Aqwda faatste AeeUftteti SiidschtifteH Stad e*t OmaeuÏH Q Weec&ecickt Zijn beide kinderen van het leven beroofd. Levenslange gevangenisstraf geëischt. Requisitoir DE MIJNSTAKING IN ENGELAND. Bemiddelingspoging der regee ring mislukt. ONRUST IN GRIEKENLAND. ONTPLOFFING IN MUNITIE FABRIEK IN ITALIË. De Hollandsche Revue. „Filmliga". ONGELUK OP EEN OVERWEG BIJ KOEGRAS. Tractor door trein gegrepen. Geen persoonlijke ongelukken. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer tot en met Zondag De lady en de vrijbuiter (rom.); hoofdrollen Richard Dix en Irene Dunne. Toegang boven 14 jaar. Hoofdnum mer Maandag tot en met Donderdag Wetten der zee (real.) Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Bavianenland (avonturen), hoofdrollen mr. en mrs. Martin Jöhson. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Dt nacht der terechtstelling (dram.); hoofd rollen Clark Gable, Myrna Loy; extra-num mer de comedie Koningin en dictator. Toe gang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, telkens des avonds half acht, hoofdnummer Hou je roer recht (hum.); hoofdrol Joe Brown. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag matinee. Vrijdag 25 October. 8 uur, café Central, vergadering Volks onderwijs. Zaterdag 26 October. 8 uur, in De Unie, Genootschap Neder landFrankrijk, spreker Paul Fiérens. Zondag 27 October. 8 uur, *t Gulden Vlies, opvoering Inbreker gevraagd, door Het Al km. Tooneel. Maandag 28 October. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, optreden Wiener Sangerknaben. (Ongecorrigeerd.) HET ONGELUK BIJ SCHIEDAM. Het tweede slachtoffer thans aan zijn verwondingen bezweken. In den afgeloopen nacht is de 37-jarige C. Klaassen, die Woensdagmiddag op den onbewaakten overweg tusschen Kethel en Schiedam met zijn vrachtauto door den trein RotterdamAmsterdam werd gegre pen, in het gemeentelijk ziekenhuis te Schiedam aan zijn verwondingen bezweken. Aanvankelijk meende men, dat de man er nog al goed was afgekomen, doch bij nader onderzoek bleek dit niet het geval te zijn. Zijn zoontje werd zooals bekend op slag gedood. RIJKE HARINGVANGSTEN. Eenige Katwijksche en Scheveningsche haringloggers brachten deze week groote hoeveelheden haring aan den afslag te IJmuiden, gevangen in slechts enkele etma len. De vangsten varieerden van 250 tot 500 manden en brachten 1000—2000 op. Enkele loggers waren j.1. Maandag naar zee gegaan en kwamen Woensdag of Don derdag met hun rijke vangsten weer in de haven terug. REPUBLIKEINSCHE OPSTAND IN GRIEKENLAND. 30.000 republikeinen zouden op Kreta opmarcheeren. Naar verluidt is een Republi- keinsche revolutie tegen het bewind van Kondylis uitgebroken. Het gevaarlijkst wordt de situatie op het eiland Kreta geacht, waar 30.000 gewapende Republikeinen zouden opmarcheeren. DE VOORSTELLEN DER VREDES CONFERENTIE. Door president van Bolivia verworpen. Naar te Buenos Aires bekend wordt heeft de president van Bolivia die eenige dagen geleden op de vredesconferentie gedane voorstellen verworpen. Speciaal het voorstel om wijzi ging te brengen in de grenslijn tusschen Bahia Uegra en Dorbigni heeft hij onaanvaardbaar genoemd. Bolivia staat er op, dat eerst de kwestie der krijgsgevangenen wordt geregeld. Onder groote belangstelling stond heden voor de Zutfen- sche rechtbank terecht de thans in het Huis van Bewaring te Zutfen gedetineerde 31-jarige arbeider J. S. te Lochem, wien ten laste was gelegd, dat hij in den nacht van 12 op 13 Juni al daar zijn beide kinderen Hen drik en Jacobus door ophanging van het leven had beroofd. Als getuigen in deze zaak traden op de gemeen te-veld wachter A Beun en de artsen A. J. M. Ie Nobel en P van Bork te Zutfen. De president vroeg of het waar was, dat de verdachte reeds den avond tevo ren het plan had gehad de kinderen met een scheermesje van het leven te beroo- ven en of