e DE LAATSTE LES VAN LANOELOT Verkoopen in moeilijke tijden. listerine tandpasta! onmiddellijk vendwijnen de pijnen met AKKER's KLOOSIïRBALSFl-1 BEPERKING TEELT VAN TARWE EN AARDAPPELEN, Xcootitciaai Tlieuws DIRKSHORN Met slechte tanden heeft Uw jeugd spoedig afgedaan t NIEUWE NIEDORP ST. PANCRAS WEST-GRAFTDIJK T ooneeluit voering GRAFT W erk verschaf fing. WIJK AAN ZEE EN DUIN - Onverwacht» ovarvallan U de venijnige iteken. Wrijf dadelijk met Klooi- terbaliem, welke tot diep in de weeiieli door 4ringt. omdat de «toffen die de pijnen var- oortaken er door worden verdreven. Dooije S5 ct. Polten 69'/» ct. en f. 1.04 en W. niet hun best deze school goed te on derhouden. De voorzitter zei, dat B en W. thans met en hoogere raming daarvoor kunnen ^Met algemeene stemmen werd de begroo ting 1936 vastgesteld, zooals deze in concept werd aangeboden. •jen aanzien van de begrooting voor het burgerlijk armbestuur te West-Graftdljk j^fde de heer van Ammcrs Sr. mede, dat oor jit armbestuur een te gering bedrag a'in subaidi' was aangevaagd. De bedècling door bet bestuur is gedurende de winter handen te gering. Pt voorzitter zeide de naar voren gebrach te bezwaren met de leden van het burgerlijk irmbestunr te zullen spreken. Daarna werd ook de begrooting 1936 met algemeene stemmen vastgesteld. Een zeer duidelijke uiteenzetting namens B, en W. gaf de voorzitter aangaande de salarieering van burgemeester, secretaris en ontvanger. Spreker wees tevens op de sala rieering van de rijksambtenaren, alsmed? op hetgeen thans wordt verlangd. Tevens deel de spreker mede, dat B. en W. hebben halo- ten Ged Staten te adviseeren om de voorge nomen verlaging niet toe te passen De heeren S Heinis. Koppen en Brouwer gingen hiermede accoord Met algemeene stemmen werd besloten Ged. Staten te adviseeren de voorgestelde korting niet in te voeren, terwijl de heer W van Ammers nog wees op de salarieering bij het hoogheemraadschap. Spreker meende, dat aldaar eerst wel een korting zou kunrm worden toegepast. Contract P E.N. straatverlichting. De voorzitter deelde mede, dat het P.É N. een vernieuwd contract voor de straatver lichting heeft aangeboden met een verlaging voor deze gemeente van 266. De voorzitter gaf inlichtingen op dooi I ettiige heeren gemaakte opmerkingen, waar na net algemeene stemmen werd besloten bffcontract aan te gaan en tevens te daen tewerkstel ligert, dat voor de huisaansluith- Hn een lager' vastrechttarief zal worden verkregen. Rondvraag. De heer Koppen verzocht aan diegenen, die uitkeering genieten wegens de ziektewet, eveneens een kolenbon te verstrekken Het be treft slechts enkele personen, die bij de werk verschaffing zijn geplaatst geweest. Werd algemeen goedgevonden. De heer Koppen wees op de drukte mei het autoverkeer te Oost-Graftdijk op de markt dagen te Purmerend. Een wisselplaats was wel zeer gewenscht. De voorzitter zegde toe deze aangelegen heid bij den provincialen waterstaat ter sprake te zullen brengen. De heer Brouwer wees op de Winkelslui tingswet voor den Zondag voor St. Nicolaas De voorzitter zegde medewerking toe. De heer Heinis verzocht bij het eventueel tewerkstellen bij het rouleerstelsel zooveel mogelijk de meest gedupeerden het laatst in deze regeling op te nemen. De voorzitter zal in B. en W. een en ander onder de oogen zien en zooveel mogelijk met de belangen van de arbeiders rekening hou den. De heer Heinis wees teven® oo de brug te West-Graftdijk. Deze wordt gevaarlijk voor verkeer. De bestrating van den weg gaat aldaar tevens verzakken. De voorzitter zal het bestuur van den Eilandspolder hiermee in kennis