AKKERTJES DE LAATSTE LES VAN LANGELOT zuidsch ar w oude, wnjk aan zee en duin. schagerbrug. burgerbrug. egmond-binnen. texel. AKKER.CACHETS hensbrcek. koedijk, dirkshopn. heiloo. in den 15 Beantwoording vragen van den heer V. p «eiisper, betreffende de exploitatie van het r'entraal-Ziekenhuis (bijlage Nr. 147). Ta Voorstel inzake grenswijziging dezer iemeente (bijlage Nr. 14«). 17 Idem tot het verleenen van machtiging tot het doen van af- en overschrijvingen van L 0p posten der begrootingen voor 1934 en tót vaststelling van suppletoire begrootinger „nor 1934 van bedrijven en instellingen (bij lage Nr. 149). 18 Idem tot aanvulling der Verkeersveror- dening met eene bepaling omtrent de verlich ting van stilstaande bakfietsen en rij- en voertuigen (bijlage Nr. 150). 19 jdem tot wijziging van de Verkeersveror- dening met betrekking tot de wandelpaden in ien Hout (bijlage Nr. 151). -X) Idem betreffende salarieering van het ^oiitienersoneel (bijlage Nr. 152). kj. idem tot het aangaan van een bank garantie ten behoeve van de N.V. Alkmaar- sche Exportveiling van Land- en Tuinbouw producten (bijlage Nr. 153). Idem tot aankoop van grond i Huiswaarderpolder (bijlage Nr. 154) 23, Idem tot voorloopige vaststelling der ge beente-rekening en van de rekeningen der be drijven over 1934, met rapport der raadscom missie van onderzoek (bijlagen Nrs. 132 en 155). Idem tot onttrekking van de Sportiaan «diverse daaraan gelegen terreinen aan het «ondbedrijf (bijlage Nr. 150). k Jdem tot het aangaan van een gemeen- ■diappelijke regeling met Castricum omtrent jet toezicht op openbare werken en het bouw- ai woningtoezicht in die gemeente (bijlage (LA '-«N 26 Idem tot vaststelling eener verordening voor de Zaterdagavondmarkt (bijlage Ni. ffig\ 27. idem tot wijziging van het Raadsbeslui* dd. 3 September j.1. inzake het sluiten van een overeenkomst met de N.V. Vereenigde Brandstof'enhandel met betrekking tot ruil en verkoop van grond (bijlage Nr. 159) 26. Idem met betrekking tot de circulaire van den minister van Binnenlandsche Zaken om trent een verder gaande verlaging van sala rissen van personeel (bijlage Nr. 160). QemeetUeraden OUDORP. Vergadering van den raad der gemeente Oudorp op Vrijdagavond 25 October Na opening van de vergadering werd door het nieuwe raadslid, de heer O. L. van der Post, de gelofte afgelegd Naar aanleiding van de voorlezing der notulen stelde de heer Leering voor, de no tulen voortaan aan de raadsleden toe te zenden, zoodat de voorlezing alsdan achter wege kan blijven. Dit voorstel werd door de andere leden gesteund. De voorzitter m«*ende bezwaar te moeten maken met het oog op de kosten, maar zegde toe het besluit in overweging te zullen ne men. Op een verzoek van den heer Frederiks om ontheffing van de hondenbelasting werd gunstig beschikt. Van de vereeniging Ons Belang van Zuid-—Roedijk was een verzoek ingekomen een maximum-snelheid vast te stellen op de nieuwe weg in de Nollen. Op voorstel van B. en W. werd besloten hieraan niet te vol doen. omdat het geregeld controleeren der snelheid bezwaarlijk gaat, terwijl de ge meente daartoe geen bevoegdheid heeft, daar de weg buiten de bebouwde kom ligt. Op voorstel van den heer Leering werd besloten van de Openbare- en Bijzondere scholen te verzoeken de kinderen te w ijzen op de gevaren van de weg. De bewoners van de Hoornsche weg had den een verzoek aan den raad gericht om vrijstelling van de betaling van een jaar- 1'jksche bijdragen voor de uitbreiding van electrisch net. Op voorstel van B en werd besloten de gevraagde vrijstelling •verleenen. Vin Ged. Staten was bericht ontvangen, volgens koninklijk besluit in deze ge- ®!