ALCMARIA VERLIEST VAN 'TGOOI. H.R.C.-Alkm. Boys 2-2. Binnen een kwartier een 3-0 achterstand. Een zeer matige wedstrijd. ALCMARIA's SPEL. Strandvogels-Alkmaar i.j Van de Alkmaar-elftallen, Al 6 5 1 0 18— 5 11 6 3 3 0 16— 5 9 5 4 0 1 13— 7 8 6 2 1 3 10—18 5 6 I 2 3 8—14 4 5 0 3 2 9—14 3 5 0 3 2 6—12 3 5 0 1 4 7—12 1 bleef ectter dezelfde daar Texel zoo als te verw achten was het bezoekende D. T. S. een nederlaag toebracht. De Oudkarepelieren gingen met 40 ten onder. Schagen verrast.) vriend en vijand door het op bezoek zijnde en hooger geplaatste Nieuwe Niedorp met zelfs 41 te slaan. Het wil met Peereboom c.s nog steeds niet boteren. De stand is hier nu: Texel Alkmaar B. K. C. Schagen N.-Niedorp D. T. S. Andijk Strandvogels Een ouderwetsche HelderAlk maar-ontmoeting. Ongeluks- doelpunten waarbij de roodwitten driemaal scoren. Bravo Boys! Voor deze keurige pre statie! H. R. C. immers was favoriet, 6terk favoriet zelfs en vooral het spelen voor hen in eigen omgeving maakten hun positie ongetwijfeld sterker dan die van de Boys. De reeds door hen behaalde resultaten o.a. de overwinning voor enkele weken te Amsterdam op Volewijckers behaald, waren van dien aard, dat een reeds bij voorbaat uitgesproken Heldersche zege een feit was. Zoo dacht tenminste alles wat Heldersch was er over. En daar hadden zij al het recht toe. Wat H. R. C. in deze ontmoeting liet zien, dwong ook ons respect af. Hun spel was buitenge woon goed voorzien en het komt ons voor dat dit team heel wat beter is dan in het vorige seizoen. Het juiste verde digen, het stoppen, plaatsen, alsmede positie kiezen, waren zeer goed ver zorgd, terwijl hun overrompelende open aanvallen, 6teeds zeer veel gevaar brach ten. Laten we eerlijk zijn en zeggen dat dit alles ongetwijfeld beter was dan bij de bezoekers en de Racers stellig een ietsje meer verdienden dan het gelijke spel. Had alles wat Racing was zich bij voorbaat een overwinning gedacht, de roodwitte Alkmaarders dachten er an ders over. Men zat en vooral na de rust de gastheeren geducht op het lijf en het was voor de Heldersche ploeg maar heel gelukkig dat doelman Keesen niet wat eerder zijn ongenaakbaren vorm had te pakken gekregen, stellig had hij zijn doel schoon gehouden. Zeer jammer was het dat de Alkmaarsche doelman voor de rust twee ballen ont glipten, die even zooveel tegengoals op leverden. Daar tegenover kunnen we zeggen en met voldoening dat wat hij na de thee liet zien, fenomenaal was en de herhaaldelijke „open doekjes" wa ren zeer op z'n plaats .Dat was Keesen uit z'n vroegere dagenperfect 1 De Alkmaarsche backlinie was er voor de rust evenals de Heldersche ook al eens naast en het gebeurde in deze periode dat Slikker eenmaal op onhoud bare wijze het eigen doel opzocht. Ook hij rehabiliteerde zich volkomen en vormde met z'n overige teamgenooten in de tweede helft een hecht en moeilijk te passeeren blok. De halflinie zagen we echter in de beide vorige ontmoetingen heel wat beter en vooial Koster en Weel bleven ver beneden hun kunnen. Beide spelers hadden wel is waar een zwaren taak, doch Poetskoke had het met de uiterst gevaarlijke rechtsbuiten heel wat moei lijker. Hij wist echter vee' gevaar van deze kant te bedwingen. De Alkmaarsche aanval heeft heel wat goed werk laten zien en het feit dat de beide binnenspelers nog al eens de aandacht moesten schenken aan hun verdedigende taak, kwam het geheel natuurlijk minder ten goede, vooral daar de Grand niet zoo gevaarlijk was als in vorige ontmoetingen, hij leek ons niet geheel fit en had het tegen