stellen. Daarna vroeg de heer Heinis eenige in lichtingen omtrent reorganisatie van he' onderwijs en ontving de mededeeling, dat B. en W. met plannen bij den raad hopen te komen. De heer van Ammers vroeg om plaatsing van werklooze arbeiders te Oost-üraftdijk. Aldaar is nog een sloot, die noodig uitge diept behoort te worden. De voorzitter zou hiervan terstond no'a nemen. Ieder mensch voelt in moeilijke tijden als deze allereerst de neiging de handen in den schoot te leggen. Het zijn echter de energieken, de mannen van de naad, die het hoofd boven water weten te houden. Op zichzelf beteekent hun streven reeds een versterking van de volks kracht. Hun wil en doorzettingsvermo gen immers werken inspireerend op hun omgeving. In dagen van voorspoed ziet men ge noeg van zulke energie: wie geld over heeft kan nog eens wat wagen. Maar in tijden als deze, in tegenspoed, dan vecht een energiek man niet alleen voor zijn eigen bestaan, hij vecht, door zijn voorbeeld, voor de geheele bevolking. Hij verdient dan ook méér den steun van de geheele bevolking dan de man die moedeloos neerzit. •Steun? Ja, maar niet in den vorm van staatssubsidies; dat is in dit geval abaoluut niet noodig Maar steun van het publiek door de producten te koopen en dus klanten te worden \an dergelijke «net gieke fabrikanten en importeurs. Dat is inderdaad in het algemeen be lang en ook ln het directe belang van ieder van ons want in die energie schuilt tegelijk ook een veilige waarborg dat het product van zoo'n man niet minder en niet duurder zal zijn dan van zijn minder energieke concurrenten. Dezelfde energie die naar buiten uit straalt in den vorm van een krachtige verkoopsorganisatie, zal ook binnen i n zijn bedrijf tot uiting komen en wel door het bedrijf zoo rationeel mogelijk in te richten. Maar hoe kan het groote publiek van die prijzenswaardige activiteit op de hoogte komen? Natuurlijk valt het direcl op, wanneer iemand in deze tijden nog nieuwe ge bouwen neérzet, winkels opent of zijn fabrieken uitbreidt, maar dót behoo -t natuurlijk tot de hooge uitzonderingen. Er zijn er méér die onzen daadwerkelij- k n steun verdiehen. Èn dat zijn die fabrikarten. importeurs en winkeliers, die zorgen voor een goede en krachtige verkoopsorganisatie, welko zooals wij hieivóór reeds opmerkten vanzelf naar büiten u.tstraalt. Het is een feit: de best geleide zaken wilden in moeilijke tijden meer dan ooit aandacht aan den verkoop En zij maken onbeschroomd gebruik van de doeltref fendste wegen, die hun openstaan om hun waren te verkoopen. Tot deze wegen behoort allereerst re clame: adverteeren. En hierdoor wordt het publiek op hen, wier energie door de crisis niet geslagen is, attent gemaakt. Hieraan kan het publiek hen herkennen want door geregeld adverteeren tracht de flinke fabrikant, importeur of win kelier immers juist de opo erkzaamheid van het publiek tot zich te trekken. Let daarom op hen die adverteeren. en U w eet wie Uw voorkeur, zich uitend in den vorm van koopen, het allermeest verdienen. Niet alleen kunt U veilig hun waren koopen, maar het wordt U ook gemakkelijk gemaakt. Zij zijn het im mers ook, die zorgen dat het publiek daartoe aangespoord door hun reclame het product niet behoeft te zoeken of lang op 'n bestelling moet wachten. Met hun verkoopsorganisatie zorgen zij er voor en dóór hun reclame kunnen zij daar ook voor zorgen dat het overal verkrijgbaar is, terwijl men er tevens ólle inlichtingen over bekomt, die men maar wenschen kan. Hetreft het oen product, waarvan de gebruikswijze niet zoo dadelijk voor de hand ligt of moeilijkheden kan opleve