Alcmaria speelt gelijk tegen U.V.V. ^at de Alkmaarsche Boys deden. Van de Alkmaar-elftallen, Rampen speelt een buitengewoon fraaie partij. Alkm. Boys-Beverwijk 3-2. Alkmaar-Schagen 5-0. Jong Holland-Zwaluwen 2-4. Verrassende overwinning van Zwaluwen. Het vierde deed het niet minder. In een slechten wedstrijd werden toch de punten veroverd, door met 31 te winnen van Alkmaarsche Boys VI. 't Rammelde gewei- dig bij Alcmana en het vierde team doet jr.aar het beste zoo gauw mogelijk het spel van dezen wedstrijd te vergeten. Daarbij liwam ook nog dat sommige spelers, en te- itcht, zich ergerden aan de minder fraaie uitlatingen van het publiek langs de lijn. Ondanks dit alles gaat het vierde nog steeds ongeslagen aan den kop en indien het onderlinge begrijpen bij deze ploeg beter wordt, behoeven zij werkelijk geen wedstrijd te verliezen. Het vijfde was vrij, evenzoo de junioren. De regenval van Zaterdag op Zondag was hier spelbreker. Bij de adspi ranten treffen we weer enkele uitslagen aan, Adspirar-ten a wint met knetterende cijfers (9-1) van D. T. S. a, waarmee deze ploeg na het minder goede spel van vorige week bewijst er toch ook te kunnen zijn. Alcm. c verliest met 5—2 van Akersloot a, welk verlies weer gecompenseerd werd door de d-ploeg, die met 6—3 van Koedijk adspi- tanten won, terwijl de e-ploeg van MEVO adspiranten met 2—0 klop kreeg. .M met al, mede in verband met het gelij ke 9pel van het le, geen slechte Zondag. We mog^n weer tevreden zijn. Het eerste elftal speelde tegen het bezoe kende Beverwijk en kon een zeer nuttige 3_2-overwinning behalen, waardoor men op een wat minder gevaarlijk gebied is te recht gekomen. Elders zal men van deze ont moeting een verslag kunnen aantreffen. Het tweed? en derde elftal maakte een dot- wis naar de Zaan, daar het afkeuringsbe- I richt te laat binnenkwam. Het vierde team had bezoek van het lei dende Alcmaria IV en beet geducht van zich af. Dc rust ging slechts met 'n kleinen 1—2- voorsprong voor de withemden in en alles was natuurlijk mogelijk. Er ontspon zich een hardnekkige strijd. De geblokten wil den gelijk maken, doch de leiders wilden zich de kans niet zien ontglippen. Toen echter na geruimen tijd James met een voltreffer den stand op 13 bracht, was tevens het pleit beslist. Er kwam geen verandering meer in den uitslag. Het vijfde had vrijaf en voor de A- en D- adspiranten werd het terrein afgekeurd De B-adspiranten brachten een bezoek aan Uitgeest A en kwamen met een verdienstelij ke 2—1-zege naar huis terug. De zeer jeug dige C-adspiranten konden het in hun zware afdeeling weer niet bolwerken. De Nieuwe Niedorp A-dito's zonden hen met een 9-0- nederlaag naar de kaasstad terug. Daar het veld voor Alkmaar I gespaard moet blijven ging de wedstrijd van Alkmaar 3 tegen Alkmaar 5 niet door, wat gezien de spanning wel eenigszins jammer is. Alkmaar II moest naar Koedijk I en wist het ook thans weer niet tot een over winning te brengen, alhoewel ze in het veld lang niet de mindere van Koedijk was, doch de doelverdediger van Alkmaar meende er met een grapje af te kunnen en ondanks een veld-meerderheid werd verloren met 52 Zooals gezegd ging de wedstrijd van he» derde niet door en de adspiranten waren vrij, zoodat die 's middags hun groote broers van het eerste aan den gang hebben gezien. Die speelden ondanks de slechte weersomstandig heden een pittig en frisch spel en wonnen met 5-0- Beginnen we met de resultaten in 2 A. E D.O. was zoo onverstandig, om