Jxidschciften £ucfUoaact JtaMetichten De misdaden van Oss worden berecht. Rechtszaken Gijs de Zijp heeft zich heden ie verantwoorden. warming in de Wilhelminaschool voor ge woon lager onderwijs. In handen gesteld van B. en W. om bericht en raad. u. Een adres d.d, 25 November 1935 .van het bestuur der Woningbouwvereeniging „de Middenstand", verzoekende om een voor schot uit de gemeentekas, ten behoeve van het verbouwen van de, met voorschot van de emeente, gebouwde woningen aan de ahliastraat. Als voren. v. Een brief d.d. 20 November 1935 van mr. C. J. de Lange, ten geleide van een af schrift van het vonnis der Arrondissements- Rechtbank te. Alkmaar, waarbij aan de ge meente is ontzegd de vordering ingesteld tegen den aannemer C. Broertjes te Hoorn (geschil stelpost binnen-schilderwerk bouw 55 woningen aan de Eikelenbergstraat e.o Besloten werd geen beroep in te stel len. w. 1. Een brief d.d. 27 November 1935 van den voorzitter van het Centraal stem bureau, houdende mededeeling, dat het nieuw benoemde lid van den gemeenteraad, de heer G. Grondsma, zijne benoeming als zoodanig heeft aangenomen. Voor kennisgeving aangenomen.. 2. Een brief d.d. 27 November 1935 van den heer Grondsma, daarbij inzendende zijn geloofsbrief met bijlagen. Tot leden van de commissie belast met het onderzoek werden benoemd de heeren Bakker, Raat en Vogelaar. De vergadering werd een poos ge schorst. Na heropening adviseerde de heer Bakker, namens de commissie, tot toe lating, mededeelende, dat de commissie dit van harte op prijs zal stellen. Conform het voorstel werd besloten. x. Een proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvan ger op 18 November 1935. Voor kennisgeving aangenomen. De gemeentelijke arbeidsbeurs. Voorgesteld wordt: a. aan den heer W. J. Karesen op diens verzoek eervol ontslag te verleenen als lid van de commissie van toe zicht op de gemeentelijke arbeids beurs, tevens commissie van toezicht op het gemeentelijk bureau voor sociale zaken. Conform besloten. b. over te gaan tot de benoeming van een lid-werkgevers van de commissie van toezicht op de gemeentelijke ar beidsbeurs, tevens commissie van toezicht op het gemeentelijk bureau voor sociale zaken, welk lid zitting zal hebben tot 1 Januari 1936, waar toe B. en W. onderstaande aanbe veling aanbieden: 1. P. Dekker, Brouweretraat 29. 2. M. Mooij, Steijnstraat 47. Benoemd de heer Etekker met 14 stem men. De heer Mooij kreeg 3 stemmen. Aanbieding gemeentebegrooting 1936. Totaal inkomsten en uitgaven gewo nen dienst 3.626.430.van den kapi taaldienst 2.685.415.50. Het tekort bedroeg 360 000, dat voor een deel door bezuinigingen wordt ge dekt, terwijl van het niet te dekken be drag van 290.000 een extra bijdrage van het Rijk zal worden gevoegd. Alkmaar wordt hierdoor noodlijdende gemeente, zoodat de begrooting volledig moet vol doen aan de eischen die de ministers van financiën, binnenlandsche zaken en sociale zaken, na overleg met Ged. Sta ten, zoodat er nog wel iets anders zal moeten gebeuren dan B. en W. zich dit hebben gedacht In handen gesteld van de afdeelingen. B. en W. zijn voornemens de begroo ting 19 en 20 Dec. te doen behandelen. Verlenging bewoningstermijn perceel Lindenlaan 56. Zooals reeds een reek6 van jaren ge bruikelijk is, stelden B. en W. ook dit maal voor den termijn, waarbinnen de onbewoonbaarverklaarde woning Lin denlaan 56 moet worden ontruimd, met een jaar te verlengen. Conform besloten. Suppletoire begrooting 1935 gemeente lijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon. In bijlage 168 zeggen B. en W., dat uit de begrooting van het M. H. blijkt, dat de kosten van de algemeene armenzorg in dit jaar belangrijk hooger zullen zijn, dan bij het opmaken van de begrooting van de instelling werd verwacht. In totaal wordt een hoogere uitgaaf ge raamd van 45.850, waartegenover