Agenda Affistecdamsche Hbeucs Stad en Om £aatste B Jiunst en Wetenschap De berechting van de Ossche misdaden. De weg van Egmond aan den Hoef naar Egmond aan Zee. FAILLISSEMENTEN. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tentoonstelling De mensch in wording, tot en met Zondag 17 Nov., eiken dag 2—5 en 710 uur; opening Zaterdag 2 Nov. 's av. 7 uur. Van 10 tot en met 24 Nov. in De Nieuwe Doelen, Doelenstraat, tentoonstelling teeken- fenootschap K.z.o.d.; eiken dag 1—5 uur, ondags 105 uur, Zaterdag 16 Nov. ook 7—10 uur. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De heldin van den dag (amus.); hoofdrol Shirley Temple. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Abessinië, het land van den negus (sens.) extra: De luchtdoop (amus.) Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Peter (amus.); hoofdrol Franziska Gaal. Tcegang boven 14 jaar. Donderdag 7 November. 8 uur, Waakt en Bidt, lezing met licht beelden over het chr. inst. v. doofstomme kindèren. spellingen doen omtrent de voorwaarden van een dergelijke overeenstemming. De Italiaan- sche opmarsch in Abessinië zal intusschen in geen geval worden gestaakt. In tegendeel, aldus deze correspondent, in toenemend tem po worden manschappen ën materiaal naar Oost-Afrika verscheept en vandaag zijn te Napels 100 vliegtuigen ingeladen. Het rapport door Hoare bestu deerd. Het rapport van den Britschen ambassa deur te Rome over het onderhoud, dat hij met Mussolini heeft gehad, is te Londen aange komen en is zorgvuldig door den minister van buiter.landsche zaken Sir Samuel Hoare, bestudeerd. In welingelichte kringen verluid'., dat het onderhoud in het bijzonder betrekking heeft gehad op de mogelijkheid van een ont spanning in de Engelsch-Italiaassche betrek kingen en een aanvulling beteekende van de geaachtenwisseling, die onlangs te Gertève heeft plaats gehad tusschen Hoare en Alcisi. Naar „Press Association" verneemt, zullen nog nieuwe besprekingen noodig zijn, voor dat door de beide landen eenigerlei belang rijke maatregel kan worden genomen. In ieder geval is gebleken, dat men het er over eens is, dat vermindering van de spanning wenschelijk is. Overigens legt men er te Londen den nadruk op, dat de kwestie van de tusschen beide landen bestaande spanning en die van de situatie in de Middellandsche Zee volkomen los staan van het hoofdvraagstuk, de vijandelijkheden in Abessinië. (Ongecorrigeerd.) ERNSTIGE GEVOLGEN VAN EEN BOTSING. Twee personen naar het zieken huis vervoerd. Hedenmorgen reden twee auto's, een tank wagen en een Fordtruck, komende van de richting Hembrug achter elkander op den Hemweg in de richting Amsterdam. Van de tegenovergestelde zijde naderde een groote vrachtauto. De bestuurder van de Ford truck meende de voor hem rijdende auto nog gemakkelijk te kunnen passeeren, doch toen hij deze manoeuvre uitvoerde, moest hij scherp naar rechts uitwijken om niet met de vrachtauto in botsing te komen. Het ge volg van deze snijpartij was, dat het rech- terachterwiel van de Fordtruck in aanraking kwam met het linkervoorwiel van den ben zinewagen. De chauffeur van deze auto raakte de macht over zijn stuur kwijt, ten gevolge waarvan hij een in de richting van de Hembrug rijdende handkar, welke door twee mannen werd voortgeduwd, onderste boven reed. Beide slachtoffers kwamen te vallen en liepen ernstige kwetsuren op. Zij zijn naar het Binnen Gasthuis vervoerd. Tegen den bestuurder van de Fordtruck is proces-ver