Agwda Stad en Omqeuwq. Men schrijft ons: NEDERLANDSCH CLEARINGINSTITUUT. AANBESTEDING KANTOOR CRISIS-ORGANISATIE. GULDEN VLIES, Tel. 2451 Nóg is de Cabaret-Revue DE BLOKKENDOOS De Egmondsche redders gehuldigd. Egmonds tweede seizoen. ssrs «en^"i2iisraat 8chiine" n°s eïssjp3aanLMen ,n°ee het «sekss A. DE RIDDER, t Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tentoonstelling De mensch in wording, tot en met Zondag 17 Nov., eiken dag 2—5 en 710 uur; Zaterdag 1010 uur, Zon dag 210 uur. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Honderd dagen van Napoleon (hist.)hoofd rol Werner Krauss. Toegang elke leeftijd. Bioscoop Harmonie, Maandag en Dinsdag, half acht, hoofdnummer Het Carnavalskmd (rom.), hoofdrollen o.a. Ivan Mosjoukine, Tania Fedor, Saturnin Fabre. Toegang bo ven 18 jaar. Woensdagmiddag matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het gebeurde in New York (sens.) hoofdrollen Lyle Talbot, Gertrude Micheal. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Am- phitryon „Uit de wolken komt het geluk" (amus.); hoofdrollen Willy Fritsch, Paul Kemp en Adèle Sandrock. Toegang boven 18 jaar. Maandag 11 November. 8 uur, 't Gulden Vlies, film Ik heb een mensch gedood, voor den Alg. Ned. Vrou wen Vredebond; spreker de heer v. Warmelo. 8.15 uur, handelsschool, cursus over mo derne amateur-fotografie, voor de Volks universiteit. Dinsdag 12 November. 8 uur, Kapelkerk, dr. Stegenga voor de Evang. Maatschappij. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, revue De Blok kendoos. 8 uur, café Renses te Stompetoren, feest avond Huisvlijt en Floralia, m. m. v. Kon. reder, kamer Bilderdijk uit Alkmaar. Woensdag 13 November. 8 uur, Harmonie, opvoering Najaarsstor- men, door „Bilderdijk". 't Gulden Vlies, bazar dierenbescherming. 8.30 uur, Geref kerk aan de Oudegracht, orgelconcert. Donderdag 14 November. 't Gulden Vlies, bazar dierenbescherming. 8 uur, Harmonie, jubileumfeestavond po litie sportvereeniging. Zaterdag 16 November. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond 15- jarig bestaan K.V.K.V. 60-JARIG HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar J. StilM. W. Schuring vierde heden .zijn 60-jarig huwelijksfeest. De man, die 84 jaren telt, en den ouderdom met eere draagt, is geboren te Kampen. Hij werd reeds jong als sigarenmaker opgeleid en heeft 30 jaren als zoodanig in Alkmaar gewoond. De buren hebben voor zijn woning een aardige eerepoort aangebracht, die 's avonds in een vroolijke verlichting prijkt. De echtgenoote is thans 82 jaar en voor haar leeftijd nog buitengewoon kras. Hun negen kinderen zijn allen in leven en het diamanten paar beleefde de zeldzame vreugde, dat het buitengewone feest te mid den van alle kinderen en aangetrouwde kin deren, de 15 kleinkinderen en de 4 achter kleinkinderen gevierd Kon worden. Met het oog op het groot aantal feeste lingen werd het feest gevierd in het aardige zaaltje van het patronaatsgebouw aan het Varne'broek, dat door de vele bloemstukken een zeer gezelligen aanblik bood. Over de vele gelukwenschen, die inkwa men, was het paar zeer verheugd Ook wij bieden onze gelukwenschen aan. 