Quaker Havermout ^Buitenland JltchUzaken QUAKER ■PI MAAKTE HET EERSTE HAVERMOUT ALKMAARSCHE COURANT van WOENSDAG 30 OCTOBER 1035 Straperlo-spel in Spanje. Alkmaarsche Politierechter Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. De inbraak aan de Bruinvisstraat. DE SPAANSCHE REGEERINGS- CRISIS TEN EINDE. Chapaprieta vormt nieuwe regiering: zonder Lerroux en Rocha. De Spaansche president der republiek heeft het voorstel van den met de formatie eener nieuwe regeering belasten premier en minister van financiën, Chapaprieta aange nomen. De nieuwe regeering is als volgt samen gesteld Ministerpresident: Chapaprieta (onafhan kelijk).; Buitenlandsche zaken: Martinez de Velasco (agrarische partij); Justitie en ar beid: Salmon (katholieke Volksactie, Ce- da); Oorlog: Gil Robles (Ceda); Marine: Rahola (Catalaansche liga); Financiën: Chapaprieta (onafhankelijk); Binnenland sche zaken: Pablo Blanco (radicaal); On derwijs: Bardaji (radicaal); Openbare wer ken en verkeer: Lucia (Ceda); Landbouw, handel en industrie: Usabiaga (radicaal). De nieuwe regeering verschilt slechts wei nig van haar voorgangster. De verhouding tusschen de vertegenwoordigde partijen is dezelfde, n.1. 3 radicalen, 3 Ceda-leden, 1 agrariër, 1 onafhankelijke en 1 lid van de Catalaansche liga. De door de affaire der speelbanken gecompromitteerde radicale mi nisters Lerroux en Rocha zijn vervangen door twee leden van dezelfde partij. In plaats van Lerroux, die de portefeuille van buitenlandsche zaken had, is Martinez de Velasco benoemd, tot dusverre leider der agrariërs minister voor landbouw, handel en industrhie. In plaats van Martinez de Velasco aan genoemd departement komt Usabiaga. De minister van onderwijs is vervangen door den voorzitter der parlemen taire commissie van financien, Bardaji. Het kabinet zal zich reeds Woensdag aan het parlement voorstellen. De buitengewoon snelle oplossing van de regeeringscrisis heeft overal verwondering gewekt, aangezien het de eerste maal is, dat in Spanje een crisis binnen enkele uren be zworen is. In politieke kringen ziet men in de snelle afdoenng van het geval-Straus, een bewijs voor den werkwil van het regeerings- blok. HOOG WATER IN ZWITSERLAND. Uit verschillende plaatsen van Zwitser land en ook van den Boven-Rijn komen be richten over hoog water. Sinds Zondag re gent het zonder ophouden in het hooge Al pengebied In het gebergte van de Voor-Al pen zijn de laatste twee dagen hoeveelheden neerslag van 50 tot 60 c.m. gemeten. Van 30 September tot 29 October bedroeg de neerslag 175 c.m., d.w.z. 100 m.M. meer dan het gemiddelde voor October. Aangezien Zondag de Foen in het geberg te geleid heeft tot het smelten van sneeuw, hetgeen anders eerst in November of De cember geschiedt, bestaat groote vrees voor hoog water. De Rijn is de laatste 40 uur in Bazel en Waldshut zeer gewassen en heeft reeds de kaden overstroomt. In het kanton Glarus is tusschen Matt en Elm een aardverschuiving van de Stritt- Runse ontstaan, waardoor de Sernftalstras- ae bedol ven is Ook op de Klausenstrasse is het verkeer in gevaar gekomen door het neerstorten van steenmassa's. In 't kanton Uri zijn de berg beken buiten de oevers getreden, zoodat de Gotthardstrasse op 2 plaatsen onbegaan baar is. De Reuss heeft in den benedenloop eveneens hoog water. Het water maakt slachtoffers. Aan de grens tusschen kanton Waadt en Bern is in den nacht van Maandag op Dinsdag het water een boerenwoning bin nengedrongen, waar 't den vader, de moeder en twee kinderen meesleurde. Alle vier slachtoffers verdronken. De knecht werd on der de puinen van het ingestorte huis ge vonden met ingedrukten borstkas. JOURNALIST VEROORDEELD. De voormalige hoofdredacteur van het Grazer Tageblatt, Franz Wildoner, is na 'n Proces met gesloten deuren, dat drie dagen heeft geduurd, door het gerechtshof van