Agenda 'JUmiHciaat £aatste A Tailors for Gentlemen SPAANDER CO. Stad en Omgeving. WeetAerichi Nederland s antwoord aan Italië. BERGEN GARDENIER VERDUISTERDE OOK TE ASSEN EEN AUTO. Het nummerbord veranderd en de wagen verkocht. ZITTING EERSTE KAMER. DE WINKELIERS MET HUN PUZZLEWEDSTRIJDEN. Nogmaals het Plan van den arbeid. Minister Colijn antwoord' nog, dat hiet *e INBRAAK TE NIJMEGEN. ONVOORZICHTIGE CHAUFFEUR GESTRAFT. RADIO-REDEVOERING UITGESTELD. OPRUIMING EN UITVERKOOP. DE ALG. LEDENVERGADERING VAN DE V.V.V. Stedelijk Museum ingang reedstraat, eiken werkdag van 9 tot 1 en van half 2 tot half 4 geopendZater- js van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. o s c o p e n. .?oxy-theater, 7.45 uur, eerste hoofdnum- .•r De Duivelsvallei (Wild-Westfilm); ofdrol Buck Jones; tweede hoofdnummer n nacht van liefde (rom.)hoofdrol Orace ore. Toega- boven 14 jaar. rity-theate-, 7.30 mui, hoofdnummer De n die zijn hoofd behield (sens.); hoofdrol aude Rains. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdium- r Het mysterie van de Mondscheinsonate jm., Nederlandsche film); hoofdrollen auis de Bree, Louis Saalborn, Emil Meu er, Wiesje van Tuinen e.a. Donderdag 28 November. 3 uur, De Unie, Ned. Jongeren Verbond, atbeschermingsavond. Vrijdag 29 November. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, operaconcert 'iiaansche opera. 8.15 uur, handelsschool, lezing met licht eden door C. W. Visser; Een zeereis vol onturen tijdens den grooten wereldoorlog. 8 uur, Rustende Jager te Bergen, opvoe- ig van „De gevaarlijke bocht" door het >tt. Hofstadtooneel voor den Berger nstkring. Asmara zonder licht en zonder water. Reizigers, die uit Asmara komen, melden t de electriciteits zoowel als de watervoor- ning voortdurend stagneeren, als gevolg n het feit, dat er in verband met de toene- ng der militaire bevolking buitengewoon <1 van gevergd wordt. De stad is bijna en avond in het duister gehuld en de jour- ilisten moeten met een kaars werken. Ge hele stadswijken zijn dagenlang van water rstoken. Het is onmogelijk benzine te ver- ijgen, daar deze geheel en al door het gcr wordt opgeëischt. Een gi ot aantal 'ren zijn in de winkels niet te verkrijgen. Gaat de raad in beroep bij de Kroon? Ged. Staten hebben het raadsbesluit om met de melkfabriek voor het opruimen van e het verkeer in den weg staande groote nuur een overeenkomst aan te gaan, ver nietigd. Overeengekomen was, dat de eigenaar van 'e melkfabriek de schuur zou opruimen en •n grond vrij geven, terwijl als tegenpresta z de gemeente den in erfpacht gegeven rond, waarop de fabriek staat (de erfpacht uurt nog 75 jaar) in eigendom overdroeg, "oor deze overeenkomst was zoowel de ge- -ïeente als de fabriek gebaat, aangezien aardoor met 'n gesloten beurs een voor 't erkeer belangrijke verbetering werd ver legen en de eigenaar der fabriek niet ge noodzaakt was zijn fabriek in 75 jaar geheel f te schrijven. De verplaatsing van de schuur en het bouwen van een nieuwe vordert een 3500. De begrooting laat niet toe, de gelden daar voor uit te trekken en B. en W hopen slechts, -at het volgend jaar zooveel minder voor de wegen noodig zal zijn, dat dit bedrag uit de uitkeering van het wegenfonds kan worden overgehouden. Deze mogelijkheid is echter zeer dubieus. re kans is veel grooter, dat het verkeer door deze beslissing van Ged. Staten nog vele jaren door dit obstakel wordt gehinderd. Ged. Staten hebben zich op het stand punt gesteld, dat het over 75 jaar wel eens nogelijk kan zijn, dat de gem. den grond, waarop de fabriek staat, noodig kan hebben n veretten zich daarom tegen 't vrij geve.i van grond, die in het bezit is van de ge meente. Wanneer een van de provinciale bedrijven grond in een gemeente noodig heeft, dan staan zij op de eigendomsverkrijging, ook zelfs als het slechts het plaatsen van een ti ansformatorhuisje betreft. Dan is er geen rrake van dat grond, eenaal in gemeente- zit, niet vervreemd mag worden, omdat e gemeente dezen grond over 25 jaar nog wel eens noodig kan