Agenda fyMicaties !BiHHen£and JledU&zaken Provinciaal Tlieuws stompetoren st. pancras bergen sijbekarspel de streek beemster hensbroek langendijk broek op langendijk etwigez1,ïusvtanbrfj,e!ns,- ü°ra€n «k* WeecAedcfd winkel RAADSCOMMISSIES. BERGSTORTING BIJ SARATOW. HET STORMWEER IN RUSLAND. DE JUSTITIE EN „VOVA". Verspreiding niet verboden, in- indien de inhoud geen strafbare feiten oplevert. Nieuw nummer van „Vova". In Den Haag. MISHANDELING VAN OPZICHTER DER WERKVERSCHAFFING. DE BIE IN HOOGER BEROEP. Evenals de officier van justitie. Een demonstratie. Een jubileum. Een vreemd verschijnsel. De kooloogst is slecht. Plannen chr. bewaarschool. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tentoonstelling De mensch in wording, tot en met Zondag 17 Nov., eiken dag 2—5 en 710 uur; opening Zaterdag 2 Nov. 's av. 7 uur. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag middag (met uitzondering van Zaterdag), telkens des avonds half acht, hoofdnummer 4Musketiers (amushoofdrollen o.a Szöke Szakall, Felix Bressart en Rose Bar- sony. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De heldin van den dag (amus.); hoofdrol Shirley Temple. Toegang boven 14 jaar. Zaterdagmiddag, half 3, kindermatinee, bijzonder programma. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Abessinië, het land van den negus (sens.); extra: De luchtdoop (amus.) Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Peter (amus.); hoofdrol Franziska Gaal. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag 2 November. 8 uur, hotel Brittanje, home-trainer wedstrijden. 8 uur, Harmonie, concert Arb. muziekver. Excelsior. 8 uur, zaal van Gijzen, worstelwedstrijd. Zondag 3 November. 7.30 uur, café Rus te Heerhugowaard, uitvoering gymn. vereen. Tavenu. Burgemeester en Wethouders van Alk maar brengen ter algemeene kennis, dat, in de plaats van den heer D. Jz. Govers, tot lid der Commissie voor het ontwerpen van Strafverordeningen, der Commissie van bij stand voor het Sportpark en der Commissie van overleg voor de ambtenaren en de werk lieden der gemeente, voor het overige ge deelte van het jaar 1935, is benoemd de heer mr. C A. de Groot. ALKMAAR, 2 November 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. zij door het open raampje naar buiten was gevallen. Van de geroofde 4000 frs werd bij den student niets meer gevonden. De gear resteerde is Karl Strasser uit Boedapest, ge boren 1912, student aan de Zwitsersche Technische hoogeschool te Zurich. Ten gevolge van een bergstorting, welke 24 uren aanhield, is een deel der Russische stad Oebek vernield. De spoorlijn is, naar uit Saratow wordt gemeld, over een afstand van anderfialven kilometer vernield. Volgens berichten uit Odessa en Batoem heeft de storm, die sedert eenige dagen bo ven de Zwarte Zee woedt groote sChade aan gericht en ook ernstige scheepsongelukken veroorzaakt. Het scheepvaartverkeer van Batoem moest worden stilgelegd. De telefoon- en telegraaf verbindingen zijn gestoord. Volgens berichten uit Odessa is aan de kust van de Krim een Russisch schip op het land gezet. Ook een ander schip, dat op weg was naar Odessa is in moeilijkheden geraakt. Verschillende schepen moesten noodhavens opzoeken. De Officier van Justitie te Amsterdam, mr. dr. J. A. van Thiel, heeft de versprei ding van het nummer van „Volk en Vader land" van verleden week verboden. Naar vernomen wordt, heeft de Officier de pers van „Volk en Vaderland" in beslag genomen, op grond van den inhoud van het nummer van 26 October, waarvoor hij uiteraard de verdere verspreiding van dat nummer heeft verboden. Deze maatregel is een noodzakelijk ge volg van de een- en ondeelbaarheid van het O. M. Wanneer b.v. zoo zeide mr. van Thiel te Utrecht pornografische lectuur in beslag wordt genomen, gaat het niet aan, deze lectuur in Amsterdam kalm te laten verkoopen. Het nieuwe exemplaar van „Volk en vaderland dat deze week uitkomt, zal verkocht mogen worden, indien de inhoud van dat nummer geen strafbare feiten ople vert. De justitie oefent in drukpersdelicten een repressief toezicht