DE LAATSTE LES VAN LANGELOT bergen broek op langendijk' limmen koedijk egmond binnen de streek schagerbrug castricum Wij kunnen dan ook niet anders dan met de,, voorzitter in zijn sluitingsrede mede zeg- tasper en Maraike hebben den avond maakt tot een waren feestavond. ®Tot bestrijding der onkosten werd in de nauze een taart verloten, welke werd gewon- L door mej. wed. Peereboom. Het muzikale gedeelte berustte in handen de heeren Stammes en v. Twuyver, die !frh uitstekend van hun taak kweten. Een dansje besloot den avond. Afd. Bergen Witte Knrs. Dinsdagavond had onder voorzitter- cthap van ^en beer Taapken in het Oranje hotel een algemeefte ledenvergadering plaats r afd Bergen van de Noordhollandsche ïereeniging.,.H«t Witte Kruis" Mededeenng werd gedaan van een schrij ven van mevr. Baretta. waarin zij mededeel- L wegens veelvuldige verhindering tot bij- °foning der vergaderingen, voor haar be urslunctie te moeten bedanken. s voorzitter bracht mevr. Baretta dank oor de diensten, welke zij aan de vereeni- V ine had bewezen en stelde mevr. Voüte ^ndida*'' die in verband met haar toezicht c jjj vacantie-kolonie's van het Centraal Tjuotschap, in de functie van bestuurslid 00 haar plaats was. De voorzitter verzocht indien men candi- daten wenschte te stellen, het bestuur hier- voor de volgende vergadering tijdig in kennis te stellen. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten voor de malariabestrijding een geldelijke bijdrage te verleenen van 25. Vervolgens las de secretaris het adres voor aan den gemeeneraad gericht, waarin werd verzocht een eenvoudig badhuis te bou wen aan of bij het gemeentelijk wijkgebouw, dit in te richten en aan de vereeniging in ex- plditatie te geven, waarvoor de vereeniging bereid was gedurende 10 jaar een rente van 200 per jaar te vergoeden. Dit verzoek zal bij de gemeentebegrooting worden behandeld. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering der vereeniging Het Witte Kruis werden gekozen de heeren L. Monnier en F. Otten. Hierna werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering behandeld. Bij de rondvraag vroeg de heer van den Berg of nu de verplegingsartikelen behoor lijk werden teruggebracht De voorzitter antwoordde, dat van d-; wijkzuster geen klachten waren en in het terugbezorgen der artikelen verbetering was gekomen. De lieer Jimmihg drong er wederom op aait, dat in de avonduren gelegenheid werd gegeven vei*p1e£fh£Saftfkélért aan het wijk- gebouv, af te halen De voorzitter merkte op, dat niet over al len tijd van de wijkzuster kon worden be schikt. De heer Witte deelde mede, dat hij inder daad buiten de vastgestelde uren, meerma len door de zuster was geholpen. Besloten werd de zaak te laten zooals ze thans is. Tenslotte deed de voorzitter mededeeiing van de uitgegane circulaires aan de leden die bedankt hadden en aan degenen, die hun contributie niet hadden betaald. Goedkoope groenten. De genomen proef met het beschikbaar stellen van goedkoope groenten mag in deze fe meen te geslaagd heeten. Aan de uitvoering leefden eenige bezwaren, waaraan thans te gemoet gekomen is. De volgende week zal het afhalen van groenten niet meer bij de om beurten aange wezen groentenhandeiaren plaats hebben, doch hiervoor een centraal punt worden aan gewezen. De gemeente heeft hiervoor de opslag plaats van den heer W. Rampen an die Ruïnelaan gehuurd. De groentenhandeiaren blijven ingeschakeld, terwijl, nu een goede controle mogelijk is geworden, voor voldoen- 1 voorraad groenten en meer verscheiden heid gezorgd kan worden. Duim afgeknald. Maandagavond had het dienstmeisje der familie V. aan den Meerweg bij het uitstap pen uit een autobus van de lijn Alkmaar Bergen het ongeluk door het dichtwaaien van het portier met haar duim bekneld te raken met het gevolg, dat dit lichaamsdeel voor een groot gedeelte werd afgeknepen. De nieuwe brug. De nieuwe brug welke het Geestmer