hebben. Wij willen niet beweren, dat die moge lijkheid over 75 jaar niet aanwezig kan zijn. Wel zijn wij van oordeel, dat het thans van meer belang is, aan een goede verkeersver- betering mede te werken, waarbij gemeen- c hapsgeld gepaard kan blijven en waarbij ook het particulier bedrijf geholpen wordt. Wij hopen dan ook, dat de raad tegen het besluit van Ged. Staten bij de Kroon in beroep zal gaan. (Ongecorrigeerd) Het blijkt thans, dat Wardenier ook te Assen „aan het werk" is geweest. Hij heeft daar een auto gehuurd en niet te ruggebracht. Zaterdag 19 October j.1. vervoegde zich bij de garage van den heer Baakman te Assen een persoon van ongeveer 22-jarigen leeftijd om een auto te huren. De heer Baakman was bereid, aan dit verzoek te vol doen en om half zes kwam de jonge man den wagen halen. Hij deelde mede, de auto spoedig te zullen te rug brengen. Aan deze belofte heeft hij zich «chter niet gehouden en toen de auto den Donderdag d.a.v. nog niet was teruggebracht, deed de heer B. aangifte bij de politie. Deze stelde een onderzoek in en zelf6 per radio werd de verduistering bekend gemaakt, doch de auto bleef weg. Dinsdagavond j.1. werd de politie te As sen echter door de marechaussee uit Zwolle opgebeld. Deze deelde mede, dat te Blessum (gem. Weststellingwerf) in een garage een auto stond, waarvan men vermoedde, dat deze afkomstig was van den diefstal van auto's, waarvan Wardenier verdacht werd. De heer Baakman is daarop met de politie naar Zwolle gegaan en heeft daar in het politiebureau Wardenier herkend als de per soon, die de auto gehuurd had. Het bleek, dat Wardenier per fiets naar Assen was gekomen. De fiets heeft hij tegen een boom gezet, waarna hij naar de garage van den heer Baakman ging om met den gehuurden wagen weg te rijden. De fiets heeft Wardenier later achter op den wagen gebonden. Het nummerbord werd door hem ver anderd en vervolgens verkocht hij den wa gen aan den heer Nijholt te Blessum waar deze door de politie werd opgespoord. Wardenier zal heden te Zwlle ter beschik king van de justitie worden gesteld. ZITTING TWEEDE KAMER. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Ka mer. Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting van het departement van sociale zaken voor 1936. De eher Krijger (a.r.) critiseert het terug dringen van het partculier initatief bij de werkverschaffing. Er wordt meer rekening gehouden met de nooden in het aannemings- Vergadering van heden. Bij de voortgezette behandeling van het wetsontwerp tot verlaging van de openbare uitgaven zette minister Oud uiteen dat bij 't optreden van het kabinet-Colijn in 1933 het begrootingstekort 190 millioen bedroeg. Het was niet mogelijk dit in één jaar weg te werken. Vele bezuinigingsmaatregelen werken eerst op den langen duur. Indien er geen maatregelen waren genomen dan zou het rijksbudget nu 795 millioen bedra gen in werkelijkheid is het thans 711 mil lioen. Rekening moet worden gehouden met hri historisch gewordene. Noodlijdend zijn over het algemeen niet de kleine gemeenten doch juist de grootste. De minister van justitie eeft een aan schrijven gericht tot de procureurs-generaal bij de gerechtshoven inzake puzzle-wedstrij- dcn. Hieraan wordt het volgende ontleend: Aanvankelijk beperkt in aantal en in vorm soewel veelal dit firmeel echter in het al gemeen niet op ernstige wijze, overtreding der loterij-wet 1905 opleverende, is dit reclame-middel steeds meer van karakter ver anderde en vormt herhaaldelijk een ernstige overtreding der loterijwet. Men tracht met de hier bedoelde middelen de publieke aandacht te trekken en te vestigen op eigen onder nemingen dan wel op bepaalde door haar in den handel gebracht artikelen, om zoodoende den afzet te bevorderen. D ewaarde der uitge loofde prijzen neemt toe. De fabrikant of win kelier, die door middel van zijn puzzle zoo veel mogelijk belangstelling zal trachten te trekken voor zijn zaak, zal er veelal toe over gaan puzzles zonder ernstige moeilijkheden op te geven met als gevolg dat