Agenda KIJXEXisKÜOPELCLOECX £aatste Aecicfiten Stad en Om Weee&edcht DOOVE MAN AANGEREDEN EN GEDOOD. ARBEIDSVOORWAARDEN LANDARBEIDERS. Arbitrage opgelegd. VAN HET LOO NAAR DEN HAAG. ZITTING TWEEDE KAMER. Allerlei wetsontwerpen BEGRAFENIS F. WIGMAN. IJSBAAN „HEILOO". Ledenvergadering. VttrdtjcwT VEILEN VAN TUINBOUWPRODUCTEN. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 27 Nov. eiken dag 104 uur, Stedelijk Museum, tentoonstelling van wer ken van Koos Stikvoort en J. de Wo'fslui ting Woensdagmiddag 4 uur. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, eerste hoofdnum mer De Duivelsvailei (Wild-Westfrlm); hoofdrol Buck Jones; tweede hoofdnummer Een nacht van liefde (rom.)hoofdrol Grace Moore. Toega: boven 14 jaar. City-theate-, 7.30 uur, hoofdnummer De man die zijn hoofd behield (sens.)hoofdrol Claude Rains. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnum mer Het mysterie van de Mondscheinsonate (rom., Neaerlandsche film); hoofdrollen Louis de Bree, Louis Saalborn, Emil Meu nier, Wies je van Tuinen e.a. Bioscoop Harmonie, t/m. Woensdag eiken avond half 8, hoofdnummer De kruistochten (hïst. film uit den geloofsstrijd der volke ren); hoofdrollen Loretta Young, Henny Wilcoxon, Jan Keith, Kath. de Mille. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 26 November. 3 en 8 uur, tweede dag van de driedaag sche conferentie in Waakt en Bidt; verschil lende sprekers. 8 uur, dancing Harmonie, rede A L. Con- standse voor de vrije groep van soc. anar chisten; onderwerp Rassenhaat en oorlogs geest. 3 uur, opening bazar in het evangelisatie lokaal aan de Kerkiaan te Heiloo, Woensdag 27 November. 3 en 8 uur, derde (laatste) dag van de driedaagsche conferentie in Waakt en Bidt; verschillende sprekers. 8 uur, 't Gulden Vlies, tooneeluitvoering door Selskip Friso. 8 uur, De Unie, genootschap Nederland Frankrijk. 9.30 uur vjn., café De Doelen, Purmerend, algemeene vergadering Landbouw en Maat schappij; sprekers de heeren Louwes en Meinsma. 6 uur, Evangelisatielokaal aan de Kerk iaan te Heiloo, bazar. Donderdag 28 November. 8 uur, De Unie, Ned. Jongeren Verbond, luchtbeschermingsavond. (Ongecorrigeerd ITALIË DEMENTEERT... Wat is hie; van aan? De koninklijke Italiaansche ambassade deelt het volgende mede: Alle berichten uit verschillende bronnen, die de laatste dagen zijn gepubliceerd over zng. Abessinische successen en wel die aan gaande 't buitmaken van 24 Italiaansche pantserwagens, de verovering van Moesta- hil, het dooden van 4700 Italiaansche sol daten en het buitmaken van een groote hoe veelheid materiaal aan het noordelijke front, den tegenaanval en de herovering van Cabredarre en Gorahei, zijn van allen grond ontbloot. DE TERUGKEER DER MONARCHIE IN GRIEKENLAND. Maximos kabinetsformator? In welingelichte Grieksche kringen be vestigt men, dat oud-minister-president Maximos bij den koning zou zijn geroepen, die hem zou willen belasten met de vorming van een nieuw kabinet. In sommige kringen verwacht men, dal d° eerste daad van den koning de publicatie zal zijn van een decreet tot afkondiging van de algemeene amnestie. Ten tweede .verwacht men de spoedige vaststelling van den datum, waarop algemeene verkiezingen zullen wor den gehouden volgens het systeem der even redige vertegenwoordiging. Hedenmorgen is de 69-jarige weduw naar J. Dillen uit het Liefdehuis te Veldhoven bij het oversteken van den Provincialen weg onder Moorveldhoven door een personenauto bestuurd door A. v. D. uit Veldhoven gegrepen. De man werd op slag gedood. Het slachtof fer heeft vermoedelijk, doordat hij doof is, de signalen van den automobilist niet gehoord. De minister van landbouw en vissche- rij heeft aan een aantal landbouwers te Arnemuiden, die georganiseerd zijn bij de landbouw-crisis-organisatie voor Zee land. arbitrage opgelegd inzake de vast stelling der arbeidsvoorwaarden van de bij hen werkzame landarbeiders. Tot arbiter is benoemd prof. mr. P. S. Gerbrandy te Amsterdam. PAULA WESSELY'S NIEUWE „EPISODE". Gehuwd met Attila Hörbigar.