1'Buitenland Rechtszaken Rtooiticiaal Tlieutos JANTJE'S LEER VAN T VERKEER. ALKMAARSCHE COURANI van DONDERDAG 7 NOVEMBER 1935 HET VERGAAN VAN DE LUSITANIA Herdenkingsplechtigheid boven de plaats, waar het wrak ligt. VERMISTE TRAWLER ALS VERLOREN BESCHOUWD. Dertien opvarenden aan boord- De trawler „Wursten" uit Bremerhafen, die, na op 10 October te zijn uitgevaren, voor het laatst op 19 October gezien is, is nog steeds niet teruggekeerd. Derhalve moet aangenomen worden, dat het schip met alle dertien opvarenden in den storm is vergaan DE ORKAAN BOVEN FLORIDA- Vier dooden, 150 gewonden. Groote rchade. LUXUEUSE BETIMMERING VAN DE QUEEN MARY. HET VORSTELIJK HUWELIJK TE LONDEN. Groote belangstelling van het publiek. INBRAAK IN DE VILLA VAN MINISTER-PRESIDENT VAN ZEELAND. MUTATIE IN HET POLITIE- COMMANDO TE ROME. Het gevolg van Britsche stappen? Slachtoffer van eigen nalatigheid? Regeering dient zwemmen ver plicht te stellen voor zeevarenden. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. Onbewuste dierenkwelling door ondeskundig veevervoer. VADER ZAG ZIJN KIND VERDRINKEN. En bood geen hulp. ROEKELOOS SPORTVLIEGER HEEFT ZICH TE VERANTWOORDEN Waf vandaag de aandachl trekt HET SPIONNAGE-GEVAL IN VREESWIJK. DE AANKLACHT DER N-S.B. TEGEN HENRI POLAK. Zaak komt voor de rechtbank. PENSIONGASTEN BESTOLEN. Een hal! jaar geëlscht. DE ERFENIS VAN NEELTJE PAATER. GROOTSCHERMER EGMOND AAN ZEE Egmond beleeft het tweede seizoen. DE DEV1EZENPROCESSEN IN DUITSCHLAND. Nederlandsche bankiers worden uitgenoodigd naar Berlijn te komen. Het proces, dat wegens het smokkelen van deviezen Maandag voor het „Sondergericht" te Berlijn is begonnen tegen de eerste Gen»- raal-Assistente en tegen de Algemeen-Eco nome der congregatie van de Zusters der Christelijke Liefde, alsmede tegen een viertal medeplichtigen, onder wie twee religieuzen, heeft heden plotseling een onverwachte wen ding genomen. De zusters, die onder leiding van den directeur der Universum-bank, dr. Hovius, op onwettige wijze de obligaties hebben opge kocht van de leening van een kwart millioen «ruiden, welke zij ten gunste van haar moe derhuis te Paderborn in Nederland hadden geplaatst, hebben getracht gebruik te maken van de rechten tot het verkrijgen van amnes ie, welke de Duitsche regeering heeft toege jegd aan al degenen, die de overtreding van de deviezenbepalingen vrijwillig aangaven I* hiervoor te vervullen formaliteiten lieten pj echter zoo verdedigden de zusters zich over aan genoemden dr. Hofius Later is gebleken, dat de gedane opgaven vervalscht waren. De rechtbank moet nu ui.- maken of de zusters werkelijk te goeder trouw waren en slechts de dupe zijn geworden van dr. Hofius' practijken, dan wel of zij bewust de handteekeningen plaatsten, welke onder de valsche aangiften staan. De openbare aanklager, dr. Blasius, gaf Woensdagmiddag onverwacht op duidelijke wijze te kennen, dat hij van de schuld der zusters op zijn minst niet overtuigd was. Hij vroeg verdaging van het proces om als getuigen te hooren den Amsterdamschen Bankier Arnold Gilissen en den directeur van de Nederlandsche Landbouwbank, den heer Schippers. Een der deskundigen zeide tijdens een be zoek te Amsterdam vernomen te hebben, dat niemand in de Nederlandsche bankwereld bereid zou zijn in de deviezenprocessen als getuige op te treden. Niettemin besloot de rechtbank, de heeren Gilissen en Schippers uit te noodigen naar Berlijn te komen om in deze zaak als getui gen te worden gehoord. Aan boord