel span ning de vogeU er onder te houden, wat inmiddels ook uit de cijfers 2—1 blijkt. De stand is thans: B.K.C. Texel Alkmaar N.-Niedorp Schagen D.T.S., Andijk Strandvogels 5 4 4 4 4 3 4 4 4 0 13—7 8 3 1 0 12-4 7 1 3 0 9—4 5 1 2 1 6—S 4 1 1 2 6—12 3 0 2 1 6-7 2 0 2 2 3-9 2 0 1 3 6—10 1 Met invallers voor Bijlema en Root- ring en met vervanging van de Jong door Hiemstra heeft Alcmaria gister middag een slechte beurt gemaakt tegen de Amsterdamsche vierdeklasser Jan Hanzen kwartier en eigenlijk hebben al leen Hiemstra en van Wieringen vol daan. De rest speelde heel erg zwak Wat de Alcmaria-ploeg mankeerde, weten wij niet. Misschien onderschatte zij de poeg; is dat niet het geval, dan ziet het er slecht uit voor de withemden. die geen enkel moment het derdeklasse-peil b eikten, maar veeleer een matig vier deklas-spelletje demonstreerden. Het was alles akelig kort en lang. zaam. „Laat de bal het werk doen", zeg. gen de Engel6chen. Laat de spele s het werk doen, schijnt he* motie fvan Alcmaria te zijn. ITot ig, of geen enkele speler een bal mef dan' 5 M. weg kan werken. En op die r anjer komt men er niet. Alcmaria moet heel gauw anders gaan spelen, want anders zakt ze elke ween verder op de ranglijst en komt ze ,vegr in het gedrang. Maar dan moet het korte spel van keeper naar backs, van backs naar kanthalfs en van kanthalfs naar voorhoede verdwijnen. Dan moet er fel gevochten wor len. Wat moeten wij nog meer zeggen van het drama? Moeten we er nog op wijzer., dat de voorhoede zich in de tweede helft gecn enkele kans kon scheppen? Dat is wel heel erg. Meer zullen we er niet van zeggen. De wedstrijd heeft ons een frisch spe lend J. H. K. laten zien, dat met open spel snel doorliep op iedere bal en dat zich niet liet intimideeren door een tweedeklasser. Ze nam zelfs de leiding en had dank zij Hiemstra met de rust een 21 achterstand, die het direct na de ru-t inliep. En daarna nam J. H. K. de leiding, miste direct daarop nog een kans en won tenslotte met 32. De scheidsrechter leidde uitstekend. Hoe de rood-wit-tfeblokfen den bekerdood stierven. Z. V. V. kreeg meer dan haar toe kwam. Wonderlijk!... Dat waren de eerste woorden die we hebben geuit na het treffen Z. V. V.Alkntaarsche Boys. En zeer terecht! Z. V. V. immers was de ploeg, die het vorige seizoen in de twee de klasse B het afdeelingskampioen- schap behaalde en ook dit seizoen weer geducht van zich doet spreken. Weivl niet vorigen Zondag het pittige Hilver sum op eigen veld de eerste nederlaa? toegebracht? En dit Z. V. V.-met-reputatie nu, werd door de Alkmaarsche op eigen veld bijna bedwongen. Men gaf de Alkmaarders in Zaandam geen schijn van een kans. Hoe was het ook mogelijk? De competitie-entree was bijster slecht, op Wieringen bleek het keerpunt te zijn gekomen, doch het daarop volgende treffen tegen Zaandijk was 'n geweldige „koud-water-douche". De eenige competitie-zege was van een zeer goeden inhoud, doch het treffen van gisteren te Zaandam was van een beter gehalte. Het verdedigende werk was thans prima. Doelman Keesen was nu in prima vorm en we zagen hem thans enkele safe's verrichten, die on getwijfeld een doelpunt tot gevolg had den gehad. Hij maakte een zekeren in druk en woorden van lof komen hem stellig toe. Van de beide backs kon Houtkooper voor de rust nog niet vol doende op dreef komen, na rust gin? het stukken beter. En de halflinie? Eens het zwakke punt, was nu buitengewoon op dreef Vooral Poetskoke steunde voor de rust goed, toen Houtkooper er nog niet vol komen in was. Koster verstond ook thans zijn taak beter, doch de man d|° zeer sterk opviel was wel Weel. Zij11 rustig beheerscht en volkomen tactisch spel was oorzaak, dat de Zaansche lin kervleugel niet veel kon uitrichten. Van den aanval was het zeer jammec dat de Grand wat uit vorm was wat hem overigens niet te veel gebeurt, stel lig waren de Zaandammers er niet zoo goedkoop afgekomen. Tot tweemaal aan toe kwam hij alleen voor den Zaan- schen doelman, doch met zijn schot was hij niet erg gelukkig. Trouwens, ook n'J achtervolgde de pech de Alkmaarsche aanvallers geducht. We zullen de balie" die rakelings naast of over gingen bui* 25. Moeder keek wel een beetje vreemd op toen Jantje zei, dat hij een fiets moest heb ben. Komaan, zei ze echter na lans beraad 'ij krijgt een fiets. Anders zul jefeÏÏX even een sukkel blijven Maar je moet me beloven eerst een heele tijd buiten de stad te 11 ij ven lijden, anders komen er ongelukken van. 26. Dat beloof ik, zei Jantje, ik weet stille buitenweg, waar altijd een b<frk,.cn een koe staan. Daar kan ik geen ongel"K krijgen. En zoo stapte Jantje naar fietsenwinkel. De meneer was erg blij. hij een fiets verkocht.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10