staat een hoogere ontvangst van 5850, zoo diat een nader subsidie van 40.000 noo dig zal zijn. B. en W. stelden voor aan de supple toire begrooting der gemeentelijke in stelling voor maatschappelijk hulpbe toon de goedkeuring te hechten. Conform besloten. Verhuur gemeente-eigendommen. Ten aanzien van het verhuren van gemeente landelijke eigendommen, waarvan de huur met Kerstmis eindigt, deelden B. en W. mede, dat de meeste huurders tegen de thans geldende huurprijzen weder willen inhuren. Een viertal in Huiswaard gelegen perceelen willen B. en W. publiek verhuren. Over de boerderij aan den Bergerweg zal een nader voorstel gedaan worden. De woning aan de Zuiderhoutlaan verhuurd voor 492 willen zij thans voor 3 jaar voor 390 per jaar verhuren, en de verhuurde perceelen, waarvoor de huurders den thans geldenden prijs weer willen betalen, voor een jaar. Mr. d e G r oo t vroeg welke bijzondere omstandigheden er zijn om met 100 te verlagen. Spr. wilde de huur niet lager stellen dan op 450. Mr. Leesberg vroeg inlichtingen over eenige stukjes grond, waarvan de prijs hem te laag voor kwam; 28 voor 1 H.A. is wel wat laag. Weth. Klaver gaf dit toe, maar er waren bijzondere omstandigheden, den heer Govers wel bekend. In ant woord tot Mr. de Groot zeide spr., dat de tegenwoordige huurder geen hoogere huur wil beta'en. Gevaar voor leeg staan is er. Overwogen is welke huur te maken is en de commissie en 't college zijn van oordeel dat de lagere huur aanvaard moet worden, omdat het risico van leeg staan grooter nadeel beteekent. De heer Govers zeide nog aan Mr. Leesberg, dat de 28 huur voor 1 H.A. land betreft verwaarloosd land, dat de huurder heeft opgeknapt Depolderlas- ten zijn 18, dus er blijft nog 10 over en straks komt er een nieuwe weg door. Mr. de Groot was gevredigd en Mr. Leesberg zegde toe het volgend jaar met een voorstel om een hoogere huur te berekenen, te zullen komen. Aanvragen ingevolge Art. 72 Lager- Onderwijswet 1920 R.K, scholen. In bijlage 170 stellen B. en W. den raad voor om, gezien drie sedert gewij zigde adressen d.d. 24 September 1935 van het Bestuur der R.K. Meisjesscho len alhier, verzoekende gelden uit de gemeentekas te willen verstrekken voor 't bouwen van een rijwielbergplaats en de aanschaffing van schoolboeken enz. ten behoeve van de onder zijn beheer staande Juliaschool (u.l.o.), Juliaschool (g.l.o.), St. Josephschool (g.l.o.), Maria- school (g.l.o.) en St. Agnesschool (g.l.o.), te besluiten de gevraagde medewerking te verleenen. Mr. de Groot merkte op, dat men voortaan den raad met deze voorstellen niet voor een voldongen feit moet plaat sen. De banken waren niet noodig. De voorzitter: de banken waren noodig. De heer Appel: ze waren er in het bezit van een ander schoolbestuur, waarover men wel tot overeenstemming had kunnen komen. De heer H o ij t i n k vond begrijpelijk wat gebeurd was. Conform besloten. Verhuring tijdelijk kantoorgebouw aan de Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord-Holland. In bijlage 171 stellen B. en W. den raad voor te besluiten B. en W. te machtigen, zoo mogelijk met ingang van 1 Januari 1936 het in den tuin van het Landbouwhuis en het Gymnasium, al hier, te stichten tijdelijk kantoorge bouw, voor den tijd van 3 jaren voor 3000 per jaar en daarna van jaar tot jaar voor 2000 per jaar, te verhuren aan de stichting Landbouw-Crisis Orga nisatie voor Noordholland. Conform besloten. Jaarwedde burgemeester, secretaris en ontvanger. B. en W. stelden voor aan Ged. Staten te berichten, dat de raad van oordeel is, dat, met het oog op de reeds toegepaste kortingen, een nieuwe korting op deze salarissen van 5 pet. ongewenscht wordt geoordeeld. De voorzitter en de secretaris verlie ten de vergadering, die hierop geleid werd door weth. Klaver. De heer Venneker stelde aanhou ding tot de