SPORT EN WEDSTRIJDEN. Een volledig eerste klas-proaramma. Voor 100 jaar. SCHAGEN I. ALKMAAR I. V o e t b a L Tal van lastige wedstrijden voor kampioens-candidaten. AJAX' LAATSTE KANS. DE EERSTE KLASSERS DE DERDE KLASSERS Alkmaarsche Boys! Laat den wed strijd van vorigen Zoncrag nog eens goed aan uw gedachten voorbij gaan. Speelt zoo! Ongetwijfeld blijven dan de beide kostbare winstpunten Int eigen huis en het publiek kan meer dan tevreden zijn. Proficiat! DE VIERDE KLASSERS Alkmaar krijgt bezoek van Scha den en kan winnen. 1* Texel krijgt het moeilijker. Langs de N.h.y.B.-velden. ZONDAG A.S. 2 UUR: Burgemeester en Wethouders der Stad Alkmaar brengen bij deze ter kennisse van de inge zetenen derzei ver Stad, dat het Kohier der Personeel» belasting suppl.: letter A, op den léen dezer door len heer Staatsraad Gouverneur van Noord-Holland is executoir verklaard, en op heden door H. E. A. aan den Heer Ontvanger der Directe be lastingen binnen deze Stad ter Invordering is overgegeven. 1-Richting-Verkeer Dit roode bord me* witte streep beteekent' gesloten voor alle ver keer in deze richting Na de onderbreking van de vorige week een onderbreking, die verschil lende clubs nuttig gebruikt door het spelen van vriendschappelijke wedstrijd den met noodige of onnoodige nieuws opstellingen is het thans weer ernst geworden, zij het dan ook slechts voor één week. Want den volgenden Zondag „gaat" Nederland—Denemarken en dan ligt de competitie hier stil Afdeeling I. Wanneer wij een kort overzicht geven over de aanstaande wedstrijden, dan beginnen we met V.S.V.—Ajax, omdat deze wedstrijd in afdeeling 1 zeer zeker de allerbelangrijkste is. Zou Ajax opnieuw verliezen, dan moeten de Amsterdammers rekening houden met een naderend ontbreken van kampioenswedstrij den voor Ajax. Het is zeker, dat Ajax dit seizoen nog steeds niet den vorm van een jaar geleden bereikt heeft en het is even zeker, dat V.S.V. de door haar gespeelde wedstrijden verdiend heeft gewonnen. Dat zou er dus op wii/.en, dat Vli.V. ook morgen wint. Natuurlijk is daar veel kans op, al zal het krachtsverschil wel klein zijn. En Ajax krijgt pas een kans, als het plotseling haar goeden vorm te pak ken krijgt. Waar we echter nog maar niet op zullen rekenen! R.C.H houdt zich wonderlijk goed en nu het A.D.O. ontvangt, zou men zoo zeggen, dat de Haarlemmers opnieuw kunnen winnen Hier hangt echter veel af van de voorhoede van A.D.O. Is die op dreef, dan verliest R.C.H. en anders heeft ze een beste kans op den inzet. Met Haarlem is het iets anders. Deze club is bepaald zwakker dan een jaar geleden en H.B.S., dat op bezoek komt, is ongetwijfeld de club, die voor verrassingen kan zorgen Als de Hagenaars er morgen kijk op hebben, verliest Haarlem met behoorlijke cijfers; mede al door haar schotlooze voorhoede K.F.C. heeft een mooie kans, om thuis Xerxes te kloppen, wat ondanks Lagendaal ook wel gelukken zal. Rest dan nog de vraag, of Sparta uit van H.D.V.S. kan winnen, 't Is een zeer lastige wedstrijd, waarin het krachtsverschil wel zeer miniem zal zijn. Misschien dus een pun tenverdeling? Afdeeling II. Feijenoord, dat zich na de eerste misstap pen goed houdt, speelt thuis tegen het ver zwakte D.H.C., dat ook nu wel geen kans kal hebben op de overwinning. Wel zal het doel- puntenverschil niet groot behoeven te zijn, maar de Rotterdammers winnen dezen strijd, dat is zeker! Blauw Wit moet in staat zijn om op *igen veld een goede zege te boeken op Z.F.C. Ten minste, als de theorie goed is. Maar de praktijk zal uitmaken, dat Blauw Wit met een gelijk spel tevreden mag zijn. De sterke Z.F.C.