'HET GRATIS UUR IN HET WARENHUIS. Het gratis koop-uur in het Warenhuis blijkt Zaterdag van vijf tot zes uur namid dag (56 uur) te zijn geweest. Wij veron derstellen dat er thans zeer veel koopers zijn, die hun geld terug zullen krijgen. Deze gratis-uren in het Warenhuis blij ken voor vele koopers een groote attractie. Zooals bekend zal men ook deze week el- ken dag nog een uur gratis kunnen koopen. GESLAAGD. Mej. E. W. Hekket alhier is te Leiden ge slaagd voor het candidaats-examen in de rechtsgeleerdheid. DIERENBESCHERMING. Een klein zwart poesje werd gisteravond in de Wilhelminalan zwervend aangetrof fen. Het is voor den eigenaar of eventueelen liefhebber hedenavond tusschen uur en 7 uur te verkrijgen bij den inspecteur van Dierenbescherming, den heer Verwer Oude grachthoek Baanstraat. AANGEREDEN DOOR EEN FIETSER. Zaterdagavond te omstreeks half tien liep de 18-jarige mej. v. D. in de Vrouwen laan met haar vriendin te wandelen, gaan de in de richting van de Visscherslaan en werd door een haar achterop rijdenden wiel rijder aangereden. Het gevolg hiervan was, dat zij haar been bezeerde en haar mantel scheurde. Zij wisten echter niet den naam van den wielrijder op te geven. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. AANRIJDING IN DE KOORSTRAAT. Te omstreeks kwart voor acht had Za terdagavond een aanrijding plaats op de Koorstraat. Een wielrijdster was afgestapt om een auto, welke uit de richting Kerk plein kwam en reed naar de Langestraat, te laten passeeren. De bestuurder van een achter haar rijdende auto kon niet snel ge noeg remmen en raakte het rijwiel van de wielrijdster. Het achterwiel werd eenigs- zins verbogen. De schade is onderling ver goed. Door de politie wordt naar de schuld vraag een onderzoek ingesteld. WAT HET BETEEKENT EEN GOED PROTESTANT TE ZIJN. Het is een voorrecht, dat de beschaafde en hoogstaande dr. P. Stegenga Azn., ev. luth. predikant te Amsterdam, bereid gevon den is, morgenavond 8 uur, in de Kapelkerk te spreken. Het onderwerp: Wat het betee- kent een goed protestant te zijn, zal voor ieder, onverschillig van welke richting in het protestantisme, zeer belangrijk zijn. De afd. Alkmaar van de Ev. Mij. heeft den toegang geheel vrijgesteld, terwijl de kerk verwarmd is. Mogen velen zich geroepen gevoelen om zich vrij te maken en dezen dienst bij te wo nen. BINNENBRANDJE IN DE LANGESTRAAT. Hedenmorgen werd de assistentie ingeroe pen van de politie tot blussching van een klein brandje, dat ontstaan was op het kantoor van den boekhandel Jung en van der Hoek in de Langestraat. Toen een van de bedienden de kachel open had gedaan, bleek het rooster los te liggen en rolde de gloeiende inhoud over den vloer. De brand is met een brandbluschapparaat gebluscht. De schade is zeer gering. Met ingang van 4 November a.s zullen nieuwe formulieren A (stortingen) en nieu we formulieren B (indiening van vorderin gen) in gebruik worden genomen. De nieuwe formulieren zijn vanaf heden bij de Kamers van Koophandel, de verschil lende kantoren 'der Nederlandsche Bank, de particuliere banken en het Nederlandsch Clearinginstituut verkrijgbaar. Men wordt verzocht vanaf 4 November a.s. uitsluitend van de nieuwe formulieren gebruik te maken. BENOEMD. Burgemeester en Wethouders hebben be noemd tot tijdelijk controleur bij de afdeeling steunverleening op het bureau van Sociale Zaken de heer P. T. C. W. Pehlig, alhier. EEN WERELDREIZIGER. Er komen in dezen malaisetijd heel wat wereldreizigers op ons bureau, mannen en vrouwen, die liever op eigen risico op avon tuur gaan dan werkloos stil te zitten en af te wachten wat de toekomst zal brengen. Hedenmorgen was het een zekere M. B. ter Eist, die in Volendamsch costuum met zijn vrouw zeven jaar geleden de wereld is ingetrokken. Hij heeft sindsdien 23 landen bereisd, is niet alleen Europa doorgetrok ken maar heeft ook in Egypte, Syrië, Malta, Tunis en Algiers gezworven. Hij heeft in al die plaatsen zeer mooie foto's gemaakt, welke hij thans verkoopt. Vooral van het Heilige Land heeft hij een uitgebreide