- De „Neue Freie Presse" meldt uit Wee- nen, dat de bekende filmactrice Paula Wes sely Zaterdag j.1. op het stadhuis te Wee- nen in het huwelijk is getreden met den Oostenrijksche tooneelspeler Attila Hór- biger. De koningin en prinses Juliana zijn hedenmiddag te half één uit Het Loo ten pa.eize Noordeinde te den Haag aange komen. GOUD NAAR AMERIKA! 1.800.000 an goud met de „Breedijk" verscheept. Uit Rotterdam is vertrokken het stoomschip „Breedijk" van de Holland-Amerika lijn met 18 millioen gulden goud aan boord, bestemd voor Amerika. Vermoedelijk zal Woensdag nog 'n volgend transport plaats hebben. DE POLITIEKE SPANNING IN FRANKRIJK. Putsch-geruchten van links en rechts. De Parijsche „Oeuvre" maakt, zij het ook met het voorbehoud van een vraagteeken, melding van een staatsgreep, die de fascis tische Croix du Feu Donderdag bij gelegen heid van het bijeenkomen van de Kamer zou willen uitvoeren. De leider der vuur- kruisers-beweging, overste De la Rocque die dikwijls genoeg op het aanstaande uur van de beslissing heeft gewezen, zou vol gens het blad ditmaal den aandrang van zijn aanhangers, in het bijzonder van een deel van zijn onder commandanten, niet meer kunnen tegenhouden. Het aanvalsplan zou aldus zijn samengesteld: Bestorming van het parlement, de bestuurscentra', de ministe ries en de gebouwen van de groote republi- keinsche linksche dagbladen. Reeds in het eerste uur zouden talrijke terechtstellingen uitgevoerd moeten worden en tal van namen worden reeds genoemd. Zoo zouden b.v. alle voormalige radicaal-socialistische minis ters op de zwarte lijst staan, evenals een aantal hooge ambtenaren van de verschil lende ministeries en van de politie. In tegenstelling tot dit sensationeele be richt staan de onthullingen van de rechts georiënteerde „Jour", die beweert dat in alle rondom Parijs liggende voorsteden en gemeenten, dus in den z.g. „rooden gordel" onder het voorwendsel van verdediging der democratische vrijheden overal gewapende weerafdeelingen van het roode Volksfront zijn gevormd, die in de raadhuizen of ge meentegebouwen gereed zouden liggen. Ook de z.g. roode brandweer is persoonlijk op geroepen en staat ter beschikking van de burgemeesters. Overal is men voorbereid op de sirene signalen en de kanonschoten, die de „verde digers van de republiek" bijeen zullen roepen DE OPSTAND IN BRAZILIË. Opstandelingen moeten wijken. De opstandelingen te Recife moeten wijken voor de regeeringstroepen, zij hebben zich verschanst. In de rest van het land is het rustig. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Ka mer. Voortgezet wordt de behandeling van de wijziging der militaire pensioenwetten. De heer Schaepman (r.k.) trekt zijn amendemen ten betreffende het vervallen van recht op pensioen bij ontslag uit den dienst wegens rechterlijk vonnis in. Minister Colijn zal dit speciale punt mede door de commissie voor herziening der pen sioenwetten doen onderzoeken. De wetsont werpen worden z h.st. aangenomen. Evenzoo zonder debat verschillende klei nere en eenige contingenteerings- en natura lisatie-wetsontwerpen Een wetsontwerp inzake ruiling van gron den te Wageningen wordt van de agenda af gevoerd. Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting van het departement van sociale zaken voor 1936. Bij de afdeeling arbeidersverzekering be spreekt de heer Loeracker (r.k.) eenige moei lijkheden bij de uitvoering der desbetreffen de sociale wetgeving. De heer van Houten (c.d.) bepleit staats pensioen. Spr. stelt een motie voor om aan allen, die 65 jaar en ouder zijn en minder inkomen hebben dan 1200 per jaar, een ouderdomsrente van 3 (echtparen 5) per week toe te kennen. Mevr. de Vries-Bruins (s.d.a.p.) wil silicose en tuberculose zien beschouwd als beroeps ziekten voor de ongevallenwet. De heer Smeenk (lib.) heeft geen gevaar tegen het omslag stelsel voor ongevallen, wel voor invaliditeitsverzekering. De motie-van Houten stuit af