Agenda JUcht&zaAen yroiti itfi{i qf 'flieuufs ^Binnenland Qemeentecaden Jieck 6. Sdiool JjujezondeH Stukken Jilnuüeuws Stad en Om De Bie en „den Brus" krijgen 14 jaar. MEDEMBLIK. WINKEL. STOMPETOREN, ZUIDSCHARWOUDE. EGMOND AAN DEN HOEF. Dronkenschap. Diefstal. TEXEL VOOR ONZE JAARTELLINGEN BEWOOND. Belangrijke opgravingen, WAARSCHUWING. ZUIDSCHARWOUDE. m DE FUNCTIE VAN OPZICHTER AAN DE BERGERVAART. VOLKSUNIVERSITEIT VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. .50ucqutiike Stand Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Bavianenland (avonturen), hoofdrollen mr. en mrs. Martin Johson. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Dt nacht der terechtstelling (dram.); hoofd rollen Clark Gable. Myrna Loy; extra-num mer de comedie Koningin en dictator. Toe gang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, telkens des avonds half acht, hoofdnummer Hou je roer recht (hum.); hoofdrol Joe Brown. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag matinee. Maandag 28 October. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, optreden Wiener Sangerknaben. Dinsdag 29 October. 8 uur, dancing Harmonie, rede H. Snee vliet over den oorlog Italië—Abessinië voor het P.A S., N.A.S., Vrouwenbond en R.S.A.P. 8 uur, café Central, rede Jo de Haas: Is iedere oorlog misdaad? Woensdag 30 October. 8 uur, Harmonie, optreden Frederic Lamond voor de Alkm. Kamermuziekver. 8.15 uur, in de handelsschool, lezing van den heer Daalder voor de Volksuniversiteit. Donderdag 31 October. 8 uur, bioscoop Harmonie, film Pandion de Vischarend voor de Volksuniversiteit, toe gelicht door J. P. Strijbos. „Het ia nogal veul", zegt Peer de Bie. De Bossche rechtbank heeft heden de eerste uitspraken in de Ossche strafzaken gedaan. Wegens diefstal, tezamen en in vereeni- ging gepleegd in den nacht van 16 op 17 Maart 1934 te Mariaheide, gemeente Veg- hel in de woning van den thans 31-jarigen landbouwer M. Scheppers, waar zij 1600 hebben weggenomen en in de tweede plaats twee diefstallen met inklimming in den nacht van 16 op 17 Mei 1933 te Gassel in het gemeentehuis, waar zij 400 buitmaak- ten en in de nacht van 11 op 12 Januari 1934 te Langeboom in de woning van den 54-jarigen molenaar G. Huiseling buit 1900 werden de 42-jarige Ossche werk man, P. J. de Bie (Peer de Bie) en den 43-jarigen vrachtrijder L. A. v. d Heuvel, bijgenaamd „den Brus", veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. Het O. M. had tegen ieder 16 jaar ge- ëischt. Peer de Bie, merkte op: „Het is nog al veul, meneer de president!'' De officier: „Daar komt misschien nog wel meer bij!" President: „U hebt 14 dagen tijd om in hooger beroep te gaan". Hiermede is de zaak afgeloopen. De 43-jarige assuradeur A. Schnabel uit Nijmegen wordt ten laste gelegd, ten eer ste, dat hij T. J. de Bie, L. v. d. Heuvel, A J. Hendriks en L. Pos de daders van de in den nacht van 16 op 17 Mei '34 in het ge meentehuis te Gassel gepleegde inbraak eenigen tijd tevoren te Oss opzettelijk in lichtingen heeft verschaft tot het plegen van dit misdrijf. Ten tweede, dat hij hem opzettelijk be hulpzaam is geweest bij het plegen van den inbraak in den nacht van 11 op 12 Januari 1934, te Langenboom in de woning van de molenaar G. v. Huiseling en in de derde plaats heling van een gestolen bedrag van 375. Hij werd wegens die feiten veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf met aftrek van 't voorarrest. Het O. M. had 8 jaar geëischt. De 22-jarige landbouwer A. J. v d. We tering werd wegens