vrijwel uitge sloten is te achten, dat onder de goede op lossers n:et zal behoeven worden geloot ten aanzien van de prijswinnaars. Als tneu voorts nog in aanmerking neemt, dat het klakkeloos doen plaats vinden van deze puzzle-wedstrijden door den een, dien con current en anderen er allicht toe brengt nei- zelfde te doen, dan zal het duidelijk zijn, dat het gewenscht is, dat de justitie en politie haar bijzondere aandacht hieraan geven. Een door den minister gewaardeerd plaat selijk optreden somstijds beperkt tot waar schuwingen, vindt hier en daar plaats Een gelijktijdig optreden over het geheele land komt thans echter noodzakelijk voor. De minister verzoekt te bevorderen, dat aan het bovenstaande de noodige aandac'it zal worden gegeven door het houden van scherp toezicht, c.q. gevolg ddoor strafrech terlijk optreden Deze aanschrijving heeft be trekking op zoogenaamde puzzle-wedstrijden in dagbladen aangekondigd in den vorm van kruiswoordpuzzles, prijsvragen en dergelij- ken, welke den laatsten tijdhand overhand toenemen. Eerst na herstel van de wereldwel vaart zal volledig evenwicht in de be- grooting weder mogelijk zijn. De fout van de verdedigers van het „plan van den arbeid" is, dat zij niet de consequen ties van het verminderde welvaartspeil willen aanvaarden. Men zal, zoo ver wacht spreker, over eenigen tijd niet meer over 't plan van den arbeid praten evenmin als over het toenmalige socia iisatie-rapport. Ten aanzien van de so ciale verzekering zijn destijds verplich tingen aangegaan tegenover personen voor wie onvoldoende premies waren betaald. Daardoor zitten wij thans met de moeilijkheden. Om hieraan eenigs- zins te ontkomen is thans het gematigde omslagstelsel gekozen. Men dient vol gens spreker rustig den we» te blijven bewandelen, welke de regeering heeft Ingeslagen. Misschien is de redding meer nabij dan menigeen vermoedt. r V,an Schaik beantwoordt tóchlnTr" 8<° iUS,"leel tech' 7ii^oSter,id€ Wilde antw«°rdt ten aan zien van de wenschen inzake wijziging van de gemeentelijke indeeling. dat hii waar noodig, samenvoeging van ge meenten heeft voorgesteld. De heer Serrarens (r.k.) repliceert Teeke- nen van vooruitgang kon spreker hier te lande nog niet bespeuen. Ook de heer de la Bella (sd ajj.) repliceert. lande de 50.000 personen in de werkver schaffing worden geteld bij de werkloozen. In Engeland is dat niet het geval. Tot deva luatie zal deze regeering niet vrijwillig over gaan. Minister Oud herhaalt, dat de financieels basis voer het plan van den arbeid niet aan nemelijk is gemaakt. In den afgeloopen nacht is te Nijmegen in gebroken in het magazijn van de firma Kos ter en Co., handel in slagersartikelen aan de Nieuwe Marktstraat. De daders zijn binnengedrongen door het achterhuis, hebben daar een slot geforceerd en zijn zoo in het kantooi gekomes, waar alles overhoop werd gehaald. Voor zoover kon worden nagegaan, zijn een bedrag van 150 en eenige waarde papieren gestolen. Hedenmorgen heeft voor de rechtbank te Zwolle terecht gestaan de chauffeur H. J. D. uit Ommen, die op 21 September j.1. de autobus bestuurde, welke op den onbewaak- ten overweg te Berkum door twee sneltrei nen één komende van en één rijdende naar Zwolle werd gegrepen. Naar men zich zal herinneren werd de bus bij de tweede bot sing geheel versplinterd. Gelukkig hadden de 17 inzittende schoolkinderen en eenige andere passagiers het voertuig tijdig kun nen verlaten. Slechts enkelen werden door glasscherven gewond, terwijl een meisje een arm brak en een hersenschudding opliep. Het O. M eischte tegen den bus-bestuur der wegens het in gevaar brengen van het verkeer één maand hechtenis. In verband met het feit, dat de Radio Om roep Controle Commissie bezwaar heeft ge maakt tegen het uitspreken van korte rede voeringen over het „Plan van den Arbeid" door de heeren K. Vorrink en ir. J. W. Albarda, is een nieuwe redevoering over dit onderwerp, welke de heer A. B. Kleerekoper voor de V.A.R.A. zou houden, uitgesteld. De eerste strafzaak ve Leeuwarden. Voor het