VENTERS MET SCHILDERIJEN. Men zij op zijn hoede BEVORDERING WETEN SCHAPPELIJKE VEREDELING VAN SIERGEWASSEN. HET ONGELUK BIJ DEN BOSCH. De toestand der gewonden TREIN VERMORZELT TWEE MENSCHEN... ONDANK IS 'S WERELDS LOON. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. RIJKSPOSTSPAARBANK BENADEELD. Adjunct-commies en zijn mede plichtige staan terecht. Op weg naar de feestelijkheden is hij even wel aangereden en daardoor werd de vreugde van den feestganger wel deerlijk verstoord. Hij kwam met zijn „eenige beste' pak op den vullen grond terecht, het kostbare kleeding. stuk scheurde tot overmaat van ramp even. eens. Bovendien zou het ongeval niet aan zijn schuld te wijten zijn. DIEFSTAL IN EEN GRAFKELDER. De verdediger van meening dat hier geen sprake is van diefstal, doch van grafschennis. HET BEDORVEN BESTE PAK. En de bruiloftfuif, die in de modder viel. OSSCHE UITSPRAKEN. Het schilderkundig Genootschap Pulchri Studio verzoekt de volgende waarschuwing op te nemen: Herhaaldelijk is gebleken, dat er perso nen zijn, die misbruik maken van de aan allen bekende moeilijke omstandigheden waarin de meeste kunstschilders verkeeren, door zich als kunstschilder uit te geven. Zij bieden dan werk te koop aan, langs de hui zen daarmede ventende, en voorgevende lic te zijn van een der bekende schildersge nootschappen. Dikwijls weten zij in het be zit te komen van papieren, die deze beweging schijnen waar te maken. In het algemeen belang wordt men verzocht n dergelijke ge vallen zoo spoedig mogelijk inlichtingen omrtent zulke personen in te winnen bij de bestaande schildersvereenigingen. Veel gele is reeds, door dit te verzuimen, aan minder waardig werk gegeven, zonder het doel de kunst te steunen te bereiken. DE FILM „RUB3ER". De expeditie teruggekeerd. Gistermorgen zijn met den boottrein uit Genua 7 passagiers van de „Johan van Oldenbarnevelt'", te zamen vor mend de expeditie welke op Suma- tra's Oostkust de buiten-opnamen heeft gemaakt voor de Tobis-film „Rubber" naar den gelijknamingen roman van mevrouw SzekeiyLulofs, in de hoofd stad teruggekeerd. De expeditie bestond uit Johan de Meester en Gerard Rutten, de mannen van het draaiboek en van de artistieke leiding, mevrouw Rutten, de heeren Jules Verstraete en Frits van Dongen, de twee mannelijke hoofdrolvertolkers, de cameraman Gchaffer en Nico Kret- sjer, Indisch adviseur. BIJ ZIJN MOEDER INGEBROKEN. Voor eenige nachten is ingebroken in de woning van mej. V. aan den Achter weg te Schiebroek. Een klein bedrag aan geld, alsmede 50 pakjes boter en een partijtje kaas werden gestolen. Uit het onderzoek kwam vast te staan, dat de daders gezocht hadden naar geld, waarvan slechts een klein bedrag in hun handen viel. Door de politie zijn gisteravond aan gehouden de 23-jarige M. V., en de 18- jarige G. D., de eerste zonder vaste woon- en verblijfplaats, de andere wo nende te Schiebroek. V. had de inbraak, zooal6 hij de politie heeft bekend, gepleegd door middel van braak. Met een koevoet hadden zij een kelderraampje aan de achterzijde van het huis geforceerd en waren zoo binnen gekomen. Hij was vanzelfspre kend in de woning van zijn moeder goed bekend, doch waar het om ging, was niet gevonden. Beiden zijn ingesloten en zullen naar het Huis van Bewaring worden overge bracht. Tevens heeft V. bekend zich in de af- geloopen week te hebben schuldig ge maakt aan diefstal van 2 konijnen, eveneens bij een ingezetene te Schie broek. SANEERING VAN HET KAPPERSBEDRUF. De voorzitter der Contact-commissie