medeplichtigheid aan de op 2 April 1934 te Oss door den thans 19-jarigen schoenmaker P. A. Schuurman en zijn mededader in de woning van den kapper M. v. d Berg gepleegde inbraak en in de tweede plaats wegens heling, doordat hij van Schuurman een van de inbraak afkom stige haarsnijmachine, flesschen met reuk water en eenige pakjes sigaren ten geschen ke heeft aangenomen, veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het O. M. had 1 jaar geëischt. De Brommer moet 4 jaar brommen. De rechtbank veroordeelde den 25-jarigen Ossche landbouwer F. N. v. d. Wetering de Brommer, wien ten laste was gelegd, dief stal met inklimming, tezamen en in vereeni- ging met één of meer anderen, gepleegd in den nacht van 6 op 7 Mei 1934 te Veghel in de woning van den thans 72-jarigen C. v. d. Burg, waar 700 is buitgemaakt, tot 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De eischt was 6 jaar met aftrek van preventief. BOND VOOR STAATSPENSION- NEERINO TE BERGEN. Het licht in den nacht. Voor een ruim driekwart bezette zaal van de Rustende Jager werd gisteravond door „Het Intiem Tooneel" onder regie van den heer Adr. Schoen een opvoering gegeven van het anti-oorlogsstuk Het Licht in den Nacht van Inte Onsraan. Vooraf heette de heer C. Keppel, namens het bestuur van de afdeeling de vele aan wezigen welkom, en herinnerde hij aan het 35-jarig bestaan van den Bond, die thans 400 afdeelingen telt; hij bracht hulde aan de op- »«)hters en de werkers gedurende deze 35 jaren en wees erop, dat het ideaal van den Bond nog niet verwezenlijkt is; er zijn nog 80.000 oudjes, die armoe lijden, omdat ze geen staatspensioen hebben. Er wordt vanuit ae bevolking niet voldoende drang op de regeering uitgeoefend en daarom wekt spr allen op door het lidmaatschap den Bond in zijn mooie streven te steunen. Wanneer staatspensioen is ingevoerd, aldus spr., dan beteekent dit een verbetering van den alge- meenen toestand. In de pauze o-aven verschillenden zich als lid op. Met veel aandacht werd hierna het gebeuren op de planken gevolgd. Reeds het begin van het eerste bedrijf hield de aan dacht gespannen, toen in het arme gezin van den Winden mandenmaker Balke liet ontstel lend telegram kwam, dat de jongste zoon naar het front geroepen werd. De andere zoon, de gebochelde Frits, vond hierin aan leiding zijn meening eens te zeggen over de genen, die den oorlog maken en het is dan ook voornamelijk var. deze figuur, dat de schrijver zich bedient, om zijn anti-oorlogs ideeën te lanceeren. Heinrich gaat naar het front en Frits, die op de binnenplaats van de fabriek zijn meening over den oorlog niet onder stoelen of banken steekt, draait de kast in, om er als een nog overtuigender anti- militairist uit vandaan te komen. Hij weet belangstelling voor zijn overtuiging te wek ken in den kring van vrienden en geburen en vooral bij zijn buurmeisje Greta, die in hem ziet de brenger van het reddende licht in den donkeren nacht van den oorlogstijd. Daartegenover bewegen zich enkele oude ren uit het dorp, die bittertafelpatriotten, die we uit de anti-oorlogsfilms kennen en die een fel contrast vormen met den vurigen vredesapostel, Frits. Als zoovele andere jongens uit het dorp, die gezond en wel naar „het veld van eer" vertrokken, komt Heinrich als invalie terug; hij is blind als zijn vader en treffend is de ontmoeting tusschen vader en zoon, lotge- nooten in den eeuwigen nacht. De tendenz van het stuk was oorzaak, dat het wat langdradig werd en tot 5 be drijven uitgroeide; het geeft echter heel goed weer