Amstetdauische ïBeucs Stad en Omgeving yu GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. richting naar de orthodoxe, vormde aanlei ding tot de oprichting van de vereeniging. De meerderheid in de Nedi herv. gemeente bleek den predikant in zijn veranderde ziens wijze te volgen en deed de aanzienlijke vrij zinnige meerderheid in een minderheid ver- keeren. De vereeniging van Vrijz. Hervormden heeft haar godsdienstoefeningen vele jaren gehouden in de kerkgebouwen van de Doopsgezinde en Ev. Luthersche gemeenten ter plaatse In 1927 stichtte zij een eigen ge bouw. De eerste steen hiervan werd gelegd door wijlen ds. C. J. A. Bosch, Ned. herv. predikant te Limmen en eersten catecheet der vereeniging. De inwijding werd verricht door ds. O. Westmijse, thans te Rotterdam De vereeniging heeft in de thans achter haar liggende 25 jaar sterk geijverd voor het behoud van een vrijzinnige kein te Bever wijk en in de vervulling van die taak is zij zeker geslaagd, getuige het godsdienstig leven, dat in dezen kring is blijven bestaan en sedert de stichting van het eigen bede huis steeds sterker opbloeit. Behalve het houden van godsdienstoefe ningen. heeft de vereeniging ook haar vleu gels uitgestrekt op het terrein van den Zon- dagsschoolarbeid, catechisatie-onderwijs en wiflterlezingen. Als catecheet der vereeni- nrjflg treedt thans op ds. D. van Peursem, Ned. herv. predikant te Uitgeest. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan zal de vereeniging Zondag een herdenk-ngs- dienst houden, waarin ds. van Peursem een gedachtenisrede zal uitspreken. JAARVERSLAG VAN DEN ARMENRAAD. Na een overzicht van het bestuur, het aan tal aangesloten instellingen en haar ver tegenwoordigers, volgt in dit jaarverslag een beschouwing over de vergaderingen en uitgebrachte adviezen. De Armenraad vergaderde in 1934 vier maal, terwijl het bestuur zesmaal bijeen kwam. Den 6en April kwam de Armenraad met genoodigden bijeen om het feit te herdenken, dat vóór 20 jaar de Armenraad werd opge richt. Prof. mr. C. W. de Vries hield een rede over het onderwerp: De organisatie van het openbaar en maatschappelijk steunwezen. Op Vrijdag 13 April kwam de Armenraad wederom bijeen om afscheid te nemen van den beer J. Ponsen, die wegens zijn benoe ming tot secretaris van den Armenraad te Groningen Alkmaar ging verlaten. Op 8 Juni werd de nieuwbenoemde secre taris, de heer J. J. D. H. Verschoor, door den voorzitter geïnstalleerd. De voorzitter deelde mede, dat bij beschik king van den minister van binnenlandsche zaken ter kennis van het gemeentebestuur was gebracht, dat bij K B. van 13 Juli 1934 te Alkmaar een Armenraad zou blijven ge vestigd. In de samenstelling van het bestuur kwam weinig verandering. De heer G A. Verkade, voorheen plaatsvervangend be stuurslid, werd gekozen tot bestuurslid, ter wijl tot plaatsvervangend bestuurslid werd benoemd de heer K. Blaauboer. De burgemeester installeerde het nieuwe bestuur. De bestuursvergaderingen van den Armen raad waren hoofdzakelijk gewijd aan de be handeling van de voornaamste bureau-aange legenheden. Met ingang van 1 Jan. 1935 werd aan mej. P H. van der Klei, ambtenaresse bij den Armenraad, wegens huwelijk eervol om slag verleend. In haar plaats werd benoemd mej. J. J. Bruin, die reeds als volontaire op het bureau werkzaam was Met ingang van 1 Jan. '35 werd tot tijdelijk ambtenaresse be noemd mej. A. A. C. Kluppel. Op initiatief van het bestuur van den Ar menraad werd een vergadering belegd van de bestuursleden van de verschillende vei- eenigingen voor kinderbeschermingsdag", zulks in navolging van de gehouden Kinder- beschermingsweek in Amsterdam. Ingevolge artikel 14 der Armenraad werd aan het gemeentebestuur advies uitgebrach. betreffende het verleenen van subsidie aar. diverse instellingen van weldadigheid. Ingevolge artikel 15 der Armenwet werd het college van B. en W. door den Armer.