„Regeeringscommissaris af'. Vtaaq en Aanbod ^Binnenland JANTJE'S LEER VAN 'T VERKEER. het programma. de vierde klassers Langs de N.H.V.B.-velden. „VOLHARDING", OUDKARSPEL. het nederlandsch elftal. pJv!ber Caldenhove Beerta heeft geen dictator meer. -- De gemeenteraad in een nieuwe samenstel ling toont voor zijn taak een beter begrip. de burgemeester vertelt: Goed zóó, maak „los" die verkoudheid Wat MUnhardt maakt is soed BOND VAN MOBILISATIE SLACHTOFFERS, DR. VISSER EN ZIJN ECHTGENOOTE ONDERSCHEIDEN. VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE BOND. Algemeene vergadering te Arnhem. 2de klasse A: D. O. S.—Alcmaria. 3de klasse A: Alkm. Boys—Volewijckers. Keesen Slikker Houtkooper Brouwer Pater Licht Indri Poeskoke v. d. Hilst Kwadijk de Grand Res. 3de klasse A: K. V. V. 2Alcmaria 3. De groen-witte Alkmaarders hebben een vrijen dag en kunnen inmiddels toe zien, hoe hun concurrent B.K.C. het er te Andijk af zal brengen. Hoewel we voor de kaasmenscVn het beste hopen, meenen we niet, dat dé Bree zanders zich zullen laten verrassen. Daar voor lij^ de kracht van Andijk ons te gering De minder belangrijke ontmoetingen D t. S—Schagen en Nieuwe Niedorp—Strand vogels, konden wel eens niet ver van een puntenverdeling afliggen. Belangrijke ontmoeting van Alkm. Bovs ii. De beslissende slag in de tweede klasse D. Ook nu staan er weer heel wat belangrijke ontmoetingen op het programma. Bezien yic eerst de eerste klasse A, jga bemerken we, dat het leidende Alk- maarsch Boys II een moeilijke trip krijgt verwerken, daar een bezoek gebracht moot worden aan het pittige O. S. v. III, dat tevens nog een concurrent is. Erg ge makkelijk is de taak van de roodwitten dan ook niet. Ze gaven echter in vorige ontmoe tingen en vooral j.1. Zondag blijk, het nog te kunnen en indien de kaasmen- schen geducht aanpakken, geven we hen toch een goede kans op een puntenverdee ling. Van hoeveel nut een enkel winstpunt zal kunnen zijn, blijkt uit het treffen tussche» een tweetal gegadigden K. F. C. IV— C. S. v. I waarbij voor een der partijen of beiden verliespunten moeten val len. Ook van een K. V. V. III-zege zijn we nog niet geheel zeker, nu de KrommenieCrs een bezoek gaan brengen aan Vrone I Voor enkele weken gaven de Vronianen op eigen veld tegen Bergen heel goed spel te zien, en we geven ze thans wel kans op eenige winst. Zilvermeeuwen II—W F. C. V kan een strijd zijn van vrijwel gelijk opgaande krachten, waarbij we in de Wormerveer- dets het meeste vertrouwen stellen. In de tweede klasse A mqfoi de derde elftallers van de Alkmaar- sche Bovs opnieuw gaan zien, of het Z. V - k.-ferrein afgekeurd zal worden, of. m.a.w. dat een bezoek gebracht moet worden aan het leidende Z. V. V. IV. Dat beteekent een zeer moeilijke opgaaf, waarbij we een Alk- maarsche nederlaag zullen noteeren, of zien de roodwitten hun harde werken met een punten-verdeeling beloond?Het is niet geheel onmogelijk! Verkade II ontvangt Meervogels III en dat beteekent voor de koekmenschen kans op herstel na de jongste nederlaag, w. F. C. VI denken we ook de volle winst toe, nu de Wormerveerders bezoek van Zaansche Boys I krijgen, terwijl we het ook in de ontmoeting Z. F. C— Zilvermeeuwen III, op de thuisclub houden, zoodat hier over het algemeen overwinningen voor de thuis-spelende clubs verwacht kunnen wor den. De tweede klasse D laat den wedstrijd zien, n.1. Alcmaria IV Oudorp I en onderstaande stand toont van hoeveel belang dit treffen voor beide partijen is: Alcmaria IV 8 7 1 0 39—14 15 Oudorp I 8 6 1 1 30—15 13 Dat de extra promotie de Oudorpers toe kwam, hebben zij inmiddels overduidelijk bewezen. Hun prestaties en de positie op de ranglijst zijn voorbeeldig en zij beschikken slechts over de eenige ploeg, dié als „mede gegadigde", bestempeld kan worden. Of dit na den dag