thuis met groote cijfers van A.F.G te verlie zen en waar én Alcmaria én Vrienden schaar een gelijk spel wisten te beha len, staan thans drie clubs aan den kop met 8 punten, terwijl Zeeburgia, dat won, slechts één punt achterstand heeft! Zoo blijkt dus, dat het gelijke spel van Alcmaria een zeer kostbaar puntje heeft opgeleverd, dat juist voldoende was, om den achterstand op E.D.O. in te halen! Dat alles zou nog niet zoo veel beteekenen, als daar niet bij kwam, dat wij een zich herstellend Alcmaria aan het werk hebben gezien. O, men meene niet, dat Alcmaria een bij zonder goeden wedstrijd heeft gespeeld. Eer- lijk gezegd, was het maar matig. Maar het rammelende in de achterhoede was voor al na de rust verdwenen. En dat is een belangrijk feit, dat wel aan de vergetelheid ontrukt mag worden. Wij hebben een Ram pen aan het werk gezien, die geen last had van zijn zenuwen en die den geheelen mid dag buitengewoon fraai werk liet zien. Hij beeft, steeds in uitstekenden stijl, zijn doel goed verdedigd, heeft daarbij zooveel tak tiek vertoond, dat zelfs het Utrechtsche pu bliek hem op een gegeven moment een ovatie bracht! Rampen was op dreef! En wij mogen ver wachten, dat hij in de volgende wedstrijden dreef zal blijven, want hij heeft nu zelf Ol> kunnen ondervinden, dat hij keepen kan. Waar Rampen dus zoo goed was, daar kregen Bijlsma en Ooms gedurende het ver loop van den strijd steeds meer vertrouwen en al was Ooms in de eerste helft zwak, na de rust heeft het backstel op een enkel mo ment na, een goed partijtje voetbal laten zien. Dan de middenlinie. Rootring was gehee de oude en dat beteekent o.m.. dat de reser ve-speler van het Nederlandsch elftal Pino 8een moment gevaarlijk kon worden, noch op delinksbinnen-, noch op de linksbuitenplaats Ook de Grand speelde beter dan de laatste wedstrijden en Lengers al mocht hij wel wat meer aandacht schenken aan den vleugelman Lengers' spel was zeer vol doende. Zoodat wij over dit gedeelte van het elftal tevreden kunnen zijn. Meer dan tevreden, als ®en weet, dat het gladde veld balcontrole "'jna onmogelijk maakte. Oe voorhoede kon een doelpunt maken te- ken n zwakke verdediging. Dat is geen com Phment voor het witte vijftal, dat gisteren van links naar rechts in de volgende formatie speeldeGerritse—Hiemstra—v Wieringen— v, d. Pol—pias, waarbij v. Wieringen en niemstra na de rust van plaats verwissel- Van dit vijtftal deed v. d. Pol knap werk, was Plas oij vleugen goed, evenals Gerntse, "jaar waren de overige twee zwakjes. N°ch ™önstra, noch v. Wieringen konden snelheid ontwikkelen op dit gladde veld en bovendien konden ze zich geen kansen scheppen. I oc.i verdient deze voorhoede een nieuwe kans, ^nt er kan tenslotte iets goeds uit groeien. J*11 is echter een gebiedende eisch, dat de vleugelspelers hun plaatsen houden n vlugger moeten voorzetten. Waarbij wij cnter moeten bekennen, dat Gerritse meer ijn moest wochten met een voorzet, om- a| het binnentrio niet voor het doel was. U.V.V. is een zeer middelmatige ploeg> vvaarin vooral de schotloosheid der voorhoe- de opviel. We zagen soms aardige staaltjes van samenspel, maar behoorlijk afwerken van een aanval kwam sporadisch voor. Snel heid zit er niet in deze elf, die misschien te veel op Pino vertrouwen. Toch had ze een voordeel boven Alcmaria: ze hield het spel heter open, waardoor ze meer kansen kreeg Die ze echter niet benutte. Tenslotte de scheidsrechter! We moeten dezen keer wel een paar regels