de trieste ellende, die de oorlog brengt. De voornaamste spelers wisteh de geest van het stuk heel goed te treffen. Vooral boeide het mooie spel van K. v. Vliet als de blinde vader Balke; in mevr. Grootebroers, die als de moeder, die geduldig lijdt be- heerscht en sober spel gaf, had hij een waardige partner. Een ander duo vormden mevr. de Jong als Greta en Adr. Schoen als Frits; deze laatste was meer cynisch dan vurig en overtuigend; zijn rol was niet de gemakke lijkste. De Elzasserin werd door mevr. Smeets sympathiek uitgebeeld. Vermelden we nog de heer A. Kesselaar als Heinricht, die vooral in V goed spel le verde. Het tweede bedrijf was te zwak; de zooeven genoemde bittertafelpatriotten ga ven te weinig kleur en beweging aan dit ta- freel, dat iets aardigs had kunnen worden. Het publiek, dat zichtbaar ontroerd was door het aangrijpende spel, toonde zich door veel aoplaus zeer dankbaar. De Sonny-band verzorgde de entr'acte en balmuziek. De schorsing bij de werk verschaffing. Men verzoekt aan de Nieuwe Hoornsche Courant mede te deelen dat de betrokken werklooze (een ongehuwde jongeman) niet is geschorst van den steun en ook niet uit de werkverschaffing. Hij mag alleen 1 van de 3 weken in plaats van om de andere week werken. Deze maatregel is geen straf voor het door hem gemaakte reisje en houdt met zijn verzoek om tijdelijk vrij te zijn van stempelen slechts in de verte verband De maatregel is dan ook alleen getroffen omdat de jongeman blijkbaar zijn betrekking als steuntrekkend werklooze zoodanig druk kend vond, dat hij in optima forma vacan- tie wenschte om een kampeertocht (van fa miliebezoek werd door hem niet gerept). Hij vestigde den indruk zich niet erg druk te maken met het zoeken naar werk en om hem tot dit laatste wat meer aan te sporen, gaf de minister in overweging, zijn steun tijdelijk in te trekken of te verminderen. B. en W. kozen dit laatste en verminderden den steun zijner periodieke tewerkstelling. Algemeene ledenvergadering van de afd. Winkel van Volksonderwijs op Vrijdag 25 October 1935. Wegens ziekte van den voorzitter, den heer de Ridder, nam de secretaris het voorzitter schap waar en sprak in zijn openingswoord den wensch uit, dat de voorzitter spoedig weer hersteld zal mogen zijn. Aan het dag. bestuur werd op voorstei van het bestuur opgedragen, een collecte voor het Fonds tot Steun te organiseeren. Omtrent de mogelijkheid van het mede- organiseeren van een cursus voor jeugdige werkloozen, zullen inlichtingen worden ge vraagd. Als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering op 2 en 3 November a.s. te Amster dam werd aangewezen de heer P. Bart. Als bestuursleden werden gekozen de heeren G. J. van Leersum, P. Keijzer en J. Vethman. Als leden van de commissie voor het na zien van de rekening van den penningmees werden aangewezen de heeren M. J. Wolthuis en J. Slooten, voor de rekening van de schoolspaarbank te Winkel de heeren C Amels en W. Keetman en voor die te Lutje- Geus D' Bruêman Jbz- en 0 d« Voorlichting spaarbank te Winkel: de heeren P Bart, J Bijhouwer en P. Honingh Voorlichting spaarbank te Lutjewinkel de heeren C. Faber, P. Keijzer en W van der Loo. De rondvraag leverde niets op- Talrijke bezoekers kwamen Zondagavond in café Renses bijeen, alwaar de uitslag van de verloting ten bate van de harddraverij bekend zou worden gemaakt. De heeren Smit eu v. d. Stok uit Altoaaar hielden met hun dansmuziek de danslustigen in beweging, er heerechte een blijde feest stemming. Nadat de voorzitter, de heer Jb. Posch, een woord van dank aan den heer Breeuwsma had gewijd, die zooveel arbeid belangloos had verricht, bleek, dat de eerstp prijs was gevallen op no. 163, de 2e op no. 160, de 3de op no. 111. Steun aan de tuinbouw. Naar wij vernemen, wordt de vergade ring van de burgemeester der Langend ijker gemeenten met de vertegenwoordigers van de tuindersorganisaties en eenige Kamerleden Donde-dag a.s. gehouden op het raadhuis alhier, des namiddags te twee uur. 