Graz (Oostenrijk) wegens hoogverraad ver- °ordeeld tot vier jaar zware kerkerstraf Hij was er van beschuldigd nationaal socialis tische drukwerken te hebben verspreid. Zijn vrouw, die medebeklaagde was, werd vrij gesproken. STUDENTEN GEBRUIKEN LIEVER BEENEN DAN HERSENS. Studenten van de Amerikaansche hooge- •cbool te Glaucester, met inbegrip van alle •pelers van het voetbalelftal, hebben gister de collegebanken verlaten en hebben posten voor de schoolgebouwen neergezet. Zij vra gen korter lestijd, om zich op die wijze be- te kunnen vrij maken voor de beoefening van het edele voetbalspel. AFPERSERS GEARRESTEERD. U't Camden in den staat New York wordt 5emeld, dat agenten van het ministerie van ustitie en de staatspolitie een man en een vrouw hebben aangehouden, die bij er van »,e^riken geprobeerd te lubben iemand "/O af te persen onder bedreiding met den dood. DE STRIJD IN DE ONDERWERELD. Achtervolging vermoedelijke moordenaars Schultz. De politie te New York heeft opdracht Charles Ducky, Luciano en „Muss Higupi" op te sporen. Luciano is de eigenaar van een cabaret in het Oostelijk deel der stad. De politie gelooft, dat kij de leiding heeft ge had van de groep gangsters die dezer da gen Dutch Schultz in een eetgelegenheid hebben doodgeschoten. Intusschen worden de gangen nagegaan van 23 mannen, die volgens de politie, eveneens mogelijk bij de moordpartijen in de onderwereld betroxk ten zijn. NOODLOTTIGE PLEK TE KUSSNACHT. Stuk grond eigendom van koninklijk huis. Na overleg tusschen den consul van België en twee grondeigenaren te Küssnaoht, is een strook grond van zeven meter breedte en tien meter lengte, zich uitstrekkende van den weg tot het meer, waarbij koningin Astrid om het leven is gekomen, eigendon geworden van het Belgische koninklijk huis, dat er een steenen kruis zal doen plaatsen, omringd door een muur en een ketting. Aan den anderen kant van den weg zal een kapel gebouwd worden. TIENTALLEN DOODEN IN HONDURAS. Voor 6.000.000 schade aan bananenoogst. Tengevolge van de overstrooming van de rivier de Aguan zijn bij Corocito 62 perso nen verdronken. In de streek van Trujillo is voor meer dan $6.000.000 schade op de bananenplantages aangericht. De autoriteiten zijn van oordeel, dat deze overstrooming zonder precedent is in de ge schiedenis des lands. OE OEVANOENE ALS BETALEND LOGEE. melHt c®?1J,P0ndent van de „Times" te Riga weunn» Ditausche autoriteiten een bij w *jterp ln voorbereiding hebben, waar- nen vl! .V00rge8chreverL £»t de gevange hebben te bSaf^1 in de gevangenissen tfo^s?aaTlzhnCtnfnger' dat ziï last voor aan toe dat w c?rresP°ndent voe^ hier" aan toe* d^hP* correspondent voegt hier- ling kan worïimet duidellik is, hoe bèta- gevangenen dodi ^evorderd van insolvente «W<f zal Wrto ,an hen ZAAK-HAUPTMANN VOOR HOOGGERECHTSHOF. De correspondent van de „News Chro- nicle" te New-York meldt, dat men zoo wei nig verwacht dat Hauptmann's beroep bij het Hooggerechtshof der V. S. succes zal hebben, dat gouveineur Hoffman van New Jersey gisteren de plannen bekend heeft ge maakt voor de executie van Hauptmann. Men leidt er uit af. dat de gouverneur niet van plan is van ziin prerogatief gebruik te maken om Hauptmann van den electrischen stoel te redden. Indien de executie geschiedt moet deze waardig en plechtig geschieden, zoo zeide de gouverneur; er kon geen sprake zijn van een draadlooze installatie of zoo iets. De wet bepaalt dat de personen die exe cuties bijwonen zullen beperkt blijven tot den directeur der gevangenis, vier helpers, een jury van 12 burgers van wie er 2 medici moeten zijn, niet meer dan 2 geestelijken, en 6 persvertegenwoordigers Mocht het hooggerechtshof het verzoek om revisie afwijzen dan is de eenige hoop voor Hauptmann nog gelegen in het Court of Pardons van New Jersey. BLOEDIGE BOTSINGEN IN KENTUCKY. Een schietpartij