van morgen nog het geval zal zijn, dienen we af te wachten. We verwach ten een Alcmaria-zege, hoewel de withemden hun eenige verliespunt juist te danken hebben aan de Oudorpers We zijn er dan ook van overtuigd, dat de bezoekers alles in het werk zullen stellen, het er zoo goed mogelijk af te brengen. Egmondsche Boys I kan de derde plaats blijven bezetten, daar we de Egmonders in staat achten, van het bezoekende D. T. s. U, »e winnen. De ontmoeting M. E. V. O. IAlkmaar II zou in een punten-verdeeling kunnen ein digen, hoewel de thuisclub de meeste kans heeft. In de derde klasse E hrjjgt het leidende Alcmaria V een moeilijke "ip te verwerken, daar thans een bezoek ^bracht moet worden aan het pittige Ursem Daar zouden de withemden wel eens niet «*der kleerscheuren af kunnen komen. Schoor 1 II denken we de volle winst toe. nu vrone II op bezoek komt, terwijl de ont- ?°*ting Bergen IIAlkmaar III wel eens c meeste winst aan de bezoekers kon op strijd zal spelen tegen Millwall, Woensdag a.s. op het Sparta-veld te Rotterdam. Interessant .is natuurlijk de proefneming van Bas Pauwe op de spilplaats en de we- der-opname van Pellikaan. Tevens wordt Drok geprobeerd op de plaats van Vepte. Kegelen. de competitiewedstrijden. In de 2e klasse A verloor de Burg 2 haar 2den wedstrijd. Onder Ons scoorde 648 houten waartegenover de Burg niet meer dan 543 hout wist te masen. 2e kl. C. „Met z'n tienen" die de eerste ontmoeting tegen Victoria 2 met 7 kegels verloor wist nu met 10 houten meer revanche te nemen. Hier gooide Victoria 2 574 en Met z'n tienen 584. Victoria I had met Cubo III nog heel wat te stellen, ook hier een verschil van 10 hout nl. Victoria I 609 en Cubo III 599. In de damesafdeeling wist Onder Ons met 658 hout te winnen van Men heeft ze niet aan een touwtje, die 554 kegels wierp Voor de komende week vraagt een uitge breid programma aller aandacht: le kl. A. Z.E.K.Z.?—O.K.A. De eerste ontmoeting dezer Donderdagmenschen liep uit in een overwinning van O.K.A., begrijpelijker wijze za^jEK.Z.? alles op alles zetten om zich niet ten 2e male te laten verrassen. Intus- schen houden me het op O.K.A. Ie kl. A. Alkm. Victrixde Burg. De eer ste wedstrijd gaf geen noemenswaardig ver schil ten gunste van A. V., zoodat we ons hier maar niet aan een voorspelling zullen wagen. In de le kl. B. ontvangt Central—Cubo De eerste wedstrijd werd door Central verloren, nu echter in Cenrtal gegooid moet worden, geven we de club van dien naam de meeste xans. Koekoek ontvangt de Club, waai van de eerste wedstrijd werd verloren. Om een serieuze kans op de le plaats te maken moet Koekoek winnen Of de Club zich zal laten verleiden? We zijn geneigd aan te nemen, dat het verschil hier uiterst miniem zal zijn In de 2e kl. A komt Z. E. K. Z.? 2 tegen O K A. en Alcmaria 2 tegen de Burg 2 uit De thuisclubs geven we hier de beste kansen. Onder Onsde Burg II is natuurlijk voor Onder Ons. 2e kl. B. Cubo 2 gaat naar Centraal 2 Een wedstrijd in Centra) derhalve. De Club 2 zal tegen Koekoek 2 wel aan 't kortste eind trekken. In de 2e kl. C. ontvangt Cubo 3 Victoria I. In de damesafdeeling gaat Ondet Ons uit wandeien naar de Zaaamarkt om Touwtje in eigen huis op te zoeken. De gastdames zijn hier thuis, dus zou men een overwinning voor Touwtje voorspellen Dat Onder Ons zich echter zal laten ver rassen nemen wij nochthans niet aan en houden het daarom op Onder Ons. Ke ki ka I zal haar 2e vijftal a.s Dinsdag avond wel een lesje geven. IJ s s p o r t. Algemeene vergadering. Gisteravond vergaderde de ijsclub Volharding te Oudkarspel onder voor zitterschap van mr. Eecen. Uit het jaar verslag bleek, dat het ledental is terug- geloopen van 408 tot 277. Mr. Eecen her innerde aan de verbetering van het we reldrecord 3000 M. door Jan Langendijk en aan diens prestaties in de