voor het Kappersbedrijf, ingesteld op verzoek van het Departement van Eco nomische Zaken, deelt mede, dat de te houden vergaderingen met permanente commissies, waarvan de eerste te Rot terdam zal gehouden worden, niet uit gaat van genoemde commissie, welke is aangewezen voor de reglementaire orde ning. Deze vergadering kan niet de goed keuring wegdragen van de betreffende instantie. Hierdoor zou een precedent worden geschapen, dat slechts tot verwikke ling in de samenwerkende organisaties aanleiding zou kunnen geven. Begin van dezen zomer werd te Amster dam opgericht „De Nederlandsche Vereeni- ging tot bevordering der Wetenschappelijke veredeling van siergewassen, waarvan de Statuten zijn goedgekeurd bij Koninklijk Be sluit van 26 October 1935. Het doel der vereeniging is door gemeen schappelijk overleg tusschen theorie en prac- tijk te komen tot een wetenschappelijke basis ten behoeve van een planmatige veredeling van siergewassen. Het bestuur dezer vereeniging heeft zich als volgt geconstitueerd: Ds. G. W. MN- chers, voorzitter te Heiloo, P. Boschman, se cretaris te Limmen, M. van Stijgeren, pen ningmeester, te Heiloo, dr. W. E. de Mol, dr. Jac. van Essen te Amsterdam en N. Blokker te Heiloo als overige leden van het bestuur. Het ligt in de bedoeling om nog enkele vooraanstaande personen uit kweekerskrin gen in het bestuur op te nemen. Het secretariaat der vereeniging is ge vestigd te Limmen, Kerkelaan 127. GENERAAL BARON VAN DER CAPELLEN t In 72-jarigen ouderdom is te Den Haag overleden de gep. generaal-majoor der cavalerie E. W. baron van der Capellen. HEDENAVOND HET WITBOEK. Over de vergadering van den Volkenbond. Hedenavond verschijnt het witboek over de vergadering van den Volken bond, welke van 9 tot 28 September j.1. te Genève is gehouden. In dit verslag wordt niet besproken de behandeling van het geschil tusschen Italië en Ethiopië, waarvan naar men weet een ai'onderlijk verslag is verschenen. CONCENTRATIE ORANJE- NASSAU-MIJNEN. Vermindering van exploitatie kosten. Naar het L. D. verneemt zullen de Oranje Nassau-mijnen met Januari as de steenkolen van de Oranje Nassau- mijnen IV op de Oranje Nassaumijn I naar boven halen. Ondergrondsch zijn deze mijnen reeds verbonden. De mijn werkers blijven via de schacht van de Oranje Nassau-mijn IV afdalen. Het gevolg van de concentratie zal zijn, dat de zeeverij en de kolenverla- ding aan de Oranje Nassau-mijn IV zul len worden opgeheven. Het vrijkomend personeel za'. zooveel mogelijk naar oe Oranje Nassaumijn I werden overgeplaatst. Lenige ontslagen zu'len echter riet achterwege kunnen bijven. De spoorlijn van de Oranje Nassau mijn IV naar de Oranje Nas6au-mijn III zal haar dienst voor hcuttransport enz. blijven doen. Met betrekking tot het auto-ongeluk bij Geffen vernemen wij, dat mej. Phaff gister avond negen uur nog niet bij kennis was gekomen; haar toestand was nog zeer zorg wekkend. Dr. Herweyer, die eveneens in het St. Ani.a-ziekenhuis te Oss is opgenomen, was bij kennis. Hoewel direct levensgevaar niet aanwezig is, baart zijn toestand nog veel zorg. De gewonde chauffeur van de vrachtauto is gisteravond naar Gouda over gebracht. Zijn toestand is redelijk wel. In de gistermiddag gehouden gemeente raadsvergadering van Nijmegen heeft bur gemeester Steinweg zijn deernis uitgespro ken met de slachtoffers van het ongeluk en enkele woorden gewijd aan de nagedachte nis van mr. H. J. C. Scherpenberg, die ge durende veertien jaar deel van den raad uitmaakte. De raad