Amstecdamsche Jbeuc £ucfitiioart. £euuU ck JuiMiotM Jieck éi School TEXEL SCHAGEN INTERNATIONAAL LUCHTVAART CONGRES TE AMSTERDAM. De Technische commissie van de I. A. T. A. bijeen. van Dinsdag 19 November 1935. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. lil® Wat er besproken wordt. Rechtszaken Merkwaardige diefstallen bij de Haarlemsche Hema, gp&v£irzevemai ™isi,s "phMr Zondagavond gaf de tooneelvereeniging „Harmonie'' een uitvoering in het lokaal van den heer Rus. Opgevoerd werd „De Meid" van Herman Heijermans onder regie van den heer P. J- Mienes. Over het algemeen werd goed spel gege ven. Toch wil het ons voorkomen, dat „Har monie" goed zal doen in het vervolg iets minder moeilijke stukken te kiezen. Harmonie kan op een goed geslaagde ui voering terugzien. De avond werd met een gezellig bal be sloten. 60-jarige echtvereeniging. Onder zeer groote belangstelling heeft Zondag het echtpaar P. Zijm en N. Zijm— Zijm zijn 60-jarike echtvereeniging gevierd. Toen de heer en mevr. Zijm zich naar de kerk hadden begeven, heeft men in allerijl hun woning in de Gasthuisstraat versierd, terwijl alle buren uit hun woningen de vlag lieten wapperen. Toen het bruidspaar bij de woning aankwam, zongen de buren hun 'n feestlied toe en boden hen daarna een fraai cadeau aan Gedurende den geheelen dag werden cadeaux aangebracht en be reikte een ware stroom van gelukwenschen het diamanten bruidspaar. Des avonds bracht het Texelsch Fanfarecorps een sere nade. Hoewel het een bij uitstek drukke dag was geweest, toonden de oude menschen geen spoor van vermoeidheid. Beiden zijn dan ook zoo kras, als men van personen van dien leeftijd slechts zelden aantreft. Heemraad benoemd. Bij K. B. is benoemd met ingang van den eersten Woensdag in December 1935, tot heemraad van het waterschap de Dertig gemeenschappelijke polders op Texel, de heer J. Hin Jnz. te Texel. Geslaagd. Te Amsterdam is geslaagd als apothe kersassistent mej. H. de Ligt te Schagen. J. E. VAN TIJEN ADJ.-DIRECTEUR DER FOKKER-FABRIEKEN. Benoemd tot lid van het Zeppelin-comité. De heer J. E. van Tijen zal met ingang van 19 November optreden als adjunct-direc teur van de Fokker-fabrieken. Hoewel zijn •benoeming verband houdt met het vertrek van ir. B. Stephan naar Turkije, zal hij niet zoozeer de technische als wel de zakelijke MEJ. TRUUS JONK, PURMEREND, WINT EEN RIJWIEL IN DEN PALMOLIVE-WEDSTRIJD. Mej. Truus Jonk, Purmereteenweg 11, Purmerend, ontving Maandag 18 dezer tele grafisch mededeeling van den heer H. v. Gemert, directeur der Colgate-Palmolive Handel Mij., Arasterdam, dat zij den hoofd prijs voor dien dag in den grooten Palmolive wedstrijd heeft gewonnen, Deze prijs bestaat uit een Fongersrijwiel ter waarde van f 41.50, of, zoo de winnaar dit verkiest, f 35. contant. De Colgate-Palmolive Handel Mij., ver zendt bovendien dagelijks een extra prijs aan 50 winnaars. In 30 woorden schreef Mej. Jonk waarom zij Palmolive zeep verkiest en sloot zwarte banden der Palmolive zeep verpak king bjj. De zeep kocht zjj van Eikenboom's Goedkoope Bazar, Purmerend. leiding van het bedrijf op zich nemen. Naar men weet heeft de heer Van Tijen voora' naam gemaakt door zijn reis per sportvlieg- tuig „Adelaar" heen en weer naar Indië en door zijn deelneming aan den Gordon Ben- nett-wedstrijd. De heer Van Tijen trad tot dusver op als adviseur van het Zeppelin-comité, dat zich tot taak had gesteld een studie te maken van de mogelijkheid van een verbinding per luchtschip met Nederlandsch-Indië. Deze functie heeft hij thans vaarwel moeten zeg gen. In een gister gehouden vergadering van het Zeppelin-comité is den heer Van Tijen eervol ontslag