ambacht in deze gemeente heeft gelegd, ls een zeer groote verbetering voor het verkeer. Ter plaatse was een breede weg de brug, welke voorheen 3.50 M. bi'eed was, was hierdoor heel gevaar- bjk. Nu js (je breedte niet minder dan "•*0 M. Deze brug is uitgevoerd en ont worpen door den opzichter van den pol- jjer. den heer Tauber. Het bestuur en hoofdingelanden hebben het werk vóór e vWgadering bezichtigd en men was haniem zeer tevreden. De uitvoering van het werk heeft weken geduurd. Winkelweek. St kt W'Hfcehersvereeniging heeft voor de ,.n 'f^aas een actie op iouw gezet voor *n winkelweek. l" commissie voor uitvoering zijn ge- la»r i r. eeren J Stuifbergen, Jac. Metse- mandeur Jnappel' D' van Til en P- C°m' Polderbestuur. Polder bestuur van den Groot-Li mmer- alhier J^ozen de heeren A. Dijkman, J- Sanders te Akersloot. W oen ei Einde kookcursus. ^oollcUi^Wddag werd in een der c'en kookfnro laatste les gehouden van Bakker v ,n o8 0nder leiding van mej. A. C. dames u/»« i ?stSefcst, waaraan door 23 toe was 'rpnr, 1en°men Het initiatief hier- kenomen door den heer P. Hart, bij gestaan door de dames ButterGrim en Davids Wortel. De cursus ging uit van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw en het doel was: op eenvoudige en goed koope wijze een goede voeding te verkrijgen. Den heer Hart was aanwezig om deze n ll'6 'f9 *e s'u'len bracht dank aan mej. Bakker voor de aangename en prettige wijze van les geven. Dit bleek ook nier uit, dat mcn eindigde met hetzelfde getal als waar mede men begonnen is. Spr. hoopte dat de deelneemsters in de practijk er resultaat van mogen hebben. Dank werd gebracht aan tr.evr. Stuffers voor den bijstand inzake het materiaal, en aan mevr Zwetsman—de Geus, de penningmeesteres. Mevr. Stuffers dankte namens de cur sisten mej. Bakker voor de prettige leiding, waarvoor zij haar een klein geschenk aan bood. Mej. Rakker dankte voor die prettige wer king en de vriendelijke woorden van den heer Hart. Deze besprak nog het oprichten van een cursus voor het bereiden van voedsel voor zieken en zwakken, waarvan de wenschelijk- heid door mei. Bakker onderstreept werd en waarvoor aller medewerking werd in geroepen. Grasverpachting en landverhuring. Woensdagmiddag werden door de ge meente publiek voor den tijd van twee jaar verhuurd een zestal perceelen grasgewas voor totaal 13.60. Bij de landverhuring, eveneens voor den tiid van twee jaar, was één perceel van het algemeen armbestuur van Wimmenum ,,de Sussenkrocht", dat verhuurd werd aan C. Roosloot voor de som van f 50. Verder 6 perceelen van de gemeente: ..De Suikertjes", gehuurd door B Glorie voor 80; „het vierde Weidje", Jac. de Waard, f 15; „Het half gras'- en een ge deelte Nofweg, Jac de Waard, f 22: ,.óe Zeven Horn", Fr. Tervoort, 42; „de Lijn koeken" Teun Zwaan, 12; „de Doelen", Joh. Te/voort, 15, totaal opbrengst 186 tegen 226 in 1933. Tegelijk werden ook de wegen van het Waterschap de Oningepolderde Landen verhuurd in 29 perceelen, welke opbrachten f 55,60. Bloemkool. De aanvoer van bloemkool is juist groot genoeg om aan de vraag voor dit artikel te voldoen en om den prijs te handhaven. Dage lijks passeeren 100 tot 200 schuiten de vei ling. Indien de vorst voorloopig wegblijft, wat de tuinders vurig hopen, blijft deze aan voer voorloopig nog wel bestendigd. Woonwagen door de ruiten. Donderdagmiddag j.1. trachtte het paard van een pasaeerenden woonwagen zijn zwa- ren last over de z.g. grooten bfug alhier te trekken. Biina gekomen tot het hoogste punt, bleken de krachten van het dier tekort te schieten, met het gevolg, dat paard en wa gen achteruit tegen den koepel van hotel Het wapen van de Zijpe terecht kwamen. Daarbij drukte de bovenachterkant van den woonwa gen een groot ruit van den koepel in. Overi- gene liep het ongeval goed af. De woonwa gen werd slechts licht beschadigd. Voor den heer Kuiper, eigenaar van ge noemd hotel, echter een schadepost, omdat de woonwagenbewoners hun weg vervolgden zonder de veroorzaakte schade te vergoeden Schoolvoeding. De heeren T. Hellinga en E C. v. J Vijgh hebben bij en W. de volgende vragen ingediend, welke zij deden vergezeld gaan van een toelichting: 1. Zijn B. en w. ook voornemens genees kundig advies te vragen omtrent het voorko men van ondervoeding bij schoolgaande kinderen. 