hij, toen hij des ochtends wa6 opgestaan, dit plan had gewijzigd en de kinderen had opgehangen. De verdachte knikte bevestigend. De president: „Hoe is U daartoe ge komen?" Verdachte: „Dat weet ik ook niet. Het heeft mij ook aldoor bezig gehouden, maar ik heb geen bevredigende oplos sing kunnen vinden". Dr. Ie Nobel verklaarde, dat hij bij dezen verdachte geen psychologische af wijkingen had gevonden, 'n Motief voor d> daad van verdachte had hij niet kunnen vinden. De officier van justitie wees er in zijn requisitoir op, dat verdachte zijn beide kinderen had vermoord, na kalm over leg en met voorbedachten rade. Uit het ranport der deskundigen blijkt, dat er bij verdachte noch sprake is van gestoor de geestvermogens, noch van vermin derde toerekeningsvatbaarheid. Deze daad ie de afschuwelijkste die er te be denken valt en waarvoor dan ook de zwaarste straf zal moeten worden op gelegd, die het Nederlandsche Strafwet boek kent. Spreker eischte levenslange ge vangenisstraf. De verdediger Mr. de Jonge pleitte voor een aantal jaren gevangenisstraf en daarna ter beschikking stelling van de regeering of plaatsing in een psycho- pa Ihen-inri chting. Tenslotte heeft verdachte nog het woord gekregen. Hij verklaarde, dat hij overtuigd was dat hij een zwaar mis drijf had gepleegd, waarvoor hij de strengste straf wenschte te aanvaarden. Hij wilde echter graag weggenomen zien, dat hij zijn daad in kalm overleg zou hebben gepleegd. „Dat bestaat niet, dat zou geen enkele vader kunnen doen en ik ook niet", aldus verdachte. Uitspraak over veertien dagen. De gisteren door de regeering onder nomen poging tot het bemiddelen in het loonconflict in de mijnindustrie heeft geen resultaat gehad. In den avond heeft een vertegenwoor diger der mijnwerkers een voor publi catie bestemde verklaring afgelegd, waarin hij zeide, dat de voorstellen der regeering volkomen onvoldoende zijn. De regeering heeft geen onmiddellijke of toekomstige loonsverhooging voorge steld en zij heeft het aanbod van den mijnwerkersbond om de kwestie voor te leggen aan een onpartijdig scheidsge recht en de beslissing daarvan te aan vaarden, verworpen, nadat de mijneige naars zich daartegen verklaard hadden. De regeering heeft geweigerd eenige pressie op de mijneigenaars uit te oefenen. Tengevolge daarvan, aldus verklaar de de arbeidersvertegenwoordiger, is het bestuur der mijnwerkersorganisatie genoodzaakt de aanvankelijk voorgeno men stemming onder de mijnwerkers te doen houden op 11, 12 en 13 November. Gestemd zal worden over de vraag of in Engeland de algemeene mijnwer kersstaking moet worden afgekondigd. Van regeeringszijde wordt verklaard, dat men er naar gestreefd heeft, de mijneigenaars er toe te bewegen, dat zij in alle districten verkoopsorganisaties zouden inrichten, die zouden werken onder een centrale controle instantie. Zij is nl. van meening, dat de bestaande onrust wordt veroorzaakt door het feit, dat de behaalde winst niet voldoende is om loonsverhooging mogelijk te maken. De mijneigenaars zouden dit voorstel gunstig hebben ontvangen, terwijl de arbeiders het volkomen onbevredigend zouden hebben geacht. Naar vermeld, is een republikeinsche revoltie tegen het bewind van Kondylis uitgebroken. Het gevaarlijkste wordt de situatie op het eiland Kreta verwacht, waar 30.000 gewapende republikeinen zouden opmarcheeren Bij Lecco in Noord-tlalië heeft een ontploffing plaats gehad in een minu- tiefabriek. Vier arbeiders werden ge dood en twee zwaar gewond. REDE VAN DEN ENGELSCHEN KONING. Bij het sluiten van de parlements- zitting. De rede van den koning, die vóór de ver daging van het parlement door de afgevaar digden werd aangehoord,is voorgelezen door den lord-kanselier. De koning zegt in deze rede: Mijn betrekkingen tot de buiten- landsche mogendheden bleven van vrierd- schaopelijken aard De critieke