verleend als adviseur. Hij werd echter terstond benoemd tot lid van het comité, daar men wegens zijn groote on dervinding op dit gebied zijn medewerking niet gaarne zou missen. Hij zal dus ondanks zijn drukken werkkring, welke hem wacht bij de Fokker-fabrieken, zich blijven wijden aan dit voor Nederland en Indië zoo belangrijke vraagstuk. Hedenmorgen is in het restaurant van Schiphol een tweedaagsche confe rentie begonnen van de technische com missie van de International Air Traffic A6sociation, die werd bijgewoond door de vertegenwoordigers der technische afdeelingen van de meeste der aange sloten luchtvaartmaatschappijen. De bijeenkomst stond onder leidinv van kolonel A. Vaure, voorzitter van de technische commissie der I.A.T.A. Na mens het bureau der I.A.T.A. waron aanwezig de directeur-generaal jhr. v d Berch van Heemstede en dr. L. Mares- (Ontvangen per draadlooze telefoon). «TAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1931 4 1934 4 Ned.-Indië 1934 4 1934 A 514 Duitschland 1930 Idem met kettingverklaring B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delit Cert. NederL Ford ex. 40 afst. Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon, Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber a Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli oenembah MER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Union Pacific §Noteering per 50. J-Exclaim. PROLONG *T1E *Exdividend. I Vorig® koers '73/4 973/4 961% 213/4 24% Koers van heden te pl.m. 1.30 97% 97% 97 otó/16 t.7 6*% 24%-5 pl.m. 1.45 22-Vi* pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 110'/4 1293/, 43'/, 83% b3% 106 43 25%6 47% 59% 251% 2373/4 1031% 35% 13'/i6 29'%, ltó% 29 i-7, 5Vi« 2183/4 120/4 106'/, 203/4 1290 170% 148 197 21 l3/l« 84V, 223/, 25% 251 2373/4 103 236 102j-3i 35% 1 -4%6 291% 29%,-i 1% l'7i« 293/, 29i %6 5'A 21'3/4 UI 1051/,-6 203/4 171 117 218 14-3% 29%6-i 219 122 236%-7 102% -J Hè-»/,6 29è-»% 29»% 4 219 <r 2081/4-i 205%-9 209-% 2083/4 9 84 83% 81/4 107% 66 87 33V, 59 13% 10 441/4 154% 178 176 32% 6 61% 1071/a 663/4 76% 33 13/16 9% 44 153 178 175% 323/4 O/. 61 8-% 88% •i 10' V4 - 107J-3/4 107% 43-% 4r% 154%-5 154%-J 175% 6 176 Vorige koers 23/4 New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm Oslo Madrid Italië NIET OFFICIEEL. pCt Heden 2% pCt .OERSEN AMS'1 ERDAM. Vorige Koers op koers beden 2 uur t t i 1.47./4 7 243/4 59.25 9.701/4 24.8/% 47,87% 32 30 37 35 36 35 20 10 U.95 1-47%, '24% 59 25 9 703/, 24.87 47 36 32 30 37.30 36 35 2010 11.92% calchi, lid der technische commissie, terwijl als gast nog aanwezig was ir E. Wolff, directeur van den Rijks Stu die-dienst voor de Luchtvaart in Ne derland. Vertegenwoordigd waren de Zweed- sche A. B. A. door den heer Lignell, de Italiaan6che Luchtvaart Maatschappij door Gino Solesin, de Tsjecho-Slowaak- sche Luchtvaart Maatschappij C. L. S. door ing. O. Ruzicka en M. J. Kubicek, de Deutsche Lufthansa door dr. ing. R Stü6sel, de Duitsch-Russische Deruluft door den heer Arnoldof uit Moskou, de Joegoslavische Aeropout door de heeren Sondermayer en Mitwizik. De K. L. M. was vertegenwoordigd door den heer P. Guillonard, onder directeur, den heer G. Spi en den heer W. P. van Os van den Technischen Dienst. De Spaansche L. A. P. E.