Agenda KIJKENisKOOPELCLOECK £aatste A Stad eK O lüeecêecicht Xcooutciaal Hieuw* Van het oorlogsfront. Kleine tankaanval. GROOT DEVIEZEN-PROCES TE BERLIJN. DE NEDERLANDSCHE SANCTIES. De vereischte uitvoeringsmaat regelen. DE „OUDE DE BIE" GEARRESTEERD. Hij zou alles in scène gezet hebben. DE REGEERING AFGETREDEN. De muiterij op „De Zeven Provinciën". BENOEMD. BERGEN. Een serenade. SCHAGEN. Aanbesteding. HEILOO. SCHAGERBRUG. Begrafenis K. v. Loenen. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Wetten der zee (real.) Toegang boven 18 jaar. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Bavianenland (avonturen), hoofdrollen mr. en mrs. Martin Johson. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Dt nacht der terechtstelling (dram.); hoofd rollen Clark Gable. Myrna Loy; extra-num- mer de comedie Koningin en dictator. Toe gang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, telkens des avonds half acht, hoofdnummer Hou je roer recht (hum.); hoofdrol Joe Brown. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag matinee. Dinsdag 29 October. 8 uur, dancing Harmonie, rede H Snee vliet over den oorlog Italië—Abessinië voor het P. A. S., N. A. S. Vrouwenbond en R S A P. 8 uur, café Central, rede Jo de Haas: Is iedere oorlog misdaad? Woensdag 30 October. 8 uur, Harmonie, optreden Frederic Lamond voor de Alkm. Kamermuziekver. 8.15 uur, in de handelsschool, lezing van den heer Daalder voor de Volksuniversiteit. Donderdag 31 October. 8 uur, bioscoop Harmonie, film Pandion de Vischarend voor de Volksuniversiteit, toe gelicht door J. P. Strijbos. 24 uur, café Kamsteeg te Stompetoren, kookdemonstratie. 8 uur, De Unie, concert. (Ongecorrigeerd.) Officieele Abessinische berichten van de fronten spreken van nieuwe activiteit der Italiaansche troepen aan het zuidelijke front. Maandag is in het dal van Barrei een kleine tankaanval gedaan, die echter geen buitengewone resultaten heeft opgeleverd, daar de Abessinische troepen gevechten met tanks in bijzondere mate vermijden. In den loop van deze actie zijn eenige plaatsen ge bombardeerd, speciaal Gabredarre in het Fafandal. Volgens deze Abessinische mededeelingen is aan het noordelijk front tot dusverre geen groote actie ingezet. Alleen de Italiaansche luchtmacht verricht haar gewone verken- ningswerk. Naar te Addis Abeba beweerd wordt wor den de verkenningstochten der infanterie aan bet noordelijk front uitsluitend door in- landsche troepen verricht, die voor een deel naar de Abessiniërs zijn overgeloopen. Groote gevechten hebben niet plaats ge had. De berichten over een bombardement van Harrar en Dessiè worden hier ontkend. Voor de Berlijnsche strafkamer van het landsgericht is vandaag een aanvang ge maakt met het grootste deviezenproces, dat tot dusverre tegen de leden van katholieke orden gevoerd is. Aangeklaagd is de procuratiehoudster der Genossenschaft der Schwestern Unserer Lie- ben Frau G. M. B. H., Anna Schrörs uit Mühlhausen bij Kempen. Zij wordt ervan beschuldigd een bedrag van R.M. 825.000 aan deviezen naar het buitenland te hebben gesmokkeld. Volgens de dagvaarding is R.M. 645.000 naar Nederland gesmokkeld, terwijl de rest via de Universumbank te Münster naar de Universumbank te Amster dam werd gebracht. Het geld diende in hoofdzaak voor het terugkoopen van obliga ties der buitenlandsche leeningen van de orde. Het proces zal waarschijnlijk twee dagen in beslag nemen. Teneinde de verdere toepassing van de uitvoerverbodenwet en de toepassing van de Maandag j.1. afgekondigde sanc- tiewet mogelijk te maken, houdt de re geering zich thans bezig met de voorbe reiding der vereischte uitvoeringsmaat regelen. Deze maatregelen respectievelijk be treffende de credietverleening, den in voer uit Italië en den uitvoer van zekere grondstoffen