De opstand in Brazilië Landbouw en Maatschappij. Een wonder-middel tegen PRIKKEL-hoest! akker'S Abdijsiroop ALKMAARSCHE COURANT van DONDERDAG 28 NOVEMBER 1935 £ütuU Jjuh&OUW ,'Bwtieuêand het beproefde hoest-geneesmiddel I Buitenland. ZEPPELIN—DUURRECORD. Muitsri] naar Rio de Janeiro overgeslagen. De regeer.ng tha s meester cLr si ua ie. DE TOESTAND IN NOORD-CHINA. De Japansche legerautonteitcn zijn gisteren voortgegaan met het nemen van maatregelen tegen een Chineesebe po ging om de autonomietische separatis tenbeweging van Hopel met militair ge weld te onderdrukken. Japansche pa trouilles met gepantserde wagens en tanks zijn opgerukt en hebben gister middag omstreeks 12 uur de inboorlin- genstad omsingeld. Voorts werd het vreemdelingen belet zich naar de ren baan te begeven, die een waardevolle plaats voor militaire doeleinden vormt. Voorts hebben de Japansche troepen het Centraal en het Oostelijk station bezet. Tevens werd gistermorgen het Tengtai- station in de nabijheid van Peking bezet. Spoorlijnen door de Japanners bezet. Naar men thans ook te Peiping ver neemt hebben de Japansche troepen de geheele spoorlijn Sjanhaikwan-Tientsin- Peiping bezet. Het treinverkeer op het traject Tientsin—Pookau is geheel onderbro ken. Op de trajecten Tientsin—Tsinan- foe en Peiping—Sjanghai wordt door de Japanners slechts een gedeeltelijk ver keer toegelaten. De gouverneur der provincie Hopei. S.ang-Tsjen, heeft Yin-joe-keng van zijn functie ontheven en bevel tot zijn ar restatie gegeven. Het 29ste regiment, dat tot dusverre te Toeng-Tsjau lag, is gisteren terugge trokken. Een begin is gemaakt met de ontbinding van den militairen raad te Peiping. JAPANSCHE PRINS GEBOREN. Officieel wordt meegedeeld, dat keizerin Nagako van Japan hedenmorgen het leven heeft geschonken aan een zoon. Het is hel vijfde kind van bet keizerlijk echtpaar en de tweede zoon. MEENINGSVERSCHILLEN IN HET GRIEKSCHE KABINET. Over de amnestiekwestie. In de Grieksche ministerraadszitting van gisteravond hebben zich meeningsverschil- len voorgedaan in verband met de door den koning verlangde amnestie voor zoo ver deze betrekking had op de leiders van de la<dst^ revolutie. Minister-president Kondylis heef. zich daarop wederom naar den koning be geven. Aangezien de regeering reeds haar verzoek om ontslag had ingediend, wilde zij de verantwoordelijkheid voor een alge- meene amnestie niet op zich nemen, maar deze overlaten aan een nieuw te vormen re geering. Is ook Venizelos begenadigd? De koning heeft een decreet onderteekend waarin algemeene amnestie wordt afgekon digd voor personen, die in -politieke processen zijn veroordeeld. Een tweede decreet ver leent amnestie aan militairen. In beslag genomen vermogens worden niet gerestitu eerd. Volgens de bepalingen van het eerste de creet zou het ook Venizelos vrijstaan, naar Griekenland terug te keeren. SCHIP IN NOOD. Zeven zeelieden zijn gister tijdens een feilen storm naar de Amerikaansche kust komen roeien. Zij vertelden, dat het Noor- sche s.s. „Bjerkli" buiten de kust hulpeloos ronddreef en zijn roer had verloren. Een nog niet bekend schip verleent reeds assistentie VONNISSEN IN HET NIEUWE DEVIEZENPROCES. In het deviezenproces te Berlijn tegen de drie „Grijze Zusters" is nog gister uitspraak gedaan. Othmara Woehl, moeder-overste van het provinciale moederhuis te Hal'.e is veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf en een geldboete van 7000 R.M haar secre taresse Cordula Kiesüch tot 3 maanden en een boete van 5OC0 R.M.; Maria Merdedes Rother, generaal-overste van de Griize Zus ters te Breslau, is veroordeeld tot 6 maan den gevangenisstraf en een boete van 10.000 R.M. DE TOESTAND IN EGYPTE. Nieuwe geruchten over aftreder der regeering. Naar verluidt, zou de Egyptische regee ring voornemens zijn af te treden, indier Engeland niet bereid is, de grondwet var 1923 weer