serie kaarten. In afwachting van zijn vertrek naar Amerika hij wil met werken op de boot zijn overtocht verdienen blijft hij eenigen tijd in Holland en is heden naar Alkmaar gekomen waar hij een paar dagen zijn kaar ten zal verkoopen. Een dik boek vol handteekeningen en stem pels en bijschriften in vrijwel alle talen ter wereld bewijst, dat dit Volendamsch echt paar werkelijk een groot deel van de wereld te voet is doorgetrokken. Voor de hedenmiddag ten stadhuize gehouden aanbesteding van het houwen van een kantoorgebouw voor den Land- bouw-crisisorganisatie zijn 21 biljetten ingeleverd, t.w.: G. de Vries te Zaandam 16.480 J. van Keulen te Amersfoort 15.974 P. Scheepbouwer te Castricum 12.924 A. Vos te Alkmaar 12.740 Doedens en Schilder 't Zand en Alkmaar 12187 S. Schuitemaker te Leeuwarden 11.800 J. Huiberts Jr. te Alkmaar 11.780 B. Bijlstra te Wartena (Fr.) 11.500 H. Balder te Alkmaar 11.444 J. H. Feijen te Heiloo 11.268 Bouw- en Aannemersbedrijf J. Bakker te Zaandam 10.985 J. Bakker te Alkmaar 10 890 R. J. E. Bot te Alkmaar 10.798 P. C. Mooy te Alkmaar 10.750 H. Koorn te Alkmaar 10.640 Zaansche Coöp. Bouwersbond te Wormerveer 10.570 J. van der Velden te Balk (Fr.) 10.522 Gebr. Kops te Bergen 11 500 L. Visser te Koedijk 10 450 Gebr. Verweel te Alkmaar 9 485 A. Appel en S. Smit te Spanbroek 9.340 De gunning zal nader worden bekend gemaakt. SPRAAKLES. Hoe vaak wordt er niet geklaagd over een pijnlijke keel, een heesche stem en over vermoeid zijn, terwijl er geen organi sche oorzaak aan te wijzen is. Vooral menschen die in het publiek moeten spreken, onderwijzers en leeraren, hebben hiervan veel te lijden. Dat aan de dan ondervonden pijn een verkeerd gebruik van de stem ten grond slag ligt en dat velen daarvan door het nemen van spraaklessen zijn verlost, is slechts aan weinigen bekend. Inlichtingen daarover zal men voortaan des Donderdags van 15—17 en van 18—20 uur ten huize van de dames van den Berg, Kennemerstraatweg 101, kunnen bekomen, waar mej. Tine Snijders uit Enkhuizen, ge diplomeerde spraakleerares van de ver eeniging voor Logopaedie en Phonaetrie zitting zal houden om inlichtingen te geven over spraakkunst, lippenlezen voor slecht- hoorenden en dooven, alsmede over aller lei spraakgebreken. O.I.V. FIENTJE DE LA MAR NIET UITVERKOCHT. ZIEKENHUIS-OOMMISSIE. Ter voorziening in de vacature wegens be danken van den heer J. Koster, burgemees ter van Winkel als lid der commissie uit de gemeenten en vereenigingen, welke bijdragen in het exploitatie-tekort van het Centraal zie kenhuis te Alkmaar, en wegens overlijden van den heer de Groot, in leven burgemees ter van Zuid- en Noordschermer, zijn door de algemeene vergadering der buitengemeen ten als lid der commissie benoemd de heeren H. F. W. Kolb, burgemeester van i loord- cn Zuidschermer en A. J. Wijn vel et, burge meester van Oudkarspel. Alle redders ontvangen de zilve ren medaille met het getuig schrift der Maatschappij in lijst. In hotel „Zeezicht" te Egmond aan Zee hact hedenmorgen een historische plechtig heid plaats. Ingevolge een besluit van de vergadering van de Noord- en Zuid-Hol- landsche Reddingsmaatschappij had zich in bovengenoemd hotel het hoofdbestuur van deze maatschappij, te weten P. E. Tegel berg, voorzitter, M. C. Koning, H. de Booy en H. Th. de Booy, secretaris, vereenigd om de redders van de bemanning van de „Drenthe" in den nacht van 19 op 20 Octo- ber te huldigen. Deze plechtigheid werd ook bijgewoond door de vrouwen van de redders en fami lieleden, den burgemeester, den heer Eijma, den gemeente-secretaris, mr. Spit, en de leden van de commissie van het plaatselijk bestuur van deze maatschappij met hunne dames. Rede van den voorzitter. De voorzitter, de heer Tegelberg, hield de volgende toespraak: Mannen van de reddingsboot, echtge- nooten, dames en heeren. Op 11 Nov. 1824 werd de N. en Z. Hollandsche Reddings- Mij. opgericht. Op 11 Nov. 1924 hebben wij ons honderdjarig bestaan luisterrijk ge vierd. 