Agenda Stad en Omqevinq WeeeèericM In het café de Boei. LICMTEN IN DEN NACHT. DE ZONDAG. redders, dat dit opnieuw een ontroering te weeg brengt. Een gróotsch, een onvergetelijk moment. En zoo heeft zich om half een in den nacht van Zaterdag op Zondag te Egmond aan Zee e°n verhaal afgespeeld, waarbij Eg- mondsche zeelieden hun in nood verkeeren den oollega's konden redden. In optocht gaat het dan naar het café de Boei, waar redders en geredden straks op hun verhaal kunnen komen. Burgemeester Eyma heeft allang begre pen, wat deze nacht zou beteekenen en reeds tijdig verlof gegeven aan verschillende caféhouders, om hun zaken ook na sluitings tijd open te houden. En zoo hebben zich ver schillende inrichtingen op een laat en onverwacht bezoek ingesteld. Het café de Boei is zeker niet modern te noemen. Maar het is er huiselijk, wat in dit geval veel meer beteekent dan moderne comfort en luxe. In het midden van de oude, maar gezellige gelagkamer brandt er de kachel, de oude, vertrouwde salamander Groote klompen hout worden er in geduwd en het vuur verwarmt de geheele zaal. Er heerscht een zeldzame stemming en er wordt ons een tafreel voor de oogen ge plaatst, dat boeiend is in meer dan één op zicht. De schipbreukelingen komen binnen in hun doornatte plunje. En kleeden zich uit en ontvangen van de bezoekers jassen, overalls, truien, enz. enz. En scharen zich om de kachel. Koffie wordt aangerukt. En cognac. En worst. En sigaretten. Schipbreukelingen kunnen wat vertellen. En zoo zien wij een schare journalisten zich plaatsen tusschen de zeelieden. Een merk waardig gezicht Tusschen de half ontkleede geredden de mannen met bloc-note en pot lood. Spoedig zijn de meeste wat op hun verhaal gekomen. Alleen één is er, die in een aparte kamer moet worden gebracht. Het is de marconist, die gewond schijnt te zijn. Dr. Belonje, ook gedurende den geheelen avond paraat, onderzoekt hem. 't Valt mee: de man heeft slechts een dikke knie en een op- gewollen spier. En de anderen zijn kern gezond. En net willen wij een aanval doen op twee der geredden, als de Booy appèl houdt Zijn ze er nu werkelijk allemaal? De geredden kijken rond, zien elkaar aan en dan Er ontbreekt één: de kapitein. De kapitein zoek. Plotseling verandert de stemming. Weer worden de gezichten ernstig. Waar is de kapitein? En dan herinneren eenige leden der bemanning zich. dat de kapitein in het laatste uur niet boven was geweest. Zou hij „Egmondsche roeiers, in de boot!" Vast en rustig klinkt de stem van de Booy. En zonder zich te bedenken, gieten de roeiers het restant cognac in hun keel, slikkeh even en gaan in hun doorweekte kleeren voor den derden keer naar het strand. Er is geen aarzeling, geen weifeling. Vastberaden veriaten de kerels de warme belagkamer. Er is nog een mensch in nood Hij moet gered worden. Opnieuw begint de strijd met de golven. Weer zien duizenden het schouwspel, weer helpen hulpvaardige handen mee. De tocht begint nog moeilijker dan de voorgaande twee. Want de paarden, die de boot moeten trekken, raken in de strengen verward. Wat nu? Maar daar is Jozef v. d Pol. Hij kent de paarden, die bewonderenswaardig kalm zijn 't Zijn immers paarden van de schelpen- visschers! En v. d. Pol kruipt tot drie keer toe onder de paarden door, om de strengen weer goed te maken! Vraagt niet, wat dat beteekent. Bedenkt alleen, dat het gebeurde in den nacht, in een stormnacht en in een ziedende watermassa Dan beseft ge, lezer, wat deze daad be teekent Van der Pol slaagt en dan is weldra de boot weer vlot. En we,r gelukt het de Drente te bereiken. Daar heerscht een doodsche stilte. Men roept en hoort niets. Zou de tocht tevergeefs zijn? Zou de ka pitein omgekomen zijn? Men wil en moet zekerheid hebben. En dan klimmen twee roeiers aan boord van de Drente. Het zijn Huib Wijker en Willy Eisen- berger Ze klauteren bij de verschansing op en