op financiee- le bezwaren. Onder vrij groote belangstelling uit de kringen waarin de overledene heeft gewerkt, werd hedenmorgen om twaalf uur tijdens een door den wind voortgezwiepten regen 't stoffelijk overschot ten grave gedragen. De baar was met een achttal kransen be dekt. Onder de belangstellenden merkten wij op een deputatie van de Alkmaarsche Brand weer, waarvan de overledene vele jaren se cretaris en adjunct-commandant was ge weest. De deputatie bestond uit den com mandant van de brandweer, den heer Rin- gers en de heeren Lind en Hamstra Ook de oud-commandant, de heer Frayman, was aanwezig. Mede waren als deputatie van de Alkmaar sche IJsclub, waarvan de heer Wigman bijna 30 jaren het secretariaat had waargenomen, aanwezig de heeren Stikkel en Teerink. Het oud-bestuurslid, de heer Ooms, was mede aanwezig. Het teekengenootschap „Kunst zij ons doelwaarvan de overledene een reeks van larüeen verdlenstelijk lid was geweest, was vertegenwoordigd door de heeren W. Koster, de Heer en Liekeles Oebles, terwijl de afd Alkmaar van den Ned. Schilderspatroons^ bond, waarvan de overledene vele jaren voor zitter was geweest en thans eere-lid was vertegenwoordigd was door de heeren s' Koster, de Groot en anderen. Een zwager van den overledene de heet Scalé, sprak een woord van afscheid, waar- jij hij concludeerde, dat ook hier weer de evolutie van het leven zich heeft voltrokken. De belangstelling was een bewijs, dat de heer Wigman in de maatschappij niet ver geefs had geleefd. Hierna bracht de heer Scalé eenige jeugd herinneringen naar voren, waarbij hij vast stelde, dat hij thans begreeo, waarom zijn overleden zwager hem in zijn jeugd had ver maand te voorkomen, dat het stofgoud rond- warrelde. Thans, zoo zeide hij, warrelt het in Wigman aanwezige stofgoud in bet heelal rond en heeft hij zijn taak volbracht. Spr. ein digde met het uitspreken van den wensch, dat de heer Wigman, nu hij tot het graf van zijn ouders was weergekeerd, in vrede in"cht rusten. De heer S. Koster sprak namens de afd Alkmaar van den Ned. Schilderspatr,'-ons- bond, waarvan de heer Wigman eere-voor- zitter was. Het bericht van uw verscheiden, aldus spr., was voor ons een droeve tijding. Als voorzitter van onze afdeeling, uebt gij getoond de juiste man op de juiste plaats te zijn. Een eerlijker mensch dan u heeft onze afdeeling niet gekend. Vriend Wigman, zoo eindigde spr., rust in vrede. Met een dankwoord van den heer Scalé namens de familie voor de betoonde belang stelling, werd de plechtigheid beëindigd. MEISJE IN DE NOORDERVAART GEVALLEN. Onze correspondent te Stompetoren schrijft: Dinsdagnamiddag viel het vierjarig dochtertje van de fam. H. de Jong, toen zij haar handjes in het water wilde wasschen, in de Noordervaart. De heer Jb. de Boer, dit de kleine in het midden der vaart .zac; drij ven, bedacht zich geen tel, snelde de kijkers aan den kant voorbij, sprong geheel gekleed te water en mocht heht genoegen smaken het kindje, hoewel verstijfd van kou, levend in haars vaders armen te leggen. Dr. Heringa liet het spoedig onder de wol bij warme krui ken stoppen. Het is te hopen, dat het onvrij willige bad in dit koude jaargetij voor red der en kind geen ziekte tengevolge zal heb ben. Een woord van hulde voor den kranigen menschenvriend is hier zeker op zijn plaats. DAS KLEINE WUNDER Het product van de D.KW.-motoren- en autofabriek in Duitschland, Das Kleine Wun- der genoemd, vindt ook in ons land steeds meer opgang. De automobolisten schenken steeds grooter aandacht aan deze goedkoope auto, omdat tot hen doordringt, dat dit pro duct van de Duitsche automobiel-industrie groote economische voordeelen biedt. Een D K.W.