kantongerecht te Leeuwarden diende heden de eerste zaak op grond van de nieuwe wet op de opruiming en uitver koop. Aan een firma daar ter stede was nl. overtreding der wet ten laste gelegd op grond van het in de etalageruimte doen aan brengen van een biljet met het opschrift; „November-aanbieding". Het O.M. eischte vrijspraak op grond van het feit, dat hij overtreding van de wet niet bewezen achtte. De kantonrechter, mr. J. W. Tijsma, zal over 14 dagen schriftelijk von nis wijzen. De verdediger der firma was mr. G. C. J D. Kropman. In antwoord op de mededeeling van 11 November 1.1., welke het Italiaansche gezantschap aan het departement van buitenlandsche zaken heeft doen toekomen, heeft het departement thans het volgen de ter kennis van dat gezantschap gebracht: De Nederlandsche regeering heeft niet lichtvaardig het besluit ge nomen om over te gaan tot de toe passing van de in art. 16 van het Volkenbodsverdrag voorziene sanc ties tegenover een land, waarmede zij steeds de hartelijkste betrek king heeft onderhouden en welks geschiedenis en cultuur bij het Nederlandsche volk een diepe be wondering opwekt. Intusschen zou deze levendige sympathie voor het Italiaansche volk naar de Neder landsche opvatting niet kunnen rechtvaardi gen, dat men zou afwijken van oen weg, die aan Nederland is voorgeschreven door den trouw aan de verdragen verschuldigd. Het Volkenbondsverdrag verplicht de onderteekenaars deel te nemen aan de in artikel 16 voorziene sancties tegenover ieder lid, dat zijn toevlucht neemt tot den oorlog in strijd met de in de artikelen 12, 13 en 15 aanvaarde verplichtingen. Terecht merkt de Italiaansche regeering op, dat ieder van de betrokken staten rech ter is over zijn eigen gedragslijn en verant woordelijk is voor de maatregelen, welke hij terzake zal nemen. Inderdaad is het niet recht van iederen staat om in zijn vrij en souverein oordeel te beslissen of al dan niet schending van het Volkenbondsverdrag heeft plaats gehad. De Italiaansche regeering verwijt aan den Volkenbond dat deze het Italiaansche me morandum, waarin de Italiaansche regee ring getracht heeft haai gedragslijn te rechtvaardigen, niet aan een grondig on derzoek zou hebben onderworpen. De Ne derlandsche regeering, eraan herinnerend, dat Nederland geen deel uitmaakt van den raad en dat 't derhalve iet vertegenwoordigd was in de door dit orgaan ingestelde co- mité's, deelt deze meening van de Italiaan sche regeering niet. Maar zelfs indien het juist was, dat 't onderzoek door de organen van den Volkenbond van de door de Ita liaansche regeering overgelegde stukken onvolledig zou zijn geweest, dan is het toch niet minder waar dat de geheele documen tatie overgelegd is aan de leden van den bond. Aldus oordeelend met volle kennis van zaken, zijn bijna alle leden van den bona en daaronder Nederland van meening geweest, dat het in artikel 16 voorziene ge val zich hier voordoet. De Italiaansche regeering is van oordeel, dat de gebeurtenissen, die sinds de laatste bijeenkomsten van den Raad en de vergade ring hebben plaats gehad, de grondslagen waarop de beslissingen van Genève zijn ge nomen, zouden hebben ondermijnd. De Ne derlandsche regeering kan dit standpunt niet deelen. Zij kan niet toegeven dat een aan valsoorlog zijn onwettig karakter zou ver liezen tengevolge van het feit, dat zekere elementen van het vijandelijke land zich scha ren aan de zijde van den bezetter. Iedere staat die erkent dat ingeval van aanval een strijd met het Volkenbondsver drag aanwezig is, is verplicht tot het nemen van de economische sancties. Artikel 16 maakt dit tot een stelligen plicht. De Italiaansche regeering spreekt de meening uit dat het verbod van allen uit voer eerder een wezenlijke daad van vriend schap beteekent dan een economische maat regel. De Nederlandsche regeering veroor looft zich op te merken, dat bij de toepassing de deelnemende staten zich hebben laten lei den door de resoluties, welke in'1921 door de tweede Volkenboiidsvergaderig met de krachtige medewerking