hoorde deze woorden staande aan. Xoodtoliig ongeval op den onbewaahten overweg nabij Apeldoorn. Hedenmorgen omstreeks 10 uur heeft zich op den onbewaakten spoorweg-overgang aan den Asta- weg te Wenum bij Apeldoorn, 'n noodlottig ongeval voorgedaan. Op dit tijdstip passeerde de locaaltrein Zwolle-Apeldoorn, ter wijl terzelfdertijd een vrachtauto van de kalkzandsteenfabriek Alba te Loenen naderde. Hoewel het uitzicht daar ter plaatse in beide richtingen door niets wordt belemmerd, is de auto, die volgens ooggetuigen met groote snelheid heeft gerAen, door den locomotief van den locaal trein gegrepen. Over een afstand van meer dan 150 M. werd de auto meegesleurd en is totaal ver splinterd. Volgens een ooggetuige, die op het kleine laademplacement te We num werkzaamheden verrichtte, werd één der inzittenden, vermoe delijk de 20-jarige G. uit Rheden, uit de cabine geworpen. Hij kwam noodlottigerwijze onder den voort ijlenden trein terecht, waarbij hem door de wielen van de volgwagens het hoofd van den romp werd ge scheiden. Enkelen tientallen M. ver der werd de bestuurder uit de ca bine van de vrachtauto geslingerd en ook dit tweede slachtoffer was vrijwel op slag dood. Het ernstig verminkte lijk kon door de politie nog niet worden geïdentificeerd. DE KORTENAER RAMT EEN KOTTER. Drie gewonden; beide schepen beschadigd. Bij het vertrek uit de haven van Suez is de Nederlandsche torpedojager „Kor- tenaer" in aanvaring gekomen met een Egyptische gouvernementskotter, die zoodanig werd geramd dat het vaartuig begon te zinken en aan den grond moest worden gezet. Van de opvarenden van het Egyptische regeerin^ vaartuig wer- der drie zoo ernstig gewond, dat zij naar het hospitaal te Suez moesten worden overgebracht. Ook de Kortenaer was er echter niet zonder averij afgekomen. De torpedo jager moest terug keeren naar Suez met een gat in den boeg. Minstens drie platen zullen moeten worden vernieuwd. Waarschijnlijk zal de torpedojager reeds morgen gedokt worden. EEN VRUCHTBAAR GESLACHT. 0_'^e .Tholen (Z.) overleed op ruim 95-jarigen leeftijd de oudste inwoner. Leze heeft het zeldzame voorrecht ge had, dat hij 249 afstammelingen gehad heeft. Lit zijn huwelijk werden 13 kin deren geboren, waarvan er thans nog 9 leven. Dezen verwekten 90 kinderen waarvan er thans nog 69 in leven zijn' Hieruit werden 138 kinderen geboren, waarvan thans nog 124 leven. Van dit laatste geslacht, dat grootendeels nog uit kinderen bestaat, bereiken eenige den huwbaren leeftijd, waaruit vijf kin deren zijn geboren, die alle in leven zijn. De overledene was dus bet-overgroot vader van vijf kinderen, iets dat wel niet dikwijls zal voorkomen. Een jongeman van 20 jaar, die onlangs uit de gevangenis te Amsterdam is ontsla gen, is thans weer in handen van de Een vriendin van zijn overleden moeder, zich zijn lot had aapgetrokken, heeft hij stolen voor tien gulden. Met dit bedrag is hij naar Zaandam gaan, waar hij op verzoek van de politie van het bureau P. Aertszstraat is aangehou den. die be- ge- jMgezoHden Stukken HET HOOGHEEMRAADSCHAP, Mijnheer de Redacteur! Met bijzondere belangstelling las ik in Uw blad van 14 Nov. j.1. het verslag van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noor derkwartier". Als ik goed de zaak beschouwd heb, ver dienen daar aan deze instelling dertig men- schen met elkander de som van honderd vierduizend, zeshonderd en zestig gulden! Eén man, de dijkgraaf, ontvangt alleen de som van 5400 per jaar is 108 per week, plus 11 per week voor