tusschen stakers en politie. Te Marington in den staat Kentuckey heb ben bloedige botsingen plaats gehad tus schen de politie en georganiseerde mijnwer kers. 700 tot de vakvereeniging behoorende mijnwerkers verschenen in vracht- en luxe auto's in het plaatsje en trachtten een ko lenmijn binnen te dringen, waar werkwilli gen tewerkgesteld waren. Een poging der mijnpolitie de indringers met traangas te verdrijven, mislukte De ar beiders drongen steeds meer op. Vanuit de menigte zouden ongeveer 200 revolverscho ten gelost zijn, waarop de politie met ma chinegeweren antwoordde. Vijftien perso nen werden gewond, waarvan twee zwaar. Daar verder ongereldheden werden gevreesd werd een mitarilleur-afdeeling van de na tionale garde alsmede cavalerie naar Ma- rington gezonden. Kort voor deze voorvallen hadden arbei ders bij twee elders gelegen mijnen een be tooging gehouden. BRAND OP MAILBOUl IN VOLLE ZEE. S O S.-seinen uitgezonden. De Amerikaansche mailboot „Exarch", op weg van New York naar de Middellandsche Zee, meldt dat op het tusschendek brand is uitgebroken. Het schip verzoekt de zich in de nabijheid bevinden vaartuigen om hulp. De „Exarch" heeft een bemanning van 45 koppen en vele passagiers aan boord, Het schip bevindt zich op 1100 km. ten Oosten van Boston. Een onderhoud met den heer Strauss. Naar aanleiding van de moeilijkheden, welke zich in Spanje en in den boezem der Sjïaansche regeering hebben voorgedaan met betrekking tot het toelaten van spelen in Spaansche casino's hebben wij ons tot den heer Strauss gewend, die een der leidende figuren is geweest bij de invoering van het Straperlo-spel in Spanje. De heer Strauss, die al eenige jaren in Den Haag woont, vond de kwestie natuurlijk zeer onaangenaam. Zooals hij uiteenzette had de politiek zich van deze aangelegenheid mees ter gemaakt en opgeblazen tot een zaak, die wellicht voor de regeering van Spanje Voor de met haar in relatie staande kringen on aangename gevolgen zou kunnen hebben. Wat toch is eigenlijk gebeurd? De heer Strauss gaf ons, in antwoord op deze vraag, de volgende uiteenzetting: „Ik was van Januari 1934 tot December 1934 in Spanje. Ik heb daar met de regee ring onderhandeld inzake de exploitatie vaa het Straperlo-spel. Op 25 Augustus 1934 heb ik de officieele toestemming gekregen om met de exploitatie te beginnen. Deze toestem- mingsakte was onderteekend door den politie- president van Spanje, door den minister van Binnenlandsche zaken, door den staatssecre taris voor binnenlandsche zaken en door den gouverneur van San Sebastian. Wij hebben toen, natuurlijk met groote kosten, het Casino te San Sebastiaan geheel gemoderniseerd en heropend. Voorts hebben wij een casino in Formentor op het eiland Majorca geopend. Toen de voorbereidingen afgeloopen wa ren, is het publiek begonnen te spelen. Tot onze niet geringe verbazing, meende politie echter te moeten ingrijpen en, nadat hel 3 uur geopend was geweest, moesten wij ons Casino in San Sebastian sluiten. In Formen tor hebben wij 8 dagen kunnen spelen, doch hier was het toen ook afgeloopen. De oorzaak daarvan was gelegen in een politieke actie, welke door de tegenstanders der regeering is opgezet. De regeeringsper- sonen, die de toestemming hebben gegeven, behoorden tot de radicale partij. De oppositie, Gil Robles ca., protesteerde en de regeering besloot toen tot sluiting der casino's over te gaan. De vraag bleef echter, hoe men ons onze schade moest vergoeden, welke wij ondervon den door dit zonderlinge optreden der Spaan sche regeering. Zij, die ons de toestemming hadden gegeven, verklaarden zich bereid, ons de gemaakte kosten terug te betalen. Een onzer medewerkers, de zoon van minister president Lerroux, beloofde er voor te zor gen, dat wij ons geld terugkregen. Inder daad heeft men ons het vorig jaar 75.000 peseta's terug