in te voeren. Nu eenige partijen tot overeenstemming zijn gekomen op de basis van den ooroep van den vroegeren minister-president MohameJ Machmoed Pasja, zijn er practisch nog slechts twee politieke richtingen in E^vote, n.1. de Wafd-partij onder leiding van Nahas Pasja en de andere oartijen onder leiding van Machmoed Pasja. Beide richtingen eischen de invoering van de cenHlutie van 1923 en het tot stand komen "an nieuw verdrag tusschen Egypte en En'Hand De sancties. Het kabinet heeft in zijn zitting van gister middag het eindrapport der commissie tot onderzoek voor de sancties goedgekeurd. De sanctiebepalingen zullen waarschijnlijk heden van kracht worden. In het eindrapport wordt voorgesteld, den Italiaanschen invoer in Egypte te verbieden, evenals den uitvoer naar Italië. Een uitzondering wordt slechts gemaakt voor den uitvoer van katoen. OINRIJ VERBODEN Een roode cirkel met wit veld beteekent: gesloten voor alle ver keer is beide richtingen (Vervolg). Vandaag zij, morgen wij. Vandaag zij. morgen wii, was het onder werp door den heer J. Meinsma, directeur van de N V. „de Agrarische Pers" te Meppel in de middagvergadering te Purmerend van Landbouw en Maatschappij behandeld. Noodig is het, dat de boerenstand macht ontwikkeld. Als middel daartoe dient men over een agrarische pers te beschikken. Spr. verwees naar het boek van Anton Siska „Wereldverdwazing" en betoogde, dat niemand weet of deze wereld naar ondergang snelt of dat de mechaniseering vooruit gang is. Wij worden steeds vaardiger, maar de menschelijke ziel heeft de stoffelijke ontwik keling niet gevolgd. Uit het werk van Anton Siska gaf spr. een beschrijving van de moderne walvisch- vangst. 4000 walvisschen a 5000 worden er per jaar gedood. De walvischschepen zijn varende fabrieken en binnen enkele jaren zal, door de industrialiseering van de walvisch vangst dit grootste diersoort der wereld' ge heel vernietigd zijn. Spr. was overtuigd, dat deze uitvoering niet ongestraft zal kunnen geschieden. Ook het courantenbedrijf is industrie ge worden. Om dit aan te toonen gaf hij een overzicht van de geschiedenis van de cou rant. Men moet belangstelling voor een courant weten te scheppen en dit is Landbouw en Maatschappij gelukt. Men bereikt dit niet met gratis blaadjes en een courant te druk ken, die niemand wil inkijken, heeft geen zin. Het belang van een eigen agrarisch blad voor den boerenstand stelde spr. in het licht, waarbij hij op pakkende wijze mede deelde aan welke eischen een goed landbouw blad moet voldoen. Spr. waarschuwde de stedelijke en in- dustrieele bevolking er voor om de numme- rieke macht van de plattelandsbevolking te blijven onderschatten en de plattelanders als de geestelijk minderen te blijven beschou wen. Met den heer Smidt was hij van oordeel, dat men wel eens te laat daardoor zou erva ren dat de steden worden platgeloopen door de met ijzer beslagen schoenzolen der platte landers. In zijn geschiedenis-overzicht stelde hij BANKIERSKANTOOR VERDWENEN. O.m. beurstips in „slapende fondsen". Sedert eenigen tijd was in perceel Keizers gracht 717 te Amsterdam een bank geves tigd die gedreven werd door den heer J. I Kalberg onder den naam G. A. ten Hope en Co. Deze bank is sedert gisteravond plotseling ontruimd. De geheele kantoorinventaris is in een groote verhuiswagen geladen en weg gevoerd. Tegen den „bankier" waren bij de politie een legio aantal klachten ingekomen. Het kantoor dreef zeer dubieuze zaken Het animeerde zijn klanten beurszaken te doen en voerde de orders niet uit, zoodat vele per sonen zijn benadeeld Ook gaf deze bankier z.g. beurstips in „slapende fondsen". Van tevoren voorzag hij zich dan van deze papie ren, door de tips rezen de fondsen en de ban kier verkocht aan zijn eigen klanten de ooor hem eerder gekochte waardepapieren, die vast, dat de menschelijke eigenschap van nieuwsgierigheid