#te twee verloven A mogen zijn. '*n de P. E. N. was een schrijven ont ken, inhoudende de voorwaarden voor ovtrnamt van het G. E. B. 0 en W. stelden voor de aanbieding te ^•vaarden, mits: a. de afnemers niet meer ®«alen aan stroom- en meterhuur, dan dit over 1934 is geweest; b. het P. E. N. aan os gemeente 10.000 betaalt, en de schul- osn der geldleeningen op 1 Januari, om de- sf te lossen, en c. voor straatverlichting Waalt de gemeente 600, mits door de N. gratis lampen worden geleverd, van Ged. Staten was een schrijven ont ogen met de mededeeling, dat ze niet ac "°rd kunnen gaan met de nieuwe indeeling J* gemeente voor de personeele belasting. voorstel van B. en W. werdt het vroeger «e"omen besluit ingetrokken. van de minister van sociale zaken was ^rieht ontvangen, dat de werkverschaffing Schoorl kan worden voortgezet tot 1 Ja- 1936. 6 e heer Staa wees op de onbillijkheid van Faling, dat de arbeiders uit Oudorp 25 1 per uur ontvangen, terwijl door de ar- WorS*8 411* andere gemeenten hooger loon mJ® ontvangen. De voorz. zeide, dat het v^ilijk Zai gaan j,jerjn verandering aan te "•gen; toch zal beproefd worden, dit on op te heffen. ftaa- vroe£ de heer Staa of er ook ver ding voor de fiets werd betaald, waarop voorzitter bevestigend antwoordde. Zoeif3" (*en 'ietr S- H. Visser was een ver keeri '"^homen om een hoogere steunuit- refoii'5' voorzitter zeide, dat de steun- Van ru8t hij het dagelijks bestuur. Var,„p j COm- der koningin was terug ont- ruJr de tfoedvekeiirHp upIHwachtersveror- den 'ng. versla^011 van den heer Leering werd conmw £ebracht van het onderzoek der srhin ,ie' belast met het nazien der ver- ^hillenH ,ldSt met het nazien der ver den vnitl rekeningen. De rekeningen wer ing van Lne,n 'n orde bevonden. De reke- naaeelitr .horgerliik armbestuur had een Kn èfeeiriïïS caii 223 11 terwiil het n'ig iKno,?1 bedrijf en de gemeentereke- van z7 "Vfll|k een batig saldo hadden *007.75 en 6900.65. Tenslotte werd besloten tot aankoop van eenige strookjes grond langs de FrieSche weg, teneinde daar een tegeltrottoir aan te 'ei'gtn. a ~r „an hfer Leering besloot de raad de aanbesteding te doen hoeden on der werkgevers uit de gemeente 'Oudorp, terwijl uitsluitend arbeiders uit deze ge meente hierbij te werk worden gesteld Hierna sluiting. Fruitteeltplan. De fruitteeltfilm, gisteravond in de kolf baan van „De Roode Leeuw" vertoond, werd ingeleid door den heer J. Renaud. Zijn ïnlei lend woord was zoowel voor den kweeker, evenals de film, hoogst interes sant. 6 De aanwezigen hebben ten volle van deze cultuurfilm genoten. Ten bate der kas van het crisis-comité atnier, gaf de tooneelvereeniging „O. K. K." voor de tweede maal in deze maand Zondag avond een opvoering van „Haar laatste w.l van H. Bakker en J. W v. d. Heide De kolfbaan van „De Roode Leeuw" was tjok vol en konden nog vele bezoekers niet worden toegelaten. Het zij tot eer van deze vereeniging gezegd, dat haar een klim mende reputatie ten deel valt, wat voor een groot deel is toe te schrijven aan de be- h 'e'd'n£ van haren regisseur, den heer H Reeldman, die ook de grimage verzorgd. Spontaan en langdurig klonk het applaus, dat de heer Beeldman en zijn gezelschap had in ontvangst te nemen. De welgeslaagde op voeringen van .,0. K. K." vermogen volle zalen. Het was voor het comité en tooneelvereeni- ging een mooie avond. Restauratie kerk en toren. B en W stellen den raad voor de reeds jaren lang besproken destauratie van den sterk in verval verkeerende dorpstoren en kerkgebouw ter hand te nemen Bereids 1s van het college van Ged. Staten bericht bin nengekomen, daf zij bereid zijn door toeken ning eener subsidie genoemde restauratie te wil'en bevorderen. Zij willen aan de Staten adviseeren 15 pCt. in de kosten bij de dragen Voor den toren alleen bedragen deze kos ten ongeveer 15.000 en voor het kerkge bouw 1000. De minister van O. K. en W heeft reeds bericht dat hij bereid is vcor de herstelling van den toren 40 tot een maximum van 6000 zal bijdragen. In dit verband stel len B. en W de raad voor hen te machtigen de noodige maatregelen te treffen en uit de gemeentekas een bedrag groot 6750 te doen noteeren. BERGEN. Tentoonstelling Nat. Historisch gebied. In de openbare U LO.