IBIS SHAG LBuitenland £atid* at JmhIouio !BinHttdand JANTJE'S LEER VAN 'T VERKEER. De strijd in Abessinië. Een verwoed gevecht bij Daggaboer. Een Abessinisch-Italiaansch treffen. Groote gevechten op komst? Auto in Noordhollondsch Kanaal garadan. Eén inzittende verdronken, drie andere gered. Relaas van ooggetuige. Sf HULDIGING GENERAAL C. J. SNIJDERS. Dobbelmcmn lebber... man? rookt ibis en géén andere shag In het Noorden zijn de Italianen nog be zig hun rechtervleugel tusschen de Takazza en het Tembien-plateau te versterken. Eerst als de verbindingen langs het geheele Ita- liaansche front tot stand gekomen zijn en men niet de kans loopt verrast te worden door Abessinische guerilla-troepen zal men verder kunnen trekken. De positie van gle Italianen langs het Tembien-plateau is ech ter niet zeer duidelijk, want op dit plateau en tusschen het plateau en Makallé moeten zich nog groote Abessinische troepen bevin den. Te Addis Abeba ging een gerucht over oneenigheid tusschen ras Syoem en ras Kas sa, over de thans te volgen strategie, welke oneenigheid onder den invloed van verwar ring, die de laatste vorderingen van de Ita lianen in Abessinië teweeg hebben gebracht, ontstaan is. Deze twist zou dan loopen over de mogelijkheden, de thans ingenomen posi ties Zuidelijk en Oostelijk van Makallé te behouden, terug te trekken naar het Zuiden of het voeren van een algemeenen guerilla- oorlog, zoodra de Italianen verder oprukken. In het Zuiden trekken de Italianen nog langzaam verder. Tevens zijn zij bezig om de verbindingen met het achterland tot stand te brengen. Te Addis Abeba publiceert men een bericht over een slag die in de buurt van Daggaboer gevoerd is en waarbij de Abessimërs er in geslaagd zijn de Italianen op de vlucht te drijven. Inmiddels wordt hier- mede Inderdaad bevestigd, dat de Italianen Daggaboer reeds bereikt hebben, wat tot dusverre te Addis Abeba werd tegengespro ken. De verdere opmarsch van Dagaboer naar Dzjldzjiga naar Harrar voert over een geheel ander terrein en de Italianen schijnen hier volgens berichten uit Addis Abeba te kampen te hebben met moeilijkheden, doo.'- dat de tanks op dit terrein weinig of in het geheel niet vooruit komen. Over de positie van ras Desta, die de vo rige week met zijn troepen in Zuidelijke rich ting is opgetrokken, om de Italianen van het achterland af te snijden is niets bekend. Men vermoedt echter, dat zijn opmarsch geen succes heeft gehad. De troepen van dedzjazmatsj Amde heb ben Diredewa verlaten en rukken snel op in de richting van Daggaboer, om het leger van generaal Nassibce te versterken. De regeering te Addis Abeba deelt mede, dat in de provincie Ogaden bij Annale in de buurt van Daggaboer de Abessiniërs een sterke gemotoriseerde afdeeling der Italianen ontmoet hebben. Slechts gewapend met een geweer vielen de soldaten op de tanks aan of trachtten hen door de struiken in brand te steken tot stilstand te brengen. Na een ver woed gevecht bemachtigden zij vier tanks en zes automatische machinegeweren. Aan de zijde der Italianen werden zes hoogeren en talrijke Italiaansche en Inlandsche man schappen gedood. De overigen sloegen op de vlucht. Verder hebben de Abessiniërs bij Annale een Italiaansche detachement overvallen en hiervan den aanvoerder en talrijke soldaten gedood. Bij deze gevechten sneuvelden aan de zijde der Abessiniërs slechts twee man schappen. Uit Addis Abeba wordt gemeld: Naar verluidt werkt de radio te Dagga boer nog steeds. Uit het Noorden wordt be richt, dat de Abessiniërs volhouden, dat zij Makallé nog bezet houden, en een onbekend ambtenaar, Oabre Heyot, meldt uit een on bekende plaats, dat hij door een veel ster ker macht Italianen werd aangevallen maar dat zijn mannen twintig Italianen doodden en de rest op de vlucht joegen. In verband met het feit, dat 40.000 man versterkingstroepen derwaarts gezonden zijn acht men het waarschijnlijk, dat