en de eigenschap om het gezelschap van anderen te zoeken de cou rant deed ontstaan; ten 2de, dat de handel de krant ten eigen bate ging benutten en ten 3e dat personen ontstonden, die de cou rant als winstobject gingen uitgeven. Nog steeds is de pers stedelijk georiën teerd en zeker gêen 20 pCt. van de journalis ten heeft begrip van de positie van de plat telanders. De stedelijk georiënteerde journalist schrijft over bezoeken van den burgemeester van Albury en geeft kolommen sportversla gen. Spr. was van oordeel, dat de eigen le vensstijl van het platteland daardoor be dreigd wordt en herinnerde aan het woord van prof. Schermerhorn te Assen en voor 2 jaar in de Schermeer gesproken. Spr. betreurde het, dat de goede platte lander zijn geld nog geeft aan de stedelijk georiënteerde bladen, die negatief neutraal zijn, omdat ze aan de uitgevers geen wind eieren leggen. De agrarische pers van Landbouw en Maatschappij zal positief neutraal zijn, dat wil zeggen niemand ontziende en gepaste op bouwende critiek Met een opwekkend woord om te bereiken, dat de eigen pers een machtig wapen zal worden, eindigde spreker, waarbij hij opwek te hiervoor de geldelijke middelen bijeen te brengen. Slechts de massa boeren zal dit kunnen doen. De leuze moet worden: „gister deden zij het, maar morgen doen wij het". (Applaus). De spreker deed hierna, na een korte pau ze, mededeeli'ng van een ingekomen vraag, waaruit de meening naar voren kwam, dat spr. zou hebben gezegd, dat de provinciale pers niet zou schrijven in het belang van het platteland. Spr. had dat niet beweerd en al leen betoogd, dat de provinciale neutrale pers niet kan vechten voor het platteland, zooals hij meende, dat er ten bate van het platteland gestreden moest worden. Boven dien was z.i. een agrarisch nationaal orgaan noodig, opdat men invloed op de regeering kan uitoefenen. Verder deelde hij nog een en ander mede over den financieelen opzet, betoogende, dat de uitgevers in het noorden zich krachtig verzetten, met als gevolg, dat het plaatsen van aandeelen wordt bespoedigd. Winst ma ken is uitgesloten. De hoogste rente zal 6 pCt bedragen. De meerdere winst zal aan bet orgaan ten goede komen, want het doel is alleen het stichten van een goede eigen agrarische pers. Na een collecte voor de afdeeling, bracht de voorzitter dank aan den inleider, waarop de vergadering werd gesloten. spoedig daarop weer daalden. Met 1 December was de huur van het per ceel opgezegd, dcch de bankier vond hef, gezien het aantal klachten, blijkbaar beter eerder op te houden. De heer K. schijnt nog in Amsterdam te verblijven. T. T. VINKESTEIJN f- Gisteren is te Utrecht op 59-jarigen leef tijd overleden de heer J J. Vinkesteijn. oud- hccfdredacteur van de Utrechtsche Courant. Uit zijn journalistieke loopbaan kan wor den aangestipt, dat hij, na korten tijd werk zaam te zijn geweest te Utrecht en te Breda, gedurende vijf jaar de leiding der redactie heeft gehad van de Limburger Koerier te Maastricht. Op 1 Augustus 1907 keerde hij naar Utrecht terug als hoofdredacteur van de Utrechtsche Courant, welke functie hij tot 31 Juli van dit jaar heeft bekleed. De heer Vinkesteijn was oud-bestuurslid van den Nederlandschen Journalisten Kring Hij was voorts een der eerste leden der Neder- landsche R.K Journalisten Vereeniging en voorzitter van „De Utrechtsche Pers", is do vanouds beproefde Akker's Abdij siroop, daar de werking in hoofdzaak berust op de geneeskracht van reeds in oude tijden bekende „genees-kruyden". Apotheker Dumont heeft daaraan nu toe gevoegd de resultaten der hedendaagsche wetenschap. Nog meer dan vroeger is nu Verlaagd® prijzent f 0.75, f 1.25, f 2- per flacon. HET S.S. „IRENE" BIJ GDYNIA VASTGELOOPEN. Kort daarna weer vlot gekomen. Het ongeveer 1200 bruto reg.ton metende vrachtschip „Irene" van de Koninklijke Ne- derlandsche Stoombootmaatschappij is giste