uit en geen preven tieve censuur. Wat gebeurt er in de andere arrondisse menten? zoo vroeg men den Officier. Hierop, zeide mr. van Thiel, is uiteraard geen stellig antwoord te geven, doch hoogstwaarschijnlijk zal ook daar eenzelf de verbod zijn uitgevaardigd. Tegen het middaguur is gister te Rotter dam het eerste nummer van „Volk en Va derland", dat tengevolge van de justitiëele beslaglegging op de rotatiepers te Utrecht niet kon verschijnen, in verkleind formaat uitgekomen. Men heeft hiertoe gebruik ge maakt van een geheel ander drukprocédé en een nummer gegeven van vier pagina's in z.g. offset druk. Uit den inhoud blijkt, dat men de voorpagina, die natuurlijk in Utrecht reeds gereed was gemaakt, op het laatste oogenblik heeft veranderd. Er is een kopregel aangebracht over de volle breedte, luidende: „Ondanks verbod niet kapot". Andere opschriften die vet gedrukt op de eerste pagina voorkomen, luiden: „Wij zijn de stem van het Neder- landsche volk" en „De pers is in beslag ge nomen, toch komen wij uit' Colporteurs van de N. S. B. hebben gis teravond op tal van punten in Den ^Haag het nummer van „Volk en Vaderland ver kocht, waarin de beleedigende artikelen voorkomen, op grond waarvan de justitie heeft ingegrepen. De politie heeft tegen een der colporteurs, die op het Spui met het blad ventte, proces-verbaal opgemaakt en de exemplaren, die de man bij zich had, in beslag genomen. Voor hot gerechtshof te Amsterdam stond een grondarbeider terecht, die door den politierechter te Alkmaar wegens mishandeling van een opzichter bij de werkverschaffing in den Wierin- germeerpolder veroordeeld was tot een maand gevangenisstraf. Verdachte be kende het feit, doch voerde al6 veront schuldiging aan, dat de opzichter hem niet het loon gaf, waarop hij als vol waardig arbeider aanspraak kon maken en opmerkingen daarovei sarcastisch beantoordde. Verdachte liet zich daar door tot het gebruiken van scheldwoor den verleiden, waarop de opzichter hem meledeelde, dat hij hem op staanden voc-t schorste. Hierdoor verloor verdach te het laatste restje zelfbeheersching en sloeg met zijn schop naar den opzichter. De procureur-generaal Mr. Versteeg, requireerde bevestiging van het vonnis. De verdedigster Mr. H Cats—Hille sum, zeide het gepleegde feit te betreu ren. De aanleiding was echter het on tactische en sarcastische optreden van den opzichter, over wien vaak geklaagd wordt, zooals blijkt uit eenige ingezon den stukken in een plaatselijk blad naar aanleiding van deze zaak. Op grond van 's mans blanco strafre gister, goede getuigschriften en het groote gezin dat van hem afhankelijk is, voelde verdedigster zich gerechtigd, het hof te vragen de gevangenisstraf in een voorwaardelijke straf om te zetten. Uitspraak 14 November. De officier van justitie bij de rechtbank te Den Bosch is in beroep gegaan tegen het vonnis, waarbij de 42-jarige arbeider Peer de Bie uit Oss en de 43-jarige vracht rijder L. v. d. Heuvel (den Brus) werden veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf mei aftrek van preventief. De eisch was 16 jaar zonder aftrek van voorarrest. Ook Peer de Bie is in hooger beroep gegaan. De 46-jarige arbeider M. FrT de Bie is als verdacht van medeplichtigheid aan de roof moord te Ooyen verhoord door den rechter commissaris en ingesloten in het huis van bewaring te Den Bosch. Donderdagmiddag was het een gezoem van vrouwenstemmen in de volle kolfbaan van café Kamsteeg, waar vanwege de „Zui- velkern" de vereeniging welke zich ten doel stelt de propaganda te voeren voor meerder gebruik van melk en zuivel- gerechten een demonstratie werd gege ven van diverse schotels, vervaardigd met melk, karnemelk, boter en kaas. Mej. Beek, leerares in het koken, in dienst van het P. E. N., zou de vrouwen het nut van deze voedingsmiddelen onder het oog brengen. De burgemeester van Z, en N.