zoeken. Tastende vinden ze een weg in het onbekende, telkens overrompeld wordende door de hooge zeeën. Daar ziet de eerstge noemde een arm uit een patrijspoort steken Maar redden is zoo onmogelijk. Minuten lijken uren. In angstige spanning wacht men aan de kust. We zien, hoe hooge zeeën tijdelijk de geheele reddingboot on zichtbaar maken. Wij zien dan twee helden over het dek kruipen. En eindelijk zien wij drie menschen op het dek. De rest is gauw verteld. De reddingboot gaat terug naar de kust en ook de kapitein kan in „de Boei'' zijn natte plunje uit en droog goed aantrekken. Vertellen, vertellen! Precies kwart over een is de geheele Drente-bemanning weer compleet. Want onder een hartelijk applaus van de reeds geredden komt hij binnen, de vastberaden kapitein van het schip. Een lach komt over zijn gezicht, als hij al zijn makkers rondom de kachel ziet zitten. Dat reeds kikkert hem op. Hier pak an, een borrel! Dat is het eerste, wat er gezegd wordt en meteen schuift men een stoel bij en Waar zat je toch, ouë? vraagt een der geredden. Opgesloten in de salon 'k Kon d'r niet uit. Bij een van de stortzeeën sloeg de deur dicht en stroomdie het water binnen. En wat ik ook dee, de deur bleef dicht, 'k Heb zeker wel tien keer geprobeerd, om op de brug te komen, maar 't lukte niet. Een luik boven me kon 'k ook al niet open krijgen. En toen heb ik eindelijk maar een patrijspoort inge drukt. En geroepen, maar hoorde niets. Heb je ook niet gehoord, dat de red dingboot d'r was? Welnee! 'k Hoorde niets. En dan, ik stond tot mijn hals toe in 't water. Nou en toen ben ik gevonden door twee lui Een ongelooflijk staaltje, meent de Booy, om onder deze omstandigheden iemand van boord te halen! En het was een geluk, dat Huib Wijker d'r was. Die zit anders niet op de redding boot, vaart n.1. op de groote vaart. Maar hij viel in voor zijn broer en had bovendien op de Drente gevaren, zoodat hij de situatie aan boord kende. Anders was de redding misschien heelemaal onmogelijk geweest. De gesprekken zijn talrijk in „de Boei" We hooren dat de Drente in 1894 gebouwd was, dat het een sterke boot was, die men de vorige week nog juist weer had goed gekeurd. Wij hoorden ook, hoe de pogingen, om de „Kerkplein" op sleeptouw te nemen, mislukten en hoe een tros juist in de eigen schroef terecht kwam. En hoe men daarna in moeilijkheden kwam. Hebben jullie de lijnen nog gezien, die werden weggeschoten? Ja, één! Maar dat schieten kon niet helpen, want onze boot ligt veel te laag. Den tweeden keer zagen we de lijn in het water liggen, maar we konden ze niet pakken. En toén begrepen we wel, dat we moesten wachten. Was er direct gevaar? En of! Och, in het begin niet. Toen draaiden de machines nog op volle kracht. We hadden warmte en vooral licht Maar de boot zakte als maar meer weg in het zand, maakte ook nog slagzij en toen er een hoo ge golf kwam over de brug, was alles plotseling uit. Geen licht meer op de heele boot. En olielampen? O, die waren er wel, maar daar kon den we niet meer bij Alles zat in een oogen- blik onder water. En bij elke golf kwam er meer water bij, zoodat er al gauw geen droog plekje meer was. Nou en toen heeft de marconist de laatste oude kranten ver brand als teeken om hulp. Toen was de toe stand kritiek. En toen kwam er hulp, geluk kig. Ja, zoo ging een der geredden verder, je moet maar boffen. Eerst een jaar of vier werkloos, nou voor 't eerst weer aan boord, om wat te verdienen en dan schipbreuk lijden. Nou heb je weer niks. Waar wonen jullie? Allemaal in IJmuiden. Ep 't mooiste is, dat ze thuis niet beter weten, of we hebben de Kerkplein te pakken en zitten lekker op de schuit De Kerkplein. De Kerkplein! Daar had vrijwel niemand meer om gedacht. Want die zat wel is waar hoog, maar er bestond geen gevaar voor de bemanning. Maar plotseling komt de naam Kerkplein weer op ieders lippen, want om 2 uur