11 Nov. is de Reddingsbootdag, de dag, waarop wij de oprichting van dit groote lichaam herdenken. Bovendien her denken wij thans dat voor ruim 3 weken geleden in den nacht van 19 op 20 Oct. de bemanning van de „Drenthe" werd gered. Die nacht zal de bemanning van de red dingsboot niet licht vergeten, zal het plaat selijk bestuur van Egmond aan Zee niet gauw vergeten en zullen zeker de vrouwen en huisgenooten van de bemanning niet licht uit de herinnering kunnen vagen. Die nacht was een nacht, waarin een manlijke schoc.e daad is geschied. Een schip ver keerde in grooten nood en onder moeilijke omstandigheden heeft de bemanning van de reddingsboot geen oogenblik ge schroomd in de boot te stappen en een po ging tot redding te doen. De bemanning lette niet op de moeilijke omstandigheden, welke sterker zijn dan de bemanning van de boot. Herhaaldelijk zien wij aan onze stations, dat reddingspogingen worden ge daan, doch dat de omstandigheden sterker waren. Dat wil niet zeggen, dat de beman ning niet deugde, want zoolang er een kleine kans is op redding, is het de plicht van schipper en bemanning die kans waar te nemen. Dat is hier gebeurd. De eerste keer bleek, dat het tij te sterk was, maar de volgende poging werd met groot succes beloond, en ons hoofdbestuur heeft ge meend het feit van die mooie redding te moeten beloonen met de zilveren medaille. Het hoofdbestuur besloot verder deze he den uit te reiken en ik breng den schipper en de roeiers hartelijk dank en wensch hen geluk ermee dat zij zoo wonderbaarlijk goed zijn geslaagd. Naast de medaille zal ik aan allen, behalve in één geval, de kwes- tie-H. Wijker, die de tweede keer niet mee uitvoer, de oorkonde uitreiken. A. Wijker krijgt wel de medaille. (Applaus). Hierna reikte spr. achtereenvolgens aan den schipper J. v. d. Plas en de volgende roeiers: W. ten Bruggecate, T. H. J. Dek ker, W. G. Dekker, W. Eisenberger, M. de Graaf, A. Gul, C. J. v. Pelt, A. Wijker Hz., A. Wijker Jz„ H. Wijker Johz., Joh. Wijker Az. en P. Zwart de zilveren me daille met diploma in lijst uit. De heer A. Wijker Hz. kreeg alleen de medaille. Deze uitreiking werd door een krachtig applaus van de aanwezigen onderbroken. De voorzitter verzekerde nog, dat het hem en de andere heeren hoogst aange naam was geweest kennis gemaakt te heb ben met den fikschen schipper en het krachtige stel fiksche roeiers en hij wenschte hen toe, dat zij nog meermalen in de gelegenheid mochten zijn om hun menschlie,">"d werk te verrichten. (Applaus). De schiDoer dankt. Schipper v. d. Plas verzekerde in zijn dankwoord, dat hij en zijn mannen aange naam getroffen waren voor de huldeblijk van de maatschappij. Het getuigschrift, zoo zeide hij, hadden wij verwacht, maar d^ zil veren medaille niet. Dat ook deze ons werd uitgereikt, stemt ons vreugdevol. Hierna richtte spr. een woord van dank tot zijn jongens voor hun flink optreden. Niemand ontbrak, toen er geroepen werd: „Wij gaan haar de boot". Wij hadden het genoegen, dat A. Wijker wilde invallen voor zijn broer, toen deze den 2en keer niet mee kan en dit is een groot geluk geweest voor de redding van den kapitein, omdat hij den weg wist op de „Drenthe". Spr. bracht hierna dank aan de maatschappij voor