-achterhoede is niet gemakkelijk te pas- seeren en daarop baseeren wij onze verwach ting op een gelijk spel. Dan is er nog Stormvogels, de grootste concurrent van Blauw Wit op dit oogen- blik. Zij moet naar V.U.C. dat op papier veel zwakker is dan de IJmuidenaren. In de praktijk zal zulks ook wel blijken, zoodat V.U.C. met klein verschil verliest. ExcelsiorH F.C. geeft een strijd tusschen twee gelijkwaardige ploegen. Elk resultaat is hier mogelijk, m.a.w. de gelukkigste wint. En D.W.S. zorgt voor een verrassing. Let op: de Amsterdammers winnen morgen thuis van het sterke D.F.C.! Het Oosten. De beide leiders in het Oosten krijgen las tige uitwedstrijden te spelen en vooral Go ahead moet een lastige klip omzeilen Go ahead moet n.1. op bezoek bij P.E.C., de Zwolsche club, die op eigen veld ook kam pioenen kan kloppen, 't Zou ons niet verwon deren, wanneer Go ahead met een gelijk sPel tevreden moet zijn. En Heracles zal blij zijn, als ze zonder kleerscheuren uit Enschedé terug komt. De Ensch. Boys met hun snelle voorhoede kun nen het wel eens op hun heupen hebben en den zijn ze gevaarlijk. Intusschen zal Enschedé zelf wel zorgen, dat de textielstad juichen kan. Want dr uitwedstrijd tegen het puntlooze S.C.H kar. haar geen zware moeilijkheden opleveren. Tubantia krijgt een goede kans, om ten minste een punt te veroveren, want het bezoe kende Wageningen is een „middenmootclub", die tevreden zal zijn met gelijke spelen uit uitwedstrijden. Dat Z.A.C. cehter in Apeldoorn kans krijgt tegen het sterke A.G.O.V.V., gelooven wij niet Weber c.s zullen de balans wel doen doorslaan naar Apeldoomschen kant. Het Zuiden. De groote strijd N.A.C.—P.S.V. trekt na tuurlijk de allergrootste aandacht. Hoewel er weinig van den uitslag val te zeggen, heb ben wij zoo'n idee, dat P.S.V. een ietsje ster ker is dan het wel wat onzeker spetende N.A.C Zoodat het öf gelijk wordt, óf P.S.V. wint met een doelpunt verschil. M.V.V., ook nog niet kansloos, is aan haar traditie verplicht om te winnen, want ze speelt thuis. Misschien dat het bezoekende Longa er anders over denkt, maar wij houden het op M.V.V. Wij houden het ook op Noad, dat thui3 speelt tegen Roermond. Het gelijke spel door Noad een week geleden bevochten zal haar een moreele kracht geven en zal oorzaak zijn van de eerste zege in dit seizoen. Eindhoven zal dank zij terreinvoordeel nog net van Bleyerheide kunnen winnen en pre cies hetzelfde denken wij van den wedstrijd Juliana—B.V.V.1 Het Noorden. De stad-Oroningsche wedstrijd Be Quick O.V.A.V. lukt natuurlijk de grootste aan dacht. Bij den aanvang der competitie zouden wij O.V.A.V. de beste kansen hebben gege ven; thans houden wij het op Be Quick, dat zeer constant speelt en technisch de meerdere is van O.V.A.V. Velocltas zal zich natuurlijk wel niet later, verrassen in Assen, zoodat Achilles verliest De overige wedstrijden zullen wel zeer spannend worden. Leeuwarden kan missth en dank zij terreinvoordeel van Veendam win nen, met H.S.C.—Friesland is het net het zelfde en bij Sneek—Hoogezand heeft ook hier de thuisclub een iets betere kans. DE TWEEDE KLASSERS Alcmaria naar U.V.V. Moed houden! Laten wij nou eens eventjes heel nuch ter zijn en eens terugkijken: van Bloe- mendaal gewonnen (èn verdiend), van Kinheim gewonnen (en verdiend), van A. F. C. gewonnen (en verdiend) en toen twee slechte wedstrijden, tegen E. D. O. en Zteburgia. Een uitstekende September-maand, een slechte eerste helft van October. 