begrooting voor. De heer v. D run en: inconsequent. De heer Venneker: als wij de vo rige maal de cijfers voor de begrooting hadden gekend, dan hadden wij ook een ander standpunt ingenomen. De heer Vogelaar begreep het voorstel van B. en VV., dat in de lijn ligt van het besluit in de vorige vergadering genomen. Spr. steunde het voorstel tot aan houding. Mr. Leesberg oordeelde dat er geen gevaar is om met een antwoord te wachten. Nu de raad weet dat er een t kort van 290.000 is, zullen straks ook de loonen besproken moeten worden. De heer Appel is tegen salarisver laging en waar de raad de vorige maal zich verklaarde tegen een door den mi nister gewilde korting, wil ook spr. ten aanzien van deze salarissen hetzelfde standpunt innemen. De heer Bakker was van oordeel dat de vorige maal het colege een slag om den arm had gehouden. Waarom dit ook hier niet gedaan? Wij konden de zaak dan ook bij de begrooting on der de oogen zien. Ais wij de bijlage aannemen, dan missen wij de vrijheid om bij de begrooting ook deze salaris sen onder de loupe te nemen. Mr. de Groot wilde voor 1 Dec. een schrijven aan Ged. Staten richten, dat de raad bij de begrooting de vraag on der de oogen zal zien. De heer Wolden dorp was wel voor behandeling. De vorige maal is den minister geantwoord, dat wij tegen ver laging zijn. Spr. zal voorstemmen, met de restrictie door den heer Bakker ge steld. Weth. Klaver betoogde, dat de raad altijd het recht heeft bij de begrooting de salarissen onder de oogen te zien. De positie van het college is gelijk aan die in de vorige vergadering. Weth. v. Slingerland zeide, dat B. en W. ten opzichte van deze salarissen op'het zelfde standpunt staan, als de vorige maal bij de salarissen van het gemeentepersoneel werd ingenomen. Deze salarissen worden door Ged. Staten vastgesteld. Ged. Staten vragen alleen advies en spr. is van oordeel, dat een burgemeester zonder geldmiddelen met het tegenwoordige salaris niet kan be staan. De 5 pCt. korting komen B. en W. on gewenscht voor. B. en W. oordeelen dat er r-a1i <k,sa'arjasen niets afkan en dit kan aan uecl. Staten bericht moet worden. De heer Vogelaar oordeelde het betoog van weth v. Slingerland juist een motief om aa? te houden- Wij moeten ons standpunt bepalen, tot wij ons standpunt bij de begrooting van het overige personeel heb ben vastgesteld Er is geen voorstel te doen v!rk?Vt a bc»iropting kan redden. Verband tusschen deze bijlage en ons stand punt bij het gemeentepersoneel is niet aan wezig. De heer Bakker oordeelde nu ook, dat met het advies gewacht moet worden tot de behandeling van de begrooting. Als we voor de ambtenaren en werklieden naar beneden I moeten, dan moet dit ook met de salarissen van de hoogere ambtenaren gebeuren. Mr. Leesberg: de vorige maal weiger de het college opzettelijk om een tik van den sluier over de begrooting op te lichten. Het zweeg opzettelijk. Spr. was ook van oordee', dat men zich thans nog niet aan banden mag leggen, omdat men dan kans loopt, dat het lagere personeel verlaagd wordt en het hoogere niet. De heer Appel: Het college wil geen salarisverlaging en ook spr. is tegen iedere loonsverlaging en dus vóór de bijlage. Weth. v. Slingerland nam aan, dat mr. Leesberg niet de houding behoort aan te nemen, dat het college zich aan zijn wil heeft te onderwerpen. Ook het college heeft recht op een eigen meening en die is, dat er van deze salarissen niets af kan. De raad kan deze salarissen niet verlagen of verhoogen. Wij kunnen alleen een advies geven Weth. B o n s e m a was het eens met den heer v. Slingerland. Wij nemen niemand kwalijk of hij al of niet onze meening deelt, maar spr. past er voor om dit een dwang- oplegging van den raad te noemen. Wij zullen onze gedragslijn vaststellen zooals wij dit noodig oordeelen. Hier is sprake van een regeeringsdrang. Het