z'n zwaar dere tegenstanders niet gemakkelijk Wat ons van deze onmoeting het meest beviel wa6 vooral de sfeer van na de rust. Dat was met recht weer eens een ouderwetëcho HelderAlk- ruaar-ontmoeting. Dat energieke vechten van de Racers, die maar al te goed voel den, dat hun 2—1 voorsprong, geen af doende zekerheid kon schenken. De wil der Alkmaardere om nu eens niet op nieuw te verliezen en hun zwoegen met het gelijkmakende doelpunt beloond zagen en toen die onmetelijke spanning hoogspanning zouden we kunnen zeg' gen en niet te vergeten die onberispe lijke safe's van de Alkmaarsche doel man, het maakte alles tot een boeiend geheel en een spannend 6lot. Een ont moeting zooals we ze zoo graag zien Uit het wedstrijd-verloop kunnen we gevoegelijk eenige korte tiekken te voorschijn halen. Frecies haif drie zien we aanvoerder de Grand de toss winnen, die zeer te recht het voordeel van den '.aagstaanden zon kiest, terwijl we even latei de vol gende opstellingen binnen de lijnen be- n erken. H. R. C. van Es Van Til Scholten Post Stolk Striet Sanders Hoogendijk Zymni Gast Dissel O de Grand de Groot Kwadijk Brouwer Indri Houtkooper Slikker Poetskoke Koster Weel Keesen Alkm. Boys. Reeds dadelijk denken we de Boys de leiding te zien nemen als bij een ver schot van Es uitglijd en het leder over zijn handen, tergend langzaam, juist langs z'n doel rolt. Met recht een dub beltje op z'n kant. De Boys zetten reed dadelijk een goede spurt in en nadat een corner van Indri verwerkt is ge worden, kopt Kwadijk een voorzet van Indri in, die echter goed wordt gestopt. Dan komen de Racers wat los doch ook hun aanvallen worden bedwongen. Even later kan van Els een kopbal van Brou wer uit een voorzot van de Grand koeren. Dan, na elf minuten, kan de Racing plotseling doorbreken, een hard laag schot wordt ingezonden dat door Keesen ten deele wordt gekeerd en de toestor mende Zymni kan z'n club de leiding geven, 10. De Boys gooien er een ge ducht schepje op en eenmaal bemerken we een hard laag schot dat door vele spelers werd gemist dochdoor van Es niet. De Racers krijgen een paar cor ners te verwerken, die slecht worden genomen en achter het doel terecht komen. Dan in de 21ste minuut dost Soholten minder goed werk en mist ten deele. De Groot is er bii en met een laag schot is de stand gelijk, 11. De Alkmaarsche vreugde is echter van kor ten duur, want geen twee minuten later ontglipt Keesen opnieuw een bal. Ook nu komen de Racers toestormen, Slikker ziet het gevaar, meent corner te moeten werken, doch hard gaat bet leder juist langsde, paal en treft doel, 2—1. Nog voor de rust ontgaat de Boys de gelijk maker als eenmaal Indri juist over schiet, opniéu\V een goede kans onbenut laat en een goede voorzet van hem door de Grand dicht voor doel op een haar wordt gemist. Na de thee gaan de partijen gelijk op. Plotseling kan Brouwer goed door breken doch de opspringende bal ver oorzaakt hands. Eindelijk kunnen de Racers zich los werken en een goed of fensief inzetten. De Alkmaarsche ver dediging krijgt handen vol werk en vooral Keesen is in ongenaakbaren vorm. Hij verricht menige safe en geniet daarbij de waardeering vun het Helder sche publiek. Ook de Alkmaarsche aa ï- val zit niet stil, doch de beeren krijgen niet veel kans. Fen mooie spannende periode breekt aan. Eenmaal bemerken we een goede combinatie-aanval Kwa dijkIndride Grand, die een corner oplevert. Goed genomen, juist door Kwadijk naast gekopt. Nadat de Racers weer eens een paar corners hebben ach ter geplaatst, mag Indri het beter doen. En.