-, raad geadviseerd over verschillende aanvra gen voor het houden van collecten. Eveneens werd geadviseerd omtrent de ver deeling van de op de gemeentebegrooting uit getrokken gelden voor drankbestrijding over de onderscheidene vereenigingen voor drank bestrijding te deze stede. Onderzoekdienst en inlichtingdienst. In het verslagjaar werd uitgebracht 1044 rapporten en 224 kleinere schriftelijke in lichtingen. Vele korte schriftelijke inlichtingen betref fende gezinnen werden verstrekt. Centraal register en inlichtingen dienst. Gedurende het verslagjaar werden ont vangen opgaven van ondersteuning van diverse instellingen. Deze opgaven wercen alle in de registers verwerkt. In 1934 werden van 1007 personen de wekelijksche uitkeering aan werkloozensteun bijgehouden. Het aantal informaties, dat door den Ar menraad buiten Alkmaar moest worden hi gewonnen, bedroeg 280. In 1934 werd omtrent 168 bewijzen var. onvermogen aan den burgemeester van Alk maar advies uitgebracht Onder dit waren 32 aanvragen betreffende echtscnei- ding. Onderhoudsplicht. De Armenraad streefde er naar, e^-na's in vorige jaren, de samenwerking tusschen de instellingen van weldadigheid, zoowel onder ling als met andere instellingen van maat- schaopelijken steun, te bevorderen. Op het gebied van den onderhoudsplicht werd veel nuttig werk verricht. Samenwerking. Van 2230 September was de Armenraad vertegenwoordigd met een stand op de Mid denstandstentoonstelling. Op initiatief van mevrouw J. M. van Kin schotDorhout Mees werd een comité op ge richt om gedurende den winter gebreide en het In andere goederen te verstrekken. Een negen tig gezinnen werden bedeeld. n1anlenrm.tuss°hen huishoudschool, 'aats€hjk Crisiscomité en den Armeti- Am 10WK In iaar een plan ontworpen H™.^„5egln?e,lmet Janua" 1935 een huis- finnen met vrouwen var. ??tn' ze cursus namen twee- ïonderd huisvrouwen deel. Met groote ijver werden deze cursussen gevolgd. De Armenraad bracht advies uit ten aan- u ui3 j verdeeling der gelden, bijeenge bracht door de Nederl. Dagbladpers ten be hoeve van de „stille armen". Een bedrag van «00 gulden kon worden verdeeld In samenwerking met de St. Vincentiui- vereenigingen, de vereeniging van Wijkzus ters, de diaconiën en het R.K. Par. Armbe stuur, de Protestantsehe Vrouwenorganisa ties en eenige vak-organisaties werden voor bereidingen getroffen tot het in 1935 uitdee- len van soep, waartoe de Alktnaarsche sla gers vleesch beschikbaar hadden gesteld Er werden 4100 liters soep in bussen versterkt Het plaatselijk crisiscomité. In 1934 werd aan giften ontvangen een bedrag van 2647.38. Deze gelden werden bijeen gebracht door collectes en vrijwillige bijdragen, o.a. van leeraren en rijksambte naren, die maandelijks van hun tractenient een bedrag deden storten. (Wordt vervolgdV NEDERLAND—FRANKRIJK. De afdeeling Alkmaar van het Genoot schap NederlandFrankrijk had gisteren het groote voorrecht in haar midden te mo gen zien Madame Malaterre—Selliers, délé 3uée de la France a la Société des Nations, ie een lezing hield over het onderwerp: L'Influence de la France dans les pays orientaux autour de la Méditerranée. Mine MalaterreSelliers, wier benijdens waardig spreektalent en zeldzame bereisd heid aller bewondering opwekte, heeft in een meesleepende voordracht de verschillende in vloeden belicht, die Frankrijk in de rondom de Middellandsche Zee gelegen Oostersche landen uitoefent. Na een korte inleiding over de mogend heden, die zich naast Frankrijk in de Middel landsche Zee doen gelden Engeland, Ita lië, Griekenland zette spr. uiteen, dat er twee soorten landen zijn, die Frankrijk's in vloed ondervinden: de koloniën en mandaat