wereld kampioenschappen. De aftredende bestuursleden werden herkozen, evenals de aftredende com missarissen. De ontvangsten en uitgaven bedroe gen resp. 553.98 en 430.02, zoodat het saldo was 123.96. Iaat Ook de vierde klasse F Hi6? zeer k'e'n programma zien. slrw M ende Koedijk II gaat naar Aker winst en beteekent ook thans de volle hi^rS6m za' de Koedijkers op den voet Or',»r?n .v?'gen- door van het bezoekende er'eek I te winnen. vol,? Ver'0oPig Nederlandsch-elftal is als kt samengesteld; u Halle Wel® n'711 Pauwe v. Heel Ophorst Smit v. Nellen elftal' iLnautuur,iik niet het Nederlandsch "taar blnilenkort tegen Ierland speelt, proefelftal, dat een oelenwed- (Uitsluitend 2« hands artikelen). Van 15 regels 60 cent bij vooruit betaling te voldoen. Z. g. a. n. mooie HAARD, tevens een mooie BERGBAAN 7.50 en prachtig electr! verl. ZWEEFMOLEN (miniatuur; Adres: S. VISSER, Smederij, Kooi- meerlaan B 61. TE KOOP EEN MEISJESFTETS (voor leeft. 8—12 j.) als nieuw. BEERS, Achterweg 33. TE KOOP: een eiken Salon-pathéfoon met 95 platen, dubbel bespeelbaar, zon der gebreken, voor spotprijs, bij JACOB ZWAAN, Boekelermeer, Heiloo. TE KOOP GEVRAAGD EEN ANTIEKE DOEK. Brieven onder letter A 242 aan het bureau van dit blad. TE KOOP HONDENKENNEL 2.60 X 2.60 X 1.64 M. met tegelvloer en nacht hok 15, zonder deze laatste 10. Te bevragen NASSAULAAN 9. TE KOOP ZW. WEEFGETOUW geh. compl. z. g. a. n., prij6 billijk. Te bevr. Wilhelminalaan 23, Bergen tusschen 24 uur. Aanhangwagen!je voor rijwiel, zeer geschikt voor licht vervoer 7.50, prima werkfiets 4.50, fornuis 4, ledikant 2.50, gemakskoffer 4.50, kamerschut enz. DEKKER, Laat 182. (Niet op Zater dagavond). Prima Winterjassen vanaf 2.50, Mantels vanaf 1.50, goed werkende Singer handnaaimachine 6.50, prima Kleermakersmachine 20, best Veeren- bed 5. DEKKER, Laat 182. (Niet op Zaterdagavond). Wij hebben nog 2 mooie Gebr. GODIN KACHELTJES TE KOOP en ook nog een praebt EMAILLE KACHEL voor weinig geld. C. VRIESMAN en Zn. Ja, wat zal ik u zeggen, zeide ons de heer J. H. Nannenga, de burge meester van de Groningsche gemeente Beerta, die thans wederom de gemeente met een Raad bestuurt, het gaat alles weer zijn gewonen gang en het inter mezzo van mijn regeeringscommissa- riaat schijnt voor alle partijen al weer in een ver verleden te liggen. Sedert den derden September van dit jaar is de nieuwe gemeenteraad van Beerta in functie, nadat den ouden raad ruim anderhalf jaar lang bij de wet zijn bevoegdheid was ontnomen geweest. Dit vorige college, dat bestond uit vier communisten, drie sociaal-democraten en vier vrijzinnigen, werd als het ware geterroriseerd door de meerderheid van communisten en socialisten, welke laat- sten zich geheel door de eersten op sleeptouw lieten nemen. Zoodoende werd het voeren van een redelijk ge meentebeleid volkomen onmogelijk en het college van burgemeester en wet houders, dat behalve uit den heer Nan nenga bestond uit één sociaal-demo craat en één vrijzinnige, werd voortdu rend in zijn goede bedoelingen gedwars boomd. De begrootingen werden door Gedep. Staten niet goedgekeurd, doch de raadsmeerderheid weigerde stelsel matig aan de verlangens der hoogere autoriteiten tegemoet te komen. Het ging tenslotte niet langer, zoodat de re geering, na een schier onuitputtelijk ge duld aan den dag te hebben gelegd, eindelijk in December 1933 aan het par lement voorstelde om den raad de be voegdheid tot het besturen der gemeen te te ontnemen en deze te leggen in handen van een regeeringscommissaris. De beide Kamers der Staten-Generaal namen met overgroote meerderheid dit voorstel aan (bijna alle sociaal-democratische leden be hoorden tot de voorstemmers) en de burge meester werd met ingang van 1 Januari 1934 tot regeeringsconimissaris benoemd. Zoozeer wilde de regeering den toenmaligen