-Maatschappij was vertegenwoordigd do:r den heer Jimenez, de Poolsche „Lot" door den heer Krzyczkowski, de Britsche Air Line door captain Bryant, de Imperial Air ways door jr H. L. Hall, de Belgische Sabena door de heeren E. Godtschalk en Flerackere, de Swissair door den heer Vierz, de Air France door de heeren Labeyri en Ploic. De conferentie zal zich de komende dagen bezig houden met het bespreken van eenige onderwerpen, die betrekking hebben op de normalisatie van het luchtverkeer voor zoover het technische vraagstukken betreft. Hiertoe behooren o.a. kwesties als het benzine-vul- systeem, voorzorgsmaatregelen tegen ijs afzetting, verbetering der motoren en het vraagstuk van het bijvullen van brandstof tijdens de vlucht. Ook de kwesties van blikseminslag, waarvoor in den laatsten tijd in ons land zoo groote belangstelling is ontstaan, zal op deze conferentie besproken worden. Hedenmiddag biedt het gemeentebe stuur van Amsterdam den deelnemers aan de conferentie in het restaurant van Schiphol een lunch aan, waarbij het ge meentebestuur vertegenwoordigd zal zijn door wethouder G. J. C. D. Kropman en door den gemeentelijken havenmees ter van Schiphol, den heer Dellaarts, terwijl hierbij o.a. nog zullen aanzitten de heer A. Plesman, directeur van de K. L. M. en de heer H. Ch. E. van Ede van der Pais, inspecteur van den Rijks luchtvaartdienst. DE LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEN. 1 De prijzen der consumptieaardapp. waren aan den lagen kant. Schotsche muizen wer den voor 1.602.50 verkocht; voor de puikste blauwe Eigenheimers kon slechts 2.803 worden bedongen, terwijl ver schillende aanvoeren 2.30—f 2.70 op brachten. Bevelanders werden voor 2.20 verhandeld en Duken voor 1.301.50. Voor Friso werd 1.802.10 besteed en voor Souvenir 2. Blanke Eigenheimers brachten 1.701.80 op. Voor eerste kwaliteit roode kool van 3 tot 4 pond werd aanvankelijk 5.30—5.90 betaald, later werd de prijs nog iets beter en liepen sommige partijen tot 66.80. Voor grootere kool werd van 45 be taald. Tweede soort werd verkocht voor 24.50, al naar gelang van zwaarte en afwijking. Eerste kwaliteit gele kool liep van f 4—4.50, voor tweede soort werd 3 4 betaald, terwijl het kleinste goed voor 1.20f 1.40 werd verkocht. Vroege witte kool, de zoogenaamde zuurkool-witte, is er maar weinig meer. En wat er nog komt is tweede soort; de prijzen varieerden van 1.20f 2.70. Zouters koopen nu Deensche witte kool voor den inmaak. Voor eerste soort werd 3.904.40 besteed. Voor tweede kwaliteit liepen de prijzen sterk uit een, al naar den aard der afwijking, n.1. van f 010—f 3.50. Alleen aan de Broeker veiling werd bloem kool aangevoerd. Ondanks het geringe aan bod bleven de prijzen laag: voor eerste soort werd slechts 4.50— f 7.70 betaald en tweede soort bracht niet meer dan 1.70 tot 2.90 op. Ondanks de over 't algemeen flinke vraag naar uien wilde het met de prijzen nog maar niet vlotten en liepen deze zelfs nog iets achteruit. Prachtige grove uien golden 2.202.70. Middelgroote werden voor 1.802.20 verkocht, drielingen voor 90 cent tot 1.20, terwijl nep f 1.902.60 opbracht. Op 't laatst der week liepen enkele partijen tot f 3— f 3.20. Gering was ook de aanvoer van bieten. Niettemin zat er weinig schot in de prijzen, al waren ze iets beter dan de laatste weken. Voor mooie, kleine werd 2.903.40 be taald, groote brachten f 1.60—2 op. Aan de Broeker veiling was de aanvoer van wortelen van beteekenis. De reeds lage prijs zakte nog iets in. Grove sorteering bracht 1.30—1.50, kleine 0.80— f 1.20 op. Tomaten werden er in geringe mate aan gevoerd. De A-kwaliteit werd voor f 10 verkocht. Ook was de aanvoer van druiven niet groot. Alleen het soort Alicante kwam aan de markt. Er werd 1520.50 voor be steed, al naar kwaliteit. Met de andijvie wil het dit jaar ook maar niet. Veel mooi en puik goed komt er ook niet aan de markt. De hoogste noteering was 1.25, doch deze prijs werd maar zelden gemaakt. Aan de veiling van den Noordei markt bond werd alles voor 0.500.70 per 100 