landen en de landen, waar die invloed alleen cultureel is. De eerste kolonie is Algiers, dat eigenlijk geen kolonie is, maar drie Fransche departe menten. Het is evenwel tragisch, dat he* moederland, na eerst landbouw en industrie in Algiers op een veel hooger peil te hebben gebracht, nu zijn grenzen voor de producten ervan sluit, evenals het den velen jongen Arabieren, die een gretig gebruik hebben ge- maakt van de door Frankrijk geopende ont wikkelingsmogelijkheden, nu geen positie kan aanbieden. Tunis onderscheidt zich van Algiers, door. dat de Arabische steden er veel meer be waard zijn en het contact met de inboorlin gen er veel grooter is. In nog sterkere mate is dit het geval met Marokko. Marokko is het werk van één groot man: Maarschalk Lyautey, die het land geheel langs pacifistischen weg heeft veroverd en er al zijn liefde aan heeft gegeven. „Moi le con- quérant j'ai été conjuis'Spr. haalde eenige voorbeelden aan, waaruit bleek, hoe de Maar schalk door de gansche Islam als een heilige werd vereerd, een vereering, die op haarzelf afstraalde, zoodra bleek, dat zij „le Maré- chal" kende en met hem gesproken had De gehechtheid van Marokko aan Maar schalk Lyantey was zoo groot, dat toen bij het begin van den wereldoorlog alle Fran sche troepen uit de kolonie moesten worden teruggeroepen, de stamhoofden deze vrijwil lig door hun eigen soldaten vervingen en door hun loyaliteit het land voor Frankrijk behielden. Het is zeer te betreuren, dat Frankrijk zich tegenover dezen grooten kolo nisator zoo ondankbaar heeft getoond en hem de waardeering, waarop hij recht had, vol komen '•eeft onthouden. Na de pauze kwam spr. tot de landen, waar Frankrijk een cultureele invloed uit oefent. In de meeste dezer landen is een min of meer belangrijke christelijke minderheid, die evenwel de eenheid van het ras niet schaadt. De meerderheid echter is Mohamme- daansch. Men stelt meestal de Koran verant woordelijk voor de aohterlijkheid van de vrouw, de opsluiting, de sluierdracht, de polygamie en het verstootingsrecht, zonder te bedenken, dat de Profeet als deze instel lingen niet in 't leven geroepen, maar zoo gevonden heeft en door ze af te schaffen, geen enkele volgeling zou hebben gehad De Koran verbiedt niet, dat de vrouw zich ont wikkelt, vooral voor het goed verrichten van haar moedertaak en de koranscholen zijn door degelijker onderwijsinrichtingen ver vangen. Turkije, dat sterk naar Rusland georiën teerd is, heeft zich tegen den godsdienst ge keerd. De Turksche vrouw lijdt hieronder. Syrië is een Fransch mandaatland. Dit mandaat, eerst vurig door de bevolking ge- wenscht, heeft echter al veel ontevredenheid gewekt. Frankrijk stuurt te veel dure ambte naren, houdt de godsdienstverdeeldheid in stand.' in plaats van deze tegen te gaan, exploiteert 't land. Aldus de Syriërs. Ook de Franschen hebben grieven. Toch zijn zij nog de eenigen, die in Syrië geduld worden. De ontevredenheid in Egypte tegen Enge land is veel ernstiger en de steun, die Ethiopië van Engeland ontvangt, zal het be roep op het zelfbeschikkingsrecht der volke- van Donderdag 28 November 1935. OPGAVE VAN N^^D^OLLANDSCH LANDBOUWCREDIEl N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon], Koers v8n heden te Vorige koers 1931 1934 1934 1934 A 1930 STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederl 4 4 Ned -Indië 4 5% Duitschland Idem met ketlingvn klaring B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie v Berkels Patent4^7, Calvi Delit Cert. 597» Nederl Ford ex. 40 afst. 245Vs Philips Gloeil Gem Bezit<^47« WA/4 95^6 95»/ie 22 26V8 109 129 4b 84 1031/a pl.m. 1.30 97V« 971/« 9b'/. 67. 