gemeenteraad uitschakelen, dat zij als loco- burgemeester ook niet een der wethouders handhaafde, doch als zoodanig benoemde den burgemeester van de naburige gemeente Finsterwolde. den heer J. Roelofs Ezn., ten einde het bestuur volledig in handen te ge ven van personen, die buiten en boven de plaatselijke politiek stonden. De „dictatuur" van den heer Nannenga (als men zijn regeeringscommissariaat ten minste zoo noemen mag) is nu in Septembe; j.1. beëindigd. De nieuwe gemeenteraad is nu eenigen tijd in functie en het leek ons daar- on wel eens interessant om den heer Nan nenga te vragen, hoe het nu met het bestuur van zijn gemeente is gesteld, nu hij weer ge w oon burgemeesters en de raad zijn oude bevoegdheid heeft herkregen. Er is ook in dezen gemeenteraad een meerderheid van communisten en sociaal-de mocraten, zoo vertelde ons de heer Nannen ga, doch de eersten vinden bij de socialisten niet denze'.fden steun meer als vroeger en heel vaak blijken zij een meerderheid van sociaal-democraten en burgerlijken tegenover zich te vinden, die hun voorstellen verwerpt. Dat is vooral gebleken bij de behandeling van de begrooting voor 1936, die onlangs door den raad is vastgesteld. Hebben de communisten dan heelemaal geen kans gekregen, om den opzet der be grooting te ondermijnen, vroegen we. Ze hebben het wel vele malen gepro beerd, was het antwoord, maar het meeren- deel van hun voorstellen heeft in de oogen der meerderheid geen genade kunnen vinden. Men kan dan ook niet zeggen, dat zij, zooals blijkens hun voorstellen wel in hun bedoe ling lag, deze begrooting hebben ontwricht Wèl hebben ze op enkele ondergeschikte pun ten een overwinning op het college van B. en W. behaald, maar de opzet der begroo ting is er niet door gewijzigd. Bovendien moet niet uit het oog worden verl-ven d de begrooting nu wel door den raad is vast gesteld, maar zij moet nog door Ged. Staten worden goedgekeurd! Al die wijzigingen TE KOOP GEVRAAGD EEN GEBR. SC'FR JFMACHINE Brieven ouder let tel F 247 bureau van dit b.ad. zullen zeker geen genade vinden in de oogen van dit college, dat heb ik de heeren ook al in den Raad gezegd. Als er weer zoo'n' voor stel kwam, heb ik steeds betoogd, dat het al les vergeefsche moeite zou zijn, want <lat het zonder twijfel niet zou wordea goedgekeurd. Dat heeft echter niet steeds geholpen en nu zullen we straks de begrooting wel weer zonder fiat van Ged. Staten terugkrijgen. Dan moet de raad opnieuw een beslissing nemen en hoe het dan gaat, valt nu natuur lijk nog niet te zeggen. Is er nu meer contact tusschen de vrij zinnigen en de sociaal-democraten? Neen, van een soort overeenkomst of zelfs van contact kan nu evenmin worden ge sproken als vroeger. Bij de wethoudersverkie zing is wel een afspraak gemaakt, om weder om een vrijzinnige en een socialist te benoe men, hetgeen dan ook gebeurd is. Verder zeilt iedere groep op haar eigen kompas, hetgeen in de laatste vergaderingen ook wel is geble ken. Maar de socialisten zetten toch hun oude politiek van vóór het regeeringscom missariaat niet voort? Het zijn voor deze partij geheel andere menschen, die nu in den Raad zitten De vo rige socialistische raadsleden deden haast in alle opzichten met de communisten mee en zoo kwam de Raad tot rare dingen Dat was echter ook niet in overeenstemming met de wenschen van de meerderheid hunner partij- genooten. De candidatenlijst voor de jongsre gemeenteraadsverkiezingen bevatte vrijwel geheel nieuwe namen en in de plaats van de vroegere zijn nu allemaal andere socialisti sche raadsleden gekozen. Deze hebben nu reeds meer dan eens blijk gegeven een andere politiek te willen voeren, al konden zij een enkele maal hun stem niet aan een communis tisch voorstel onthouden. Maar ook de com munisten schijnen wat kalmer te zijn gewor den. Men