Aqwda HEERMUGOWAARD STOMPETOREN GOEDE VANGST VAN ONZE POLITIE. Een serie diefstallen en inbraken vermoedelijk opgelost. Twee verdachten gear resteerd. rijwielpadvereeniging Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. In de Oude Doelen tot en met 24 Nov., eiken dag 1—5 (Zondag 10—5) tentoonstel ling Kunst zij ons doel. Tot ai met 27 Nov. eiken dag 104 uur, Stedelijk Museum, tentoonstelling van wer ken van Koos Stikvoort en J. de Wolf. Bioscopen. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Lady- Killer (hum., sens.); hoofdrollen James Cagney en Margaret Lindsay. Toegang bo ven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnum mer Helden van onzen tijd (dram. sens hoofdrol Wallace Beery. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Wereldsche vrouwen (real.)hoofdrollen Ann Harding, Sari Maritza, Robert Young. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 21 November. 8 uur, De Unie, viool-recital Joh. Blok; aan den vleugel Jan Couvee. 8 uur, Harmonie, propaganda-avond voor Nazorg. 8 uur, voortzetting ledenvergadering V. V. V. Heiloo. EISCH IN PROCES-MEISSEN. Heel zware straffen. De procureur-generaal ei6chte in het proces tegen den bisschop van Meissen c.s. de volgende straffen. Tegen den bis schop mgr. Peter Legge en diens broer dr. Th. Legge ieder 5 jaar tuchthuis straf, vijf jaar eerverlies en R.M. 140.000 boete subs. 140 dagen tuchthuis. Tegen mgr. Soppe eischte hij 2 jaar gevange nisstraf en R.M. 50.000 bcxte. De tijd, welken de drie beschuldigden in voorloopige hechtenis hebben door gebracht, zal in mindering worden ge bracht. Voorts heeft het O. M. de ver beurdverklaring geëischt van de in be slag genomen obligaties ter waarde van 95000.—. Tegen August Klein eischte het O. M. 6 maanden gevangenisstraf, welke deze inmiddels reeds in voorloopige hechte nis heeft doorgebracht. 'JrCOlHHCWMlf HtPittPS Arm verloren ten gevolde van een roestigen spijker. Een lichte onvoorzichtigheid heeft voor de vrouw van den spoorwegbeambte O-, te Heerhugowaard zeer ernstige gevolgen ge had. Enkele dagen geleden verwondde zij zich aan een spijker, doch lette er verder niet op, toen de wond begon te zwellen. Plotseling verergerde de toestand en kreeg mevr. O. last van hooge koortsen. De geneesheer con stateerde ernstige bloedvergiftiging en acht te overbrenging naar een ziekenhuis ge- wenscht. Mevr O. is toen naar Alkmaar ge transporteerd, waar zij in het St. Elisabeth- gasthuis werd opgenomen. Daar bleek de toestand van o'n ernstigen aard te zijn, dat de arm geamputeerd moest worden. NATUUR-RESERVAAT NOORD-HOLLAND. Duingebied „Castricum" van belang voor de recreatie. „Gedeputeerde Staten hopen het pro vinciaal duingebied „Castricum", dat zich uitmuntend daarvoor leent, geleide lijk tot een echt natuur-reservaat te kun nen doen uitgroeien, waartoe het noodig geacht wordt, thans nog de groote stroom van bezoekers daar langs en niet daardóór te leiden". Uitvoerig beantwoorden Ged. Staten in de memorie van antwoord op het algemeen ver slag der begrooting 1936, de opmerkingen der leden van Prov. Staten inzake de door de provincie aangekochte duingebieden te Bakkum, Egmond en Castricum. Het college merkt hierbij op, dat bij den aankoop de belangen der recreatie een be langrijke rol hebben gespeeld en komen met kracht op tegen de gedachte, door enkele leden geuit, dat dit doel door hen opzettelijk op den achtergrond zou worden gedrongen Zij zijn integendeel van oordeel, dat het