situatie, die ongelukkigerwijze ontstond tegen Italië *ii Abessinië, baart mij ernstige zorg. Vanaf hel oogenblik dat het conflict ontstond, heeft mijn regeering het uiterste gedaan om tot een vreedzame regeling te komen. Tot miin leed wezenmochten deze volhardende pogingen wpIhu jen> dat het grijpen naar ge weld kon worden voorkomen. Mijn rege-ring E P°gJngen v,an den Volkenbond tot Ehi r-f1 yrede en tot het bereiken van een billijke regeling in den geest van het statuut gesteund. Ten aanzien van den binnenlandschen toe stand wordt in de rede gezegd, dat de <r-»st van groot vertrouwen, die in de industrie kringen heerscht, de nationale inkomsten nog steed6 doet stijgen. Door een bedacht zaam beheer der financiën is de regeering ie staat geweest tot het doen van nieuwe stap pen op den weg naar welvaart. Met dankbaarheid had de koning waa: ge nomen, dat de werkloosheid gestadig af neemt. Om tot algemeene bewapeningsver mindering te komen, zal de regeering haar pegingen daartoe niet staken, maar zij heeft het niet mogelijk geacht, verdere uitbreiding van de luchtmacht dit in overeenstemming met de vitale belangen van het rijk uit stellen. te DRAAIT MUSSOLINI BIJ? Diplomatieke voorstellen. Daily Telegraph meldt: Wat naar men gelooft de eerste definitie ve voorwaarden zijn van Mussolini om tot een vrede met Abessinië te komen zijn vandaag door de bladen te Parijs en Rome onthuld. Zij zijn door den Italiaanschen ambassadeur Cerutti het eerst overhandigd aan Laval, met, naar verluidt, het verzoek ze aan de Britsche regeering te willen door geven. De publicatie te Rome heeft in diplomatieke kringen verrassing gebaard en de opvallen de overeenkomst met de berichten uit Parijs doen de geloofwaardigheid der berichten toenemen. De drie belangrijktste punten zijn: Ontwapening van Abessinië en interna tionale controle over het eigenlijke Abessi nië, dat verschilt van de provincies en er ook wat het ras der bevolking betreft, niet mede overeenkomt; bezetting van Tigré door de Italianen: Abessinië zal een haven krij gen aan de kust van Eritrea. Neutrale waarnemers zijn van meening, dat de keizer geen haven zal accepteeren op Italiaansche grondgebied, welke andere voor waarden hij nog moge accepteeren, doch dat hij waarschijnlijk Zeila in Britsch Somili- land zal vragen. Van gezaghebbende zijde te Rome wordt vernomen, dat de voorstellen moeten wor den beschouwd als een basis voor discus sie in den ruimsten zin en niet als de defini- tieve eischen van Italië. Ziet gij muggen, lang van poot, Aarzelt niet. maar slaat ze dood. Wij ontvingen het tijdschrift „De Holland sche Revue", een maandelijksch overzicht op alle gebied der cultuur. Uit de rubriek „Waarover ieder spreekt" noemen w" de ver schillende oordeelen over de tegen Italië ge nomen sancties, in de kolommen „onze na tionale en internationale gemeenschap" lezen we over „Onze zeehavens" en over de kar teering van Nieuw-Guinea. De kunstrubriek bevat o.m nieuws van het gouden jubilé van het tijdschrift De Nieuwe Gids. De afd. „Hoe te leven" ver haalt ons o.a. over het kind in Sovjet-Rus land. De overige rubrieken, de vele foto's en illustraties, zij alle zijn dit keer uitstekend verzorgd en als altijd is ook dit October- nummer zéér lezenswaardig. Kort na elkaar, tengevolge van een vertra ging wegens ziekte van een der redacteuren, verschenen een dubbel-nummer van Film liga en een gewone aflevering. Het dubbel-nummer is een geïllustreerde studie van den Duitschen cineast Hans Rich ter, die op het oogenblik te Eindhoven een nieuwe Philipsfilm maakt met Jan Hin als camera-man. De „gewone" aflevering bevat o.a. be schouwingen van Hendrik Scholte over veer tig jaar film en van Th. Hoyer over tien jaar geluidsfilm. L. J. Jordaan schrijft onder den titel „Impasse du scénario" over de moeilijkheden die het filmmanuscript