't Is zoo. Maar daarom den moed op geven? Wel drommel, waarom? Elk elftal maakt een periode mee van „uit vorm zijn". Waarom Alcmaria dan niet? Maar September leerden ons, dat Alc maria kan voetballen. En dat kunnen de withemden nög! Net zoo goed als een maand geleden. En ze zullen goed voet ballen, als de rust maar in het elftal komt. Terzake: Morgen gaat de reis naar Utrecht, waar Ui V. V. opgezocht moet worden. Alcmaria heeft een paar verande ringen in het elftal, U. V. V. heeft slechts vijf van de elf spelers van de vorige week op gesteld. Dat bewijst geen kracht. Welnu, dan is juist de komende Zondag voor Alcmaria een prachtige gelegenheid, om zich te her stellen, om van zich zelf tot de ontdekking te komen, dat „het nog wel gaat!" Wel zullen wij nu maar niet meer zeggen Als ieder Alcmariaan zich geheel geeft, als ieder Alcmariaan rustig speelt en absoluut vergeet, wat er in October gebeurd is, dan zal ook het samenspel weer komen. Dan. zal de combinatie weer kloppen en dan zal U. V. V. overwonnen worden. 3<- Withemden! de tanden op elkaar. Speejt met bravour, speelt in een hoog tempo, schept kansen en benut ze! En de rust komt dan wel. Alcmarianen, kop op! En houdt moed! E D. O krijgt bezoek van A. F. C. en moet van de Amsterdamsche ploeg kunnen winnen met duidelijke cijfers, zelfs al „ligt" het A. F. C.-spel E. D. O. minder. Vriendenschaar krijgt een zware dobber, want het moet naar 't Gooi, dat niet voor de poes is. 't Zou ons niets verwonderen, wanneer 't Gooi won! Dan rekenen wij op een Zeeburgia-zege in den wedstrijd Zeeburgia—Kinheim, al zal Kinheim meer tegenstand bieden dan men al gemeen verwacht. En tenslotte zou Bloemendaal wel eens voor een verrassing kunnen zorgen door thuis D. O. S. een puntje af te snoepen! In de B-klasse ontvangt Velox het sterke Hilversum. Dat beteekent een wedstrijd van twee gelijkwaardige ploegen. Wie moet dat winnen? O. V. V. O. speelt thuis tegen het zwakke Hercules en houdt de puntjes natuurlijk in Amsterdam. Daartegenover staat, dat de Spartaan in Zaandam tegen Z. V. V. wel geen kans zal hebben. Voor West-Frisia liggen er in Oostzaan voetangels en klemmen en O. S. V. zal zich maar niet zoo zonder meer gewonnen geven. Dat wordt een lastige trip voor de Enkhuizers, al zijn ze ook sterker. B. F. C.W. F. C. kan spannend worden Een gelijk spel ligt hier in de lijn der ver wachtingen. De Alkmaarsche Boys ontvangen Beverwijk en moeten winnen. De leiders Helder kunnen hun voorsprong vergrooten. Er staat een nieuwe thuiswedstrijd voor de Alkmaarsche Boys op het pro gramma De nieuwe derde k'asser Be verwijk, heeft geen gelukkige entree ge maakt, staat jui6t met een punt verschil onder de roodwitte kaasmenschen ge plaatst en zal nu aan den Westerweg als tegenpartij fungeeren. De navolgende stand: Purmersteijn 3 1 0 2 6—9 2 Alkm. Boys 4 10 3, 5—13 2 Beverwijk 5 0 1 4 6—13 1 laat zien van hoevel belang deze ont moeting is. Winnen de Alkmaarders, dan staan zij ten aanzien van Beverwijk al een heel stuk veilig, als er echter verloren wordt, beschikken de rood- witten wel over minder verliespunten, doch dan is de voorloopige bezetting van de gevaarlijke plaats haar deel We twijfelen niet of de Westerweg-be- woners zullen strijdeh, neen ze zullen vechten, om zoo gauw mogelijk uit de gevaarlijke zone te geraken, maai ze zullen