£ucfitoaait Spoct DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. LUCHTVERBINDING NEDER- LANDSCH-INDIE—PHILIPPIJNEN. Door de K.N.I.L.M. NAJAARSREUNIE VAN DE K.N.M.V. Jan Moejes won den pioensrit. lil den strijd om het clubkampioenschap zijn alle teams uitgevallen. Jan Moejes kampioen. WEDSTRIJD NEDERLAND-DENEMARKEN. Samenstelling Deensche elftal. NEDERLANDSCH ELFTAL NIET NAAR INDIE. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. Wielrennen. A.S.V. VICTRIX. DE S, S. S.-WEDSTRIJDEN. HET OLYMPISCH PROGRAMMA DER DAMES-GYMNASTEN, Een film ter toelichting van de verplichte gymnastiekoefeningen. Het nieuwe Olympische tijd schrift. bracht daarna eenige liederen ten gehoore. Na het zingen van het kerkkoor richtte ds. Kastein zich tot de kerkeraden der gemeen ten de Rijp en Graft, tot de college's van kerkvoogden en notabelen der genoemde ge meenten, alsmede tot het college van regen ten en regentessen van het N.H. weeshuis te Graft. Tevens een woord van prettige samen werking tot collega ds. P. Keuning, doops gezind predikant van de gemeente de Rijp en Graft-Noord-einde en Oost-Graftdijk, en den ringpredikant ds. Loijsen van West-Graft- dijk. In het bijzonder bracht ds. -Kastein een woord van dank aan ds. Boerendonk, con sulent dezer gemeente. De woorden tot hem gesproken voor de bevestiging achtte spre ker van groote waarde voor het vervullen van zijn ambt. Een woord van prettige samenwerking werd ook gericht tot den burgemeester der gemeente Graft-de Rijp en van Grootscher mer, van welke gemeente ds. Kastein consu lent wordt. Nadat verschillende personen een woord van welkom hadden gericht werd dezen dienst met het zingen van een gezang ge sloten. Een aangename verrassing voor ds. Kastein was, dat een aantal van plm. 20 per sonen, o.a. leden van den kerkeraad van Hoogkarspel en Grootebroek, zich naar Graft hadden begeven, om bij dezen plecfiti- gen dienst hun belangstelling voor hun vroe- geren dominee te toonen. Ds. Kastein was daarvoor dan ook zeer erkentelijk en richtte tot zijn oud-gemeenteleden een hartelijk woord. De Sperwer (uitreis) is gisteren uit Athene te Bagdad aangekomen. De Perkoetoet (uitreis) is te Singa pore geland. De Lijster is op thuisreis van Rangoon naar Jodhpur gevlogen. Naar het Algemeen Nederlandsch Pers bureau verneemt, ligt het in de bedoeling van de Koninklijke Nederlandsch-Indische Lucht vaart Maatschappij (K.ë.I.L.M.) een lucht- verbinding met de Philippijnen tot stand te brengen. De nieuwe lijn zal loopen van Batavia via S-erabaja, Bandjirmassin, Balikpapan, Ta- rakan naar Manilla. De verbinding met Balikpapan zal in December a.s. en die met Tarakan in Maart 1936 tot stand worden gebracht. Voor het doortrekken van den lijn tot Manilla is de toesemming bij de regeering van de Vereenigde Staten aangevraagd Zoodra de toestemming van de Ameri- kaansch en Philippijnsche autoriteiten is ver kregen, zal de verbinding met Manilla tot stand worden gebracht. Motoren. kam- Men schrijft uit Laren aan het U.D.: Het weer is de K.N.M.V. den laatsten tijd niet gunstig gezind geweest. Heeft het het laatste gedeelte van den kampioensrit ge tracht „in het water" te doen vallen, op de ze najaarsreunie waren de weersomstandig heden zoo slecht als men voor de motorsport maar bedenken kan. Er viel den geheelen dag een druilerige regen, die werd afgewis seld door hevige windvlagen, de kenmerken van een Zuid-Westerstorm. De motorrijders- enthousiaste K.N.M.V.-leden hebben zich hierdoor niet laten afschrikken en zijn in grooten getale in Hotel Hamdorff te Laren N.