van het bergingsvaartuig „Ophir" is boven de plaats, waar het wrak van de „Lusitania" ligt een herdenking* plechtigheid gehouden, waarbij grafredevoe ringen werden uitgesproken door Katholieke, Anglicaansche en Joodsche geestelijken. De Lord-mayor van Cork en de Amerikaansche consul van Queenstown, benevens een aantal andere hoogwaardigheidsbekleeders waren bij de plechtigheid tegenwoordig. de, de koning wuifde met de hand en dat ging meer dan vijf minuten door. Men zag hoe de koning in zijn veldmaarschalks uniform de dreumes Margareth Rose, het jongste dochtertje van de Yorks, hielp op een tabouret te klauteren, zoodat haar ge zichtje juist boven den rand van het balcon uitkwam, wat aanleiding gaf tot hernieuwd gejuich. Het was werkelijk een ontroerende demonstratie van de liefde van het volk voor het koninklijke huis. De menigte ging niet heen nadat de vorstelijke personen u Pj s waren binnengegaan, maar schaarden zich aan weerszijden van de Mali, waar het bruidspaar later in den mid dag door zou gaan op weg naar St. Pancras station. Ook in het Strand en in de Kings- way en verder op weg naar de Euston R°ad stond het zwart van de menschen. Nader wordt gemeld: Tegen drie uur begon het te regenen. Na overleg met zijn echtgenoote besloot de hertog van Gloucester toch van den open landauer gebruik te maken, die hem en de hertoging van Gloucester om drie uur naar het station te St. Pancras voerde. De landauer werd getrokken door vier paar den, waarop twee postiljons in galacostuum waren gezeten. De hertog hield zijn huza renmuts in de hand en droeg een met astra kan gevoerde overjas. De hertogin van Gloucester droeg een blauw mantelpak. In het bruidsbouquet, dat de bruid in ka?r ,^an^ droeg en dat uit witte rozen en lelietjes van dalen bestond, bevond zich ook een myrthentakje, dat gesneden was van een boom, welke is gegroeid uit een rayrthentak van koningin Victoria's bruids bouquet. De belangstelling onderweg was zeer groot, maar op het station was de menigte zoo groot, dat de politie moeite had om de afsluiting van het derde perron vol te hou den. De trein waarmee het jonge paar naar Kettering vertrok, bestond uit 4 wagens. De acht bruidsmeisjes strooiden rozeblaren toen de trein zich in beweging zette en uit het volk steeg een haast unanieme kreet op: „Good luck" (Veel geluk). Na een goed uur rijden was de trein in het in Northamptonshire gelegen kleine in dustriestadje Kettering, dat aardig versierd was met eerebogen en vlaggen langs den geheelen weg naar het op 5 K.M. gelegen huiten van Sir Basil Brook, een jeugdvriend van den hertog, waar de wittebroodsweken worden doorgebracht. Ook hier verscheen het jonggetrouwde paar nog even op het terras om te denken voor de spontane ovatie van de bevolking, tot de regen, die nu heviger begon te vallen, hen naar bin nen dreef. Uit Miami wordt gemeld, dat tijdens den orkaan, welke gisteren boven Florida heeft gewoed, vier personen om het leven zijn ge komen en ongeveer 150 personen zijn ge wond. De schade wordt geschat op enkele millioenen dollars. In een ziekenhuis te Miami zijn 124 sonen, die gewond waren, geholpen. per- Op 27 Mei van het volgend jaar zal het in aanbouw zijnde reuzenschip van de Cunard White Star Line in dienst worden genomen De inwendige afwerking van het schip zal bijzonder luxueus zijn. Zoo worden niet minder dan vijftig hout soorten gebruikt voor de betimmering en de decoratie. Daaronder zijn er zeer zeldzame soorten als „betula" „patapsko", „makore" tn „zebrano". Men heeft de inrichting zoo gemaakt, dat er in de verschillende zalen een maximum aan zonlicht is. Het aantal en de afmetingen der ramen is daarom naar ver houding grooter dan op andere schepen. De kinderkamer zal vijf ramen van vier meter hebben, de restauratiezaal niet minder dan twee en twintig. Het bericht, dat het schip „Berengaria" zou worden opgelegd, als de Queen Mary door de Cunard White Star Line in dienst zal worden genomen, werd door de directie Biet bevestigd. Het tafreel, toen de koninklijke familie ®et het bruidspaar op het groote midden- plcou van het paleis verscheen, na de vol making van het huwelijk, was alleraar- d'gst en wat de betuiging van belangstelling *af. de zijde van het publiek betreft, wer- hjk indrukwekkend. Vóór het paleis was een ontzaglijke menigte bijeengestroomd daarvan de omvang slechts is te vergelij- ken met die van den jubileumdag. Het was *en inderdaad onafzienbare menigte, die *lr uitstrekte over de geheele breedte van voorplein tot bij de gouden toegangs poort van Green Park, aan de eene zijde, *n tot St. James' Park aan de andere. In ?e Mali voor het paleis was de menigte «onderden rijen dik, zoo zelfs, dat laatko- r» zeker niet meer dan een glimp van balcon konden zien. Eenige uren lang erd geduldig gewacht en het eerste tee- Jan wat er ging gebeuren was, toen balcon. evenals bij het jubileum, met p°°d gouden hangséls werd gedrapeerd, afd i nadat de plechtigheid in de kapel heM °°Pen was, verschenen de hertog en vnlrfj j ke' balcon, na eenigen tijd ge nt-;!. .den koning, de koningin, de haar^? r?7a' en de hertogin van York met oorv jchtert)es- Het gejuich was vrijwe •temm *?d' met de schrille kinder' en er boven uit. Het bruidspaar wuif- Minister-presidei.t Van Zeeland heeft te Boschvooroe, even buiten Brussel, ten villa Toen hij dezer dagen uit Genève terug keerde, ontdekte hij dat tijdiens zijn afwezig heid inbrekers een bezoek aan zijn woning hadden gebracht. De ongenoode gasten hebben zilverwerk, juweelen en bontmantels ter waarde van enkele honderdduizenden franken meege nomen. Bij officieel decreet is gister plotseling wijziging gekomen in het politiecommando te Rome. In de plaats van Cocchia is Palma tot hoofdcommissaris van politie benoemd. Men brengt deze onverwachte mutatie in verband met de laatste anti-Engelsche betoo gingen. Men acht het namelijk geenszins uit gesloten, dat van Engelsche zijde er op ge wezen kan zijn, dat de politie bij sneller in grijpen enkele incidenten zou hebben kunnen voorkomen. dicht naast hen staande dieren werden ge trapt en ook te weinig ruimte hadden om zich weer op te heffen. Een viertal beesten lag dan ook dood aan dek, terwijl 'n aantal andere run deren, na op den wal te zijn gebracht, moest worden afgemaakt wegens veelvuldige kneu zingen. Hoewel de bemanning verklaart ge tracht te hebben de dieren overeind te hel pen, achtte getuige dit onwaarschijnlijk, te meer ook waar het hier half wild vee be trof. Bovendien geloofde de veearts dat de runderen te weinig drinkwater hadden ge had. Hij merkte op, dat de bemanning niet als deskundig kon worden beschouwd om dat dit de eerste maal was, dat de „Odys- seus" een deklading vee had te vervoeren. De raad zal de behandeling voortzetten als de overige getuigen kunnen worden ge hoord. Uitspraken van den Raad. De Raad voor de Scheepvaart heeft gis ter uitspraak gedaan inzake de motorave rijen aan boora van het motorschip „Ma- noeran". De Raad is van oordeel, dat