alles in het werk gesteld zal worden om Dzjidjztga te behouden. De Abessinische regeering heeft medege deeld bericht te hebben ontvangen, dat blootsvoets gaande Abessinische infanteris ten een Italiaansche gemotoriseerde afdee ling hebben overvallen ten Zuid-Oosten van Harrar en daarbij 4 tanks hebben veroverd. Drie pantserwagens werden door hen on bruikbaar gemaakt. De verliezen aan beide kanten waren groot. Zes Italiaansche offi cieren zijn gevangen genomen. Van het noordelijk front in Ogaden wor den hevige gevechten gemeld, die klaarblij kelijk de inleiding tot groote slagen vormen. In de provincies Ogaden hebben de Italianen nabij Ancle met sterke tank-eskaders en ge motoriseerde troepen aangevallen. Volgens de Abessinische lezing hebben de Abessiniërs, die slechts met geweren en schilden gewapend waren, verbitterden te genstand geleverd en zou het hun gelukt zijn zonder moderne strijdmiddelen vier tanks te veroveren en eenige met machinegeweren uitgeruste troepen transport-auto's terug te slaan. De Italianen zoüden groote verliezen gele den hebben en eenige blanke officieren, als mede een groot aantal inboorlingen zouden zijn gedood, terwijl verscheidene gevangenen zouden zijn gemaakt. Ook aan het noordelijk front zouden de Abessiniërs voornemens zijn aan te vallen De Abessinische leider Oubre Hiyot zou een Italiaansche voorhoede patrouille hebben aangevallen. Verschanst in de bergen zou het den Abessiniërs zijn gelukt deze patrouil le tot den laatsten man te vernietigen. DE SCHIPBREUK VAN DE „SILVERHAZEL". Over de schipbreuk van het Engelache s.s. Silverhazel" wordt nog uit Manilla gemeld, dat de Amerikaansche torpedoja ger „Perry" drie leden van de bemanning, die zich op een vlot in de woelige zee be vonden, aan boord heeft genomen. Omtrent het lot van 42 opvarenden heeft men nog geen bericht. Het schip moet als verloren worden beschouwd. INCIDENT IN DE SPAANSCHE CORTES. Madrigal beschuldigt Chapaprieta. Het is gister in de Spaansche Cortes tot een heftige woordenwisseling tusschen den radicalen afgevaardigden Madrigal en mi nister Chapaprieta gekomen. Madrigal be schuldigde den premier er van, bij de voor bereiding van de bezuinigingswet speciale belangen te hebben begunstigd. Chapaprie ta zou groote ondernemingen, waarbij hij geïnteresseerd is, bevoordeeld hebben en als advocaat der induatrie-credietbank een ho norarium van 30.000 pesetas hebben ge beurd. Een dergelijke handelwijze, aldus zeide Madrigal, is niet in overeenstemming met de plichten van een minister-president. Chapaprieta antwoordde, dat hij geen advocaat van genoemde banic was en dat hij zich aan geen laakbare daad heeft schul dig gemaakt. Hij noemde de beschuldi gingen een ongehoorden laster. De voorzitter der radicale fractie consta teerde, dat de uiteenzettingen van Madri gal niet kunnen worden geinterpreteerd als het standpunt der radicale partij. Een voor stel tot het instellen van een parlementaire enquete-commissie vond geen steun, zoodat de kwestie voorloopig als bijgelegd kan worden beschouwd. WOLKBREUKEN RICHTEN SCHADE AAN TE ALOIERS- Te Algiers en in de omgeving der stad is zeer groote schade aangericht door een zwaren regenval, die sedert Maandag on afgebroken voortduurt. Oistermorgen moest het verkeer in de stad gedurende verschei dene uren gestaakt orden, doordat de rio len de watermassa's niet konden verzwei en. Verschillende hoofdstraten stonden lank en het water drong binnen in kelders en woningen. Tramwagens en autobussen bleven in den modder steken en konden slechts met behulp van de brandweer be vrijd worden. In sommige wijken werden tramrails en bestrating vernield; op enkele plaatsen werden aardverschuivingen waar genomen. Bij het instorten van een huis zijn vier bewoners levensgevaarlijk gewond; zij zijn in een ziekenhuis opgenomen NOODWEER RICHT SCHADE AAN. Hokkaide en Aamiri, twee Japansche