SPORT EN WEDSTRIJDEN. EEN VOLLEDIG PROGRAMMA. "PUROL Jilmuieuws DE MAN, DIE ZIJN HOOFD BEHIELD. City-Theater. HET MYSTERIE VAN DE MONDSCHEIN-SONATE. Victoria-Theater. CINEMA EN THEATER. Zeer interessante wedstrijden in alle afdeelingen. Blauw Wit ontvangt de Stormvogels. Alcmaria naar D. O. S. DE EERSTE KLASSERS DE TWEEDE KLASSERS ALCMARIA NAAR D. O. S.i Moed houden, withemden! Ruwe schrale huid Tweede klasse B. DE DERDE KLASSERS Alkmaarsche Boys ontvangt het pittige Volewijckers enzou moeten winnen. TWEE HOOFDNUMMERS IN ROXY-THEATER. Twee hoofdnummers, waarvan elk voor zich een behoorlijke lengte heeft,.het is.eigen lijk te veel. Maar als ze zijn van zoo ver schillend genre als die welke thans in boven genoemd theater worden vertoond, denkt men aan geen tijd, doordat er spanning is in hetgeen men op het witte doek ziet gebeuren. Het eerste nummer is „Een nacht van liefde", waarin de bekoorlijke Grace Moore als Mary Barrett triomfen viert. Een teleurstellende uitslag van een radio-zangwedstrijd, waar aan als prijs was verbonden een opleiding bij een meester in het vak, doet haar beslui ten op eigen kosten naar Italië te gaan, om zich daar verder te bekwamen Maar haar beschikbare kapitaaltje is spoedig opgeteerd en de nood dwingt haar om een betrekking te aanvaarden als zangeres in een café. Zij trekt de aandacht van een paar heeren, van wie de één blijkt te zijn de beroemde zang- leeraar Monteverdi. Deze beweert, dat zij niet zingen kan, maar hij gelooft in haar talem en stelt haar voor haar op te leiden tot opera-zangeres, mits zij zich geheel aan zijn leiding wil onderwerpen en er harerzijds nim mer sprake zal ziin van liefde jegens hem hij is van zichzelf wel zeker, dat hij niet ver liefd zal worden. Een tijd van zware training moet zij nu doormaken, maar tenslotte mag zij toch optreden. Zij is van tevoren erg zenuwachtig, maar als hij zegt aanwezig te zullen zijn, verdwijnt alle brees en zij zingt voor hém eigenlijk als nooit te voren. Zij is zichzelf nog niet bewust, dat zij hem lief heeft en met hem is het al evenzoo ge steld Later, als zij gevlucht is om te ont komen aan den voortdurend harden leefregel en zich dan verlooft met een vroegeren vriend en bovendien nog meer dolle en domme din gen uithaalt o.a. weigert zij op te treden in een aangekondigde concert, maar op zijn bedreiging dat een ander dan zal zingen, stemt zij weer toe komt hun wederzijdsche liefde naar voren E>ie andere zangeres, een oud-leerling van Monteverdi, door hem de deur gewezen om dat zij verliefd op hem was geworden, komt dan te ongelegener tijd hem bezoeken, juist als een feestmaaltijd gereed staat voor hem en Mary. Deze meent, dat er iets tusschen die twee bestaat en vertrekt naar New-York, waar zij in een opera wordt opgenomen. Haar capaciteiten schijnen daar niet mee te vallen en haar optreden dreigt te mislukken, maar dan verschijnt Monteverdi weer ten coneele en zij zingt wéér voor hem. Het suc ces is overweldigend. Het slot van de historie laat zich gemakkelijk raden. Een prettige film, waarin de zang het voornaamste is. De duivelsvaliei is een Weld-West-film, spelende in het land, waarin een menschenleven minder telt dan dat van een paard en waar de revolvers bij zonder los in de holsters zitten. Buck Jones heeft er de hoofdrol in en we zien hem op zijn vurig witte paard over het doek draven om zijn leven te redden en om veedieven en oordenaars te ontmaskeren. Dat het één zoo wel als het andere hem gelukt, weet men reeds van te voren anders zou hij. immers de beroemde Buck Jones niet zijn? De beloo ning voor zijn herhaaldelijk