'Donderdagavond moest een 73-jari- gen man, die in beschonken toestand alhier up straat werd aar getroffen, tij delijk ter ontnuchtering in bet arrestan- tenlokaal worden ondergebracht. 'Van den landbouwer B. E. werden 5 zak aardappelen ontvreemd. De poli''s heeft de zaak in onderzoek. Door den heer Jac. Kikkert Nzn. te Den Burg werden eenigen tijd geleden op een terrein te Operen, waar afgravingen plaats hadden, eenige scherven gevonden, die naar het Biol. Archaelog. Instituut te te Gronin gen waren opgezonden, en die naar het oor deel van den directeur van dit instituut af komstig zijn uit de eerste eeuwen onzer jaar telling. Dezer dagen vond de heer K. op een hooger gelegen terrein aldaar opnieuw scher ven en ook beenderen van huisaieren die zeer veel afwijken van de huisdieren van thans, ook werd daar asch gevonden, vermoedelijk afkomstig uit urnen. Een en ander werd opnieuw naar het Gron. Biol. Archael. Instituut gezonden. Dr. van Giffen delede hierop mede. dat een en ander zeer zijn belangstelling heeft opge wekt, en dat hij hoopt binnenkort zelf het terrein eens in oogenschouw te nemen. De scherven zijn volgens het oordeel van Dr. v. Giffen afkomstig van gewoon terpen aarden- werk uit den tijd van 150 tot 350 de beende ren (Zeer fagmentisch) afkomstig van een rund (van korthoornig slag (Bös taurus brachyceros), een varken, eveneens klein type (Sus scrofa domesticus) en een schaap als voren (Ovis jpalustris acre-atos). Naar wij van den heer Kikkert vernamen vindt men bij de afgraving van genoemd terrein ook groote keien, die geheel zijn ver gaan en die men gemakkelijk met een schop kan doorsteken. VERLAGING LOODSGELDEN. Thans in het Staatsblad. In het Staatsblad is thans gepubliceerd het door ons reeds aangekondigde Kon. Besluit van 18 October, waarbij met ingang van 1 November 1935 de tarieven der loodsgel den verlaagd worden tot elf procent. De Nederlandsche Sierteeltcentrale deelt mede: Het trekken van Irissen, Anemonen, Hy acinthen, Tulpen, Narcissen, enz. met het doel daarvan bloemen te snijden voor den v ekoop, zonder dat men in het bezit is van een teeltvergunning voor de Bloemis terij, levert een strafbaar feit op. Trekkers van Hyacinthen, Tulpen en Narcissen worden daarbij gewezen op ar tikel 2 van het Bloembollensaneerings- plan 1935, hetwelk bepaalt, dat alléén zij, die hun geheelen oogst 1934 en 1935 als grondstof voor het eigen trekkerijbedrijf ge bruiken, niet onder de bollenkweekersbe- palingen vallen. Alléén deze personen ko men in aanmerking voor toelating tot de groep bloemkweekers. legen overtreders zullen strenge maat regelen worden genomen. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond 8 uur ten raadhuize. Voorzit ter de heer jhr. A. L. van Spengler; secreta ris de heer S. C. Post. De heer Kramer had bericht van verhindering gezonden. De voorzitter opende de vergadering met woorden van welkom. Na vaststelling van de notulen deelde de voorzitter mede, dat deze vergadering hoofdzakelijk belegd was omdat een onderwijzeres moest worden benoemd in de vacature ontstaan door het verleende eervol ontslag van mej. G. M. Verweij Waarschijnlijk zal de raad weer spoedig op nieuw moeten worden bijeengeroepen in ver band met de gemeentebegrooting 1936. Ingekomen was een bericht van Ged Sta ten, dat de gemeenterekening 1933 is vast gesteld, zoodat B. en W. gedechargeerd zijn Aan de orde was hierna de benoeming van een onderwijzeres in de vacature Verweij. Voor deze betrekking hebben zich tien sollicitanten aangemeld. Het hoofd der school heeft een onderzoek naar deze solli citanten ingesteld en naar aanleiding van dat onderzoek is de voordracht opgemaakt. B en W. hopen, dat de nieuwbenoemde per 1 November in dienst kan treden. In overleg met den inspecteur vati het Lager Onderwijs in de inspectie Den Helder was de volgende voordraent opgemaakt: i Ravt1' T>,de" Baars, Haarlem, 2 mej A. Zaandam.' 01 3 mei' Mulder' ^1JRafrcg€i°Mienstemming werd mej. T. den Baars te Haarlem met algemeene stem- men timjjxL. Op voorstel van B. en W. werd de datum van de indiensttreding op 1 November be paald, opdat het onderwijs geen stagnatie zou ondervinden. Na rondvraag, weHce niets opleverde, volgde sluiting. Dr. J. C. V. van Bemmel te Hoom komt voor op het tweetal voor predikant bij de hersteld ev.-luth. gemeente te Har- lingen. Mej. W. H. P. M. Jacobs te Wijk aan Zee en Duin is te Den Haag geslaagd voor het examen wiskunde 1. o. Geachte Redactie. De heer Miltenburg, wethouder van de gemeente Bergen, heeft het wensche- lijk geacht tegen mijn schrijven van 23 October in dit blad in te gaan. Men vraagt zich af, wat hem beweegt zich zoo in te spannen, als de zaak in orde is. Hij vertelt ons, dat de gemeente de benoodigde werkkrachten levert. Dat wil dus zeggen, dat de gemeente finan cieel hetzelfde belang heeft bij de Ber gervaart als b.v. bij den Bergerweg. Al6 werkverschaffingsobjecten hebben bei den voor de gemeente dezdlfde betee- kenis. Als we daarbij in aanmerking nemen, dat uit een oogpunt van verkeer een vaarweg zoo goed een levensbelang is voor een gemeente, als een rijweg, is rechtens dus vastgelegd, dat het werk aan de Bergervaart is een gemeente werk. Dat een ander hier het Hoogheem raadschap belangen heeft bij de Ber gervaart als afwateringkanaal, doet aan de zaak af noch toe. De kwestie van beheer is praktisch hier dus van geen waarde, is slechts een fc meele zaak. Komisch is de bewering van den heer M. omtrent de groote aandacht van B. en W. voor de belangen van eigen inge zetenen. Ik bedoel hier het verzoek aan het Hoogheemraadschap inzake het aanwijzen van iemand uit de gemeente als opzichter. Dit was immers geheel overbodig, gezien het feit, dat in het vo-ige seizoen met de leiding aan de Bo.gervaart waren belast, reep. de hee ren Min en Groenendaal, beiden uit de gemeente. Het lag in de bedoeling een dezer heeren opnieuw aan te wijzen. Het ingrijpen der gemeente heeft dit verhinderd. Vermakelijk is de heer M. als hij zegt, dat eerst moest worden onderzocht, of de voordracht tot benoeming niets had uit te staan met de positie van den heer Den Das als wethouder. Hij bedoelde hier te zeggen, dat eerst een „smoes" moest worden verzonnen alvorens de heer den Das kon worden benoemd Maar vol humor is de wijze, waarop de heer Miltenburg ons voorschildert de geweldige hoeveelheid hersenarbeid, die moest worden verzet bij het zoeken naar een bekwaam opzien ter. En dat voor een. werk, waarbij de gemeente geen belan gen had. Maar men deed dit, volgens den heer M., omdat d egemeente er belan gen bij had. En hij eindigt dan