kan dus wel zeggen, dat de Raad uit de instelling van een regeerings-commis- saris leering heeft getrokken en dat dus mi nister De Wilde gelijk heeft gehad, toen hij zeide, dat dit paardenmiddel ook bedoeld was als een waarschuwing. Vermoedelijk wel, al is zoo iets natuur lijk nooit met zekerheid te zeggen. In de ge meente Finsterwolde, hier vlak naast, is een communistische meerderheid van zes leden op de elf in totaal. Daar zijn ook twee com munistische wethouders gekozen, maar ik heb er nog niet van gehoord, dat de instelling van een regeeringscommissariaat er wordt noodig geacht. Er zijn dus hier in dit deel van de provin cie Groningen veel communisten onder de arbeiders. Komt dat hoofdzakelijk door de ongunstige tijdsomstandigheden? Men is hier altijd aan den rooden kant geweest, moet u denken. Hier hadden in de vorige eeuw de eerste sócialistische relletjes plaats en toen in 1890 de beide Koningin nen hier op bezoek kwamen, heeft het er nog eventjes gespannen. De tijdsomstandigheden dragen hier het hare toe bij. Er is heel veel werkloosheid onder de landarbeiders, een- deels omdat de boeren zoo min mogelijk arbeiders in dienst nemen, anderdeels omdat de mogelijkheid tot emigratie, die vroeger een belangrijk contingent van het overschot kon opnemen, thans is afgesloten Bovendien von den velen in vroeger dagen werk elders in den lande of in het buitenland. Daar is nu ook een eind aan gekomen. De gemeentefinanciën zullen daar dan ook wel den terugslag van ondervinden, vroe gen we tenslotte. Ja, zeker. We hebben hier de belasting- schroef zoo sterk mogelijk aangedraaid. In alle opzichten zijn we aan het maximum. Het rijk draagt voor 99 bij in de kosten voor steunverleening en werkverschaffing en dat geeft natuurlijk een belangrijke verlichting. Zoo hebben we de begrooting voor 1936 sluitend kunnen krijgen. Wanneer de raac. straks wil medewerken, om de begrooting na de aanmerkingen van Ged. Staten, die vast en zeker zullen komen, in den gewenschten vorm te herstellen, zullen we het wel kunnen redden. De gemeente is nog niet „noodlij dend" en dat hopen we nooit te worden. SMOKKELHANDEL AAN DE ZUIDGRENS. Verschillende aanhoudingen. Nadat het een goede week vrij stil was geweest met onze boter- en suikervoorzie ning van uit België althans er hadden weinig aanhoudingen plaats werden in de laatste dagen weer diverse partijen in beslag genomen. Zoo werd te Stramproy een partij van 90 K.G. suiker aangehouden, die men fraudu leus over de grens trachtte te voeren Zeke re B. uit Weert liep een procesverbaal op. In Budel stieten Woensdagnacht de ambte naren op een troep smokkelaars, die op het aanroepen ijlings de vlucht namen met ach terlating van hun smokelwaar 144 K.G. Belgische margarine en een drietal fietsen Een andere ambtenaar kon 50 K.G. Bel gische suiker en 20 K G. zout in beslag ne men. Donderdagnacht achtervolgden ambtena ren van den osporingsdienst en een gemeen teveldwachter van Nederweert per auto een tweetal smokkelaars, dat aangehouden kon worden. Het waren zekere R. uit Weert en P. uit Nederweert, die een procesverbaal 83. Een gewone politie-agent ontzette Jantje echter spoedig uit zijn benarde positie Met een wip zat hij op zijn fiets en peddel de verder. Daar stond weer een verkeers agent en gedachtig de leuze: let steeds op den verkeersagenthij let altijd op u, besloot Jantje goed op te letten. Hij deed dit echter zoo goed, dat hij den agent onderstboven reed. 84. Als je een verkeersagent omverrijd, be grijp je zeker wel wat er gebeurt. Jantje werd wesr opgebracht en hij kreeg nu te doen met een ouden politie-agent, wiens taak het was domme jongens en poezen de verkeers regels goed in te prenten. Van dezen agent kreeg Jantje ook nu les. Dampo dampen diep inademen; neus, keel en borst 's-morgens en 