-H. opgekomen om op deze najaarsreunie acte de présence te geven en waarschijnlijk niet minder om den uitslag te vernemen van den Kampioensrit. Vanaf 11 uur des morgens kwamen de rij ders uit alle deelen van het land binnen en een uurtje later was het parkeerterrein voor het hotel geheel gevuld met stalen rossen van allerlei soort en maaksel. Om half één trok men naar binnen, waar in de groote zaal van Hotel Hamdorff de lunch klaar stond om den honger van de honderden motorrijders te stillen en tevens om hun nieuwsgierigheid te bevredigen over de resultaten van den Kampioensrit. Nadat de voorzitter van de K.N.M.V., mr J G. A. van Geldorp Meddens, allen harte lijk welkom had geheeten, werd hiermee een aanvang gemaakt n.1. met het stillen van den honger. Nadat dit in eenigszins voldoen de mate was geschied, hernam mr. van Geldorp Meddens het woord en schetste in korte trekken de werkzaamheden en succes sen van de K.N.M.V. Hij zeide, dat kampioensritten altijd veel geld en inspanning kosten voor de deelne mers en dat daarom een evenredig succes al leen weggelegd is voor de besten onder de motorrijders. Maar daarnaast bestaan nog provinciale ritten, aldus spr., waar de min dere rijders vaak aardige prestaties kunnen leveren en die ook een uitstekende training en leerschool zijn voor de Kampioensritten. Wat het ledenaantal betreft, in 1935 heeft de K.N.M.V. meer dan 3000 nieuwe leden mogen boeken. Daarna voerde het woord de heer P. J. Nortier, voorzitter van de Sportcommissie. Deze schetste de omstandigheden, waaronder de organisatie van den kampioensrit tot stand is gekomen. „Dat we verleden jaar geen kam pioensrit konden houden, is een zeer groote teleurstelling geweest. Men kan de K.N.M.V. geen grooter leed aandoen dan haar des kampioensrit te onthouden!" Dit jaar heeft de rit echter doorgang ge vonden en is een waar succes geworden, zoo wel voor rijders als organisatoren. Voor de rijders omdat 28 van de 56 ge starte deelnemers den rit hebben volbracht en er bijzonder fraaie prestaties geleverd zijn; voor de organisatie omdat gebleken is, dat de rit zonder strafpunten te rijden is ge weest. Op ieder traject is er minstens één rij der geweest, die geen strafp. heeft opgeloo- pen. Er is echter geen rijder geweest, die den geheelen rit strafpuntloos heeft uitgereden, doch de mogelijkheid hiertoe heeft zeker be staan. Onder groote spanning maakt de heer Nortier den uitslag van den Kampioensrit, welke uitslag tot nu toe strikt geheim was gehouden, bekend. De algemeen beste prestatie werd geleverd door Jan Moejes, Heerhugowaard op Ariel, die daarmee de „Motorsportfonds-Trophy" gewonnen heeft, alsmede den titel „Kam pioen der Kampioenen". In het geheel heeft hij slechts 8 strafpunten opgeloopen. Na tuurlijk werd hij ook winnaar in zijn klasse, n.1. de 500 c.c.m.-klasse. De overige resultaten waren: in de 250 cc.m.-klasse1. M. van den Berg, den Haag op Triumph, 187 strafpun ten; in de 350 c.c.m.-klasse: 1. J. H. Sybrandy, Den Haag, op Velocette, 14 strafpunten; Zijspanklasse, winnaar G. v. d. Heyden, 's-Hertogenbosch (Triumph) 121 strafpun ten* Het militair kampioenschap 1935 won het regiment wielrijders uit 's-Hertogenbosch met 637 strafpunten, bestaande uit de rij ders: Serg. J. van der Weide; le Lt. R. Boer en le Lt. J. A. G. de Leeuw, allen op F.N., die daardoor ook het Merkenteam-kampioen- schap 1935 wonnen. Bij de uitreiking van, den prijs aan den heer Sybrandy wees de heer Nortier erop, dat deze de eenige rijder is geweest, die den oriëntatierit zonder strafpunten heeft uitge reden. Sybrandy is dan ook bekend om zijn „instinct" den juisten weg te kiezen. Hij is waarschijnlijk de eenige geweest, die wer kelijk op de aanwijzingen van de kaart heeft gereden en niet, zooals de meeste anderen, op de, overigens uitstekend geplaatste, K.N. M.V.