betaald. Het overige zou dan zoo spoedig mogelijk volgen. Deze toezeg ging geschiedde in December. Herhaaldelijk iem ik toen geschreven, doch eenig antwoord bleef uit. Bijna een jaar heb ik gewacht en toen heb ik mij tot den president der Spaan sche Republiek gewend en hem in zijn kwali teit van hoogsten chef der regeering verzocht zijn medewerking te verleenen, opdat ik recht zou kunnen krijgen. Een aangifte of aan klacht is door mij niet gedaan en zal ook door mij niet gedaan worden. Het eenige wat ik wensch is: mijn geld, dat ik in deze affaire gestoken heb, terug te krijgen. De president heeft echter niet gemeend mij te moeten helpen bij het zoeken van mijn recht, doch hij heeft de zaak in handen der autoriteiten gesteld. Deze hadden een com missie van onderzoek benoemd en een en an der heeft er toe geleid, dat de tegenstanders der radicale partij kans hebben gezien er een politiek schandaal van te maken. Wat mij persoonlijk betreft, ik betreur dezen loop der dingen zeer. Niemand der regeering was in mijn onder neming geïnteresseerd en ik verklaar nadruk kelijk aan niemand één cent te hebben be taald. Het was mij slechts te doen om mijn geld terug te hebben. Dat dit tot zulke conse quenties zou leiden, schijnt mij alleen moge lijk in een land, waar politiek gesproken abnormale toestanden heerschen. GEWEIGERD EED AF TE LEGGEN. Landbouwer vier weken in gijze ling. Incident voor de Almelosche rechtbank. Tijdens de zitting van de Almelosche rechtbank heft zich gistermiddag een inci dent voorgedaan. Er is n.1. een persoon, die als getuige moest optreden, voorloopig vier weken in gijzeling gezet, omdat hij weiger de den eed af te leggen, zelfs na herbaalde aanmaningen en waarschuwingen van den president. De getuige, zekere G. H., landbouwer al hier, werd gehoord in een zaak tegen een knecht, die in zijn dienst loon zou hebben ontvangen, terwijl hij volgens de tenlasteleg ging deze verdienste niet had opgegeven bij het stempelen voor den steun De zaak werd aangehouden tot 26 Nov. hoewel H., nadat de president hem het besluit van de rechtbank om hem in gijzeling te hou den had medegedeeld, bereid was den eed af te leggen. DE MALVERSATIES BIJ HET PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Nadat gisteren in de middagzitting n u enkel getuigen a décharge waren gehoord, die inlichtingen gaven over de personen van verdachten, heeft de president den verdach ten een slotverhoor afgenomen, waarbij de discussie tusschen den directeur-verdachte en den president nog al eens heftig werd. Tenslotte bracht de president den inspecteur van politie C. Rocher en den accountant P. H. Heyer lof voor hun nauwgezet en scherp zinnig onderzoek, waarna de zitting werd verdaagd tot morgen. Dan zal de officier requisitoir nemen. CLANDESTIEN STOKEN VAN JENEVER. Verschillende personen uit Twente ston den gister voor de rechtbank te Almelo te recht in verband met het clandestien stoken van jenever. Tegen B. J. L. uit Weerselo, bij wien be lasting-ambtenaren een inval hadden ge daan en een distilleertoestel hadden aange troffen werd 300 boete en drie maanden gevangenisstraf geëischt De mandenmaker G. J. uit Enschede, die ook een toestel in huis had, dat later in be slag genomen werd, hoorde drie weken ge vangenisstraf tegen zich vorderen. Tegen den smid G. J. S. uit Enschede, die aan J. het toestel geleverd had, werd negen maanden gevangenisstraf geëischt. VEROORZAKEN VAN DOOD DOOR SCHULD. Student voor de rechtbank. De rechtbank heeft gister den Utrechtschen student M. veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf, benevens 100 boete en een jaar intrekking van het rijbewijs wegens het veroorzaken van dood door schuld. M. had in Almelo tengevolge van een ver- Dat is ruim een halve eeuw geleden I Sindsdien is het steeds beter, en steeds lekkerder geworden. Thans