-Schermer, de heer Kolb, heette de vele aanwezigen namens de „Zuivelkern", welker district de dorpen Stompetoren, Oterleek, Schermer- horn, Rustenburg, Ursem en Grootscher mer omvat, welkom. Spr. was het P. E. N. zeer dankbaar dat het de kooktoestellen en de leidster voor dien middag beschik baar had gesteld, en wees op het nut van den kookcursus die vanwege de commissie van Rijkswege, om goed voedsel te berei den tegen den minst kostbaren prijs, geor ganiseerd zal worden, ook te Stompetoren, waarvoor men inlichtingen bij mevr. Glij- nisSchermerhorn bekomen kan. Daarna sprak mej. Beek hare blijdschap over de goede opkomst uit. Juist in dezen tijd van werkloosheid en achteruitgang van menig bedrijf, achtte zij de kennisma king met de bereiding van middagmalen uit onze voedingsproducten bij uitnemend heid (melk en zuivelproducten) zoo be langrijk. Dat melk 100 pet. voedingswaarde bezit, werd wel bewezen d®or het feit, dat een nieuwe wereldburger de eerste maanden van het leven soms uitsluitend van dit product moet leven en groeien. Ook bij ziekte blijkt de opbouwende kracht van melk. Spr. was trots op haar land, maar betreurde 't, dat hier per hoofd het melkgebruik zooveel geringer is dan b.v. in Zwitserland. Zij leerde hoe men den melksmaak kan veraangenamen door toe voeging van zoovele bijsmaken, waardoor men ze gaarne gebruikt. Vooral wees spr. op de afwisseling, welke juist zoo nuttig is. boep bereid uit melk lieten wij ons heer lijk smaken, alsook zeer vele gerechten met kaas bereid. Zeer smakelijk zag de rose getinte karnemelkspudding er uit, en het bordje hangop (karnemelk waar het vochtgehalte uit verwijderd is, door het te laten uitdruipen) was heerlijk. Natuurlijk kon mej. Beek niet nalaten om de groote voorrechten van het electrisch koken te noemen, en wij zagen hoe gelijkmatig en gemakkelijk alles ging. Ook de roomboter mag, als het eenigszins kan, niet vervangen worden door margarine. Bekend is, hoe in den wereldoorlog in Deneraarken, waar men de roomboter op groote schaal uit voerde, een ooglijden optrad, dat verdween toen men het kunstproduct verving door het zuivelproduct uit de melkfabrieken. De spreekster eindigde: haar vlotte les met de hoop uit te spreken, dat voortaan iedere huismoeder meer aandacht zou be steden aan onze kostelijke producten van eigen bodem. Een daverend applaus volgde na haar slotwoord en ieder vond den welgemeenden dank, dien burgemeester Kolb haar bracht, zeker ruimschoots verdiend. De gelukkige winnares van een P. E. N. cake op een gratis lot was mevr. SpaanKorver uit Oterleek. Vrijdag hield het leesgezelschap de le denvergadering in café Kamsteeg, onder voorzitterschap van den heer dr. Heringa. De boekene nagezien door de heeren J. de Boer Cz. en S. Heringa werden in goede orde bevonden, de heer Davelaar mocht een woord van hulde voor zijn nauwgezet be leid in ontvangst nemen. Men besloot het tijdschrift „Nederland" niet meer te lezen, en in de plaats van Astra en Oké aan te schaffen. Getracht zal worden in samenwerking met den Boerinnenbond 'n feestavond te or- ganiseeren. De heeren Jb. Posch en J. de Boer hopen deze zaak tot een goed einde te brengen. De heer Posch zou gaarne in de porte feuille inplaats van altijd moderne romans eens goede boeken van ouderen datum opge nomen ien, zooals b.v. de Comera Obscura, de werken van Dickens etc. Hervormingsdag. De kleine, actieve groep van de Evange lisatie had Vrijdagavond in café Kamsteeg een kerkdienst georganiseerd ter herdenking van den Hervormingsdag. Het hervormde zangkoor onder leiding van den heer de Haas uit Alkmaar, luisterde dien avond den dienst op, door het zingen van een zestal ge wijde liederen. De heer van Ginkel, evangelist te Amster dam, die de rede uit zou spreken, ontpopte zich als een talentvol redenaar. Na voor lezing van psalm 96, gebed, en gemeenschap pelijk gezang, wist hij zijn toehoorders van het begin tot het eind te boeien. In gloedvolle bewoordingen liet hij het leven van den Zwitserschen Hervormer Ulrich Zwingli aan ons geestesoog voorbijgaan, schetste vooral ontroerend de groote beginselvastheid var. den helder des geloofs, die getrouw bleef tot in den dood. Op denzelfden tekst zong het koor een lied, dat evenals het „Onze Vader", indruk maakte. Voor de