(... hij doet het beter. Het leder gaat nog even voor het doel langs en de Groot voltrekt met een goede tik het vonni6, 22. Nu is een periode van hoogspanning aangebroken. H. R. C. zet alles op het spel, doch de Boys ook. Geweldig is hun verdedigende taak en het i6 vooral Keesen, die oude herinneringen wakker roept. De Boys willen niet verliezen, in tegendeel, men mag hun enkele gevaar lijke uitvallen niet uit het oog verlie zen, doch ook hier komt geen verande ring meer in den stand en als scheids rechter Hagemann die zeer goed vol deed eindigen fluit, zijn de puntjes gedeeld. Voor de roodwitten geen onver dienstelijk resultaat 't Had zoo mooi een filmprogram ma kunn n worden: eerst wat bij werk, dan een levendig journaal en dan een hoofdnummer met een pak kend slot, waarin tenslotte alles nog goed terecht komt. Zoo ging het niet 't Had een Aljechin—Euwe wed strijd kunnen worden: eerst een overdonderende Aljechin, die met gewaagde zetten Euwe overdonder de en dan een Euwe, die kalm bleef en een schijnbare nederlaag omzette in een ge'ijk spel, omdat hij zich sterk wist en besefte, dat een „wa gen" niet altijd „winnen" beteekent. Zoo ging het echter ook niet 't Had een tooneelstuk kunnen zijn: eerst een algemeene ontwikke ling met een onverwachte wending, dan pauze en dan een prachtig slot, waarin het 6tuk en het spel tot hoog te steeg. Zoo ging het al weer niet 't Werd wel een matig partijtje, waarin Alcmaria vier en 't Gooi twee cadeautjes gaf in den vorm van een doelpunt. Toen had het pu b.iek zes doelpunten zien maken en dus genoeg waar voor zijn geld ge had. Zoodat de rest van den wedstrijd Enfin er is 90 minuten g. speeld. De lezer zal al reeds merken, dat deze ontmoe ting niet bracht, wat wij gehoopt had den. Hij bracht nog minder: een teleur stelling. Want een Alcmaria, dat in een vorm speelde als in het begin der com petitie, had van 't Gooi niet behoeven te verliezen. Dat ze het toch deed en nog we! verdiend! is een leelijk gevai dat door de leiders wel een6 terdege onder de oogen moet worden gezien Want een nederlaag op zich zelf is niet zoo erg; veel erger is het zakkende spel peil, dat bij Alcmaria geconstateerd wordt. Waaraan ligt dat toch? Het zal moeilijk zijn, om de werkelijke oo' zaken op te noemen, omdat er waar schijnlijk bijkomende factoren zijn, die wij niet kennen. Maar één ding staat voor ons vrijwel vast: de voorhoede is door de omzettingen der laatste weken danig verzwakt en bijna niet meer in staat om een doelpunt te maken. Individueel doen de spelers geen on aardig werk, maar als linie is deze voorhoede verre van een geheel. Er wordt lang niet snel genoeg gespeeld, wij zien veel te veel solowerk en tenslot te is men niet in staat, om zich kansen te scheppen. Daarvoor blijft het spel te peuterig, te klein en te onzuiver. Echter, de voorhoede alleen de schuld geven van een slechten wedstrijd mag ook niet. Want daarachter staat een halflinie, vroeger een kern, nu maar zoo zoo. Feitelijk heeft alleen Rootring gisteren voldoende gespeeld en wist Lengers weliswaar zijn aanvallende taak verdienstelijk te vervullen, maar verwaarloosde de verdediging wel bizon der erg. En met de Grand Is het een gek geval. In hem zit heelemaal geen sue1- heid, zijn verdedigen is uitermate zwak geworden en zijn aanval is ai evenmin vo'doende. Wij weten niet, hoe het komt, maar Rootring uitgezonderd, is het plaatsen van de Grand en Lengers heel zwak Wij zien geen bal meer op een vleugel te recht komen. Het is een tikje vooruit, een pas6je naar links of rechts, maar