naar Italië maken overleg noodzakelijk tusschen tal van departe menten. De vaststelling van den definitieven datum zal geschieden in verband met den uitslag der besprekingen in het coördinatie-comité te Geneve, welke op 31 Oct. a.s. zal aanvangen. De Neder- landsche regeering zal daar zijn ver tegenwoordigd door H. M. gezant te Be'n, ridder van Rappard, permanent vertegenwoordiger van Nederland bij den Volkenbond. De gemeentepolitie te Oss heeft heden morgen den ruim 50-jarigen M. de Bie, vader van P. de Bie en Wimke de Bie, welke beide personen reeds veroordeeld zijn, de eerste wegens moord, gepleegd op zijn neef G. de Bie, de tweede als medeplichtige aan den roofoverval op de gebroeders Verhoeven te Ooyen, ge arresteerd. De arrestatie van den vader staat in verband met den roofoverval te Ooyen. Uit getuigen-verklaringen zou n.1. zijn gebleken, dat het geheele plan voor dezen roofoverval door hem in elkaar is gezet. Hij zou dan ook een gedeelte van den buit hebben ontvangen. De man zal ter beschikking van den officier van justitie den Bosch gesteld worden. De Spaansche regeering is afgetreden. Luitenant van Boven dient gratie-request in. Naar wij vernemen, heeft luite nant H. L. van Boven door bemid deling van zijn raadsman mr. J. de Vrieze een gratie-request inge diend bij H. M. de koningin. In dit request wordt er op gewezen, dat luitenant van Boven de orders van de regeering en de militaire autoriteiten, om geen geweld te gebruiken heeft opgevolgd en dat het militair Wetboek van Strafrecht door den Krijgsraad en het Hoog Militair Gerechtshof anders en strenger is uitgelegd dan zulks ge schiedde door de militaire autoritei ten vóór de muiterij. Daarnaast worden verschillende feiten opgesomd, die requestrant sterkten in het denkbeeld, dat de autoriteiten geen geweld dadig optreden tegen de bemanning wensch- ten. Er wordt aan H. M. de koningin ver zocht om de opgelegde gevangenisstraf en de ontzetting uit den militairen dienst onge daan te maken of een straf op te leggen, ge lijk aan de ondergane preventieve hechtenis, eveneens zonder ontzetting uit den militai ren dienst. HOOG WATER IN ZWITSERLAND. Door den sterken regenval is in verschil lende streken van Zwitserland het water zeer hoog gestegen. De Klausenstrasze, welke het kanton Grariz met Uriz verbindt, is op een plaats onder afvallend gesteente bedolven. Te Rougemont is een boerenhoeve door bergstroomen weggespoeld, waarbij een man, een vrouw en twee kinderen om het leven kwamen. AUTOBUSDIENST OVER AFSLUITDIJK. Alle verdachten vrijgesproken. Voor het Kantongerecht te Sneek stonden op 15 October terecht de heeren S. de V. te Harlingen; H. W. te Leeuwarden; D en W. dt J. te St. Anna Parochie en W. de J. te Huizum, wegens het zonder vergunning in werking houden van een autobusdienst van Leeuwarden over den Afsluitdijk naar Am sterdam, Rotterdam en Den Haag v.v. De dienst werd gevoerd onder den naam Friesch Hollandsehe Reisvereeniging „Sa menwerking". De eisch was voor D. en W. de J. te St. Anna Parochie vrijspraak en tegen de drie anderen, die be stuursleden der vereeniging waren, 25 boete, subsidiaT vijftien dagen hechtenis. De kantonrechter, heden uit spraak doende, sprak alle verdach ten vrij. Als verdediger trad op mr. N J. Polak uit Groningen. AUTO TEGEN BOOM GEREDEN. Twee dames gewond. Hedenmorgen te omstreeks negen uur is een personenauto, toebehoorende aan den garagehouder W. de koing te Rilland Bath (Z.), bij het nemén van een bocht, in den weg Rilland Bath-Bergen op Zoom, tegen een boom gebotst. De auto werd aan de voorzijde geheel in gedrukt. Van de inzittenden, den heer de Jager met vrouw en dochtertje en mevrouw de Ko ning, werden de beide dames gewond Dr. van der Kar uit Hoogerheide verleende de eerste hulp. Mevrouw de