QemeetUemdai ALKMAARSCHE COURANT. JCetk School fuatsie éecicfUm DE HEER RIETSEMA TUINBOUW- CONSULENT VOOR LANGENDIJK EN OMSTREKEN. OTERLEEK. De heer Zwaan kwam nog even te rug op het geval-Kieft. Door wien is dat onderzocht? Er komen voortdurend con OUDKARSPEL, HEEMSKERK, (Ongecorrigeerd.) ZITTING TWEEDE KAMER. De sanctie-wet in bespreking. Vijftig menschen door de vlam men ingesloten. OSS STAAT TERECHT. De berechting der Ossche misdrijven. De moord op Hartogs. Getuigenverhoor. ■wet, die knoeierijen tegen gaan, als die door welke onze boter het op de Engelsche markt moest afleggen tegen de Deensche Ook legde spr. het verschil uiteen tusschen de crisismerken en de merken van het boter- controlestation en ce verschillende letters op de kaas, waardoor men de Friesche van de Noordhollandsche kaas onderscheiden kon. Met een woord van opwekking voor vecl- vuldiger gebruik van melk en zuivelproduc ten besloot de heer van Dam zijn leerrijke rede, waarbij mevr. KrulMadderom zich aansloot door voor te stellen, in de winter avonden in plaats van thee, een kop choco lade te drinken in de vergadering, waarmee men accoord ging. Na het voorlezen der ïot'ilen gaf mevr. GoversKater een verslag van de vergade ring van het Provinciaal verband. Alle afd. in Noordholland ziin thans aangesloten. Met dankbaarheid aanvaardde men het aan bod, om in Valks lunchroom, gratis bijeen te komen. Even werd gepauzeerd, toen zong een der leden het lied van de schoone blauwe Donau, begeleid aan den vleugel door mevr. Doornbos. Hoewel de zangeres over een mooie so- praanstem beschikt, leek deze keus wel een beetje zwaar en zouden eenvoudiger liedjes meer tot hunrecht komen. Daarna kwam het verslag van mevr. Schermerhorn—Bak ker over de bijeenkomst van afgevaardigden uit het geheele land, in Woudschoten. Op bijzonder aardige wijze deed ze allen mee leven, genoten wij van de twee mooiè con gresdagen in het bosch bij Zeist. De voorzitster besprak 'het plan tot het vormen van een handwerkdoos, waar dan weldra ieder iets van haar geding in zal kunnen vinden. Men beslot hieraan te werken. Mevr. de GeusSchroder wilde gaarne een leespor tefeuille te voorschijn tooveren. Het bestuur zal trachten dit voorstel tot een feit te maken. Ook de vischvoorziening kwam aan de orde. Dit zal weer geregeld worden. Na het zingen van het Bondslied verlieten allen in opgewekte stemming de vergade ring. In verband met het heengaan van den heer Hazeloop is, zooals reeds bekend, de heer Rietsema, rijkstuinbouwconsulent te Hoorn, ook als zoodanig aangesteld voor deze streek. Hoewel betreurd wordt dat de pogingen om weer een consulent te krijgen met standplaats Alkmaar, geen succes hebben gehad, is het toch vermeldens waard, dat de heer Rietsema zich in alle op zichten verdienstelijk wenscht te maken voor wat er op tuinbouwgebied leeft in deze streek. In bijzijn van den veilingleider S. de Boer werd Dinsdagmorgen een tocht ge maakt door het Geestmerambacht en met in tense belangstelling kennis genomen van de cultures welke verbouwd worden, waarbij tevens een overzicht verkregen werd van de plagen, welke dit jaar het Ambacht in zoo hevige mate hebben geteisterd. Om zich zoo spoedig mogelijk in de be langen dezer streek in te werken, bestaat het voornemen, dat twee dagen per week uitslui tend daarvoor bestemd zijn, terwijl daar naast des Zaterdags enkele uren zitting ge houden zal worden te Alkmaar, alwaar de heer R. een vraagbaak wenscht te zijn voor een ieder die met moeilijkheden heeft te kam pen op tuinbouwgebied. De raad kwam Dinsdagmorgen in vol tallige zitting bijeen. Van den minister van sociale zaken was een schrijven ingekomen houdende bericht dat het uurloon in werkver schaffing is verhoogd met 2 cent en ge bracht op 24 cent. Voor regen verzuim mag 20 cent per uur uitgekeerd worden. Naar aanleiding van een verzoek van het Wit Gele