mogelijke wordt gedaan om voor zoover vereenigbaar met de primaire belangen der watervoorziening' en een vooral in deze tij den meer dan ooit geboden zuinig beheer der provinciale geldmiddelen de terreinen aan hun mede in het oog te houden bestem ming van recreatiegebied te doen beantwoor den. Pas in 1933 is ruim de helft der terreinen in handen der provincie overgegaandaarom dient Voorkomen te worden, dat door over haasting met eventueel te nemen maatrege len, wellicht onherstelbare schade aan het landschap wordt toegebracht. In 1933 bedroeg de oppervlakte van het recreatiegebied rond 1526 H.A., thans in 1935 is deze oppervlakte 3275 H.A. Ten einde het landschapsschoon zooveel mogelijk in stand te houden hetgeen mede het doel is geweest bij den aankoop van dit duingebied en tevens zooveel mogelijk tot zijn recht te laten komen, is voor „Castri cum", naast een meer beperkt tijdvak van openstelling, een eenigszins hoogere toe gangsprijs vastgesteld dan voor de andere terreinen. PROVINCIALE WEGEN IN NOORDHCLLAND. Eenige wegen rond Alkmaar. Blijkens de Memorie van Antwoord over de begrooting voor 1936 van het Wegen fonds, is van het 345 km. lange wegennet voltooid, 75 km. in uitvoering en 100 km. in voorbereiding. Aan de wegen is tot 1 O- tober j.1. een bedrag van rond 23.250.000 ten koste gelegd. Aangezien de praktijk leert dat geen vrees behoeft te bestaan, dat de in 1930 gemaakte raming van 36.250.000 zal worden overschreden, zullen de totale kosten van het nog niet afgewerkte gedeelte ongeveer 13.000.0000 bedragen. De weg Heiloo—Egmond aan de Hoef is bij de jongste herziening van het Aanvul lend Wegenplan, in dat plan opgenomen. Het onderhoud van tertiaire wegen komt naar het oordeel van Ged. Staten niet in aanmerking om in werkverschaffing te wor den uitgevoerd. Met aanleg en verbetering is het een ander geval. Zoo is de verbe tering van den weg GraftGroot-Schermer Noordervaart in de Rijkscommissie van Advies voor de Werkverschaffing aan hangig gemaakt door het bestuur van den Noordeindermeerpolder. De commissie heeft besloten een gunstig advies uit te brengen aan de regeering voor wat betreft het ver- leenen van subsidie in de arbeidsloonen, doch een verzoek om een bijdrage aan het Werkfonds niet te steunen, aangezien zij van meening is, dat het waterschap, mede door de vermindering van onderhoudskosten in de toekomst, de bijkomende kosten zelf kon dragen, door het aangaan van een geldleening, af te lossen in l.m. 8 jaren. Ged. Staten waken zooveel in hun vermo gen is tegen de lintbebouwing. Woensdagavond sprak voor een goed bezochte vergadering in café Renses de heer v. d. Weide voor de N.S.B. De heer van Leeu wen begroette met een korte rede de aanwe zigen. Hij noemde het propagandawerk voor het nat.-soc. geen gemakkelijke taak en vond het begrijpelijk, dat b.v. een bond als Landbouw en Maatschappij zooveel sneller groeide, daar men op dat gebied van hart tot hart sprak. In de N.S.B. wendt men zich echter niet alleen tot de boerenbevolking, doch tot iederen Nederlander. Spr. noemde het ideaal van zijn beweging een reactie op den be- staanden maatschappijvorm, die in zijn oog niet langer recht van bestaan heeft. Het stel sel door de liberalen gehuldigd, dat ieder voor zichzelf moet zorgen, achtte hij uit den booze, evenals de samenstelling van gemeen teraden en het parlement. Eén moet de ver antwoordelijke hoofdpersoon zijn, die de ab solute leiding heeft, bijgestaan door leden be gaafd met