Jager klaagde over hevige inwendige pijnen; mevrouw De Ko ning werd zoo ernstig aan het hoofd ge wond, dat haar toestand zorg baat. Beide dames zijn naar het Algemeen Burgerlijk Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd. ADOLPHE MEN JOU ERNSTIG ZIEK- E>e beroemde filmacteur Adolphe Menjou is ernstig ziek. In verband met een maag ziekte is hem te Hollywood een bloedtrans fusie toegediend. MOTORSCHIP OP KRIB GELOOPEN. Schip, dat ce hulp kwam, gezonken. Gisteravond is het motorschip „Ver trouwen", groot 44 ton, geladen met zand, schipper P. Oosterlee uit Maas land, nabij Dordrecht op een krib ge- loopen. Het motorschip „Energie", schipper Keijzer, eveneens uit Maas land, met zand geladen en groot 44 ton, is bij het verleenen van hulp aan de „Vertrouwen gezonken. De opvarenden van de „Energie" konden bijtijds aan boord van de „Vertrouwen" komen, waarna allen gisteravond aan wal zijn gebracht. Beide schepen zullen gelicht moeten worden. Benoemd tot,hoofd van den te organi- seeren gemeentelijken geneeskundigen en gezondheidsdienst te Enschedé Dr. A. A. Koopal, Geneeskundig Inspecteur van het Centraal Genootschap, alhier. GESLAAGD. Bij de op 25 dezer te Amsterdam door de Ver. v. Leeraren in Stenografie en Machine- schrijven gehouden examens slaagde voor kantoorstenograaf in de Duitsche taal de heer D. Pronk te Bergen. 1 S INGESLOTEN. De jeugdige arbeider C.S. alhier, die wordt verdacht betrokken te zijn bij eenige rijwiel diefstallen hier ter stede, is heden aangehou den en ingesloten in het Huis van Bewaring. IN VRIJHEID GESTELD. De grondwerker de L. te Wieringen, die was gearresteerd als verdacht van oplicht;ng en in verband daarmede ter beschikking was gesteld van de Justitie te Alkmaar, is wedei- om op vrije voeten gesteld. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUW. CREDIET N.V. Met het oog op de onzekere politieke en economische omstandigheden acht de direc tie, in overleg met commissarissen, het voor zichtig ditmaal geen interim-dividend op de cum. pref. aandeelen uit te keeren. RESTAURATIE KASTEEL ASSUMBURG. De vorige week is de steiger, welke zoo langen tijd de oostelijke vleugel van het kasteel De Assumburg ontsierde, verdwenen en tegelijkertijd is met deze verdwijning de oostelijke toren zoowel in- als uitwendig keurig gerestaureerd en als woning voor de jeugdnerbergvadei aangewezen. Binnen niet al te langen tijd hoopt het be stuur der Ver van Monumentenzorg het kasteel te bezoeken, teneinde te doen vast stellen. welke gedeelte van het slot thans aan de beurt voor herstelling komt. HERMAN HEIJERMANS' DUIZENDSTE „DE MEID". In het „Galden Vlies" te Alkmaar. Het De Boervan Rijk ensemble zal op Maandag 4 November a.s. in de zaal van den heer Mooy, Schouwburg ,,'t Gulden Vlies", te Alkmaar een vertooning geven van Herman Heijermans' comedie „De Meid". In vele plaatsen van ons land is de her denking van de 1000e voorstelling van dit tooneelwerk van onzen greoten Nederland- schen tooneelschrijver, reeds gevierd <*n thans stelt de directie van het de Boervan Rijk ensemble in overleg met den heer Mooy ook het Alkmaarsche schouwburgpubliek in de gelegenheid voor prijzen, vallende binnen ieders bereik, de creatie van mevr. de Boer— van Rijk als Annemie, de Meid, te gaan zien Dit is de eenige voorstelling, die van „De Meid'' te Alkmaar gegeven zal kunnen wor den. SALARIEERING GEMEENTE- PERSONEEL. In bijlage Nr. 160 deelen B. en W. mede, dat bij zijn brief van 4 September j.1., de mi nister van binnenlandsche zaken verzocht: a. te bevorderen, dat met ingang van 1 Januari 1936 op de bezoldigingen van de ambtenaren (met inbegrip van het politie personeel) dezer gemeente een nieuwe kor ting wordt toegepast van pl.m. 5 in ver band met het voornemen der regeering om ten aanzien