tegenover zich krijgen een Bever wijk, een ploeg die eveneens zal vechten en zoo mogelijk met den moed der wan hoop, want een nederlaag geeft haar een derde gedeelte van h"t romretU?» iro- granuna met slechts 1 winstpunt. Dat hei ook Beverwijk meenens is blijkt wel uit de reorganisatie in he^ huidige team, toe in staat. Veql hebben weihans, de Boys niet te zegge»,nu *zfe vorijg&n Zondag fvel-den bekerdhod stiervep. aoHfc dp^ppast een partij voetbal lieten zien, zooals we in lang niet meer zagen. Ook nu zouden we graag de verdediging zoo willen tien, evenals de spil, die nahst z'n Juiste ver dedigende taak, met zééf verre trappen het spel opende zooals het^behoort te zijn en ook de beide zeer'actieve kant- halfs, kunnen weer vepl goed werk verrichten. En als dan dfe voorhoede eens wat gelukkiger i*«=. Het leidende Helder kan een geducht stukje uitloopen, zelf ontvangen de wit hemden den bezetter- \aii de tweede plaats (Zaandijk) en hoewfil de Zaan- kan tere geducht va nzich zullen afbij ten, verwachten we tpch eefi Hêlderscho zege. En H. R. C., dat de derde plaats bezet, gaat bij Volewijckers dat zich inmid dels goed hersteld hééft op bezoek en zal zeer zeker met ledige handen huis waarts trekken. Hollandia krijgt bezoek van Purmer steijn. Deze ontmoeting houdt ook nog ee. soort traditie in, ml, dat de mannen van het Hoornsche Hop deze onmoeting immer verloren. Zal Hollandia daar nu eens mee breken? We achten haar in staat te kunnen winnen. K. V. V. speelt thuis tegen Succes en waar de Wieringers jfjist iri uitwedstrij den zeer goed spel Ketenden. verwach ten we een,nederlaag voor de Kromme- niërs. Ook de groen-witte Alkmaarders spe len in eigen omgeving, en wel tegen Schagen. En ook de groen-witten speel den vorigen Zondag voor den K. N. V. B.- beker een zeer goederv oefenwedstrijd dat een gelijk spel opleverde. Deze VVesterweg-bewoners zulien na tuurlijk begrijpen dat een gelLk spel thans niet op z'n plaats is en slechts een overwinning den aehterstand kan ver kleinen. Waar echter het laatste coni- petitie-treffen thuft tegen Andljk een zeer goede zege bracht, ontdekten we tevens dat er gewonnen kan worden. Evenals bij de Boys willen we ook bij de groen-witten -den wedstrijd van vorigen Zondageveninshun herinnering wakker roepen, Alkmaar dit was een goede repetitie, laat «r thans een even go- de uitvoering op y^lgefil Groen-wit ten het kan, dus het.moét. Good luck! Texel gaat eeir bezoek brengen aan Nieuwe Niedorp enkrijgT'ltpr^^tèt gé- makkelijk. .WaaF^jdeN^s'iedorpers dit seizoen nog al wat uILvorpi zijn, geven we de eilanders-wel een kans, op de zege. D. T. S. ontvangt Afidijk én dat be teekent een nieuwe nederlaag voor de Andijkers. Dé Oudkarspelieren zouden dan tevens hun eerste zege binnen halen. Een - moeilijke gang van Alkmaar sche Boys II en III. Wat levert de derby Boys IVAlcmaria IV op? Alcmaria V kan nog verder uitloopen. Er is ook thans weer een heel aardig pro gramma Samengesteld, waarin alles mogelijk blijkt, zoodat vooraf ten aanzien van de toe komstige standen weinig te. zeggen is. In de eerste klasse A krijgt Alkmaarsche Boys II het niet gemak kelijk. Zij dient zich van de jongste neder laag te herstellen en dit zou tijdens een bezoek aan O.S.V. III moeten geschieden Niet gemakkelijk, zeiden we reeds, omdat de Oostzaners zelf nog een kans hebben. Pakken de roodwitten echter geducht aan, dan dur ven we een puntenverdeeling te voorspellen. Een tweetal van de overige