heldhaftig op treden ontgaat hem niet: Kitty, de dochter van den man die hem en zijn oom voor vee dieven hield, wordt zijn vrouw, nadat hij be wezen heeft eerlijk en betrouwbaar te zijn. De natuuropnamen zijn als altijd in deze soort films van bijzondere aantrekkelijkheid Het voor-programma bestaat dezen keer slechts uit een journaal. Dit geeft een heele serie mooie, duidelijke foto's, o.a. iets van de berechting der misdaden te Oss, den kani- pioensrit van de K.N.M.V. in de buurt van Tilburg en de bietencampagne in Noord brabant. Zoo er ooit een film geweest is, die de warme belangstelling van een ieder verdient, dan is het wel deze nieuwe film van Claude Rains, de knappe film acteur, die in de „Onzichtbare man zooveel lauweren geoogst heeft. Het is niet zoozeer het gegeven, alhoewel dat uit pacifistisch oogpunt aller waardee ring verdient, doch het is vooral de wijze waarop Claude Rains ons de per sonificatie laat zien van een man, die naar zijn idealistische overtuiging schrijft en die mede door zijn naar weelde verlangend vrouwtje genoopt is tot broodschrijven, d. w. z. onder sug gestie van het geld niet datgene publi- ceeren, wat uit'thart gegrepen is. Zóó moeten we deze film zien, de bot sing tusschen menschelijk idealisme en het grimmige doorzetten van den wil van den geldmagnaat. Het is vlak voor het uitbreken van den wereldoorlog, als Paul Vérin zich in zijn kleine, zonnige huisje, overge lukkig voelt met zijn naïef vrouwtje Adèle en zijn dochtertje Linette. Maar zijn geluk is van korten duur, zijn vrouw haakt naar de opbruisende vroo- lijkheid van het carnaval en nadat hij haar alleen met zijn vrienden van de feestvreugde heeft laten genieten, be kent ze hem in een roes van onver schilligheid, dat ze naar weelde ver langt. Zonder na te denken over de conse quenties van haar zinneloos gepraat, komt Paul onder invloed van den geld magnaat Henri Dumont, die hem weet te winnen voor zijn nieuw op te richten krant. In felle artikelen zweept Paul de massa op om niet aan oorlogsbewape ning mee te doen en juist op het punt als de stomme massa zich gewonnen heeft gegeven om nooit meer aan eeni- gen oorlog mee te doen, komen de wa penfabrikanten bij Henri Dumont, die zich laat bepraten en op slag van koers verandert. Het levenswerk van Paul Vérin is vernietigd, want zonder eenige moeite gaat de volksmenigte mee in de sterk anti-pacifistische stemming, welke Hen ri Dumont via de pers weet te ontke tenen. - Hopeloos en den wanhoop nabij ver trekt dan bij het uitbreken van den oor log Paul naar het front als gebroken man met geknakte idealen. Zelfs als z'n vrouw zich van haar goede zijde laat zien en niet beïnfluenceerd wordt doof Henri Dumont, brengt hij zijn leven in ongeloof aan de menschheid verder door. Zoo goed als de hoofdfilm is, want deze is inderdaad van hoog gehalte, zoo slecht zijn de voorfilms. Het is jammer, dat de directie bij een zoo uitstekende hoofdfilm, zoo ongelukkig is geweest met de keus van het voorprogramma. Het actueele buitenlandsch nieuws maakt gelukkig een gunstige uitzonde ring. De eerste groote film uit Loet C. Barn- stijns's „Filmstad", het Nederlandsche Hol lywood, is thans ook te Alkmaar gekomen en in het Victoria-Theater, zal men deze nieuwe Hollandsche film kunnen aanschou wen. De roman van Willy Corsari: Het Mysterie van de Mondschein-Sonate is onder leiding van Kurt Gerron verfilmd en men zal na 't zien van dit spannende detective-ver haal moeten erkennen, dat de Nederlandsche filmindustrie toch inderdaad vooruitgaat. Zij, die de roman van Willy Corsari niet kennen zullen in voortdurende