maakt Quaker, die de grootste ervaring heeft, zijn wereldbekend havermout ook in Nederland. Nu kost 't slechts 22'h ct. per ponds<-> pak netto 500 gram). Proef het en vergelijk den smaak, Quaker was er het eerste en bleef het besté- QUAKER OATS GR AANPRODUCTEN N.V. - Rotterdam keersfout een aanrijding gehad met een ande re auto, waardoor zijn wagen kantelde. Een vrouw kwam toen voor de oogen van haar echtgenoot, met haar 3-jarig kind onder de vallende auto en werd gedood. Het kind werd zwaar gewond. BRAND IN EEN KERK DOOR ROEKELOOSHEID. Zes maanden voorwaardelijk en 60 boete geëischt. Op 2 Mei had een 22-jarige zinkwerker op het dak van de Canisiuskeric in de Molen straat te Nijmegen werkzaamheden verricht met een benzine-soldeerbouthet gevolg was dat er brand ontstond en de planken van de overkapping ten deele verbrandden. Gister stond deze zinkwerker te Arnhem terecht. Verdachte bekende het feit, maar verklaar de niet te weten, dat het verboden was om met een soldeerbout dergelijk werk te ver richten. Hij had opdracht gekregen van zijn patroon. De subs.-officier van justitie mr. Speyart van Waerden betoogde in zijn requisitoir, dat op hoogst roekelooze wijze is gehandeld en eischte zes maanden gevangenisstraf voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar, en een geldboete van 60 subs. 60 da gen hechtenis. Uitspraak 12 Nov. Zitting van Maandag 28 October. Een chauffeur met lange vingers. De 28-jarige chauffeur Jan W. te Hoorn, destijds in dienst van de autobusmaatschap pij W.A.C.O. aldaar, stond terecht ter zake verduistering van een bedrag van f 130,19, althans f 81,82, dat hij gedurende de waar neming van zijn chauffeursbetrekking had verduisterd aan plaats- en abonnements gelden, welke feiten door hem werden toe gegeven. Het scheen, dat de boekhouding wel een beetje in de war was, hoewel de verdachte overigens de justitie geen moei lijkheden in den weg legde. Verdachte was al eens voorw. én defini tief wegens vermogensdelicten veroordeeld, welke feiten natuurlijk ook op zijn debetzijde werden genoteerd. Hij wierp de schuld voornamelijk op de slechte controle en het lage loon, ofschoon de directeur wist en hem verweet, dat hij een voorw. veroordeelde was. De officier requireerde 4 maanden, waar op de politierechter den knoop doorhakte en de dagvaarding kortweg nietig verklaarde. Aangename kwalificatie. De niet verschenen Dirk de Gr. had zich op 30 Augustus in kermisstemming de vrij heid gepermitteerd een politieagent een oud wijf te noemen tijdens zijn overbrenging naar het bureau als verdacht van een straf baar feit. Ter zake eenv. beleediging werd verdachte thans veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen. Een andere zwierbol, Gerrit H., tuinder uit Koedijk, had zich met bovengemelde ar restatie bemoeid en het den agent lastig ge maakt met gevolg, dat hij ook een veeg uit de pan kreeg in den vorm van 25 boete of 10 dagen. Een onbeleefde pikeur. De 59-jarige Joh. v. L. uit Amsterdam, die te Castricum een renstal heeft, kreeg op 30 Augustus ruzie met den blokwachter T. Tienstra en voegde hem de woorden „hond en schoft" toe. De pikeur was uit zijn humeur, omdat Tienstra de spoorboomen niet naar zijn genoegen bediende. Vonnis 15 boete of 10 dagen hechtenis. Een jeugdige vader. De 20-jarige slagersknecht Emanuel Leon B uit den Helder zou op 3 September te Anna-Paulowna zijn schoonzusje hebben gestompt en voorts in de woning van zijn schoonvader Bakker 2 glasruiten hebben ver nield. Verdachte was ten huize van zijn schoonouders verschenen om zijn vrouw en kind op te eischen. De moeder scheen echter geen lust te hebben op grond van onder gane mishandelingen. Hij had een glas in de buitendeur vernield en was aldus het huis binnengedrongen In het huis vernielde hij ook nog een deur en aan den achterkant van het