oplevert o.a. het vol gende: „Wanneer wij ernstig naar een uitweg zoeken, dan dient één noodzakelijkheid voor op te staan: er moeten scénario's geschreven worden door buitenstaanders! De goede in val, de dichterlijke gedachte, het hartstoch telijk betoog moeten zich leeren uitdrukken in den vorm van het filmmanuscript, zooals dat reeds eeuwen het geval is met het litte raire en dramatische werk. Dat is een kwes tie van cultuur en zelfs de in alles buitenis sige film ontkomt niet aan die eeuwige, on vermijdelijke wet van alle organische stof fen. Niemand weet nog precies wat een goed scénario is wat zijn grenzen en mogel'jk- heden zijn. De hardnekkige specialisatie heeft alleen nog maar de technische voor waarden verkend de rest is terra in- cognita. Het zal dan ook ongetwijfeld blijken, dat de filmconcerten der outsiders in de meest gevallen niet te realiseeren zijn en op ernstige wijze met het artistieke en technische wezen der film in botsing komen. Men zal deze kinderziekten hebben door te maken, men zal ze moeten aanvaarden maar er moet geschreven worden!" Voorts bevat het nummer o.a. een artikel van mr. Johan Huyts naar aanleiding van het onlangs te Rotterdam gehouden debat over de verhouding tusschen tooneel en film en een interview met Charlie Chaplin, waar van de redactie zich het auteursrecht heeft voorbehouden. 25-JARIG JUBILEUM Jb. HINK. Aanstaande Donderdag 31 October zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer Jb. Hink, Tuinstraat 4, eerste rotatiedrukker aan onze drukkerij, in dienst kwam bij de firma Herms. Coster en Zoon. Aanvankelijk was hij drukker op de snelpers, maar toen in 1913 de vlakdrukrotatiemachine Heureka in dienst gesteld werd ging de heer Hink als drukker naar die machine over. In 1924, toen na uitbreiding der drukkerij onze groote 24-zijdige rotatiepers in gebruik werd genomen en de heer Hink daarbij te werk gesteld werd. kwamen zijn goede kwaliteiten eerst recht naar voren Hij toon de nefde te gevoelen voor zijn vak en be wees dit o.a. toen hij indertijd den toenmali- gen oireqjeur verrastte met de mogelijkheid tiener aen^ruk 330 te t00nen °P de r0ta" leha daar'n eerste instantie niet voor g uwd was' 0°^ het neveabedrijf van de rotatiedruk, de stereotypie, heeft hij zich geheel eigen gemaakt. Toen in 1933 een geheel nieuw gietapparaat werd aange schaft, was Hink de eerste die het snel on der de knie had. Wij hopen dat een vakman als Jaap zooals hij alom genoemd wordt, nog vele jaren aan onze firma verbonden zal blijven DE JUSTITIE EN HET APPELTJE. Er waren eens twee meneeren waarmee de politie nog een appeltje te schillen had. Dat is natuurlijk niet zóó erg. De heeren werden doodgemoedereerd naar het gebouw van het gerecht getransporteerd om hun straf in den vorm van een paar dagen hech tenis te ondergaan. In het gebouw deden zij het verzoek wat te mogen drinken. Dat is ook niet zóó erg. Zij zochten de waterkraan, maar belandden tenslotte aan den achterkant van de concierge-woning. Toen moeten de klanten gedacht hebben: „Wij willen ook met de Justitie wel eens een appeltje te schillen hebben" en zij namen vervolgens ieder een lekkere zure appel van de tafel van de vrouw van den conciërge Omdat het sterke beenen moeten zijn die de weelde kunnen dragen, hebben zij zich ook enkele eieren toegeëigend. Een en ander ter onmiddellijke consumptie. Daarna zijn zij weer op dezelfde doodgemoe dereerde wijze naar boven geslenterd. De vrouw van de conciërge was echter niet van gisteren en bemerkte al gauw dat er wat weg was. De doppen van de eieren vond zij terstond en de sdiillen waren ook spoedig ontdekt. Het zal den heeren nu aan het ver stand "ebracht worden, dat zij dergelijke versterkende middelen niet gratis in het Ge rechtsgebouw geserveerd krijgen. Gisteravond is een tractor met aanhang wagen, komende