ren, op weg naar Gdynia, door nog niet vol ledig opgehelderde oorzaak nabij deze Pool- sche havenstad aan den grond geloopen. Er werd 6leepboothulp gerequireerd en koTt daarna is de „Irene" vlot gekomen. Het schip heeft de reis naar Gdynia voortgezet. Het onderzoek van experts zal moeten uit maken, of de „Irene" schade heeft opgeloo- pen Zoo dit het geval mocht zijn, gelooft men niet, dat edze groot is. MALVERSATIES TE AMSTERDAM? Naar verluidt, zou een loodgietersbedrijf, gevestigd in de Binnen Dommerstraat te Amsterdam voor een belangrijk bedrag be nadeeld zijn door den directeur. Het staat echter nog geenszins vast of hier van malversaties moet worden gespro ken of dat het een civiele kwestie betreft. De eigenares van de zaak is op het politie bureau Spaarndammerstraat geweest om een en ander te bespreken. Zij had echter geen papieren of andere stukken bij zich, zoodat het onderzoek tot op heden nog niet kon worden begonnen. HET ONGELUK BIJ NIGTEVECHT. Autobestuurder in vrijheid gesteld. De raadkamer der arrondisse- ments-rechtbank te Amsterdam heeft den automobilist J. O., wo nende te Bloemendaal, die ervan wordt verdacht begjin October van dit jaar opzettelijk bij Nigte- vecht in het Merwedekanaal te zijn gereden, waardoor zijn vrouw en dochtertje om het leven zijn gekomen, in vrijheid gesteld. De man heeft ruim een maand in voorloopige hechtenis doorge bracht. Begin October had bij Nigtevecht een tragisch ongeluk plaats. De heer J. O. reed in gezelschap van zijn vrouw en dochtertje op den kanaaldijk tusschen de draaibrug en Nigtevecht. Plotseling zagen wielrijders dat de man blijkbaar het stuur kwijt raak te en recht het water inreed. De auto ver dween geheel onder water. Enkele oogen- blikken later kwam O. boven water en klom op de auto. De vrouw en het dochter tje verdronken. Kort na het ongeval gingen in de woon plaats van O. geruchten, die erop wezen, dat het ongeluk moedwillig was veroor zaakt. De Bloemendaalsche recherche hoorde o.a., dat O. in onmin met zijn vrouw leefde en relaties met iemand anders had aange- koopt. De vrouw had echtscheiding aange vraagd. Een en ander werd medegedeeld aan den burgemeester van Weesperkarspel, in wiens gemeente het ongeluk plaats had. Onmid dellijk waarschuwde hij den Officier van Justitie te Amsterdam, mr. H. A. Wassen- bergh. Op Zaterdag 12 October is O., op last van den Officier, die een uitvoerig onder zoek ter plaatse instelde, gearresteerd. Hij werd ingesloten en de rechter-commissaris vond termen de rechtbank te verzoeken O. gedurende een termijn van 30 dagen in het Huis van Bewaring in te sluiten. Deze 30 dagen waren gisteren verstreken en de raadkamer besloot thans verdachte in vrijheid te stellen. WERKFONDS WORDT VERSTERKT. 20 tot 25 millioen noodig, meent de minister. In de Memorie van Antwoord op de Wa- terstaatsbegrooting herinnert de minister er aan, dat het toegestane bedrag van 60 millioen voor het Werkfonds ten volle is vastgelegd, zoodat versterking van de geld middelen noodzakelijk is, waartoe de spoe dige indiening van een wetsontwerp reeds in utzicht werd gesteld. Voorshands meent de minister, dat een bedrag van ten minste 20 tot 25 mil lioen voor openbare werken dient te wor den beschikbaar gesteld. Dit bedrag zal in ongeveer gelijke verhouding verdeeld kun nen worden tusschen rijkswerken en werken door andere overheidsorganen uit te voe ren. Als de rijkswerken, voor zoover de aanleg door de Staten-Generaal is goedgekeurd, komen in de eerste plaats in aanmerking de rijkswegen omdat in verhouding tot andere rijkswaterstaatswerken, daarbij een ruim percentage aan loon wordt besteed en we gens gebrek aan andere middelen gestreefd wordt, achterstand in het wegenplan te voorkomen. Voor de bestemming van de beschikbare bedragen moet voorts rekening worden ge houden met de vraag, in welke gemeenten de werkloosheid