aan hem wij den, helaas echter niet in gunstigen zin. Uit alles is wel gebleken, dat deze leider absoluut ni«t bekwaam was voor zijn taak. Hij heeft heel veel gefloten, maar meestal deed hij dat op verkeerde momenten. Hij heeft de aller gekste beslissingen genomen, waar niemand iets van begreep; hij deelde links en rechts vrije trappen uit, floot ook voor buitenspel maar deed dat waarschijnlijk luk-raak en ten slotte maakte hij het zoo bont, dat niemand hem meer au serieux kon nemen. En nu trof hij het, dat er twee faire ploegen in het veld stonden, die zich bij de beslissingen neerleg den; anders was het een drama geworden. Nee, deze leider heeft getoond, geen leider te zijn. Laten wij hopen, dat hij zich spoedig mag beteren. De wedstrijd. Alcmaria heeft den opgooi gewonnen en U.V.V. moet op het zware gladde veld aftrap pen tegen wind en regen. Het is dan ook geen wonder, dat Alcmaria terstond sterker is en reeds in de eerste minuut een hoek schop krijgt. Plas zet goed voor, maar de linksback schopt den bal van de doellijn af. v. d. Pol zet nogmaals Plas aan het werk, maar zijn voorzet wordt weggewerkt en bij een volgenden aanval staat Plas buitenspel Dan probeert ook U.V.V. het, maar Ooms redt. terwijl hij even later 'n snellen aanval over den rechtervleugel met moeite kan on derscheppen. Nogmaals komt U.V.V. terug en er volgt een hooge voorzet van den rechtsbuiten, waarbij Bijlsma mistrapt. Hij herstelt zich echter en trapt corner, aie Rootring ver het veld inzendt. Dan gaat Alcmaria weer aanvallen, maar het schot is zoek, terwijl even daarna twee aanvallen op een soort buitenspel stranden. En als bij een tegenaanval Ooms te laat start, is er gelukkig nog een Bijlsma, die red ding brengt en meteen doorgeeft aan Root ring, die naar Plas centert. Een tikje naar v. d. Pol, een schot.... Prachtig gestopt! Meteen mist Lengers op het middenveld een gemakkeliiken bal en een harde voorzet van den rechtsbuiten vliegt ver langs Ram- pen's doel uit. Hetzelfde overkomt Lengers nog eens en Pino krijgt den bal 't Wordt ge vaarlijk, maar Rootring ziet het en redt uit stekend. Weer valt Alcmaria aan en er komt een doelworsteling voor het U.V.V.-doel, maar het binnentrio krijgt geen schietkans. Uit deze benauwde situatie volgt een zeer snelle U.V.V.-aanval, waarbij Rampen tot twee keer toe een schot in den bovenhoek onscha delijk maakt op zulk een fraaie wijze, dat het Utrechtsche publiek hem een daverend applaus bezorgt! Nauwelijks is dat gebeurd, of v. Wierin gen breekt alleen door. wacht echter veel te lang met schieten en de kans is weg. Maar dan komt het eerste doelpunt. Een verre trap van Plas kan slechts Ger ritse bereiken; hij overziet de situatie, zet dan laag en hard voor en v. d. Pol geeft den keeper geen kans (0—1). Er is dan 22 minu ten gespeeld. Dat geeft moed, maar eenige Alcmaria- aanvallen stranden op buitenspel en dan faat U.V.V. tot den aanval over. Weer laat engers zijn vleugelman vrij en deze kan een paar voorzetten geven, die Bijlsma met moeite onderschept. En heel benauwd wordt het als de Grand mist en Rampen moet uitloopen. 