verstand van de verschillende be drijven. De toestand van thans, dat men de verantwoordelijkheid steeds van den één op den ander schuift, wat spreker aantoonde met eenige voorbeelden, zou in den toekomst staat niet meer bestaan. Hij was er zich van bewust, dat, toen het de boeren goed ging, het den boerenarbeiders nog wel aan het een en ander ontbrak, doch dat zou zich ook moeten wijzigen. Als steenfabrikant had hij in zijn zaak ondervonden, dat men met hooge loonen, en dus vermeerderde koop kracht, in grootere huizen kon wonen, en meer werk in de boerderijen kon laten ver richten, wat het bedrijf ten goede was geko men. Door ordening in de bedrijven te bren gen en met elkaar, inplaats van tegen elkaar te werken, zou verbetering worden bereikt. Van de vakvereenigingen en de werkgevers bonden had spreker weinig goeds gezien. Geschillen moeten volgens de wet van het recht opgelost worden en spreker kon de be stuurders niet bewonderen en gaf met voor beelden aan, dat men niet altijd eerlijk te werk ging. Spr. wenschte niet altijd alles met het verstand opgelost te zien, het hart moest sterker spreken en dadelijk handelen. Thans ging alles veel te langzaam, het de mocratische stelsel is er één waar enkel ge praat wordt. Werkloosheid was een gevo'g van dat stelsel. Spr. zou de stempellokalen liever op de markt zien, dan in de zijstraten, opdat de werkenden leerden, dat allen zullen moeten offeren om verbetering te krijgen. Met een krachtige opwekking om zich op te geven als lid van de N.S B. besloot de spr. zijn gloedvolle'rede. Na de pauze, waarin een collecte werd gehouden en lectuur werd aangeboden, be handelde spr. uitvoerig eenige vragen. Bij het Plan van den Arbeid, dat spreker zeide niet te kennen, stond hij lang stil. Plannen blijven plannen,, gewoonlijk komt daar niets van, was zijn eindconclusie. Het margarinevraagstuk onderwierp hij aan een streng oordeel en betreurde dat ons goede product voor kunstboter plaats moet maken. Het bankgeheim vond spr. een groot schandaal. De banken moeten z.i. onder toe zicht van den Staat gebracht worden. Spr was ervan overtuigd, dat, wanneer eenmaal het nat.-soc. de macht had, de kapitaalkrach tigen aangesproken zouden worden. Over het Jodenvraagstuk wenschte spr. niets te zeggen. Men mag Ita'ië en Duitsch- land en het daar heerschende stelsel niet met Nederland en het nat.-soc. hier vergelijken Het hypotheekvraagstuk zou in den nat.-soc Staat niet meer bestaan. Aan het eind zijner beschouwingen wees spr. erop, dat men geen geheime leden wenschte. Ieder die mee wil strijden, moet er voor durven uitkomen. Op verzoek van mr. van Leeuwen verlie'en eenige personen die niet het Wilhelmus in deze vergadering wilden zingen, de zaal. üaatste betichten (Ongecorrigeerd 1 ZITTING TWEEDE KAMER. Militaire pensioenwetten Hedenmiddag vergaderde de Tweede Kamer. Aan de orde zijn de militaire pensioenwetten (wijziging en aanvui ling). De heer Duymaer van Twist (a.r.) maakt bezwaar tegen opheffing van den pensioenraad, welke slechts weinig be- zu niging beteekent. De heer Schaepman (s.d.a.p.) kon zich daarentegen wel met het voorstel ver- ee> igen, wat dit punt betreft Spr. ont wikkelt echter andere bezwaren, aan gaande gelijkmaking der regelen voor verlies van pensioen voor militairen met die voor burgerlijke ambtenaren. De heer K. ter Laan (s.d.a.p.) acht den pensioenraad een nuttig lichaam. Spr. betwijfelt of er veel bezuiniging wordt verkregen. Overigens zouden volgens