-pijlen. Het is dan ook geen wonder, dat vele rijders gevraagd hebben, „vlak ach ter Sybrandy" te mogen geplaatst worden, een verzoek waaraan de sportcommissie na tuurlijk geen gehoor heeft gegeven. Verder valt nog de prestatie van Dick Eysink te vermelden, die in de 500 c.c.m.- klasse de tweede plaats bezette met 13 straf punten. Al deze strafpunten liep hij op in den oriëntatierit. Na Valkenburg heeft hij de verdere, zeer moeilijke trajecten als Norg, Assen en Leusderheide strafpuntloos door staan. In de ferreinritten bij Norg en Leusden was hij daarbij de eenige! Wanneer hij zich dus wat beter had kunnen „oriënteeren", zou hij een groote kans op een „blanco strafre gister" hebben gehad. Tenslotte moet nog vermeld worden de Belgische motorsportenthousiast J. Ickx uit Lubbeek, die dezen rit heeft uitgereden om het terreinrijden te leeren en in België ook dergelijke ritten in te voeren. Hij eindigde als derde in de 500 c.c.m.- kiasse met 16 strafpunten, een fraaie presta tie voor' den inwoner van het land, waar ter- reinritten nog niet zoo populair zijn als in Nederland. Nadat alle winnaars hun prijzen in ont vangst hadden genomen met voorbehoud van protest werden er aan verschillende K.N.M.V.-leden nog toermedailles uitgereikt. Zij, die met hun auto of motor een tocht van bet grootst aantal Kilometers hadden ge maakt, werden beloond met een gouden me daille. Andere toeristische prestaties werden even eens met medailles gehonoreerd. Hierna was het officieele gedeelte afge- loopen en bleef men nog den geheel n mid dag onder een gezellig dansje bijeen. Zooals reeds genoeg uit bovenstaande blijkt, is Jan Moejes, de populaire Heerhugo- waarder, algemeen kampioen der K.N.M.V. geworden. De titel is hem waarachtig niet cadeau gegeven en eigenlijk kunnen wij wel zeggen, dat vier anderen hem steeds bedreigd hebben, n.1. Sybrandy in de 350 c.M.3-klas- se en D. Eysink, Ickx en Smeets in zijn eigen klasse, de 500 c.M.3. Sybrandy werd de vaste tijdcontrole bij Venlo noodlottig. Daar kreeg hij 11 straf punten. Trouwens het is merkwaardig, dat Moejes hier ook de meeste strafpunten op liep, n.1. 5 en Ickx eveneens, n.1. 10. En het zelfde geschiedde met Smeets, die er 9 kreeg bij deze controle. Uit het technische verslag blijkt intusschen, dat deze controle voor alle rijders noodlottig was, want behalve Eysink kwam niemand er zonder strafpunten af. Sybrandy eindigde tenslotte met 14 straf punten en Dick Èysink met 13 strafpunten. Hoe zwaar de rit wel was, blijkt wel uit het aantal uitvallers, w.o. Teeken, Ooster- baan, de Graaf e.a. En een rijder als Fijma kreeg maar eventjes 69 strafpunten, een Tim mer 98, een Hamersveld 170, een Rinus van den Berg zelfs 187 strafpunten! De geheele wedstrijd werd verreden over een duur van 27 uren, welke tijd slechts met een onderbreking van enkele kleine rustpoo- zen aan één stuk door werd gereden. Zijn trouwe Ariel heeft hem echter niet in den steek gelaten en heeft hem tot deze mooie zege geleid. Ook al was Moejes gedurende het nachttraject blijkbaar door een opgeloo pen koude ongesteld, hij heeft er zich prach tig doorgeslagen, mede dank zij Eysink, die Moejes onder deze omstandigheden de noo- cige hulp verleende en hem aanmoedigde, al hoewel het zijn grootste concurrent was in dezen strijd. Begrijpelijkerwijs werd Moejes den gehee- en dag met huldeblijken en felicitaties over laden en toen hij s nachts thuis kwam (het was reeds laat), meende hij zich ter ruste te kunnen begeven. Hierin had hij echter mis- gerekend, want juist had hij zijn wagen voor de garage gereden of de feestverlich ting werd ontstoken en werd hij door een kleine eerepoort naar binnen gehaald en on der gejuich van de aanwezigen werd hem een krans om den hals gehangen. Nadat er enkele hartelijke woorden tot Moejes waren gesproken, werd het feest in het café van den heer Rus voortgezet. Voetbal. Naar wij vernemen is het Deensche elftal, dat Zondag a.s. te Amsterdam tegen Neder land uitkomt, als volgt samengesteld1: doel: Svend Jensen (Boldklubben af 1893, Kopen hagen); achter: Paul Hansen (Boldkl. 