22 26 57, 129 4 74 8 V» pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 215 12S74 4<>/4 267» 2574 26 Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting357» Anaconda Bethleh Steel Cities Service Steel comm U. S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie 1097» Vorstenlanden207» Dito actions 12 2l MIJNBOUW. Alg Explor Mij1727* Redjang Lebong 1457. 1037i« 14'J/i« 297» '74 28 57» 23.74 124 246 232 10 !-»/. 353/4 1-7. 297» l1S/l6 =74 7s 2D-32 123 174 ,40 2297, 297ie 287, 232 1*% 4'3/» 26 2297, 1037» 15'/m 2,7, 287, 53/4 2303/, 1033/, 29i-7ie 28'Tte 23'74 231V, PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union jBBERS. Amsterd Rubber 1 1077.2 Deli Bat Rubber6-7/8 Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN, Kon. Ned Stoomboot 117» Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia 201 .141', 8673 21 8'3/ia 8i> 327» 5t7, l9/l6 214 SVie i-'Vi 32 213 2133/, 2' 7, 87. 457., 157, 1<8V, Oude Deli 1857, Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Union Pacific 1847, 327s 8?/i« 64 181-5 184 1857, gNoteering per 50 -f-Exclaim. PROLONGATIE V 'ge koer» 'Exdividend. V 185 1837, 33 6 j pCt Heden 3 pCt. i.KOERSEN AMSTERDAM. Vorige Koers op koer, heden 2 uur =7. 107 647, 587, 1 8 1857, 1837» NIET OFFiUEEL New-York Londen eoan Berlijn Parijs o,nn Brussel (Belga)47'77l/,f Kopenhagen »»,»•••'-_.- Stockholm Oslo Madrid£0 10 Italië 00.00 1.477, 7 30y8 59.427, 9.7374 25 00 47.-77, 12 60 37 60 16 65 2015 00 00 ren bevorderen. Na de drie in Palestina heerschende in vloeden te hebben besproken, die der Engel- schen. Arabieren en Joden, waarbij groote moeilijkheden tusschen Arabieren en Joden te voorzien zijn, kwam spr. tot de volgende conclusies voor Frankrijk en voor de mensch- heid: Door de verwantschap van het Fransche en het Oostersche temperament kan Frank rijk het Oosten aan zich binden, maar het zal de rechtvaardigheid boven alles moeten stel len, steeds minder moeten vragen en steeds meer moeien geven. Alles moet gedaan worden om den vrede te handhaven. Wat de menschen verbindt i6 sterker dan wat hen scheidt. Wat moet ver wezenlijkt worden is: La Paix par la Justice. Het Oosten en het Westen hebben elkaar noodig. Door een warm applaus, dat zoowel de welsprekende redenaaster als de charmante Parisienne gold, gaf het talrijke pubM'-k uiting aan zijn waardeering voor deze unieke voordracht. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 18 tot en met 25 November 1935: blauwe muts, kosteloos belastingplaatje, autolamp, pakje blocnotes, klaviersleutel, handschoen, pakje met sajet, kindermuts, haarkam, zijden jurk en bankbiljetten. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 18 tot en met 25 November: Petrus Doets, Schermerhorn A 40, rijwielbelastingplaatje aan bandje; A. de Jong, Spoorstraat 59, breek en zakdoek; G. Hartland, P. L. Takstraat 11, autoslavger; H. J. de Vries, Overdiestraat 4, dameshand- schoen; J. Smit, Fnidsen 45, portemormaie met ritssluiting; H. Asjes, Uitenboschstraat 43, gele hond; R. Cnossen, Heemraadstraat 2, rekenboek; A. H. Koopman, Scheteldoeks- haven 4, pedaal van rijwiel; K. Berger, Hei- looerdijkje 30, dekkleed van auto; L. van Oogh, Emmastraat 83, gymnastiekschoen; Willem Schutter, Compagr.: straat 6, 2 jon gensjasjes; C. van Hooff, le Kabelstraat S, dameshoed; P. Voorthuizen, Troelstrakade 64, lederen damestasch; J. van der Made, Voormeer 4, 1 pf. dameshandschoenen; N. Vennik, Koningsweg 30, mantelband; Jan Dekker, Ramen 18, jongensjasje; W. Roo- beek, Zakendijk 7 te Bergen, blauwe ceintuur N. van Leijen, Fr. Engelsstraat 8, rood flu- weelen ceintuur; Chr. de Jong, Ingeland straat 3, pakje inh. knot wol; A. Smit, Boe- kelermeer 124, bruine muts; J. Tromp, Ver- dronkenoord 54, geruite sjaalJantje Water, Nieuwesloot 36, portemonnaie met groot- geld; R. ten Haaf, Tienenwal 3, huissleutel; T. de Koning, Westdijk 8, grijze glaoe hand schoen; T. Huiberts, Payglop 