deze wet burgerlijke en militaire amb tenaren volkomen gelijk moeten staan De heer Tilanu6 (c.h.) betoogt, dat het verschil der functies van burgerlijke ambtenaren en militairen ook hier tot uiting moet komen. Het overgaan der beslissing over pen sioenaanspraken van den minister naar den centralen raad van beroep acht spr. een vérbetering. DE PRINSES IN DUITSCHLAND. Voor een kort familiebezoek- Naar wij vernemen, heeft prinses Juliana zich heden voor een kort familiebezoek naar Duitschland begeven waar H. K. H. de gast zal zijn van den vorst en de vorstin von Bentheim te Burg-Steinfurt. Zooals be kend, is de vorst von Bentheim een neef van wijlen H. M. de koningin-moeder. ONDER VRACHTAUTO EN GEDOOD. Tengevolge van het niet opmerken van het richtingsignaal van een op weg naar Gouda zijnde vrachtauto van den bodedienst Stolk van Gouda op Rotterdam is hedenmorgen de 36-jarige gehuwde vrouw E. M. v. Looy v Doorn uit Bleiswijk, die per rijwiel op weg was naar Gouda bij een kruising van den hoofdweg nabij Gouda door de vrachtauto gegrepen. De vrouw viel en kwam met het hoofd onder de achterwielen van de auto terecht. De ongelukkige was op slag dood. Het lijk is overgebracht naar het ziekenhuis te Gouda. De vrachtauto is in beslaggeno men. DOODELIJKE VERGIFTIGING DOOR BAKPOEDER. De politie te San Francisco stelt een on derzoek in naar 20 vergiftigingsgevallen, die zich in de afgeloopen veertien dagen heb ben voorgedaan na het gebruik van een be paald soort bakpoeder. Tot nog toe bleek volkomen zeker dat drie doodelijke gevallen en dertien gevallen met ernstige ziektever schijnselen daaraan geweten moesten wor den. Het bakpoeder werd in enkele winkels voor zeer lage prijzen verkocht. De politie arresteerde twee verkoopers en richtte een waarschuwing *ot de huisvrouwen. ENGELSCH STOOMSCHIP IN NOOD. Nederlandsche sleepboot op zoek. Gemeld wordt, dat het Engelsche s.s. „Sheafbrook" hedennacht op 110 mijl Oost-Zuidoost van de Tyne in nood verkeerde, doordat bet lek was ge sprongen. De radio was ouiten werking geraakt. Het laatste van het schip opge vangen bericht meldde, dat het gevaar lijke slagzijde maakte aan bakboord. De sleepboot „Witte Zee" van Smit Co., die van Yarmouth is uitgevaren om assisten tie te verkenen, heeft het schip nog niet kunnen vinden. De „Sheafbrook" meet 2x70 bruto ton. Het schip werd in 1924 gebouwd. HET GEHEIMZINNIGE DRAMA VAN DE GALAPAGOS- EILANDEN- De ontdekkingsreiziger dr. von Hagen, die aan boord van het s.s. „Santa Marga- rita" te New York is aangekomen, heeft, naar hij mededeelde, op het tot de Galapa- gosgroep behoorende eiland Santa Cruz (Indefatigable) het skelet van een man ge vonden. Het goed geconserveerde geraam te lag in de Tortugagolf, in de nabijheid van het strand, en men neemt aan, dat het van den op raadselachtige wijze verdwenen Robert Philipson, een der metgezellen van de veelbesproken barones Wagner is. Inboorlingen van het nabijliggende Chatham-eiland beweren, dat Philipson of vermoord is, waarbij men zijn lijk in de Tortugagolf wierp, öf in een kleine boot de zee op gezonden is. Voor deze tweede mogelijkheid zou het feit spreken, dat de vindplaats van het skelet ligt in de directe stroomingsrichting met het Charles-eiland, waar de barones en haar metgezel destijds het fatale Zuidzee-paradijs stichten De snelle ontbinding van het lijk kan verklaard worden door de aanwezigheid van millioenen vogels en vliegen, dig zich voeden met den afval van de op deze eilandengroep beoefen de schildpaddenvangst. Een andere veronderstelling is, dat het gevonden geraamte dat is van den ver dwenen Duitschen natuuronderzoeker Ca- millo Ihle uit Dresden. Hij bezocht de Ga lapagos-eilanden in December 1931 en keerde van een bergtocht niet meer terug. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEZN. AMSTERDAM, 21 Nov 1935 Op de hecen gehouden aardappelenmarkt waren de priizen onveranderd. DOODELIJK ONGELUK. Hedenmiddag om half vier heeft bij het bouwwerk der overdekte Bad- en Zweminrichting een doode- lijk ongeval plaats gehad. Een betonwerker, werkzaam op een der steigers nabij 't dak i6 door tot nu toe nog niet opgehelderde oorzaak naar beneden gevallen en zoo zwaar gewond, dat hij weldra xverleed. Nog nader vernemen wij, dat het de ongeveer 21-jarige B. Jucken, wonende alhier, was. Hij was bezig het dak schoon te maken en is toen op totaal onverklaarbare wijze naar beneden gestort van een hoogte van ongeveer 9 M. Niemand heeft het ongeluk zien gebeuren. De ongelukkige werd zwaar ge wond. Direct is dr Maats gewaar schuwd, die onmiddellijk kwam. Hulp kon echter niet meer baten. Bijzonderheden ontbreken nog. Het is de Alkmaarsche politie gelukt, de hand te kunnen leggen op twee per sonen, die verdacht worden van een serie inbraken, welke den laatsten tijd in onze stad zijn gepleegd. De beide ver dachten, die reeds een gedeeltelijke be kentenis hebben afgelegd, zijn opge sloten in het Huis van Bewaring alhier, terwijl het onderzoek inmiddels wordt voortgezet. Gedurende de laatste maanden werden in Alkmaar op regelmatig terugkeerende tijden diefstallen gepleegd of werden pogingen daartoe gedaan. Zoo herinneren wij in dit verband aan de inbraak in de sigarenfa briek der firma Helling aan de Spanjaard straat, waar een partij sigaren, koffie, thee, dranken en eenig geld werd ontvreemd; aan die in het kantoor der Texaco aan het Kwakelpad, waar de buit slechts uit een aantal postzegels bestond, en aan die in het kantoor van den houthandel Bierdrager, waar de brandkast leeggehaald werd en een bedrag van 200 werd meegenomen; voorts aan 'n poging tot inbraak in het r.-k. lyceum alhier en aan de inbraak in het filiaal van de Gruyter in de Langestraat. waar welis waar niets kon worden meegenomen, maar waar wel serieuze pogingen waren gedaan, om de brandkast, die ongeveer f 1500 be vatte, te forceeren. De politie stond voor een moeilijke taak, maar zij heeft wekenlang dag en nacht ge speurd en meende tenslotte een spoor gevon den te hebben. Dat spoor werd daarna zorgvuldig ge- volgdi en na een zeer langdurig en nauw keurig onderzoek kon de Alkmaarsche re cherche overgaan tot de arrestatie van twee personen, een Alkmaarder en een, die hier tijdelijk gevestigd is. n.1. de 25-jarige v. d. W. en de 30-jarige H. Beiden werden over gebracht naar het bureau van politie en aan een voorloopig verhoor onderworpen. Al spoedig was een gedeeltelijke bekente nis het gevolg van dit verhoor en tenslotte werd door hen bekend, dat zij zich schuldig gemaakt hadden aan eenige van de reeds genoemde inbraken, n.1. die bij de firma Helling, bij de Texaco en bij het r.