aandacht worden meegesleept naar het einde met de verrassende ontknooping. Van den inhoud kunnen wij zonder iets van 't geheim mede te deelen, het volgende vertellen: Opeen avond ontvangt de Russische dan ser Darinoff in zijn kleedkamer van het ca baret „Casanova" een briefje van zijn vroe ger partnerin Enrica, die sinds korten tijd ae tweede vrouw is van den schatrijken za kenman Maerlant Zij verzoekt hem den vol genden avond om negen uur in haar villa te zijn. Tegen genoemd tijdstip ziet zij kans het huis geheel vrij te maken en inderdaad ver schijnt Darenoff bij de villa. Bertie, het zoon tje van Maerlants chauffeur Thijs, denkt zijn vader te zien loopen en vertelt dit aan zijn moeder, die uit jaloezie een hekel heeft aan mevrouw Maerlant. Enrica kan maar niet wennen aan het re gelmatige leven, dat zij als vrouw van een bezadigd zakenman leidt. Nooit meer reizen en trekken, alle sensaties van het kunste naarsbestaan verdwenen. Zij is vastbesloten weer te gaan dansen en haalt haar ex-colle ga Darinoff over om in de muziekkamer van ae villa met haar te repeteeren. Voor den dans, die de jaloezie uitbeeldt, is een revol ver noodig en hiervoor gebruikt men de re volver van Maerlant. Enrica verzekert Dari noff dat het wapen ongeladen is, maar on der het dansen gaat het in zijn hand af en de jonge vrouw zakt inéén. Hevig geschrok ken springt de danser uit het raam en rent den weg op. Maar hij wordt gezien door Maerlant, die ijlings naar huis is gereden omdat Yva, de tegenwoordige partnerin van Darinoff hem in het cabaret met Enrica's re laties op de hoogte heeft gebracht. Het nood lottige schot in de kamer is gehoord door het Duitsche dienstmeisje en door Enrica's zus ter Katherine. Deze laatste is flauw geval len. Het dienstmeisje holt naar 't politiebu reau en vertelt daar dat mevr. Maerlant is vermoord. Inspecteur Lund van de recherche belt de villa op. Hij hoort muziek. Pianospel. De Mondscheinsonate van Beethoven, 't Duurt niet lang. Als Lund met zijn mannen op de villa aankomt ligt Katharina nog steeds be wusteloos. Lund dringt de muziekkamer bin nen en vindt Enrica vermoord op den grond liggen. Hij pakt de zaak krachtig aan. Da rinoff wordt in voorloopige hechtenis ge steld en bekent ten slotte. Maar Lund is niet tevreden. Hij voelt dat er meer achter de zaak zit. En dat is 't Mysterie van de Mondschein sonate. Op iedereen komt nu verdenking te rusten. Op Lucie, de dochter; op Joost, den zoon; op de zieke chauffeursvrouw, die in haar koorts uitroept, dat zij weet wie de moord heeft bedreven wordt een schot ge lost. Energiek zet Lund zijn onderzoek voort en na enkele dagen roept hij alle fami'ieleden bijeen en dan vernemen allen en dus ook de toeschouwers de verrassende ontknoo Wat de vertolkers betreft gaat het eerst aller aandacht naar Louis de Bree, die in de rol van inspecteur Lund getoond heeft tot onze beste filmacteurs te behooren. Dat was uitmuntend spel. Wiesje van Tuinen, die vroeger reeds in een Fransche film optrad, onder den naam Diana Sari, was interessant als Enrica. Louis Saalborn kreeg als Maer lant weinig gelegenheid tot sterk spel. Annie Verhuist was zeer goed als de zuster Kathe- rina. Egon Kartner mag genoemd als Dari noff. De drie balletten, uitgevoerd onder lei ding van Darja Collin (Yva) waren zeer mooi. Van de overige spelers trokken nog in de aandacht Enny Meunier (Lu cie), Clarie Clairy (het Duitsche diersmeisje) en de jeugdige Raoul de Bock als Bertie Een Hollandsche film, die iedere belang stellende in deze industrie, moet zien Het voorprogramma bracht een Eclair- journaal, een