ren wat betreft opstelling of onderhoud, dar zorgt zulk een zakenman er voor, Hat het publiek ook eer. goede „service" krijgt, d.i.: dat hij steeds ten dienste staat met inlichtingen, raadgevingen, hulp. Omdat de menschen dit moeten wé ten, om er vrucht van te kunnen heb ben, maakt hij ook voor het bekend maken hierva.i gebruik van het univer- seele middel, dat de reclame hem biedt. Daarnaast kan men er ook ten aan zien van de producten van zoo'n ener giek geleid bedrijf, het meest staat op maken, dat de noodige inlichtingen en men achter mij gesloten. Wij zijn gekomen en jullie ziit allen zoo goed voor ons ge- veest", besloot ze haar verhaal. >,Wie hebben mij het leven gered en wa ren goed voor mij?" vroeg Saxon. «De koning heeft Georg zelfs in rang verhoogd". «Zijne Majesteit weet zijn mannen te kie- ^n", antwoordde de generaal. „Majoor jj°n Felsen zal het ver brengen. Hij heeft goede zijde gekozen, evenals ik. Ik wist ™el» dat je hem lief zoudt krijgen", zei de bruidegom. „jl. geloof", zei ze met een Hik uit haar donkergroene oogen, „dat je niet alleen unerlijk op elkaar lijktMaar kijk, de rondedans begint". ,a het bal geleidde de koning de bruid vert L -r bruidsfreules naar haar slaap- von h een groot huis aan de markt> dat ha/, j J?nge Paar waa ingericht Hij nam hoa,r ,t bruidskroon van het hoofd, deed nen witten sluier af. Saxon kwam bin- gevolgd door de bruidsjonkers. renri nrufe?slt,aP6 scheen een ros flakke- wièrne i r de vensters. De lakeien Saxon» .ramen open. De muziek van marktni "^'"renten plaatste zich op hel helmen j Hr'ters reden stapvoets, de feesteiiii,11 .koPP«i der paarden waren HonderderS'f.met gro€ne takken- rooden pwïII kke'8 wierpen hun warmen vlaggen °,P den langen ruiterstoet, op thieke m,„? en banieren, op de go- niarkt en der hooge huizen van jes hingen 8traten. Vrouwen - - «uiuen en me,s' Wiemen ki verlichte ramen en erkers bloemen naar de stoere ruiters, verdere „service" met zakenkennis en geduld worden gegeven. Het energieke voorbeeld van een flink zakenman werkt door in het bedrijf in Al zijn geledingen. Het inspireert zijn ondergeschikten: „Zoo heer, zoo knecht" zegt bereids het ouJ-vaderlandsche spreekwoord. Zelfs kan het de wederverkoopers inspireeren! Het publiek waardeert energie en doorzettingsvermogen in deze tijden. En het is zooals gezegd de adverten tie die het daar het eerst op wijst. Deze beroert de eerste sirctar. Men voelt, be wust of onbewust, dat het over „iets goeds" gaat, dat het niet te dutir is. Want het sprookje, dat adverteeren duur maakt, wordt door niemand meer ge loofd! Immers, iemand die door een ver hooging van zijn advertentiën met enkele procenten van zijn omzetcijfer, dien om zet zelf met enkele tientallen pro centen ziet stijgen, kan het product dan stuksgewijze goedkooper maken. Dat voor inferieure kwaliteiten het sprookje zou opgaan, is slechts schijn. De meest enthousiaste kooper bemerkt spoedig de prullerigheid van een infe rieur product. Dan neemt de omzet dus niet toe; de maker kan de adverten- tiekosten alleen betalen door zijn pro duct nog slechter te maken. Hij komt hierdoor in een vicieuse cirkel; het einde is niet moeilijK te raden. Ieder zakenman weet tegenwoordig, dat op den duur alleen een goed en re latief niet te duur product het reclame faaken waard is. Alleen wanneer iets werkelijk goed is, zal het publiek het niet slechts éénmaal koopen maar ook meerdere malen. En dan alleen kan de fabrikant, importeur of winkelier blij ven adverteeren. Zoc zien wij, dat producten van zaken lieden. die ook in deze tijden de energie blijken te bezitten, een