1893, Kop.) en Oskar Jörgensen (K. B. Kopen hagen): midden Raymond Hansen (Boldkl. 1803 Kop Ernst Nilsson (B K. 1903, Kop Toft Jensen (Akad B.K., Kopenhagen); voor: Heimud Soebirk (Frem, Kopenhagen), Eyolf Kleven (Akadem. B.K., Kop.), Pauli Jörgen sen (Frem, Kopenh.), Kaj Uldahler (B.K. 1893, Kop.), Eigil Tilssen (Akadem. B.K., Kop) Van dit elftal zijn Svend Jensen m doel, Pauli Jöngensen en Kaj Uldahler wel 'e meest bekende spelers. Zij kwamen enkele malen tegen Nederland uit, terwijl zij tal- looze keeren voor hun land het nationale shirt droegen. Debutanten in deze ploeg zijn Soebrik en de beide Hansens. Het team zal Zaterdag om 8 uur te Am sterdam Centraal Station aankomen en in het Carlton-Hotel zijn intrek nemen. Bij de K.N.V B. is een verzoek ingekomen van de Nederlandsch-Indische Voetbal Unie om medewerking te verleenen tot het spelen van enkele wedstrijden tijdens de zomer maanden in Nederlandsch-Indië. Met het oog op het voetbaltoernooi der Olympische Spelen is door het bestuur van den K.N.V.B. besloten aan dit verzoek geen gevolg te geven. De uitslagen van de voor de Engelsche League gespeelde wedstrijden luiden: le devisie. ArsenalPreston N.E. 21 BirminghamPortmouth 40 Blackburn R.—Everton 1—1 Chelsea—Bolton W. 2—1 Grimsby T.Middlesbrough 1—0 Leeds UnitedAston Villa 42 Liverpool—Huddersfield T. 3—0 Manchester C.Brentford 21 Stoke CityDerby Country 00 Sunderland-—Sheffield W. 5—1 W. Brom. A.W'Hampton W. 21 De stand in deze divisie luidt thans: Suaderland 12 8 1 3 35—20 17 Derby C. 12 7 2 3 18—11 16 Hlidersfield T. 12 6 4 2 1915 16 Middlesbrough 12 6 2 4 3419 14 A senal 12 5 4 3 27—14 14 Dat Huddersfield een harde noot in Liverpool te kraken zou hebben, was al gemeen te verwachten, maar dat zij met een 30 nederlaag naar hlis teruggezon den zou worden, dat had zelfs de groot ste Huddersfield pessimist niet ver- wacht. Dit was de tweede nederlaag in dit seizoen die zij tot heden te incassee- ren had en mede door het feit dat Sun- derland een behoorlijke 51 overwin ning op de Cupwinnaars behaalde, moest zij de leiding aan Sunderland af staan. Derby C. speelde gelijk tegen Stoke City (00), door een beter doelge- middelde dan Huddersfield neemt zij nu de teede plaats in. Middlesbrough, nummer vier der ranglijst, verloor tot groote teleurstelling van haar aanhang, met 10 van de hekkensluiters. Grims by wist zich nu, met 8 punten, boven Preston en Aston Villa te plaatsen. In een door Arsenal slecht gespeel den wedstrijd tegen Preston kon zij slechts met 21 winnen. De linksbuiten van Arsenal, Bastin, scoorde het eerste doel punt op sublieme wijze. Na de rust was het Drake die onhoudbaar nummer twee in het Prestondoel joeg. Preston was zoo onverstandig om een strafschop te missen, dat was wel onfortuinlijk, want het doelpunt dat Preston vijf minuten voor het einde maakt®, zou dan de ge lijkmaker beteekend hebben. De uitslagen in de tweede divisie luiden Blackpool—Huil City 41 BradfordManchester U. 10 BuryPlymouth A. 20 Doncaster R.Barnsley 11 Leicester C.Tottenham H. 41 Norwich C.—Burniey 20 Nottingham F.Charlton A. 00 Sheffield U.