Agenda Amstecdamsche Jieucs tabakken. Teekens om sneller te gaan rijden Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Hartedief (rom.), hoofdrol Shirley Temple. Toegang iederen leeftijd. (Geprolongeerd.) Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De Kribbebijter (Holl. hum.); hoofdrollen Cor Ruys en Louis de Bree. Toegang voor eiken leeftijd. (Geprolongeerd). Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het document des doods (spionnage-film) hoofdrollen Mona Barrie, Gilbert Roland, John Halliday. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 24 October, 8 uur, Kapelkerk, getuigenisavond Kerk en Vrede; drie sprekers. 8.15 uur, Harmonie, comité voor tooneeluit-1 voeringen, opvoering van „Oost West, Egypte 't best'5. 8 uur, 't Gulden Vlies, N.R.V., film avond, spreker de heer A. Pieters. 8 uur, café de Boer, Tienenwal, vergade-1 ring V.V.S.U.; spreker de heer van Loen, Amsterdam. Vrijdag 25 October. 8 uur, café Central, vergadering Volks onderwijs. Zaterdag 26 October. 8 uur, in De Unie, Genootschap Neder landFrankrijk, spreker Paul Fiérens. Zondag 27 October. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering Inbreker gevraagd, door Het Al km. Tooneel. Maandag 28 October. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, optreden Wiener Sangerknaben. Woensdag 30 October. 8 uur, Harmonie, optreden Frederic Lamond voor de Alkm. Kamermuziekver. JUi&licaties DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van JACOB MOL te OUDORP, om een verlof A ver lof voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein zoowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders in het perceel Spoorstraat 93. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 24 October 1935- Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Geschenk voor de Hertenkamp Door de N.V. Bouwgrond Exploitatie Mij Bergen aan Zee is een paar Guinea-ganzcn broedsel uit het Parnassiapark, aan de ge meente voor de Hertenkamp cadeau gedaan Zij zullen ongetwijfeld een aardige attractie I vormen voor de jeugdige bezoekers, zoodat het geschenk zeer zeker door de ingezetenen op prijs zal worden gesteld. £uditoaact DE INDISCHE POSTVLUCHTEN. De „Kwak" (thuisreis) vloog gisteren van Bagdad naar Athene. De „Perkoetoet" vloog gisteren van Am sterdam naar Praag. DUIMELAAR MAAKT EEN PROEFLANDING TE PENANG. De heer J. J. E. Duimelaar, die 5 October met de Fokker-Douglas P.H.-A.K.Q. „Kwak" van Amsterdam naar Batavia vertrokken is, heeft voor het eerst een proeflanding te Penang uitgevoerd Penang, een der belang rijkste steden van Malaya, is even ten Zuiden van Alor Star gelegen op een eiland in de Straat van Malakka Onlangs is daar bet vliegveld Bayan Lepas geopend, dat vlakbij de zee gelegen is en voorzien van een ver harde startbaan. De heer Duimelaar had de opdracht hier een landing te maken om de bruikbaarheid van het terrein te onderzoeken. De Kwak werdt vandaag op Schiphol verwacht indien de bevindingen van den heer Duimelaar gunstig zijn, zullen opnieuw proeflandingen uitgevoerd worden, teneinde daarna de op neming van Penang onder de geregelde tus- schenladingsstations te overwegen. SCHADEVERGOEDING WEGENS VLIEGONGELUK. Aan ecktgenoote en dochter van slachtoffer samen vierduizend pond toegekend. De weduwe en de dochter van den Neder lander L. Grein, die om het leven gekomen is bij de vliegramp te Ruysschelede in Bel gië, waar een vliegtuig der Imperial Airways verongelukte, hadden een eisch tot schade vergoeding bij den Engelschen rechter inge steld. Deze eisch is thans, naar uit Londen wordt gemeld, toegewezen. De Imperial Air ways zijn veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van 3500 