de oorzaak van het eerste ongeval, het breken van den drijfswangbout, niet is vast te stel len. Wat het tweede ongeval betreft, het bre ken van de krukwang, is de Raad van oor deel, dat hier blijkens de fotografie van het breukvlak, zeer duidelijk een vermoeidheids breuk aanwezig is. Naar het oordeel van den Raad is hoogst waarschijnlijk de geheele constructie van den motor niet vreemd aan het ongeval. De Raad deed voorts uitspraak inake het aan den grond loopen van het motorschip „Dinteldijk" op de Columbia rivier in Oregon en het scheuren van krukpen en krukwang van een der cylinders. Hij was van oordeel, dat het eerste ongeval moet worden toegeschreven aan het warmloopen en vastloopen van de rem van de stuurin richting. Het is noodig, dat tegen het warm loopen van die rem al het mogelijke wordt gedaan. Het gebruik van een Tan kan nut tig zijn en het is dan ook, naar 's Raads oordeel, niet juist gezien om de fan alleen te laten draaien in een warm klimaat. Er is )ij warm en bij koud weer evenveel reden om de fan aan te zetten. Hoewel den Raad niet is gebleken, dat lier het onderhoud van de stuurmachine te wenschen heeft overgelaten, meent de Raad er wel de aandacht op te moeten vestigen, dat het vastloopen van de rem een gevolg can zijn van onvoldoende onderhoud. Wat het tweede ongeval betreft, is de Raad van oordeel, dat hier een vermoeid- ïeidsbreuk aanwezig was. Tenslotte deed de Raad voor de Scheep vaart uitspraak inzake het spoorloos ver dwijnen van den kapitein van het stoom visschersvaartuig „Petten" IJm. 49 gedu rende de visscherij op de Noordzee. De Raad is van oordeel, dat wel met ze- cerheid moet worden aangenomen, dat de kapitein, Filipuus Zwaan, op zee over boorc is geslagen en hij door verdrinking om het leven is gekomen, zonder dat echter om trent de toedracht van het ongeval iets is tomen vast te staan. Het feit, dat de kapitein was verdwenen is pas geconstateerd te 8.15 uur. Vermoe delijk was het toen al een uur geleden, dat de kapitein over boord is gevallen. Nu het feit van het over boord slaan door niemand is opgemerkt, speelt de om standigheid, dat de kapitein niet zwemmen kon, hier vermoedelijk geen rol. Dit neemt niet weg, dat de Raad alle aanleiding aan wezig acht nogmaals te wijzen op den hoogst onbevredigenden toestand, dat er nog zeevarenden zijn, die niet kunnen zwem men. De Raad vraagt zich af, of niet van regeeringswege de eisch zoude kunnen wor den gesteld, dat zeevarenden, vooral opva renden van kleine schepen, de zwemkunst machtig zijn. De wacht was ten tijde van het ongeval Een tocht naar de slachtbank kan nooit een genoegen zijn, doch uit den toestand waarin op 22 Mei een lading van 110 stuks runderen met het stoomschip „Odysseus" van de K. N. S. M. uit San Domingo te Curacao aankwam, leidde de gouverne- ments-veearts aldaar af, dat de reis een wa re kwelling voor de dieren moet zijn ge weest. Hoewel tegen den gezagvoerder ter plaatse proces-verbaal werd opgemaakt meende de raad voor de scheepvaart de zaak te moeten onderzoeken, aangezien door het overlijden van enkele runderen, die als deklast vervoerd werden, schade aan den dek last was toegebracht, wat onder de juris dictie van den raad voor de scheepvaart valt. In de gister aan deze zaak gewijde zit ting wera als getuige gehoord de gouverne ments-veearts van Curacao de heer F. H Sardeman, die momenteel met verlof in Ne derland vertoeft. Deze deelde mede, dat, toen de markmeester-opzichter van het abattoir aan boord