baal opgemaakt. OM DE STAD MAKALLE. De kring om de stad Makalle sluit zich steeds nauwer. Een afdeeling heeft heden morgen het belangrijke kruispunt Agoela. van belang vooral voor het verkeer naar het Abessiniscne binnenland, bezet. Men ver wacht voorts, dat in den loop van den dag de inboorlingtroepen van de divisie Perzio Biroli het plaatsje Nassobo ten noorden van Makalle zal bereiken, terwijl men hoopt, dat de groepen van de divisie van Frantini Mai Makden zullen bezetten. Beide laatstgenoemde liggen hoog en be- heerschen de stad Makalle. De bezetting van Makalle zal in strijd met de verwachting niet zonder strijd kunnen geschieden, aangezien de Negus bevel heeft gegeven de stad te verdedigen. Omtrent den strijd in de buurt van Hagien zijn nog geen bijzonderheden bekend. Abes- sinische vrijscharen schijnen een inboorün genpatrouille onder leiding van Italiaansche officieren te hebben aangevallen. u A x Leeerbericht der Italianen. Het 39ste legerbericht van generaal de Bono luidt: In den ochtend van 7 November is de op marsch over het geheele front hervat. Tij dens zijn zuiveringsactie stuitte het Inland- sche legercorps op tegenstand van verschil lende vijandelijke troepen bij den berg Goendi en het gebied van Geralta. De Abes- siniërs hebben op het verloren terrein ver scheidene dooden achtergelaten. Aan onzen kant werden twee officieren gewond, twee inlandsche gegradueerden ge dood en 10 Askari's gewond. Het tweede legercorps heeft het belang rijke centrum van Selaclaca ten westen van Aksoem bezet. De onderwerpingen blijven voortgaan en de luchtmacht zet haar werk voort TIEN ARBEIDERS DOOR STERK STROOM GEDOOD. Te Alhandra nabij de Portugeesche hoofd stad zijn gisteren tien arbeiders, die een greppel uitgroeven, in aanraking gekomen met een hoogspanningsleiding en door den sterkstroom getroffen. Zij werden op slag gedood. TWEE MOORDENAARS VEROORDEELD. Na een beraadslaging, die vijf uur duur de heeft de jury van de rechtbank te Chi- cago Frank Vitale en Joseph di Chiari we gens moord en brandstichting met het doel een verzekeringspremie los te krijgen, elk hunner veroordeeld tot 99 jaar en één dag gevangenisstraf. HAARLEM'S BURGEMEESTER CONTRA „HAAGSCHE POST". Wegens beleedigende zinsnede. De burgemeester van Haarlem heeft bij den officier van justitie te den Haag een klacht wegens beleediging ingediend, tegen het weekblad „Haagsche Post". Naar aanleiding van het feit, dat de bur gemeester wegens een doodelijke aanrijding in Haarlemmerliede eenige weken geleden voor de Haarlerasche rechtbank heeft terecht gestaan, publiceerde de „Haagsche Post" van 28 October j.1. een arti kel, waarin o.a. de volgende zinsnede voorkwam: „Ettelijke ja ren geleden heeft de burgervader voor eenzelfde feit terechtgestaan". De burgemeester acht dezen zin beleedigend en onjuist en heeft daarom een klacht tegen de „Haagsche Post" ingediend. Uitspraken. De Bossche rechtbank deed heden uit spraak in de Ossche strafzaken, die op 24 October j.1. werden behandeld. De doodslag op Hartogs. De rechtbank sprak den 38-jarigen Osschen arbeider P. Wijnen, vrij van den doodslag op J. L. Hartogs op 5 De cember 1925 te Ckss. Verdachte werd onmiddellijk in vrijheid gesteld. De eisch was acht jaar gevangenis straf. Brandstichting Voor de brandstichting in de woning: van A. F. v. d. Heijden te Oss, welke door haar vader werd bewoond, ge pleegd op 11 Mei j.1., werd de 27-jarige weduwe J. L. M. van Beuningen van