de buitengewoon goede reddingsmiddelen, welke zij voor de kust bewoners beschikbaar stelt. Zonder die reddingsmiddelen was de redding van de „Drenthe"-bemanning niet mogelijk ge weest. De zee was ontzettend zwaar en een particuliere boot zou gezonken zijn. I narom, zoo eindigde spr., meneer de voor zitter, hartelijk dank aan de maatschappij voor het materiaal, dat te onzer beschik king is gesteld. (Krachtig applaus). Burgemeester Eijma voert het woord. De burgemeester van Egmond aan Zee dankte het hoofdbestuur ten zeerste voor de onderscheiding aan zijn menschen uitge reikt. Spr. vond het buitengewoon aardig, dat Egmond onder zijn burgers op 't oogen blik 14 menschen telt, wier borst gesierd wordt met de reddingsmedaille. Aan zijn dankwoord aan de maatschappij wenschte spr. ook te verbinden een woord van dank aan den schipper en zijn bemanning, die zich in den bewusten stormnacht zoo kranig heb ben gehouden. (Applaus.) Ik hoop en verwacht en weet zeker, dat wanneer er weer zoo iets aan de kust zal plaats vinden, dat deze schipper en zijn mannen weer klaar zullen staan voor hun reddingswerk. Hierna richtte spr. een speciaal woord tot één van de redders: Huibert Wijker. Gij hebt, zoo zeide spr., den tocht in de boot, waaraan veel gevaar was verbonden, mee gemaakt, maar gij hebt meer gedaan. Gij zijt aan boord van de gestrande boot gegaan en daaraan was nog grooter gevaar verbon den. Het is u gelukt den kapitein, die opge sloten zat, te redden en het is mij een groot genoegen, u te kunnen mededeelen, dat het rl M. de koningin behaagt heeft u te schen ken de medaille van menschlievend hulpbe toon met oorkonde. Onder langdurig applaus der aanwezigen spelde de burgemeester deze medaille op de borst van den heer H. Wijker. Hierna had spr. voor ieder lid nog een bij zondere verrassing, bestaande uit een keurige foto van de „Kerkplein" in lijst, een geschenk van de Drukkerij Luctor et Emergo uit Den Haag, met op de achterzijde gedrukt een re sumé uit „het Vaderland" van den bewusten stormnacht. De heer v. d. Berd spreekt. De heer v. d. Berg, directeur van de Prins Hendrikstichting en lid van de plaatselijke commissie te Egmond aan Zee, herinnerde er aan, dat men zoojuist een oogenblik stilte had gehouden voor de overledenen,die in den wereldoorlog waren gevallen. Heden, zoo zeide hij, herdenken wij* de gelukkige redding in den nacht van 19 op 20 Oct. Het gebeurde ook weieens, dat een bemanning van een reddingsboot niet meer terugkeerde en dat ook zij, die men wilde redden, niet meer levend aan wal kwamen. Hun nage dachtenis wilde spr. ook in herinnering hou den. In deze materialistische wereld past het zeer zeker hen te gedenken, die het grootste offer hebben gebracht, wat een mensch kan brengen, n.1. eigen leven, om dat van anderen te redden. Dat is het mooiste, wat er in de wereld kan gebeuren en dit mooiste werk heeft de maatschappij zich tot taak gesteld. Deze vereeniging voert geen religieus predi kaat, maar is algemeen. Spr. eindigde met een woord van hulde aan deze vereeniging voor haar menschlievend werk. (Applaus) Vervolgens werden ververschingen aange dragen, waarop op het terras van „Zee zicht" een foto van de redders, wier borst door de geschonken medaille werd gesierd, en met het bestuur van de maatschappij, werd gemaakt, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. Vermelding verdient nog, dat telegrafische gelukwenschen waren ingekomen van den r.k. pastoor Zeisterman en van het corps scherpschutters, onderteekend door het oud raadslid Snoeks. Het diploma bevatte het volgende op schrift: Noord- en