is verkeerd om maar steeds verband te leggen tusschen de salarissen van de rijks- en gemeente-ambtenaren. Spr. heeft beluis terd, dat de raad straks loonsverlaging wil, doch dit behoeft niet te beletten om te ver klaren, dat los van alles deze salarissen re delijk zijn. Weth. Klaver oordeelde, dat de bijlage zich er niet toe leent om bij stemming te worden uitgemaakt. Het college heeft nu den raad gehoord en spr. oordeelde, dat de behandeling kan wor den gesloten. De heer Woldendorp wenschtc stem ming. Verschillende stemmen gingen in deze rich ting op. De heer Venneker stelde aanhouding voor tot de begrooting. Weth. Bon se ma: Het college zal zelf standig schrijven. De heer H o y t i n kNu wordt het dwang Mr. Leesberg: Dat moet het college maar zelf weten. De heer Vogelaar: In de bijlage wordt toch wel een oordeel van den raad gevraagd. Mr. Leesberg wilde vastleggen, dat, wanneer het de algemeene meening van den raad is, dat het antwoord moet worden aan gehouden en 't college zegt: wij zullen zelf standig antwoorden, dan blijf ik dit dwang noemen. De heer Bakker: Als deze bijlage wordt aangenomen dan gaat er een brief namens den raad. Nu de raad uitstel wil, schrijft het college afzonderlijk. Dit is geen figuur. Weth. v. Slingerland zeide, dat Ged. Staten naast het oordeel van den raad ook het oordeel van B. en W. wenschen. Mr. Leesberg deed een aanvulling op het voorstel van den heer Venneker en stelde voor: „de raad besluit naar aanlei ding van de behandeling van bijlage 167 aan Ged. Staten te berichten, dat de raad het geven van advies wil uitstellen tot bij de behandeling van de oegrooting. Dit voorstel werd aangenomen. Tegen: de wethouders, mej. Nierop en de heeren Appel, Woldendorp en van Drunen. De heer Woldendorp: Dat is een snertoverwinning. (Hilariteit). De voorzitter sloot de vergadering. „Op den Uitkijk", tijdschrift het chr. gezin. voor Vandaag heeft de rechtbank te Den Bosch de openbare behande ling der Ossche strafzaken, die 3 weken stil heeft gelegen, voortge zet. De belangstelling van de zijde van het publiek was voor deze achtste zitting onverminderd. In de rechtbank had mr. Huizinga, rechter mr. Schröder vervangen. Begonnen werd met bet openbare onderzoek in de zaak van een gefingeerde inbraak. Den 47-jarigen gedetineerde koopman G Timmers te Heesch was oplichting en het doen van een valsche aangifte ten laste ge legd. Volgens de dagvaarding heeft Lamber- tus Vos (Bijs de Sijp) na dit tevoren met ver dachte te hebben afgesproken, in den nacht van 22 op 23 April 1931 in verdachte's wo ning de Heesch ingebroken, waaruit hij een hoeveelheid goederen tijdelijk wegvoerde, waarna verdachte de N.V. Arnhemsche ver zekeringsmaatschappij tegen brandschade te Arnhem heeft bewogen tot afgifte van een geldbedrag van 375, door mee te deelen, dat bij hem was ingebroken en hij krachtens zijn polis recht had op schadevergoeding. De tweede tenlastelegging betrof het feit, dat hij op 23 April 1931 te Heesch aan den wachtmeester der marechaussee J. F. Claas- sen, den marechaussee A. J. J. Pijnappel en den gemeenteveldwachter P. J. Jong aangifte heeft gedaan, dat in den afgeloopen nacht te zijnen huize was ingebroken en dat een hoe veelheid vet, kruidenierswaren, manufactu ren en kleedinggtukken was gestolen, terwiji hij wist, dat dit misdrijf niet was gepleegd. De verdachte bekende het misdrijf. Hij heeft 542 als schade opgegeven, maar kreeg 375 uitgekeerd. Hij verklaarde zich bereid het geld terug te geven. President: Dat doet er nu niet meer toe. U hebt het vroeger nog wel eens meer ge daan en kreeg toen 130. Het is een mooie manier om aan geld te komen, maar niet erg aanbevelenswaardig. De directeur van de Arnhemsche verzeke ringsmaatschappij, de heer G. A. de la Por- te, als getuige gehoord, wist van de aangifte af. Verdachte heeft een