reis- en verblijf kosten, plus f 28 per week voor gratis auto- en telefoongebruik. Dat is dus tesamen een kosten van 147 per week! Verder vermeldt het verslag, dat drie menschen aldaar werkzaam elk per jaar f 4580 ontvangen, is 91 per week; voorts dat 10 menschen op de secretarie met elkan der tesamen 36,615 ontvangen is per per soon en per week 70 (ruim). De 16 per sonen werkzaam a. d. technische dienst kosten per jaar bijna een halve ton! Precies uitgerekend verdienen ze per week ruim 61, plus wat voor hun aan reis- en ver blijfkosten nog wordt uitgetrokken een be drag van f 5500, is per man ook nog ruim 6.50 per week. Verder lees ik als noodig voor huur van twee auto's en een motorrijwiel, een uitgave van zegge f 3365; Zegge voor huur! Gelukkige verhuurder! Op de Amsterdam- sche automarkt, staan prachtwagens te koop voor 100, zelfs voor 75 en 60. Moet het absoluut luxieus? Kan hier op al deze posten onmogelijk be zuinigd worden en dat in dezen tijd, nu iedere zakenman, tuinder en boer, met vrees het tijdstip ziet aanbreken als de belastingen betaald moeten worden? Het Hoogheemraadschap is nu juist niet zoo erg bemind wegens haar inschikkelijk heid als er betaald moet worden! En als men dan leest van zulke salarissen, dan vraagt men zich af: is het verantwoord zulke sala rissen in dezen tijd, terwijl de boeren en tuinders, om te kunnen eten, naar de arm voogden of maatschappelijk hulpbetoon moeten. Dat is de een dubbel en de andier niets! Temeer daar toch eigenlijk het geheele Hoogheemraadschap zijn tijd eenigermate gehad heeft. De toestanden in de water schappen zijn door de Zuiderzee-werken toch veranderd. En dan nog zulke persoon lijke uitgaven. De presentiegelden, die thans eventjes 15 per persoon en per vergadering be dragen, kunnen volgens den voorzitter rede lijkerwijze niet verlaagd worden, want deze vergoeding bedroeg bij andere waterschap pen nog méér. Is het inderdaad niet erg? Is dat „aan passen?" Buiten alle kwesties van godsdienst en politiek, kweekt men bij het vernemen van dergelijke feiten afkeer tegen alle provin ciale organisaties. En vooral tegen een organisatie als deze, waar aan salarissen en presentiegelden min stens een slordige 30.000 bezuinigd kon worden. Mijnheer de Redacteur, het komt mij voor, dat de kiesgerechtigden veel meer op hun zaak dienden te letten, bij het verkiezen van vacatures in het waterschap. Volgens het einde van het verslag kan men niets anders dan tot deze conclusie komen: „Men dronk een glas, en liet de zaak zooals ze was". Is dat aanpassen? Zijn zoo onze ver trouwensmannen? Met dank voor de opname, P. GLAS, Tuinbouw vakonderwijzer. Broek op Langendijk, 16 Nov. Oledits.<zak&n Zitting van Dinsdag 19 November. (Vervolg). Een belastingplaatje-dief. De gedetineerde 24-jarige Jan uit Enk huizen opende de rij der verdachten van de zen zitting in zijn kwaliteit van zwijntjes- merkjager op grond van het feit, dat hij op 22 Sept. een rijwiel had ontvreemd, dat het eigendom was van getuige J. Clay. De officier requireerde tegen dit, misschien door onaangename behandeling thuis, al thans gedeeltelijk afgezakte individu, dat meermalen wegens diefstal was veroordeeld of onder observatie gesteld, 10 maanden ge vangenisstraf. Mr. Veltman uit den Helder wilde den zwakgeestigen stumper nog een kansje ge ven en stelde een gemeleerde veroordeeling voor. Tucht kan hem misschien nog redden van algeheelen moreelen ondergang. Evenwel kon de officier dit voorstel niet steunen. Het rapport