't Gaat goed, want het schot van den midvoor gaat ver naast den paal Opnieuw probeert U.V.V. het en krijgt van Ooms een hoekschop cadeau, die Ram pen onschadelijk maakte, terwijl hij even la ter een schot van Pino zonder moeite stopt. Nog is het gevaar niet voorbij, want Ooms aarzelt een paar keer, wat werk voor Ram pen beteekent, maar die slaat eiken aanval re soluut af, vangt een scherpe hoekschop fraai op en zet ook de witte voorhoede weer aan 't werk. Deze komt echter niet ver, want drie aanvallen stranden op buitenspel en twee andere ioopen door door veel te kort spel. Toch komt Alcmaria weer goed in den aan val en v. Wieringen en Hiemstra lossen elk een paar schoten, die geen doel treffen, ter wijl een hoekschop van Plas achter het net terecht komt. Dan komt er sensatie. Weer neemt Plas een hoekschop, nu heel goed; de keeper mist en de rechtsback vangt den bal met beide handenI Alle spelers stoppen, maar de scheidsrechter laat doorspelen tot ieders ver rassing. En er volgt een U.V.V.-aanval uit. die echter geen succes oplevert. Meteen is Plas weg, breekt door alles heen, loopt op het doel af een fluitje, en 't is rust. Precies twee minuten te vroeg De tweede helft. De tweede helft begint vermakelijk, want beide elftallen verschijnen in droge shirts allen blauw! De U.V.V.-ers verdwijnen weer cn komen even later te voorschijn in een roode shirt. Dan begint het! Gesteund door -den wind en den regen valt U.V.V. direct aan, maar tot aller verrassing is Ooms plotseling veel beter en hij redt eenige keeren zeer mooi, zoodat ook Alcma ria kan aanvallen, 't Gaat over links, waar v. d. Pol voorzet,, die Plas mist, terwijl evert later een voorzet door v. Wieringen naast gekopt wordt. Deze laatste probeert het dan alleen, schietv an iets te grooten afstand en de keeper van U.V.V. slaat den bal corner. Plas zet slecht voor, toch krijgt Gerritse hem nog. maar hij schiet in het zijnet. Meteen gaat U.V.V. ten aanval over en er volgt een hevige strijd voor het Alcmaria- doeT. Opnieuw redt Ooms goed en ook Ram pen laat zich weer gelden. Dan moet er gestopt worden voor Bijlsma, die den uittrap van Rampen met zijn nek op vangt en daardoor een hard schot met zijn achterhoofd moet verwerken, 't Duurt geluk kig maar even en opnieuw gaat U.V.V. ten aanval over. Maar weer redt Ooms uitstekend, terwijl Rampen daarna eenige schoten resoluut on schadelijk maakt! En ook Rootring en Bijls ma doen zich gelden in deze. periode van U.V.V.-overwicht Toch kunnén de withemden zich tenslotte niet staande hobden en eindelijk in de 24ste minuut komt de gelijkmaker. Het is bij een vinnigen U.V.V.-aanval, dat er even in de Alcmaria-achterhoede geaar zeld wordt. De bal komt bij het doel, een schot volgt, Rampen stompt weg, nog een schot tegen den paal, Rampen valt languit, maar kan er niet bij en de terugspringende bal wordt dan eindelijk in het leege doel ge plaatst door den rechtsbinnen. Nog even blijft U.V.V. in den aanval, maar dan herstelt Alcmaria zich en raakt het spel verdeeld. Plas goochelt èen paar keer zoo lang, tot hij het- leer kwijt raakt, zet dan eindeijk eens goed voor, maar de kopbal van Hiemstra gaat naast. Nogmaals probeert Alcmaria net, maar ze krijgt geen kans en dan volgt weer een duel op het Alcmaria- doel, waar Rampen wonderen doet. Zoo breekt het laatste kwartier aan onder groote spanning, Opnieuw gaat Alcmaria tot den aanval over, maar slechts een hoek schop is het resultaat. En bij een tegenaan val wordt Rootring gehaakt; hij valt, Pino gaat verder, zet voor en voor open doel schiet de rechtsbinnen hoog over! d. Pol gaat de verdediging helpen. Zeer verstandig, want U.V.V. zei nu allés op al les. Maar Rampen en de zijnen geven niet thuis. Ook Alcmanamitvallen leveren niets op. Zgo verstrijkt minuut na minuut, een schot tegen den Alcmariapaal brengt