2. Zoo ja, indien er dan van ondervoeding sprake is, zijn B. en W. dan bereid zoo spoe dig mogelijk schoolvceding toe te passen? Het antwoord van B. en W. luidt: De schoolvoeding zal alleen geschieden, indien volgens medisch advies van ondervoe ding bij de schoolbevolking sprake is. Dit wordt ingewonnen. De bedoeling is, mede de moeilijkheid van een regeling tijdens de Kerstvacantie, met die schoolvoeding bij aanvang der lessen i.a die vacantie aan te vangen. In 1935 is tot heden aan schoolvoeding uitgegeven f 417.99. Er was 1825 ge raamd, omdat men toen niet een bel.oonijke basis had, waarop een juiste raming moge lijk was. Onder het uitgegeven bedrag is een groot bedrag voor aanschaffing van borcen *n le- pelf enz., hetgeen thans niet meer noodig is. zoodat een bedrag van 600 ruim voldoende zal blijken te zijn. POLDER GFESTMERAMBACHT (OOSTERDIJK EN MOLENGEERZEN). Bestuur en Hoofdingelanden van den polder Geestmerambacht (Oosterdijk en Molengeerzen) vergaderde Woensdag met een commissie uit Ringpolder. De voorzitter was de neer Jb Kroon Jbz. Medegedeeld werd o.m.. dat bij de aanbe steding voor de olie-leverantie de Shell de laagste was. De oude machines heeft men kunnen verkoopen aan een wasscherij te Schiedam. De verkoopsprijs bedroeg f 550. Uit het Wegenfonds zal een bijdrage van 1300 worden ontvangen. De in de vorige vergadering besproken gevaarlijke situatie bij Oudorp is thans in orde gebracht. De heer van wonderen werd hiervoor dank gebracht. Bij de Reekerlanden is het niet zoo goed gegaan. Daar is de banne Warmenhuizen nog niet tot verbetering overgegaan. De heer de Groot, warmenhuizen, merkte op, dat de kosten 150 zouden bedragen. Ter plaatse bestaat geen gevaar voor over- strooming. Mocht iets gebeuren dan zot men met een zak zand voor elke kleine dui ker het gevaar kunnen keeren. De groote duiker zal in orde worden gemaakt. De heer C. Kroon, Zuidscharwoude, wilde als het 150 kostte, alles wel in orde laten maken Dan is men tenminste verantwoord. Als het kanaal op peil is, zal door den op zichter ter plaatse een kijkje worden geno men, om te zien hoe de toestand aldaar is. Vervolgens werd een voorstel gedaan door het bestuur, om machtiging te ver leenen voor een in te stellen onderzoek door prof. Scheltema naar de mogelijkheid om een duiker te krijgen bij de Noordscharwouder sluis. Men heeft thans wel verkregen, dat een duiker wordt gemaakt bij Rustenburg, en een paar schuiven te Noordscharwoude, maar dat is 80 pet. en men wilde nu probee- ren, omdat men het dichtst bij het vuur zit, of er geen kans was, ten duiker te krijgen. Verschillende heeren voerden hierover het woord. De meesten waren van oordeel, dat men met 80 pet. tevreden moest zijn. Met 8 tegen 5 stemmen werd het bestuursvoorstel dna ook verworpen. Voor stemden de heeren C. Kroon, Lammerschaag, Van Wonderen, Slotemaker en Jb Kroon Jbz. Wegens bedanken van den heer C. Kroon moest een nieuwe molenmeester worden ge kozen. Na twee vrije stemmingen en een her stemming tu3schen de heeren P. Vlam en Sier werd eerstgenoemde gekozen. De heer Vlam nam deze benoeming aan. De geloofsbrieven van de herkozen hoofd ingelanden Pranger en Groot werden na gezien en in orde bevonden. Ook die van de r.ieuwgekozen hoofdingelanden de heeren A. Kroon Jbz. te Zuidscharwoude en T. Kostelijk te Noordscharwoude. Voorzitter feliciteerde de herbenoemden. Afscheid hoofdingelanden boven de 70 jaar. Bij de rondvraag werd door den voorzit ter opgemerkt, dat dit waarschijnlijk de laatste