van het rijkspersoneel eenzelfde korting in te voeren: b. de loonen der gemeentewerklieden op nieuw te toetsen aan het plaatselijk loon- en levenspeil en voor zooveel noodig en mogelijk een verlaging daarvan te bevorderen. Met de commissie van overleg voor de ambtenaren en voor de werklieden en de Ver eeniging van Hoogere gemeente-ambtenaren te Alkmaar, zijn B. en W. van meening, dat voor verdere verlaging van salarissen en loonen thans geen aanleiding aanwezig is. Op uitvoerige gronden stellen zij den raad voor te besluiten hen te machtigen aan den minister mede te deelen, dat ook naar uwe meening er geen aanleiding is tot verdere verlaging van de salarissen en loonen met ingang van 1 Januari a.s. het besluit te nemen. zijn gegaan, het een de gunstige zin behou dende, welke het steeds gehad heeft, het an pdere hoe langer hoe meer afwijkend in on- gunstigen zin om in onze dagen de aandni ding te worden van een handeling, welke slechts egoïsme, gebrek aan gemeenschaps zin en wat niet meer verraadt. Het sparen daarentegen staat daar nog altijd onbewogen en onaangetast, heden ten dage even goed als in de grijze oudlieid hooggehouden als een deugd, van welker hooge waarde ieder weldenkend mensch over tuigd moet zijn. Sinds het geld zijn intrede deed als ruilmiddel, werd het sparen in de tegenwoordige beteekenis mogelijk gemaakt Jong en krachtig zijnde meer verdienen dan voor direct gebruik noodig is en dat meerdere bewaren voor den kwaden dag, waarop de omstandigheden geen voldoend loonenae arbeid meer toestaan, is stellig individueel maatschappelijk een verstandige en doeltref fende handelwijze. Zooals alles, wat lang stand houdt zoo nu en dan eens op zijn deug delijkheid wordt beproefd, is ook het woord sparen herhaaldelijk critisch bekeken. Het is nog luttele jaren geleden, dat de groote Ford, aan wien naast een groot organisato risch talent een zekeren originaliteit op eco nomisch terrein niet kan worden ontzegd, het sparen voor veler oogen op zijn grondvesten deed trillen. Vele trouwe spaarders vroegen zich af, of ook zij behoorden tot de groote groep van onnoozelen, waarbij Ford met zijn orakelwoorden hen scheen in te deelen. Scheen, want alras bleek, dat de bedoeiing van den uitspraak slechts was ook bij het sparen het juiste midden te doen houden. Geen overdrijving, doch sparen met ver stand. Niet alles op zij leggen voor den spreekwoordelijken ouden dag, maar in de jeugd durven uitgeven, hetgeen noodig is voor verdere bekwaming en ontwikkeling. Nog meerderen hebben wel eens getracht achter het woord sparen als maatschappelijk deugd een vraagteeken te plaatsen, maar telkens weer hebben de verdedigers van de spaargedachte hun uitroepteeken kunnen handhaven. In die verdedigingslinie staat als Wereldorganisatie vooraan het Internatio nale Instituut voor het Spaarwezen, geves tigd te Milaan. De taak van die federatie is enkel en alleen gericht op de bevordering van het sparen over de gansche wereld. Om aan die propaganda steun te geven, is door het in 1924 te Milaan gehouden congres voor het Spaarwezen de 31ste October, de dag van sluiting van dat congres, geproclameerd tot Wereldspaardag. De Spaarbankbonden, leden van het Inter nationale Instituut en op hun beurt weer de spaarbanken in de verschillende landen, nemen alle op hun gebied een evenredig deel over van de taak om ter gelegenheid van dien dag de spaargedachte te propageeren; groot en klein te wijzen op de beteekenis en het belang van sparen, als het universeele middel om weer te komen tot grooter wel vaart. Bij de propaganda voor de spaargedachte is het de wetenschap, dat uitsluitend het be lang van den spaarder het beoogde doel is, dit de spaarbanken de vrijmoedigheid geeft uit vollt overtuiging de gedachte, welke aan de instelling