krachtige ver koopsorganisatie te laten functionnee- ren wat naar buiten vooral blijkt uit systematisch en weldoordacht adver- teeren een waarborg inhouden voor goede kwaliteit en billijke prijzen. En omgekeerd leidt dit tot de conclu sie, dat hij, die in deze dagen een goed product te verkoopen heeft, zijn geheele verkoopsorganisatie krachtiger moet maken dan ooit. Op de eerste plaat6 dient hij daarbij zijn eigen zaak. Op de tweede plaats zijn koopers. door hen te helpen aan iets, dat het geld waard is. En op de derde plaats ons geheele land, omdat zijn succes anderen (en daarmede zijn zeer zeker niet alleen con- cu renten bedoeld!) eveneens tot meer dere krachtsinspanning inspireert, wat zeker voor ons heele land honderdmaal beter is dan dat het aantal van hen die niets meer durven ondernemen wat geld kost, nóg grooter word PROGREDIATUR. die haar stad hadden behoed voor plunde ring en verwoesting. Bruid en bruidegom verschenen op het balkon onder luid gejuich, maar toen men den koning met een vroolijken lach op het gelaat achter hen zag staan, loeide er een storm van enthousiasme uit de menigte op De koning legde de rechterhand op den schouder van Marlon, de linker op dien van Saxon, alsof hij hen in bescherming wilde nemen en als een alles overheerschen de schreeuw uit één mond schalde uit dui zenden kelen de strijdleuze over de stad: „Sverige! Sverigs! Leve de koning!" Dan speelt de muziek het lied van Saxön's ruiters en allen zingen mee: Hoera, in 't veld te rukken De trommels rofflen overal Om met kartouw en stukken Manmoedig voort te rukken Bij luid trompetgeschal. Er is geen beter leven Dan van een ruiter, welgemoed Zich in 't gevecht begeven Tot hoogen rang ver neven Krijgt eer en roem en goed. Eindelijk gingen de gasten heen Alles wa® stil. Toen zei Marion blozend: „De predikant heeft gezegd: dat ik het zwakkere va> ben onderdanig moest zijn en gehoorzaam aan mijnen heere". „Maar ik", zei Saxon. „heb gezworen je nooit te zullen verlaten'' en hij nam haar in zijn sterke armen. EINDE. 4.60 op, soms iets meer, vooral als dc vraag het aanbod overtrof. Tweede soort bracht f 2.40— 3.60 op. Met den aanvoer van de gewone witte is het zoo goed als ge daan; aan de veiling van den N.-marktbond kwam er nog wat, opbrengende den prijs van 1.102.70. De aanvoer van Deen- sche witte kool was grooter. Ook van deze koolsoort komt maar weinig eerste soort Deze bracht 3.50—4.50 op, met enkele uitzonderingen daar boven. Voor tweede kwaliteit werd 70 cent tot ruim 2 betaald. Bloemkool werd alleen aangeboden aan de veiling van de Langendijker Groentencen- trale. De prijs ervan is zeer matig Voor eerste soort werd 3.80—6.60 besteed. Tweede kwaliteit bracht 1.50—3.10 op De teelt valt ten zeerste tegen. Hoewel er in het buitenland gebrek aan uien is, liepen de prijzen hier nog achteruit Alleen voor nep, die echter sporadisch word; aangevoerd, liepen de prijzen iets op. Er werd n.1. 2.903.50 voor betaald. Grove uien brachten 2.50— f 2.70 op. Voor mid delbare werd 1.70—2.20 betaald, al naar gelang van kwaliteit, terwijl drielingen 70 cent tot 1.20 opbrachten. Dergelijke prijzen lokten niet tot grooten aanvoer uit' Grove bieten brachten 0.90— f 1.50 op Voor kleine was wat meer animo; er werd 33.40 voor betaald. Gering was ook dt aanvoer van wortelen. De prijzen tusschen groote en kleine liepen betrekkelijk weinig uiteen. Groote brachten 1.201 40, klei ne f 1 1.10 op. Met de druivenprijzen wou het ook niet vlotten. Voor Alicante werd 15.30—20 besteed. Veel pracht-andijvie kwam er niet aan de markt. De hoogste noteering liep tot 1 