opschieten, ho maar! Waarom is er gisteren geen enkele bal over de backs voor het doel ge plaatst? Waarom ging alles zoo akelig langzaam? Waarom niet een harde trap vanuit het middenveld naar den coroerboek? Waarom wel van Lengers naar de Grand, van de Grand naar Hiemstra. van Hiemstra weer naar de Grand, enz. Om het driehoekspel te spelen, dat zoo mooi is om te zien? Als dat waar i6, komt men er precies niet. Men kijke links en rechts om zich heen, herinne zich het frissche open spel van andere clubs, die Alcmaria voorbij gingen en oordeele zelf: het kor te spel is mooi, maar brengt Alcmaria nimmer omhoog. Pas dan, als er ge speeld wordt met harde, lange trappen naar voren, dan komen er kansen en dan komen er doelpunten. Tenslotte de achterhoede. Rampen heeft aan de nederlaag van gisteren werkelijk geen schuld, al had hij het vierde doelpunt kunnen houden. Maar het doel verdedigen is bij Alcmaria moeilijker dan bij andere clubs, want de beide backs doen heel erg raar. Nimmer is er sprake van samenspel tusschen het achtertrio. En als de backs dan nog zeker waren van hun zaak, ging het nog wel. Maar ook die zekerheid is er niet. Zooals het gisteren w as, moeten wij de drie eerste doelpunten geheel en al op rekening van de beide backs stellen, die in het eerste kwartier hopeloos stonden te verdedigen en absoluut geen kijk had den op het open en snelle spel van de Goolsche voorhoede. En nou zegge men niet, dat wij dat is de krant dit allemaal schrijven, om Alcmaria eens een opstopper te geven; men zegge niet, dat deze kritiek afbre kend is; men oordeele zelf, nuchter en zakelijk. Men ga niet beweren: „als dat eerste kwartiertje" enz., maar men kome tot de conclusie, dat dit Alcmaria niet productief is, dat dit Alcmaria heusch niet beter speelt dan dat van een jaar geleden, ondanks de aanwezigheid van een trainer, ondanks den meer modernen opzet van September, een opzet, dien wij slechts konden toejuichen. Wij voor ons zien het liefste een 6terk Alcmaria, dat meevecht om de bovenste plaats te bereiken. Maar dat zal pas kun nen, als elke speler zwoegt gedurende 90 minuten en als elke speler frisch en uit stekend getraind op het veld komt. Alcmaria hééft zwoegers, ook in het eerste elftal, maar het heeft ook lak- sche spelers, die den moed maar al te gauw opgeven. En dat laatste is fataal! En nu 't Gooi, de tegenstander van gisteren. Laten wij beginnen met te zeggen, dat 't Gooi verdiend gewonnen heeft. Maar daarnaast hebben wij gezien, hoe een Gooi-voorhoede fouten kan afstraffen, hoe snelheid van handelen succes brengt. O zeker, er waren periodes, waar 't Gooi in 't veld de mindere was, maar dat lag hem meer aan den grooten voor sprong dan aan een niet kunnen. Zooals 't Gooi het eerste kwartier speelde, stond het 6tukken hooger dan Alcmaria. Dat was goed veldspel, waain hoofdza kelijk de bal het werk deed. „Drijven" zag men bijkans niet. Het was een bal opvangen en afgeven, zoo snel mogelijk. Daar stond een spil, een oudje al met heusch niet al te veel snelheid. Maar hij beheerschto het geheele middenveld Daar stonden twee backs, die werkelijk niet zoo bizonder trapvast waren, maar die met den keeper een geheel vormden En die keeper Cohen mag dan 6oms veel te ver uitloopen die keeper volg de het spel, was steeds in actie, waar de bal zich ook bevond. En de voorhoede. Een matige rechts buiten, de zwakste speler van de ge heele ploeg. Maar de rest? Opschieten, was het motto, handelend optreden en volhouden. Een gevaarlijke linker-vleu gel, die weliswaar steeds