-auto is voorzien van een 2 cy- linder 2 takt motor met een benzineverbruik van 1 L. op 16 K.M. en een olieverbruik van 1 L. op 400 K.G. Olieverversching is bij deze auto uitgesloten, omdat ze door de benzine vermengd wordt Door het lichte gewicht van dezen wagen de auto weegt nog geen 800 K G. valt de D.K W. in de lichtste klasse voor de we genbelasting en is het bandenverbruik dan ook minimaal. In onzen tijd, waarin zeer velen door hun werkkring genoodzaakt zijn er een auto op na te houden, spelen de daaraan verbonden kosten een belangrijke rql. De autofabrikan ten hebben begrepen, da! het voor hen van de grootste beteekenis is, om auto's te con- strueeren, die een hoog rijcomfort geven, wei nig kosten en ook voor de gebruikskosten in het bereik liggen van de middenklasse. De D.K.W. is een dergelijke auto en het is dan ook volkomen begrijpelijk, dat deze ook in ons land meer ingang vindt. De heer Jb. Kossen, Laat 43, alhier, heeft zich het agentschap van Noordholiar.d ver zekerd en ons gister in de gelegenheid ge steld dezen wagen in een proefrit te beoor- deelen. Wij bewonderden allereerst het slan ke, vlotte model, het vaste liggen vc.n den wagen in de bocht, de onafhankelijke veering en constateerden bij een snelheid van 50 <.M. de geheel nieuwe wagen mag voor- loopig nog niet sneller loopen 'n soepelen gang van den motor. Ook de veering van den wagen was soepel en aangenaam. Het aandrijfaggregaat (motor, versnellingsbak, differentieel) is voor onder in den motorkap tot een geheel vereenigd, waardoor de carcs- sabele ruimte ten volle voor de passagiers is benut. Met een enkele handbeweging, die ook onder het rijden kan worden uitgevoerd, is het mogelijk den stuurstoel op den gewensch- ten afstand te plaatsen, zoodat ook door groote personen deze k'eine wagen gemak- celijk bereden kan worden. Achter de passa gierszitplaatsen is een van binnen bereikbare kofferruimte aangebracht, waardoor de D. K.W. ook een ideale toeristenwagen is. Door de vooraandrijving geschiedt het inschakelen door gebruikmaking van een kruk op het dashbord, dat evenals de bekleeding een keu- rigen indruk maakt. De heer Kossen verstrekt aan gegadigden gaarne de gewenscl te in lichtingen. Wij volstaan er mee met te con- stateeren. dat men met een DKW.-auto overal schitterend voor den dag kan kamen DE INBRAAK TE URSF.M. Straf verhoogd. Wegens inbraak en diefstal, op 16 Juni i 1. te Ursem gepleegd, veroordeelde het Amstei- dainsche gerechtshof twee personen, J. K en H. T. tot twee jaar gevangenisstraf, conform aen eisch van het O. M. De rechtbank hier ter stede had beide ver dachten tot anderhalf jaar veroordeeld. BURGEMEESTER BELEEDIGD. Wegens beleediging van den burgemees ter van Avenhorn verooideelde het Amster- damsche Hof den werkloozen arbeider S tot veertien dagen hechtenis en bevestigde hier mede het vonnis van de rechtbank te Alk maar. LUCHTBALLONNEN. De gewoonte om bij kinderwedstrijden luchtballonnetjes op te laten, is ook bij onze overzeesche buren in Engeland in zwang. Hedenmorgen om half elf werd er in een hoogen iepenboom bij de boerderij van den i heer C Boon in de Bergermeer nl een bal- lonnetje gevonden, dat bij een kinderfeest in i:!/vw-n '_ancas^lre- een gemeente met een IjOiXMj inwoners, was opgelaten. Aangezien ook hier de ontvanger van de verstgekomen ballon een prijsje krijgt, is de nog aanwezige halve briefkaart naar Preston gezonden, in de hoop, dat het dochtertje van den heer Boon een Engelsche verrassing deel achtig zal worden. VRIJGESPROKEN. Door de arrondissements-rechtbank alhier is in hooger beroep vonnis gewezen tegen de directie van de firma Vroom en Dreesmann beschuldigd van overtreding van de loterij wet, welke rechtszaak wij de vorige week uit voerig gepubliceerd hebben (het betrof Let uitreiken aan bezoekers van genummerde bonnen op sommige waarvan later prijzen bleken te-zijn gevallen.) De rechtbank heeft den heer W. J. M. H S adjunct-directeur, vrijgesproken en de schuld van den heer M. A. W. B., directeur, niet bewezen geacht, waarom ook hij werd vrij gesproken. GENOOTSCHAP NEDERLAND—FRANKRIJK. Woensdag 27 Nov. 8 uur spreekt mevr. Malaterre— Sellier in de Unie voor leden en introducé's. - Madame G. MalaterreSellier heeft zich in den oorlog als verpleegster aan het