s 8 Jl&chtMMxkeH Jladiopto qtmuua Borid van gemengde zangvereenigingen in Noordholland. Stad en Omgeving De stand der financiën noodzaakt tot ernstige bezuiniging, zelfs de bondsadviseur wordt opge offerd. Een motie tegen een hotelhouder", die te hooge prijzen berekende. Zal de bond een nieuwen koers inslaan? Kantongerecht te Alkmaar. In het café Central vergaderde gisteren de Bond van Gemengde Zangvereenigingen in Noordholland onder voorzitterschap van den heer L. v. L o o uit Den Helder. De op komst was bevredigend. De ochtendvergade ring begon om kwart voor elf. In zijn openingswoord heette de voor zitter de aanwezigen van harte welkom en deed verder mededeeling van een ernstige ziekte van den vice-voorzitter, den heer De Ridder uit Winkel, daarbij den wensch uit sprekend, dat deze spoedig moge herstellen. Spr. memoreerde nog het zangersfeest te Winkel, dat muzikaal zeer geslaagd is ge weest, doch dat financieel niet aan de ver wachting heeft voldaan. De vergadering droeg het bestuur op, om den heer de Ridder een brief te schrijven en namens haar spoedig herstel te wenschen. Hierna las de se c re t a ri s, de heer S a s- b u rg, de notulen van de vorige algemeene vergadering voor, welke zonder op- of aan merkingen onder applaus werden goedge keurd. Uit het jaarverslag van den secretaris stipten we aan, dat het zangersleven in Noordholland nog steeds veel te lijden heeft door de crisis, al slaan de diverse vereeni- gingen er zich kranig door. In 't kort werd het zangersfeest te Winkel gememoreerd, evenals de jubilea, welke er in het afgeloo- pen jaar hebben plaats gehad. De heer L a n g e r ei s van Winkel bracht rapport uit namens de commissie tot nazien van de bescheiden van den penningmeester over 1935. De rekening was uitstekend in or de bevonden. Het kassaldo is met 364 44 achteruit gegaan. De commissie was van oor deel, dat de extra-vergoeding van het secre tariaat te hoog is. De penningmeester, de heer A. W i e d ij k te Barsingerhorn, diende van repliek en zei, dat 't het beste is in een vraaggesprek een en ander tot uiting te brengen. De heer Gorter uit Hoogkarspel achtte de uitgaven van de controleposten veel te hoog, evenals het spr.'s verwondering wek te, aat de gemeente Winkel geen subsidie heeft verstrekt. De uitgaaf van 150 voor het secretariaat achtte spr. buitengewoon hoog en hij vroeg inlichtingen. De penningmeester zeide, dat het geen nog betaald moet worden niets te ma ken heeft met het zangersfeest. Ook spr. acht te de controle-posten veel te hoog. De ge meente Winkel gaf nu eenmaal geen subsidie, daar is niets aan te doen. De 150 aan het secretariaat is het gewone bedrag, dat altijd aan den secretaris werd uitbetaald. De kosten voor de muzieknummers worden door het hoofdbestuur betaald, dat dan de ont vangsten van de tekstboekjes incasseert. De heer De B ie uit Den Helder bracht den penningmeester dank voor het keurige jaarverslag. Spr. adviseerde de onkosten voor het volgende zangersfeest zoo laag mo gelijk te houden. De penningmeester sprak den wensch uit, dat ondanks den slechten finan- cieelen toestand van den bond het komende zangersfeest er niet onder zal lijden. Te hooge hotel-rekeningen. De heer J. v. H a m uit Wieringerwaard wilde aan zijn verontwaardiging over de hooge diner-rekening uiting geven in een motie, welke als volgt luidde: De Bond van Gemengde Zangveree nigingen, in vergadering bijeen te Alk maar op 10 Nov. 1935, verklaart met verontwaardiging kennis genomen te hebben van de buitensporig hooge prij zen, bedongen door den hotel-eigenaar in de plaats, waar in 1935 het zangers feest werd gehouden; besluit deze motie ter kennis te bren gen aan bedoelden