Rootring op zijn weg vond, maar welke links-binnen dan toch maar steeds een gevaar was voor Alcmaria. Als geheel een prettig elftal, dat en thousiast kon spelen toen het noodig was en toen den grondslag legde tot de overwinning Maar dat toch geen kam- pioensploeg is, omdat bij eenigen druk op het doel de zuiverheid van 't spel vee te wenschen overlaat. De scheidsrechter was ook al matig. Hij liep de spelers steeds in den weg en leidde lang niet overtuigend. De wedstrnd. De wedstrijd, die begunstigd werd door prachtig weer, ving aan om pre cies 2 uur. De oorspronkelijke opstel ling was: Alcmaria. Rampen Bijlsma Ooms Rootring de Grand Lengers Plas v. d. Pol Hiemstra de Jong Gerritse O Willemse N.Cohen J.Cohen Oudendijk Westrop v. Es Sterk Kok v. Rheenen Spaans M. Cohen. 't Gooi. 't Begin is zoowaar voor Alcmaria, maar de voorzet van Plas komt terecht bij v. Rheenen, die meteen wegwerkt, en waar de Grand absoluut over den bal heen trapt, krijgt Oudendijk al in de eer ste minuut een kans, dien hij echter ver knoeit door van te ver een onzuiver schot in te zenden, dat ver naast gaat. Als direct daarop de Grand weer mist, gaat Oudendijk weer op het doel af, schiet opnieuw naast, maar een volgen de aanval levert wel degelijk gevaar op, want nu missen beide Alcmaria- backs! J. Cohen schiet... tegen den paal en het volgende schot gaat precies naast Alcmaria beantwoordt die aanvallen met drie goede aanvallen over rechts en Hiemstra en v. d. Pol probeeren het met een paar harde schoten, die met moeite wroden gekeerd. 't Gooi neemt de leiding. Dan begint 't Gooi zich heelemaal los te werken. Eerst mist Oudendijk nog een kans, maar al gauw volgt de eerste hoekschop, die een doelworsteling voor net Alcmaria-doel oplevert, maar ten slotte wordt weggewerkt, 't Is echter uitstel van executie, want bij een vol genden aanval missen beide Alcmaria- backs opnieuw en J. Cohen profiteert er van en schiet via den uitloopenden Rampen in het doel (0—1). Er is dan 10 minuten gespeeld. Niet ontmoedigd trekt Alcmaria ten aanval, en Hiemstra weet in moeilijke positie nog een schot te losêen, dat Cohen vrij gemakkelijk stopt. Echter dan is 't mis, want bij den eersten Gooi- schen aanval falen 0om6 en Bijlsma op nieuw en 't is 0—2, terwijl direct daarop een vrije trap een derde doelpunt op levert, zoodat binnei^ een kwartier 't Gooi een 30 voorsprong heeft ver kregen. Alcmaria raakt daardoor de kluts wat kwijt en komt nu een tijdlang in de ver drukking. Toch blijven meerdere doel punten nog uit, al gebeurt de redding op onzekere wijze. Twee Alcmaria-aan- vallen worden door de Gooische backs onderschept en opnieuw gaat 't Gooi ten aai val over, krijgt een corner te nemen, die een korte doelworsteling ten gevol ge heeft en dan schiet Oudendijk in, Rampen mist en de stand is 0--4. Na 22 minuten heeft 't Gooi den wed strijd binnen. De Alcmaria-voorhoede wordt dan anders samengesteld en wel van links naar rechts: de Jong, Hiemstra, Gerrit se, v. d. Pol, Plas. Zoowaar weet Alc maria zich iets te herstellen, komt in den aanval, krijgt zelfs een hoekschop te nemen, brengt ook Cohen nog in moeilijkheden en eindelijk wordt een vrije trap benut: Gerritse plaatst zich achter het leer, schiet hard op doel, Cohen redt, maar de vrije trap moet opnieuw genomen worden; weer schiet Gerritse hard en laag in en via een been gaat het leei in 't doel (1i). De .aatste 10 minuten voor de rust is Alcmaria sterker, maar ziet geen kans om den achterstand te verkleinen, on danks poginnen van het binnentrio en met een onveranderden stand komt de rvst (1—4). De tweede helft De tweede helft brengt een teleurstel lend spel. 