plaatsen, zijn docr een noodweer, bestaande uit hevige stormen en zware regenbuien, geteisterd op een wijze als in jaren niet was voorgekomen. Een vrachtschip van 670 ton is buiten Hokkaido op de kust geworpen. Een visschersboot werd door een storm vlaag omgeslagen, waarbij één opvarende vermist raakte en twee anderen werden ge dood. DEVIEZENOVERTREDINO OESTRAFT. De spoedrechtbank te Hamburg heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 56-jarigen Ma* de Schepper, die beschul digd werd van voortgezette overtreding der deviezen-voorschriften. Hij werd er van ver dacht, in de jaren 1933, 1934 en 1935 in Nederland Duitsche waardepapieren te heb ben opgekocht en daardoor een bedrag van ongeveer 46.000 R.M. naar het buitenland te nebben gesmokkeld. Beklaagde is veroor deeld tot een tuchthuisstraf van twee jaar en een boete van 50.000 R.M. HET JAPANSCH-CHINEESCHE CONFLICT. 400 Japansche marinesoldaten in de internationale nederzetting. Nadat op krachtige wijze protesten bij de Nankingregeering waren ingediend en ge eischt was thans eindelijk de anti-Japansche wanordelijkheden te onderdrukken, zijn 400 internationale ne- volledig uitgeruste Japansche marinêsolda ten aan land gezet in de inte: derzetting alhier. De spannng in S. is hierdoor wederom grooter geworden. DE ZEE TROK ZICH TERUO. Dezer dagen heeft zch te Ooerief (Rus land) aan de monding van de Oeral-rivier een merkwaardig verschijnsel voorgedaan. Tengevolge van een krachtlgen Noord-Wes terstorm daalde de waterspiegel van de zee n.1. over een lengte van ruim 200 K M. en een breedte van 20 K. M. zeer snel, zoodat ten slotte de bodem te zien kwam. Tiental len visschersbooten met een zeer groot aan tal opvarenden aan boord kwamen dienten gevolge in een benarde positie te verkeeren. Met behulp van vliegtuigen heeft men de schepen van het noodige voorzien. Slacht offers vielen er niet. MUSSOLINI ONTVANOT DRUMMOND OPNIEUW. Een officiéél communiqué. Oistermiddag heeft Mussolini den Brit- schen ambassadeur Sir Eric Drummond opnieuw ontvangen. De staatslieden hebben een langdurig onderhoud gehad waarover overigens niets bekend is geworden. Over het nieuwe onderhoud tusschen Mus solini en den Britschen ambassadeur wordt het volgende officieele communiqué ver strekt: „De Italiaansche regeeringschef heeft Dinsdag den Britschen ambassadeur ont vangen, met wien hij zich langer dan een uur heeft onderhouden. Onderwerp van be spreking was de positie van beide landen in de Middellandsche zee". Overigens wordt aan beide zijden het stilzwijgen over den inhoud van het bespro kene bewaard. Slechts wordt van Italiaan sche zijde verklaard, dat de besprekingen worden voortgezet. DERT10DUIZEND EIEREN OEKLUTST. Een vrachtauto, waarop meer dan 3Ü 300 eieren werden vervoerd, is op den weg tua- scen Lincoln en Newark tegen een telefoon- faal opgereden en over den kop gealagm. let gevolg hiervan was, dat de breekbare lading tot struif werd. De beide personen, die met het vervoer wa ren belast, zijn gewond, een hunner zoo ern stig, dat zijn rechterbeen moest worden ge amputeerd. De telefoonpaal knapte af. Het telefoon- en telegraafverkeer moest worden onderbroken. UITVOER VAN VERSCHILLENDE ARTIKELEN VERBODEN. In verband met den binnenland- schen toestand van Daitschland. In den „Reichsanzeiger" van gisteren werd een verordening der rijkaregeering gepubliceerd, waarbij de uitvoer van be paalde belangrijke levensmiddelen en industrieele grondstoffen wordt ver boden. Door het verbod worden getroffen alle vetten en oliën voor de consumptie, aard appelen, en, voor wat de industrieele grondstoffen betreft, in hoofdzaak de grondstoffen voor de textielindustrie, voor de ijzer- en metaalindustrie, voor de rubberindustrie, verder huiden, véllen en alle soorten olie. Steenkolen en koper, waarvoor reeds sedert lang een uitvoer- controle bestaat, worden in de verorde ning niet genoemd. De