komische twee-acter, een fraaie natuuropname van Cuba en een Hollandsch Nieuws met interessante opname van de in ternationale voetbalwedstrijd Nederland Denemarken. DE KRUISTOCHTEN. Harmonie. In een prachtig stuk massa regie een film van een historische waarde die wellicht zijn gelijke vindt in een film als Ben Hur, komt ook ditmaal weer de weergalooze bekwaam heid van Cecil B. De Mille's als regisseur voor den dag. De entourage, de veldslagen, de personen, allen geven ons niet alleen een beeld van hetgeen in het jaar 1187 gebeur de, neen we wanen ons volkomen verplaatst, als één geworden, met een stuk historie dat ons op majestueuze de derde kruistocht voor oogen toovert. Als middelpunt van dit alles zien we Ri chard Leeuwenhart, den veel bezongen hel den koning van Engeland ten tijde van het jaar 1885. Ongelovig als hij is weet een kluizenaar, die getuige was van de verove ring van Jeruzalem, de heilige stad, door de Turken hem te bewegen den strijd voor het kruis op te vatten. Liever ware Richard in Engeland gebleven, doch aangezien de be lofte om voor het kruis te strijden hem van alle aardsche verbintenissen ontslaat, ziet hij hier in een welkome gelegenheid om zich van zijn vaders belofte, om met Alice van Frankrijk te huwen, te ontdoen. Richard Leeuwenhart, koning van Enge land, gaat op ter kruistocht! Na een lange tocht in Marseille aangekomen, noodzaakt de honger van ziin leger hem een aanbod van een kleinen koning van Navarre aldaar te aanvaarden, n.1. toe te stemmen in een huwelijk tusschen hem en Berengaria van Navarra, teneinde zijn manschappen van voedsel te kunnen voorzien. Ondanks de hondsche wijze waarop hij de dochter van den koning van Navarre behan delt, trouwt deze hem op aandrang van haar vader toch zonder dat zij elkaar ook maar zelfs gezien hebben. Wanneer dan evenwel Richard den volgendien dag zich opmaakt om zich in te schepen voor de tocht over de Mid- dellandsche Zee naar het Heilige Land. ziet hij Barengaria zonder dat hij nog maar weet dat zij zijn vrouw is. Dit vernemende wil hij haar meenemen en hoewel zij aanvankelijk weigert gaat Berengaria mede naar 1 aies- Intusschen wekt Berengaria in de brute Richard een diiep gevoel van genegenheid op, en we zien de man die vroeger vooi niets en niemand ter wereld boog zich dee- moedig buigen voor een schoone vrouw. Eenmaal in Palestina blijkt dat de Turken sterker waren dan vermoed werd. Hoewel Acre, de stad die op dien weg naar Jeruzalem ligt genomen worat lijdt het leger der kruis- vaders hier zoo groote verliezen, dat hun verdere zege al zeer twijfelachtig is. Evenwel blijkt erger geschied te zijn. Berengaria is door de Turksche aanvoerder Sultan Saladin ontvoerd en medegenomen naar Jeruzalem. In een wanhopige poging haar te verlossen trekt Richard met een schare dapperen naar Jeruzalem, doch hun treffen met ae Turken wordt noodlottig. Zij lijden nederlaag en wanneer de Turken zelf niet geholpen had den zou hij het onderspit hebben gedolven door verraad van een van zijn medestrijders. -Van de spelers zelf kan zonder uitzonde ring gezegd worden dat zij stuk voor stuk hun rollen prachtig uitbeelden Koning Richard is Henry Wolcoxou, Berengaria van Navarre is Loretta Young, beiden geven prachtig spel en boeien door de ontroerende vertolking van hun rollen. Het geheel is een meesterwerk zooals slechts een Cecil B. de Mille's dat leveren kan en niemand mag verzuimen dit machtig stuk filmepos te gaan zien. Het Weekblad geeft deze week o. m. „De chansonnière Heritza en haar Kunst"; vervolg van het verhaal „Ver dwaald op Venus"; meerdere verhalen; een