kwam van de „Odys seus" de toestand zoodanig was, dat hij on middelijk getuige waarschuwde. Deze vond honderdtien runderen dicht bij elkaar gebon den, vastgebonden aan een langs het luik hoofd gespannen staaldraad met touwen van ongeveer 50 c.M. lengte. Gedurende de vier dagen van den overtocht hadden de die ren zien daardoor nauwelijks kunnen bewe gen en door de zware zeeën waren hunderen gevallen die dan onmiddellijk door de te iever naar Duitschland terug, waar zij je verstaan. En mr. Twiss Quarles van Uf- :ord, de Officier van Justitie zeide iets van Chineezen, die ook geen Nederlandsch ver staan. Aangezien verdachte bleef aandringen op een tolk, besloot de rechtbank de zaak uit te stellen tot Dinsdag 3 December, des n.m. te 3 uur. De rechtbank te Leeuwarden behandelde gisteren de zaak van den 33-jarigen arbeider A. K. te Almenum, die door den kantonrech ter was veroordeeld tot een maand hechtenis, omdat hij geen hulp had geboden aan zijn dochtertje toen dat in een vaart was geval len en in levensgevaar verkeerde. Het kind vond den verdrinkingsdood. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de va der werd gewaarschuwd, dat zijn kind in het water was gevallen. Hij kwam bij de vaart en zag het kind 2 M. uit den wal voor zich langs drijven. Er stond ter plaatse 1.80 M. a 1.90 M. water. President: Wat deed of zei hij? Een der getuigen: Hij zei niets en liep iets harder dan gewoonlijk weg. Een andere man is toen in het water gesprongen, toen het kind reeds in de diepte was verdwenen. Hij dook naar het kind, doch vond het niet. Toen de vader terugkeerde, was het kind al verdronken. De officier eischte bevestiging van het von nis van den kantonrechter. De verdediger, mr. Stoop, concludeerde tot vrijspraak, indien levensgevaar zich voor doet, is men niet strafbaar, volgens pleiter, als men geen hulp biedt Op 19 Mei j.1. heeft een sportvlieger, de 31-jarige Ten B. uit Almelo op roeke loozo wijze met een sportviiegtuig op het platform voor het stationsgebouw op Schiphol getaxied. Bovendien voldeed hij niet aan het bevel van den havenmeester den motor var- het vliegtuig stop te zetten. Het bleek, dat hij onder invloed van sterken drank verkeerde. Op 16 October veroordeelde de kanton rechter den vlieger tot 3 weken hechte nis en 6 maanden ontzegging van de be voegdheid een vliegtuig te besturen, be nevens tot 750 boete, wegens het niet stop zetten van den motor. Verdachte, die toen wegens verblijf in Engeland niet verschenen was, liet zijn advocaat verstek aanteekenen. Gister middag werd de zaak opnieuw behan deld. Als gemachtigde van den deze keer evenmin verschenen vlieger trad op Mr. Cranenburg uit Almelo. De ambtenaar van het O. M. eischte nu 3 maanden hechtenis, 6 maanden ontzegging van de bevoegdheid een vliegtuig te besturen en 50 boete. De kantonrechter veroordeelde den vlieger tot één maand hechtenis en ver der conform den eisch. De oorlog ItaliëAbessinië. (Dag. Overzicht). Het onderhoud tusschen Musso- linie en Sir Drummond. (Buitenland). De sanctie-maatregelen tegen Italië. (Buitenland) De 15de partij Aljechin—Euwe eindigde in remise. De stand is thans 7)47X. particulier De regeoring en het bedrijf. (Binnenland). De padvinders-jamboree van 1937 In ons land. (Binnenland). Min. de Wilde betreurt, dat er van den Domtoren in Utrecht socia listische liederen zijn ten gehoore gebracht. (Binnenland) Houder van een Incasso-bank ln Groningen in arrest gesteld. (Bin nenland). Bezuiniging op onderwijs. (Bin