—Port Vale 4—0 SouthamptonFulham 12 Swansea T.ewcastle U. 12 West Ham U.Bradford C. 11 De stand der leidende groep in deze divisie luidt: Lo'ces ter C. 12 8 1 3 2918 17 Tottenham H. 12 7 2 3 26—13 16 Mr.nchester 12 7 2 3 19— 8 16 Southampton 12 6 3 3 1712 15 Leicester weer op de eerste plaats. Ziedaar de belangrijkste gebeurtenis in deze afdeel ing! m Tottenham met 41 te slaan geeft toch wel een gunstigen indruk van Leicester's kracht. Een ru moerige wedstrijd werd geleverd tus- schen Brentford en Manchester City. Van beide partijen werd 2 spelers, wier handen los aan het lichaam zaten, naar de kleedkamers verwezen Heel laconiek was het geval dat beide overtreders vriendelijk tegen elkander glimlachend het veld verlieten. Met 10 moest Man chester het onderspit delven. /.ondag heeft de A.S.V. Victrix haar ritten op den weg beëindigd met het kaju*pi<>en«chap sprint over één K M. -i vZ.e kamPi°ensritten zijn gezien het slechte weer, waardoor niet alle ren ners waren opgekomen, toch goed ge- Ook nu kan er gezegd worden, dat allen hebben medegewerkt om de kam pioenschappen op den weg te doen slagen. Verheugend dis het zeker, dat de renners leeren inzien, welke richting ze moeten volgen voor saamhoorigheid in een vereeniging en daarnaar moeten handelen. Door goede organisatie kan iets bereikt worden en kunnen de auto riteiten verzekerd zijn van de meest gewenschte samenwerking, als het ten minste op deze manier geregeld wordt. Evenals vorige week is er nu weder om zéér goed gereden; allen probeerden hun kansen te verdedigen en de kam pioen kreeg evenmin als de kampioen langen afstand zijn titel cadeau. Jan Pronk heeft getoond een sprinter te zijn van klasse en heeft den titel volkomen verdiend. Bij deze soort ritten blijkt ten zeerste, hve sterk wel de verschillende renners in een vereeniging zijn en kan worden geconstateerd, dat de kwaliteit van ieder afzonderlijk vooruitgegaan is. Er is fair voor de eer gestreden. Ook de junioren reden de K.M. sprint eenvou dig goed en in tamelijken stijl. De uitslagen waren: 1. J. Pronk, sprintkampien2. J. Groot; 3. J. Zandvoort; 4. P. Zandvoort; 5. J. S<hipper; 6. W. Visser; 7. G. Oukes; 8. W. Harms. Junioren: 1. J. Nierop; 2. R. Hiemstra; 3. D. Veldt; 4. J. Stroet. Worstelen. Woensdagavond vervolgt Sport Staalt Spieren haar serie worstelwedstrijden in de bovenzaal van den heer Th. van Gijzen, Breedstraat, met een wedstrijd tegen D. O. K. Beverwijk, de kam- pioensploeg 1934 van den Nederland- schen Krachtsport Bond. D. O. K., Beverwijk, heeft ingeschre ven met haar sterkste ploeg. Niet min der dan 5 eersteklassers waaronder 2 landskampioenen 1935, de gebroeders H. en C. Groeneveld, met nog een 5-tal van haar sterkste 2de klassers komen op de mat om tegen de leden van S.S.S. hun krachten te meten. Doch ook S.S.S. komt met een sterke ploeg op de mat en dat zij niet bij voorbaat verslagen is heeft de wedstrijd van j.1. Zaterdag be wezen. Daarom mag niemand, die belang stelt in de worstelsport, verzuimen dezen wedstrijd te gaan zien. Als attractie zullen een 4-tal gewicht hef fers het gewichtheffen demon stree- ren en men zal verstomd staan wat deze athleten presteeren. C. G. Tabak, houder van verschillende Nederlandsche re cords en die ook in November deelneemt aan de Europeesche kampioenschappen te Parijs, zal aan deze demonstratie deel nemen. Het publiek zal dan kunnen zien hoe een athleet met een lichaamsge wicht van 135 pond, een halter van 125 K.G. boven zijn macht brengt, terwijl de zwaargewicht athleten nog meer K.G. verwerken nl. A. Burger en C. Ve6- sies. Al met al belooft het een avond van mooie en spannende sport te wor den. Turnen. Nadat de Internationale Gymna- stiekbond, met name zijn technische commissie voor dames-gymnastiek, de besprekingen over het