Zuidhollandsche Reddingmaat schappij. Het bestuur brengt zijn hulde toe aan U, volgt naam, die op den 19en tot 20 October 1935 gedreven door den edelen macht om het leven van Uw mede-menschen te redden met inspanning van al Uw krachten, met be daard beleid, kloekmoedig en oversaagd en zonder te letten op eigen levensgevaar, storm en golven trotseerend, het leven behouden hebt van 13 man. behoorende tot de equi page van het stoomschip de Drente gevoerd door kapitein J. v. d. Graaff. Zij reiken nu, als bewijs van hun tevre denheid en oprechte dankbetuiging dit ge tuigschrift uit met bijvoeging van hun har- telijken wensch, dat U bij Uw edel pogen te allen tijde een welverdiende waardeering moge vinden. Aldus besloten ter vergadering van 29 October 1935 TEGELBERG, Voorzitter. K. DE BOOIJ Secretaris. Afgegeven 11 November 1935. De Commissie van het plaatselijk bestuur te Egmond aan Zee. Weer een drukke Zondag. Langzaam vorderen de bergingswerk zaamheden voor de „Kerkplein". Buizen en pijpen worden moeizaam aangesleent en op gesteld. Een put is in het strand 'geslagen om zoet water te leveren voor de ketels. Langs de scheepswand worden buizen aange bracht om het zand weg te zuigen Kclon voor de machines, die toch gebruikt moTen worden, worden weder geregeld ingeladen. Zakken worden met zand gevuld om straks als beschutting tegen de zeestroomingen »e dienen En zoo werkt de bergingsmaatschap- oij Smit en van der Tak regelmatig door aan de voorbereidende werkzaamheden, die no"- wel een week zullen vorderen. Eerst dan zal het eigenlijke bergingswerk kunnen >gin- nen en eerst dan zal het weder interessant worden voor de veie kijklustigen, die no<* steeds, vooral des Zondags, naar Egmond blijven komen. s Met het sloopen van de „Drente" .üe steeds dieper m het zand zakt, is men' nog met begonnen. De moeilijkheden tusschen Zoo heeft Egmond zijn bèkfe°''gesh>nndé schepen nog en het zal ze maar noode mis sen, want dan is het met het winterseizoen kers niet meer bij tienduizenden kunnen tel- len, het kan er toch altijd nog mee door In thans'weP tdt E«n,or,d er tnans weir» 400 fietsen, op een parkee'- ii 160 autos °P eeM zondag, het zijn getallen waar men in het zomerseizo»" jaloersch op is! En men heeft de winkeliers, "W—1m TTJCm^ naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 11 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 769,3 m.M. te Memel en Budapest. Laagste barometerstand 741,1 m.M. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 12 November: Matige tot zwakke zuidoostelijke tot zuid westelijke wind; half tot zwaar bewolkt of betrokken; weinig of geen regen; weinig ver. andering in temperatuur, Weeroverzicht. Het luchtdrukvcrval over het vasteland blijft in hoofdzaak nog van oost naar west gericht. Ver in het westen ten westen van de golf van Biscaye is het van zuid naar noord gericht. Deze drukverdeeling veroorzaakt over geheel west- en centraal-Europa een strooming van warme luchtmassa's van zuid- naar noord, met hooge temperaturen tot aan den poolcirkel. In de Alpen en in de Duitsche middelge bergten heerscht Föhn met hooge temperatu ren en droogte om de toppen. Een depressie in de Golf van Lyon ver oorzaakte gisteren zware regen in Maraeille en in geheel Oost-Frankrijk. In Schotland en Engeland veroorzaakte de laatste rest van een depressie nog zware regen. Daar de nacht helder was, vormde rich grondmist en bleef de ochtend temperatuur laag. Behalve plaatselijk in noord-Scandi- navië komt geen vorst van beteekenis voor. Aanvankelijk is aanhouden van het zachte weer waarschijnlijk met wellicht plaatselijk lichte regenbuitjes. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.50 uur licht op. die op Zondag weer open mogen zijn en de caféhouders maar aan te zien, om de tevre denheid van hun gezicht te lezen. Het zij hen van harte gegund, want het werd wel eens tijd, dat hun zorgelijke trekken zkh eindelijk eens zouden ontspannen. Niet alleen direct, maar ook indirect pro fiteert Egmond van het onverwachte buiten kansje in de stille wintermaanden. Het is de meest grootscheepsche reclame, die men zich maar denken kan. Hoevelen hebben de plaats niet bezocht, die er nooit geweest zijn, ja er misschien nooit van gehoord haddenÉn met een kleine variant op het bekende „Veni vkli, vici" kan men zeggen, zij komen, zij zien er Egmond heeft gewonnen! Men ziet de schit terende omgeving, men ziet het prachtige breede, zuivere strand en men neemt zich voor wij hoorden het van vele kanten Egmond eens te kiezen als badplaats Sterker nog, wij hoorden van iemand, die van plan was aan zee te gaan wonen en nu naar Eg mond is komen wonen Of dit alles er intusschen toe in staat is Egmond op te heffen uit zijn noodlijdend heid? Dan mogen de goede Hollandsche gul dens eerst wel met duizenden in plaats van met honderden binnen stroomen! Het bezoek was Zondag weder zeer bevre digend. Aangelokt door het mooie weer trok ken weder vele duizenden naar Egmond. En de Egmonders maakten goede zaken Alleen mag men wel eens optreden tegen de fietsen stallingen. Ze verrijzen ais paddestoelen u't den grond! Er zijn er zeker wel 50. Alle maal geen bezwaar. Maar laat men de men schen niet bijna dwingen om hun fiets af te geven, want dan wordt het een kwaad, dat be teugeld dient te worden! Onwillekeurig vraagt men zich af, wat toch wel de menschen naar Egmond blijft trekken! Heeft nu nog niet iedereen de sche pen gezien? Wil men ze steeds weer zien? Of denkt men eens iets anders te vinden? Het laatste lijkt ons het waarschijnlijkst, maar dan is men toch een week te vroeg ge komen. Aan het voorbereidende werk voyr het vlotbrengen van de „Kerkplein'' is nog niet veel te zien, maar deze week zal drt waarschijnlijk gereed komen. Dan zullen de zandzuigers hun werk gaan doen, ook op Zondag, om den voorsprong op de zee, die steeds weder zand aanvoert, te behouden waarschijnlijk zal men dus a.s. Zondag van dezen strijd tusschen den mensch en de ele mentengetuige kunnen zijn. En hoe lang nog? Het veiligst kan men daarvoor de schouders ophalen, maar de bemanning van de „Kerkplein", voorzoover die nog aan boord is, rekent er in ieder geval op, te Eg mond „oud en nieuw" te vieren! Egmond hoopte zijn schepen nog een poosje te behouden. De schepen, die er pas seeren, zijn „Ships, that pass in the Night'. ze brengen Egmond geen voordeel. Maar de „Kerkplein" en de „Drente" zagen in die" bangen nacht geen kans om te passeert"- Nu zitten zij in alle werkelijkheid op het Eg' mondsche strand En niemand zal er be zwaar tegen hebben, dat zij Egmond een wel verdiend voordeel brengen, nu die bang' nacht, dank zij zijn heldhaftige redders, die heden op den Reddingbootdag daarvoor belooning ontvingen, veilig en wel achter de" rug is en geen menschenlevens eischte! Na een langdurige ongesteldheid ov«e leed heden in het Centraal Ziekenhuis hier, op den leeftijd van 57 jaar, de heer de Ridder, gemeente-secretaris der ge Winkel. De heer de Ridder heeft zich i" zl' werkzaam leven op velerlei gebied n dienstelijk burger getoond en was uitstekend secretaris. De belangstelling zijn persoon kwam gistermiddag nog

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2