-school is Zondag middag de tentoonstelling op Nat Historisch gebied geopend. Het doei van deze tentoonstelling is !n de eerste plaats de belangstelling van de lee'- lingen te stimuleeren, maar daarbij in de om geving van Bergen er iets toe bij te dragen de Natuurlijke Historie te populariseeren in het voetspoor van Heimans, Thijsse e.a. Dit jaar is de tentoonstelling weer uitge breider dan 't vorig jaar, toen ruim dui'.ènd bezoekers werden geteld. Een uitgebreide in zending herfstvruchten en conifeeren kwam van 't Staataboschbeheer en van de kweekers Bodegraven, Medendorp en Bruin. Een groote collectie paddenstoelen die met de gewaardeerde hulp van ir. W. A. C Schweers werden gedetermineerd, telt tal van bijzondere exemplaren, o.a. Polyporus fui pinus, Plyporus ganoderma australe, 5 exemplaren van Polyporus lucidus en de zeldzame Ipocybe serotina Kinderen zorgden voor bijzondere vondsten, toen ze aan 't speelgoed maken gingen van herfstvruchten; de 3e klasse van de openbare lagere school had een aardige verzameling ingestuurd Een buitengewone hoeveelheid literatuur geeft de liefhebbers een overzicht van alles, wat er op dit gebied te verkrijgen is De nit- gev„is hebben prachtig meegewerkt om dit overzicht volledig te doen zijn. Geen enkele belangrijke uitgever was in gebreke gebleven mee te werken. Boekhandel Romeny verzorgt de heele terugzending en heeft buitend'en zelf zijn groote voorraad beschikbaar ge steld. Een kunstmatig strand met duin en vloed lijn geeft een indruk van het strandleven Vooral voor deze kuststreek is zooiets in teressant. In een apart lokaal bevinden zich Indische voortbrengselen en gebruiksvoorwerpen en tevens een mooie groep aquaria met de meeste van onze inlandsche visschen Bii elke stand vindt men de lectuur, die betrekking heeft op dit speciale gebied. Eiken avond worden er lezingen gehouden die pl.m. 20 minuten duren. Het bezoek op den eersten middag was inderdaad weer boven verwachting, ondanks het zeer on gunstige weer. De duur der tentoonstelling ib reeds verlengd tot en met Dinsdag 29 Octo ber a.s. Entrée wordt niet geheven, ieder be langstellende is welkom. Alle scholen in den omtrek zijn door het onderwijzend perso neel uitgenoodigd. Voor de kinderen is hier dan ook een schat van materiaal aanwezig GROOTSCHERMER. Volksonderwijs De afdeeling Zuid- en Noordschen van Volksonderwijs heeft in haar jon;,... vergadering onder voorzitterschap van den heer S. v. Stralen tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Amsterdam den voorzitter aangewezen. In de bestuursvacature-N. Waterdrinker, werd voorzien ooor de benoeming van oen heer D Pascha. De heer Weijman bepleitte wederinvoering van het vervolgonderwijs Bes'oten werd aan den raad van Zuid- en Ntwdsthertner te verzoeken, dit onderwijs wederom te doen insteden. Tooneelwedstrijd. Voor deelneming aan den tooneelwed strijd, uitgeschreven door de plaatselijke tooneelvereeniging Euphonia zijn uitgenoo digd de vereenigingen Jong Leven te Oud karspel, Liefdadigheid te Barsingerhorn en V.V.V. te Schagen. Jong Leven zal komen met De Privé-Se- cretarcsse, Barsingerhorn met De Violiers en Schagen met Robbedoes. Euphonia zal op den sluitingsavond een blijspel opvoeren; welk stuk is nog niet definitief vastgesteld. Verkooping. De uitslag van de in café Langendijk al hier ten overstaan van notaris H. J. van Veen te Schagerbrug gehouden verkooping van de grutterij van den heer A. Filmer al hier, is als volgt: kooper werd de heer J. Raat Dz. te Alkmaar voor de som van 4000 gulden. Openbare verkooping. Donderdag werd ten overstaan van no taris Stuyt publiek verkocht het welbe kende café „Het Haasje", alsmede een woonhuis met bergplaats en een perceel weiland en een perceel