Agenda Hoofdpijn, Kiespijn heeft om deze de Lange &de moraaz. Stad en Omqzuwq. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tót 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. In de Oude Doelen tot en met 24 Nov.. eiken dag 1—5 (Zondag 10—5) tentoonstel ling Kunst zij ons doel. Tot en met 26 Nov. eiken dag 104 uur, Stedelijk Museum, tentoonstelling van wer ken van Koos Stikvoort en J. de Wolf; slui ting Woensdagmiddag 4 uur. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, eerste hoofdnum mer De Duivelsvallei (Wild-Westfilm); hoofdrol Buck Jones; tweede hoofdnummer Een nacht van liefde (rom.); hoofdrol Grace Moore. Toega: boven 14 jaar. Zcrdagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-theater, 7.30 nar, hoofdnummer De man die ziin hoofd behield (sens.)hoofdrol Claude Rains. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende vatten. Zij moet zich derhalve bepalen tot de herinnering, dat op 7 October 1.1. de gedele geerden van alle regeeringen, die in den Vol kenbondsraad vertegenwoordigd zijn, met uitzondering van den Italiaanschen gedele geerde, zich verplicht hebben geacht vast te stellen, dat de Italiaansche regeering, met inbreuk op art. 12 van het Handvest, haar toevlucht nad genomen tot oorlog. Ofschoon de Engelsche regeering Italië de meest vriendschappelijke gezindheid toedraagt, achtte zij zich verplicht met deze beslissing in te stemmen en de consequenties, welke daaraan vastzitten, te aanvaarden. De En gelsche regeering stelt er intusschen prijs op te verzekeren dat zij, voor zoover dat als lid van den Volkenbond in haar vermogen ligt, een vergelijk in het betreurenswaardige con flict wenscht te bevorderen. Maar zij voelt zich gedrongen, in verband met de laatste alinea van de Italiaansche nota, welke ge waagt van een „vrij en souverein oordeel" het volgende op te merken: De Engelsche re geering heeft, toen zij het Handvest onder- teekenoe, inderdaad geen afstand gedaan van haar vrij souverein oordeel, maar zij nam op zich, dat oordeel voortaan toe te passen in overeenstemming met de verplichtingen wel ke het Handvest oplegde. Geen andere hou- bevestigt, dat, wanneer de internationale omstandigheden het veroorlooven, er gele genheid is voor onderhandelingen betref fende een collectieve regeling, die zich zou aanpassen aan het mechanisme van Geneve Het Fransch-Russische verdrag is tegen geen enkele mogendheid gericht. Wellicht is ook dit misverstand bij het onderhoud uit den weg geruimd, aldus onderstelt het blad. De „Information" uit zich zeer voldaan over het onderhoud. Het blad schrijft, dat men niets van het Derde Rijk begrijpt, wanneer men geen acht slaat op zijn revolutie, zijn methoden en de wilsuitingen van Hitier, die met onverbid delijke logica worden aangevoerd. De „Journal des Debats" is minder opti mistisch en gelooft niet dat het spoedig tot onderhandelingen zal komen. Al wat U noodig pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drogist. DORPSBRAND. In het dorp Klaciany in Slowakije heeft een reusachtige brand gewoed, waardoor bijna de helft der huizen g.bouwen in de asch werd gelegd. voorstelling. ding staat voor haar open en zij wenscht, Victoria-theater, half acht, hoofdnum- gelijk vanzelf spreekt, dat de Italiaansche mer Het mysterie van de ^Mondscheinsonate j regeering haar eigen adhaesie aan het (rom., Nederlandsche film); hoofdrollen Louis de Bree, Louis Saalborn, Emil Meu nier, Wiesje van Tuinen e.a. Zondag 2 uur, half 5 en half 8. Bioscoop Harmonie, t/m. Woensdag eiken avond half 8, hoofdnummer De kruistochten (hist. film uit den geloofsstrijd der volke ren); hoofdrollen Loretta Young, Henny Wilcoxon, Jan Keith, Kath. de Mille. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorioop rnde voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 23 November. Café De Graanhandel, clubtentoonstelling Aves, pluimvee en konijnen. Zondag 24 November. Café De Graanhandel, clubtentoonstelling Aves, pluimvee en konijnen. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering revue „Wij zoeken contact", door Alkmaarsch revue-gezelschap. 8 uur, lokaal Kamsteeg te Stompetoren, uitvoering door Aurora. STORM IN DE ZWARTE ZEE. Schepen met een totale beman ning van 78 koppen weggedraven. Stormen boven de Zwarte Zee hebben ernstige schade aangericht. Vooral de haven stad Novorossisk werd geteisterd daken werden afgerukt, huizen stortten in, tele graaf- en telefoonverbindingen werden ver nield. Uit de haven Goerje aan de Kaspische Zee zijn zes groote en 45 kleine schepen met een totale bemanning van 78 man weggedre ven. Omtrent hun lot verkeert men in onge rustheid, hoewel onmiddellijk getracht is met ijsbrekers en vliegtuigen hulp te bieden. DE OORLOG IN AFRIKA. Abessinische troepen actief. In een Abessinisch communiqué wordt ge zegd: Aan beide fronten zijn de troepen zeer actief. Gisteren hebben zij den vijand en zijn verbindingswegen bestookt en talrijke ver kenningstochten ondernomen. Speciale detachementen hebben een deel der bevolking, dat het terrein door den vijand bezet vond, naar onze linies teruggebracht. Door hun snelheid ontsnapten deze detache menten aan de achtervolging der Italianen. In een ander communiqué wordt niet alleen melding gemaakt van een Italiaansche ne derlaag bij Womberta, ten noord-oosten van Makallé, doch ook van een nederlaag van de Italianen ten noord-westen van Makallé, waar een marcheerende kolonne werd over vallen door Abessiniërs, die zich verscholen hadden achterboschjes en oneffenheden; een gevecht van man tegen man volgde, de com mandant van de Italianen werd gedood en de soldaten vluchtten naar Makallé. De berichten over de Italiaansche neder lagen hebben de autoriteit van den Negus versterkt. De geslaagde reis van den Negus naar het Ogaden-front vleit den nationalen trots van de Abessiniërs, en sporen hen aan den strijd met alle kracht voort te zetten. Het gerucht gaat, dat de regeering scherpe maatregelen neemt om spionnage ten gunste van Italië onmogelijk te maken. Beide partijen lijden verliezen. Het 53ste Italiaansche leger bericht luidt naar Reuter uit Rome meldt: Maarschalk de Bono seint: de operaties in oostelijk Tembien worden voortgezet. Een Italiaansche colon ne, bestaande uit Eritreesche troepen, heeft de vijandelijke troepen verslagen nabij Am- ba Betlem, ten zuid oosten van Makallé aan de Geba. De vijand telde vele dooden; aan onze zijde vielen een officier en twee Askari's. De luchtmacht voerde verkenningstochten uit boven Antalo en Boeia. en HET ENGELSCHE ANTWOORD AAN ITALIË. Naar Reuter uit Londen meldt is gisteren het antwoord van Engeland op de Italiaan sche protestnota van 11 dezer aan den Ita liaanschen ambassadeur te Londen over handigd. De Italiaansche regeering had in die nota fewezen op de verantwoordelijkheden, wel- e de toepassing van de sancties meebrengt en de Engelsche regeering merkt daaromtrent op, dat zoowel de Volkenbondsraad als de andere organen van den Volkenbond zich volkomen bewust zijn geweest van den ernst der verantwoordelijkheden, die betrokken zijn bij de uitvoering van de in het Handvest