hotel-eigenaar; en gaat over tot de orde van den dag. Slechte financieele vooruitzich ten; de secretaris oliert zich op. De motie werd met algemeene stemmen aangenomen. De begrooting 1936 werd vastgesteld op 205.60. Waar gerekend kan worden op slechts 100 contributie en 85 donatie- gelden, moet de begrooting sluiten met een nadeelig saldo van 20.60. De s e cr e t a ri s stelde alsnog voor zijn salaris met 50 te verlagen, hoewel de ver gadering het vorige jaar hevig protesteerde tegen deze verlaging. De heer de Bie (Den Helder) was niet voor een salarisverlaging, maar de tijdsom standigheden dwingen. Spr. gaf in overwe ging het salaris voorloopig te verlagen tot J 25, onder voorbehoud, dat het, als er geen tekort is, weer op het oude peil zal worden gebracht. De voorzitter meende, dat 't voorstel van den secretaris dezen keer geaccepteerd moet worden. Ook de penningmeester adviseerde op het voorstel in te gaan. De vergadering besloot het salaris van den secretaris met 50 te verlagen. De heer v. H a m (Wieringerwaard) zag de toekomst donker in en zeide, dat, als er niet radicaal het mes wordt ingezet, de bond zijn zangersfeest niet meer kan geven. Spr meende, dat alles wat prettig is maar niet kan betaald worden, achterwege moet blijven. Bestuursverkiezing. Punt 5 van de agenda was de verkiezing van leden van het hoofdbestuur, aftredend de heeren J. v. Ham, D. Appel en H. J. Zaal. De beide eerste heeren waren herkiesbaar; in de vacature-Zaal te Bergen was de heer Cs. Balk candidaat gesteld Deze werd bij acclamatie gekozen en aanvaardde de benoe ming, evenals de heeren v. Ham en Aopel, die werden herkozen. De volgende algemeene. vergadering in 1936 zal in Hoorn gehouden worden. Het volgende punt was benoeming van drie leden voor het nazien van de rekening 1936. Voorgesteld werden Aartswoud, Bar singerhorn en Winkel. Aldus werd besloten Zangersfeest 1936 te Den Helder. De voorzitter leidde met enkele woor den het voorstel in om het zangersfeest in 1936 in Den Helder te houden. Spr. stelde o.m. voor om het feest in plaats van op een terrein in een zaal te houden. De accoustiek en de verdere accomodatie zijn heel goed en spr. beval deze zaal warm aan. Voor het stadhuis zou een samenzang ge houden kunnen worden, hetgeen uit propa- ganda-oogpunt toch ook zijn voordeel heeft. De verloting moet echter gehandhaafd blijven en spr. meende, dat een feest in Den Helder zeker zal slagen. De heer W i e d ij k (penningmeester) acht te Den Helder een uitstekende plaats van sa menkomst en spr. beval het Casino in Den Helder van harte aan. Spr. verzette zich echter tegen een verloting, ómdat hij van verschillende zijden had vernomen, dat een verloting niet in den smaak is gevallen. Meestal zijn de vereenigingen niet erg ge steld op verlotingen en dergelijke. Indien- we het zangersfeest op een andere leest zouden schoeien, dan zouaen we misschien ons feest wat meer aantrekkelijk kunnen maken. De heer De Bie (Den Helder) onder steunde gaarne het betoog van den voorzit ter. In een verloting zag spr. zeer zeker wèl een aantrekkelijkheid, mits zij op een andere wijze dan in Winkel zal worden gehouden. De heer Appel (Hoogkarspel) wilde het verlotingsidee niet laten varen, omdat het toch altijd een financieel voordeel zal bren gen. De loten moeten, volgens spr., vroeg tijdig verzonden worden. De heer Schuit (Wognum) beklaagde zich erover, dat hij zijn prijs waarop hij recht had, niet had gekregen. Een volgenden keer moge zulks niet meer voorkomen. De heer Sasburg achtte het ook wen- schelijk, dat er bezuinigd wordt, doch dit mag de moreele kracht van den bond niet verminderen. Een verloting kan niet gemist worden en