Kruis, stelde de heer Bal- tus voor deze subsidie op 20 te stellen. Na een uitvoerige bespreking werd op voorstel van den heer Witteveen be sloten te informeeren of het mogelijk is, dat alle inwoners van het werk dezer vereeniging kunnen profiteeren. Het vergunningsrecht krachtens de drankwet werd van 5 op 10 per 50 hurwaarde gesteld, met een mini mum van 40. Tot doodgraver werd met algemeene stemmen de heer A. Blom benoemd. Na een uitvoerige bespreking over het dokterssalaris, dat 300 plus vrij wonen bedraagt (de woning is door den fiscus getaxeerd op 750) werd op voorstel van den heer Dekker met 42 stemmen besloten het salaris op 150 plus vrij wonen, te stellen. Tegen de hefcren Witteveen en Zwaan. De heer Heringa bleef buiten stemming. De voorzitter deelde nog mede dat door den minister de bij de werk verschaffing te werk gestelde heer A. Kieft voor drie weken was geschorst. Rondvraag. De heer Heringa in formeerde hoe het stond met de verla ging van de tarieven voor den keurings dienst. De voorzitter vreesde dat daar van niet veel zal komen. Ook vroeg de heer Heringa nog of het comité B reeds werkte. De voorzitter antwoordde, dat het volgende week in vergadering bij een komt. De heer Zwaan vroeg, wanneer en door wie dat comité benoemd was. De heer Witteveen vcnd het niet juist, dat de*organisaties daarin niet zijn gekend. Dat is toch de bedoeling van den m .nister. De voorzitter: De leden van het comité zijn door mij benoemd en het was mij niet bekend dat de organisaties daarin gekend moesten worden. flicten voor in de werkverschaffing. Kan men daar niet een beetje soepelheid betrachten? De gemeente wordt van deze geschiedenis de dupe, doordat het geld gaat kosten. De heer Witteveen: We rollen hie.- in de werkverschaffing van het eene conflict in het andere. Kan een der oor- zaxen ook zijn, dat dé betrokken jonge man over 't paard getild wordt? De voorzitter merkte op, dat al les z'n grenzen heeft. De geschorste was ve/regaand brutaal en wilde nergens van weten. Er moest een voorbeeld ge steld worden. De heer Zwaan Het is meermalen vooreekomen, dat de opmetingen onjuist werden verricht. De klachten der arbei ders waren in dat opzicht gegrond. Het is wel eigenaardig, dat men in andere gemeenten nooit hoort van conflicten in de werkverschaffing en hier aldoc» Zijn de arbeiders van Oterleek zooveel beroerder dan anderen? Dat is spr. een raadsel. De heer Spaan zou in overweging willen geven eventueele klachten in te dienen bij B. en W., desnoods schrifte lijk- De heer Zwaan: Verleden jaar is er ook eens een conferentie geweest van anderhalf uur, doch resultaat werd niet bereikt. Het vertrouwen van de arbei ders wordt op die manier geschokt. Hierover werd nog geruimen tijd ge- dLcusseerd, nadat de vergadering reed6 was gesloten. Vergadering van den raad dezer ge meente op Dinsdag 22 October, s avonds hlaf acht. Alle leden aanwezig. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Mededeelingen. De voorzitter deelde mede, dat de minis ter van Sociale Zaken de werkverschaffingen (bagger en slootwerk) en Staatsboschbeheer te Schoorl, heeft verlengd, voorloopig tot en met 30 November 1935; dat Ged. Staten dezer provincie mededee- len het bedrag, in art. 42 van de wet op de financiële verhouding, voor deze gemeente voor het rekeningsjaar 1933 te hebben vast gesteld op f 15.7058 per inwoner. Ingekomen stokken. Adres van het bestuur van de afd. Lan- gendijk der Noordhollandsche vereeniging het „Witte Kruis", houdende verzoek om, evenals vorige jaren, voor 1936 subsidie te mogen ontvangen in de kosten der wijkver pleging. B. en W. stelden voor dit adres bij de be grooting te behandelen. Aldus besloten. Adres van het curatorium van het r.