van den Wereldspaardag ten grondslag lag, verder uit te dragen in eigen werkingssfeer. Sparen is nog altijd het eenige middel tot vorming van nieuw kapitaal en nu meer noodig dan ooit om ons welvaartspeil, dat de oorlog zoo leelijk heeft doen dalen, weer op te voeren. Zonder sparen geen spaarbanken, maar ook zonder spaarbanken geen sparen en zelfs: door de spaarbanken tot sparen. Die overweging doet de spaarbanken in alle be scheidenheid in deze dagen de aandacht op zich vestigen, overtuigd aU zij zijn dat de gene. die eenmaal de weg naar de spaarbank heef* gevonden, daardoor meteen op den weg tot sparen is, de weg die leidt tot het doel: onafhankelijkheid te allen tijde. WALVISCHGERAAMTE IN DE WIERINGERMEER. In den Wieringermeer is men bij het ploe gen op een hard voorwerp gestuit. Bij het uit graven ontdekte men over een groote lengte een sreraamte. De Wieringermeer-directie gaf dr. Fledder te Leiden kennis van de vondst Deze vermoedt, dat het een geraamte is van een walvisch van pl.m. 2000 jaar geleden. Men verkreeg vrijwel het geheele geraamte bijeen; al de deelen zijn naar Leiden overge bracht. Verschillende stukken zijn gewogen; eer. stuk, vermoedelijk van den kop, woog 45 KG.; een tweetal kaken ieder 15 K.G.; deze bleken 1.70 M lang te zijn. DE WERELDSPAARDAG. Hamsteren of sparen. Hamsteren of sparen. Hebben wij hier een keuze tusschen twee verschillende handelin gen of tusschen twee woorden met gelijke be teekenis? Oorspronkelijk ongetwijfeld het laatste. Wanneer de kleine knager in den nazomer met noesten vlijt van den rijken oogst veel meer in zijn winterverblijf bijeengaarde, dan voor zijn dagelijksche behoeften noodig was, opdat hij in den langen winter voldoende leeftocht in voorraad zou hebben, dan deed dat beest daarmede in onze oogen niets on sympathieks. Alleen zullen zijn medeschep selen, die niet van nature eenzelfde instinct volgden, wanneer in de lente de hamster nog \oorraad over had, wel eens gedacht hebben, dat dat meerdere onnoodig aan hun disch was onttrokken, zij dus aan den hamster hun eigen gebrek verweten, waartegen deze had kunnen inbrengen: „Doe als ik, zorg ook in tijd van overvloed voor de donkere dagen die feilloos komen zullen, spaar hetgeen ge niet voor direct gebruik noodig hebt''. Wat was dus oorspronkelijk hamsteren anders dan sparen, primitief sparen in de dierenwereld? We behoeven ons echter niet eens de b»- ruchte oorlogsjaren in herinnering terug te smrpn °mute beseffen, dat de beteekenis van dezelfde a^lSterien teS«nwoordig niet meer dezelfde is, dat ze langzamerhand van elkaar INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 22—29 October 1935. Nieuwe zaken: Alkmaar: Handelsonderneming „Taco", Lindenlaan 35, stroopmeleerinrichting. W ij z i g i n g e n: Alkmaar: W.I.C.A., winkel in consumptie artikelen, Filiaal gevestigd te Alkmaar Langestraat 83. Akersloot: Coöperatieve Stoomzuive'- fabriek „De Hoop", Julianaweg 237 Be- stuurwiiziging. Barsingerhorn: J. Smit Tz., Kreil C 19 smederij. Overgegaan aan: J. J Bas Den Helder: W.I.C.A., winkel jn con- sumptie-artikelen. Filiaal gevestigd te Den Helder, Spoorstraat 116. Limmen: J. de Groot, Rijksstraatweg B 18. Overgegaan aan: P Koning De Rijp: Coöperatieve Spaar- en voor SC\vr '1 >6 Bestuurswijziging Winkel: Coöperatieve Broodbakkerij en verbruiksver. „£)e Tijdgeest" G.A. Bestuurs wijziging. 