Olympisch programma der gymnastiekwedstrij- den voor dames heeft afgesloten, heeft het Organisatie-Comité thans ook de reglementen en bepalingen voor de gymnastiekoefeningen der dames definitief vastgesteld. Met het verzenden der brochure aan de Nationale Olympische Comité's is reeds een begin gemaakt. Evenals aan de Olympiade van Am sterdam in 1928 zullen behalve haar loopende en springende, schermende en zwemmende zusters ook de dames gymnasten aan de Berlijnsche Spelen in 1936 deelnemen. Haar oefeningen zullen niet beperkt blijven tot gymasti- sche demonstraties, maar zullen tevens het karakter dragen van wedstrijden, waarin gouden medailles kunnen wor den verworven. In één punt onder scheiden zich de dames-gymnasten in haar wedstrijden principieel van de an dere dames, alsmede van de mannelijke deelnemers, zoowel wat de gymnastiek als de meeste overige takken van sport betreft: zij nemen niet deel onder haar eigen naam. Alleen de prestaties van den geheelen ploeg worden getaxeerd. In tegenstelling tot de methode, welke bij de gymnastiekwed6trijden voor mannen wordt toegepast, wordt noch aan de af zonderlijke toestellen, noct voor het ge heele complex der oefeningen de indivi dueels prestaties van een afzonderlijke deelneemster vastgesteld, maar kan slechts een nationale ploeg overwinnaar worden. Van de gemiddelde prestaties der deelneemsters uit een bepaald land zal het dus afhangen, of nat land voor eei prijs in aanmerking komt. Ieder land vaardigt een ploeg af van minstens 6 en hoogstens 8 dames Deze moeten aan 8 verschillende oefeningen deelnemen: ieder afzonderlijk moet een verplichte oefening en een oefening naar vrije keus op de balanceerbalk, aan de brug en aan het dwars gepaatste paard vi.ichten. Deze oefeningen worden voorafgegaan en afgesloten door een ae- meenschappelijk© oefening, welke als het ware „in koor" wordt uitgevoerd. Bij de 6 oefeningen aan de toestellen komen voor de berekening van het totaal-resul taat alleen de prestaties van de zes bes te dames in aanmerking. Met de eerste gemeenschappelijke oefening, welke uit bewegingen tot trai ning van het geheele lichaam bestaat en niet langer dan 4 tot 5 minuten duurt, stel'en de deelneemsters zich voor. m k, uze en samenstelling der bewegingen zijn vrij en mogen door muziek of zang worden begeleid. De tweede gemeenschappelijke oefe ning moet met knotsen, stokken of soortgelijke werktuigen worden uitg-e voerd. Overigens geldt voor deze ge- meenschappelijke oefening hetzelfde als voor de eerste. Do gemeenschappelijke oefeningen worden door drie groepen scheidsrech ters beoordeeld. Iedere groep bestaat uit vier leden van verschillende natio naliteit. De eerste groep beoordeelt moeilijkheid en de waarde der beweging voor de lichamelijke ontwikkeling; tweede haar aesthetisch karakter $n haar technischen opbouw; de derde ck» nauwkeurigheid en de gelijkmatigheid waarmede zij wordt uitgevoerd. In tegenstelling daartoe worden de oefeningen aan de afzonderlijke toestel len slechts door één jury beoordeeld. Ook deze bestaat uit minstens 4 persei nen van verschillende nationaliteit. Een volkomen correct uitgevoerde, verpüch- te oefening kan met hoogstens 10 pUn. ten worden getaxeerd. Do oefening naar vrije keuze kan met 't oog op de moeilijkheid nog met hoogstens 5 extra punten worden beloond Wederom in tegenstelling tot de wedstrijden voor mannen wordt zoowel de verplicht oefening als de oefening naar vrije keu. zo aan elk toestel slechts éénmaal uit gevoerd. Laatstgenoemde oefening moet, behalve bij hot paard, voor iedere deel neemster verschillend zijn. De balanceerbalk ligt 1.20 meter bo ven den beganen gfrond, is 8 centimeter