spr. zou niet gaarne zien, aat zij niet meer op het programma zou komen. Hier schorste de voorzitter de vergadering om gelegenheid te geven to lunchen. De middagvergadering. Geen bondsadviseur meer. Na heropening der vergadering legde de penningmeester zich neer bij het idee om een verloting te houden. Hij legae er den nadruk op, dat de loten vroegtijdig in het bezit der afdeelingen moeten zijn. Besloten werd met algemeene stemmen om weder een verloting te organiseren. Als plaats voor het volgende zangersfeest werd Den Helder aangewezen. Als jurylid werd door den voorzitter aan bevolen de heer A. J. Leewens te Den Hel der, dien hij een musicus (speciaal zang) eerste klas noemde. Na eenige discussie werd aan het hoofdbestuur overgelaten de zaak met hem te regelen. De heer Sasburg zette het nut en de waarde uiteen van een jury welke haar taak opvat naar behooren. Spr. zou nog den heer Ravenswaay willen zien uitgenoodigd, die dan mede zou worden belast met de voorbe reiding van het zangersfeest. De heer van Ham wees op de geringe inkomsten, die uiterste zuinigheid noodzake lijk maken, zoodat spr. zou willen voorstel len den heer van Ravenswaay niet meer aan te houden als adviseur. De heer D. Appel meende, dat een bonds-adviseur wel gemist kon worden, om dat er z.i. deskundigen genoeg in 't hoofdbe stuur en in de afdeelingen zijn. De voorzitter meende, dat het voor al de eenvoudige liedjes zijn, die bij het pu bliek indruk maken. De directeuren der ko ren kunnen, naar spr.'s meening, wel uitma ken wat het meest gewenscht is, maar het is nu eenmaal zóó, dat eenige jaren geleden door den bond is besloten een adviseur te be noemen. Spr. wilde eraan vasthouden, dat de verheffing en opvoering van den zang het voornaamste blijft. De heer Blaauboer (Winkel) wenschte den heer Jan Sluis, mede-oprichter van den bond, als jury-lid zien aangewezen en den bonds adviseur af te schaffen. De directeu ren zullen de zangnummers moeten uitzoe ken. Met algemeene stemmen werd dit voorstel aangenomen. Als nummer voor jfen samenzang op het zangersfeest noemde de voorzitter „Het lied van de Zee", van P. Hartog en, omdat men in Den Helder zal zijn, ook „Het Wil helmus". De secretaris bracht nog naar voren „Heb zonne" van Friso Molenaar en „Drie Koningen" van Jos. Vranken. Een korte bespreking over deze nummers r g?£,uW?arbiJ Pr'nc'Pieele bezwaren tegen net Wilhelmus werden geopperd. Om hier- aan tegemoet te komen werd besloten dit lied, dat van verschillende zijden het mooiste vaderlandsche lied genoemd werd dat er be staat, niet als samenzangnummer te nemen maar het te doen inzetten door het muziek korps, waarop dan zeker de aanwezigen op het feest mee zullen zingen. De heer R. Sasburg werd bij acclama tie aangewezen als leider van den samen zang; de datum van het feest werd op 14 Juni. I Gaat de bond in nieuwe banen? De heer Wied ijk (BarSfflgerhorri) ver dedigde een voorstel zijner vereeniging om de koren te doen zingen in twee of drie af deelingen, de beoordeeling fe doen geschie den naar puntenstelèel en in iedere afdeeling een wisselprijs beschikbaar "te stellen. Van dezen maatregel Werd méér belangstelling en verhoogde aantrekkelijkheid van het zan gersfeest verwacht. Spr. wees er hierbij op, dat een concours aanleiding kan zijn tot wrijving, nfaar desondanks meende hij, dat h«t voorstel een bondsbelang kan zijn, om dat vrijwel algemeen veej gevoeld wordt voor concoursen, getuige ae afdeelingen welke den bond hebben verlaten en thans zijn aangesloten bij een anderen bond, alléén om de mogelijkheid te kuntien deelnemen aan een concours. Aan dit verlangen zou het voorstel van Barsingerhorn tegemoet komen. Spr. vertelde hoe