struik verkocht. PRIESTERJUBILEUM TE HEERHUGOWAARD. Zondag vierde de heer Brouwer, pastoor aan de parochie van het H. Hart, onder al- f«nbe,an8ste»'ng van de parchianen zyn 25-jarig priesterjubileum. KERKVERKIEZING TE NIEU WE-NIEDORP - Tot notabelen der Ned. Herv. Gemeen te te Nieuwe-Niedorp zijn herkozen heeren P. Baken en S. G. Wit. De heeren Jb. Langereis en F. Stenne- berg behaalden een gelijk aantal stemmen, zoodat herstemming zal moeten plaats hebben voor een notabel in de plaats van den heer Abr. Romar, die vertrokken w naar Alkmaar. OFFICIEELE OPENING VAN DE EERSTE KLEUTERSCHOOL AAN DEN LANOENDIJK. In de kolfbaan van den heer P. Kramer werd een bijeenkomst gehouden ter gelegen heid van de officieele indienststelling van de Kleuterschool der afd. Langendijk van Volks onderwijs te Zuidscharwoude. Een groot aantal genoodigden was aanwezig. De voorzitter, de heer J. Keizer, ging de geschiedenis van het ontstaan van de kleu terschool na. Woorden van dank werden ge sproken tot allen, die aan de stichting heb ben meegewerkt, in het bijzonder tot den bur gemeester, Jhr. van Spengler, die steeds z'jn volle belangstelling toonde en met raad en daad de commissie ter rijde stond. Hierna stelde de voorzitter de onderwijze res, mej. Leijding, voor aan de aanwezigen, haar wijzende op de moeilijke taak, welke haar wacht. Spr. overhandigde haar met eenige vriendelijke woorden een ruiker bloe men. Spr. hoopte, dat het verkregen bezit be houden mag worden. In het bijzonder dankte hij den secretaris voor al hetgeen door hem voor de afd. is gedaan. Burgemeester van Spengler dankte voor de tot hem gesproken vriendelijke woorden. Er is een reuzen arbeid verricht door de commissie. Het verheugde spr. zeer, dat de eerste kleuterschool te Zuidscharwoude werd geopend. Een woord van hulde aan de com missie en het bestuur van Volksonderwijs is hiervoor wel op z'n plaats. De burgemeester deelde mede, dat de be- schikbaarstelling van twee lokalen niet kon geschieden om het andere onderwijs niet te schaden. Meer kan de gemeente hieraan niet doen, daar de z.g. te saneeren gemeenten geen subsidie mogen geven. Spr. geloofde dat de leiding van het kleuteronderwijs bjj mei. Leijding in zeer goede handen is. J De medewerking van het schoolbestuur te Santpoort werd door den burgemeester roemd. De inrichting der kleuterschool te Zuidscharwoude voorziet in een behoefte. Dit zal zeer zeker het lager onderwijs ten goede komen. De heer de Vries, secretaris van het H.B van Volksonderwijs, voerde hierna het woord allen hartelijk gelukwenschend met de tot' standkoming van de Kleuterschool, jn allereerste plaats de moeders. Spr. ging belang en de waarde van het Fröbelonder- wijs uitvoering na, waarna hij mej. Leij<Jine toesprak, haar toewenschende, dat zij moeilijkheden, die zeker zouden komen, mocj,t overwinnen. De heer de Vries herinnerde bewogen de banden, welke hem aan deze gemi*nfe binden. Mej. Leijding dankte allen voor de tot haar gesproken woorden en de betoonde langstelling. Nog werd het woord gevoerd door den ver- tegenwoordiger van het kringbestuur Kin- hcim, die de hartelijke gelukwenschen aan. bod bij de oprichting van deze kleuterschoo'- verder de pleegvader van de onderwijzeres' P. van der Molen namens Belang der Je^ te Broek op Langendijk en weth. Bakker van Oudkarspel. De moeders van de aanstaande leerlingen zonden een bloemstuk, terwijl ook eenige van de andere sprekers hun woorden vergezeld deden gaan van een bloemstuk of plant voor de school. Nadat door den voorzitter allen hartelijk dank gezegd was voor de belangstelling, werd de school bezichtigd. Het geheel heeft een keurig