pauze klonken in een drietal lie deren de altstemmen boven alles uit, wat eenigszins storend werkte. Na de rede van den heer van Ginkel werd door alle aanwezi gen staande gez. 164 4 gezongen. Daarna bad de redenaar om kracht om even als de hervormers van toen, te blijven volharden, ondanks verdrukkingen gevaar. Het was een stemmingsvolle avond. Verplaatsing en opening zaak. De heer C. de Pee, die tot dusver zijn manufacturenzaak en aanverwante artikelen dreef aan de Benedenweg had daar 'n zoo danig succes dat reeds geruimen tijd naar ruimere gelegenheid werd omgezien. Tenslotte is de heer de Pee overgegaan om een bouwterrein aan de Boven weg te koopen, waarop is verrezen, een waar winkelpaleis. Vooral vanaf het noorden biedt het ruime pand een schitterend aanzien met zijn hel verlichte etalages. Als architect fungeerde de heer J. Roggeveen van Heiloo. Het ge heel biedt een schitterende aanblik. Niet min der dan een veertigtal bloemstukken werden door de nieuwe ondernemer ontvangen. De geheele zaak was in een waar bloemenpaleis herschapen. Wij zagen er onder van het gemeentebe stuur, verschillende zakenvrienden, leveran ciers, enz. Uitslag verkooping. De uitslag van de openbare verkooping, gehouden in café Bouwstra, ten overstaan van notaris H. W. Smit te Zuidscharwoude. van eigendom van den heer R. Vis, was als volgt: Een warenhuis met verwarmingsinstalla tie, bouwland en water, samen groot 16,96 A., het warenhuis groot 600 ramen, kooper W. Kloosterboer Pz. voor f 1885. Een akker bouwland bezuiden de Melk- sloot, groot 5 Yi snees, opgehouden op 27 per snees. Twee akkers bouwland, te samen groot 17 snees, kooper A. Volkers voor 25 per snees. Een akker bouwland aan de Zomersloot, groot 17 snees, kooper A. Volkers voor 25 per snees. Een akker bouwland aan de Zomersloot, groot 6 snees, kooper A. Volkers voor 20 per snees. Opbrengst collecte. De dezer dagen alhier gehouden collec te ten behoeve van het Leger des Heils heeft opgebracht 52.16. Geen belastingverlaging. Ged. Staten hebben aan het gemeentebe stuur medegedeeld, dat de verlaging van den grondslag huurwaarde voor de café's niet kan worden goedgekeurd, omdat nog onlangs de belasting op de biljarts is ver laagd. Koolteelt. In normale jaren bereikte de bloemkool- aanvoer in November haar hoogtepunt Mo menteel is de aanvoer bedroevend Wel staan de velden nog vol, doch drie kwart van het gewas heeft geen schijn van kans. Hetzelfde moet getuigd worden van de sluit- ^v;airvan ook h'€r heel wat wordt ge- de betrokkenen! vooruitzichten voor Alhier is op 96-jarigen leeftijd overle den de heer J. Schmidt, oud-gemeente-ont vanger en oud-secretaris dezer gemeente. Den 26sten October 1910 werd door de vereeniging ter bevordering van het vak onderwijs in West-Friesland een teeken- school opgericht voor Hensbroek en Heer hugowaard. De heer L. Groot alhier, die vanaf de op richting als voorzitter deze functie heeft waargenomen, werd door het bestuur gefe liciteerd met dit jubileum. Men bood hem namens de leeraren een prachtige bloemenmand aan. Een zilveren feest. Den 29sten October was de heer L. Groot 25 jaar agent van de Assurantie Maat schappij de Nederlanden 1845. De heer Groenveld, directeur der Maat schappij, kantoor Haarlem en de heer Slui- zer, inspecteur te Alkmaar, kwamen hem persoonlijk feliciteeren met dit jubileum. Als bewijs van waardeering werd hem een stoffelijk bewijs van erkentelijkheid aange boden met den wensch, dat hij nog vele jaren voor de Maatschappij mocht werkzaam blijven. Een vreemd verschijnsel doet zich voor, waarvoor wij geen verklaring weten. De landpachten gaan omhoog, en soms aan merkelijk, terwijl de nood in den tuinbouw grooter is dan ooit te voren. Een vrij onbe grijpelijke stijging der huurprijzen alzoo, daar deze toch op en neer gaan met de resultaten welke op het land worden be haald. Verschillende malen is er reeds op ge wezen dat de tuinbouwers tengevolge van de luizenplaag 'n zeer geringen oogst zullen hebben. Thans is men eenigen tijd bezig met koolhalen en kunnen de resultaten worden