in de provincie Groningen evenzoo is gehandeld, waar de vereenigingen zelve uitmaakten in welke afdeeling zij wil len zingen. Het voorstel is wel niet in den idealistischen geest van den bond, zei spr., maar het wordt alleen gedaan om de ambitie der leden te vefhoogen. Benningbroek was tegen het voor stel, dat het karakter vart den bond zal aan tasten. Wognum en Wieringerwaard waren ook tegen, maar zouden zich neer leggen bij de meerderheid van den bond. De secretaris had het onaangenaam gevonden dat het voorstel was gekomen, na dat jaren achtereen het bondsideaal was ge handhaafd. Spr. had de prestaties van de vereenigingen, die het concourswezen na streven, met belangstelling gevolgd, maar kon niet zeggen, dat zij qua zang hooger staan dan de afdeelingen van den Bond. Wat de belangstelling voor Den Helder betreft, geloofde spr., dat zij groot genoeg zal zijn ook zonder concours. Aan het slot van zijn betoog stelde spr. voor het voorstel nog eens in de afdeelingen te doen bespreken, waarna dan een rapport van het vóór en tegen kan, worden opge maakt, hetwelk dan op 'de- volgende alge meene vergadering kan worden besproken. De heer Wie dijk verdedigde nader zijn voorstel, waarbij hij niet naliet den secreta ris dank te zeggen voor zijn (jemoeiingen, waardoor het zangersleven te Barsingerhorn weer is omhoog gegaan. Dat desniettegen staande juist van die plaats een voorstel kwam om den bond van richting te doen veranderen, is intusschen slechts geschied in het belang van het voortbestaan van den bond. Met het voorstel van den secretaris om de kwestie eerst nog in de afdeelingen te doen bespreken, kon spr. zich wel vereeni gen. De vergadering ging met dit idee accoord. De voorzitter constateerde, dat in het hoofdbestuur vóór- en tegenstanders van het voorstel-Barsingerhom zitten en zegde toe, dat het nader zal wordën besproken. Kinderzang. De secretaris, verwijzende naar wat hij in vorige vergaderingen heeft gezegd over propaganda voor den kinderzang, beval deze zaak nogmaals sterk in. de belangstel ling der afdeelingen aan. Spr. vestigde nog dei aandacht op de uit gaven van de vereenipng tot bevordering van protestantsche kerkmuziek, ongeveer een half jaar geleden te Den-Haag opgericht. Besloten werd met het oog op de finan ciën, geen afgevaardigden te zenden naar de zangersfeesten in Groningen en Friesland in 1936. Rondvraag. Bij de rondvraag werd gevraagd of het niet mogelijk is een collectief contract af te sluiten met de Buma. waarin een voordeel voor de vereenigingen werd gezien. Het hoofdbestuur zou gaarne in die rich ting werken, maar wees erop, dat alle afdee lingen eerst de schuld aan de Buma moeten hebben voldaan om succes van het streven te verwachten. De voorzifter sloot ten slotte de ver gadering met dankbetuiging voor den goe den toon, waarop de discussies werden ge voerd, en met een opwekking aan alle aan gesloten afdeelingen om clen Zangersdag van 1936 zoo goed mogelijk te doen slagen, wat zeker in het belang van den Bond zal zijn. Zitting van Vrijdag 8 November. Eenige vonnissen. De kantonrechter sprak Jan, M. uit de B. B.straat vrij wegens ijkwet-overtreding, dank zij de steekhoudende verdediging van zijn collega B. De onbehouwen automobilist K. S sing uit Winsum, die een jong meisje uit Warmenhuizen in verregaanoe roekeloos heid op het spatbord van zijn wagen schepte en tegen wien de ambtenaar 60 boete of 30 dagen requireerde, werd ver oordeeld tot een principale hechtenis voor den tijd van 3 dagen. Mej. E. R., huisgenoote van C. K., werd wegens overtreding der Schoorlsche wo ning-verordening tot 10 boete of 6 dagen veroordeeld. Aanrijding te Bergen aan Zee. Op 4 Augustus kwam