U.V.V. even buiten het evenwicht, maar geen der doelen wordt meer doorboord en als de scheidsrechter einde fluit, zijn de puntjes verdeeld. Misschien voor beide partijen wel het beste. r De rood witte Alkmaarders spelen vooral voor de rust, een aantrekkelijke partij. Bravo Alkmaarsche Boys, dat geeft weer vertrouwen voor de toekomst! De rood wit geblokten speelden vooral voor de rust een soliede en aantrekkelijke partij voetbal en konden bijna geheel hun vorm van vorige week tegen Z.V.V. benaderen. Was de Alk maarsche spil iets minder dan in Zaandam, de geheele linkerwing en vooral de Grand speelde thans stukken beter. De Alkmaarsche verdediging was er ook nu, en vooral voor half time, lekker in en vooral het resolute en soliede optreden van Slikker, gaf veel vertrouwen. Ook Houtkooper was beter, dan in het vorige treilen, doch de half- linie en vooral na de thee was minder goed op dreef. We kunnen het no^ niet begrijpen en ach ten het totaal onnooaig, dat men na een gunstigen voorsprong, 31, de verdedigende iaak minder serieus gaat opnemen. We had den stellig verwacht dat men dit behaalde succes volkomen zou consolideeren. Waarom dan juist die opdringende houding van de halflinie en vooral van den spil die im mer tegenpunten tot gevolg heeft? Neen Alkmaarsche Boys dat tweede tegenpunt, dat weer nieuwe spanning en nieuwe mogelijk heden gaf, had er niet megen wezen Het ontstaan van het tweede tegenpunt, was een gevolg van een reeds eerder gemaakte fou'. Wel trachtte de doelman in laatste instantie nog erger te voorkomen, doch het lukte hern niet. Dit mag niet meer gebeuren! Daar tegenover agen we de Alkmaarsche aanval stukken beter dan in het vorige tref fen, hoewel het de hecren ook nu weer niet mee zat. Met een tikje geluk waren er stellig enkele doelpunten bijgekomen. Al met al speelden de Boys een wedstrijd die onge twijfeld nieuwe moed voor de toekomst zal geven. En Beverwijk? Het komt ons voor, dat de Beverwijkers in techniek achteruit zijn ge gaan en hun tekortkomingen met minder ge- wenscht spel denken te moeten aanvullen. De arbiter kreeg het dan ook niet bepaald ge makkelijk en zag zich ten slotte genoodzaakt toen een Beverwijk-speler een dreigende houding tegen hem aannam handelend op te treden. Het uit 't veld zenden van den be trokken speler maakte de verstandhouding er niet aangenamer op. Reeds dadelijk na de rust meenden we een ander Beverwijk te zien, hun veldwerk werd plotseling goed, hun aanvallen gevaarlijker en leverden al even onverwacht een doelpunt op Toen echter eenigen tijd iater de gast heeren niet alleen gelijk maakten, doch met een de leiding namen, was het weer in de Beverwijk-gelederen mis. De heeren stonden vaak raar te schutteren, alleen de doelman maakte hierop een uitzondering en bleek uit het goede hout gesneden. Over den wedstrijd nog het volgende: Het ongunstige weer had tot gevolg, dat de publieke belangstelling minder groot was. Nadat scheidsrechter Swart laat tossen en we bemerken dat de Boys eerst tegen wind zullen spelen, zien we de volgende opstellingen binnen de lijnen: Alkm. Boys. Keesen Slikker Houtkooper Weel Koster Poetskoke Indri Brouwer Kwadijk de Groot de Grand Scheidsrechter Swart. Th. Kuijer Teeling Markx Maanhout Koning Hoogewerf v. Amersfoort W. Kuiier Zoutman J. Kuijer Adrichem B e v t r w ij k. Het begin laat 'n wederzijdsch verkennen zien, totdat eindelijk Keesen een paar maal handelend mag optreden en het gaat hem goed af. Dan