Heeswijk voorwaardelijk veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf. De eisch was één jaar onvoorwaardelijk. De rechtbank bepaaalde een proeftijd van één jaar, gedurende welken tijd verdachte onder toezicht zal staan van de R. K. Reclasseeringsvereeniging te Oss en zij opgenomen zal worden in het gesticht „Maria Regina" te Sambeek Verdachte werd onmiddellijk In vrijheid gesteld. Uitlokking tot Inbraak. Wegens uitlokking van inbraak in zijn eigen woning te Bergum op 30 Mei 1934 gepleegd, werd de 48-jarige fabrieksar beider H. van de Vendervoort overeen komstig den eisch veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest. Inbraak te Oss. De 39-jarige A. H. de Louw uit Oss werd terzake van de inbraak op 7 Mei 1933 in de woning van den wijnhande laar N. de Louw, welke verdachte met anderen zou hebben gepleegd, veroor deeld tot één jaar en zes maanden ge vangenisstraf met aftrek van preventief. De eisch was twee jaar en zes maanden De brandstichting te Megen. De zaak wegens uitlokking van brand stichting in zijn bakkerij te Megen in den nacht van 7 op 8 Juni 1933, tegen den 51-jarigen hotelhouder J. F. Benkers te Veghel, tegen wien vijf jaren gevan genisstraf werd geëischt, werd terugge wezen voor nader onderzoek door den rechter-commissaris, om door de psy chiater dr. Casparie te 's-Hertogenbosch en dr. Janssen6 te Vught, rapport uit te brengen over de geestvermogens van verdachte. Inbraak bij kassier boeren leenbank. De volgende zaken hebben alle be trekking op den in den nacht van 8 op 9 September 1930 te Maren gepleegden roofoverval in de woning van den kas sier der boerenleenbank W. A. Otten, die, nadat de daders zich tot deze wo ning toegang hadden verschaft door in klimming door een raam en openbre king van een deur en een luik, evenals zijn echtgenoote overmeesterd werd, terwijl hem zijn revolver werd ontnomen De roofoverval heeft ruim 3000 aan de verdachten opgeleverd. Het eerst hadden zich te verantwoor- van Donderdag 7 November 1935. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: p'm. pl.m. pl.m. pl.m. kn4,r" 1.30 1.45 2.00 2.15 STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederl. 1931 4 1934 4 Ned.-Ii iië 1934 4 1934 A 5 >4 Duitsrhland 1930 Idee met tcettingvei klaring BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank Mandei Mpij Cert. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank Rotterd Bank 1NDUSTR. OND BINNENL Atg Kunstzijde Unie v Berkela Patent Calvé Delft Cert Nederl. Ford ex 40 afst. Pbilips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR OND. BUITENL Am Smelting Anaconda Betbleb. Steel Cities Sertita Steel com„i. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW Alg hxplor Mij. Redjang Lebong PETROLEUM DordUcbe Petr. Kon. Petr. Perlak Pbillips Oil Sbell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembab AMER SPOORWEGEN. Atcbison lopeka Southern Railw. Cert Union Pacific gNoteering Der 50 fExclaim 'Exdividend. koers 977* 973u v% 977)6 973/, 7, 967. 967,« 4 963/, 9f,7/lg .j 2013/,6 21V» 2:Ufe x4 213/, 110 1287, 457, 45'/, 45 84'/, 84'/, i/, 84'/, 1043/, 25»/. 253/, 44'/, 60'/, 24^/a 2353/, 237 2371/, 103J/, 1023/,-3 102'/, 217. "i 24-3/, 44 3/, 443/, 83J 4'/, 84'/, 35V, 351/, 12'3/16 12*/,. 247,6 251/, l18/i« '7/S 27%,287, 5'/« 53/, 254-9/,. 28 »/i. 213-2'/, <12-3 216 1221/, 1073/, 106-1/, 217/is 21'/, 13 40 17i»/, 275 148 148 195 .0/3/, 207J-6J 857, 85 227,6 2zs/, 7i7* 3173/, 2371/, 102i '/s 102 7, 12*/,6-i 254 7# 257,6-4 l"/,. 