rivalen Ber gen IK.V.V. III zullen elkander aan de duinenrij ongetwijfeld geducht partij geven Ook hier is elke uitslag mogelijk. C.S.V. I, dat een even goede kans heeft, ontvangt Z.F.C. V en de Castricummers zul len wel voor een zege zorg dragen. K.F.C IV krijgt bezoek van Vrone fen ook de Koogers kunnen nog in de running blijven, hoewel de Vronianen zeker geducht van zich af zullen bijten. Nu Zilvermeeuwen II bezoek van W.F.C V krijgt, geven we de Zaandammers een kans op het eerste winstpunt. In de tweede klasse A gaat Alkmaarsche Boys IH éen belangrijk treffen tegemoet. Een der concurrenten, Z.V.V. IV, moet in eigen omgeving partij ge geven worden en dat beteekent geen gemakke lijke opgaaf. Toch stellen wé in deze rood witten zooveel vertrouwen, dat we zeker een gelijk spel voor hen durven voorspellen Het leidende O.F.C. I krijgt het ook niet bepaald gemakkelijk, daar zij naar Z F.C. VI gaat. De Zaandammers spelen erg wisse'- vallig en konden nu wel eens voor een halve of heele verrassing zorg dragen. W.F.C. VI ontvangt Verkade II en zou de kans van de koekmensohen wat kunnen ver kleinen. ZaanscheBoys I zal in eigen omgeving wel van Meervogels UI weten te winnen. In de tweede klasse D bemerken we reeds dadelijk een strijd van leiders tegen lijders, oftewel Alcmaria IV tegen Alkmaarsche Boys IV, echter op het terrein aan den Westerweg. Volgens ds theorie zou Alcmaria IV natuurlijk winnen We zeggen „theorie". Maar de praktijk liet wel eens heel iets anders zien en vooral als het eep cjerby betrof, Waar de Boys .iich de laatste weken nog al wat herstellen, geven we ze nu in eigen huis wel een kans op een winstpunt. Oudorp I ontvangt D.T.S. II en kan door HET ALKMAARSCHE PROORAMMA- 2de klasse A: U. V. V.—Alcmaria. U. V. V. Wilbrink Smelt Schilla CoCrnian Slingerland Kerkhoven Schipper Esser Hartog Cochius Pino O Gerritse de Jong Iliemstia v. Wieringen Plas Lengers de Grand Rootring Ooms Bijlsma Rampen Alcmaria 3de klasse A: Alkmaarsche Boys-Beverwijk: Alkm. Boys Keesen Slikker Houtkooper Weel Koster Poeskoke Indri Brouwer Kwadijk de Groot de Grand 4de klasse A: Alkmaar—Schagen: Alkmaar Duiveman Dingerdis Ooms Huiberts Zwaan Corbi J. Schoonhoven A. Schoonhoven v. Os Kranenburg Kuis Res. 2de klasse A: Alcmaria 2-Blauw-Wit 3: Alcmaria 2 Oudes Schokker Jonker Meyer Scharlewie Hoorn Jo Bos Keppel v. d. Pol Kaptein Pesie Res. 3de klasse A: Alcmaria 3—H. R. C. 3 (10 uur). Alcmaria 3 Keuris Stadegaard M. de Haas Koster Planter Helderman Pieterse Rootring C. Ooms Venema Koops een nieuwe zege wat in de running bliiven. Koedijk I zal met het bezoekende Alkmaar II wel raad weten, terwijl Egmondsche Boys I—M.E.V.O. I een pittige wedstrijd kan worden, waarbij we het ook op de thuisclub houden. In de derde klasse E kan Alcmaria V opnieuw ten aanzien van een concurrent uitloopen, daar we de Sportparkbewoners in staat achten van het bezoekende Alkmaar II te winnen, al zullen de groen-witten geducht van zich afbijten C.S.V. II wint van het bezoekende Ber gen II, evenals Ursem I op eigen veld van Egmondsche Boys II. We geven Vrone II in eigen huis tegen Schoorl II kans op een winstpunt. In de vierde klasse F verwachten we, dat Ursem II op het bezoe kende D.T.S. III een moeilijk zege kan be halen. Koedijk II kan Oterleek I in eigen om geving slaan, terwijl Akersloot II en Oudorp II de punten kunnen deelen, al stellen we in de Oudorp-reserves het meeste vertrouwen. Korfbal. K.V K.V. I— Z K.V. II. Zondag a.s. om 2 uur, zal K.V.K.V. I den strijd aanbinden met Z. K. V. irTiit Zaan dam. Wanneer men afgaat op de plaats die Z. K. V. II momenteel pp de ranglijst in neemt, zal men oogenschijnlijk geneigd zijn de sterkte van Z. K. V. II niet te hoog aan te slaan. Toch willen we van deze plaats de K. V.