groote vergadering zal zijn, welke de heer C. Krcon Jbz. zal bijwonen. Deze heeft gedurende 36 jaren de banne Zuid scharwoude in dit college vertegenwoor digd, wel een teeken, dat zijn werken op prijs werd gesteld. twee en twintig jaren heeft de heer Kroon over het water gegaan, tot groote tevredenheid van het dagelijksch bestuur en hoofdingelanden. Vijftig jaren had de heer Kroon zitting in de banne Zuidscharwou de. Voorzitter feliciteerde den heer Kroon met de hem door H. M. de koningin uitge reikte onderscheiding. Spr. dankte den heer Kroor. hartelijk voor hetgeen hij in het be lang van den polder had gedaan, hem toe wenschende, dat de jaren welke hem nog resten genoegelijk mogen verloopen en dat men hem nog vele malen op de vergaderin gen van het Geestmerambacht mag terug zien. De heer Kroon dankte voor deze woorden Het was hem moeilijk geweest, te bedanken, doch er is een tijd van komen en een tijd van gaan. Spr. herinnerde er aan, hoe hij als elfjarige jongen met zijn vader, die toen voorzitter was van het Geestmerambacht naar het gemaal ging. Toen stond in de herfst de Kerkewe. bijna heelemaal onder water. .Men moeat op z'n teenen loopen. Welk een verschil eji welk een vooruitgang is dat geweest. Spr. wenschte allen een goede gezondheid en hoopte, dat de aangename aamenwerking, welke steeds in deze vergaderingen aanwe zig was, mocht blijven bestaan in het belang van het Geestmerambacht. De voorzitter richtte ook eenige vriende lijke woorden tot den heer J. Ootjers, verte genwoordiger van de banne Noordschar woude, die wegens het bereiken van den 70- jarigen leeftijd moet bedanken. De banne Noordscharwoude heeft in den heer Ootjers een vertegenwoordiger gehad, waar men iets aan had. De voorzitter dankte hem voor het door hem gepresteerde. De heer Ootjers had zich nog wel krach tig genoeg gevoeld om nog eenige jaren in het bestuur samen te werken. Aangenaam heeft spr. steeds samengewerkt met allen Trotsch meeningverschillen scheidde men aan het einde van de vergaderingen toch weer als vrienden. Spr. kan gerust heen gaan, merkte hij op, want de belangen zijn bij de overblijvende heeren in zeer goede handen. De heer Skot, Broek op Langendijk, herinnerde aan de proefneming met de verhooging van het waterpeil met drie centimeter gedurende de zomermaan den. Dat is heel goed bevallen. Verder bracht spr. hulde aan den op zichter van dpn polder, den heer Tau ber, voor de zoo spoedig tot stand geko men verbetering van de nieuwe brug in de Dorpsstraat te Broek op Langendijk Spr. had alle lof over de uitvoering. De heer P. Borst huldigde eveneens den opzichter. De heer Zwart sprak de scheidende heeren nog even toe namens den Ring polder. Spr. hoopte, dat beider levens avond licht mag zijn. De voorzitter deelde mede, dat ook het dag. bestuur tevreden was over het ver hoogde peil in den zomer. Dank bracht spr. aan den opzichter voor de vlugge wijze, waarop het werk is uitgevoerd aan de nieuwe brug. Daarna sluiting. BEGROOTING NOORD-HOLLAND. Rantsoeneeriné van sprekers bij de behandeling. Met betrekking tot de wijze van be handeling van begrootingsstukken in de Provinciale Staten van Noord-Holland, voor Dinsdag 26 Nov. en volgende dagen aan de orde gesteld, is in een vergade ring van de fractie-voorzitters overeen gekomen, dat de geheele behandeling ten hoogste vier dagen zal duren en du3 uiterlijk Vrijdag 29 November zal af- loopen. Achtereenvolgens zullen worden be handeld de begrooting voor de provin cie, die van de provinciale ziekenhui zen, die van de wegen en die van de provinciale bedrijven. Dinsdag 26 November zal worden be gonnen met de provinciale begrooting. Daarover zal in eersten termijn een spreektijd worden gegeven van ten hoogste 75 minuten voor elke fractie van meer dan tien leden, 60 minuten aan elke fractie van 5 tot 10 leden, 40 minu ten aan elke fractie van minder dan vijf leden. Christelijk-historischen