in den nacht komt via radio-Scheveningen het be richt, dat de bemanning van de Kerkplein het schip wenscht te verlaten! Voor den vierden keer worden de Egmond sche roeiers opgeroepen, maar ditmaal is hun hulp niet noooig. Gelukkig! Het stille strand. Terwijl in de Boei alles in de meest vroo- lijke stemming verkeert en redders en ge redden elkaar bezig houden met interes sante verhalen, terwijl de duizenden afge trokken zijn naar hun woonplaatsen, gaan wij voor den tweeden keer het strand op, nu Zuidwaarts. Nauwelijks zijn we weg of een hevige bui breekt los en in enkele seconden zijn onze kleeren doorweekt. De elementen zijn op nieuw losgebarsten en hoewel het vrijwel laag water moet zijn, staat dii weer aan den voet der duinen. Daar voor ons ligt het schip, de 8000 ton groote Kerkplein 't Is duidelijk, dat de ma chines nog intact zijn, want de lichten branden nog. Wij baggeren voort door het ru'le, maar kleverige zand en komen moeizaam vooruit Reeds zien wij het zoeklicht weer opgesteld en als wij dichterbij komen, blijkt wel dat de reddingboot geen dienst behoeft te doen De bemanning van de Kerkplein ziet kans om een touw uit te gooien en dit wordt op gevangen door de zich in de branding wagende redders, die nu weldra een dikkere kabel aan het touw bevestigen. ,..Pa" 's a"es nog maar een kwestie van tijd. De verbinding is verkregen en 10 k 12 menschen van de Kerkplein verlaten het schip langs het sterke touw. De rest echter blijft aan boord. Het zijn er 12, die den zijn °°k Verder a3n b°°rd «ebleven Om 3 uur in den nacht zijn ook deze nieuwe geredden in de Boei en warmen zich bij de kachel. Weer wordt er koffie en andere dranken geschonken, weer hooren we ver halen aan en wij vernemen uit al die vele gesprekken, dat kapitein Dekker uit Schiedam Vrijdag Amsterdam verlaten had. De Kerk- Fel gièrt de storm, hoog tornen de gol ven over het strand tegen de duinen op, slaan heele stukken weg. Pakken schuim suizen rond, de hemel is zwart, alleen de helwitte koppen van de rollers zijn zicht baar. Uit de kust, als prooi van de losgebroken elementen, ligt daar de Drente, waar der tien mannen den dood voor oogen hebben en die alleen redding kunnen verwachten van de kust. Zware golven spoelen over het schip, de kletsnatte verkleumde kerels op de brug zijn zichtbaar, vormen nu en dan een spreekkoor, dat soms even hoorbaar is: „Wij verdrinken". Klagend en langgerekt klinkt deze noodkreet. Aardedonker is het. Er moet licht komen, licht dat alles verzacht en rustiger maakt Licht! Waar anders het vandaan te halen dan van de auto's, die belangstellenden van heinde en ver naar Egmond gebracht heb ben Een gedachte.... een daad. Dra staan verschillende wagens, de koplampen gericht naar de kokende zee. De reddingsboot moet uitwelke wa gen komt even bij den afrit? We zitten met een in het zeemansjargon: „Mijnheer, als U uw roer nu even rechts draait, en u zet uw lampen Zuid-West, dan hebben we prachtig licht!" We doen het, gooien het „roer" om, zetten de voorwielen scheef, ende felle schijnwerpers belichten de mannen met de boot, die naar beneden op het strand klaar gemaakt wordt. Tot aan hun middel staan de kerels in het water, niet alleen de mannen van de boot, maar ook vele omstanders, die mee aanpakken, die graag iets willen bijdra gen om de mannen van de Drente aan de greep van den dood de onttrekken, die met de roeiers niet aan eigen lijfsbehoud den ken „Wilt U nu met uw auto ten noorden naast den wagen van dokter gaan staan?", is de volgende opdracht als de boot na ver- geefsche pogingen weer op bet strand ligt. We gaan en pogen zoonets meer licht te brengen aan de mannen in doodsangst. Er komt meer licht nog, het groote zoek licht van Wijk aan Zee komt met anderhalf millioen kaarsen. Fel schiet de lichtbundel over de golven, het strand, over de Drente, over de enorme menigte. Na uren pogen, van