cabaretliedje van Guus Betlem Jr.; 'n fraai portret van de actrice mevr. Mien Kerckhoven—Kling, 'n teekening van Jean Harlow, door Arturo Sanchez; vele filmaankondigingen met fraaie photo's. V o e t b a Na een week onderbreking wordt het competitieprógramma weer verder afge werkt en het is té hopen, dat de weers omstandigheden nu eindelijk eens wat beter worden. Immers, tot nu toe zijn er niet veel mooie voetbalzondagen ge weest en alleen dank zij de goed ge draineerde velden, js het mogeiijk ge weest, om geen ernstige achterstand te boeken. Iutusschen zullen we maar rekenen op slechte velden en dus onverwachte uitslagen Afdeeling I. In afdeeling I blijft de belangstelling ge richt op vrijwel alle wedstrijden. Want al zijn er een paar zwakke clubs aan te wijzen, de situatie is zoo, dat we elke week een ver andering in den competitiestand kunnen ver wachten. Daar is bijvoorbeeld R. C. H., dat volgens velen een geflatteerden stand inneemt op die ranglijst. Welnu, de Racers moeten naar Schiedam, om H. D. V. S. te bekampen. Op papier moet een Haarlemsche zege geno teerd kunnen worden, in werkelijkheid zal R. C. H. wellicht reeds tevreden zijn met een gelijk spel. Meer kans geven we V. S. Vdat thuis speelt tegen het onberekenbare A. D. O., dat ondanks alles nog steeds een kans heeft en het dus de V. S. V.-ers morden danig lastig sterkste toonen. zal maken. Toch zal V. S. V zich wel de Ajax, ook nog steeds niet kansloos, trekt weer eens naar Rotterdam, om een bezoek te brengen aan Xerres, dat met een Lagen- daad tot alles in staat is, zelfs tot een over winning op Ajax! Of het zoover komt, is een andere vraag, maar kansloos is de thuis club niet! Haarlem—Sparta behoort tot de histori sche ontmoetingen. Veel krachtsverschil is er niet en ondanks de ranglijst meenen wij toch de thuisclub de beste kansen te moeten geven. H. B. S. tenslotte ontvangt K. F. C. 't Zal wel weer net zoo gaan als altijd: in het veld een K. F. C-meerderheid maar geen of weinig doelpunten. Terwijl Bakhuys vol treffers kan noteeren' Echter K. F. C. kan verdedigen, zoodat een gelijk spel heusch zoo gek niet zou zijn. Afdeeling II. Vrijwel met 100 pet. zekerheid kunnen we zeggen, dat Feijenoord twee puntjes ver overt, nu het op bezoek gaat bij V U. C. Het krachtsverschil is te groot, om zelfs ook maar aan een gelijk spel te kunnen denken! Veel moeilijker wordt de wedstrijd Blauw Wit—Stormvogels: twee kampioensprettn- denten, die elkaar niets zullen toegeven. Mis schien dat het terreinvoordeel hier de be slissing zal brengen, maar overigens is dit een geheel open wedstrijd D. F. C. zal ook wel twee punten ver overen. want het teleurstellende H. F. C., dat op bezoek komt, zal wel niet tot een verrassing in staat zijn. Excelsior krijgt bezoek van het zich her stellende D. H. C., als Rotterdammers zullen deze kunnen ondervinden, wat een op dreef zijnde D. H. C. beteekent. Wij verwachten een Delftsche zege. En zelfs verwachten we een kleine Zaan- sfh® overwinning in den wedstrijd Z. F. C. D- W s. Weliswaar zal het niet gemakkelijk gaan maar D. W. S is dit jaar heel zwak en dus moet Z. F. C. kunnen winnen. Het Oosten. Het ziet er naar uit, dat in het Oosten geen verandering in den stand komt, wat de kopgroep betreft: zoowel Heracles, dat thuisspeelt tegen Z. A. C., als Go ahead, dat op bezoek gaat bij de Ensch Boys, kunnen hun puntenverzameling met 2 ver meerderen. A. G. O. V. V.Enschedé wordt zeer in teressant en dit seizoen meenen we aan de thuisclub de beste kansten te moeten ge- yen. P. E. C. zal thuis wel niet veel moeite hebben met Tubantia en Wageningen wint op den berg natuurlijk van het bloed-artne 3. C. H. Het Zuiden. Moeten het in het Zuiden weer gelijke spel letjes worden? 