met een uiteenzetting, hoe men per slot van re kening slaagde met iemand uit hun midden. De rest van het verhaal geef ik prijs. Naar mijn meening kan omtrent de Dinsdag door den gemeenteraad in dezen aan te nemen houding geen twijfel be staan. In dank voor de plaatsing. Hoogachtend J. BROERSMA. Men schrijft ons: Donderdagavond 31 October a.s. draait de prachtige natuurfilm „Pandion de Visch arend", toegelicht door den heer J. P. Strij bos. Ongetwijfeld een aangename mededeeling voor de natuurliefhebbers en wie zijn dat niet in stad en omgeving, die in grooten getale zullen opkomen om deze na langduri ge voorbereidingen en met groote moeite tot stand gekomen film te zien, en de deskundige, onderhoudende explicatie van den bekenden natuurvorscher te hooren. Een korte mede deeling van den inhoud moge hierna volgen In het eerste deel maken wij kennis met de landstreek, met Mecklenburg, zijn dichte bossehen en rustige meren, met de rijke die renwereld in het hooge riet aan de oevers Hier broedt de meerkoet. De libel speelt in de Aprilzon, de wilde zwaan zwemt rustig over het meer. Plotseling schiet een reusachtig groote vo gel omlaag en het water in: de vischarend. De volgende beelden toonen zijn nest, dat tes kilometer verder het land in ligt. •^Onbewoond, woest land. Als voorposten van het bosch staan hier denneboomen, 30 meter hoog. Da* •de.nesthoomen der 'ade- laars. In het tweede .el van tMTm wordt het menschennest gebouwd, van waaruit de adelaars gefilmd moeten worden. En dan 's morgens heel vroeg sluipen de fotografen door 't bosch om hun hooge stel ling te betrekken, voordat de adelaar van zijn slaapboom komt. En als de arenden naar hun nest komen, zijn de menschelijke nestbewoners gereed om met hun toestellen ieder detail van het arendsleven vast te leg gen. Het plan is gelukt! In het derde deel zien we den broedtijd in alle bijzonderheden Voortdurend zwoegen de beide arenden om hun nest in orde te maken. Wie MAKS' -mosterd eenmaal Went. Wil nle» ander*i It verwend! Vol spanning ziet de filmman en zien wii dank zij hun, vanuit zijn schuilplaats prachtige vluchten der edele vogels en hun liefdesspel. Van vlakbij ziet men, wat tot nu toe geen menschel ijk oog nog zag. Het is Mei geworden; drie eieren ligg- in het nest. De broedtijd begint en trou* zorgt het mannetje voor voedsel. In het vierde deel komen we in de Junj. maand. In het nest zijn nu drie jongen. In alle bijzonderheden opgenomen beelden van het voederen der jongen, de buitengewone zorg der ouders voor hun veiligheid, dit al. les geeft een reeks overweldigende indrukken Dan volgen opnamen van de oude en jon^ ge vogels, van het meer, van de vischvangst, en van alle verdere bewoners in de omgeving van het meer. Tusschen het vierde en laatste deel een tijdruimte van vier weken. De jonge arenden zijn nu groot en s.erlc geworden Witte veeren randen sieren hun jeugdkleed. Twee der jongen zijn reeds uit- gevlogen, alleen de jongste vogel heeft den grooten sprong nog niet durven wagen. Toch komen aflen nog steeds op het nest te. rug om er het voedsel weg te halen, dut er dcor de ouders wordt gebracht. Eindelijk waagt ook de jongste zijn eerste vlucht. Weer verloopen vier weken. Het nest is nu zoo plat als een tafel geworden. Een wild leven heerscht op deze voedsel, plek. De jongen zijn nu even groot als dt ouders, in den vollen zin des woords jongt koningskinderen. Dan komt de herfst en met hun ouden trekken zij naar het Zuiden. Verlaten en eenzaam staan de arendsboo- men tot het volgende