't Begin is al heel zwak van beide kanten. Telkens wordt een bal ge mist, herhaaldelijk blijven de spelers maar afwachten en aarzelen en bij Alc maria houden bovendien enkelen hun plaats niet. Het duurt zoo 10 minuten; dan'wor- den de withemden weer iets sterker maar 't gevaar komt eerst aan den au deren kant, waar een hard 6chot van J Cohen via de lat uit het doel sprinat Het volgend oogenblik volgt een vinnige aanval van Alcmaria, waarbij keeper Cohen tot drie maal toe reddend op treedt en met een scherp schot van Rootring al heel veel last heeft. Toch komt in deze periode het laatste doelpunt Bij een aanval kan v. d. Pol den bal vrij krijgen en meteen schiet hij hard in onder den vallenden doelman dooi (2-4). IV aar dan nog bijna een half uur spelen is, komt er nog hoop, vooral, waar 't Gooi nu wat onzekerder begint te spe len. Helaas, de Jong mist eenige keeren eer pass, waardoor een aanval ontijdig onderbroken wordt. Dan een doorbraak van Willemse, maar deze schiet juist naast. Even komt er sensatie, als de Grand een ver, maar onverwacht schot inzendt dat door de lat wordt tegengehouden. De Jong zakt meer en meer af u. merkwaardig genoeg gaat bij Alcmaria bijna alles op link.6. Zoo verloopt de tijd en hoewel Alcmaria ontegenzeggelijk iets sterker is, krijgt het niet veel kan- sen. Bovendien moet de Alcmaria-defen sie steeds op haar hoede zijn voor snelle Gooi-uitvatlen. Het spel is intusschen steeds minder ge.vorden en alleen een onverwachte vrije trap tegen keeper Cohen brengt nog al sensatie, maar totaal geen srucces. En al.en zijn we blij, als de scheids rechter het einde fluit. Een 6lechte wedstrijd is verlorenl Ook deze zeer lastige uitwedstrijd is door Alkmaar verdiend gewonnen. Het terrein, hoewel van voldoende afme tingen, was zoo effectvol, dat van behoor lijk plaatsen van een bal geen sprake kon zijn. Daarnaast was het veld glad, zoodat ook de noodige valpartijen niet achterwege zijn gebleven. Een tegenpartij, welke technisch nogal tekort schoot, doch dit moest vergoeden door te zwoegen en te sjouwen, waarbij nog al-eens teveel van de armen gebruik werd gemaakt. Dit alles waren omstandigheden waardoor Alkmaar haar meerderheid niet in voldoende doelpunten tot uitdrukking kon brengen. Over den wedstrijd, welke gespeeld werd onder leiding van scheidsrechter W. l Hakhof, het volgende: Na den aftrap is de Alkmaar-voorhoede direct weg, doch de S.-achterhoede geelt niet thuis. Ook de thuisclub zet eenige aan. vallen op, en waar de achterhoede tegen haar gewoonte in, nogal eens mist, ontstaan enkele gevaarlijke momenten voor het Alk- maar-doel, welke Duiveman echter op de ïem bekende wije weet op te lossen. Alkmaar komt dan steeds meer in den aanval en wij noteeren eenige goede voor zetten zoowel van rechts als van links, wel ke echter door stug verdedigen van S.'geen doelpunten opleveren. Midvoor Kuis die den geheelen wedstrijd weer zeer actief was breekt enkele malen goed door, doch ook de S.keeper geeft voorloopig niet thuis. Toch verwacht men ieder oogenblik een doelpunt. Kranenburg is het tenslotte, die op een pass van Kuis goed doorloopt en den S.-keeper jasseert. S. tracht dan het spel te verplaatsen doch de Alkmaar-halflinie en achterhoede welke thans de moeilijkheden van het ter rein voor hebben, geven niet thuis en Alk maar neemt opnieuw het spel in handen. We denken Kuis no. 2 te zien scoren wanneer hij handig de S. backs passeert, doch hij schiet juist tegen den uitloopenden keeper aan. Bij een goeden aanval over rechts kan C. Schoonhoven niet anders dan zelf schieten. Zijn harde schot, juist onder de lat, wordt echter weggewerkt. Wel schiet v. Os opnieuw hard, doch thans over. Wij noteeren dan een corner, welke goed genomen in het S.