-k. lyceum te Alkmaar, houdende verzoek om subsidie voor het jaar 1935. Er wordt gevraagd een bijdrage van 150 voor de leerling Kuilboer. Tegelijkertijd is echter een schrijven inge komen van het Gemeente-gymnasium te Alkmaar voor een bijdrage van de leerlinge Eecen. Hiertoe worden wij, aldus de burge meester, wel verplicht. Op billijkheidsgron- den meende de meerderheid van 3. en W. nu het verzoek van het r.-k. lyceum voor den tijd van één jaar te kunnen toestaan. Weth. Bakker zei, dat in zijn fractie vergadering om verschillende redenen be sloten is, hierop afwijzend te beschikken. Het kath. lyceum is om die 150 niet verlegen, terwijl wij het in onze gemeente best kunnen gebruiken. Het is wel billijk om gelijke rechten te laten gelden, maar dan moet de regeering daar voor zorgen, zooals dat bij het bijzonder lager onderwijs is ge beurd. Op het verzoek werd afwijzend beschikt. De heer Rijper en Bommer stemden voor. Rondschrijven van Ged. Staten van Noord- holland in zake nieuw ontwerp-regeling be zoldigingen ambtenaren van den burger lijken stand. De voorzitter zette de beteekenis van dit schrijven op eenigszins sarcistische wijze uiteen, daar blijkt, dat Ged. Staten op een salaris van 115 15 willen bezuinigen. Spr. stelde echter voor het verzoek in te willigen en het saiaris als volgt vast te stellen: Ambtenaar 85 per jaar; eerste ver vangende f 10; tweede vervangende 5. Weth. Bakker wi! Ged. Staten berichten dat de raad op dergelijke kinderachtigheden niet ingaat. Na eenige discussie besloot de raad met 43 stemmen het verzoek af te wijzen. Adres van het bestuur der afdeeling Oudkarspel van den Ned. Tuindersbond, houdende verzoek een steunregeling in het leven te roepen voor noodlijdende tuinders gezinnen in den vorm van een wekelijksche tegemoetkoming. Voorz.: B. en W. hebben een conferentie gehad met de afgevaardigden van „De Een dracht" en van de L. T. B. Door de langdurige crisis is de financiee- le toestand van de gemeente zoo slecht ge worden dat aan het verzoek in deze vorm, onmogelijk kan worden voldaan. Een derge lijke steun kan door een gemeente van 1800 zielen niet worden opgebracht. Toch heeft de conferentie een nuttige zij de gehad. In overeenstemming met de afge vaardigden is het volgende besloten: Den rijksinspecteur te verzoeken de tuin ders die door de misoogst geen opbrengst hebben, te doen opnemen in de baggerrege- ling, zonder wachtweek. Verder dat de werkende tuinders loontoe slag in dien zin als tuinders krijgen met personeel. Een telegram aan den ministerraad te zenden met de volgende inhoud: Aan den ministerraad 's Gravenhage. De gemeenteraad van Oudkarspel in open bare zitting bijeen, overtuigd van den zeer ongunstigen toestand, waarin vele tuinbou wers in zijn gemeente door misoogst van be- waarkool (luizenplaag) verkeeren, doet een zeer dringend beroep op de regeering om extra-steun voor de slachtoffers van deze misoogst en betuigt voorts volle instem ming met al die maatregelen, waartoe de samenwerkende organisaties op tuinbouw gebied in het economische en sociaal be lang van de tuinbouwers uwe regeering ad- viseeren, De voorzitter A. J. Wijnveldt. Inmiddels is een schrijven ingekomen van den rijksinspecteur, waarin deze schrijft dat de plaatsingsduur der tuinders wordt be paald naar de gegevens op de in te vullen kaart B. en W. hebben toen als volgt besloten: De tuinder meldt zich, met de mededee- ling dat er niets geteeld is. De commissie hiervoor zal dit onderzoeken en verslag uit brengen aan B. en W. die dan de adviezen naar den inspecteur zendt. Wat betreft de proef zooals die in Hooge- zand—Sappermeer wordt toegepast, deelt voorzitter mede dat men geen twee rege lingen kan hebben en de regeling in onze ge meente is beter. Dit kon dus verslechtering bet eekenen. Na een uitvoerige discussie werd op het verzoek afwijzend beschikt. Adres van de ijsclub „Volharding" al- ïier, houdende verzoek om gedurende den winter twee avonden per week te mogen lebben over het gymnastieklokaal voor trai