worstelen tegen de woeste baren, zitten1 de geredden om de gloeiende kachel van café de Boei en dan dringt het tot ons door wat wel het groot ste, stralendste licht van dezen nacht is, dat koplampen, lantaarns, zoeklichten en wat al meer, als lichtjes van gloeiwormpjes maakt: het mooie Licht van moed en offervaardig heid, van menschenlieide en zelfopoffering Schip in nood, menschen in levensgevaar, hoe de orkaan ook giert: „De boot gaat uit, roeiers voor". Bravo mannen van Egmond, bravo ook vrouwen, die haar mannen in het gevaar zagen gaan. Het was om niet te vergeten. plein, van de N.V. Scheepvaart-maatschappij Millingen, was ledig en op weg naar Rotter dam, waar eerst gedokt en daarna geladen zou worden voor Buenos-Ayres. Er was slechts een deel der bemanning aan boord en men had maar weinig kolen. Doordat het schip leeg was en dus hoog op het water lag. sloeg de schroef herhaal delijk boven het water en daardoor werd het schip slecht bestuurbaar. Toen vroeg de kapitein, die om half vier 's middags IJmui den verlaten had. om een sleepboot, ook al, omdat de boot telkens naar de kust afdreef Het verdere verhaal kenden wij. Hoe de Drente kwam, hoe de verbinding steeds niet tot stand kwam en hoe tenslotte beide schepen op het strand liepen. En hoe eindelijk alles in „de Boei" zich kon verzamelen. 't Was veertig jaar geleden, dat er te Egmond een schip strandde. Maar nu was het raak gewe»st. Gelukkig, dat er Egmonders zijn, die hun plicht weten te vervullen. Gelukkig, dat schipper v. d. Plas over een stelletje mannen beschikt, die wonderen kun nen doen, die bovenmenschelijk werk kunnen verrichten, die hun leven veil hebben voor het lot van hun mede-menschen. Gelukkig, dat er Egmonders zijn! De bemanningen. De bemanning van de „Drente" be stond uit: J. de Graaff, gezagvoerder; Meijer, marconist; C. Oldenburg, eerste stuurman; D. van Mourik, eerste ma chinist; J. Stol, tweede machinist; Kos ter, R. Kuyper, J. Krijger, J. Mosselman, J. Dalerbout, matrozen; F. de Roeper, C. Smoor en Valkman, stokers. De bemanning van de redding boot werd gevormd door: Van der Plas, Eisenberger, Wijker Sr. en Wijker Jr., A. ten Bruggencate, W. de Graaff, W. en D. Dekker, A. Gul, A. Krab, C. van Pel en Joh. Wijker. De sleepboot „Drente" werd in 1894 bij Rijkee Co. te Rotterdam gebouwd en meet bruto 35'2 reg. ton. De laatste hulpverleening is geweest op 26 Jan. 1935, toen de „Drente" met de sleepboot „Holland" van de firma Doeksen het s.s. „Asiatic", dat bij het Vuurschip Ter- schellingerbank zonder schroef hulpe loos ronddreef, in Den Helder binnen bracht. De „Asiatic" bevond zich met een lading lijnkoeken van Odessa op weg naar Hamburg. Voorts brachten de „Drente" 'en de „Holland" op 23 Jan. 1934 het Zweed- Sche s.s. „Cristian Matthiessen" op de Eierlandsche gronden gestrand, vlot, terwijl op 10 December 1933 de Duitsche boot „Lipari", gestrand op de Zuider- haaksche gronden, door de sleepbooten „Drente" en „Hector" werd vlot ge sleept. In Den Helder werden door de „Drente" steeds Marinediensten ver richt. Van een jaarlijksche schoon maakbeurt was de sleepboot juist uit Amsterdam teruggekeerd. De sleepboot „Utrecht" nam zoolang den dienst waar. De Neeltje Jacoba. De reddingboot „Neeltje Jacoba" on der bevel van schipper P. Kramer, die, of schoon zij in de nabijheid geweest is van de „Kerkplein" en van de „Drente", geen hulp heeft kunnen bieden en waarvan men na haar terugkeer verscheidene uren niets meer had vernomen, is gistermorgen te 9 uur behouden te IJmuiden binnengekomen. De Kerkplein. Door de directie van de stoomvaart maat schappij Millingen is nog niet besloten, wat met de Kerkplein die Zaterdagavond bij Egmond is gestrand zal gebeuren. Het bergingswerk zal pruimen tijd in beslag nemen. Een berger is nog niet benoemd. De kapitein en de officieren zijn nog aan boord. Het seizoen is al lang voorbij en