't Lijkt er veel op, want de clubs zijn weer aan elkaar gewaagd. JulianaRoermond, welk verschil in kracht zit er in? O. i. heel weinig en dus 'n gelijk spel. Longa—Eindhoven, dito, dito alleen Longa heeft een iets betere kans, zulks door ter reinvoordeel. M. V. V.Blyerheide; men zie boven. En hetzelfde geldt hier al bij Longa's terrein voordeel zal de beslissing moeten brengen, als het zoo ver komt' N. A. C.B. V. V.; alsjeblieft, wie wint dat? N. A. C., dank zij eigen omgeving? Of B. V. V., dank zij enthousiasme? Alleen P. S. V. heeft een positief betere kans op den winst dan Noad, dat op be zoek komt. Het Noorden. De meeste aandacht wordt hier gevestigd op de verrichtingen van Be Quick, dat van plan schijnt te zijn, om Velocitas van den troon te slaan. Morgen krijgen de Be Quickers er twee dure puntjes bij, want de uitwedstrijd te gen Sneek zal wel geen ernstige moeilijkae den opleveren Velocitas zal het intusschen wel klaar spelen met het bezoekende Friesland, zoo dat het verschil tusschen de beide stad Groningsche clubs onveranderd blijft. G. V7 A. V.Achilles geeft aan de derde Groningsche club een kans op twee pun ten, zoodat de stad morgenavond zal kun nen juichen. De Veenkoloniale derby VeendamH S. C. geeft aan de thuisclub de beste kan sen, uit wat we van Hoogezand-Leeuwar- den niet kunnen zeggen. Alcmaria naar D.O.S.! Ongetwijfeld beteekent dat een zeer moeilijke wed strijd voor de withemden, maar zoo was het een jaar geleden ook. En toen won Alcmaria, dank zij volhouden, dank zij goed verdedigen en dank zij snelle uit vallen over de vleugels. En waarom zou dat ook nu niet kuu- nen gebeuren? O, we weten wel, dat Alcmaria op 't oogenblik een soort depressie doormaakt, maar wij meenen, dat er weer eenige verbe tering te bespeuren valt. Als de vooi hoede nu maar even beseft, dat ze kan voetballen i u\ j v'jf voorhoedespelers kunnen spe ten!!), dan moeten er doelpunten komen. En als de rest een rustigen wedstrijd «peelt en op elkaar vertrouwt, wel, dan is er niets verloren. springende lippev ri ■2|22SsISQBBDZS!S32E2*S3SS9 >t Zit den laatsten tijd misschien niet mee. Maar zelfs de wedstrijd tegen 't Gooi be- wees, dat Alcmaria nog wel iets goeds kan doen De uitslag 4—2 was toen nietinnaai, maar dankte het Gooi aan een zwak eerate cwartiertje in de Alcmaria-verdediging, da* ze voor de volle 100 pCt. uitbuitte. Welnu, die 100 pCt. komen nooit weer m ^Speelt, withemden, met veel enthousiasme. Speelt samen in clubverband, vertrouwt op elkaar en dan Dan zijn we tevreden. Een zeer belangrijke wedstrijd is verder Zeeburgia—E.D.O. Hier moet één der twee struikelen Voor de spanning zou het 't mooi- ste zijn als E.D.O. het slachtoffer werd en werkelijk, afgaande op de verrichtingen van üeide clubs, geven we Zeeburgia de beste cansen. Als Vriendenschaar dan bovendien zoo vriendelijk zou willen zijn om thuis gelijk te spelen tegen Bloemendaal wat lang niet onmogelijk is dan verandert de spanning in een complete hoogspanning. 't Gooi soeelt thuis tegen Kinheim en kan dezen wedstrijd winnen, terwijl U.V.V. een poging zal doen, om thuis twee punten te ver- overen op het bezoekende A.F.C. Veel hangt tier echter af van de schotvaardigheid dér A.F.C.-voorhoede. In 2 B moet Velox naar O.V.V.Oen hoe wel de Utrechtsche ploeg de sterkste is, moet ze toch terdege oppassen voor de Amster dammers. Hilversum zal intusschen wel kans zien, om den uitwedstrijd tegen O.S.V. tot een goed einde te brengen, en B.F.C. heeft een mooie gelegenheid, om in haar thuiswedstrijd Hercules twee punten af te snoepen. De Spartaan zal het West-Frisia heel, heel erg lastig maken en de Zaansche derby W F. C.