omschreven verplichtingen. Bij de besluiten van Geneve heeft dan ook vooropgestaan dat deze verplichtingen dienen te worden toege East in den geest van volkomen onpartijdig- eid en dat de grootst mogelijke aandacht dient te worden geschonken aan de rechtma tige belangen van Italië. De Engelsche regeering is zoozeer over tuigd van de juistheid van het werk, t welk de Volkenbond reeds in verband met het Ita- liaansch-Abessinisch conflict heeft verricht, dat zij van oordeel is dat het geen nut zou hebben, de discussie over de in de Italiaan sche nota te berde gebrachte kwesties te her- aan Handvest in denzelfden zin opvat. Het Fransche antwoord De tekst van het Fransche antwoord cp u Italiaansche nota is thans ook gepubliceerd en wijst er in de eerste plaats op, dat het de voortdurende zorg van aen Volkenbondsraad is geweest, zoo onpartijdig mogelijk te zijn door zooveel mogelijk rekening te houden met de wettige Italiaansche belangen. De nota voegt hieraan toe: Het te kort schieten in de verplichtingen uit hoofde van het pact zou voor de toekomst de toepassingsmogelijkheid ernstig geschokt hebben van voorzieningen, welke een essentieel element uitmaken rn öe collectieve veiligheid, die aan de leden van den Volkenbond is verzekerd. De Fransche regeering kan zich dus niet onttrekken aan de toepassing van maatrege len, waaraan zij verklaard heeft deel te ne men. Doch de regeering.blijft geheel de mee ning van andere bondsleden aeelen, dat de toeparJig van de benali..0cn van het F ::d- vest hen moreel verplicht zoo spoedig moge lijk een vreedzame oplossing van het hangen de conflict te vinden. De Italiaansche regeering weet, dat de Fransche geen enkele poging in dien zin zal nalaten en dat zij, gesterkt door de wijze waarop haar actie en die van de Engelsche regeering is aangemoedigd in de laatste ver gadering van de coördinatiecommissie, haar pogingen zal voortzett: De Fransche regeering wenscht nogmaals te bevestigen, dat geen e..kele door het Vol- kenbendsverdrag voorgeschreven maatregel ten aanzien van Italië het karakter van een vijand'ge daad draagt. Italië zal deze waar heid niet kunnen loochenen. De nota eindigt met de hoop uit te spre ken, dat het uur spoedig moge aanbreken, waarop het conflict van dit oogenblik eindigt tot groot voordeel van de volkerengemeen schap en de internationale samenwerking. HET ONDERHOUD HITLER— FRANCOïS PONCET. Meening van regeeringsinstanties. De Deutsch-diplomatisch politische Corres Donderdag gehouden bespreking van den fisteren gehouden bespreking van den ranschen ambassadeur met Rijkskanselier Hitier o.m. Het Fransche volk mag er van overtuigd zijn, dat Duitschland niets wenscht, dat in strijd is met de legitieme belangen van Frankrijk. De Duitsche liefde voor den vre de en bereidheid tot overeenstemming naar alle zijden zijn vaste en beproefde kenmer ken. Datgene wat Duitschland voor zich zelf als een natuurlijk recht opeischt vrij heid en zelfstandigheid keurt het op ge lijke wijze ook bij alle andere volken goed. Tusschen Frankrijk en Duitschland be staan geenerlei territoriale geschil-kwesties meer. Juist omdat de Duitsch—Fransche verhouding vrij is, moet een vruchtbare or ganisatie der wederzijdsche betrekkingen met het oog op den Duitschen wil tot over eenstemming geen onoplosbare taak zijn. Van beide zijden door goeden wil gedra gen openlijke gedachten wisseling is in ieder geval een verheugende etappe op den weg naar het hooge doel van een definitie ve overeenstemming. Fransche persstemmen. In een hoofdartikel kent de „Temps" groote