doet de deur dicht voor een voorw veroordeeling, ergo persisteerde de officier. Na een laatste poging van den verdedi ger werd de behandeling gesloten en de uit spraak bepaald op a.s. week. Hij had het ook voorzien op belastingplaatjes. F P? bakkersknecht Auke H., wonende te khuizen en thans in het Huis van Bewa ring te Alkmaar vertoevende, zou op 6 Aug. o.m. een rijwielbelastingmerk hebben gesto len, doch ondanks zijn weinig snugger uiter lijk' trachtte hij voor dezen spijker direct een gat te vinden en beweerde hij het plaatje dat aan den loopjongen A. Bart toebehoorde, te hebben gekocht van twee personen, die hij helaas niet nader kon definieeren en dus wel kon worden verwezen naar het Rijk van den grooten onbekende, de toevlucht van vele on openhartige dieven. De slimmerik had trouwens aan hoota agent Ubels zijn zonden beleden. Deze poli tieman was al tamelijk op de hoogte van de tegen Auke de Bakker bestaande verdenking, dat hij in gestolen plaatjes handelde en wist hem na vele smoesjes over onbekende plaatjesmarchandeurs, een bekentenis te ontwringen. De officier had niet het minste bezwaar tegen verdachte 6 maanden te requireeren. De president trachte verdachte nog eens op zijn ontkentenis terug te doen komen, doch had geen succes. Een ontevreden kantongerecht klant. De heer A. v. Th., een 37-jarig ingezetene van Den Helder, had zich ter hoogte van de Vierstaten te Alkmaar laten voorttrekken op zijn rijwiel door een motorrijtuig. De politie agent v. 't Kaar had zulks geconstateerd en persisteerde, na de heer van Th. tegen het vonnis, waarbij hij tot 5 boete of 5 dagen was veroordeeld, in appél was gekomen, bi] zijn proces-verbaal. De officier hield zich daaraan en vorderde bevestiging van het gewezen vonnis. Piet en Koos gingen hooger op. De heeren Piet K. en Kors W. uit Egmond aan Zee, veroordeeld respectievelijk tot 20 boete subs. 15 dagen en 15 boete of 20 da gen, ter zake strooperij met behulp van scheppen en honden, waren ook in appél re- komen, doch schitterde thans door afwezig heid. Bevestiging werd gevraagd. Een slecht kantoor voor inlich tingen. Een heer, met name Lou E. te Den Helder, was aldaar veroordeeld, omdat hij vee had laten loopen op een anders grond en nu in hooger beroep gegaan. Het bleek echter thans, dat hij niet in appél maar in cassatie had moeten komen, welke fout blijkbaar aan het personeel der griffie te Den Helder was ontsnapt. In Juli van dit jaar kwamen beambten van de Rijkspostspaarbank te Amsterdam tot dt onaangename ontdekking, dat de spaarbank voor een bedrag van 2000 was benadeeld, omdat dit bedrag op een spaarbankbeekje was uitbetaald, zonder dat dit ooit was ge stort. De zaak werd in handen gesteld van de hoofdstedelijke recherche; het mocht haar na ijverig speuren en een uitvoerig onderzoek ge lukken het juiste spoor te vinden, zoodat thans twee personen, een 24-jarige werkster en haar 37-jarige zwager, een adjunct com mies bij de P.T.T. terecht 6taan voor de vier de kamer der Amsterdamsche rechtbank. Het tweetal was op zeer geraffineerde wijze te werk gegaan. Het meisje vroeg op een valschen naam en adres een postspaar bankboekje aan. Toen dit document in hun bezit was, stortte het meisje er een bedrag van 190 op, die de adj.