pond ster ling aan de weduwe en een van 500 pond sterling aan de dochter. De Imperial Airways overwegen intus- schen, tegen deze uitspraak hooger beroep aan te teekenen. pcoMHciaal Tlieuws BERGEN. Het inbraakje in de cantine van het sportpark. Het is de politie mogen gelukken de daders van de onlangs gepleegde inbraak in het clubhuis van de Berger Sportvereeniging op te sporen. Het is gebleken, dat een viertal jongens van 8, 10, 11 en 12 jaar zich aan het ontvreemden van de lekkernijen hebben schuldig gemaakt. Volgens hun verklaring hadden zij op het terrein gespeeld. Toen een hunner tegen de deur trapte, ging die open, waardoor de knapen tot het buffet vrijen toe gang kregen. Den sleutel, die zich in hel buffet bevond, eigenden zij zich toe en hier mede hebben zij zich nog tweemaal toegang verschaft, om zich aan limonade enz. te goed te doen. OTERLEEK. Crisis-comité B. 'In deze gemeente is opgericht een crisis-comité B, waaarin zitting hebben genomen D. Huyser van Reenen, B. Blom, C. Hoogvoret, Jn. Schuurman en C. Kay. Opbrengst collecte. 'De collecte voor het crisis-comité A heeft in deze gemeente opgebracht 61.1414. is HEILOO. De heer M. van Zwanenburg alhier te Den Haag geslaagd voor het machinisten examen. Aflootp veiling bij opbod van onroerende goederen van de Erven de Waard, Heiloo. Door Notaris M. C. Roos te Alkmaar werd Woensdag bij opbod in veiling ge bracht een boerenwoning, weiland, woon huis en diverse perceelen bouwterrein a d. Rijksstraatweg en Kapellaan te Heiloo en Egmond-Binnen in 40 perceelen. In opbod gebracht tot een bedrag van 28186.22. Voor den heer de Vries: Een woonhuis met bouwgrond. In bod gebracht tot een bedrag van 3990. STOMPETOREN. Floraliavereeniging. Woensdagavond opende mevr. Kruimel -Stakman de jaarvergadering van de Flo- ralia-vereeniging met een woord van welkom aan de niet talrijke aanwezigen. Onder de ingezonden stukken was een brief van de rederijkerskamer „Bilderdijk", waar in haar optreden op den a s. feestavonl werd vastgesteld. De heer S. Lakeman zond een bedankje in, daar hij om gezondheidsredenen niet langer bestuurslid kon blijven. In zijn plaats werd de heer P. Köhne gekozen; de neer Tijdeman, die aan de beurt was om af te treden, werd bij acclamatie herbenoemd. De pennigmeesteresse, mevr. Huyser van Reenen, bracht een financieel verslag uit en de heer S. Heringa gaf als rapporteur van de financieele commissie zijn goedkeuring over den inhoud der kas en van de boeken. Besloten werd om tot de federatie van de Floraliavereenigingen in West-Friesland toe te treden. Het bestuur krijgt ook de stekjes van dien bond. Bij de rondvraag klaagde men nogal over de prijzen. Ook werd overwogen of men weder een verloting zou organiseeren; over het algemeen was men daar voor. Mevr. v. d. Walde Boer was van mee- ning, dat het bestuur te zuinig was, vond, dat de „cost voor de baet" uit moet, daar er nogai geklaagd wordt, waardoor de vereeniging in de toekomst schade zou kunnen krijgen Hierover ontspon zich een discussie. Op voorstel van mevr. Kruimel besloot men de plantenprijzen weer als vroeger uit te reiken. De nieuw ingevoerde regeling had slecht voldaan. Mevr. Kamsteeg vroeg, of de schoolkinde ren tijdens de tentoonstelling niet eens eenige liedjes ten gehoore zouden kunnen brengen, zooals dat bij zusterverenigingen geschied, waar het bestuur veel voor voelde. Besloten werd te trachten een volgenden feestavond de dorpsvereenigingen om hun medewerking te vragen. Daarna dankte de voorzitster allen voor de besprekingen, welke in zoo'n prettigen toon werden gevoerd ANDIJK. Weinig waard. Alhier werd een groote landbouwschuur met 333 roeden land geveild, hetwelk inder tijd 8000 