beteekenis toe aan het onderhoud dat de Fransche ambassadeur te Berlijn met Hitier heeft gehad, doch tegelijkertijd waarschuwt het blad voor voorbarige con clusies. Men kan er voldaan over zijn, aldus schrijft de „Temps", dat in een bespreking tusschen Hitier en Poncet de goede wil van beide regeeringen tot uiting is gekomen. Maar men moet zich er voor hoeden daar uit te besluiten, dat thans reeds uitgebreide Fransch-Duitsche onderhandelingen zijn in geleid en dat in de internationale situatie een nieuw feit van principieele beteekenis is opgekomen. Voorzoover bekend heeft men nooit plannen gehad voor een afzonderlijke DuitschFransche overeenkomst, want een dergelijke overeenkomst zou moeilijk in overeenstemming zijn te brengen met de Fransche politiek van algemeene samenwer king en collectieve veiligheid, die zich slechts laat denken in het kader van den Volkenbond. Anderzijds heeft Frankrijk nooit een bespreking met Duitschland afge wezen, want het heeft er nooit aan gedacht Duitschland van de vredesorganisatie uit te sluiten. Het schijnt echter, dat Berlijn nog niet besloten is wijziging in zijn hou ding te brengen in die mate, dat onderhan delingen over een algemeene regeling zou den kunnen worden begonnen. Het blad schrijft verder, dat Duitschland onder den indruk is van 't versterkte aanzien van den Volkenbond en de Engelsche in stemming met de collectieve veiligheid en 't oogenblik gekomen acht om weer plaats te nemen in de rij van mogendheden, hetgeen logisch moet leiden tot den terugkeer van Duitschland in den Volkenbond. Het onderhoud tusschen Hitier en Poncet VREESELIJK GEVOLG VAN KINDERSPEL. Jeugdige kinderen hebben in een der straten van Praag een vreeselijk onge luk veroorzaakt. Zij speelden „ban- dietje" en één hunner, een zevenjarige jongen, werd aan een paal gebonden om „geëxecuteerd" te worden, rige broertje van den veroordeelde tilde een groote bijl op, doch moest het zware wapen weer laten vallen, met het ge volg, dat de zevenjarige inderdaad ont hoofd werd. TWINTIG DOODEN IN ZUID-ITALIE. Tengevolge van noodweer. Donderdagnacht en gedurende den geheelen Vrijdag hebben boven geheel Italië zware onweders gewoed, die ge paard gingen met wolkbreuken en stormachtigen wind. mijn gedurende welke de korting zal worden toegepast, gezien de nog steeds zeer zorge lijke financieele toestand van Indië onvermij delijk is. Sommigen dezer leden vertrouwden, dat een zwaardere korting geheel achterwege zou kunnen blijven. Andere leden konden deze verwachting niet deelen. Zij vreesden, dat de tegenwoor dige pensioenlast voor de Indische middelen nog te zwaar zal blijken. Daarom durfden zij geen aandrang op de regeering uit te oefenen om van elke verdere korting op de pensioenen, onderstanden en gagementen af te zien. Eenige leden, die van oordeel waren, dat de toestand van de Indische financiën wel eenigszins verbeterd is, verzochten de regee ring de korting althans een weinig te ver zachten. Verscheidene leden wezen er op, dat zij deze h.i. veel te uniforme korting op de In dische pensioenen alleen hadden aanvaard, omdat het niet mogelijk bleek, op korten ter mijn een normalisatie dezer pensioenen tot stand te brengen. Andere leden meenden te weten, dat de In dische regeering de uitvoering der plannen om tot een normalisatie der pensioenen te ge- raken, heeft opgegeven, ten gevolge van de Het achtja- groote moeilijkheden, waarop zij is gestuit Sommigen dezer laatste leden meenden echter, dat ook zonder een aan de eischen eener normalisatie beantwoordende regeling