-commies zoolang „geleend" had uit de zegelkas, die hij onder zijn beheer had. Het boekje was te Rotterdam aangevraagd, doch om er beter mede te kun nen manoeuvreeren, werd het op haar verzoek overgeschreven naar Amsterdam. Weer werd een gefingeerd adres opgegeven. Op dat oogenblik begon de hoofdrol van den zwa ger; hij knoeide met behulp van de zegels, die hij ter beschikking heeft, zoo in het boekje, dat er een tegoed van 2490 op stond zon der dat dit bedrag gestort was. Tenslotte werd de groote slag geslagen, het m»'sje bood het boekje aan op het bijkantoor in de Van Eeghenstraat, waar inderdaad de 2.000 zijn uitbetaald. Het tweetal werd gearresteerd en viel wel dra door de mand, zij werden in het Huis van Bewaring ingesloten. Gistermiddag stonden het meisje en de jeugdige ambtenaar terecht voor de Vierde Kamer der rechtbank, resp. verdacht van valschheid in geschrifte en verduistering in dienstbetrekking. Het bleek, dat de verdach ten het geld samen hadden gedeeld en voor een groot deel was het opgemaakt in café's en met reisjes. Reeds in 1924 hadden zij een zelfde truc uitgehaald; het bedrag, dat toen werd buigemaakt. was slechts gering „Het is ontstellend, wat deze jonge vrouw reeds heeft meegemaakt'', zeide de officier, mr. Wassenberg, in zijn requisitoir tegen de' vrouwelijke verdachte, die eerst terecht stond. Het reclasseeringsrapport noemt haar een „appart" meisje, „maar dan toch niet van iet goede soort" meent de officier. Een ern stige straf dient hier te worden opgelegd, temeer daar het reeds de tweede maal is, dat deze truc is toegepast. Spjr. requireerde een gevangenistsraf van een jaar tegen verd. De verdediger, mr. A. R. de Miranda, schetste den invloed van den zwager; het meisje besefte niet, wat zij deed. Het vonnis moet gericht zijn op verbetering van deze jeugdige verdachte; zij is zeer zelfstandig en heeft veel karakter. PI. drong aan op' een voorwaardelijke veroordeeling. Tegen den ambtenaar requireerde de offi cier een gevangenisstraf van twee jaar Spr. noemde hem den auctor intellectualis van dit drama. Hij verwaarloosde vrouw en kinde ren om met zijn schoonzusje uit te gaan De verdediger, mr. J. de Vrieze pleitte clementie. Verd. is reeds zwaar gestraft door het ver lies van zijn betrekking. Vonnis 4 December. Hij is boos geworden en heeft zijn vreugde verstoorder een klap in het aangezicht Ce De koopman moest zich thans wegens de zen klap voor den politierechter verantwoor den. Hij gaf ruiterlijk toe zich vergaloppeerd te Rekening houdende met de moeilijke finan- cieele omstandigheden van verdachte, vor derde de officier 3.—. De politierechter heeft de boete tot 1._ verminderd, waarvoor de koopman vriende lijk dankte. Op 24 Juli had op de begraafplaats te Al- blasserdam, een teraardebestelling plaat» van een ingezetene, waarbij de metselaar l. de K. aldaar assisteerde. Deze was n.I bel»t met het plaatsen van de kist in den kelder. Even nadat de familie en belangstellenden zich van het graf hadden verwijderd, kwam nog iemand een blik in het graf slaan «n deze constateerde toen, dat K., die zich nog in den kelder bevond, een lint van een krans af- scheurde, dit oprolde en het in den zak stak. De man ergerde zich hierover en deed van het voorgevallene aangifte bij de politie, met het gevolg, dat K., die zich op 5 Augustus j.1. voor den Rotterdamschen politierechter wegens diefstal te verantwoorden had, tot een maand gevangenisstraf werd veroordeeld. In hooger beroep terecht staande, ontkende K., dat hij de bedoeling heeft gehad, zich het lint toe te eigenen. Dit was volgens zijn beweren bij het verleggen van den Irans door het schuren langs de schroeven afgt scheurd. Deze bewering was, naar de advo caat-generaal, mr. de Visser, opmerkte, in