van de zijde der Italiaansche delegatie zijn aangenomen. Toentertijd is het bij niemand opgekomen om de maatregelen, waarvan sprake was, te beschouwen als wezenlijke daden van vij andschap ten opzichte van den staat tegen wien zij zouden zijn gericht. De Nederlandsche regeering meent met deze enkele opmerkingen te kunnen vol staan. Verlangend, om Italië bij het gemeen schappelijk werk voor de versterking van de internationale organisatie van den vre de wederom de plaats te zien innemen, die dit land toekomt, spreekt de Nederlandsche regeering de vurige hoop uit dat het moge lijk zal zijn binnen zeer korten termijn te komen tot een bevredigende oplossing van dit noodlottige conflict. M. de Redacteur, In uw courant van gister las ik het ver slag der alg. ledenverg. der V.V.V. Weer gevende het resultaat van de besprekingen van ons dag. bestuur in het college van B. en W. wordt woordelijk vermeld: „Deze pogingen faalden echter, zoodat het bestuur de vergadering in deze te laten beslissen". Deze voorstelling van zaken is niet juist. Van falen van pogirgen kan geen sprake zijn, want B. en W. hebben de uiteenzetting van onze nooden aangehoord en ons toege zegd zich over een en ander te zullen bera den. Een beslissig van die zijde is nog niet gevallen. In het stuk: „Wat motorraces beteeke- nen" staat ook een uitdrukking, waarmede ik mij niet kan vereenigen. „Volgens den voorzitter van V.V.V. zouden B. en W. ge heel onverschillig staan tegenover dit be sluit", (n.1. van 2 races). Ook dit is niet juist. Wij hebben in B. en W. betoogd: dat 2 races grooter kans op winst gaven voor de V. V. V. dan 3, dat dit echter anders stond voor de gemeente, voor welke 3 voor- deeliger waren dan 2. Dat, wanneer het gemeentebes'uur van ons zou verlangen wederom 3 races te hou den, wij de ledenvergadering met klem in die richting zouden adviseeren, indien de gemeente voor dat geval het eventueel ver lies voor haar rekening zou willen nemen. Hierop hebben B. en W. geantwoord, dat van dit laatste geen sprake kon zijn, zoodat zij er in toestemden (gezien de geringe draag kracht der Vereen.) dat ons bestuur de alg. ledenvergadering in de beslissing van het aantal races dan liever vrij wilde laten. U zult mij verplichten door bovenstaande in uw blad te willen opnemen. U hiervoor bij voorbaat dankend, Hoogachtend J. P. BOSMAN, voorzitter V. V. V. (Waar het bestuur van V. V. V. voor de bewuste ledenvergadering geen uitnoodi- gingen aan de pers heeft gezonden heeft een onzer zich gisteren op het bureau van V. V. V. vervoegd om nadere inlichtingen te ontvangen. Wat wij hebben gemeld is ons medege deeld door den administrateur aan de hand van zijn notulen in tegenwoordig heid van verschillende bestuursleden, die zich daarmede dus blijkbaar volkomen kon den vereenigen. Bovenstaande critiek van den voorzitter maakt dan ook een zeer eigenaardigen in druk Red. Altaa. Crt.) DOOR ACHTERUITRIJDEN EEN BOTSING. Bij de Groentenveiling had gistermiddag een aanrijding plaats doordat een vracht auto tusschen twee veilingloodsen door ach teruit reed om op den Helderscheweg te komen, doch de bestuurder van deze vracht auto lette niet op hetgeen zich achter zijn wagen bevond en kwam daardoor in bot sing met een driewielige motorbakfiets. De ze bakfiets werd ernstig beschadigd De bestuurder kwam er zonder ongelukken af. Door de politie is tegen den vrachtautobe stuurder proces-verbaal opgemaakt. DIJKJE DOORGEBROKEN. Aan deze zijde van de zuivelfabriek Wil- helmina te Bergen aan den Bergerweg is hedenmiddag een dijkje doorgebroken, waar door een stuk terrein van ongeveer een H A. onder water werd gezet. Gevaar voor uit breiding bestaat echter niet. Onmiddellijk werd een aanvang gemaakt, om het gat te stoppen, waartoe een aantal werklieden werd opgeroepen. naar waarnemingen verricht in den morgen van Donderdag 28 November Medegedeeld door het Kon. Nederl Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 771.3 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 732.0 