en anti- revolutionnairen worden als één fractie beschouwd. Repliek zal 10 minuten in beslag mogen nemen. De vergadering zal Woensdag 27 Nov. om halftien beginnen en worden voort gezet totdat op dien dag in elk geval de beraadslaging over de provinciale be grooting afloopt. De stemming over de provinciale be grooting zal worden gehouden na af handeling van alle punten van de agenda. BUSDIENSTEN IN NOORD-HOLLAND. Vergunningen en wijzigingen. Ged. Staten van Noord-Holland heb ben besloten tot het verleenen van een vergunning aan de N.V. Waco, te Hoorn tot het in werking brengen van een autobusdienst van Spanbroek naar Aartswoud en terug, in aansluiting op haar dienst van Hoorn over Spanbroek naar Medemblik en terug. Voorts besloten Ged. Staten: a. wijziging van de aan de N. V. Waco, te Hoorn, verleende vergunning o. m. tot het uitoefenen van een auto busdienst van Den Oever over De Hau kes, Slootdorp, Wieringerwerf en Me demblik naar Hoogkarspel en terug, in dien zin, dat het trajectsgedeelte Wie ringerwerfSlootdorp komt te verval len; b. verleening van een vergunning aan de N.V. Habo, te Alkmaar, tot het uitoefenen van een autobusdienst van Den Oever over de Haukes en Slootdorp naar Wieringerw erf en terug. iBxteken Bij de N. V. Hollandta-drukkerij te Baarn verscheen van de hand van col-, lega F. Koster, die jaren bij de Arbei derspers werkzaam is geweest, doch te groot bleek voor het enge keurslijf waar men daar de geestelijke werkers wil sluiten, een voor onze dagen zeer actueel werk, getiteld „Het Socialisme in de branding", dat wij een fel pleidooi zouden willen noemen voor de aanvaar ding van de hoogere socialistische richtlijnen. In dit boek geeft de schrijver een soci ologische analyse van de socialistische beweging, zooals die zich in den loop der jaren in Nederland heeft ontwik keld. Het is wel zeer interessant in dit werk kennis te maken met de grond leggers van de socialistische beweging in ons land, met Domela Nieuwenhuis cn Troelstra als hoofdfiguren. De actualiteit van zijn studie wordt nog verhoogd doordat daarin ook be handeld wordt de opkomst van het fas cisme in ons land. Naar de schrijver mededeelt heeft het boek zijn ontstaan te danken aan oorza ken,onafhankelijk van de moeilijke po sitie waarin het socialisme zich thans bevindt. De studie dankt haar ontstaan aan een geestelijke evolutie, die schok- kenderwijs in ham tot stand kwam. Pessimistisch klinkt zijn conclusie, dat het socialisme van de socialistische beweging bitter weinig heeft te ver wachten en dat de taak van die bewe ging in de eerste plaats ligt op het ge bied der emancipatie van de arbeiders. T.vens concludeert hij, dat de bestrij- jlers van het oude socialisme, die de verwezenlijking ervan niet mogelijk achtten op grond van de eigenschappon van den mensch, door de feiten van de socialistische beweging zelve in het ge lijk zijn gesteld. Belangrijk is wat de schrijver over het partijwezen in de kapitalistische tendenties in de bedrijven der Neder- landsche socialistische beweging mee deelt. In die beweging, zoo toont hij aan, groeit een sterk kapitalisme, met de voor- en nadeelen er aan verbonden, op. Wij leeren in dit boek de N. V. „De Arbeiderspers" kennen als een vennoot schap gelijk aan elke andere kapitalis tische vennootschap, met een sterk oligarchischen Invloed. Ondanks de pro paganda voor medezeggingschap, voor rechtvaardiger bedrijfsbeheer, is er van betere verhoudingen voor de werkers in dat bedrijf geen sprake. Ondanks de autocratie van de eigenbedrijfsleiders gaan de propagandisten door met ten aanzien van de medezeggingschap ver wachtingen te wekken die in het eigen bedrijf niet vervuld kunnen worden. Schrijver concludeert, dat de medezeg genschap veel beter toepassing k~n vin den in burgerlijke bedrijven, waar nor male, gezonde hiërarchische verhoudin gen bestaan en dat ze daar toegepast als voorbeeld kunnen dienen