bekend gemaakt, welke men op verschillende bedrijven heeft. Het is lang niet zoon drukte met het koolhalen als wij dat jaarlijks gewend zijn. Ook uit de omliggende polders wordt niet veel kool naar den Langendijk gehaald. Dat verschilt ook nogal wat met andere jaren. Het blijkt dat daar op sommige plaatsen ook aardig is huisgehouden door de parasiet. Maar zooals het in het Geest- mer-Ambacht is geweest is het nergens. Van verscheidene tuinders werden ons de cijfers meegedeeld, Het is bedroevend slecht. Van 20 snees, een halve H.A., werd door een bouwer 2000 K.G. geteeld. Een ander behaalde van een heele H. A. slechts een oogst van 650 K.G. Wat dit zeggen wil voor deze menschen laat zich begrijpen. Zij, die anders een schuur met kool hadden, doen nu maar het beste ze direct weg te veilen, daar het de moeite niet loont de kool op te slaan en ze te bewaren. Er komt nog bij dat de kool tengevolge van de luizenplaag veel werk geeft aan den eigenaar, doordat er heel veel „aan te doen" is. Ze zijn soms heel erg „rottig". We hebben verscheidene tuinders bezig gezien, doch over het algemeen kan gezegd worden dat de kool heel klein van stuk is, hetgeen de oogstcijfers hierboven reeds doen vermoeden. Niet allemaal heeft men zoo weinig ge teeld, er zijn wel eenige gunstige uitzonde ringen. Doch over het geheel genomen zal de voorraad kool dezen winter heel gering zijn. Voor velen staat een moeilijke tijd voor de deur. Een afscheid. Donderdagmiddag 31 October werd officieel afscheid genomen van den heer A. v. d. Haar, onderwijzer aan de chr. school alhier, wien eervol ontslag is verieend in verband met het ingaan van den pensioen gerechtigden leeftijd. Om twee uur verzamelden zich de kinde ren der 5 hoogste klassen in de 2 lokalen boven, terwijl tevens aanwezig waren het schoolbestuur, onderwijzend personeel en enkele afgevaardigden van oua-leerlingen. Namens het schoolbestuur sprak de heer J. Balder. Hij wees er op, dat in de 38 jaren welke de heer v. d. Haar aan de school ver bonden is geweest, deze steeds met ernst en ijver zijn gewichtige en moeitevolle taak heeft opgevat en dat God hem daartoe de lust heeft geschonken om dien arbeid te doen en zijn plicht te volbrengen tot volle tevre denheid van het schoolbestuur. De banden welke in al die jaren gelegd zijn zullen steeds in aangename herinnering behouden blijven. Als blijk van waardeering werd na mens het schoolbestuur een pendule-stel aan geboden, waarbij de wensch werd uitge sproken dat de tijd welke heenwijst naar de rust ook eenmaal moge heenwijzen naar de rust welke er over blijft voor het volk van God. Hoofdonderwijzer Buijze memoreerde hoe de heer v. d. Haar zijn taak steeds opvatte als een ernstig en bezadigd onderwijzer die in den loop der jaren aan erva ring heeft gewonnen om als een goed onder wijzer aan hgt doel te kunnen beantwoorden waarvoor men geplaatst is. Spreker hoopte bij het scheiden dat de scheldende van zijn rust genieten moge maar dan een rust die het mogelijk maakt dat nog heel wat werk verricht Wc worden op ander terrein. Op verzoek werd door de kinderen der 6de en 7de klasse 2 stemmig toegezongen de zegenbede uit psalm Namens de oud-leerlingen werd door Jac te de' terTS''lET'H 7 er °P hoe de heer v. d Haar steeds met liefde ziin taak en roeping heeft opgevat. Bij de 35 hem geschonken werden den scheidenden ön derwijzer een divan met kleed en een al aangeboden waarbij de wensch weïd uitge sproken dat deze voorwerpen het syffiol eeuwige rust bi, het licht van Gods aan naar waarnemingen verricht in de morgen van Zaterdag 2 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 3 November: Meest matige zuid-oostenjke tot zuidwes telijke wind; half of zwaar bewolkt: weinig of geen regen; weinig verandering in tempe- ratuur. Weeroverzicht. De hooge druk in het oosten nam verder in beteekenis toe. Over de randstaten steeg de barometer tot boven 775 m.M. In bet hooge drukgebied waren de ochtendtempe- raturen wat gedaald. Verschillende stations meldden lichte ochtendnevel. De depressie in het noorden 'rok