70 per 100 struik. Veel werd echter voor 1— 1.20 verkocht, terwijl de mindere kwaliteit 50—90 cent opbracht. Het ligt in de bedoeling, ook voor het oogstjaar 1936 de beperking van de tarwe- teelt tot 1/3 van het bouwland te hand haven. De teelt van de andere akkerbouw gewassen, welke het vorige jaar onbeperkt was, zal niet worden beperkt; alleen zal nader worden nagegaan, hoe de afzet van erwten verloopt, waarna eventueel een be perking hiervoor zal worden vastgesteld. Voor consumptie-aardappelen zal het maximum uit te poten oppervlak bepaald blijven op 100.000 H.A., terwijl ook in die oppervlakten, welke voor de telt van vlas, cichorei en suikerbieten zijntoegestaan, geen wijziging zal worden gebracht. Een steunregeling voor de teelt van spina zie- en radijszaad is in voorbereiding. Het oppervlak te steunen fabrieksaardap pelen zal, wegens de groote voorraden aard appelmeel, moeten worden verminderd tot 20.000 H.A., tenzij zeer bijzondere omstan digheden moeten optreden, tengevolge waarvan deze inkrimping in mindere mate noodzakelijk wordt. De landbouwers zullen evenwel goed doen, zich op het genoemde oppervlak in te stellen. DE LANGENDIJKER GROETEN- VEILINGEN. Heerscht er in normale tijden aan de Langendijker groentenveilingen omstreeks de?en tijd doorgaans niet een overmatige drukte, thans is dit nog minder het geval, nu er zoo weinig winterproducten zijn geteeld. Zoo was de aanvoer van aardappels gering, te meer nog, daar vele consumptie-aardap pels uit de hand worden verkocht, al worden ze over de betaalkantoren van de veilingen betaald. De prijzen, welke werden besteed, waren nog lager dan die van de vorige week, toen ze ook al slecht waren. Voor blauwe Eigenheimers werd bij hooge uitzondering 3 per 100 K.G. betaald; verreweg het grootste deel der aanvoeren ging echter voor 2,40-/2,80 van de hand. Blanke Eigen heimers brachten niet meer op dan 2.20, terwijl voor Souvenir slechts 1.70 werd be taald. Bevelanders golden van 1.60— 2.30 en blauwe aardaopelen van 2.70— 3.30. Niet groot was ook de aanvoer van de diverse koolsoorten. Wat er van aan de vei lingen kemt, is bovendien voor verreweg het grootste gedeelte tweede soort. Toch worden gcede prijzen besteed. Er blijken echter nog enkele partijtjes onverkoopbaar, als van 'e inferieure kwaliteit. Voor eerste kwaliteit roode kool werd 4.60f 6 betaald, sommi ge uitgezochte partijtjes gingen daar nog boven uit, zoodat de hoogste noteering tot f 7.30 opliep. Enkele partijen tweede soort brachten 3 tot 4 ophet meest werd ecli ter voor 1.60f 2 60 verkocht. Ook voor zoogenaamd stortgoed werd nog een redelijke prijs van 1— ƒ2.50 besteed. Het kleingoed van de gele kcol werd ock voor ongeveer deze prijzen verkocht. Eerste kwaliteit bracht J Onder leiding van den heer P Pranger gaf de muziekver Onder Ons een concert in de zaal van den heer Pijper, alhier. De voorzitter der vereeniging, de heer J. Smit, verwelkomde de zeer talrijke aanwezi gen. Hierna zette de muziek in met een opge- wekten marsch, „Unter dem Siegesbanner" van Fr. von Blon, gevolgd door de mooie ouverture: „La Reine Maud'' van Louis Boyer, uitstekend weergegeven. Vervolgens nog de mooie welluidende „Chant du Sou:'', wals van Sam. Vlessing. Na de pauze werd 't publiek onthaald op een voordracht: „De hengelclub van Knep- pelveen", welke de lachspieren in beweging bracht. Voorts toonde de heer S. van der Oord, dat hij de voordrachtkunst nog niet is verleerd. Van zijn repertoire noemen we: De uitvinding van de kus; Kerstliedje en Jan Oliebol. Bij het laatste nummer zong het publiek het refrein flink mee. Daverend