komen de Boys wat los en veie gevaarlijke aanvallen vooral van rechts, worden opgezet en..... afgeslagen Een plotselinge goede ren van de Grand le vert een corner op. Hoewel goed genomen, even goed weggewerkt. Door zeer goed werk van Slikker, blijft ook het Alkmaar sche doel van doorboring vrij. Opnieuw zet de Grand een goede aanval op, waarbij de bal na zeer veel moeite juist voor de doel lijn door Adrichem kan worden weggewerkt Opnieuw worden enkele goede Boys-aanval len met moeite bedwongen. Dan een tegen aanval op links, doch uit zeer goede positie wordt ver naastgeschoten. Dan kan Hout kooper erger voorkomen, ten koste van een corner, die echter achter wordt geplaatst. De Beverwijker doelman krijgt wederom zeer lastig werk te doen, doch hij is onge naakbaar. Weer kan de Grand goed door breken, doch wordt juist buiten het beruchte gebied „genomen" en mag een vrije schop verwerken, die een penalty oplevert, Indri plaatst zich achter het leder en zal het von nis voltrekken. Het schot komt echter in Adrichem's veilige handen terecht. Nieuwe Boys-aanvallen worden eveneens gekeerd, totdat Keesen een verraderlijk hard laag schot, keurig verwerkt.. Indri mag een paar corners nemen, maar ook nu weten de Bever wijkers er raad mee. Dan komt de kans van den dag. Van links komt de Groot, recht voor doel staande, in het bezit van den bal. Inplaatst van te schieten plaatst hij naar rechts waar zoowel Kwadijk als Indri worden verrast en er dus een mooie kans verloren gaat. Nadat Kee sen er nog eens aan te pas komt, een Bever wijk-back bijna in eigen doel kopt en een prachtige Boys-aanval van de Grand naar Kwadijk, deze doorbreekt naar Indri, die vervolgens onder de lat inschiet, doch Adrichem juist over kan tippen, breekt de rust aan. Reeds dadelijk na rust krijgt Keesen moeilijk werk te doen, doch ook hij mag er wezen. Nadat een paar goede Boys-aanval len wederom zijn bedwongen, zet Beverwijk een plotselinge uitval op en het is Teeling, die met een goed schot z'n club de leiding geeft, O1. Beverwijk schijnt er iets beter in te komen, doch de Boys nemen langzaam aan het spel weer in handen. We noteeren reeds dadelijk een paar corners van Indri, die evenals een kanjer van de Groot, keurig worden verwerkt. Een corner van de Grand levert eveneens niets op en dan mag de Alkmaarsche verdediging weer goed ingrij pen. Opnieuw mag Indri een corner verwer ken. Brouwer zal inkoppen, doch raakt het ieder ten deele, dat bij de Grand komt, die met een hoog schot den stand gelijk maakt, 1I. Er is dan juist twaalf minuten gespeeld en men is nog nauwelijks van de vreugde bekomen, als de Groot een minuut later f ced aan den naar binnen zwenkenden ndri afgeeft, die met een keurig schot den stand op 12 brengt. Dit schijnt de Beverwijkers te prikkelen en van nu af zien we minder gewenscht spel. Een Beverwijk-speler wordt al spoe dig van het veld gezonden en nadat een corner van Indri goed is weggewerkt, kan de Grand een verraderlijke schuiver inzenden, die Adrichem met moeite kan keeren Ook Keesen verwerkt een moeilijken hoogen bal. De Beverwijkers doen echter tamelijk onzeker en als de Groot een bal speelt, laat een der Beverwijkers het leder met z'n hak hard in eigen doel verdwijnen, 3—1. Dan is het pleit beslist, dat meent men, en schijn baar ook de rood witten die nu eens in het groen speelden. Dit is echter oorzaak dat een Beverwijker door de Alkmaarsche verdediging kan dringen. Keesen meent er ger te kunnen