perceel nog een glasruit Ziin 16-jarige schoonzusje weid door verdachte mishan deld. Het kind dat zij op den arm droeg, werd haar door Emanuel afgenomen. Voor al die buitensporigheden werd verdachte ver oordeeld tot 8 boete o 4 dagen hechtenis. Tegen sluitingstijd in een café. Een 68-jarige ingezetene van Warmen- huizen, genaamd Jan v. Duin, had zich al zeer onhebbelijk aangesteld tegen den rijks veldwachter Leegwater, toen deze hem bij sluitingstijd gelaste het café te verlaten. Hij beleedigde de veldwachter, ruide het volk op, toonde zich wederspannig. Thans was deze opstandige grijsaard met verschenen en vorderde de officier 1 maand gevangenisstraf. Vonnis 35 boete of 15 dagen. Landelijke rijwieldieven. Een 19-jarige arbeider uit Winkel, Andries T., was zoo vrij geweest om te Spanbroek in den avond van 8 September het rijwiel van zekeren heer J. Jonker weg te nemen. Hij wenschte nog tijdig huiswaarts te kee- ren en had zich daarbij van een andermans karretje bediend Daarna deed hij echter niet de minste moeite om de fiets aan den recht- matigen eigenaar terug te bezorgen. Ook de broeder van dezen snaak had een rijwiel ge gapt en moest daar voor terecht staan. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Vonnis 25 boete of 10 dagen plus 2 maanden gevange nisstraf voorw. met 3 proefjaren. Zijn niet verschenen broeder Bouke, die niet was ge dagvaard, werd op deze zitting met rust gelaten. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van 29 October. Radio-geschil te Helder. In deze zaak contra Aris Bakkenes te Arnhem heeft de officier thans vrijspraak gevorderd, aangezien geen civiel proces, waarvan de voortzetting der strafzaak af hankelijk werd gesteld, tegen verdachte werd aangegaan. Niemand van de opgeroepen ge tuigen, noch verdachte, was present. De 18-jarige slagersknecht Joh. Antb. S. en zijn vriendje, de 19-jarige Corn. Joh. S., beiden te Alkmaar, thans onder streng toe zicht van den staat als gedetineerden in het Huis van Bewarinig alhier, deelden heden broederlijk de zondaarsbank ter zake dief stal door middel van een valschen sleutel op 25 Augustus en ten nadeele van de bejaarde dames Lont alhier gepleegd. Alstoen maak ten de twee roekelooze jongens buit een gouden broche, dito armband, 2 gouden oorknipjes, een mesje in schede in het door genoemde dames Geertje en Maria Lont aan de C. W. Bruinvisstraat alhier bewoonde perceel. De verdachte Jan S. was in het bezit van een valschen sleutel of looper en had reeds te voren in de woning een visite gemaakt tijdens de afwezigheid van de oude dames en zich toen geld toegeëigend. Wat de ontvreemde sieraden betrof, deze hadden de ondernemende jonge dieven in Amsterdam te gelde gemaakt. Door de waak zaamheid van een spoorbeambte was de aandacht der politie op de knapen geves tigd. De lange en kleine amateur-inbrekers, die thans voor hun rechters stemden, maakten uiterlijk den indruk een paar nette, fatsoen lijke jongens te zijn. De heer Wiggers droeg een uitvoerig rap port voor omtrent beide knapen met zooveel gevoel dat Jan S. in tranen losbrak. Hier- i?ri we?.s bij, niet een doorgewinterde schelm te zijn, hoewel hij leelijke streken had vertoond, want de inbraak bij de dames Lont was niet zijn eenige afdwaling. Omtrent dezen knaap adviseerde de heer Wiggers opzending naar de kolonie Het Hooge Land. Verdachte verklaarde hiermede accoord te kunnen gaan. Omtrent den kleinen Cor SI. was de heer Wiggers ook niet onverdeeld te spreken. Geheel 18 karaats was deze knaap ook niet en langzamerhand is hij afgezakt. Niettemin gaf de ambtenaar de hoop niet op, hem weer tot een ordelijk leven terug te brengen. Gevorderd werd tegen Jan S., die ondanks zijn lengte nog een kind is en niet in een volwassen-menschen-tuchthuis thuis hoort, in

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9