tuingrond, alles be- hoorende tot de nalatenschap van wijlen den heer C. Mooy. Het café met woning en erf, groot 316 vierk. M. plus stalling met schuur en erf, groot 325 vierk. M., werd in bod gebracht op 2750.en afgemijnd door den heer H. Bakker te Heiloo op 3100. Het woonhuis met bergplaats en erf, gr, I.54 Are werd in bod gebracht op 1410 en afgemijnd door den heer Appel te Alk maar. Het perceel weiland, gelegen in den Ven- newaterspolder en gr. 2.99.00 H.A., werd in bod gebracht en niet afgemijnd op 5125 door den heer Cremer te Santpoort. Het perceel tuingrond, gelegen aan den Limmerweg, en groot 1.32.10 H.A., werd in bod gebracht en niet afgemijnd op 3675 door den heer Cremer te Santpoort. Teruggekeerd. De bekende jeugdige propagandist voor Esperanto Siem ae Waal, die reeds meerdere propaganda-fietstochten door Europa maak te, hedt nu weer en reis per rijwiel gemaakt door 14 landen, daarbij ook langs Afrika's noordkust reizende, en in Zondag in uitste kende conditie van deze reis, die verscheidene maanden heeft geduurd, in onze gemeente weergekeerd. Hoogstwaarschijnlijk zal de jeugdige reiziger, die op deze groote reis veel interessants beleefde, waarvan in een lezing binnenkort heel wat te vertellen hebben IMMH Ntchrlandsch Product Niet meer in staat nog iets te doen een het vele werk, dat te wachten ligt? Dan zullen één of twee van die kleine "AKKERTJES" snel en zeker Uw nare hoofdpijn verdrijven en Uw geest weer helder maken I Onschadeliikl 't Zijn ideale pijn stillers bij Zenuwpijn, Kiespijn, enz. Per IS stuks slechts 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont „Ons Genoegen". Onder leiding van haar directeur, den heer Pluister heeft de zangvereeniging „Ons Genoegen" Zondag een uitvoering gegeven in de zaal van den Jjper P. Groot Ondanks het zeer slechte weer was de zaal tot in alle hoeken gevuld. Het eerste kreeg men een viertal num mers van het gemengde koor te hooren, die zeer goed werden gezongen Eén dier num mers. n.1. „Storm op zee", viel zoo in den smaak dat het later op verzoek nog eens werd gezongen. Daarna enkele nummers van de kleintjes en vervolgens van de grootere meisjes. Tusschen de verschillende nummers gaf de heer S. Pluister eenige nummers op de piano ten beste Na de pauze werd door het gemengd koor de operette .Het wonder van Papen- dam" opgevoerd. In het aardige Volen- darasch costuum maakte dit een schitterend effect. Hoewel een zeer moeilijke operette was het spel schitterend, vooral de wijsjes, die er in voorkwamen, waren heel moeilijk Aan het einde dankte de heer Wit namens het publiek de vereeniging voor den mooien avond. De avond werd met een gezellig bal be sloten Tuindersbesturen bijeen. Maandagavond kwamen de besturen van de tuinbouwvtreeniging „De Zuid" (afd. L. T B.). de tuinbouwvereeniging „De West" en de afd. N. T. B. op initiatief van de laatste bijeen onder voorzitterschap van den heer P. Hart, voorzitter van de N. T. B.- afdeeling. Het doel was gezamelijke bespreking: hoe Komen de tuinders, in verband met den slechten oogst en andere tegenslagen, dezen winter door?. Na bespreking kwam men tot de conclu sie, dat de steunuitvoering moest worden overgelaten aan de hoofdbesturen der diverse tuinde; sbonden en provinciale „ommissie uit de veilingen. Maar dat om tot die uitkeeringsperiode te komen een zekere voorschotregeling moest worden getroffen om toch vooral de tuinders op die bedrijven te houden. Men besloot actie te voeren voor uitkee- ringen, gelijk aan werkverschaffingsloon, dit als voorschot op de mogelijke uitkeering, die de H. B. voorstaan, daar anders ver schillenden bij werkverschaffing en B. A. hun toevlucht zullen moeten zoeken. Om deze actie, die ook aan den Langen dijk gaande is. kracht bij te zetten, zal de voorzitter zich wenden tot den voorzitter der actie aan den Langedijk, opdat ook B. en W. en vooraanstaanden