het luxe rijtuig van een Rotteraamsche notaris in tamelijk krach tige aanrijding met een taxi, met de chauffeur Bern. Sch.. welke botsing plaats had in een bocht van de Elzenlaan te Bergen aan Zee. Individueele ongelukken kwamen niet voor, maar zoowel de notaris-auto als de taxi werden tamelijk gehavend en waar na politioneel onderzoek niet het systeem werd gehuldigd: Jan, die sloeg Lijsje en Lijsje die sloeg Jan, was het de taxi, die in de verdrukking kwam en kwam de chauffeur in de ohvoordeeligste positie met de telastelegging, dat hij, door den notaris niet behoorlijk voorrang te geven, door zijn schuld een aanrijding had veroorzaakt. En nu kwam het hoofd-element van de zaak. belichaamd in de verzekerings maatschappij en dit was in hoofdzaak het motief, dat een ambitieus jong advocaat uit Amsterdam een juridische lans brak voor de medet'ncht 3 getuigen décharge,' odat we den geheelen zittingsmorgen Dinsdag 12 November. HILVERSUM, 301 M. (A.V.RO.- uitz.) 8— Gr pl. 9.— J. Kroon's Ensemble. 10.Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.30 Verv. van 9.11.Kookpr. 11.30 Or gelconcert Fr. Hasselaar m. m. v. zangsolisten. 12.30 Kovacs Lajos' orkest. 1.45 Gr.pl. 2.— Omroep orkest mmv. zangsoliste. 3.— Knip cursus. 4.— Gr.pl. 4.30 Kinder koorzang. 5.— Voor de kinderen. 5.30 VPRO. Bijbelvertellingen. 6. Gr.pl. 6.30 RVU. Psychologische causerie. 7.en nu naar bed! 7.05 Radio-Vol kszang. 7.30 Engel* sche les. 8.— Ber. 8.10 Rud. Nel- son's Ensemble. 8.40 „De roode Pimpernel", spel naar Orczy door G Hermus. 9.50 Het Omroeporkest mmv. pianosoliste. 10.20 Causerie. 10.30 Omroeporkest. (10,45 Ver slag schaakmatch). 11.— Ber. Hier na tot 12.— Gr.pl. HILVERSUM, 1875 M. (K.R.O- uitz.) 8.9-15 en 10-Gr.platen. 11.3012.Godsd. halfuur. 12.15 Gr.pl. en schlagermuziek. 2. Vrouwenuur. 3.Modecursus. 4.— Gr.pl. 4.30 Schlagermuziek en gr. pl. 5.50 Orkestconcert. 6.40 Lenin gen. 7.35 Gr.pl. 8.Ber. 8.30 Or kestconcert m.m.v. tenor. In de pauze: lezing. 10.— Gr.pl. 10.30 Ber., populair concert. 11.15 12.— Gf.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35 10 50 Morgenwijding. 11.20—11.50 Orgelspel S. Torch. 12.10 Gr.pl. 12.35 Trioconcert. 1.20 Schotsehe Studio-orkest mmv. sopraan. 2.25 Voor de scholen. 3.15 Gr.pl. 3,55 Fransche les. 4.20 Causerie. 4.40 Trioconcert m.m.v. bariton. 5.35 BBC-dansorkest. 6.20 Ber. 6.50 Piano-recital. 7.15 Fransche les. 7.50 Causerie. 8.20 Piano-recital. 8.50 Gev. progr. 9.50 Ber. 10.20 Lezing. 10.40 Het Parkington- kwintet mmv. tenor. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS. 1648 M. 7 20 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Orkestconcert. 2.50 Gr.pl. 4.20 Het Krettly-orkest. 550 Kamermuziek. 9.05 Zang. 1 1.05—12.35 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 __1 20 Concert door strijkorkest. 20—4-20 Omroeporkest 7.20 loodsche koorzang. 8.05 Hoorspel. 0 35 Hobo- en cembalo-recital. 9 40 Omroeporkest. 10.2511.50 Dans muziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkest- roncert 11.20 Omroepk'einorkest en solisten. 1-35 Gr.pl. 3.30 Kwartet- concert 4.20 Orkestconcert. 7.30 Omroepkleinorkest 8.20 „Le Toréa- dor", opera van Adam. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.ï 12 20 Gr-pl- 12.50 Salon-orkest. 1 502.20, 5.20)6.35 en 7.35 Gr.pl. 20 Salon-orkest en mannenkwar. tet 10.30-11-20 Gr.pl. 484 M.: 12 20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest j 502 20 Gr.pl. 5.20 Omroep orkest 5 50 Gr.pl. 6.50 Kwartetcon cert. 8,20 Gewijde muziek. 9.35 Om roeporkest. 10.30—11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M 7-30 Dansmuziek mmv. orkest en solisten. 9.20 Ber 9.50 Piano recital. 10.05 Weerber. 