voorjaar. ALKMAAR. ONDERTROUWD: Nkolaas Hendrik Slinger en Greta Maria Verweij. GEBOREN: Johannes Gerardus, z. van Gerrit Winkel en Alida Kuis. Theodora Beatrix, d. van Johannes Mooij en Anna Pronk. Ada, d. van Klaas Peperkamp en Adriana Kuiper. Maart je, d. van Klaas Jacobs en Ariaan- tje Ouweltjes. Willem Gerrit, z. van Luitje Bootsma en Jansje Annema. Helena, d. van Cornelis de Jong en Margaretha Lief- ting. OVERLEDEN: Johanna Dirkje Ensemeier 80 jaar. Lambertha Veltman 42 jaar. Jacob Kal- verboer 65 jaar. Hillegonda Nierop ge huwd met Petrus Hofman 45 jaar. Grietje Rus gehuwd met Jacob Gertenaar 6*1 jaar. 50-JARIG HUWELIJKSFEEST. De heer W Weber en mevrouw C. A. Weber-Heerling herdachten heden in kleinen familiekring, temidden van tal van bloem stukken, in hun geriefelijke woning aan het Nassaukwartier, het feit waarop zij voor 50jaar in den echt werden verbonden. De heer Weber, die thans 76 levensjaren telt, werd in Meeden (Groningen) geboren, terwijl mevrouw Weber, die 5 jaar jonger is, een geboren Alkmaarsche is. Twintig jaar is de heer Weber op een ad vocatenkantoor werkzaam geweest, waar hij op handelsgebied veel leerde en tenslotte in den handel ging. Ruim 25 jaar geleden stichtte de heer Weber de eerste vaste bios coop in Alkmaar aan den Koningsweg en reeds een jaar later opende hij het bekende Cinema Americain theater, dat aanvankelijk plaats bood voor 400 bezoekers en later tot 600 zitplaatsen werd uitgebreid. Voor 4 'aar werd de heer Weber ook eige naar van het Alkmaarsche Bioscoop-theater, dat met de Cinema Americain voor enkele maanden in andere handen is overgegaan. De heer en mevrouw Weber, die een werk zaam leven achter zich hebben, genieten thans van een onbezorgden ouden dag Dat zij dit weten te waardeeren, blijkt uit de ge- noegelijke inrichting van hun woning Wij, die ons hebben mogen verheugen in een veeljarige zakenrelatie met den heer Weber, hebben het gouden paar heden onze gelukwenschen aangeboden en begrijpelijk eenige herinnering opgehaald. Een gesprek met den heer Weber over films blijft altijd interessant. Ook thans oog is de heer Weber van oordeel, dat de stomme film met muzikale illustratie meer tot het pu bliek spreekt dan de geluidsfilm en mee: de fantasie van den bezoeker wekt. Met enthou siasme sprak hij over deze films en vol W» was hij over de toen gegeven muzikale illustratie van de beide heeren Prin6. Een reuzensucces, aldus de heer Weben was voor mij de stomme film „De Kon'"8j® der Aarde". Acht weken lang heeft film in mijn theater geloopen voor een ui' De „Sonny Boy" was als geluidsfilm J» zijn zaak wel 't grootste succes Toen de luidsfilm kwam, was de heer Weber, die ijl tijd begreep, de eerste die deze film in maar bracht. Zij had het geluid werd to nog met gramofoonplaten vertolkt 1 allerlei gebreken en het is hoogst interess van den heer Weber te vernemen, hoe moeilijkheden toen overwonnen werden Het grootste financieele succes pracht film „Het Jochie van Charley ,ChaP er -ze film, aldus de heer Weber, wiens oog nog bij deze herinnerin gglinsterden, m ik met goud betalen, maar ik heb er ook g aan verdiend. oaar Onnoodig te zeggen, dat het K° ,"iang- ingenomen was met de blijken van stelling, die het dezen dag mocht ontv 16 Ook op deze plaats onze gelukwensch. OPENBARE DRONKENSCHAP- Zon- Terzake openbare dronkenschap lUCjjte- dagmorgen een manspersoon ter u' arjng ring aan het bureau van politie in ge. gesteld. Proces-verbaal is tegen maakt.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2