breed en 5 meter lang. Voor de verplichte oefening wordt de brug op verschillende hoogte gesteld: eenmaal op 2.30 meter, een andermaal op 1.50 meter. Voor de hoogte van de brug bij de oefening naar vrije keus worden geen voorschriften gemaakt. Voor de verplichte oefening is het paard 96 centimeter hoog en zonder beugels. De sprong over het paard ge schiedt zonder sprinkplank. Elke deel neemster mag een proefsprong maken, welke bij de beoordeeling niet meetelt. Bij den sprong naar vrije keuze wordt daarentegen wel een springplank ge bruikt, onverschillig, of bij den sprong al of niet met de handen op het paard wordt gesteund. De hoogte van het paard is vrij. De wedstrijden der vrouwen zullen onmiddellijk volgen op die der mannen. Zij zullen op Woensdag 12 Augustus 1936 in het Dietrich Eckart-OpenlucW- theater plaats hebben. Tijdens de Spelen van 1928 legden de Nederlandsche dames beslag op de eer ste plaats vóór haar mededingsters uit Italië, Engeland, Hongarije en Frank rijk. Dezelfde landen zullen vermoede lijk ook in 1936 weer deelinemen en bo vendien niet alleen Duitschland, maar naar men hoopt ook nog andere landen, waar de gymnastiek door dames wordt beoefend, als bij voorbeeld Zwit serland, Cecho-Slowakije, Polen, de Scandinavische staten en Amerika. Het Organisatie-Comité voor de Xlde Olympiade te Berlijn in 1936 heeft in samenwerking met de Berlijnsche firma Agfa de verplichte gymnastiekoefenin gen gefilmd. Deze film dient ter aan vulling van den tekst en de teekeningen der wedstrijdbepalingen. De volgorde der gecompliceerde bewegingen, vooral aan het rek en aan de brug, is aan de hand van beschrijvingen en teekenin gen heel moeilijk te begrijpen, terwijl de gymnasten van ieder land van tevoren ^recies moeten weten, welke oefeningen de jury der Olympische Spelen van hen verwacht. Alle landen, die een groep gymnasten naar de Olympische Spelen aivaardigen, krijgen kosteloos één copie van deze film. Verdere copieën kunnen bij het Organisatie-Comité coor de Xlde Olympische Spelen, Berlijn-Charlotten- bnurg 2, Hardenbergstrasse 43. besteld worden. De prijs bedraagt R.M. GO.— per stuk. Sedert eenige maanden verschijnt bij de „Buch-und Tiefdruck G.m.b.H." Berlijn SW. 19 een op kunstdruk-papi®1" en met gekleurden omslag gedrukt maandblad, dat den titel draagt „Oly®" pische Spiele 1936". Elk nummer is een klein kunstwerk. Terwijl het voorlaat* ste nummer geheel aan de wintersport en in het bijzonder aan de Olympisch® Winterspelen te Garmisch-Partenkii" chen was gewijd, wordt in de thans ver schenen aflevering een gebied beha"' deld, dat al te licht in het vergeetbof» raakt .namelijk dat van de 01ympisC®! kunstwedstrijdena De beschouwing dit onderwerp is afkomstig van d. Biebrach, den leider van de comiti^1. voor kunst in het Organisatie-Co®1 voor de Xlde Olympiade. In hetzel® nummer bericht de nestor der Duitscj1 sportjournalisten, Kurt Doerry, over ï'1 ondervindingen als actief deelnemer ft* de Olympische Spelen van Parijs 1 1900. Zijn artikel is geillustreerd r*1® een foto uit het jaar 1888, welke vo® d sport van historische beteekenis een opname van den wedstrijd over 1 meter, waarbij het tegenwoordige van het Internationale Olympische L mité, generaal Ch. H. Sherrill voor eerst de knielende starthouding ve tcont. Andere rijk-geïllustreerde houden zich bezig met de rangschikk11 s der zeiljachten in Olympische k'asse met het ijshockey spel, met de '£anS.r der deelnemers aan de \yedstHjden ov lange afstanden en met de wedstrijd^ palingen in de oudheid. Voor h^j,- zorgt tenslotte het feuilleton van len-Shultei „Roderioh trainiertG

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8