voorkomen, htt lukt niet en 't kieine voorzetje van links wordt o.s. in buitespel-positie benut en de stand is 32. Even later breekt het einde aan, zon der eenige wijziging. denvoor met een juiste spelverdeeling, doch was als gewoonlijk niet altijd gelukkig met zijn schoten. De binnenspelers verstaan hun tweeledige taak uitstekend, terwijl de buiten spelers C. Schoonhoven en v. Os al zeer ac tief waren. De rechtsbuiten wisselt goede voorzetten met goede passen naar zijn binnenspeler op tijd af. moet zich echier nog wat trainen op het nemen van corners. v. Os bewees gisteren ook op de links buitenplaats een uitstekende partij te kunnen spelen. Hij was zeer snel, gaf zijn voorzet ten uitstekend voor het doel, evenals zijn corners. Hierdoor kwam ook Kranenburg's spel beter tot zijn recht en deze beiden vorm den thans een uitstekenden rechtervleugel. Over den wedstrijd zelf, die uitstekend werd geleid door scheidsrechter Vas Dias, het volgende: Het veld was door den steeds vallenden regen zeer glad geworden, doch bespeel baar. Alkmaar is, goed gesteund door haar half linie, reeds direct in den aanval en de Schagen-achterhoede moet reeds direct haar volle kunnen toonen om doelpunten te voor komen. Toch neemt Alkmaar reeds spoedig de leiding, wanneer Kranenburg van flinken afstand hard inschiet. Wel tracht S. dan het spel te verplaatsen en brengt zij het ook wel eenige malen tot de Alkmaar-backs, maar verder weet zij het dan toch meestal niet te brengen. Mocht nog een schot volgen, dan vindt zij Duive- man op zijn post. Het gladde veld maakt het de Alkmaar voorhoede moeilijk, de kansen welke haar regelmatig door goede voorzetten zoowel van links als van rechts worden geboden, te benutten. Wanneer echter een voorzet van rechts juist in het strafschopgebied komt, weet Schoonhoven, hierbij goed gesteund door Kranenburg, nummer twee te scoren. Wij denken dan Kuis nummer drie te zien scoren, wanneer de rechtsbuiten een goede pas naar zijn binnenspeler geeft, deze met een voorzet en Kuis inschiet. Het schot is echter iets te zacht en de S.-keeper heeft er dan ook geen moeite mede. Wij noteeren dan nog een goede doorbraak van S., er wordt hard ingeschoten, doch Duiveman redt verdienstelijk. Met een 2—O-voorsprong voor Alkmaar komt dan de rust. Na de rust steels weer een aanvallend Alkmaar. De Schagen-achterhoede heeft het dan ook zwaar in deze periode, maar weet soms op de wonderlijkste manier voorloopig erger te voorkomen. Het is dan van Os, die een schuin schot op het doel lost. De keeper laat den gladden bal vallen en het is 3—0. Dit doelpunt wordt spoedig gevolgd door een goed doelpunt van Kuis. Het wordt Schagen dan toch te bar, en ze tracht het spel te verplaatsen doch slaagt hierin niet. Hiervoor zijn de Aikmaar- halflinie en achterhoede te sterk. Alkmaar is dan weer in den aanval en wij noteeren goede schoten van Kranenburg, Kuis en A. Schoonhoven. De Scha gen-keeper redt dan eenige malen verdienstelijk, terwijl een hard schot van A. Schoonhoven van den paal terugspringt. Wij denken dan reeds dat de stand 4O zal blijven, doch het is v. Os, die plotseling naar binnen is gekomen, die nummer vijf scoort. Met dezen stand komt dan het einde. Schagen is een hard werkend elftal zonder bepaalde uitblinkers. Over het Alkmaar-elftal schreven wij reeds het een en ander, waaraan wij slechts kun nen toevoegen, dat ons dit Alkmaar-elftal sterker lijkt dan dat van het vorig seizoen. Het geheel klopt beter. Een