-ers er voor waarschuwen, de strijd niet te licht op te vatten, maar direct bij het begin serieus aan te pakken. We doen dit, naar aanleiding van het feit dat Z K.V. II kans heeft gezien om Allen Weerbaar II, dat we als de favoriet in deze afdeeling be schouwen, te Zaandam een 3—1 nederlaag toe te brengen, en dit is, als we bijzondere omstandigheden buiten beschouwing laten een prestatie, die te denken geeft. Hieruit blijkt n.ml. dat Z. K. V. II als het moet flink uit z'n zwart-witte slof kan schieten! Dus K. V.-ers opgepast! K. V. K. V. I heeft in Amsterdam tegen K. V. D. II echter laten zien dat ook wan neer men met 3—0 achter staat, als men maar met zelfvertrouwen doorspeelt, een wedstrijd nog te winnen is. Dit heeft ons vertrouwen in hen versterkt. Wanneer K V 1 ook komenden Zondag 'tzelfden doorzettings vermogen aan den dag legt, en niet te ver geten, het middenvak, de belangrijke scha kel in het 12-tal eens bijzonder z'n best doet, dan geven we K. V. de beste kansen. Het belooft een spannende en hopelijke sportieve wedstrijd te wordea Hieronder laten dan de stand, zooals die momenteel is, volgen: K. V. K. V. I 4 3 10 17—7 7 Allen Weerbaar II 4 3 0 1 14—6 6 Blauw-Dit III 4 3 0 1 13—10 6 Concordia I 5 2 0 3 17—17 4 District V 4 2 0 2 15—17 3 B. E. P. II 4 112 15—17 3 Z. K. V. II 4 10 3 12-13 2 K. V. D. II 5 1 0 4 20—28 2 Verder gaan K. V. II en de adspiranten op bezoek bij Excelsior te Westwoud We verwachten wat het 3e betreft een overwin ning, terwijl de adspiranten de punten wel zullen moeten deelen. En nu maar mooi korfbal-weer! Kegelen. MORGEN DE EINDWEDSTRJDEN. Nog 32 drietallen, inderdaad een respec tabel aantal, zullen morgen hun beste been tje op de drie korpsbanen in de Unie voor zetten om te trachten in hun resp afdeelin- gen een der eereprijzen te bemachtigen In afd. A, waar Koekoek I met 061 hout fier aan den kop gaat, zal zeker heel wat moeten gebeuren om dit cijfer te overtreffen een gemiddelde van bijna 74! Wij ziin be^ nieuwd wat O.K.A. 1, Onder Ons I, de Bunr I, Centraal I, de Club I en Cubo I zE doen. In afd. B staat Alcmaria Victrix II met 604 hout als.no. 1 genoteerd, in deze afdee- hng komen uit: de Club II, Cubo II, Met z'n tienen I, Victoria I, Centraal II, de Burg II Gooi geen Poedels I (Schagen), Onder Ons (Schagen) en O.K.A. II. Uit de Alkmaarsche Courant van 26 Oct. 1835. KENNISGEVING. Ieder ingezeten, welke daar bij belang heeft, wordt alzoo vei maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, teneinde alle geregte- lijke vervolgingen welke uit nar latigheld zouden voortvloeien te ontgaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd. DE SONNEVILLE. Ter ordonnantie van Dezelven, DE DIEU FONTEIN VERSCHUIR. Met primo December e.k. wordt in een zeer fatsoenlijk huisgezin gevraagd: Eene Huis houdster van een goed zedelijk gedrag en van de Protestant- sche godsdienst. Adres met franco Brieven onder letter B, aan de Erven A. Sterck, Mads- Courantiersters te Alkmaar. In afd. C kraait Z.E.K.Z. III met 565 hout nog victorie. Hier moeten nog gooien: de Club III, Cubo III, Met z'n tienen IL Victo ria II en III, Centraal III, de Burg III, Gooi geen Poedels