uit de richting Alkmaar, door den trein, die om 18.59 te Den Helder aankomt, ter hoogte van de spoorbrug te Koegras gegrepen. De overweg daar ter plaatse is bewaakt. De chauffeur, A. B. Veenstra uit Sneek, die met zijn vader en een veekoopman in de cabine van de auto zaten, was met den weg daar ter plaatse niet bekend. Hij zag wel twee lichten van rechts komen, maar dacht dat deze van een auto waren. V3ak voor de spoorboomen bemerkte hij zijn vergissing en wist nog met groote tegenwoordigheid van geest het stuur naar links te wenden, waardoor hij dwars door een hek, juist tus- schen het spoorweghuisje en de rails te rechtkwam. De trein greep de tractor aan den zijkant en wierp haar op zij. De tractor werd geheel vernield, terwijl van de locomotief een koplamp werd afge rukt. Wonder boven wonder werd geen enke le van de inzittenden van de auto gekwetst. De aanhangwagen bleef in tact. De trein, die oogenblikkelijk stopte, kwam met 20 minuten vertraging te Den Helder aan. De inzittenden der tractor hebben met een personenauto hun weg vervolgd. AANBESTEDING Door het bestuur der vereeniging voor volkshuisvesting Alkmaar is aanbesteed het binnenverf- en behangwerk aan 55 woningen. A zonder de verplichting van Alkmaarsch personeel; B met de verplichting van 80 pCt. Alkmaarsch personeel. Ingeschreven was door: A B Hoebe te Heiloo ƒ5318.52 5368,25 Hottentot te Oosthuizen 4295.4495.— Vasbinder te Alkmaar „3799.— „3998.— Molenaar te Alkmaar 3890 3990.— Hoogland te Bergen 3690.— 3990.— Polman te Hoorn 3980.— 3980.— W. Bakkum te Alkmaar 3950.3950. Gebr. Nijman te Alkmaar 3925 3925.— Lührs te Alkmaar 3864,25 3864,25 Vreeker te Alkmaar 3764.— Langendijk te Alkmaar 3600.— 3600.— Bakkum-Smit te Alkmaar 3300.— 3500.— Koster te Alkmaar n 3500.— Langenberg te Alkmaar 3475.— 3475.— Radder te Alkmaar 3467. Reek te Heiloo 3166.— 3266 de Boer te Alkmaar 3165.— 3165.— v. d. Eng te 't Veld 2975. Breed te H. Hugowaard 2222.2422. IJdema te Hugowaard „2224.— „2334.— De begrooting was voor A f 3780.—, voor B f 3880.—. De gunning is aangehouden. DE GRONDEN VAN DEN V B. Gisternamiddag heeft de Tweede Kamer in haar zitting o.m. goedgekeurd de onder handsche overdracht (door ruiling) van gronden aan de Vereenigde Brandstoffen- handel N.V. te Alkmaar. UITKEERING JAARWEDDEN BOVEN TALLIGE ONDERWIJZERS AAN BIJZONDERE LAGERE SCHOLEN OVER 1934. In bijlage nr. 143 stellen B. en W den raad voor: om, gezien de verzoekschriften, met bij lagen, van besturen van bijzondere lagere scholen te Alkmaar, om de gemeentelijke ver- goeding, bedoeld in artikel 100 der Laoer- Onderwijswet 1920, te mogen ontvangen over het jaar 1934; te besluiten: aan de bes.uren der daarvoor in aanmerking komende bijzondere scholen voor lager onder wijs, over het jaar 1934, ingevolge art.ke' 100 der Lager-Onderwijswet 1920 een ver. goeding uit de gemeentekas toe te kennen. OPNEMEN ARBEIDSKRACHTEN IN LAND- EN TUINBOUWBEDRIJVEN In bijlage nr 142 deelen B. en W. den raad mede, dat bij circulaire van 27 Augus tus l.l. de minister van sociale zaken de regeling betreffende het opnemen var. arbeidskrachten in landbouwbedrijven welke naar waarnemingen, verricht in den tnërgen van Vrijdag 25 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 773,3 ra.M. te Haparanda en Vardö. Laagste barometerstand 741,1 m.M. te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond vati Zaterdag 26 October: Meest matige noordoostelijke tot noorde- lijke wind: in het oosten half tot zwaar- bewolkt of betrokken met eenige kans op re. gen; in het westen gedeeltelijk bewolkt met weinig of geen regenweinig verandering jn temperatuur. Weeroverzichf. Zoowel het gebied van hoogen luchtdruk in het Noordoosten als dat in het Zuidwest» nam in beteekenis toe Over de Britsche Eilanden vormde zich m verbinding tusschen beide, die het regime van warme