ook Egmond aan Zee is reeds lang den win terslaap ingegaan. Geen badkoetsje staat er meer op het strand, geen fleu rige baadsters brengen meer leven langs de duinen, geen badhotels -ijn meer bevolkt, geen kamers met pension meer bezet Egmond ligt stil en rustig en wacht op den volgenden zomer. Dan komt er een scheepsramp en in een ommezien is het dorp ontwaakt Duizenden trekken naar de visschers- plaats, waar plots de café's bevolkt wor den, waar weldra de parkeerplaatsen vol staan als ware men in het hoog seizoen. De Zondag met behoorlijk goed weer bracht na den onrustigen nacht nieuw leven in Egmond aan Zee. Van alle kan ten reed men naar het dorp met allerlei vehikels. En naar schatting mogen we zeggen, dat er Zondag zeker een 10.000 auto's naar Egmond trokken en dat het totaal aantal bezoekers een 100.000 bedroeg Die Zondagmorgen bracht klaarheid, want nu pas kon men een goed over zicht krijgen van het geheel. De zee was nog woelig, maar leek ta melijk ongevaarlijk. De hooge rollers waren verdwenen, het strand weer breed geworden. De zon was doorgebro ken en overgoot de beide gestrande booten met een goud-licht. Was dat nu zoo gevaarlijk geweest in den vorigen nacht? Kalm lagen daar de Drente en de Kerkplein, de eersle verla ten, de tweede nog bemand met 10 k 12 man. En dit groepje menschen keek lachend naar de duizenden, die op het strand liepen of het mulle zand der dui nen vertrapten. Was dat nu zoo gevaarlijk? Neen, zóó was het niet gevaarlijk. Maar welk een verschil ook, deze Zon dagmorgen en dien Zaterdagnacht. Nu licht, volop licht. Toen volslagen duis ternis. Nu een kalme zee, toen woeste golven. Nu een nuchter kijken, toen een angstig turen naar in nood verkeerende menschen. Nu een breed strand, toen hooge watermassa's tot den duinenvoet. Tienduizenden hebben Egmond aan Zee bezocht op dezen Zondag. Maar zij hebben geen denkbeeld kunnen krijgen van het gebeurde in den nacht. Omdat elk aanknoopingspunt zoek was. Egmond aan Zee heeft een bangen nacht gehad. Maar gelukkig een goeden Zondag, die vertier bracht, die menschen bracht, die geld opleverde. Zoo'n buitenkansje mocht er wel af. Wij gunnen het hun allen gaarne! INBRAAK. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in den houthandel aan den Frie- scheweg. De daders hebben zich toegang weten te verschaffen tot het kantoor en door middel van een valschen sleutel een brand kast geopend. Een klein bedrag aan geld wordt vermist. Door de recherche wordt een onderzoek ingesteld. Gisteravond tusschen 7 en 9 uur is er te Heiloo ten huize van den heer J Kok, Rijksstraatweg 467, ingebroken. De dief heeft zich, door het stuk slaan van een ruit van het keukenraam, toe gang tot de woning verschaft en in de slaapkamer van de dochter des huizes een bedrag van 45 ontvreemd. De inbraak geschiedde toen de bewo ners afwezig waren. Bij hun thuiskomst ontdekte de doch ter dat in de woning de boel overhoop was gehaald. Zij waarschuwde oogen- blikkelijk haar ouders, die de politie met he'. gebeurde in kennis stelde. De politie, die een onderzoek instelde, beschikt nog niet over aanwijzingen. Wel verklaarde een der buren om onge veer 7 uur glasgerinkel te hebben ge hoord. OPENBARE DRONKENSCHAP. Terzake openbare dronkenschap is op Za terdag en Zondag door de politie tweemaal proces-verbaal opgemaakt. De beschonken personen zijn aan het bureau van politie ter ontnuchtering in bewaring gesteld ONTVREEMDING. Bij de ploitie is aangifte gedaan van de ontvreemding van fittings en lampjes van rijwiellantaarns, die bevestigt waren op i stalde rijwielen op de binnenplaats van hei gebouw De Harmonie. Een onderzoek wordt ingesteld. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 21 October, Medegedeeld door het Kon. NedefL, Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 764,7 m.M. te Valencia. Laagste barometerstand 741,6 m.M. te Happaranda. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 22 October: Zwakke tot matige meestal westelijke tot zuidwestelijke wind; half tot zwaar bewolkt- weinig of geen neerslag; koude nacht; over dag iets zachter. Weerom erzichf. De diepe depressie, die Zaterdag verg?, zeld van zware stormen over de 'Noordzee lag, trok over Scandinavië naar Finland Een secundair minimum vormde zich boven de Golf van Genua; in het zuid-westen rwam een groot gebied van hoogen druk tot ontwikkeling. Op IJsland is volkomen winter en daalt de barometer lang2aam. De ïevige stormen bedaarden overal. Terwijl het in oost-Europa nog betrekkelijk warm is wordt het westen overstroomd met polaire lucht met heldere nachten en overdag regen en hagelbuien. Over Engeland lag heden morgen vroeg een vorstgebied. Er zijn echter teekenen, dat de koude niet lang zal aan. houden en dat de nieuwe depressie bij de zuidpunt van Groenland over eenige wen weer zachter weer zal brengen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.25 uur licht op. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags vanS tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Jartedief (rotn.), hoofdrol Shirlev Temple. Toegang iederen leeftijd. (Geprolongeerd.) Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De Kribbebijter (Holl. hum); hoofdrollen Cor Ruys en Louis de Bree. Toegang voor eiken leeftijd. (Geprolongeerd). Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, telkens des avonds half acht, hoofdnummer In Caliënte (rom.): hoofdrollen Doloiesdel Rio, Pat O'Brien, Leo Carillo. Toegang bo ven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur hoofdnummer Het document des doods (spionnage-film); hoofdrollen Mona Barrie, Gilbert Roland, John Halliday. Toegang boven 14 jaar. Maandag 21 October. 8 uur, De Unie, fotografische kring Iris. Dinsdag 22 October. 8 uur, doopsgezinde kerk, Koningsweg 8, lezing ds. Kuiper over de beteekenis van den Duitschen kerkstrijd. Donderdag 24 October. 8.15 uur, Harmonie, comité voor tooneeluit- voeringen, opvoering van „Oost West, Egypte 't best 8 uur, Kapelkerk, getuigenisavond Kerk en Vrede; drie sprekers. Maandag 28 October. 't Gulden Vlies, optreden Wiener Sanger- knaben. CORRESPONDENTIE. E. te B. Gezien de beschouwing, welke wij Zaterdag publiceerden, heeft de plaatsing van Uw stukie geen zin. K. H. Sch., alhier. Het reeds bestaande Dorus Rijkersfonds is gesticht voor dt helden der zee langs de geheele kust. Ook de Egmondsche brigade valt hieronder, zoodat aan Uw idee reeds uiting wordt gegeven- WEER DIEFSTAL OP 'N SPORTVELD- Uit de kleedkamer van het voetbalterrein achter Verberne aan den Westerweg gisteren tijdens een voetbalwedstrijd enkele portemonnaies met eenig kleingeld ont vreemd. De gedupeerden waren spelers van 'n club afkomstig uit Anna Paulowna Door de recherche is een onderzoek ingesteld. BEGIN VAN BRAND. Gistermiddag dreigde er in een der etala gekasten van het Alkmaarsche Warenhuis aan de Langestraat een brandje uit te bre ken. De oorzaak hiervan was gelegen m kortsluiting. De politie, die onmiddellijk ter plaatse was, heeft een gloeiende electriscn draad uit de leiding getrokken. Het plafon was eenigszins beschadigd, doch overigen was de schade gering. BRUG AANGEREDEN. De brug, welke de verbinding vormt tus schen de Troelstrakade en de Sehaepnwn de is gistermorgen door een vrachtauto a gereden doordat de bestuurder hiervan het nemen van de bocht plotseling moes1 j wijken voor een kind. De brugleuning beschadigd. Voor de veiligheid zijn 9aa de noodige voorzieningen getroffen. ZWERVERTJE. Een klein grijs hondje, zwart snuitje. o geveer 4 maanden oud, is zwervend aa troffen bij den Hertenkamp. ff De eigenaar wordt verzocht zich a j.jj melden tusschen half zeven en hal» jrv den inspecteur van de dierenbescn Baanstraat.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2