II, Onder Ons II en O.KA. III. In de damesafdeeling heeft alleen Men heeft ze niet aan een touwtje gegooid, met 467 hout. Wachten de dames af wat resp. Ke Ki Ka I, II en III, Onder Ons en Vrede- lust I, II en III (Schagen) zullen doen? Ook van den persoonlijken 30 ballen-wed- strijd zullen zeker nog velen gebruik maken. De animo om in dezen kamp mede te dingen is wel terdege aanwezig. Watersport. DE AKERSLOOTSCHE JACHTHAVEN. Werkzaamheden begonnen. De voorzitter der Zaansche Roei- en Zeil vereniging schrijft in de ZnL het volgende: Voor Noordholland boven het IJ is het Allernaarder Meer wel het middelpunt ge worden voor de zeilliefhebbers. En als men het over het Alkmaarder Meer heeft, dan noemt men daarbij tegelijk Akersloot. In de ze plaats tech jwonjeo aoowd ~dë "Noordhol- landers als zij van buiten, die de jaartijksche wedstrijden van de Zaanlandsche Zeilveree- niging bezoeken, met open armen ontvangen. Met burgemeester v. d Heuvel aan h.t hoofd is men aan het werk getogen om te trachten voor de watersportliefhebbers het gerief in Akersloot te vergrooten. Reeds in aen vorigen winter zijn de plannen uitge werkt voor het maken van een groote jacht haven, maar zij, die bekend zijn met de moei lijkheden, die zich kunnen voordoen als er van overheidswege de noodige toestemmin gen moeten komen, kunnen zich voorstellen, dat niet alles direct maar in orde was. Het is vooral de burgemeester geweest, die zich ten volle aan de goede zaak gegeven heeft, zoodat hij dezer dagen met voldoening kon berichten, dat de werkzaamheden aan de nieuwe Akerslootsche Jachthaven een aan vang hadden genomen. Een tweeledig doel wordt bereikt, want men is nu in de gelegen heid een groot aantal werkloozen gedurende de winter productief te werk te stellen. In het voorjaar van 1936 hoopt men de jacht haven feestelijk te openen en te zijner tijd zullen wij daaraan onze lezers natuurlijk op de hoogte houden. De plaats van de jachthaven is wel de al lergunstigste, die men aan het Alkmaarder Meer heeft kunnen bedenken, want voor een jachthaven zijn, zeiltechnisch gesproken, twee dingen noodzakelijk: in verband met de heerschende Z.W.-winden moet de toegang in N.O. richting liggen en vervolgens moet de haven direct aansluiten op diep vaarwa ter. Aan beide eischen wordt geheel voldaan. Zooals men wellicht weet komt de jachtha ven direct ten noorden van Akersloot, dus schuin tegenover de plaats, waar de verbin ding is tusschen het meer en het Noordhoi* landsch kanaal. De diepte van het deel, dat het dichtst bij het meer gelegen is, wordt 2.50 M., zoodat zelfs dan de grootste schui ten een veilige en rustige ligplaats verzekerd wordt. In de jachthaven zelf zullen naar alk waarschijnlijkheid voorloopig ligplaatsen voor ongeveer 50 schepen gemaakt worden. Op het terrein zal geplaatst worden een groote loods van ongeveer 40 x 15 M &1 aangezien men een wagenhelling zal makefc zullen voor winterberging zelfs zeer gr00^ en zware motorbooten naar binnengehaald kunnen worden. j Als wij dan even gememoreerd hebben, da Akersloot van Alkmaar uit over een mooien weg (en niet meer over het bekend pontje) per auto in 15 k 20 minuten te bere ken is en dat naar menschelijke berekening begin 1937 de nieuwe kaarsrechte wég Uitgeest naar Akersloot gereed zal zijn, da meenen wij, dat Akersloot goed werk oo'-_ voor de watersport, waarbij de gemeente e de gemeentenaren tevens wel zullen varen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6