7. l13/,. 7. 28i-»/i6 287/jg 2121/, 212-1/, 119 1057, 20f3/, 4 206'/,-i 20' 7*7,6 7. 108"/;c 663/, 8b1/» 34 62 17,6 IS1/, 407. 1477, 172 170 291/, 57. 577, 109 7, 067, 88 34 47'/, 148-'/, 172-7, 172 30 7. j-'/i V. '/«A.-7. 1083/, den de Ossche arbeiders M. v. Orsouw, M. J. de Reuver en J J. van Berne. De laatste deed mededeelingen over de in lichtingen van Verhoeven en L. van Orsouw en over de toedracht van den overval. Na verhoor van den kassier Otten en den wachtmeester hield de officier re quisitoir. Mr. van Everdingen achtte de schuld van de verdachten bewezen. Hij eischte wegens diefstal met braak en inklimming tegen van Berne 2 jaren, tegen Orsouw 6 jaren en tegen de Reuver ook 6 jaar gevangenisstraf, voor den laatste met aftrek van voorarrest. Mr. Pulles uit Oss trad op als verdedi ger voor de verdachten M. v. Orsouw en J. v. Berne. Hij verzocht rekening te houden met het feit, dat beiden reeds terecht hebben gestaan. De rechtbank bepaalde een proeftijd J. de Reuver, vroeg in aanmerking te nemen dat verdachte in de gevangenis een voorbeeldig leven heeft geleid. ONBEWAAKTE OVERWEG... Weer een doodelijk ongeval. Hedenmorgen is op den onbewaakten overweg onder de gemeente Reeuwijk de 65-jarige heer J. H. Krom uit Gouda door den trein van Gouda naar Utrecht gegre pen en gedood. Een spoorwegarbeider, die het ongeluk zag aankomen, trachtte den heer Krom nog te grijpen, doch kreeg hier bij een klap van de treeplank. Hij liep slechts lichte verwondingen op. Het stoffe lijk overschot van den heer Krom is naar het ziekenhuis overgebracht. SONATENAVOND. Simon Zeegers (viool); Joh. O. Kramer (piano). Er is voor de Kamermuziekavonden van deze heeren een steeds stijgende belangstel ling en dit pleit er wel voor dat het artistiek streven van dit tweetal ook door het publiek wordt gewaardeerd, en terecht. Met genoe gen constateerden we dat het ensemble door langdurige studie en serieuse voorbereiding aan homogeniteit belangrijk heeft gewonnen. Bach, Beethoven, Brahms en Debussy 'e spelen is een veeleischende opgave, immers ieder van deze meesters verlangt weer een geheel andere interpretatie. Dat de eene com ponist den executanten beter ligt dan de an dere is dus te begrijpen. Was het spel vóór de pauze nog wat gere serveerd, kon hier de violist aan toongeving gevoelvoller zijn geweest (uitgezonderd het zéér mooi gespeelde Andante van Beetho ven), na de pauze was men volkomen inge speeld. Ook de pianist kan zich wat meer uitleven en behoeft zich in Sonate's niet al te zeer als accompagnateur te gevoelen. De Sonate G-dur van Brahms werd voor treffelijk en vitaal uitgevoerd. Het slot vormde wel de climax van den avond en wel in twee opzichten, ten eerste om de keuze van Debussy's interessante sonate, waar mede men dus een eerste rangs noviteit bracht, en ten tweede om de perfecte uit voering, waarin violist en pianist zich één gevoelden, en er dan ook een boeiende ver tolking van wisten te geven. Hulde voor deze mooie prestatie. Na dit werk vooral was het publiek geestdriftig en liet dit door herhaald applaus blijken. Het succes van dezen avond zal voor de heeren Zeegers en Kramer een spoorslag zijn om steeds verder te werken. Hun sonaten-avonden moeten een traditioneele gebeurtenis worden in het concert-seizoen van het Alkmaarsch muziek leven AD. INT S. BOTSING TAXI-RIJWIEL. Gistermorgen vond op den hoek Laat— Schoutenstraat een aanrijding plaats tus schen een wielrijder en een taxi, waarbij het rijwiel werd beschadigd. De oorzaak was, dat de wielrijder aan het van rechts ko mend verkeer geen voorrang had gegeven en links van den weg reed. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt. 127,-H 4 i 171 47 13 4fc3/, 7 PROLONGATIE Vo.g. koer» 37, pCt Heden 3>/« pCt New-York Londen Berlijn a Per ij» Brunei (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm Oelo MedrJ Italië w /xi.ibLfi i r<Si-N A. Vorig* op koer» HUT OFFICIEEL 147'/, 1 47V« 1 7 25 24'/| 59.25 59 20 <70'/, 9 /O'/* f 24 857» 24.88 47 883/, 47 88 t 42 30 32 30 37 30 47 0 t 36 30 46 30 t 20 10 20 10 11 95 U.95 Het stranden van de Kerkplein te Egmond aan Zee heeft duizenden bezoekers naar Eg mond aan Zee gebracht, dien het moet zijn opgevallen, dat in tegenstelling met het weg- fedeelte van Alkmaar naar Egmond aan den loef, dat in beheer en onderhoud is geko men bij het Hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderkwartier, het weggedeelte Eg mond aan den HoefEgmond aan Zee in een deplorabe!en toestand verkeerd. In de Woensdag te houden vergadering van het Hoogheemraadschap stellen dijk graaf en heemraden aan de algemeene ver gadering voor, om ook dezen weg, alsmede de door Egmond aan Zee loopende Voor straat, in eigendom en onderhoud bij het Hoogheemraadschap over te nemen. Reeds dit voorjaar heeft het Hoogheem raadschap de Voorstraat van een klinkerdek ter breedte van 5.508 M. voorzien en aan weerskanten tegel trottoirs aangebracht ter breedte van 1.05 M. tot 3 45 M. Voorts heeft men in de Voorstraat een geheel nieuw rio- leeringsstelsel aangebracht. Van de Ned. Spoorwegen werd een be langrijk deel van de opgeheven trambaan aangekocht, waardoor 't mogelijk wordt den Egmonderstraatweg tusschen de kommen Egmond aan den Hoef en Egmond aan Zee aanzienlijk te verbreeden en over een lengte van 270 M. om te leggen buiten de kom van Egmond aan den Hoef. waardoor de aan sluiting met den Heerenweg iets Zuidelij ker komt. 1 Deze weg. die 2 K.M. lang is zal ter breedte van 5.50 M. van een gesleten wegdek worden voorzien. Het af te snijden gedeelte in de kom van Egmond aan den Hoef krijgt voor het plaatselijk verkeer een meuwe be- harding van klinkers. Hoe men kan veronderstellen, dat dit af te snijden weggedeelte slechts voor plaatselijk naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 7 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 771,2 m.M. te Vardö. Laagste barometerstand 746,3 m.M. te Blacksod. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 8 November: Matige, tijdelijk toenemende, zuidoostelijke tot zuidelijke wind; zwaar bewolkt tot be. trokken: waarschijnlijk eenige regen; later iets zachter. Weeroverziclit. In het noordwesten nam de hooge druk af in het zuidwesten herstelt zij zich tijdelijk' maar in de Golf van Biscaye is onverwacht een diepe depressie verschenen, terwijl <fce ten westen van de Britsche eilanden in het zuiden ook versterking krijgt. In noord-Scandinavië werd de vorst streng maar uit Duitschland en zuid-Scandinaviê» de vorst verdwenen en de hooge vochtig, heid in die streken doet vermindering van de vorstkansen ook in het hooge noorden ver wachten. De Britsche eilanden hebben over het alge. meen betrokken, of nevelig en regenachtig weer, alleen in oost-Engeland is lichte vorst In de Golf van Biscaye waait in het zuiden een westerstorm, die bij groote massa's vochtige en warme lucht naar het vasteland brengt