het grootst is, terwijl fa ciliteiten dienen verleend te worden aan noodlijdende gemeenten, opdat voorkomen wordt, dat juist ter plaatse, waar de nood het hoogst gestegen is, hulp achterwege zou blijven. Voorts wijst de minister erop, dat thans De revolutionnaire beweging, die was uitgebroken in het Noorden, is overge slagen naar de hoofdstad Rio de Janeiro. Een der bataljons van het derde regi ment, dat te Rio de Janeiro in garni zoen ligt, is aan het muiten geslagen. Twee bataljons regeeringsgetrouwe troepen zijn tegen de rebellen opgetrok ken. Een groep sergeants van de luchtmacht- school heeft de officieren aangevallen en zich vervolgens aan het hoofd der opstandi ge beweging geplaatst. Regeeringstroepen hebben het eerste regiment van de lucht macht en de artillerieschool aangevallen en gebombardeerd. De muiters hebben de han gars op de vliegterreinen in brand gescho ten. De regeering deelt mede, dat zij de situa tie meester is en dat de bevolking rustig blijft. Reuter seint uit Rio de Janeiro dat offi cieel wordt gemeld, dat de federale troepen de kazerne van het derde regiment infante rie hebben bezet. De leerlingen van de vlieg- school, die zich bij de muiters hadden aan gesloten, zijn eveneens door de regeerings troepen onderworpen. Alle opstandelingen gaven zich over. Volgens een ander officieel bericht ge schiedde het bombardement van de kazerne van het dei de regiment, waar de opstand uitgebroken was, door een eskader vliegtui gen. In de kazerne brak brand uit en het vuur woedde steeds verder voort, daar de op standelingen zich niet aan het blusschen wilden of konden zetten. Daarna deden de regeeringsgetrouwe troepen met de bajonet op het geweer een stormaanval. Vóór de at taque sprak president de Getalio Vargas de soldaten toe. Hij bleef op het terrein van den strijd totdat de rebellen zich hadden overge geven. Bij de beschieting van de vlieger- school vonden volgens een bericht uit offi- cieele bron drie officieren en ettelijke soldaten den dood. De opstandelingen te Pernambuco moesten wijken voor een aanval van de regeerings troepen, die gesteund werden door bombar dementsvliegtuigen. De opstandelingen lie ten 60 dooden achter en de regeeringstroepen maakten 120 gevangenen. Volgens opgave van de regeering hadden de opstandelingen tot nu toe 100 dooden en werden 300 van hen gevangen gemaakt. Drie afdeel ingen van de regeeringstroepen marcheeren in verschillendè colonnes naar Natal, dat nog door de opstandelingen is bezet. De kruisers „Osabia" en „Rio Gran de do Sul" kunnen ieder oogenblik met een eskader bommenwerpers te Natal aankomen Siïï" opdracht de stad te beschieten, tp crPVA °Pstandelingen weigeren zich over iv grven. in'htnHverIuidt js de leider van den opstand len V3T1 regeringstroepen geval- Zeppelin 120 uur in de lucht. ka?tein0nJmhndant lan ...°raf Zeppelin", r l'. Lehmann, heeft v;a den zender te j p eetn verslag van den Iaatsten tccht van W ZePPe,ln".gedaan. Hij vertelt o.a.: or'ge week Vrijdag stegen we op en reeds op Zondagmorgen hadden we de post °P£e"°n*n. m Bathrust (Afrika). Zondag avond bereikte ons uit Pernambuco het eer ste bericht over de onlusten in Brazilië. Daar de fabriek in Rio de Janeiro, die in de toe komst het gas voor ons luchtschip zal leve- ren, nog niet geheel klaar is, en een terug tocht naar Sevilla te ver zou zijn omdat wij can tegen den Noordoost-passaat in moes ten vliegen, besloten we dadelijk door ver mindering van de snelheid het brandstofge- bruik te verminderen. Hierdoor was het mo- gelijk geworden om zonder brandstof in te nemen een week lang in de lucht te blijven. Desnoods hadden we van den grond af of van een schip onzen voorraad kunnen bijvul len. Om ons hierin te oefenen en tevens om dat het drinkwater schaars dreigde te wor den, namen we Dinsdag van bet schip „Es- pania" van de HamburgZuid-Amerika lijn ongeveer 