nieuwe uitvoerverboden hebben uitslui tend ten doel, rekening te houden met de economische behoeften in het binnenland. In de laatste weken, aldus wordt verklaard, heeft 't zich namelijk in toenemende mate ge openbaard, dat de opgesomde levensmiddelen en grondstoffen worden uitgevoerd naar de aangrenzende landen Onder meer is mar garine opgekocht en uitgevoerd. Ten aanzien van de aardappelen ia voorzichtigheid ge boden door de omstandigheid, dat de Duit sche oogst dit jaar niet zoo groot is als ge woonlijk. Voor de genoemde industrieele grondstof fen, met uitzondering van ijzer, is Duitsch- land nooit uitvoerland, maar altijd invoer- land geweest. Het is dus volkomen in strijd met de economische wetten, zoo wordt ge zegd, dat deze producten plotseling zouden woraen uitgevoerd. Daarbij komt, dat de prij zen op de wereldmarkt voor de meeste der genoemde producten atijgende zijn. Een ver vangingsmiddel voor eventueel uitgevceide grondstoffen zou Duitschland daardoor waarschijnlijk slechts kunnen verkrijgen tegen hoogere prijzen en door verbruik van meer deviezen. Bij de bestaande positie van deviezen en grondstoffen is het duidelijk, dat een dergelijke export in strijd is met het alge- meene economische belang. Hij kon echter tot dusverre n' aan wettel i noodzakelij ni et worden verhinderd bij gebrek ke voorschriften. Daarom is het k, dat de juridische grondslag voor verhindering van of controle op uitvoer wordt geschapen. Dit geschiedt door de nieuwe verordening. Hieruit volgt tevens, aldus wordt verder verklaard, dat de maatregelen ten aanzien der genoemde artikelen niet gedacht zijn a's permanente maatregelen der Duitsche han delspolitiek, maar slechts zullen gelden zoo lang de bijzondere omstandigheden bestaar., die aanleiding tot de verordening zijn ge weest. Een bijzonder doel wordt nagestreefd met het uitvoerverbod voOr ijzeren halfatoffen en pletterijproducten, dat dient tot uitvoe ring van de inernationale industrieconventies voor het particuliere bedrijf. Ooederen in entrepot worden door h^t verbod niet getroffen, evenmin als het ver keer in de vrije havens. De uitvoerverboden treden in werking op 16 November a s., met uitzondering van hét uitvoerverbod voor ijzer, dat op technische gronden eerst op 25 November van ktacht wordt. KALIBEMESTINO. In café Kuiper te Schagerbrug werd door den heer J. Balk, vertegenwoordiger van het Landbouwkundig Bureau van de N.V. Vereenigde Kalimaatschappij te Am sterdam, een voordracht gehouden over be mesting, speciaal kalibemesting in den land bouw. Na opening der bijeenkomst door den voorzitter van de afd. Zijpe en Omstr. van de Holl. Mij. van Landbouw, den heer H. Rezelman, zette de heer Balk duidelijk en uit voerig uiteen de beteekenis van kalibemes ting voor landbouw, veeteelt en tuinbouw en de voordeelen. die deze bemesting, blij kens op de proefvelden opgedane ervarin gen. met zich brengt. Om aan deze voordracht kracht en betee kenis bij te zetten, werd vervolgens ver toond de film „De kali-industrie in woord en beeld" gevolgd door een paar komische pro pagandafilms. Na dank te hebben gebracht aan den heer Balk maakte de voorzitter gebruik van de gelegenheid om de aanwezigen te wijzen op net feit, dat thans arbeidskrachten kunnen worden betrokken met subsidie van de over heid, een regeling die gunstig werkt, zoowel voor werkgevers als werknemers en over heid KENNEMERLAND. Neen, de afgeloopen week gaf geen vluggen handel, 't Ging den laatsten tijd zoo goed. En het scheen wel of het botertje was tot den boftm. Er was een heel stugge handel en lage prijzen. Toch valt het pp dat men lc kwaliteit wel wil. We hebben tien tallen keeren gezien dat le soort beduidend hooger werd „gedrukt". Bloemkool le soort bracht een prijs op van 10—16, 2e soort slechts f 3—6 Roode kool (de aanvoer bestond uit 2c soort) gold 4—/ 9, gele kool, goede kwa liteit, gold 58, groene