ap plaus aan het einde. Daarna speelde het erkost nog Une Nuit a Venise van F. Andrieu, waarbij vooral Rê verie en Tarantelle uitblonken. En toen volgde: „Serie bekende liederen", arr. P. Pranger, een vriendelijke attentie voor de ouderen onder het gezelschap, welke intusschen ook bij de jongern wel in den smaak viel, want het arrangement was zeer mooi. Tot slot de schitterende Populaire ntarsch- potpourri van Inconnu. Op het aanhoudend applaus werd nog een pittige marsch toegegeven. Hiermede was het succesvol concert afge- loopen. In zijn slotwoord dankte de voorzitter den Verlengt Uw jeugdige bekoring door het uiterlijk van Uw tanden Tweemaal per dag Listerine gebruiken i» een ge ter a borgde verzorging Groote Kleine tube tube SO 25 eente cent» 10.000.000 geestdriftige gebruiker» over de geheele wereld directeur, den heer S. van der Oord en zijn hengelaars, benevens den heer V. Koster, grimeur, voor de medewerking en sprak den wensch uit, dat meerderen de goed zaak zou den steunen, door zich aan te melden als do nateur der vereeniging. Een geanimeerd bal volgde. Zwitserland als landbottwland. Voor de afd. Winkel, Nieuwe Niedorp en Omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw, hield ir. G. J. Lienesch, rijkslandbouwcon- sulent te Schagen, een zeer interessante lezing over Zwitserland. Voor deze bijeen komst was tamelijk veel belangstelling. Merkwaardig genoeg waren er meer dames dan heeren. Ir. Lienesch vertelde op een zeer onder houdende wijze van Zwitserland als land- bouwland. Het geheel wérd verduidelijkt met zeer heldere lantaarnplaatjes. Crisis-comité. Van het Nat. Crisiscomité is bericht ont vangen dat een wagon eierkolen is beschik baar gesteld, die door het plaatselijk comité zal worden gedistribueerd onder de behoef tige ingezetenen. Een onthulling. Zaterdag had de onthulling plaats van de grafsteen, geplaatst op het graf van wijlen de heer J. ten Hoeve, in leven hoofd der bijzondere school alhier. De kosten voor dezen steen zijn bijeen gebracht door oud-ieerlingen. Vele oud leerlingen waren bij de onthulling tegen woordig. De arbeiderstooneelvereeniging Nieuw Leven gaf Zondagavond j.1. haar eerste win- teruitvoering in de zaal van den heer C. v. d. Oord, alhier. Opgevoerd werd het blijspel in vier bedrijven „Papageno". Een stuk vol humor en komische verwikkelingen Er werd zeer goed gespeeld en het was een echte lach-avond. Een gezellig bal sloot deacn avond. Zaterdag j.1. is in de gemeenten Graft en de Rijp een aanvang gemaakt met de werkverschaffing voor de tuinders, kleine bouwers. Er wordt gewerkt in tarief, n.1. het baggeren per schocht. De heer F. van Stra ten te de Rijp is voor beide gemeenten aan gesteld als controleur. Niet minder dan 25 tuinders nemen aan deze regeling deel. B. en W. stelden den raad voor over te gaan tot verstrekking van voedsel aan daar voor in aanmerking komende schoolkinderen Een bedrag ad 600 zal daarmede ge moeid zijn. 297. Maar nu was het Langelot weer, die uitkomst bracht. Hij gaf den kapitein bevel om alle bezems aan boord aan stukjes te hakken. Ieder nam een stukje bezent en toen Langelot de tooverspreuk had uitge sproken, vloog de geheele bemanning van het schip op bezemstelen naar huis. 298. Met z'n allen kwamen ze bij grootmoeder aan, die erg overstuur was toen ze tot de ontdekking was gekomen, dat Langelot spoorloos verdwenen was. Grootmoeder had echter geen boterhammen genoeg in huis om de bemanning van het sch' pte eten to geven en ze zei tegen hen, dat ze het maar ergens an ders moesten probeeren.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7