aanzien. Zeven meisjes staan voor eigenaardige ontvreemdingen terecht. Jarenlang werkten aan de Hema in Haar lem een groot aantal meisjes, die nooit aan leiding hadden gegeven tot klachten. Nette meisjes, die nauwgezet hun plicht deden en van wie men liever alles zou verwachten dan diefstal. Tot op een kwaden dag aan het licht kwam, dat een zevental van hen :ich schuldig had gemaakt aan winkeldief stal. De hoofdschuldige was echter een vrcuw van middelbaren leeftijd, die zoo'n invloed op de meisjes scheen uit te oefenen, dat zij al rilden van angst, wanneer de vrouw haar hoofd om de winkeldeur stak. Gistermorgen werden een aantal meisjes en de betreffende vrouw door den politierechter te Haarlem gehoord en veroordeeld. Ieder tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand, de vrouw kreeg zes we ken. Verschillende vreemde zaken kwamen op deze zitting van dtn politierechter aan het licht, zaken, die uit organisatorisch oogpunt beschouwd, op zijn minst genomen, merk waardig te noemen zijn. Uit het verhoor bleek, dat de Hema, afkor ting van Hollandsche Eenheidsprijzen Maat schappij, bekend staat om haar prijsregeling, waar ze trouwens haar naam aan te danken heeft. Deze prijzen, beginnende met een mi nimumbedrag van een dubbeltje en een kwartje, springen omhoog met telkens een kwartje, vijftig cent, vijf en zeventig cent, een gulden enz. De artikelen liggen daar in groote bakken uitgestald, zoodat ieder voor de hand weg zijn of haar keus kan doen. In iedere afdeeling staat een meisje, gecontro leerd door een inspectrice. De leiding van het Haarlemsche bedrijf berust bij den af- deelingschef, den heer Van C. De verschillende verdachten vertelden, dat het vrij gemakkelijk is om een of meer artikelen mee te nemen, vooral waar de Hema een groot pand is en de inspectrice niet overal tegelijk kan wezen. Doch niet alleen de meisjes, ook het publiek kan zich te goed doen aan allerlei, zonder te betalen Natuurlijk maken hiervan zij die het met de eerlijkheid niet zoo nauw nemen, een gretig gebruik, met het gevolg, dat het goederen- verlies in de Hema vrij groot is. Hiervoor heeft men echter een ingenieus middel ge vonden. De meisjes wordt n.1. de vrijheid gelaten om de goederen naar goeddunken hooger te prijzen, dan de werkelijke waarde is Wanneer b.v. een nieuwe zending artikelen aankomt, waaronder stukken zijn, die er vrij behoorlijk uitzien, dan legt een winkel meisje uit eigen beweging een schepje op den prijs. Wat hierdoor in kas komt, ver goedt dan de schade, veroorzaakt door dief stallen. Dit alles om de directie zand in dc oogen te strooien. Wanneer men echter den chef vraagt of dit geoorloofd is, dan zal deze dit van de hand wijzen, want hij weet er officieel niets van. Dat het echter gebeurt, daarvan is hij overtuig^ De verantwoordelijkheid berust dus geheel bij de juffrouwen achter de toon bank, die in vele gevallen nauwelijks de kinderschoenen zijn ontwassen en een sala ris verdienen van gemiddeld vijf en dertig gulden in de maand! Aldus de verdachten De gelegenheid tot prijsverhooging grijpen zij graag aan, want het pleit natuurlijk met in hun voordeel, wanneer er in hun af deeling veel gestolen wordt Ook gingen zij de zaak niet meer zoo ernstig beschouwen als dat zou geschieden in een normale zaak en daarom is het geens zins te verwonderen, dat zij overgingen tot kleine diefstallen. Het merkwaardige van de Z7,vh 1Sue, .er' dat, zii deze n'et pleegden om zichzelf te bevoordeelen, doch voor een vrouw van m^ar leeftijd uit Santpoort^Te men gevoegelijk de kwade genius van de kinderen kan noemen en die rechtstreeks 't Zij wist een vreemden invloed op de meis