had gekost. De massa werd in gezet op 2600, doch kon geen kooper vin den. TEXEL (September). Geboren: Aart, z. van Dirk Bijl en Aartje Pleuntje v. d. Veer. Cornelis, z. van Jaspert Vinke en Krijntje v. d. Knaap. Duvera, d. van Hendrik van Heerwaarden en Klasina Ran. Dirk, z. van Euft Dinge- nus Westdorp en Jannetje den Braven. Margaretha Gerardina, d. van Johannes Kimman en Jannetje Catharina Kikkert. Klaas, z. van Sies Prins en Maria Catharina Rol. Pieter, z. van Dirk Slot en Marga retha Hoogerwerf. Geertrui, d. van Jacob Verberg en Maartje Cornelisje Kalis Johan Anfon Bernard, z. van Huibert Fenijn en Jannetje Anna Dros. Paula, d van Arie Pieter Dalmeyer en Maria Bood Maria, d. van Pieter Smit en Agatha Maria Hin. Getrouwd: Melle Zegel en Souwtje Drijver. Dirk Maas en Maria Volkerdina Hin. Jacob Smit en Johanna Barbara Maria van Beek. Overleden: Trijntje Slik, 56 jaar, ge huwd met Jacob Eelman. Neeltje de Boei 66 jaar, wed. van Aris Wuis. Jacoba Gorter, 41 jaar, gehuwd met Auke Laan. Jan Omis, 37 jaar, gehuwd met Maartje Bakker. Cornelis Schaap, 72 jaar, wedn. van Neeltje de Ruyter. HEEMSKERK. Getrouwd: I. Timmer en A. v. Riessen Bevallen: Fl. BeentjesMeyer, z. van Donderdag 24 October 1935. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: Vorige koers 1931 1934 1934 1934 A 1930 STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 4 4 Ned -li dié 4 <y0 5>4 Duitschland Iderr met kettingverklaring BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij Cert v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank Rotterd Bank 1NDUSTR. ONO. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v Berkels Patent Calvé Uelft Cert. Nederl. Ford ex 40 afst. Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting 30'% 96% 96% 951/w 951/1, 19»/, 23 1051/a 121 423 797« 10CV, 26!/. 48 60'/, 254 V, 24S1/. 100% pl.m. 1.30 96»/, 903/g 94%-} 94%- l«Vf 22'/, 121 42-V» 79V, pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 V« 79»/, 42V, 80-V» 423 80-V, Anaconda Betbleb Steel Citie, Ser-ka Steel com~ U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg hxplor. Mij. Redjang Lebong 1 V* 233/, 1% 27% 5VI6 199V, 110 wu 20V1, 1290 168 151 177V, 194'/, PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Per lak 793/* Phillips Oill67'/8 SbeU Union 6'/lg rubbers. Amsterd Rubber 1047/, Deli Bat. Rubber 65/a Hessa Rubber86 Oostkust31T/s Serbadiadi 591/» Interc. Rubber 1% SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot 77/i# Scheepvaart Unie 41 »A Deli Batavia138'/. Oude Deli 157V» Senembab1043/, AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka 2S1/, Southern Railw Cert5?/,, Union Pacifie 571/* fiNoteering Der 50. +Exclaim. PROLONGATIE Vo. ge koers 26'/* 61 254 244-3 IOC'/, 31V, Df*9/l6 2:1/, 1% 28>/. 201-2 111.2 102-17, 2IV» 3/, 168 150 195!-V» 80 20 6V16 •063/,-1 68 86 32 2447» 10C«/8-i 12% 23V, "45 1001/,-} 12% 4 281/ie 28%-i '02*7» 112 101-2 213/, 203-1/, U2V» 3 1021/, 3 213/, 2445/..5 1014-3/, 124-V16 237/16 l7/l6 V, 203-1/, 217, »/8 1957, f 791/, 67/14 *7» 1067.-f 1953/,-f 66 67/16 1067» 7 61-2 7V, 4<T/» 138-9 160-594 165-47. 291/, 53/, 5b 42V, 3/, 1597, 'Exdividend. 3'/» pCt Heden 3>/. pCt WiSSELKohKShN aMSIERDAM N.w-YorkN,ET °FF,C,EEL Londen Berlijn D P»"l» Brussel (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm Oslo Madr^i Italië Vorige koer* I.477/» 7 253/. 59.321/, 9.727. 24 82 4795 32 40 37 45 36 45 20 15 II.95 Koer» op bede" 2 uur 1 47'/, 257. 