kool (schitte rend mooi) gold 4—7, alles per 100 stuks. Spinazie gaf een variatie van kwali teit te zien, waarbij le soort duur was. De noteering was 0.451.25. Sla, waar van 2e soort overheerschend, gold 025— f 0.75. Andijvie (waarvan le soort zeer sporadisch) gold 0.25—0.45, breek peen (niet mooi) gold ü.60—0.75, boe- rekool f 0.30-ƒ 7>.40, alles per kist Bos peen was in trek en fijne peen was duur, de noteering 7—14. Prei, voor zoover goede kwaliteit, had belangstelling, de no teering was 311, peterselie en selde rie waren gewild, met een noteering van 3 i5, raa;pstelen en radijs golden 2.50 ring was 10—16 per 100 K.g. Appelen en peren waren in de minderheid van aan voer en kwaliteit. De noteering voor appe len was 6—15 en voor peren 6— 12 iper 100 Kg. Druiven werden iets meer in tel, vooral le soort. Niettemin is de prijs 16— ƒ23 per 100 Kg. nog laag. schoraeneeren, die nu geregeld op de markt verschijnen, waren nogal gewild. De noteering was 8—14 per 100 K.g. Brus- selach lof had nog al belangstelling en gold 16—24 per 100 K.g. Hoewel de aan voer niet zoo groot was, was de prns van snijboonen beduidend lager, n.1. 2(532 per 100 K.g. De overige aanvoer onveran derde prijzen. In een bocht aan den Zesste- denweg onder de gemeente Lands meer, even over de grens van de gemeente Amsterdam, heeft gis teravond 'n ernstig ongeluk plaats gehad. Een auto, waarin viar personen zaten, reed op genoemde plaats in het Noordhollandsch kanaal, waarbij een der inzittenden, de ongeveer 40-jarige W. Luyt uit de Peperstraat te Purmerend, ver dronk. De drie overige inzittenden kon den met de hulp van omstanders op het droge worden gebracht. Een ooggetuige, mej. Hoeve, de eenige, die het ongeluk ven nabij aanschouwda, kwam tagen negenen per fiets uit Amster dam, toen uit de richting Purmerend een auto naderde. In de scnerpe bocht, die de weg hier maakt, zag zij dan wagen te veel naar rachts uitwijken en met matige snelheid tegen het hekwerk botsen, ver moedelijk met het rechtervoorwiel. De auto raed door hat hak, dat ter beveiliging dient, en gleed langzaam hat water ia Mej. H. waarschuwde onmiddellijk een in de nabijheid wonenden boe., om later met hem naar de bewuste plaats terug te gaan. Juist toen zij op de plek arriveerden, kroop een vrouw op den wal, terwijl een tweede dame naar den kant zwom. Het waren de echtgenoote van den heer Luyt en een Indisch loi sgétje. Een man, zooals later bleek de 38-jarige heer P. de Vries uit Uithoorn, had zich aan de schoeiïng weten vast te klampen en oogde tevergeefs op den wal te komen, 'et de hulp van omstanders is hem dit evenwel later gelukt. Naar de geredden mededeelden, moest zich in de zich geheel onder water bevin dende euto nog een vierde persoon bevin den, de heer W. Luyt uit Purmerend. De rijksveldwacht van Landsmeer zoowel als de gemeentepolitie van het bureau Ade- laarsweg te Amsterdam-Noord waran in middels gearriveerd, evenals de gealar meerde brandweer, die onder leiding van hoofdbrandmeester Does direct aan het werk toog. Geruimen tijd zijn zij bezig ge weest om de auto, die gehuurd was bij de garage De Vries en Los te Purmerend, op net droge te halen. Het bleek toen, dat hiei niemand in zat. Bij het dreggen in de na bijheid heeft men toen korten tijd later het lijk van den heer Luyt opgehaald. Het is naar de Noorderbegraafplaats gebracht. De drie geredde personen zün naar hun woningen vervoerd. De auto is ernstig ge havend. Omtrent de oorzaak staat tot nog toe niets vast. Gisteren herdacht generaal C. J. Snijders onder groote belangstelling te Hilversum den dag, waarop hij 60 jaar geladen werd benoemd tot ridder in de militaire Wil lemsorde. Een groot aantal bloemstukken, telegrammen en brieven waren aan de wo ning van den generaal aan de Sophialaan bezorgd. Eveneens kwamen velen generaal Snijders persoonlijk gelukwenschen. Onder de telegrammen waren er van den minis