Oceanische winden uit West en Zuid scheidt van dat van koude continentale winden over Centraal Europa, die tot in de Alpen doordringen en aanleiding geven tot zware regens in Oost-Durtschland en veel sneeuw in de Middelgebergten, waar de sneeuw tot ver beneden duizend meter ligt. Het weerbericht van Dresden van heden morgen maakt zelfs melding van sneeuw. In het Oostzeegebied heerschen zware stormen. Ook aan de Zuidzijde der Mpen blijft de druk nog laag en vallen regens. Ons land ligt juist buiten de grens van het gebied van betrokken weer met regen, het is waarschijnlijk dat dit echter nog het Oostelijk deel zal bereiken. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 5.20 uur licht op. regeling tot dusver slechts had gegolden in verschillende plattelandsgemeenten, mede van toepassing heeft verklaard voor de ge meente Alkmaar. Dienovereenkomstig stellen zij den raad voor, het college te machtigen om tot de beide loonbijslagregelingen, zooals deze door de regeering rijn vastgesteld, toe te treden. VERBETERING SCHERMERWEG- B. en W. stellen den raad voor te beslui ten: I. aan te koopen van den heer D Govers Jz., te Alkmaar, ter toevoeging aan den openbaren weg een perceel grond, groot on- feveer 330 M2., deel uitmakende van het adastrale perceel gemeente Oudorp Sectie A, nr. 353. gelegen aan den Schermerweg, voor den prijs van 60 cent per M2 onder de nadere voorwaarden door B. en W. m« den verkooper overeen te komen; II. den Schermerweg te verbeteren overeen komstig het door B. en W. overgelegde plan en daarvoor beschikbaar tt stellen een crediet van 9000, waaruit ook de kosten van den sub I bedoelden aankoop zullen worden be streden. VERNIEUWING ZANDERSBRUG. In bijlage 140 betogen B. en W. het vol gende Op de gemeentebegrooting voor 1935 staat onder volgnr. 654 uitgetrokken een be drag van 25.000 voor de vernieuwing van de Zandersbrug. Hoewel bij de raming van dit bedrag aan een beweegbare brug is g<- dacht, zijn wij naderhand tot de conclusie gekomen, dat hier met een nieuwe vaste brug kan worden volstaan. Voor de scheepvaart heeft de Zandersbrug nagenoeg geen betee kenis, terwijl de aan de Zandersbuarf en den Schelphoek gelegen bedrijven per sdiip bereikbaar zijn uit de Oudegracht, mits de Zoutkeetsbrug van een beweegbaar gedeelte wordt voorzien. Hiervoor kan gebruikt wor den de bestaande balans van de Zanders brug, nadat daaraan eenige wijzigingen ziJn aangebracht. De kosten van de verandering van de Zoutkeetsbrug tot een ophaalbrug dragen 2300, terwijl met de vervang"1? van de bestaande Zandersbrug door e® nieuwe vaste brug volgens het overgefetfdf plan van den directeur der gemeentewerk® een bedrag van 10000 is gemoeid D®® nieuwe Zandersbrug zal alleen voor water afvoer kunnen dienen. De besparing op een en ander hedra# nu een nieuwe raming voor het maken va® een ophaalbrug ter vernieuwing van de.Z®' dersbrug een bedrag van 27.000 aanW'J^ 27.000 - 12.300 of 14.700. Wij achten de voorgestelde oplossing doelmatig, omdat daardoor geen be!a» van het scheepvaartverkeer worden 8 schaad en de gemeente daarmede een beU"» rijk bedrag bespaart. Het dempen van een gedeelte van de i markt zal wanneer' dit ooit noodig t zijn door de uitvoering van dit P-an ,ng worden tegengegaan. De algehecle demp, het van de Turfmarkt is na uiNoering plan voor een vaste Zandersbrug m.oe' ,ng tot stand te brengen, maar tot deze demP^ z 1 naar onze meening niet mogen w overgegaan, zoolang het scheepvaartve voor Alkmaar nog eenige beteekenis B. en W. stellen den raad voor: le over te gaan tot vernieuwing v Zandersbrug aoor het aanbrengen va vaste brug; hu" 2e. de ïfoutkeetbrug beweegbaar te ma'! 3e. voor bovengenoemde werken a ^3(X' college een crediet toe te staan va"~r00t ing ten laste van volgnr. 654. der heg voor 1935.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2