uitkeering ontvan gen, de verzekering werd daarna geroyeerd, omdat reeds voor de tweede maal bij ver dachte was ingebroken. Getuige Goedhart, inspecteur der maat schappij te Arnhem, had de mededeeling van de inbraak ontvangen. Hij vermoedde niet dat de inbraak gefin geerd was. Gehoord werd L. Vos, bekend als Bijs de Sijp. Hij verklaarde met verdachte te hebben afgesproken bij hem in te breken, waardoor verdachte een uitkeering van een verzekeringsmaatschappij kon ontvangen. Getuige weet niet, van wien het voorstel was uitgegaan. Het was mogelijk van hemzelf. Te voren heeft hij goederen uit verdachte's woning weggevoerd1 en in het schuurtje bij de ouderlijke woning verborgen. J. Claassen, wachtmeester der mare- chausee te Geffen, verklaarde den in braak te hebben onderzocht. Hem bleek al spoedig, dat de aangifte vals'ch wa». Een dergelijke verklaring werd ook af gelegd door den gemeenteveldwachter J. Jong te Heesch. De officier van justitie, mr. van Ever- dingen, achtte het bewijs van het pri mair ten laste gelegde geleverd. Spr. eischte wegens het doen van een val sche aangifte omtrent een gepleegd strafbaar feit en oplichting 1 jaar ge vangenisstraf met aftrek van voor arrest. Uitspraak over 14 dagen. Klein goed. Er hebben zich voor drie feiten van diefstallen door inklimming respectie velijk verbreking van een glasruit te verantwoorden, de 20-jarige te Amster dam, wonende C. C. v. Baardwijk en de te den Bosch gedetineerde Ossche in woner H. v. Lieshout en C. L. Ulijn, res pectievelijk 28 en 29 jaar oud. Verdachten van Baardwijk en Ulijn is ten lastep gelegd, dat zij zich om streeks half October 1932 te Oss en om streeks d enzomer 1932 in dezelfde ge meente toegang hebben verschaft tot de woningen van A. A. v. Hal en C. v. Or- souw, waar respectievelijk werden ge stolen een geldsbedrag van 5 en een horloge en ketting, een wekker, een kruisbeeld en eenig kleingeld. Van L. en U. hebben zich te verantwoorden ter zake, dat zij zich half Februari 1930 te Oss toegang hebben verschaft tot de woning van H. Swiers en daaruit een geweer, een mes en een spaarbankboekje hebben ontvreemd. Verdachte van Baardwijk bekende de in braken. De officier van justitie vermeldde, dat van B. tweemaal is veroordeeld. Van vroeger had hij een slechten naam. Den laatsten tijd had hij zich goed gedragen en het lijkt spreker niet paedagogisch om hem te doen terugkeeren in de gevangenis. We gens inbraak met anderen gepleegd eischte spr. een voorwaardelijke gevangenisstraf van een jaar, met een proeftijd van drie jaar. Tegen Lieshout eischte spr. wegens het reeds gekwalificeerde delict één jaar gevangenis straf en tegen Ulijn, den ergste van de drie, twee jaar gevangenisstraf voor beiden met aftrek van voorarrest. Uitspraak over 14 dagen. ONZE POSTVLUCHTEN. De Nachtegaal i6 heden op uitreis Rangoon geland. te EXPEDITIE GAAT ELLSWORTH ZOEKEN. Gister zijn aan boord van het expeditie schip Wyat Earp voorbereidingen getrof fen voor het uitzenden van een reddings expeditie om te zoeken naar Ellsworth en Herbert Hollick Kenyon, die op hun Zuid poolexpeditie verdwenen zijn, toen zij onder weg waren naar een vroegere basis van admiraal Byrd. Ook gister beeft men niets van de vermisten vernomen. Wanneer binnen enkele dagen geen bijzonderheden bekend zullen zijn omtrent hetgeen hun is overkomen, zal men de instructies moeten gaan uitvoeren, die zij voor hun start op de Wyatt Earp hebben achtergelaten, voor het geval zij een noodlanding zouden moeten maken en geen verbinding tot stand zouden kunnen brengen. Ellsworth geeft signalen. Het oorlogsschip „Dunedin" deelt mede, dat het te 12 uur 20 signalen van het vlieg tuig van Ellsworth heeft opgevangen. Het nieuwe nummer opent met een artikpi van dr. van Deemter over orakels, waarin h- nadruk legt op het dikwijls dubbelzinnig van hun