59 3) 9 711/, 24.80 47 92 32 30 37 36 36 j0 20 15 12.00 Stad en Omqeoinq. Weec&eadit „INBREKER GEVRAAGD". Zondag as. geeft Het Alkm. Tooneel haar eerste uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd zal worden „Inbreker Gevraagd", het nieuw ste blijspel van Henk Bakker- en Jan Fabri- cius. Regie is dit jaar in de bekwame handen van den heer Vóórhaar, ex-regisseur van de Alkm. Operetteclub. Het Alkm. Tooneel hoopt haar oude be kenden Zondagavond weer terug te zien, ter-1 wijl de familiekring voor uitbreiding vat baar is. Balmuziek berust in handen van de ABC- boys. HET NIEUWE POLITIEBUREAU. Een teekening van het nieuwe Alkmaarsche politiebureau, volgens het ontwerp-Kropholler. KERK EN VREDE. Hedenavond heeft Kerk en Vrede zijn jroote getuigenis-samenkomst in de Kapel- cerk. Wij maken nog even melding dat bij ver- ïindering van dr. v. d. Voet uit Haarlem ds. Wieringa uit Purmerend bereid gevon den is diens plaats te vervangen. Voorts spreken ds. Sillevis Smit uit Haarlem en de voorz. van de afdeeling Alkmaar ds. F. Kuiper. FEESTAVOND VERDRONKENOORD-BEWONERS. Gisteravond hield de buurtvereeniging „Verdronkenoord" haar slotvergadering in café „Hecker". Nadat eenige zakelijke pun ten waren afgehandeld, werd overgegaan tot den eigenlijken feestavond, waaraan ve len hun medewerking verleenden. Het ging er zeer gezellig toe en vooral het liedje, be trekking hebbende op de demping van het Verdronkenoord, werd luide meegezongen. Bedoeld versje laten wij hier volgen: volgen: Ein Stern fallt vom Himmel in het Verdronkenoord En wordt in die poel dra gesmoord Ein Stern fallt vom Himmel, midden in 't stadhuis Als dempings rekwest, maar nie mand is thuis En toch leeft in onze harten steeds voort „Dempt toch spoedig dit waterig oord". Ein Stern fallt vom Himmel als vlammend protest Tegen handhaving van het mala ria-nest. UITKIJKEN! Gistermiddag stak een 8-jarig jongetje plotseling ter hoogte van den boekhandel Van der Meulen in de Langestraat den rij weg over en liep met zijn hoofd tegen het stuur van een wielrijder, waardoor hij een hoofdwond en een wond onder zijn oog be kwam. Volgens ooggetuigen treft den wiel rijder geen schuld. De jongen is, na verbon den te zijn, door een agent van politie naar huis gebracht. NIEUWE KAPPERSZAAK. Hedenmiddag is op het Heiligland 34 eei nieuwe kapperszaak geopend, ge ëxploiteerd door den heer Jozef Holln- stein. De inrichting voldoet aan alle eiechen, welke aan een kappei szaak gesteld mogen worden. Het interieur is ruim en de kaptafels zijn zeer hygië nisch. Daar de exploitant Tan bogen op een ruim 8-jarige ervaring, twijfelen we niet of men zal in deze zaak uitstekend bediend worden. AUTOBOTSING BIJ SCHAGERBRUG. De burgemeester van Oudkarspel en echtgenoote gewond. Gistermiddag ongeveer 3 uur had op het kruispunt nabij hotel Het Wapen van de Zijpe" aldaar een botsing plaats tusschen een luxe-auto ai een zware vrachtauto. In de luxe-auto, die uit de richting St. Maartensbrug kwam, bevonden zich de hee naar waarnemingen verricht in den morgen van Donderdag 24 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 769,3 m.M. te Stensele. Laagste barometerstand 735,3 m.M. te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 25 October: Matige tot zwakke noordoostelijke tot oos- telijken wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in tempe- ratuur. Weeroverzicht. Het gebied van hoogen luchtdruk In iet noordoosten is sinds gisteren nog steil n, beteekenis toegenomen; in de kern is ie luchtdruk nog voortdurend stijgende. Het gebied van hoogen luchtdruk in het zuid. westen breidt zich naar de richting van Ier land uit, zoodat een verbinding van de beide gebieden waarschijnlijk wordt. De depressie bij IJsland trekt naar de Poolzee af; de luchtstroom uit het zuiden brengt warmte tot ver in de Poolzee en langs de Oostkust van Groenland. In het zuiden ligt een depressiegebied van de Golf van Genua over de Alpen tot ra Hongarije, met zomer-temperaturen langs den zuidrand. Oostelijke winden brengen koude, vochtige lucht in Duitschland en in de middelgeberg ten overal lichten regen en de eerste sneeuw. Langs de as van lagen luchtdruk, die giste ren van Schotland tot de Golf van Biscaye reikte, viel veel regen. Het is te verwachten, dat de oostelijke wind bij ons de temperatuur betrekkelijk laag zal houden, doch dat de vermeerdere bewol king de nachtelijke koude temperen zal. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.22 uur licht op. ren A. J. Wijnveldt, burgemeester van Oud karspel en de heer K. G. Remders, gemeente secretaris van Noordsenarwoude met hunne echtgenooten. De vrachtwagen, eigendom van de fa. Loos en Co. te Amsterdam, kwam uit de richting Schagen en had, omdat deze van rechts kwam, voorrang. Volgens verklaring Van ooggetuigen reed de luxe wagen met een zeer matigen gang. terwijl de vrachtauto met een flinke vaart het kruispunt naderde. Niettegenstaande de zich ter plaatse be vindende verkeersspiegel hebben de inzit tenden van de beide auto's elkaar niet tijdig opgemerkt. Een botsing bleek dan ook onvermijdelijk. De luxe auto werd hierbij zwaar beschadigd, terwijl aanvankelijk de inzittenden weinig letsel schenen te hebben bekomen. Later werd echter mevr. Wijnveldt onwel en werd binnengedragen bij de familie Hussaarts. Ook burgemeester Wijnveldt bleek een ta melijk ernstige armfractuur te hebben opge- loopen. Mevrouw Reinders werd licht aan het hoofd gewond, terwijl haar echtgenoot ongedeerd bleef. De chauffeur van de vrachtauto kwam met den schrik vrij, terwijl diens auto licht werd beschadigd. Dokter W. van Slooten van St. Maartens brug, die inmiddels was gewaarschuwd, con stateerde bij mevr Wijnveldt een hersen schudding, waardoor vervoer naar haar woning voorloopig niet mogelijk zal zijn. Het ongeval veroorzaakte in het dorp nogal eenige consternatie. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. AANBESTEDING. Afbreken woning Nederlandsche Spoorwegen. Door de directie der Nederlandsche Spoor wegen werd in het openbaar aanbesteed het afbreken van woning no. 42 bij km 42.330 te Alkmaar. Ingekomen waren 6 biljetten. Ge boden werd door J. Oudhoff te Heiloo voor 101, H. Schot te Oudorp voor 67, J- Coevert te Alkmaar 46, J. J. de Carpentier te Haarlemmermeer 40, P. v. d Kuyt, H- de Ruyter en J Pool te Alkmaar f 36. Gevraagd werd door S. Waterdrinker te Beverwijk 20. De gunning wordt nader bekend gemaakt VRACHTAUTO STORT VAN 10 METER HOOGEN DIJK. Uit Winkel schrijft men ons: Woensdagmiddag omstreeks half reed op den hoogen Westfrieschen dijk e01 zware vrachtauto uit Sint Pancras geladen met 3700 K. G. kool, toen ter hoogte van de Boerensluis de chauffeur tot zijn grof. onsteltenis bemerkte, dat de wagen onbe stuurbaar werd, waardoor het gevaarte does van den hoogen dijk reed, die te plaatse zeker bijna 10 M. hoog is. aan reed de auto in de sloot waardoor 11J tot stilstand kwam. De chauffeur en zijn medepassagier tm ■;Pg ten in de cabine bekneld en tot Snalhaidivermeer- Snelheidsvermeer, daring voor var daring voor var- kaar, dat den agent keer, dat dan agent links nadert, van recht, nadert. geluk kwam er spoedig hulp opdagen jn vorm van omwonenden, die de inzittenj» uit hun benarde positie bevrijdden 10®^ deze hulp niet tijdig was komen opd** had dit ongeval ongetwijfeld een iragWj* afloop gehad, want toen we ter P'aa'®®iiii( onbeg"J.PeLlv! van wrak zagen liggen leek het dat daar menscnen heelhuidscb uo. zijn en we vernemen van ooggetuigen. door den druk van den zwaren vracn de cabine, deze kort na de bevrijding inzittenden bezweek.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2