10.20— 11.20 Kamermuziek. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum I. Lijn 2: Hilversum II. Lijn 3: Brussel VI. 8 05—920, Keulen 9.20—11.20, Kalundborg 11.20—12.20, Brussel VI. 12.20— 14.20, Kalundborg 14.20—14.50, Parijs Radio 14.50—16.20, Keulen 16.20—17.20, Brussel VI. 17.20— 19.20, Beromünster 19.2021.20, Rome 21.20—22.20 München 22.20 —23.20, Parijs R. 23.20—24.— Lijn 4: Parijs R. 8.05—10.05, D. sender 10.0510.35, Lond. Reg. 10.35—13.20, Droitwich 13.20 14.20, Lond. Reg. 14.20—17.35, Droitwich 17.3518.20, Brussel VI. 18.20—18.50, Lond. Reg. 18.50 -19.55, Weenen 19.55—20.50, Droitwich 20.50—21.50, Boedapest 21.50-22.20, Lond. Reg. 22.20— 24-, genoegelijk konden doorbrengen met het hooren uitrafelen van deze aangelegenheid en zoowel ambtenaren als verdediger volop gebruik maakten van den nationalen tijd, om net pro en contra naar voren te brengen. Het was natuurlijk niet denkbaar, dat deze twee met heilig vuur bezielde juridische gladiatoren in één schuitje terecht zouden komen en de partij eindigde voorloopig in match nul. De ambtenaar vorderde 15 boete of 15 dagen en de verdediger, mr. Jos L. Schuurt uit Amsterdam zoncludeerde vrijspraak, héél erg subsidiair ontslag van rechtsvervolging., maar de kantonrechter zal zich ernstig be raden en de volgende week doen zien, of hij zijn duimen naar boven of naar beneden zal drukken. Een verkeersagent genegeerd. Een heer met een onmiskenbaar Amster- damsch accent, die op 'n drukken motorraces zondag de straatweg een met een duoaarts engel belaste motor berijdend, niet had vol daan aan het met veel zwier gegeven stop bevel van chef-agent Wijnberg, later nog een valschen naam opgaf aan 'n anderen agent en toen in triomph in de zijspanwagen van de politie Harley naar het bureau werd ge voerd, waar het hem toen spoedig inviel, dat hij niet Jan Pet, maar Jan Bonnet heette, verscheen thans ten na geopperde protes ten ten tweeden male voor den wijzen kadi, teneinde te worden gesteld tegenover dezen meergenoemden verbalisant. Na diens keurige explicatie, een door vorm en inhoud inderdaad boeiend stuk proza, kon de verdere verdediging van den man uif Groot-Mokum van nul en geener waarde meer worden genoemd en werd hij veroordeeld tot 8 boete of 6 dagen, 'n uit spraak echter, die hem gansch niet welge vallig bleek te zijn en vermoedelijk wel door een proces in hooger instantie zal worden gevolgd. Het wordt weer erg met de stroopers. J* drie heeren stroopers uit Egmond, Willem Kr., Kors W. en nog eens Kors W„ die zich hadden verzet tegen de dagvaarding waarin hen strooperij met behulp van schop pen en honden en padovertreding was ten laste gelegd, waren heden op één na present om zich thans tegenover den jachtopziener D. Koelewijn te verantwoorden. Maar slechts een hunner, Willem Kr., kon op suc ces bogen. Het bleek inderdaad dat hij niet de geverbaliseerde persoon was, dat had echter zijn broer Piet hem gelapt, die had Willem's naam ijdel misbruikt en in de drukte, die Koelewijn had met drie stroopers tegelijk, had zich de mysteficatie voltrokken. Kors I werd alsnu veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen, Kors II 'n zware jongen in de strooperswereld tot 25 boete of 20 dagen, terwijl Willem Kr. werd vrijgespro ken. Hij was dankbaar maar niet voldaan er besprak droevig de oplossing van het vraag stuk wie hem de schade zou vergoeden van de bedorven scholletjes, die hij gedurende de twee vastendagen die hij terecht had moeten staan, niet had kunnen verkoopen. De kan tonrechter kon hem echter daarop ook geen antwoord in klinkende munt geven Volgens jachtopziener D. K. wordt het weer erg met de strooperij en ontwikkelt zich een toenemend