23, bruine muts; F. Burgering, Bloemstraat 4, sjaal1; J. van Riel, Oudorperdijkje 33, grijze hand schoen; C. Brouwer, Laat 183, witte kinder muts; J. Boots, Popelmanslaan 39, portemon naie met inhoud; Van Elburg, Vogelenzang 2, portemonnaie met buskaartje; J. Admi raal, Lindenlaan 5, rozenkrans; H. Jansen, Verdronkenoord 78, hondenpenning; J. Schouten, Hofstraat 19 D, ledig portemon- naitje; Kampschulte, Fnidsen lila, bril met hoornen montuur; A. v. d. Helm, Midden straat 7, halve zak aardappelen; Pusch, Landstraat 19, gedeelte van motor; J. van der Gulik, Hulststraat 7, zijden sjaalGebr. Zandbergen, Kanaalkade 58, tasch inh. pa raplu ie enz. De raad kwam hedenmiddag ten 1 ure onder voorzitterschap van burgemeester van Kinschot bijeen. Afwezig de heeren Keijsper, v. d. Vall en Sietsma, met kennisgeving. De notulen werden conform vastge steld. Ingekomen zijn: a. Een brief dd. 6 November j.1., nr. 129 van Gedeputeerde Staten dezer pro vincie, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 11 Juli 1935, nr. 10, tot wijziging der verorde ning op den gemeentelijken keurings dienst van vee en vleesch. Aangenomen voor kennisgeving. b. Brieven dd. 6 November jl., nrs. 149 en 150 van hetzelfde College, ten ge leide van de door hen goedgekeurde raadsbesluiten van 3 en 26 September 1935, resp. nrs. 16 en 6, tot het aangaan van eene gemeenschappelijke regeling met de gemeenten Edam en Broek op Langendijk, inzake de toelating van leerlingen, afkomstig uit die gemeenten, tot de openbare lagere scholen dezer ge- miente. Als voren. c. Een brief dd. 13 November jl., nr. 110 van hetzelfde college, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbe sluit van 31 October 1935, nr. 6, tot ver koop van een perceel bouwterrein, gele gen aan de Jan van Scorelkade, aan J. Hulskamp. Als voren. d Een brief dd. 13 November 1935, nr. 160 van hetzelfde College, daarbij de ont vangst berichtende van de bij raadsbe sluiten van 31 October 1936, nrs. 18 en 19 vastgestelde verordeningen tot wijziging der Verkeersverordening. Als voren. e. Een brief dd. 13 November j.1., nr. 112 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbe sluit van 3 September en 31 October 1935, nr. 27, tot aankoop, verkoop en ruiling van grond, van, aan en met de N. V. Vereenigde Brandstoffenhandel, ten behoeve van de verbetering der Nieuwe Hoornschevaart. Als voren. f. Een brief d.d. 2 November j.1., van den heer J J. Boon, berichtende zijne benoeming tot lid van het bestuur der gemeentelijke instelling voor maat schappelijk hulpbetoon aan te nemen. Ais voren. g. Een adres dd. 11 November jl., nr. 3714 van het Bestuur der Vereeniging voor volkshuisvesting „Alkmaar", ver zoekende om de financieele medewer king der gemeente voor den bouw van 14 goedkoop© woningen aan de Uiten boschstraat. In handen gesteld van B. en W. om bericht en raad. h. Stukken betreffende de liquidatie van het baanvak VVarmenhuizen Schagen van den tramweg Alkmaar— Schagen en van het door de gemeente ais aandeelhoudster van de Noorder- stoomtramwegmaatschappij N.V., des tijds voor den aanleg voor dat baanvak verstrekte voorschot. Aangenomen voor kennisgeving. i. Een besluit dd. 20 November j.1., nr. 67 van Gedeputeerde Staten dezer pro vincie, tot verdaging hunner beslissing omtrent het raadsbesluit van 31 October 1935, nr. 21, tot het garandeeren van de betaling van de rente en de aflossing van door de N. V. Alkmaarsche Exportvei- iing van Land en Tuinbouwproducten in rekening-courant op te nemen gel den, tot een maximum van 15.000. j. het advies dd. 21 November j.1., Als voren. van Burgemeester en Wethouders, op het verzoek van den heer G. A. J. Boogh om ontslag als leeraar aan de Gemeen telijke avondschool voor lager nijver heidsonderwijs. Het gevraagde ontslag werd eervol verleend met ingang van 1 Januari 1936. k Een brief dd. 20 Noiember Jl.. nr. 160 van Gedeputeerde Staten dezer pro vincie, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 31 Octo ber 1935, nr. 12, tot vasLtelling «ener verordening, regelende het verhaal van de door de gemeente ingevolge de Pen sioenwet 1922, S. 240, verschuldigde in koopsommen. Aangenomen voor kennisgeving. 