ning van schaatsenrijders. Wordt toegestaan. Prae-advies op het adres van het bestuur der tuinbouwvereeniging „De Eendracht", houdende verzoek om een bijdrage van f 308.25 in de rentebetaling voor de pooter- jewaarplaats. De voorzitter: Eenzelfde adres is in 1932 ook ter tafel geweest en afgewezen, daar de meerderheid in den raad van meening was, dat voor een particuliere vereeniging de aan sprakelijkheid bij de leden berust. B. en W zijn ook nu van dezelfde meening. Dit ligt niet op de weg van de gemeente. Na nog eenige besprekingen stelde weth. Bommer voor, het voorstel nog eens aan te houden. Aldus besloten. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders. 1. Vervolgonderwijs cursus 1935/'36. De voorzitter deelde mede, dat er zich voor deze cursus 12 leerlingen hebben op gegeven. Hiervan zijn er 11, die ook het vorige jaar de cursus hebben gevolgd. B. en W. stelden voor, om ook dit jaar de cursus weer te houden. Het salaris werd be paald op 260 voor den heer v. d. Abeele en 80 voor mej. Bossen. Aldus besloten. 2. Verhooging subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur voor 1935. De voorzitter deelde mede, dat het geld voor de subsidie, groot 7300, is uitgeput. B. en W. stelden nu voor in overleg met het B. A. de subsidie met 1800 te verhoogen. Aldus besloten. 3. Aanbieding gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1936. De voorzitter: Door verschillende hoogere uitgaven zullen wij tot een kleine belasting- verhooging moeten overgaan. Van de Prov. Waterstaat is een brief inge komen waarin om de medewerking van B. en W. wordt gevraagd voor de aankoop van het stukje van het „Waardje" ten behoeve van de kanalisatie. Dit betreft ongeveer 1/3 gedeelte. Gewezen is op de belangen van de ijs- club en van de visschersvereeniging. Daar het echter water blijft worden deze be langen niet geschaad. De koopprijs werd gesteld op 100. De pacht voor de visschers wordt teruggebracht tot 8. Aldus besloten. Rondvraag. Borst vroeg hoe het staat met de vervul ling van de functie van voorzitter voor het Armbestuur. Weth. Bakker zeide spoedig een beslissing te zullen nemen. De raad kwam Woensdagmiddag voltal lig bijeen. Tijdens aanbieding der diverse begrootingen dienst 1936 zullen zitting ne men in de commissie van rapporteurs oe le den Outenaar, de Wildt en v. d. Holten. De heer Muyen vond nog gelegenheid om zijn misnoegen te uiten, dat in de vorige bij eenkomst tijdens vaststelling der diverse ge meenterekeningen, dienst 1934. alleen leden van de katholieke fracties benoemd werden voor het nazien van die rekeningen, volgens spr. hoorde er tenminste een lid bij van de oppositiepartij. De voorzitter stelde spr. gerust door te verklaren, dat deze benoemden allen perso nen waren in wie spr. vertrouwen kon stel len. Weth. Henneman vond, dat de heer Muyen feiteliik geen recht had zulks te zeggen. „Kijk', voegde spr. den heer M. toe, „naar Uitgeest, daar wordt in elke. commissie zoo veel mogelijk de katholieke partij genegeerd". De verdere punten van de agenda waren hoofdzakelijk hamerstukken. Ter vervanging van het oud-lid van den raad, den heer Doctor, werd de heer Oute naar benoemd als pl.vervangend lid voor streekplancommissie, terwijl in de commissie voor een beteren waterafvoer vac .de Vries en de Ruyter benoemd werden de leden Muven en Vendel. De ingekomen stukken waren alle van administratieven aard welke met uitzondering bezoldiging vrn 2 ambte naren van den burgerl. stand, waarbij de raad z. h. s. een voorstel B. en W. om hunne toelage in totaal met 200 per jaar te honoreeren, goedkeurde tot de meergenoemde hamerstukken behoorden. Rest nog te melden de blijde tijding voor bewoners der gemeentewoningen waarbij ingaande 1 Januari 1.1. de huren der meeste woningen met 0.90 per week verminderd werden en ge bracht op 3, terwijl voor 8 woningen waarvan de oppervlakte grooter is, deze huur op 3.60 bepaald werden. Het teveel betaalde zal gerestitueerd worden. Hans, kom terug bij je ouders 1 Je wensch is vervuld: Wij hebben een abonnement genomen op de De bekende actrice mevr. Van Kerckhoven - Kling I. Stadsschouwburg te Amsterdam gehuldigd ter gelege namens het tooneeljubileum. - De heer Ketelaar spreekt de jubilaresse toe namens het gemeentebestuur 'Het vervolgonderwijs te Oterleek s aangevangen met 19 leerlingen. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Kamer. De heer Tj. Krol (c.h.) legt de voorge schreven eeden af en neemt plaats. Verschillende kleine wetsontwernep, o.m. naturalisatiën betreffende, worden z. h. st. aangenomen, evenzoo het wets ontwerp tot wijziging van de luchtvaart wet. Aan de orde is het sanctie-etsontwerp. De heer Zandt (St.ger.) heeft bezwaren tegen den Volkenbond, die niet kon voorkomen dat het sterke Italië het zwakke Abessinië naar de keel greep. De heer Joekes (v.d.) zegt, dat de hou ding van den Volkenbond bemoedigend is. De economische sancties zijn goed toegepast van verre strekking. Spr. betreurt, dat eenige leden van den Volkenbond aan de sancties niet medewer ken Spr.'s fractie staat in deze materie aan de zijde van de regeering. De heer Lingbeek (h.g.) zegt, dat de Vol- tenbond het kwaad kan bejjerken. De heer Vliegen (s.d.) betoogt, dat Neder land moet voldoen aan de verplichtingen van een belangrijk lichaam als de Volkenbond. NIEUWE MOTORSTRANDREDDING- BOOT. Morgen ingebruikneming op Texel. Op Vrijdag 25 October a.s. te half twaalf zal bij het Renkumsche pontveer, in tegen woordigheid van jhr. mr. A. G. Schimmel- penninck, kleinzoon van den heer Joan Hodshon, een der vijf oprichters van de Noord- en Zuidhollandsche Reddingmaat schappij, door den zoon van jhr. mr. A. G. Schimmelpenninck de nieuwe motor-strand- reddingboot „Joan Hodshon" van de Noord en Zuidhollandsche Reddingmaatschappij in gebruik gesteld worden. De voorzitter van deze maatschappij, de heer Tegelbe-g, zal hierbij een toespraak houden. De doopplechtigheid zal bestaan uit het verwijderen van ^enige stukken zeildoek, wel ke den naam van de boot bedekken. De „Joan Hodshon" is bestemd in den aanstaanden winter gestationneerd te wor den te De Cocksdorp op Texel, ter vervan ging van de motorreddingboot „Eierland" welke boot, voor het periodieke onderhoud van den motor, naar IJmuiden gaat. Dit zal evenwel eerst geschieden nadat de „Joan Hodshon" als proeftocht, via den IJsel en het IJselmeer De Cocksdorp zal hebben bereikt. Circa dertig schipbreukelingen kunnen aan boord van deze boot genomen worden. Zoodra de reddingboot „Eierland" te De Cocksdorp terug is gekeerd, zal de „Joan Hodshon" als reserve te Harlingen worden opgeborgen. De Noord- en Zuidhollandsche Redding maatschappij hoopt in de gelegenheid te worden gesteld nog zes van dergelijke red dingbooten, voor gebruik van onze kust, te kunnen doen bouwen. door vonken, die van de door den heftige storm heen en weer zwaaiende draden van het hoogspanningsnet op het droge gras zijn overgesprongen. 25 VARKENS VERBRAND. Groote brand in Veluwsch dorpje. Hedenmorgen te zes uur is te Doornen- burg, gemeente Bemmel (Gld.), afgebrand de bekende kapitale boerderij 't Meer, b#. woond door de weduwe A. Leenderts. De brand, die ontstaan is in het achter- huis, nam direct zulk een omvang aan. dat uit de schuren weinig kon worden gered. Vijf entwintig varkens kwamen in de vlammen om. Verder gingen verloren de geheele voor- raad hooi en koren, alsmede een groote partij opgeslagen fruit en een vrachtauto welke met appels geladen was. Doordat het woonhuis niet zoo spoedig vlam vatte, kon de inboedel voor het grootste g.deelte gered worden. De oorzaak van den brand is onbekend. Alles was verzekerd. DE BOSCHBRANDEN IN CAL1FORNIE. In de nabijheid van Los Angeles ziin 47 veroordeelden, die werkzaam