nenland). Burgemeester van Haarlem dient aanklacht in tegen het weekblad „Haagsche Post". (Binnenland). Oss voor den rechter. (Rechts zaken). (Zie verder eventueel laafate berichten.) malen is veroordeeld, is in 1932 ter be schikking van de regeering gesteld, later is hij voorloopig ontslagen. Pres.: En waarom nam U dat geld weg? U had toch werk in die dagen. Verd. geeft dat toe, een eigenlijke ver klaring kan hij niet geven. Het geld heeft hij met vrouwen in café's opge maakt. De bestolene breekt een lans voor verd.: „ik geloof, meneer de president, dat hij in een opwelling heeft gehan deld, 't zal een afwijking zijn geweest. Verd: Zoo is 't meneer de president; ik laat me dan te veel gaan. De officier van justitie, mr. Wassen- bergh requireerde een gevangenisstraf van zes maanden. Vonnis 20 November. overgelaten aan één persoon. Hoewel vaststaat, dat het ongeval tijdig zoude ziin opgemerkt, wanneer twee man op wacht waren geweest, moet toch wel worden aan genomen, dat de kans op redding veel groo ter zoude zijn geweest, wanneer op bedoeld unt de voorschriften waren opgevolgd. Joo is het dus mogelijk, dat de kapitein van het niet opvolgen der wettelijke voorschrif ten zelf het slachtoffer is geworden. Voor de Meervoudige Kamer der Utrecht- sche Rechtbank diende in hooger beroep de zaak tegen den Duitscher M. H., die in Mei van dit jaar door den Utrechtschen kanton rechter was veroordeeld wegens spionnage op het fort Vreeswijk. Hij was daar in ge zelschap van een collega in actie geweest als „evangelie-verbreider". Terwijl de eene apostel zijn brochures trachtte te verkoopen; had de ander de verdachte in een bij beltje een situatie-teekening gemaakt van het fort Vreeswijk. De vrouw van den fortwach ter en een timmerman, die daar aan het werk was, hadden het duidelijk geconstateerd. Bo vendien waren op hen situatie-teekeningen van andere versterkingen langs de Lek ge vonden. Toen verdachte in het verdachtenbankje verscheen bleek, dat hij ineens geen Neder landsch meer verstond. Hij antwoordde ook uitsluitend in het Duitsch en wenschte een tOlk- J l Waarop de president, mr. Kaars Sypesteyn, verdachte's memorie eens opfrischte, door te herinneren aan het „evangelisatie-werk", dat hij toch al geruimen tijd in Nederland be oefende. Hij zou toch wel zoo langzamer hand Nederlandsch zijn gaan verstaan en bovendien, bij den kantonrechter.... Verdachte beweerde, de-'üds van de heele behandeling hoegenaamd \'?ts te hebben verstaan. Het ging hem „viel zu schnell" Het verkoopen van de brochures deed hij aan de hand van een gedrukte woordenlijst. Deze heele draaierij van evangelisatie werk en het niet verstaan van Nederlandsch irriteerde begrijpelijk! den president en hij voegde verdachte dan ook zeer goed ver staanbaar toe: „Wat doe je in Holland? Ga De rechtbank te Amsterdam heeft in raad kamer het verzet afgewezen van dr. Henri Polak tegen de dagvaarding, waarbij hem opruiing tot mishandeling wordt ten laste legd, zulks in verband met een artikel, dat j in „Het Volk" van 13 April heeft ge schreven. Men zal zich herinneren, dat mr. Van Vessem destijds namens den leider der N. S. B., ir. A. A. Mussert, een aanklacht tegen dr. Henri Polak heeft ingediend naar aan leiding van een artikel tegen de N.S.B., waarin dr. Polak o.a. het volgende schreef „Duitschland heeft ons geleerd, dat tegen deze misdadigersbende de rede niet J>aat- Wie ons land, ons volk, wil behoeden tegen het lot, dat Duitschland en zijn volk heeft