uitspraken. Dr. de Gee vertél van de luchtbeschermingstentoonstelling de vorige maand gehouden te Hilversum' 10 Prof. dr. van Veldhuizen schrijft over Pa,',^ als grootstadsmensch en de olijf ,s „Mannen van nu" geeft O. de Moor een lü ander van het karakter van Stanlev FW win. Drs. F. Henkels herdenkt den Du't schen schilder Carl Spitzweg overleden 1885. Luitenant J. Vonk, een der nemers van het naar Nieuw-Guinea verh-s ken karteerings-escadrille, vertelt van de re- daarheen met de HaviIland-Dragon-vlieni;-s gen. - Drs Kok schrijft over Sadhu Si Singh, den Indisehen christen en evaneèlil verkondiger. Het toekennen van den N.C belprijs voor geneeskunde aan prof. Snem-.n te Freiburg was voor R. Vedder aanleiding een opstel te wnden aan het werk van dni5 geleerde. R. Wouters vertelt hoe de kindeT' poëzie vroeger was niet veel fraais' jv Boerkoel bespreekt de sancties tegen Jmu-' Verder het feuilleton en eenige anée. dotes enz. V Ook dit nummer bevat weer vele zeer goed foto's en kiekjes en is alleszins lezens waard. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING" ALKMAAR, 27 Nov. 1935 Op de he- den gehouden veiling werd betaald voor; Andijvie per 100 stuks 0.50—2; Appe len per 100 pond 3—9; Boerenkool per 100 stuks 2.907.70; Druiven per 100 pond 13—18.50; Gele kool per 100 K.G. 1.50—3.10; Groene kool 1.50— 6, Kropsla 0.50—3 en Knolseiderie 2.905 per 100 stuks; Kolorapen per 100 K.G. 2.80; Peren per 100 pond 2 5; Prei per 100 bos 1.80—5.20; Pieterselie per 100 bos 1.70; Radijs per 100 bos 1.903; Roode kool per 100 K.G. 2.90—5.80; Selderie per 100 bos 1 1.80; Spinazie per bakje 85—95 ct.; Spruiten 2.50—6.50, Snijboonen 1050 15.50 en Tomaten 3—6.50 per 100 pond; Uien per 100 K.G. 1 2.80; Wortelen per 100 K G. 1.20; Wortelen p. 100 bos 3—12; Witlof le s 4.30- 6.50, 2e s. 2.50—3.50 per 100 pond. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 28 Nov. 1935. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 390.200 K.G. HOORN, 28 Nov. 1935. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 2 stapels kleine fabriekskaas 17 en 8 stapels kleine boerenkaas 17. Totaal 10 stapels wegende 5198 K.G. De handel was matig. SCHAGEN, 28 Nov. 1935. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt70 Paarden 100350; 22 Geldekoeien (mag.) 90—120; 45 Geldekoeien (vette) 140190; 33 Vaar zen 75125; 12 Graskalveren 30 60; 13 Nuchtere kalveren 614; 252 Schapen (vette) 1621; 230 Overhou- ders 8—13.50; Bokken en geiten 7— 8; 14 Varkens (vette) p. K.G. 3840 ct.; 95 Biggen 10—14; 26 Konijnen 0.25 1.50; 22 Kippen 40—75 cent; Eenden 30—60 cent; Hanen 2575 cent. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Nov. '35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 2600 K.G. Aardappelen: Eigenheimers 2.40—2.50, Bevelanders 2.10; 10.000 K.G. Uien: gele nep 3.70, gele drielingen 0.901, gele uien 2—2 50, grove 2.50—2.70; 2000 K.G. Bieten 1 60- 3.40; 7000 K.G. Peen 1-/ 1.50; 20 K.G. Druiven: Alicante 19.70; 15000 K.G. Roode kool 1.70-/ 6.50; 16000 K.G. Gele kool 1.80—6.30 en 25000 K.G. D. witte kool 0.704.30, alles per 100 K.G.; 11000 str. Andijvie 5080 cent en 100 stuks Bloemkool le s. 3.90 en 2e s. 1.50. WARMENHUIZEN, 27 Nov. '35. Roode kool (kale) 3.10—3.20 en Gele kool 2e s 3.90 Aanvoer: 175 K.G. Roode en 400 K.G. Gele kool. NOORDSCHARWOUDE, 27 Nov. 1935 1550 K.G. Aardappelen: Z. Borsten 2.90; 750 K.G. Uien: gele nep 3.60; 950 K.G. Kroten 3—3.50; 8200 K.G. Roode kool 3.90—5.90, doorscnot 3—4.40; 16200 K.G D. witte kool 1.80f 4.40, alles per 100 K.G. en 3550 str. Andijvie 5055 cent. D« tooneelspeelster Aal Bouber vierde Woensdagavond in den Stadsschouwburg haar adveien toonee'jubileum met .Het Kind van de Buurvrouw". De schril** van het stuk, Joh. Elsensohn, met Aaf Bouber bij, de huldiging

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 12