-k. Lvceum. Beide verdachten zijn gisteren naar het huis van bewaring overgebracht, terwijl in- tusschen het onderzoek wordt voortgezet in verband met de to* nog toe nog niet opge helderde inbraken. WINKELSLUITINGSWET. In verband met de St. Nicolaasdrukte mogen op grond van bovengenoemde wet alle winkels vanaf Maandag, 25 November 1935, tot en met Donderdag, 5 December 1935 eiken werkdag ge opend zijn van des voormiddags 5 tot des namiddags 10 uur. Te Alkmaar mo gen alle winkels op Zondag 1 December 1935 den geheelen dag geopend zijn. Weet&eucftt DE KOE WERD PLOTSELING ZIEK. Gistermorgen deden zich bij een koe op de veemarkt zulke vreemde ver schijnselen voor, dat het dier, hetwelk vermoedelijk door een ziekte in den kop was getroffen, niet langer op de vee markt kon verblijven. De koe is per veeauto naar het abat toir overgebracht. WORDT IR. MINDERHOUD ONDERDIRECTEUR VAN DEN WILHELMINAPOLDER? Naar „De Zeeuw" meldt, is tot onder directeur van den Wi'.helmina-polder op Zuid-Beveland benoemd ir. A. Minderhoud, thans inspecteur van den Wieringermeer- polder te Alkmaar. Naar wij vernamen is deze benoeming wel tuist, maar heeft de heer Minderhoud deze nog met geaccepteerd. Of hij dit wel zal doen, hangt af van een bespreking welke hij inzake zijn positie nog met den Raad van Commissarissen van genoemden ooider heeft aangevraagd. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoote mej. A. D. wAil ver'oskundige, werkzaam in het \v uhelminagasthuis te Amsterdam, slaagde bij het aldaar gehouden examen voor het di ploma verpleegster Witte Kruis. NOORD KENNEMERLAND". Algemeene ledenvergadering. In gebouw „De Unie" vergaderde gister avond de rijwielpadvereeniging ,.Noord- Kennemerland De voorzitter, mr. J. P. Bosman, heette m zijn openingswoord de aan wezigen welkom, waarna spr. eraan her i innerde, dat de Ver thans haar derde rij wielpad rijk is, n.1. dat te Castricum en Limmen. Nadat de notulen waren voorgelezen werden eenige ingekomen en verzonden stukken besproken. Zoo was b v gevraagd aan de Bouw Mii ?"2en aan Zee en aan het prov watei le.dingbedr.jf om een rijwielpad te mogen maken van de Franschman door de duineï naar „Dumvermaak" De Bouw Mij had pedgunstig geantwoord, het prov water- leidingbedrijf had nog niets van zich laten hooren zoodat deze kwestie nog niet tot een oplossing was gekomen en W vanWAlk™een brief gezonden naar B dp c 1 x waarin gevraagd werd de „dO subsidie welke voor 1935 inge houden was weer te plaatsen op de be grooting voor 1936. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 21 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 22 November: Zwakke tot matige wind uit oostelijke rich tingen; zwaar tot half bewolkt; waarschijn lijk weinig of geen regen; iets kouder de.? nachts. Weeroverzicht. De hooge druk in het noordoosten van h« waarnemingsgebied is in zijn kern een wet- nig in beteekenis afgenomen. Ook over een- traal-Europa heeft hij thans minder te be- teekenen. Daarentegen breidde hij zich uit over het noorden van de Britsche eilanden. Het weer is in het hooge drukgebied over het algemeen rustig. In de randstaten komt matige vorst voor, lichte vorst wordt aange troffen in Polen, Scandinavië en het Duit- sche middelgebergte. Een depressiekern bevindt zich over de Golf van Biscaye, waar krachtige winden worden gemeld. Over zuid-Frankrijk daal! de barometer flink; het weer in geheel Frankrijk staat onder invloed van dit lage drukgebied. Zware regens vielen in Mar- seille, Lyon en Dyon; terwijl ook heden morgen het weer op tal van plaatsen regen, achtig was. Sedert gisteren is de tempera tuur over Frankrijk belangrijk gedaald Ver ten westen van Ierland bevindt zich weer een nieuwe depressiekern, welke waarschijn lijk in zuid-oostelijke richting af zou glijden Er mag worden