op tuinbouwgebied uitgenoodigd zullen worden op de vergade ring van B. en W. met kopstukken uit den tuinbouw uit den Langedijk en St. Pancras, welke a.s. Donderdagnam. om 2 uur op het gemeentehuis te Zuidscharwoude zal wor den gehouden. Op deze vergadering zijn ook verschillen de Tweede Kamerleden uit diverse fracties uitgenoodigd, opdat in deze een algemeene actie wordt ontwikkeld en één lijn wordt ge houden. De besturen waren allen in hun ge heel aanwezig. Kerkvoogd benoemd. Bij de Zondag j.1. gehouden verkiezin gen zijn herbenoemd bij de Ned. herv. ge meente alhier tot kerkvoogd de heer A. Kistemaker en tot notabel de heer J. War- tenhorst. Het gebouw voor Sport en Kunst en de nood der vereenigingen, die van het gebouw gebruik maken. Achter de 0. L school aan den Holle- weg staat een gebouw voor Sport en Kunst, eigendom van de V. V. V. alhier. Het is altijd een zorgenkind geweest de geestelijke ouders, die er tot heden veel plezier van beleefden De bedoeling van de iniatiefnemers om een gebouw te stichten, waar de eenigingen, die aan „kunst en sport doen" aan een goedkoop repetitie- en vergader lokaal te helpen en voor stichting en onder houd zoo jaarlijksch een verloting gehouden worden. Edoch, die wensch is niet in ver vulling gegaan. In een vergadering van de V. V. V. onder presedeum van den heer W. van de Vali werd besloten om geen verlo ting meer te houden. Niettemin kwam het gebouw tot stand en wel met volledige mede werking van het gemeentebestuur, die zon der betaling der koopsom der grond en zonder rente, de grond in „bruikleen" af stonden. Een viertal bestuursleden der V. V. V. stelden zich garant voor een be drag van f 2500, welke de Boerenleenbank ter plaatse verstrekte. Daar de vereenigingen. die van het ge bouw gebruik maakte, geen hooge huur be taalden (men beriep zich op de stichtings- acte) liep het vast Daar de oorspronkelijke bedoeling was een jaarlijksche verloting (waaruit baten zouden vloeien) en die niet meer plaats had moest de V. V. V. bijsprin gen en ook zij beschikte over onvoldoende kasmiddelen om daar mede door te gaan. Het is zelfs zoover gekomen, dat de Boeren leenbank ernstig overwoog om de borgen aan te spreken, daar (door een andere oor zaak) geen aflossing plaats had. Doch afge scheiden daarvan liep het met het onderhoud van het gebouw hopeloos vast Het gebouw moest onderhouden worden, dat stond vast. doch hoe? Conferenties met de vereenigin gen die van het gebouw gebruik maken, leidde tot geen resultaat. Een nieuwe com missie van beheer stond voor de moeilijke en ondankbare taak om zich te laten gelden en verhoogde de huur Vanzelf ging dit niet De vereenigingen beriepen zich op hun recht om een goedkoop oefenlokaal (een recht dat vervallen was, om dat men niet meer voldeed aan de bedoeling: een jaarlijk sche verloting) doch de commissie van be heer, gesteund door het bestuur van V. V. V., hield voet bij stuk. Men moet onderhouden, van niet was ver- rente en aflossing betalen en dat kan niet zonder geld. De besturen der vereenigingen en die der V. V V. hebben vergaderd. Door het eerste werd betoogd, dat de vereenigingen ont bonden moeten worden als de „hooge" huur (die echter laag is) zóó moet doorgaan Na langdurige besprekingen zijn de vereeni gingen met een schriftelijk voorstel gekomen om zoo mogelijk, jaarlijks een verloting te- houden en wel de uitgifte van 2000 loten a 10 cent, waarvan de baten in zijn geheel ten goede komen aan die vereenigingen, die van het gebouw gebruik maken. Het bestuur heeft dat voorstel aanvaard, zijn volledige medewerking toegezegd en zal het voorstel aan de leden voorleggen. Ook zal men een ernstige poging doen om voor de vereeni gingen nog meer te doen, want men was het unaniem eens dat vereenigingen als „Eensgezindheid" en „D O. V. E. S." in stand moeten blijven. Dit geldt ook voor de kleuterschool van „Volksonderwijs", doch daarvoor is het gebouw niet gesticht. Het laat zich aanzien dat de jaarvergadering van V. V. V. (te houden in November) voor belangrijke besluiten staat. Doch voorop het doel: „Goede exploitatie van het gebouw en de vereenigingen in stand houden JCeck <L Schooi DE NOOD DER ARME PAROCHIES IN HET BISDOM HAARLEM. Op initiatief van wijlen Mgr. Ange- nent, bisschop van Haarlem, is een fonds gesticht tot verlichting van de schul denlast der arme parochies in het bis dom. Dezer dagen is in alle parochies van het bisdom een collecte gehouden. Trots de slechte tijdsomstandigheden heeft de collecte niet minder dan 68000 opgebracht. HEILOO. Afscheid pastoor A. J. M. van Meeuwen. Zondagmorgen heeft, in het tjokvolle kerkgebouw pastoor van Meeuwen, die met ingang van 31 October is benoemd tot pas toor van Boskoop, van zijn parochie af scheid genomen. In een hartroerend woord zeide hij, dat de gang naar de preekstoel hem nog nooit zoo zwaar was geweest. Hij moest afscheid nemen van de kerk, door hem gesticht, van de bedevaartsplaats, het Julianaklooster, de scholen en de vele paro chianen, die hem bijzonder toegenegen waren. Hij had hier verwacht te sterven, doch bij een audiëntie met de overleden bis schop was gebleken dat er een omstandig heid het vertrek noodzakelijk maakte. Hij had er in berust, zooals God het wil, zal het wel goed zijn-. Een vermaan om de lief de te beoefenen en een verzoek om voor hem te bidden (terwijl hij de verzekering gaf dat hij altijd de parochianen zou ge denken en voor hen bidden) maakte het af scheid voor velen moeilijk en velen lieten aan hun tranen de vrije loop. Het ver heugde de pastoor dat hij (naar hij ver nam) ook Woensdagavond nog gelegenheid kreeg om van de vereenigingen en paro chianen afscheid te nemen. Naar we vernemen maken de vele r.-k. vereenigingen zich op om de scheidende pastoor blijken re geven van het vele dat hij als geestelijk leider voor de parochie heeft gedaan. De installatie van de nieuwe pastoor J. Muyen zal Donderdagavond plaats hebben. INTREDE DS. KASTEFN. Zondagmorgen had te Graft in de N.H. kerk de bevestiging alsmede de intrede plaats van ds. Kastein als predikant der herv. ge meenten de Rijp en Graft. Ds. Kastein werd bevestigd door ds. Ch. Boerendonk, predi kant der herv. gemeente te Schermerhorn, consulent der gemeente Graft-de Rijp. Na 't zingen van 'n psalm nam ds. Boerendonk een aanvang met de predikatie en heette ds. Kastein hartelijk welkom in zijn nieuwe ge meente. Spr. wees op het ambt van leeraar in een gemeente en ging daarna over tot bevestiging van den beroepen predikant. Na de bevestiging beklom ds. Kastein den kan sel en herinnerde in de eerste plaats de ge meenten aan haar overleden voorganger, ds. Jan Rooker. Spr. gaf te kennen dat dezen dag voor hem eveneens een gewichtigen dag is, daar hij nog geen jaar geleden de N.H. gemeente, n.1. Hoogkarspel, had vaarwel gezegd voor het ambt van voorganger bij de vrijz.-herv. te Kampen. Thans binnen een zoo kort mogelijken tijd een N.H. gemeente ais predikant te mogen dienen, gaf spr. dan ook groote vreugde, daar hij zich in het Noordhollandsche vrijz. milieu gaarne be weegt. Ds. Kastein gaf tevens een uiteenzet ting van den grondslag van de vrijzinnig godsdienstige geloofsbelijdenis en wees op de plaats van een predikant in deze moeilijke tijden. Hij hoopte dan ook, dat hem de kracht wordt gegeven een goed herder en leeraar te mogen zijn. .Het vrijz. kerkkoor uit de Rijp en Graft 249. De bezem echter moest niets van Langelot hebben. Langelot had ne mal zoo n hoop narigheid in zijn leven bezorgd, dat hij het liefst maar wegliep. 50. De bezem gilde eerst heel hard en toen Langelot hem losliet, zette hij het op een loopen. Dag bezem!, riep Langelot hem na, wat zal jij van grootmoeder op je kop krijgen!

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7