8 Zondag vierde het echtpaar Binn kendaal in de Dorpstraat z?n 40?ir?g huwelijksfeest. Bergen's Harmonie BHlanke»daal tamboer is, bracht het bruidspaar 's avonds om 8 uur een serenade, waarbij de voorzit ter den veteraan van Bergen's Harmo- naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 29 October. van Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 777,3 m.M. te 11 Coruna. Laagste barometerstand 737,2 m.M. te Seydisfjord Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 30 October: Meest matige tot krachtige zuidwestelijke tot westelijke windzwaar bewolkt tot be trokken; regenbuien; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. Met groote snelheid hebben zich daalge- bieden van de nieuwe depressie bij IJsland, die daar dieper werd naar de Noorsche kust verplaatst, terwijl andere vrij diepe over de Britsche eilanden trekken. De hooge druk in het zuidwesten bleef belangrijk, maar trok zich evenals die in het noordoosten terug, met uitzondering van een smalle opklarings- strook. Van zuid-Zveden tot Oostenrijk Is het weer overal regenachtig en stormachtig onder invloed van de depressie. In Scandinavië valt op vrij veel plaatsen sneeuw, bij lichte vorst. In oost-Duitschland nog regen aan de achterzijde van de vorige depressie. Vooral om het Kanaal waaien stormach tige westelijke winden aan de Noorsche kust Frankrijk heeft op bijna alle stations regen. Voorloopig moet men nog op stormachtig en regenachtig weer rekenen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.12 uur licht op. nie en diens echtgenoote namens het corps hartelijk complimenteerde. Tijdens de serenade passeerde toeval lig Burgemeester van Reenen met zijn echtgenoote in de auto, die dadelijk stopte. De burgemeester en zijn echtge noote kwamen het echtpaar Blanken- daal even gelukwenschen, welke atten tie zeer op prijs werd gesteld. De heer Blankendaal, die reeds 24 jaar lid van Bergen's Harmonie is en reeds eerder den wensch te kennen gaf als zoodanig te bedanken, zal volgend jaar 65 jaar worden en dan na zijn zil veren jubileum als lid van B. H. het ccrps verlaten. Het spreekt vanzelf dat de leden van B. H. na de serenade werden getrac- teerd. Gisteren werd door den makelaar H. Dekker te Schagen publiek aanbesteed voor diens lastgever de bouw van drie woonhui zen met garage aan den Rijksstraatweg te Heiloo. Ingeschreven werd door: J. Bruin te Bo- beldijk 9300, G. Tervoort te Egmond 9100Gielens en Zoon te Spierdijk j 8895; A. Klaver te Berkhout 8742; C. Blok te Velsen 8253; R. Kuiper te Heiloo 8250; L. Visser te Koedijk 8185; J. Molenaar te Koedijk 7750; C. Kroon te Limmen 7743; C Hoedjes te Heiloo 7592; A Pranger te Oudkarspel 7028; de Haan en Klaver te Heiloo ƒ6951.80. De gunning is aangehou den. Bij de Maandagavond gehouden verlo ting van den nat. bond „Het Mobilisatie- kruis is de hoofdprijs, een ameublement, gevallen op no. 225. Onder groote belangstelling is J.1- Maandagmiddag op de algemeene be graafplaats te St. Maartensbrug het stoffelijk overschot van den heer K. v. Loenen ter aarde besteld. Behalve familieleden, vrienden bekenden van den overledene, waren op do begraafplaats aanwezig de burg®" meester en de gemeentesecretaris van Zijpe, wethouder Van der Sluijs, notaris van Veen, oud-burgemeester de Moor» bestuursleden van de harddraverijver- eeniging „Voorwaarts", van de vereepi* f?ing „Nut en Genoegen", de afdeelin? „Schagerbrug" van den Bond voor Staatspensio neering en de woning* bouwvereeniging „Zijpe". Aan de geopende groeve werd het v oord gevoerd door den heer G. van der Sluijs, die het werk van den heer Van Loenen als voorzitter van de afdeeling van den Bond voor Staatspensionnee- ring herdacht, speciaal ten opzichte van de jaarlijksche autotochten voor de ouden van dagen. Ds. Witkop herinnerde aan het werk van den overledene als nuttig lid van de samenleving. Als vriend en collega sprak de heer C. J. Bosker, uitgever van de „Wierin- ger Courant", die den ontslapene s hetste als goed vriend en hard wer ker, door wiens overlijden een niet te vervullen plaats zal openblijven. Naméns de familie werd bedank' voor de belangstelling.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2