getroffen, moet er op los slaan. Den genade- looze geen genade, tegenover den gewelde naar het geweld. Al het andere is noode- loos". De zaak zal thans naar de openbare zit ting worden verwezen. Do Hilversumsche reiziger C. H. v. A. stond gister voor de Vierde Kamer der arr. rechtbank terecht wegens dief stal, twee maal gepleegd. De man woonde in een pension aan den Amersfoortschen weg; in Augustus van dit jaar was hij de kamers van een medebewoner binnengeslopen, waar hij uit een koffer een busje met 225 weg nam. Uit een kast in de kamer van een Het onderzoek in de erfeniskwestie Neeltje Paater, dat eenigen tijd geleden door den officier van justitie aan de Amsterdamsche politie werd opgedragen, is verwezen naar de politie van Laren (N.H.) Dit is geschied in verband met het feit, dat aldaar eenige leden van de commissie wonen, die de belan gen van de erfgerechtigden behartigen. Dinsdag 5 November werd in de O.L school alhier een ouderavond gehouden, die door 31 personen was bezocht. De heer I- Krul, voorzitter der oudercommissie, openae de bijeenkomst, waarna het hoofd der school het woord verkreeg en zijn voldoening uit sprak over de goede opkomst. De secretaris, ae heer F. Wiedijk, verkreeg een woord van dank voor zijn keurig verslag van het laatst gehouden schoolfeest. De rekening van dit schoolfeest werd nagezien en in orde bevon den. De ontvangsten waren inclusief saldo 1934 122.96, de uitgaven 111.73, batig saldo 11.23. Het vervolgonderwijs, dat in deze gemeen te was opgeheven, maakte nogal een uitvoe rig punt van bespreking uit. Aangezien leer lingen, die na 't bezoek der lagere school een onderwijsinrichting in de stad gaan be zoeken, van de gemeentekas niet geringe of fers vragen, vond men het niet onbillijk, dat voor de leerplichtvrije jeugd, die van voort gezet onderwijs is uitgesloten, wederom het vervolgonderwijs wordt ingesteld. Een des betreffend verzoek is aan den raad gericht. Besloten werd op gelijke wijze als voor heen het St. Nicolaasfeest te doen plaats hebben. In de pauze was volop gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen, waar van een druk en dankbaar gebruik werd ge maakt. Tot slot vergastte het hoofd der school de aanwezigen op eenige lectuur, tot dat het klokje van elven tot eindigen noopte. Als altijd zorgden de dames voor het tradi- tioneele kopje thee met koek. 't Was een ge zellige, goedgeslaagde ouderavond. Wegens herleving van het seizoen heb ben B. en W. besloten de gemeentelijke par keerterreinen weder te verpachten en de win- erp, onderwijzeres stal hij een beursje met I keisluiting op Zondag officieel op te heffen een bankbiljet van 20. tot 1 Januari 1936, op dezelfde wijze, als tij- De verdachte, die reeds herhaalde dens het badseizoen. 55. Toen Jantje er den volgenden morgen I weer met de fiets op uittrok, was hij alle ge beurtenissen van gisteren vergeten. Hij was in een eigenwijzer stemming dan hij ooit ge weest was. Zoo naderde hij op de fiets de hoek van een straat. Nu zou je denken, dat Jantje hier uit zou kijken, zooals een flinke jongen dat doet. 56. Maar nee hoor, Jantje fietste door en kwam zoo in volle vaart tegen een meneer aan, die zijn vrouw in een luuretje voort trok. Stop, riep de meneer tegen Jantje, ie moet stoppen. Stop zelf maar, antwoordde Jantje brutaal. Hij zette zijn fiets aan den kant en begon met den meneer ruzie te ma ken. ]k stop toch niet voor jou, herhaalde Jantje nog eens.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9