verzet tegen de jachtopzie- ners, zelfs ipet tqinharken en messen. Zijn visitekaartje had Willem op zqn arm. v De rijksveldwachter Liefting uit Caatri- ,'f verplicht een toenemende ac tiviteit te ontwikkelen om niet bij de Eu- itKjndsche stroopers ten achter te komen Zijn trouwe hond, goed gedresseerd, be wijst hem daarbij goede diensten. Zoo spoorde deze speurder onlangs een strooper op, die op gaf Jan Dekker te hee- ten, wat Liefting, die zijn pappenheimers uit Egmond ook door en door kent, al di rect niet vertrouwde. Hij zei dus: stroop je mouw eens op, jong, waarop bleek dat Jan Dekker daarop in een stralen krans de initialen van J. Z. had getatoueerd. Met dit onloochenbaar identiteits-bewijs liep Wimpje er vies in en werd dan ook heden veroordeeld tot 20 boete of 15 da gen voor strikken zetten en 10 boete «f 6 dagen voor den valschen naam. Weer eens 'n blij gezicht. De heer J. L. K. te Alkmaar, aan wien was tenlaste gelegd overtreding der ijjewet, ontving na voortgezet onderzoek de heuge lijke tijding, dat hij werd vrijgesproken en de gewichten hem zouden worden teruggege ven. Het heele stel lag op den rijweg In den avond van 10 Augustus raakten te Heiloo op een donker weggedeelte een motor rijwiel slaags met een bakfiets, welke ont moeting funest was voor de wederzijdscjie berijders, den monteur Jan P. uit Velzen, en den bakfietsberijder A. Verver, met zijn pas sagier Jan Dekker. Het geheele trio lag in beklagenswaardigen toestand op het asphalt. De monteur met een zware hersenschud ding, een dubbele armbreuk en aangezicht kwetsuren. Hij was volkomen bewusteloos. De heer Verver uit Limmen, een bollenhan- delaar, gevoelde zich ook niet lekker en Dek ker kon eerst over drie weken weer zijn werk hervatten. De monteur werd beschouwd als de oorzaak, omdat hij niet voldoende had opgelet en was thans wat men noemt de „si gaar". Men mag ook de dupe zeggen, als men dat mooier vindt. Gelukkig waren echter alle personen bij dit gecompliceerde verkeersongeval hersteld en kwam de monteur er met een lichte cor rectie, 10 boete of 6 dagen, af. Hij had dan ook al genoeg geleden. Voor de Tilburgsche stakers! Een paar zich met de Tilburgsche stakers solidair voelende werkelooze grondbewer kers Adr. V. en Jan H. te Alkmaar, waren met een lijst voor bijdragen gaan colportee- ren, zonder zich echter eerst te vergewissen of daarvoor vergunning zou worden gege ven en misten dus de traditioneele politie- stempel. Dit was voor eenige medelijdende zielen, vrouwen en meisjes, o.a. geen be zwaar eenige penninkjes te offeren, maar het ontbrekende goede keuringsmerk was de steunwervers noodlottig en hielp de onder neming ras ten grave. Heden stonden de twee personen terecht en maakte de heer A V. nog van de gelegenheid gebruik zijn anti pathie tegen het kapitaal te luchten, waarop ieder hunner veroordeeld werd tot 5 boete of 3 dagen. I Het rijwielpad was magnifiek- De niet-verschenen heer Piet A. L uit An- na-Paulowna werd met zijn auto onW€®i' staanbaar aangetrokken naar het rijwielpad- Men had hem daar niet verwacht en er volg*' een aanrijding met den 65-jarigen heer A- Dekker uit Egmond aan den Hoef, die leelij» te pas kwam. Waar de automobilist zoo buj- felachtig was, zich van het gehele geval nis» aan te trekken, kreeg hij nu duchtig zijn v® en werd hij veroordeeld tot 4 dagen principa le hechtenis en 7.50 schadevergoeding. Tot 15 Nov. in de pekel gezet. en Twee vroolijke heeren uit Zaandam. A- J?- N. K. die op 24 Augustus te Gudorp u baldadigheid een paal uit den grond na« den gesjord om doorgang te krijgen, zul' op 15 November nader aan dsn tand wor gevoeld.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6