1. Een brief d.d. 23 November 1935 van den voorzitter van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van een afschrift van het Koninklijk besluit van 11 November 1935, nr. 59, waarbij is beslist, dat de heer F. H. Ringers niet als raadslid kan worden toegelaten. Voor kennisgeving aangenomen, m. Een adres, ingekomen 25 November 1935 van bewoners van de Druivenlaan, ver zoekende deze straat te verbreeden. Gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad. De heer Appel vroeg waarom er niets aan gedaan is. De voorzitter: Dat zal later wor den medegedeeld. n. Een brief d.d. 22 November 1935, nr. 32/70 van den voorzitter van Gedeputeerde Staten dezer provincie, verzoekende het raadsbesluit van 25 April 1935, nr. 14, met betrekking tot het grondbedrijf, alsnog aan te vullen zooals in den brief is aangegeven. Conform besloten. o. Een brief d.d. 22 November 1935, nr. 40/23747 van den voorzitter van Gedeputeer de Staten dezer provincie, verzoekende het raadsbesluit van 31 October 1935, nr. 21, tot waarborging van de rentebetaling en af lossing eener geldleening van de N V. Alk maarsche Exportveiling, alsnog aan te vullen en te wijzigen zooals in den brief is aange geven. Conform besloten. p. Een brief d.d. 25 November 193'5, nr. 2.07.516 van den voorzitter van het Centraal Stembureau, ten geleide van een afschrift van zijn besluit, waarbij de heer G. Grondsma is benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad. Voor kennisgeving aangenomen, q. Een adres d.d. 25 November 1935 van den gepensionneerden kaasdrager J. Dijk man, verzoekende om een toeslag op zijn pen sioen. De heer G o v e r s zelde, dat de man 84 jaar is en 60 jaar kaasdrager. Spr. wa. voor inwilliging en stelde voor om 50 per jaar te geven. De heer Appel steunde dit voorstel. De man is met de gouden medaille van de stad vereerd. Spr. wilde 70 toelage geven. De heer Woldendorp kon het standpunt begrijpen, maar vond het ge vaarlijk in deze het hek van den dam te doen. Spr. meende dat het verzeek moet worden afgewezen. De heer Stout jesdijk oordeel de het een buitengewoon geval en steunde het voorstel-Govers. De heer Go vers zeide nog dat 60 dienstjaren wel zeer bijzonder is. De heer Vogelaar vond het beter dat B. en W. het om bericht en raad in hun handen namen. Het wordt zeer on voorzichtig alleen het hart te laten spreken. De heer Bakker was het met den heer Vogelaar eens. Feitelijk is de man nooit in gemeentedienst geweeet. Het stuk werd in handen van B. en W. gesteld om bericht en raad. r. Een brief d.d. 20 November 1935, nr. 106, van Gedeputeerde Staten dezer provin cie, ten geleide van het door hen voor zooveel noodig goedgekeurd raadsbesluit van 31 October 1935, nr. 5, tot aankoop van een stukje grond aan de Lindenlaan Voor kennisgeving aangenomen, s. Een brief d.d 20 November 1935, n'. 106 van hetzelfde college, ten geleide van het door hen voor zooveel noodig goedgekeurd raadsbesluit van 31 October 1935, nr. 9, tot aankoop van een perceel grond gelegen aan den Schermerweg, van den heer D. Go vers Jz. Als voren. t Een brief d.d 22 November 1935 van het bestuur van de Vereeniging tot bevorde ring van Christelijk schoolonderwijs, verzoe kende op grond van artikel 72 der L.O.-wet 1920, de noodige gelden beschikbaar te stel len voor de aanschaffing van centrale ver-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 11