m.M. te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 29 November; Meest matige tot krachtige westelijke tot zuidwestelijke wind; tijdelijk opklarend; later weer kans op regen; aanvankelijk zachter Weeroverzicht. Een zeer diepe depressie (onder 720 m M lag hedennacht over Groenland en twee ker nen onder 735 m.M. de eene voor de Noor- sche kust, de andere ten zuidwesten van Ijs land, bewegen zich in oostelijke richting. De hooge drukking over Spanje nam nog toe zoodat de luchtdrukverschillen weer toena men en op de Noordzee een zuidwesterstorm waait. Over Scandinavië nam de wind tijde lijk af en daarbij keerde vrij strenge vorst weer in midden-Scandinavië terug. De warme en vochtige luchtstroom heeft thans de Brit- sche eilanden en west-Frankrijk bereikt, zoo- dat de regenhoeveclheden toenamen. Het ge bied van lichte vorst heeft zich naar het zuiden van Frankrijk teruggetrokken. In Duitschland is de lucht overal betrokken met regen aan de Oostzee'crst. In het algemeen is nog stormachtig weer te wachten, afgewisseld door korte opklarin gen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.24 uur licht op. DE WITTE-KRUIS-COLLECTE. Men verzoekt ons mede te willen deelen, dat, indien het weer morgen even ongustig is als heden, het bestuur van „Het Witte Kruis" zich tot zijn spijt genoodzaakt zal zien, de collecte, welke oorspronkelijk mor gen gehouden zou worden, uit te stellen tot nader aan te kondigen datum. ALWEER: RECHTS GAAT VOOR.' Gistermiddag te omstreeks kwart voor vijf werd een wagen van de gemeentereini ging, bespannen met twee paarden, en ko mende uit de Wilhelminalaan met de bedoe ling den Kennemerstraatweg op te rijden, door een vrachtauto, welke kwam uit de richting Heilooërbrug, aangereden. De paarden werden licht gewond, terwijl de disselboom van het voertuig brak. Van de vrachtauto brak de voorruit. Persoonlijke ongelukken kwamen evenwel niet voor. Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen den bestuurder der vrachtauto, die aan het rechts komend verkeer voorrang had moeten verleenen. GUNNING. Het bouwen van een schilderswerk plaats met bovenwoning voor rekening van den heer S. Molenaar, onder archi tectuur van den heer P. v. d. List, is op gedragen aan den derden inschrijver, den heer R. J. E. Bot, aannemer te Alkmaar. Het werk iê gegund voor 5179. VERKEERSPAAL GESNEUVELD. Hedenmorgen om 7 uur botste de bestuur der van een vrachtauto met zijn wagen te gen een in de St. Laurensstraat staande verkeerspaal, waardoor deze paal afbrak. De oorzaak hiervan was dat de straatver lichting even tevoren was uitgegaan en er ter plaatse een diepe duisternis heerschte. De bestuurder werd de paal op het aller laatste oogenblik gewaar en kon de botsing ondanks zijn krachtig remmen, niet voor- komen. UITVERKOOPEN EN OPRUIMINGEN. Door de politie zijn alhier enkele proces sen-verbaal wegens overtreding van de wet betreffende het uitverkoopen en opruimen opgemaakt. Waar het herhaaldelijk vóórkomt, dat in advertenties, reclamebiljetten e.d., uitdruk kingen voorkomen, die in strijd kunnen ko men met de bepalingen van genoemde wet, worden belanghebbenden aangeraden voor af inlichtingen in te winnen aan het bu reau van politie alhier. ONGEVAL MET MOTORRIJWIEL, Dinsdagavond geraakte mej. S. uit Alk maar, die zich met haar motorfiets langs den Middenweg te Heerhugowaard begaf in de nabijheid van de boerderij van den heer Kossen in een door een lek in de wa terleiding ontstaan gat in het wegdek. Ge* volg was, dat zij over den kop sloeg. Hier bij werd het motorrijwiel licht beschadig", terwijl zij zich zelf wegens ontzetting het kniegewricht onder geneeskundige handeling moest stellen. BRAND TE SINT-PANCRAS. Vermoedelijk door een defect aal| den schoorsteen ontstond gisternac brand bij den kapper Evers. - De bewoners, welke boven s''eP konden zich met moeite redden. Door behulpzame buren werd een slang op de waterleiding de br gebluscht. j De geheele woonkamer brandde u

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2