zijn bij den wegenaanleg, en een aantal cowboys, die met hun kudden vluchtten voor de in de om geving uitgebroken boschbranden, door de vlammen ingesloten. Van gasmaskers voor ziene reddingbrigades trachten de ingeslote- nen hulp te brengen, waarbij zij door de biandende prairie moeten dringen. De stad Los Angeles wordt gekweld door reusachtige stof- en zandwolken. In de ge teisterde streek zijn meer dan 100 huben door brand vernield, waaronder 40 buiten huizen in een aanzienlijke wijk. Meer dan 250 personen hebben brandwonden en andere kwetsuren opgeloopen en moesten naar een ziekenhuis worden overgebracht. De schade wordt tot dusverre geschat op meer dan 1 mihoen dollar. Op een afstand van ongeveer 60 mijl woe den nog steeds heftige boschbranden Men heeft ongeveer 80 brandhaarden vastgesteld Aangenomen wordt, dat het vuur outstaau is Heden hield de Bossche rechtbank de vier de zitting ter berechting van de Ossche mis drijven. Het eerste komt in behandeling de oude moordzaak, waarin de 38-jarige Ossche ar beider P. Wijnen, verdachte is Hem wordt ten laste gelegd moord, subsidiair mishan deling met doodelijk gevolg, op 5 December 1925 gepleegd op J. L. Hartogs (Jan van der Mast), dien hij zoo met een mes verwond de, dat deze spoedig overleed. Verdachte bekende het feit met anderen te hebben gepleegd. President: Hebt u van tevoren het plan beraamd om Hartogs van het leven te beroo- ven? De verdachte ontkent dit. Hij heeft dit in een driftbui gedaan. Hij is opgehitst gewor den door een zekeren Boeyen en nog een an deren persoon. President: Ge hebt toch een groote haat tegen Hartogs gehad? Verdachte: Dat is wel waar. Hij heeft Jan Hartogs twee steken toege bracht. Toen Hartogs dood op den grond lag is verdachte gaan vluchten. Boeyen en een andere persoon hadden Hartogs ook ge stoken. De inspecteur van de Ossche gemeentepo litie P. van Kempen, vond Hartogs badend in zijn bloed en reeds dood. Niemand wist wie hem had gestoken en gedurende langen tijd is de zaak zeer duister gebleven, totdat bij algemeene Ossche schoonmaak ook deze zaak werd opgehel derd. De verdachte staat ongunstig bekend. Hij drinkt veel. De Ossche arbeider W. A. Brandts, verklaart dan dat hij op den avond van den 5en Dec. den verdachte tegenkwam Hij had een mes in de hand. Verdachte zei tegen hem: Ik ga Jan van der Mast opzoe ken, want ik moet met hem gaan afrekenen- Getuige is verdachte achterna gegaan. Op den Heuvel kwam verdachte Jan Hartogs tegen, die in gezelschap was van nog andere personen. Zonder dat er woorden zijn geval len, ging verdachte naar Hartogs toe, wierp hem op den grond en stak meermalen n» een mes. Toen de steekjoartij ten einde was. zeide verdachte tegen getuige: Hij heeft ge noeg gehad. Hij zal niet meer opstaan. De president vroeg aan den getuige of J* andere personen zich niet met de vechtpak hebben bemoeid. Door den getuige zulks ontkend. Alle personen, die de vwjj partij hebben gezien, waren dien avond al dronken. Gehoord wordt de arbeider J. de evenals de vorige getuige door den PreS^. wordt gewaarschuwd ae waarheid t£ Getuige: Ik heb aan politie- en commissaris niet de waarheid verteld. zal ik de waarheid zeggen Getuige vertelt dan dat hij in het ca' g Kok op den Heuvel was op den avond v December, toen Jan Hartogs en V& 'iI,enaan- Boeyen en nog andere personen daar wezig waren. Getuige is Hartogs g£ j,et toen deze met Wijnen, Boeyen en Bran y0. café verliet. Getuige heeft gezien, dat ^f. rige getuige Willem Brandts met J*< togs aan het vechten was. Wijnen ^r ook bij gekomen en hield L lartogs v-1 van zag getuige dat Brandts in de ke het café zijn mes afveegde. Later n lem Brandts tegen getuige gezegy- Hartogs aan den grond vastgestok v0||iar- Getuige blijft bij zijn verklaring zjjn den, terwijl ook Brandts volhoud' getuigenis.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8