front zeer onderscheiden (Legioen van Eer, meer dere citaties). Sinds jaren is zij een vooraan staande figuur in de vrouwenbeweging, dank zij vooral haar schitterend redenaarstalent. Zij heeft veel gewerkt in de jeugdbeweging met Mare Sagnier, met wien zij zeer bevriend is. Sinds drie jaren is zij als Conseiller fech- nique verbonden aan de Fransche Volken bondsdelegatie. Zij is vice-presidente der Unie van Volkenbondsvereenigingen en van den Wereldbond van vrouwen. In De Unie vergaderde gisteravond de ijs- club Heiloo. De voorzitter, jhr. v. Foreest, opende deze algemeene ledenvergadering met een hartelijk woord van welkom, waarna voorlezing werd gedaan van notulen t» jaarverslag. Mededeeling werd gedaan van het aan vaarden van het eere-lidmaatschap van den heer van Kinschot, burgemeester van Alk maar. Door het aanbrengen van een overlaat za-1 getracht worden een dijkdoorbraak als vorig jaar te voorkomen. Hierna bracht de secretaris, de heer M. A Bosman, verslag uit over de algemeene ver gadering van den K.N.S.B. De ijsbaan Heiloo heeft voorts besloten een invitatiewedstrijd aan te vragen tusschen amateurs en beroepsrijders, dus tusschen lange- en kortebaanrijders. Uit het verslag van den penningmeester, den heer Voorthuysen, bleek, dat er, mede door de onkosten door den dijkdoorbraak een tekort was ontstaan van 147.95. Het aan tal leden bedroeg momenteel 1537. Door de kascommissie waren de financiën in orde bevonden. Overgegaan werd tot de benoeming van een kascommissie. Benoemd werden de hee ren Met, Wolzak en Harder, terwijl als plaatsvervangers werden aangewezen mej. v. d. Feen de Lille en de heeren Klein en Groot. Bij de rondvraag vroeg de heer Broersma of het niet mogelijk was, dat de thans in ons land vertoevende Oostenrijksche rijders een demonstratie konden komen geven. Deze kwestie zal nader door het bestuur bezien worden. De heer Harder wees op den slechten toe stand bij den hoek bij Jaap Mulder. Zou hier niets aan gedaan kunnen worden? De heer Broersma merkte in dit verband op, dat hierin wellicht een werkobject ge zocht kon worden. Ook deze kwestie zal na der onder de loupe worden genomen. Alhoewel de kinderwedstrijd (leden) vorig jaar matig succes opleverde, werd besloten, dezen wedstrijd alsnog op het programma te handhaven. Een voorstel om een wedstrijd te houden voor hen, die nog nooit een prijs behaald hadden, werd door het bestuur overgenomen. De voorzitter deed tenslotte mededeeling, dat alles in gereedheid is gebracht om even tueel op den ijsbaan ijshockey te soe'en, waarvoor de hockeyclub Alkmaar een ver- zoek was binnengekomen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 1926 November 1935. W ij z i g i n g e n: Alkmaar: Federatie tot verbetering v d. wolhandel in Noord-Holland, Schermer- we<T 90. Bestuurswijziging. Harenkarspel: Onderlinge Hulp bij ziekte. Bestuurswijziging. Den Helder: N.V. Manufacturen- en cor.- fectiehandel ..De Zon". Bestuurswijziging Schoorl: Meurs en Co.'s Baggerbedrijf N.V Laanweg. Verolaatst naar Alkmaar Texel: M. D. Dijt, Eierland 110, aarriap pelteelt. Verplaatst naar Haarlem. Texel: Alg. Coöp. Verbruiks- en prod ver „Helder" U.A., Koningstraat 102 Filiaal gevestigd te Texel, Oudschild, Singel. Opheffingen: Den Helder: wed. H. KoningBronsma, C-crn. Ditcstraat 32, kruiden'erswaren. Limmen: Echo Service Station, Rijks straatweg B 3, handel in olie en benzine „De Vierbond" maakt elders in dit nummer bekend, dat de tuinders verplicht zijn al hun producten, zonder uitzondering, te veilen, tenzij een speciale toestemming tot onder- handschen verkoop wordt vei'eend De partijen, welke met toestemming onderhands worden verkocht moe ten onder controle van de betrokken veiling worden verladen. De tuin ders, die dit voorschrift overtreden, worden van alle steunuitkeeringen uitgesloten. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 26 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,8 m.M. te München. Laagste barometerstand 720,3 m.M. te Akureyri. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 27 November: Matige tot krachtige later afnemende, zuidwestelijke tot westelijke wind; tijdelijk opklarend; aanvankelijk nog kans op regen; zachter. Weeroverzicht. De diepe depressie bij IJsland begint af te nemen. Zij breidde zich verder over Scan dinavië uit, zonder dat de vorst uit Zweden nog is verdreven. Het hooge drukgebied heeft zich naar midden-Europa verplaatst. In het zuidwesten stijgt de barometer weer. Ten westen van de Britsche eilanden stormt het uit west. Aan de Noorsche kust stormt het uit zuidwest. Aan onze kust waait een krachtige zuid westen wind; op IJsland en in noord-Scan- dinavië valt sneeuw; Ierland en de Far Or hadden zware regens; overigens is nog wei nig neerslag gevallen. In Frankrijk en zuid-Duitschland is bij windstilte en mist de temperatuur nog vrij ver onder het vriespunt gedaald. Ook m de Finsche golf wor lt nog lichte vorst gemeld Bij ruimenden en afnemenden wind is een minder koude nacht, met overdag weinig veranderde temperatuur te verwachten. Geseind hedenmorgen te 9 45 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: Weest op Uw hoede! LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.26 uur licht op. KLEINE AANRIJDING. Maandagmorgen vond oj> den hoek DijkAchterdam een aanrijding plaats tusschen een auto en een driewielig motor rijtuig, een z.g. bakfiets, tengevolge waar van de bakfiets een weinig wera bescha digd. De bestuurder van de auto reed met zijn wagen in de richting van de Pieter straat en haalde een vóór hem rijdenden wa gen met paard in, waardoor hij links op den rijweg kwam te rijden. Juist op dat mo ment kwam de bakfiets uit den Achterdam aanrijden en was een botsing niet meer te voorkomen. Door de politie is proces-ver baal opgemaakt. AL VROEG MET DE POLITIE IN AANRAKING. Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen een 12-jarigen jongen, die zich den laatsten tijd meerdere malen aan klei ne diefstallen had schuldig gemaakt en Zondag een doosje sigaretten had wegge nomen bij een sigarenwinkelier. INBRAAK TE HOORN. Een radio-toestel gestolen. Gistermorgen werd bij de firma Kraak aan die Nieuwstraat te Hoorn de voordeur los- gevonden. Bij nader onderzoek bleek, dat er een inbraak gepleegd was, hetgeen gebeurd moet zijn tusschen Zaterdagavond 8 uur en gistermorgen Vei moed wordt dat de in breker door een tuimelraampje aan de ach terzijde van het pand is binnengekomen. Er is sHchts één radiotoestel medegenomen. De inbraak is in zooverre vakkundig gep'eegd, dat er geen enkel spoor is achtergelaten. De politie heeft de zaak in handen. VROUWENDAG IN HET WAPEN VAN HEEMSKERK Door de Soc. Dem. Vrouwenclub werd gisteravond in het Wapen van Heemskerk de jaarlijksche Vrouwendag gehouden waar mevrouw StraalmanKremer, raadslid van Hilversum sprak over: „Het plan van den Arbeid roept ons de weg". Na opening door de voorzitster, mevr. Fisscher, werd gezamenlijk de Socialisten- marsch gezongen, waarna het woord aan mevrouw Straalman was, welke wees op de meer dan ellendige toestand, waarin de ar beidersklasse tientallen jaren terug, leefde en de verbeteringen die langzamerhand zijn veroverd toen zij het Socialisme gingen ver staan. Zeventien jaar geleden kregen wij het vredesverdrag van Versailles en een ieder meende dat de vrede bestendig zou zijn. De ineenstorting van de maatschappij voert echter de arbeiders weer terug naar de diepste ellende, de vrede werd verbro ken, toen een blank volk meende een zwart volk met bommen en gifgassen te moeten gaan beschaven. Met angst hebben velen zich afgevraagd of de roep van het Socialisme tevergeefs 's geweest, of de roep om vrede zonder resul taat was, of alles waarvoor wij geleden en gestreden hebben, verloren is gegaan. De kleinmoedigen hebben bij het fascis me, in de verwachting dat een mannetje uit de maan zou komen die voor ons alle11 zou denken.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2