's-avonds flink diep inwrijven met dampo-bal- sem. Maakt elke verkoudheid „los". Doos 30 cent Pot 50 cent opliepen en hun smokkelwaar 24 K G. Bel gische margarine en 100 K.G. suiker moes ten afstaan benevens hun fietsen. De politiehond van veldwachter Hochsten- bach uit Nederweert werd denzelfden nacht aangeschoten. Hoe lucratief het smokkelen is, moge blij ken uit het feit, dat met een vracht van 40 K.G. momenteel 67 is te verdienen. En er zijn smokkelaars, die per fiets 60 75 K.G. vervoeren. Het bestuur van de Bond van mobili satie-invaliden en van hunne nabestaan den te Drachten heeft zich in verband met den grooten nood, waarin tal van mobilisatie-slachtoffers verkeeren, tot den ministerraad gewend met een uit voerig en gemotiveerd request, inhou dende dringend verzoek onverwijld maatregelen te willen nemen om in dezen nood te voorzien. Tevens heeft het bestuur den minister van staat, minister van defensie a. i. om een audiëntie verzocht. Voorts heeft het bestuur voornoemd zich tot de Tweede Kamer gewend met verzoek te willen bevorderen, dat de wet van 3 December 1931 (Staatsblad nr. 489) wordt herzien en eindeliik afdoende maatregelen in deze zullen worden ge troffen. BENOEMING GRIFFIER PROV. STATEN VAN NOORDHOLLAND. Ter voorziening in de vacature, welke op 1 Januari 1936 zal ontstaan, tengevolge van het met ingang van dien datum aan den heer mr. S. H. Vening Meinesz ver leende eervol ontslag, hebben Ged Staten der Provincie Noordholland de volgende voordracht opgemaakt voor de vervulling van de betrekking van griffier der Prov. Staten van Noordholland: 1 mr. M. A. Stufkens, referendaris ter Provincieale Griffie van Noordholland. 2. mr. dr. J. B. Sens, griffier ter gemeen te-secretarie van Nijmegen. 3r. mr. J. A. Vaillant, referendaris ter Provinciale Griffie van Noordholland. In een gisteravond In het Koloniaal Instituut te Amsterdam gehouden bij eenkomst van het Kon. Ned. Aardrijks kundig Genootschap, waarin Dr. Ph. C. Visser, een lezing hield over zijn jongste expeditie naar de Karakorum, heeft de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. dr. J. R. Slote- maker- de Bruine medegedeeld, dat H. M. de koningin behaagd heeft dr. Ph. C. Visser te benoemen tot Ridder in da Oi de van den Nederlandschen Leeüw en zijn vrouw, mevr. Visser—Hooft, tot Ofiiqier in de Orde van Oranje Nassau. In de bovenzaal van „Royal" te Arn hem, is vanmiddag de algemeene verga dering van den Vrijz. Democratischen Bond aangevangen. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter van het hoofdbestuur, prof. mr. R. Kranenburg, met een terugblik op het afgeloopen jaar, dat wel zelden of nooit de Bond een zoo veelbewogen jaar heeft doorgemaakt. De verliezen, door den dood waren talrijk en groot. Vele herinneren worden ook gewekt aldus spr. door de omstandigheid, dat dit jaar de man, die jaren lang ons in den strijd i6 voorgegaan, die jaar op jaar op dagen als deze ons in forsche trekken den staatkundigen toestand wist te schetsen, die in redevoeringen, welke meer dans eens magistraail kon den worden genoemd, ons wist te berei- len, thans niet meer in ons midden zal zijn. De redenen, die hem tot heengaan uit onze rijen hebben genoopt, hebben wij te eerbiedigen en hebben wij ook volle dig in onze uitingen geëerbiedigd. Wij hebben den scheidenden aanvoerder den vaandelgroet gebracht en wij staren hem na, nog niet goed begrijpende, maar be rustend. De belangrijke staatkundige gebeur tenissen volgden elkaar op in snelle vaart en in het leven van onzen Bond heeft zich dat weerspiegeld. Bij ons vo rig congres had het hoofdbestuur geen termen gevonden om te voldoen aan den aandrang, die van enkele kanten uitgeoefend was, om een commissie te benoemen, die de richtlijnen voor onze

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7