-doel komt, doch jammer gnoeg heeft de scheidsrechter juist voo* rust gefloten. Direct na de rust een aanvallend S., waarbij de Alkmaar-achterhoede het door de laagstaande zon zeer moeilijk heeft Zij weet echter de moeilijkheden goed op te los sen en Alkmaar kan dan ook het spel weer in handen nemen. Het is dan Kranenburg, die 'n bal uit de achterhoede heeft gehaald, dezen tot het middenveld brengt en n verrt pass naar rechts geeft. Wij denken reeds dat deze onbereikba zal zijn, doch zoowel C. Schoonhoven ate Kuis zijn erbij, en het is Kuis, die dan in zeer moeilijke positie onberispelijk den Alk maar voorsprong vergroot tot 20. S. laat het er niet bij zitten. Het spel wordt forscher, te forsch soms, waartegen de leiding niet voldoende optreed. Toch is het A. welke het beste van bet spel houdt. Uit een corner schiet Kranen burg dan ineens hard in, doch het is een der S.-backs die den bal uit het doel kopt Dan plotseling een doorbraak van S. De S.-linksbuiten wordt even vrij gelaten en deze scoort tegen. S. is dan niet meer te houden. De A.-halflinie en achterhoede weten echter van geen wijken en rustig doorstaan zij dit tijdelijk overwicht van S. Het einde begint dan te naderen. Wij noteeren nog 'n corner op het S.-doel welke goed door C. Schoonhoven genomen, door A. Schoonho ven nog eens wordt ingeschoten, echter juist naast. Kort daarna fluit de scheidsrechter het eindsignaal. te Het was voor de Alkmaar-elftallen een eerste uitgaansdag. Het eerste wist van zijn moeilijke trip naar Strandvogels toch de 2 punten mede te brengen. Ook het twee de zou het tegen D.T.S. II niet gemakke lijk krijgen. Die voorspelling is uitgeko men. Het tweede was met de beste voor nemens naar Oudkarspel getrokken en heeft haar kans dan ook met alle macht verdedigd en het leek er dan ook lang op. dat eindelijk de eerste overwinning in dit seizoen zijn deel zou zijn. Het noodlot wil de het anders; kort voor het einde kree^ D.T.S. met den stand van 23 voor Alk maar een strafschop te nemen en de stand was weer gelijk. Steeds had Alkmaar de leiding. De volgen de standen werd bereikt: 10 voor Alk maar, daarna 11. Voor de rust werd het eerst nog 21 voor» Alkmaar, doch D.T-- maakte nog gelijk, zoodat de rust ®c' 22 kwam. Zooals al gezegd werd weer door Alkmaar de leiding veroverd, doe® het mocht niet zoo blijven: de eindstand werd 33. Dit tweede elftal belooft echter wel in de toekomst en de eerste overwin®"* zal nu ook niet lang meer op zich wachten. Er is door allemaal met vo® overgave gespeeld. Nu nog een beetje te luk en de boel komt voor elkaar. Het derde was nogal met een eenigsz® gewijzigde opstelling naar Rinnegoffl tufd om daar Egmondsche Boys 2 parti) geven. In den korten tijd van on^fve](j 20 min. werd er al een voorsprong behaa van 30. .4 Voor de rust maakten de Boys er van. Na de rust vergrootte eerst Alk10^, den voorsprong, doch dit doelpunt n woordde Egmond ook prompt ®et ^g{. doelpunt. Alkmaar vond echter het gl1 schil van drie doelpunten noodzaken) spoedig was dan ook de stand 5 2 Alkmaar III. De adspiranten waren voor dit®» „Al weer zoo'n stroo'biljet! Al f zoo'n stuk P#P e r, 1 'f 0" Het zoontje speelt e- tr.ee! Dat s a, wi*»k«!,er

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10