uitslag, welke een vrij eenzijdigen wedstrijd zou doen vermoeden en toch is dit niet het geval geweest. Wel was Alkmaar sterker en vooral tegen het einde zelfs regelmatig in den aanval, doch wij hebben ook van Schagen menig goed opgezetten aanval gezien, althans voor de rust, doch de Schagen-voorhoede trof maar steeds een halflinie en achterhoede op haar weg, welke weet wat noodig is om de tegenscore laag te houden, en welke van geen wijken weet ook! Was ook de Alkmaar-achterhoede reeds het vorig seizoen sterk, de halflinie is veel vooruit gegaan bij vorig jaar en zet steeds weer opnieuw haar voorhoede met lange passes aan het werk. Deze halflinie mag den indruk wekken iets teveel verdedigend te spelen, haar voor hoede ondervindt hiervan geen enkel na deel, omdat deze in de eerste plaats de be schikking heeft over twee uitmuntende ver bindingspelers in Kranenburg en C. Schoon hoven, doch ook de halflinie weet haar toch steeds te bereiken. Ook in de voorhoede klopte het gisteren uitstekend. Kuis toonde zich een goede mid- Zwaluwen is er in geslaagd om J. H. een verrassende 42 nederlaag toe te brengen. Verdiend was deze overwinning lang niet, integendeel, het had best anders om kunnen zijn. J. H. speelde een keurige partij, ze was veel enthousiaster dan Zwa luwen, maar geluk had ze nu eenmaal niet. Enfin, we zullen hopen, dat fortuna een volgende keer J. H. eens goedgunstig ge zind is. Over het verloop van den wedstrijd het volgende: Reeds dadelijk na den aftrap waren ae Zwaluwen in den aanval, doch deze leverde niets op. De J. H.-keeper kon er niet bij en terwijl iedereen dacht, dat de bal out zou rollen, wist de Zw. linksbuiten hem nog net een tikje te geven, goal. 0—1. Binnen 3 minuten had Zw. dus al een voor sprong. Nu ging J. H. uit een ander vaatje tappen. En spoedig bleek ook dat zij het haar tegenstander op alle manieren lastig zou maken. Alles klopte als een bus. Men maakte bijkans geen fouten en de verwar ring die in de Zw.-achterhoede ontstond, deed vermoeden, dat men ieder oogenblik den gelijkmaker zou kunnen verwachten. Plotseling kwam Jansen alleen voor den keeper, doch zijn schot ging rakelings langs den verkeerden kant van den paal. J. H. bleef in den aanval. De vele schoten werden echter allen door de uitmuntend spelende J. H.-keeper gestopt of verwerkt. Een fraai schot van Hooyer stompte hij corner, die niets opleverde. De Zw. kregen niets toe, steeds was er een Oranje-trui, die de bal wist te bemachtigen. Een pracht aanval over rechts, gevolgd door een schitterend schot van Ab v. d. Hof bracht eindelijk de lang verwachte gelijkmaker, 1—1. De Horineezen kwamen nu opzetten, de tanden op elkaar geklemd. Zoo bereikten zij een paar maal de J. H.-veste, zelfs met kans op succes, maar de J. H. achterhoede was op haar qui vive. J. H. liet zich echter ook niet onbetuigd. Ze wist zich kans op kans te scheppen. Vooreerst bleef het daar bij, daar achtereenvolgens Schut overkopte, Kuiper over en Hooyer naast schot. Tenslot te belandde de bal uit een voorzet bij P. Kui per, die niet aarzelde, maar laag en hard inschoot, 2—1. Tot de rust bleef J. H. het beste van het spel behouden. Aanvankelijk leek het er in de tweede helft veel op, dat het spelbeeld van de eer ste drie kwartier zou gehandhaafd blijven. J. H. trachtte zich zoo goed mogelijk spe lend kansen te scheppen, kansen die ook in derdaad kwamen, maar die stuk voor stuk

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7