veel meer dan thans zou kunnen worden ge daan om de hoogere pensioenen zwaarder en de kleinere minder zwaar te treffen. De leden, die hun teleurstelling uitten over het uitblijven eener algemeene normalisatie drongen nogmaals met kracht op een alge meene herziening en normalisatie op de Indi sche pensioenen aan. In afwachting daarvan moet h.i. liever in verlenging van de korting, zooals die nu een maal is ingevoerd, berust worden, dan dat de Zonder ernstige schade is in Zuid- oolossing gezocht wordt in het aanbrengen Italië aangericht. In de omgeving van van verandering in deze tijdelijke regeling. de stad Catanzaro in Calabrie zijn 20 menschen om het leven gekomen tenge volge va'h overstroomingen en bij het instorten van huizen. NOTARIS JHR. C. VAN LIDTH DE JEUDE. f Te Forest bij Brussel is op 78-jarigen leeftijd overleden jhr. C. W. F. C. van Lidth de Jeudie, die van 1901 tot 1920 no taris te 's Gravenhage is geweest. Hij woon de toen in de J. P. Coenstraat. In 1915 was notaris v. Lidth de Jeude één der oprich ters van de vereeniging Nederlandsch Fa brikaat. Eenige jaren was hij daarvan voor zitter. Om gezondheidsredenen ging hij zich toen in het buitenland vestigen. De begrafenis van het stoffelijk overschot heeft plaats Maandag a.s. 1 uur op Oud Eik en Duinen te 's-Flage. SALARISVERLAGING TE ZAANDAM. Naar gemeldt wordt hebben B. en W. van Zaandam dezer dagen aan de commissie van het G. O. voorstellen doen toekomen om overeenkomstig den wensch der regee ring voor de meeste ambtenaren en werk lieden in gemeentedienst een loonsverla ging van 5 toe te passen. In deze voor stellen is tegelijk verwerkt een reeds vroe ger besproken technische herziening der ambtenaarsgroepen, waarmede enkele wij zigingen in salarieering het gevolg zijn. Van deze korting zullen de salarissen van be drijfsdirecteuren en andere hoofdambtena ren zijn uitgesloten. De verschillende vakbonden houden zich reeds met de voorstellen bezig, terwijl in den loop der volgende week „Sociale Za ken" en het G. O. de nieuwe regeling zul len behandelen. Deze 5 korting is reeds volledig ver werkt in de begrooting 1936. DE RUBBERFABRIEK IN ASCH GELEGD. Felle brand te Roosendaal. Vrijdagmiddag omstreeks half vier is de aai. aen Havendijk te Roosendaal gelegen rubberhakkenfabriek Perpetuum van de firma C. Bastiaansen door brand vernield. Het vuur is ontstaan in een partij rubber- afavl, die op de bovenste verdieping lag op geslagen. Een arbeider ontdekte den brand Hij waarschuwde zijn mede-arbeiders en met vereende krachten trachtte men de vlammen te dooven. Daarin slaagde men echter niet. De brandweer, die met veel materieel aan rukte, zag zich eveneens voor een hopelooze taak geplaatst. Men bepaalde er zien dan ook reeds spoedig toe, de belendende percee- len nat te houden, daar deze ernstig gevaar liepen. Omstreeks vijf uur was het gevaar voor uitbreiding geweken. De fabriek is ge heel uitgebrand. I Een groote voorraad rubberhakken en rub- bermatten, zoomede andere materialen, vielen aan het vuur ten prooi. Er werkten dertig arbeiders in de fabriek. Deze zijn door den brand ernstig gedupeerd, daar de firma niet tegen bedrijfsschade verzekerd is, doch alleen tegen brandschade. KORTING OP INDISCHE PENSIOENEN. Het oordeel der Tweede Kamer. Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp betref fende de korting op pensioenen, onderstan den en gagementen van gewezen Indische landsdienaren, locale ambtenaren en bijzon dere leerkrachten, en inzake wijziging der wet van 29 December 1934, houdende nadere regeling van de korting op Indische pen sioenen, ten aanzien van pensioenen en on derstanden gebaseerd op herziene regelingen Blijkens dit verslag verklaarden versend- den leden, de aanvankelijke door hen tegen de korting op de Indische pensioenen inge brachte bezwaren onverkort te handhaven. Vele andere leden waren met de regeering van oordeel, dat een verlegging van den tei- ONVOORZICHTIGE KINDEREN. Spelen met lucifers Spelenderwijs hebben twee kinderen van de familie G. te Susteren kans gezien een doosje lucifers te bemachtigen en hun bedje in brand te steken. Op het gegil van de kin deren snelden de ouoers toe. Zij wierpen het brandende bedje door het venster naar buiten, waardoor uitbreiding van het vuur werd voorkomen. Een van de kinderen, dat intusschen reeds bewusteloos was geworden door den ver- stikkenden rook, heeft lichte brandwonden opgeloopen. DE VECHTPARTIJ TE BEUGEN. De dader aangehouden De 16-jarige P. te Boxmeer, die in verband met den noodlottigen twist, welke j.1. Zon dagavond bij Beugen heeft plaats gehad en waarbij de 20 jarige W. S. werd gedood, is gearresteerd, heeft na een langdurig verhoor bekend den moord te hebben gepleegd. De jonge dader, die meer biei had gedronken dan hij verdragen kon, en met het slachtoffer en den eveneens onder verdenking van moord gearresteerden P A.. het café verliet, heeft tijdens de ruzie, die korten tijd later op weg naar huis ontstond, met een mes den doode- lijken steek toegebracht. P. is gisterochtend naar de strafgevangenis te 's-Hertogenbosch gebracht. De gearresteerde A. is op vrije voeten gesteld. MOTORRIJDER VERONGELUKT. Met zijn motorfiets geslipt. Gistermiddag is een 29-jarige man, ko mende per motorfiets uit de richting Amers foort, op den Utrechtscheweg in De Bilt, ter hoogte van het buitengoed Vollenhove, ge slipt. De politie vond hem dood naast zijn motorfiets liggen. Het stoffelijk overschot is door de politie vervoerd naar zijn familie. DIRECTEUR GEMEENTELIJKE MUSEA TE AMSTERDAM. Jhr. D. C. Röell benoemd. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteravond met 24 van de 42 geldige stem men benoemd tot directeur der gemeentelijke musea jhr. D. C. Röell, conservator van het rijksmuseum. Op den tweeden candidaat, dr. J. M. van Regteren Altena werden 18 stemmen uit gebracht. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag 23 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. g Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 778,7 m.M. te ^ajfgste barometerstand 751,2 m.M. te Biarritz. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 24 November- Zwakke tot matige wind uit noordelijke tot oostelijke richtingen; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen neerslag; aanvankelijk iets co u der. Weeroverzicht. De hooge druk nam in zijn kern in Fin and een weinig in beteekenis af. De uitlooper over de Britsdie eilanden breidde zich verder zuid-waarts uit en in het oostelijk gedeelte van het maximum werd het weer wat som berder waardoor de ochtendtemperaturen aar iets hooger waren en de vorst over Lap and minder streng was. Langs de Noorsche cust is het helder weer, terwijl over de ïritsche eilanden de tucht een weinig op- claarde. Over Duitschland en centraal-Europa levindt zich thans een zwakke depressie. Talrijke stations meldden daar sneeuw. De vorst heeft in Polen wat meer te beteekenen gekregen en gaat zich thans ook westwaarts over Duitschland uitbreiden. In het algemeen daalden over het continent de temperaturen, n Frankrijk en onze omgeving blijft de lucht nog zwaar