naar de Poolzee af Nieuwe lage druk verscheen echter op den oceaan. Zij veroorzaakt flinke barometerda- ling over het westen van de Britsche eilan- den, doch in het zuiden van Ierland en En geland stijgt de druk weer. Onder invloed van deze depressie is de temperatuur over Groot-Brittannië wat ge stegen, terwijl het er plaatselijk regenachtig is Ten onzent is weinig verandering in den algemeen en weerstoestand te verwachten. De depressie zal haar invloed ten onzent wel niet laten gelden, doch noord- of noord- oostwaarts bewegen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.08 uur licht op. De heer IJtsma sprak namens het perso neel, doch wensch te eerst als vriend een per soonlijk woord te spreken, daarbij er op wij zende dat scheiden wee doet, vooral wanneer men van den eersten dag af aan met elkan der heeft omgegaan. Veel zaken zijn met elkander besproken, veel raad is aan elkan der gegeven, terwijl samen veel is beleefd in dagen van droefenis en blijdschap, waarbij men in velerlei opzicht elkander tot een steun mocht zijn. Menig woord is er gesproken in geestelijk opzicht waarbij men elkander tot zegen mocht zijn. Hartelijk dank werd ge bracht voor de ondervonden vriendschap. Namens het personeel werd ook gewaagd van de goede verhouding, vriendschap en hulpvaardigheid welke steeds aanwezig was Als blijk van waardeering werd een vulpen aangeboden, waarbij de wensch werd geuit dat deze nog lang in gezondheid moge ge bruikt worden. Na afloop van de officiëele plechtigheid bleef men nog een tijdje gezellig bijeen. 'Het gaat met de plannen betreffende een op te richten chr. bewaarschool nog niet erg naar wensch. De commissie, daartoe ingesteld tot het doen van een onderzoek naar de kosten dienaangaande is tot de conclusie gekomen dat wekelijks een bedrag noo- dig is van pl.m. 36 waarbij dan gere kend wordt op 80 kinderen. De onkosten wenscht men als volgt te dekken: schoolgeld 25 cent per week per kind wordt 20, verkoop van 200 zegels per week k 3 cents 6, 40 begunstigers a 25 cent per week 10. Op de gehouden vergadering met de oudere naar deze aangelegenheid in den breede werd besproken bleek wel dat de financiën het grootste bezwaar vorm den, waarop niet zoo maar overheen ge stapt kan worden en achtte men over het algemeen de gestelde dekking der onkosten nog maar een greep in het duister. Besloten werd dan ook een vereeni ging te stichten, waarbij als grondslag ten doel ligt eerst te zorgen dat de finan- cieele ba6i6 gezond is, wil men over kunnen gaan tot het oprichten eener bewaarechool. Als een der middelen zal getracht worden een vergadering te be leggen met de leden der chr. schoolver- eeniging, om de contributie, welke de laatste jaren niet is geheven van de le* den, deze nu wel te innen en de losko mende gelden te bestemmen als een der middelen voor de op te richten bewaar school, wat, alreeds een stap in de richting zou zijn. Vrijdagmorgen is te Winkel overleden op 75-jarigen leeftijd de heer P. Strijker. D< overledene heeft in zijn lang en werkzaal» leven een zeer groot aandeel gehad aan nn openbare leven in deze omgeving. Reeds op 22-jarigen leeftijd werd hij 3cer«* taris van den Lagelandspolder. Dit was W begin van een lange, belangrijke en eervol' loopbaan op het waterschapsgebied. Hij was gedurende vele jaren secretar»' later voorzitter van den Oosterlandspold\ tevens was hij vele jaren bestuurslid en een ge jaren voorzitter van den Oosterpolder een lange reeks van jaren Ingeland Heempaad van Schager en Niedorper KogS- Ook op ander terrein diende hij het aW^ meen belang op verscheidene belamFJ posten. Hij was mede-oprichter en.bestuv lid van de Boerenleanbank, commissaris - bestuurslid van de Nutsspaarbank, 37 I lang was hij Kerkvoogd, waarvan ee iaren, tot 1932, president-kerkvoogd va Ned. herv. gemeente. Ook was hij nog commissaris Brandwaarborgraaatschappij „°ars horn"- a als een Op al deze posten stond hij bekend a man van gezag, voor zijn eigen P ^j. steeds bescheiden en eenvoudig, met

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2