strijd met de tegenover den politierechter af gelegde bekentenis. Spr. achtte gezien bet ergerlijke van dit feit, de opgelegde straf juist en concludeerde tot bevestiging daar van. De raadsman van verdachte, mr. R. J Philips hield in deze zaak een uitvoerig plei dooi en betoogde, dat z.i. hier een verkeerd- wetsartikel n.f. art. 310 W.v.S. (diefstal) In plaats van art. 149 W.v S. (grafschennis) is ten laste gelegd. Mede voerde pleiter aan. dat hier geen ver oordeeling zou kunnen volgen, omdat *en krans, als de onderhavige, als „res nullius" moet worden beschouwd. Immers de erven kunnen hierop geen recht doen gelden. Deze stelling werd door mr. De Visser Mf repliek bestreden op grond, dat een krans be stemd voor overledenen, wordt besteld en ge accepteerd door bepaalde personen, die der halve eigendomsrecht daarop kunnen doen gelden. Bij dupliek zeide mr. P. Philipps, dat bij deze zaak dermate interessant achtte, dat bij hoopte dat zij aanleiding zou kunnen geven tot cassatie, opdat de Hooge Raad, een aTest zou kunnen geven. Het hof bepaalde de uitspraak op 4 Dec a.s. DE ZAAK „PATRIA" VOOR DE RECHTBANK. Directeuren in vrijheid gesteld. Gisteren is voor de raadkamer van de rechtbank te Rotterdam behandeld het verzoek van den officier van justitie tot gevangenhouding van de beide direc teuren van de verzekeringmaatschappij Patria te Rotterdam, die verdacht wor den o.m. van bedriegelijke bankbreuk en die onlangs in bewaring zijn gesteld. Na langdurige pleidooien door de raads lieden van de verdachten, is het verzoek van de officier van justitie afgewezen en gelastte de rechtbank de invrijheid stelling van den eenen verdachte. De andere directeur, die Duitscher is, ie onmiddellijk aan den vreemdelingen dienst overgeleverd, zoodat hij, zij het dan uit andere hoofde, van zijn vrijheid blijft beroofd. Een bloemenhandelaar uit Rijswijk was op weg naar een bruiloft en had uit dien hoofde zijn beste pak aangetrokken. 28^ jaar gevangenisstraf. De Bossche rechtbank wee§ heden vonnis in de Ossche strafzaken die op 7 November j.1. werden behandeld. Wegens de inbraak bij A. v. Gaal te Langenboom in den nacht van 29 op 30 Juli 1933 en bij A. Mensink te Reutum. gem. Tubbergen, in den nacht van 19 op 20 Augustus 1933 en wegens den roof overval op P. Verhoeven te Loon op Zand in den nacht van 8 op 9 Februari 1935 werd de 32-jarige landbouwer A. J- Hendriks (Dikke Toon de Soep) tegen wien 10 j. gevangenisstraf was geëischt en de 35-jar. voerman L. Vos tegen wien het O. M. 12 jaar had geëischt. veroor deeld tot 10 jaar gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde 6 verdachten van den roofoverval op den kassier der boerenleenbank A. Otten te Maren, Sf0" pleegd op 8 September 1930, n.1. den 30- jarigen M. A. v. Orsouw tot 4 jaar gevan genisstraf eisch 6 jaar den 37- jarigen M. J. de Reuver tot 5 jaar g«' vangenisstraf met aftrek van voorar rest eisch 6 jaar den 35-jarig«n J. J. v Berne (Koosje) tot 5 jaar met af trek van voorarrest eisch 2 jaar den 43-jarigen L. L. de Reuver (de Kip' penkoning) wegens medeplichtighei" tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest eisch 4 jaar den 32-jarigen koopman I* v' Orsouw (het Schoentje) wegens mede plichtigheid en heling tot 1 jaar gevan genisstraf met aftrek van voorarrest eisch 3 jaar en den 44-jarigen G- J- Vei hoeven uit Aalst wegens uitlokking en heling tot '2 jaar gevangenisstraf me aftrek van voorarrest. Eisch 3 jaar.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10