voor de socialistische bedrijven. Van meer belang ls echter zijn socio logische studie van de socialistische be weging. Hij beperkt zich daarbij niet tot ons land maar beweegt zich ook op in ternationaal terrein en met voldoening constateeren wij, dat hij de strijders voor de hoogere socialistische richtlij nen recht laat wedervaren. HierbU gaat hij, naar onzen smaak, In zijn bewonde ring voor den socialistlschen staatsman MacDonald die o. i. geen staatsman is te ver. In ieder geval heeft collega Koster met het schrijven van dit boek een groot en knap werk verricht. Wij kunnen ons voorstellen dat de paar jaar studie die er aan besteed zijn, jaren van geeste lijke verdieping zijn geweest Wie belang stelt ln de geestelijke vraagstukken van onze dagen, zal zeker met interesse kennis van dit werk ne men. Vermoedelijk zal hij door de lezing er van minder fel in zijn overtuiging worden, maar zeer zeker zal zijn ge zichtsveld door de lezing worden ver ruimd. D. A. K. Vrede met eere door A. A. Milne. Bij de uitgeversfirma „De Driehoek", den Dolder, verscheen een door Jo v. d. Laan ver zorgde vertaling van A. A. Milne'a werk „Vrede met eere dat een buitengewoon goed gedocumenteerd onderzoek naar de conven- tioneele begrippen over oorlog genoemd mag worden. In Engeland werd van dit werk, dat zeer de aandacht van de pers trok, reeds een vierde druk uitgegeven. De N.R.C. noemde dit boek het be$t gedocumenteerde, het meest overtuigende en het meest geïnspireerde werk over den vrede. Wij hebben het met diep menschelijke over tuiging geschreven werk met groote belang stelling gelezen. Milne demonstreet daarin scherp raak, hoe de mensch zich laat leiden door leuzen en vaste begrippen. Hij toont aan, hoe weinig gezond verstand de mensch gebruikt, wanneer het de volken, rassen en menschheidsproblemen betreft. Met krachtige argumenten verwerpt hij den oorlog, omdat hij slecht is. Duidelijk stelt hij in het licht, dat wij volstrekt geen heiligen behoeven te zijn om geen oorlog meer te voeren en dat het slechts voldoende is, wanneer wij ophouden misdadige gekken te zijn. Wereld-vrede, zoo zegt hij, zal veel opof fering vragen. Het zal net opofferen van een groote hoeveelheid traditioneele nonsens vragen. Maar in geen geval het offer van 10.000.000 menschenlevens. Onder de nu be staande economische omstandigheden, mtt de vernietigingswapens, waarover wij op het oogenblik beschikken, moet een nieuwe Euro- peesche oorlog het einde der beschaving be teeken en. Scherp stelt hij het vraagstuk, wanneer hij als zijn overtuiging uitspreekt, dat er geen oorlog meer zou zijn, wanneer vast stond, dat als eerste slachtoffers er van de leidrtkle staatslieden, generaals, wapenfabrikanten en courantenmagnaten moesten vallen, omdat doode menschen nu eenmaal geen eerste minister, generaal, wapenfabrikant of cou- rantenmagaaat kunnen zijn. In „Vrede met eere" neemt Milne ons met rake beelden mede naar het niveau van zijn objectieve, ruim menschelijke standpunt Dit boek vervult, naast de zoo veelvuldige vredeslectuur, een eigen taak, zoodat wij het met den schrijver in handen val allen wen- schen. Waarom de voorkeur aan een dagblad-advertentie? Wel, enkel dan alleen krijgt éi* van elk attentie! 291. De negers namen hem mee naar hun kamp en daar wou de heele stam hem te lijf gaan. Dat was geen werk, driehonderd negers tegen een kleine jon gen, maar de negers gaven er niet om dat dut niet eerlijk was. Maar toen ze met hun speren en schilden Laugelot te lijf wilden gaan, riep hij Ue tooverspreuk uit. 292. En daar gingen alle speren en schilden op den loop. De negers waren nu volslagen machteloos en Langelot had alle kans om ongedeerd de kust te be reiken, waar gelukkig niet ver van den wal een schip voor anker lag. Met allerlei kunst en vliegwerk wist Langelot de aandacht van den kapitein te trekken.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7