verwacht, dat de wind ten onzent uit oostelijke richting zal blijven waaien. Een geringe bewolkingafneming is waarschijnlijk, daarbij zal de nachtelijke temperatuur wat dalen. De regenkansen zijn betrekkelijk klein. De heer Zeiler merkte op, dat het waar schijnlijk op een misverstand berust, als de afd. Heiloo klaagt over een slecht onder houden rijwielpad met als argument, dat in Bergen (weg FranschmanEgmond) zoon prachtig nieuw pad aangelegd wordt; met laatstgenoemd pad heeft de rijwielpadver. niets te maken. Hierna las de secretaris het jaarverslag voor over 1934, waarna ook de rekeaag en verantwoording van den penningmeester over 1934 werd behandeld. Dank werd gebracht aan de kascommissie. Tot leden van de financieele commissie tot het nazien ter rekening over 1935 werden benoemd Je heeren Kluitman, v. d. Hoek en Leven. Herkozen werden wegens periodiek af treden de heeren mr. J P. Bosman te Alk maar, W. Bruul te Heiloo en S G L. F baron v. Fridagh te Schoorl, die allen hun herbenoeming aanvaardden. Als propaganda-middel voor het komende seizoen had het bestuur gedacht aan de mogelijkheid om de leden der vereeniging te verzekeren legen ongevallen op rijwiel paden, een middel, dat allerwege door de vergadering werd goedgekeurd en waartoe althans in principe besloten werd. Verder zal getracht worden door het houden van een verloting propaganda te maker, voor de vereeniging. De heer L e y e n merkte op, dat op 11 Dec. a.s. te Bergen in de Ruftende Jager vanwege de A. N. W. B. een propaganda avond wordt gehouden en spr. aaviseerde dat de rijwielpadvereeniging aan dezen avond haar medewerking zou verleenen. Aldus werd besloten. De heer J u d e 11 pleitte voor een gesa larieerd propagandist, die goed mei de ver- eenigingstoestanden op de hoogte is en die zich representatief kan voordoen. Baron v. Fridagh voelde veel voor een slagzin in de bladen, welke z. i. veel pro- pagandistischer waarce heeft. De heer Zeiler vroeg of het bestuur niet wat kon bereiken, daar, waar de door de overheid aangelegde rijwielpaden voor de njwieiers gesloten blijven. De argumente.' brandgevaar en kalkarmoede in de duiner melden volgens spr. ge^j steek en mogelij zou de vereeniging in deze door het indienei van een request ietr kunnen bereiken. Daar de rondvraag niets afleverde, sloc' de voorzitter met een kort woord van dan' de vergadering. HEROPENING BANKETBAKKERIJ Maison Luidinga, Kennemerstraatweg 7. v u' ^aterda8 de reeds lang bestaand. Zu heropenen. De ruime sorteering doozen chocolade, marsepain en verder alles wat in een banketbakkerij van standing is te vindei: is vanzelfsprekend goed aangevuld en clientèle zal dan ook, evenals voorheen, deze zaak naar genoegen slagen. NIEUWE BREIMACHINE. Bij de fam. van Besuyen en Co Mient 1, is sinds eenige dagen «c nieuwe breimachine geïnstalleerd, welk van groote practische waarde is. Voora nu de tijd is gekomen, dat de dame allerlei wollen artikelen willen makei om deze op Sint's verjaardag aan vrien den en kennissen cadeau te doen, lijk on6 deze nieuwe installatie van m(' groot nut. Want het gebeurt maar al vaak, dat men wèl wol koopt, doch d; men om de een of andere reden niat staa. ie het gewenschte product a®'* 1 maken En dan brengt deze machine u komst, want binnen betrekkelijk k0', ten tijd wordt hierop alles gefabriceer' wa, anders met de hand gedaan wor<' Wij raden de dames aan van del machine kennis te nemen. di in

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2