ter van defensie a.i. en den minister van koloniën, voorts van dan commandant van het veldleger en van talrijke andere mili taire autoriteiten. Bloemstukken waren o. m. gezonden namens den commandant Ak,,XiK(»« van het Ned. Oost-Indische leger, namens den Bond van Ridders in de militaire Wil lemsorde en namens de vereeniging „One Belang". Bezoeken werden o. m. afgelegd door burgemeester Lamboov van Hilvar- sum, generaal-majoor E. Luden, de bestu ren der afdeelingen Hilversum van den bond „Het Mobilisatie-Kruis", „Het Roode Kruis", der vereeniging „Onze Vloot en voorts door vele vrienden en kennissen. EEN WAARDEVOLLE WEDSTRIJD. Nu de lange winter-avonden er weer zijn, is het vaak een heerlijke ontspanning eens iets te doen wat geheel valt bulten de dagclijksche bezigheden. Voor zooiets zorgt thans da Pharmaceutischa Fabriek A. Mijnhardt te Zeist, de welbekende fabrikante van tabletten, poeders, Ivorol tandpasta, Dampo, enz. enz. Deze firma heeft een waardevollen wedstrijd uitge schreven voor Purol. Ieder Nederlander kent Purol. In elk Nederlandsch gezin wordt Purol gebruikt. Maar voor welke verschillende doeleinden? Ziedaar wat de firma Mijnhardt van haar Purol-verbrui kers nu eens gaarne wil vernemen. Elders in dit blad vindt U da voorwaardan aanga- geven om aan den Purol-wedstrijd te kun nen meedoen en aldus meda te dingen naar één of meerdere van de mooie 1000 priizen met 'n totale waarde van 5000,—. Het aandachtig lazen van dezan Purol- wedstrijd is, gezien de prijzen, inderdaad dus da moeita waard. OEEN VERHOOOINO OMZETBELASTINO? Minister Oud houdt er niet uitdruk kelijk aan vaat, evenmin als aan verlaging; van den accijna op bier en gedistilleerd. Minister Oud heeft gistermiddag In de Tweede Kamer bij de algemeene beschouwin gen over de begrooting o.m. geantwoord op de opmerkingen van verschillende Kamer leden en in het bijzonder van den heer Schou ten, in verband met de voorstellen tot heffing van opcenten op de omzetbelasting. De minister zeide in antwoord op de vraag van den heer Schouten, de verhooging van de omzetbelasting achterwege te laten evenalt de verlaging van de accijnzen op bier en ge distilleerd, dat hij persoonlijk aan zijn voor stel de voorkeur geeft, maar hij maakt er geen halszaak van. Als de Kamer er zoo over denkt, kan spr. er wel overheen komen. Het zal hem 5 mlllioen schelen. De minister verwachte, dat de aangekon digde reisbelasting misschien wat meer op zal brengen, terwijl thans ook het benoodigde voor rente van vlottende schuld minder ii dan vroeger. SPELENDE IN DEN DOOD. Kind bij onverwacht oversfcfcn door auto gegrepen. Oistermiddag is het 3-jarig zoontje van den heer Rijs te Belfeld spelende onverwacht den Rijksweg aldaar overgestoken. Het kind werd door een luxe auto, bestuurd door d<*n heer F. uit Maastricht, gegrepen en op slag gedood. Den autobestuurder treft ge®® schuld. OEHEIMZ1NNIO SCHOT. Arrestant door een kogel in den rug getroffen. Rijksambtenaren ontdekten op den Napo- leonsweg onder de gemeente Tnorn (L.) na bij de Kanaalbrug een persoon, die een suiker op zijn schouders vervoerde. Op h* haltgeroep der ambtenaren liet deze *tj® vrachtje in den steek en ging aan den haaii rPn5, uS{ ZOu nu w<*r beteekenen, dacht Jan. Hij vermoedde niet, dat zco'n bord met een streep erop „OEVAAR" betekende. Hij reed dus bedaard verder en zag niet dat ver derop een man op een der da''*n werkte die zware balken versjouwde. 66. En omdat er wel eens per ong.e," zoo'n balk naar beneden zou kunnen vaii«"j had men dat waarschuwinsbord daar eindje terug neergezet. De man liet wel g balk naar beneden vallen, doch hij h4"jVne. hamer in zijn zak en die viel wel naar o* den, boven op Jantje, die nu opeens beg waarvoor dat waarschuwingsbord had „Dat zal me geen tweeden maal komen", mompelde nij, toen hij wat bij* men was. over- i

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6