bewolkt tot betrokken, hier en daar met nevel en windstilte Ten westen van de Golf van Biscaye is een vrij diepe depressie. In den algemeenen weerstoestand ten onzent is geen belangrijke verandering te wachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen andere voertuigen 4.28 uur licht op. en BANKIERS ie ALKMAAR SINDS DOOR VRACHTAUTO AANGEREDEN Gistermorgen werd op de Kanaalkade een wielrijder, die in de richting van de Friesche brug reed, door een vracht auto aangereden. De bestuurder der vrachtauto was te weinig naar links uitgeweken bij het inhalen van den wielrijder. De wielrijder liep ontvellin gen aan het gelaat en beide handen op terwijl zijn rijwiel werd beschadigd Door de politie is tegen den vracht autobestuurder procesverbaal maakt. opge- EEN ZENUWTOEVAL. Te omstreeks 1 uur gistermiddag werd een 37-jarige bewoonster van een woon wagen bij de Friesche brug onwel. Door burgers werd zij het café van De Boer binnen bedragen en door den Genees- kundigen Dienst werd geconstateerd, dat zij een zenuwtoeval had. Dr. Moolhuijzen heeft haar met zijn auto huiswaarts gebracht. RIJWIELDIEVEN GESNAPT. Door de Arnhemeche politie zijn giste ren twee rijwieldieven naar Alkmaar overgebracht, die zich in onze gemeente hadden schuldig gemaakt aan diefstal van twee rijwielen, welke voor het St. Elisabeths-ziekenhuis stonden. Zij wa ren hiermede naar Zaandam gereden. Nog denzelfden dag zijn zij overge bracht naar het Huis van Bewaring, terwijl procesverbaal tegen hen ie opge maakt WELKOM VREEMDELING! Door de politie is gistermiddag op den Helderscheweg een persoon» aangehou den, die gesignaleerd stond in het Alge meen Politieblad tot het ondergaan van enkele dagen hechtenisstraf. Hij is daartoe naar het Huis van Bewaring overgebracht. SPREEKUUR WETHOUDER. De wethouder van publieke werken, Je heer Klaver, is verhinderd a.s. Maandag spreekuur te houden. VOOR DE WERKLOOZEN. Ten behoeve van de werkloozen, die hun stempelkaart vertoonen, zal ook het manufacturenmagazijn Marees— Oudes, aan het Payglop. op eiken aan koop een korting van 10 pet. verleenen. Aan vereenigingen op het gebied van liefdadigheid zal eenzelfde korting wor den toegestaan, DE UITWATERENDE SLUIZEN IN KENNEMERLAND. In de op Donderdag j.1. gehouden ver gadering van het college van het Hoog heemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en Westfries land is in de vacature-D. Kooiman, de volgende voordracht opgemaakt: 1. C. M. Honig te Overveen; 2. A. de Wit te Oosthuizen; 3. C. Pepping Pz. te Limmen. WIJ ZOEKEN CONTACT! Zondagavond geeft het Alkmaarsch Revuegezelschap in het Gulden Vlies een opvoering van de revue „Wij zoeken contact". Deze revue bestaat uit twee bedrijven en meer dan 20 tafreelen. spreekt vanzelf, dat ook in deze revue „van alles en nog wat" voorkomt en da1 ook de stad Alkmaar onder de loupe i-' genomen. Wij zijn er van overtuigd, dat het contact spoedig verkregen zal zijn» als er gezorgd wordt voor Neen, laten we het niet verklappo"- Men ga zelf maar eens zien, hoe Alk maar bekeken wordt 1 Moge de uitvoering elagen. Na afloop is er natuurlijk een groot bal o. 1. v. Siem Spruit. CRISISCOMITE A. BEËINDIGT ZIJN WERKZAAMHEDEN. Het Plaatselijk Crisiscoraité A. deelt mede, dat in verband met het overnemen van de werkzaamheden door het Kl«e' ding en Dekkingscomité, welk com'te tegen half Januari 1936 zijn arbeid aanvragen, alsmede gelet op de g«|J' middelen en de loopende aanvrag«!l geen verzoeken meer in behandeld1' kunnen worden genomen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2