en er is reeds veel regen in west- Frankrijk gevallen. Oost-Duitschland heeft betrokken en nevelig weer. Indien de depressie uit de Golf van Bis caye grootendeefs naar de .Middellandsdie Zee trekt, zal de wind hier weer naar het oosten loopen, maar daarbij neemt de kans op regen toe. verkeer van belang zal blijken is ons eenvou dig een raadsel, aangezien wel veilig kan worden aangenomen, dat dit weggedeelte voor het van Bergen en Alkmaar komende verkeer naar Egmond aan Zee in gebruik zal blijven. voor het uitgevoerde en nog uit te voeren werk zal een bedrag van 63200 noodig zijn. De gemeenten zullen jaarlijks 5040 moeten betalen, verminderd met 3525, die het Hoogheemraadschap uit de wegen- en rijwielbelasting ontvangt. Wanneer het Hoogheemraadschap in de toekomst even tueel minder uit de wegen- en rijwielbelas ting ontvangt dan zullen de gemeenten ook meer voor den weg moeten betalen. De eigendom van den weg wordt voor 1.overgedragen. De Spoorwegen dragen 'net gedeelte spoorbaan over voor f 0.25 per M2. Dit lichaam neemt zeker een welwillen der standpunt m dan het Hoogheemraad schap, dat den benoodigden grond voor het bad bedrijf te Schoorl uitgaf in erfpacht tegen een recht van 0.25 per M2. per jaar, waar door de betrokken exploitant veel te veel moet opbrengen voor het gebruik van grond, die tot nog toe als gebruiksgrond waarde loos was. Bij niet aanneming van het voorstel heeft de gemeente EgmtrK1 aan Zee zich bereid verklaard alle door het Hoogheemraadschap gemaakte kosten voor haar rekening te nemen. Dit zal al'een mogelijk zijn, als de ge meente de daarvooi benoodigde gelden uit 's rijks kas zal kunnen bekomen. Dijkgraaf en hoogheemraden, zich bewust, dat het Hoog heemraadschap, na het tot stand komen van den afsluitdijk, voor het doel waarvoor het is opgericht, zijn grootschen opzet niet kan rechtvaardigen, hebben zich echter over tuigd gehouden, dat de heeren er wel mede zullen instemmen om het bestuur«college, als wegschap, nieuw leven in te blazen. BURGEMEESTERSBENOEMINGEN. Bij Kon. besluit is met ingang van 15 No vember benoemd tot burgemeester van Texel mr. A. F. Kamp, uit Den Haag, werkzaam bij de Zuiderzeedirectie en tot burgemeester van de Wieringerwaard is eveneens met in gang van 15 November benoemd de heer D. Kaan, veehouder aldaar. De heer Kaan telt 40 levensjaren, is gehuwd en vader van vier kinderen. De heer Kaan, die in de Wieringerwaard is geboren, nam aldaar in het vereeniging4* leven een vooraanstaande plaats in. Hij was geruimen tijd secretaris van den polder en secretaris-penningmeester van de Coöp. Zuivelfabriek, is de liberale levensopvatting toegedaan en lid van de Ned. herv. kerk. In Wieringerwaard is men er ten zeerste over verheugd als burgemeester iemand 'e hebben gekregtn, die met de gemeente en bevolking door en door bekend is. Uitgesproken zijn de volgende failliss®' men ten: lo. van J. Baarsen, visscher te Urk, ntf- Ubbens, rechter-commissaris en mr. Belonj curator; t 2o. van IJ. Hilkerman, veehandelaar Hoorn, mr. Ledeboer, recnter-commissaris mr. Smal, curator; te 3o. van L. A. v. Benthem, timmerman Bakkum. mr. Krabbe, rechter commissaris mr. Judell, curator; ar 4o. van J. J. Cornielje, meubelhande' te den Helder, mr. Ubtens, rechter-comm saris en mr. Veldman, curator. fl Opgeheveöj Opgeheven wegens gebrek aan bate» faillissement van J. Klompmaker, der firma Couvert en Klompmaker maar.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2