100 K.G. proviand over. We kruisten daarna in de buurt van Per nambuco rond, waarbij we voortdurend in draadlooze verbinding met de stad bleven. Uit de berichten, die we ontvingen, konden we opmaken, dat de onlusten en de relletjes hoofdzakelijk in de nabijheid van het vlieg veld woedden en in ieder geval voor het ein de der week zouden zijn afgeloopen. Zoolang hadden we nog den tijd. temeer daar het weer voortdurend mooi bleef. Zooals bekend gaven de opstandelingen tc Pernambuco zich Dinsdagavond over, waar na wij hier Woensdag tegen zonsondergang zul'en landen. Een later door de Lufthansa te Berlijn ontvangen bericht meldt, dat 1e Graf Zeppelin om half acht 's avonds te Per nambuco is geland. Tot nu toe heeft de reis ongeveer 120 uur geduurd". Het A.N.P. verneemt nog, dat de Graf Zeppelin op dezen 500sten tocht een nieuw duurrecord voor luchtschepen heeft geves tigd. Daarmee is het record, dat gevestigd werd op den eersten tocht, in October 1928, toen het luchtschip 111 uur en 44 minuten in de lucht bleef, met ongeveer 7 uur verbe terd. De toestand weer normaal. Naar Reuter uit Pernambuco meldt, is de toestand in de stad thans weder normaal. Officieel werdt nog uit Natal gemeld, dat de rebellen de stad hebben verlaten en het binnenland ingetrokken zijn. NOORDSCHARWOUDE. Inventarisatie van stapelproducten op geslagen bij vereenigingen aangesloten bij den Noordermarktbond- De uitslag van de per 20 November gehouden inventarisatie van stapelproducten Noordermarktbond had voor den Sint Maarten Harenkarspel De Eendracht Oudkarspel Nieuwe Niedorp L. T. B. Langendijk Nieuw Leven H.hugowaard Heerhugowaard Noord Waarland en Omstreken L. T. B. afd. 't Veld Tuindersbelang N.scharwoude het volgende resultaat: rood geel d. wit uien peen totaal 33 814 6714 17 O 128 wagons 79 8 8614 12 3 18814 47 36 104 3014 814 226 13 9 22 69 23 69 43 1314 21714 2614 1214 53 814 1 10114 4014 11 63 1 14 116 15 314 16 4 14 39 42 14 23 5 14 71 62 26 90 43 7 228 427 129 581 164 3614 133714 wagons Totaal (In wagons van 10.000 K.G.) Op 20 Novemoer 1934 waren voor deze veiling opgeslagen 970 wagons roode kool. 582 wagons gele kool, 1254 wagons deensche witte kool, 143 wgs. uien en 51 wagons peen, toraal 3000 wagons. De achteruitgang is dus 166214 wagon, hetgeen in procenten uitgedrukt neerkomt op ruim 55 procent, waaruit dus volgt, dat door alle tuinders van den Noordermarktbond tesamen slechts 45 pCt. van den oogst van 1934 is geteeld. Er zijn natuurlijk wel eenigen, die minder hebben uitgeplant, terwijl ook de contract teelt wel iets mineer zal zijn, maar toch is uit deze cijfers af te leiden, dat de luizen plaag danig huisgehouden heeft. Ter vergelijking laten wij hieronder nog even de totale oogsten volgen vanaf 1929 Teen werd geïnventariseerd op 1 December. Per 1 December 1929 lagen dan totaal 4980 H wagon opgeslagen, 1930 waren het er 3464 14, in 1931 4628; 341714 in 1932 en 3024 wagons in 1933. TELLING STAPELPRODUCTEN. Te Broek op Langendijk. L. G C. op 20 Nov. 1935: Inventarisatie van stapelproducten der roode kool Broek op Langendijk Ursem Zuidscharwoude Heerhugowaard Oterleek Schermer Sint Pancras (Z.) Sint Pancras Koedijk Heerhugowaard IT. B. Totaal 247.000 K.G. 16.200 250.000 92.500 31.500 123.000 57.000 117.900 835.000 375.100 geel 442.300 26.000 170.000 137.200 35.500 25.000 51.700 394.800 240.000 170.000 peen 269.000 5.600 238.000 223.000 26.500 41.XK) 86.000 322.900 1.100.000 443 750 uien 863.900 5.500 270.000 4.500 4.300 139.000 30.500 145.400 60.000 145.000 peen 180.000 6.000 150.000 6.500 12 700 6.000 22.300 2.093.900 K G. Vergelijkende cijfers Roode kool Gele kool Deensche kool Uien Peen 1 692.500 2.747.750 1934 1935 54014 209 wagons. 103614 169 740 275 160 17014 63 14 38 1.706.800 383.500 Totaal 254014 Alles per 10.000 K G. 86114 wagons. ■-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9