jes te krijgen. Een van de meisjes schetste deze verhouding met de woerden: „Als ze voor de toonbank staat, dan vallen ]fe <le stuipen op je lijf van angst!" Wanneer zij om een of ander artikel vroeg, dan vlogen de kinderen, gaven het gewenschte en ver gaten om betaling te vragen, blij dat de vrouw maar zoo spoedig mogelijk weer weg ging. Ook verkreeg zii op die manier dingen door haar dochter. Deze, die als be- diende aan de Hema werkte, bracht des morgens de boodschap van huis mee. dat er iets noodig was en in den loop van den dag kwam de moeder het halen. Een van de meisjes, zoo lezen we verder in „Het Volk", die gistermorgen terecht stond, had haar op die manier een ftesch Voorburg, een flesch advocaat, een ftesch schilletjes en een flesch vruchtenbowl mee gegeven. Het kind was bijna drie jaar in dienst geweest zonder dat men de minste aanmerking op haar maken kon. De dochter was bij haar gekomen om te vertellen, dat er een feestje zou zijn, en dat moeder de flesschen wel zou halen. Zij had ze toen zelfs uit een andere afdeeling gehaald en ze netjes ingepakt klaar gezet. Toen het uit kwam, werd ze met zes anderen, die zich aan dezelfde practijken hadden schuldig gemaakt, ontslagen. Het meisje barstte onder het verhoor in krampachtig huilen uit De chef, de heer Van C., maakte de op merking, dat er veel gestolen werd, doch tót het dit jaar wel heel erg was. De officier, mr. Van den Burg: „Blijkbaar moesten die meisjes dus wel heel goed ge controleerd worden! (Tot de verdachte): Eigenlijk bent u dus nooit te vertrouwen ge weest. Deden alle meisjes het?" Sluier opgelicht. verd.: Nee, niet alle meisjes. Ik zelf was erg groot met de dochter van mevr. Z., de meermalen genoemde moeder, en daarom heb ik maar toegestemd. Na deze opmerking plaatste mr. Stomps, hoewel niet haar verdediger, de vraag, waardoor alles aan het licht kwam. Hij vroeg aan de verdachte: Hebben de meisjes wel eens iets gemerkt van oneerlijkheid bij et hoogere personeel? Toen kwam de heele er uh'6 V3n e'£endun''e'ii't prijsverhoogen De officier: Dit heeft natuurlijk den indruk gewekt, dat het er niet zoo erg op aankwam, want het publiek betaalde het wel. Ik heb z^? den indruk, dat er in de Hema op groote schaal verduisterd wordt. De vergoeding hiervan door de willekeurige prijsverhoo ging schiep de mentaliteit, die aanleiding gat tot de diefstallen. Spr. eischte tegen alle verdachten een geldboete van tien gulden of tien cagen en een voorwaardelijke gevange- nisstrat van een maand, met een proeftijd van rie jaar. De politierechter veroordeelde hen iraf6611 maa voorwaardelijke gevangenis* Vervolgens kwam de vrouw, die de aafl eiding tot deze diefstallen was geweest, VOOIa en maa' had zij eerst de wandeling van de gang naar de getuigenbank en via net getuigenhekje weer naar de gang ge' maakt Nu bleef zij in het verdachtenbankje zit-ien. De politierechter vond, dat rij van de meisjes de ondergang was geweest. Verd.: Het is niet tot me doorgedrongen- Als ik iets kocht en wilde betalen, zeiden meisjes Ga maa- weg het is zoo wc! orde! De politierechter, die met zichtbare ergrrnis het heele verhoor geleid had ver loor toen de vrouw zich in een vraagge sprek tusschen officier en een getuige mengde, zijn geduld en legde haar barscb het zwijgen op De officier eischte tegen haar een gevange nisstraf van drie weken. Mr. Stomps vond cezen eisch zeer clement- Hij drong echter er bij den politierechter op aan om meer clementie te gebruiken. De vrouw echter kwam er minder g060 at, want de politierechter, mr. Top, veroor deelde haar tot zes weken gevangeaissWt

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8