—Z.V.V. is iets, dat op alles kan uit draaien. Dat moeten we dus afwachten! De rood-witto Alkmaarders hebben het ,..ti alleen en ontvangen voor deze ge legenheid het phtige Volewnckers. Dat belooft morgen aan den Westerweg de wedstrijden zullen van nu af weer om precies twee uur aanvang ju wat te woi den. De eminent? Boys-traine- Mulders e ex Ajaxied heeft in ov» 'eg met ie e'Ualcomm J*i'0 gemee' t wat meer kracht aan de rood-witte halftime en aanval te moeten geven, om tol de doe! puntenscore van weleer te kunnen komen. Zoo heeft de verdediging haar oorspronkelijke samenstelling gehou den, doch de halflinie heeft een belang rijke wijziging ondergaan. Allereerstiis de 6pilplaats toegewezen aan den be weeglijken, zich vlug herstellende speler Pater, die vooraf reeds blijk heeft gege ven zoowel in de aanvals- als backlinie, nuttig werk te kunnen verrichten. We zijn dan ook zeer benieuwd hoe hij het er in de halflinie zal afbrengen. Erg ge makkelijk za. zijn taok niet zijn, want naast het spel openen wat hij echter behoorlijk kan krijgt hij een gevaar lijken midvoor te bewaken. Op de linkshalfplaats zien we weer Licht, die volkomen fit blijkt te zijn én rechtshalf staat Brouwer. Laatstge noemde speler was geruimen tijd min der 6terk in zijn aanval6werk en ook het vorige seizoen bleek hij in de half linie een groote kracht te zijn. Ook de aanvalslinie onderging een belangrijke wijziging. De beide buiten spelers Indri en de Grand werden ge handhaafd, doch de rechtsbinnenplaats wordt bezet d^or Poeskoke. Zoowel op de rechtsbuitenplaats als rechts- en linkshalf, deed hij zeer verdienstelijk werk en we zijn dan ook zeer benieuwd hoe hij het er al6 rechtsbinnen zal af brengen. Kwadijk is naar de linksbinnenplaats verhuisd en kan met de Grand een zeer gevaarlijken vleugel vormen. Op diens open gekomen plaats is v. d. Hilst te recht gekomen. Ook voor v. d. Hilst zal de taak niet bijster gemakkelijk zijn, doch hij liet zich in het tweede team ireerdere malen van zijn goede zijd« zien Wel zal hij zich in het bijzonder tot taak moeten stellen, het spel afdoen de te openen, wantde Amsterdam- 6che verdediging met haar 6pil aan het hoofd heeft het korte spel geducht onder de knie, zoodat we dienaangaande we-nig succes kunnen voorspellen. Ook de Amsterdammers zijn nog al eens in het experimenteeren, omdat er nog a' aan eens wisselvallig wordt gespeeld. Toch z"'* len de Volewijckers geducht op komen zettflt want een overwinning is hun even veel waar? en zij weten bij ondervinding, dat het aan den Westerweg niet gemakkelijk gaat. Toch geven we de Alkmaarders een goede kans. De ploeg lijkt ons iets sterker, nu nog de volle 100 procent aan enthousiasme, stei- lig verslaan we a.s. Maandag een prachtig?0 kamp en een Alkmaarsche zege Het leidende Helder krijgt een mooie kans haar positie te versterken: we durven een overwinning voor de withemden voorspel' len, nu ze bezoek krijgen van Beverwijk. H.R.C., dat bij Hollandia op bezoek gaat. zou wel eens een veer kunnen laten en - de Zaansche deihy Zaandijk—K.V V„ is elke uitslag mogelijk Hoewel we de Zaandij kers de meeste kans geven is het geens*'0* buitengesloten, dat de Krommenieërs voor een verrassing zorg dragen. In het treffen Succes—Purmersteijn *°'J' den de Wieringers eens voor de eerste thuis zege zorg kunnen dragen. Of wordt de tram de nog niet gebroken?

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6